Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-11-19 06:49:10

LOGOUT.hu

Parfüm topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) ak76 válasza Piftuka (#20099) üzenetére


ak76
senior tag

Víz, citrus, sport, kb ebben a sorrendben.
Az illat maga jó, ha valami niche gyártó kreálmánya lenne, simán menne rá a 30K-s árcímke, a baj nem itt van vele..
Hanem a tartósságával, ami egy vicc.
Felfújás után max fél, egy óra, szó szerint észrevehetetlen, a feleségem aki a Chaneljeimen kívül kb minden parfümömet szívből rühelli, ezt kimondottan kedvelte, mivel azt hitte semmit nem fújtam magamra... :DDD
Pillanatok alatt eladtam, és valahol sajnáltam is, mivel az alapillat maga egészen kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#20102) vond válasza Piftuka (#20099) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az említettekkel nem tudom összehasonlítani, de vizesnek semmiképp nem mondanám. Ami először eszembe jut róla, az a bors és a citrom/lime. Nagyon finom, friss illat. Nyáron szinte csak ezt használom. Bőven lehetne tartósabb, de akkor gondolom, nem ennyibe kerülne.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#20103) Piftuka


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat! ;)

Igazából szvsz a könnyed illatok esetében szerintem nem probléma, ha hamar elillannak. A nagy nyári melegben az ilyen illatot frissítőként is használja az ember.

Elviszed magaddal, aztán amikor úgy érzed, szükséges, akkor újra fújsz. :)

Én most - bízva abban, hogy nyáron már csak egy rossz emlék lesz a mostani COVID "rémálom - éppen ilyeneket keresgélek.

Van még néhány friss, és "splash" illatom, de hát egy parfüm rajongó számára soha nem lehet elég nagy a gyűjtemény, nem igaz? :)

A legjobban most ez mozgatta meg a fantáziámat: 4711 - ICE

Ezt ismeritek?

"Aquila non captat muscas."

(#20104) CoreApso válasza Piftuka (#20103) üzenetére


CoreApso
újonc

Nem ismerem, viszont egy gyors keresés után itt 1 review és 1 statement: [link]
400ml ennyiért nem rossz, legalább lehet locsolni magadra :DD

(#20105) CoreApso


CoreApso
újonc

Notino-n egész jól jött a 15% kedvezmény, meg is rendeltem a Sean John 3AM-et :C
Szállítással együtt épp 6k alatt van az egész, már csak az üvegért is megéri.
Valaki esetleg próbálta már?

(#20106) jolti válasza Piftuka (#20099) üzenetére


jolti
senior tag

Nekem nem jött be.
El is cseréltem egy pár fújás után.
Annyira túl van tolva benne a bors, mint az állat. Olyan szúrós, mintha a bors szórót szagolgatnám!
Tartóssága egyenlő a nullával.
Szerintem egy forintot nem ér.

(#20107) adamkaa777


adamkaa777
senior tag

Sziasztok .
Nemrég vásároltam egy Bvlgari man in blacket viszont annyira nem jött be :/ nem tartós nekem .Viszont anno nagyon néztem a Dior Sauvage parfüme-t hol lehet szerintetek legolcsóbban beszerezni ?

El. Psy. Congroo.

(#20108) Jhonny06 válasza vond (#20097) üzenetére


Jhonny06
veterán

Jó választás, a bolt is megbízható. Az EDP-t méginkább ajánlom.

(#20109) iatti válasza Jhonny06 (#20108) üzenetére


iatti
aktív tag

miben más az edp? az edt-t már megvettem a nyáron innét ennyiért ;)

(#20110) Jhonny06 válasza iatti (#20109) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az EDP-ben sokkal több anyag van, az EDT szellősebb hozzá képest. Talán a kakaó is dominánsabb, meg az egész sötétebb valahogy.

(#20111) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Most nézem, hogy a Notino-n vannak mintapakkok. Még kevés van, lehet, hogy csak most kezdték felpakolni. Az átlagosabb szettek elég jó áron mennek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#20112) tobias40 válasza Jhonny06 (#20111) üzenetére


tobias40
veterán

Ezekre van valami kupon vagy olcsósítás? ;]

(#20113) iatti válasza Jhonny06 (#20110) üzenetére


iatti
aktív tag

nem hangzik rosszul. edt közepe tetszik,de az eleje-vége édes .plusz egy kis tartósság lehetne még. lehet rá kell startolnom egy edp-re./ez már kezd átmenni gyűjtögetésbe :DD /

(#20114) tobias40 válasza tobias40 (#20112) üzenetére


tobias40
veterán

Black-en kívül gondoltam...

(#20115) CoreApso válasza adamkaa777 (#20107) üzenetére


CoreApso
újonc

Hali.
Árukeresőn ajánlott nézegetni, ott egybe össze vannak szedve az árak és a "megbízható bolt" plecsnivel ellátottaktól nyugodtan rendelhetsz.
De megnéztem és a 60ml-es EDP itt a legolcsóbb jelenleg: [link]
Ha mégsem erre gondolsz, akkor a 60ml-es EDT pedig itt: [link]
Hát ugye annyit kell róla tudni, hogy az EDT karcosabb és "arconvágósabb", míg az EDP kicsit visszafogottabb, válaszd kedved szerint :D

(#20116) adamkaa777 válasza CoreApso (#20115) üzenetére


adamkaa777
senior tag

És a sima parfüm verzió ?

El. Psy. Congroo.

(#20117) vond válasza Jhonny06 (#20108) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Igen, rendeltem mellé egy EDP-t is. ;] Egyszer élünk. :D

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#20118) CoreApso válasza adamkaa777 (#20116) üzenetére


CoreApso
újonc

Árukeresőn Sauvage 2019 EDP néven lenne fent, de ott jelenleg nem elérhető.
Notino-n viszont megtaláltam, 31.690 Ft-ért: [link]
2-3.000 Ft eltérés van csak az árak között, ahogy elnézem, szóval nem sokkal olcsóbb, mint mondjuk egy Douglasben.

(#20119) r3dsnake válasza adamkaa777 (#20107) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Pedig a MIB az egyik legtartósabb parfümöm.

(#20120) ElRamos


ElRamos
tag

Így a tél kezdetére megvettem azt az illatot, amire már régóta fájt a fogam...elég jó áron lehet most kapni, ha valaki szeretné.

[link] Guerlain L'Instant de Guerlain Pour Homme

(#20121) El Gringo válasza ElRamos (#20120) üzenetére


El Gringo
senior tag

vótmá' ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#20122) Misogi


Misogi
aktív tag

Én már nem mernék venni "új" 2019-20-as batch-et Sauvage EdT-ből. Nekem volt, eladtam és inkább használom néha, nagyon néha helyette az Armaf Ventana-t.

Illatra olyan szinten hasonlítanak hogy nem lehet megkülönböztetni őket és sajnos a Ventana tartósabb rajtam mint a Sauvage, ezért adtam el.

Ettől függetlenül lehet valakinek bejön. :D

(#20123) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ez a Prada Luna Rossa Black nagyon nem jön be, pedig nagy a hype körülötte. A Carbon számomra sokkal jobb.

(#20124) CoreApso válasza Misogi (#20122) üzenetére


CoreApso
újonc

Én meg a DM-ben vettem egy 3k forintos Sauvage klónt (Maddox & Mills Cool Craft), tökéletesen kiszolgál, egész nap érzem magamon. :D
Én sem használom gyakran, de eléggé bejön az illata.

(#20125) bzs95


bzs95
friss újonc

Sziasztok!
Az Ázsia Centerben vagy China Martban valakinek tapasztalata a parfümökkel kapcsolatban?
Eredetiek, illetve van olyan bolt ahol találok nice parfümöket? Montale, Creed, Parfums de Marly, Tom Ford érdekelne leginkább.
Köszi!

(#20126) Misogi válasza r3dsnake (#20123) üzenetére


Misogi
aktív tag

Nekem a Lunra Rossa Black olyan mint egy fancy Le Male. :DDD

(#20127) El Gringo


El Gringo
senior tag

akit érdekel, vivantison a Club De Nuit Milestone csak 11k. Nem mondom, hogy szálljon be pár ember, mert úgyse jön össze.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#20128) Misogi válasza El Gringo (#20127) üzenetére


Misogi
aktív tag

De kár hogy 1 hete vettem Rasasi Hawas-t... :D vissza kell fogni magam.

(#20129) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Huh, örülök, hogy csak mintát rendeltem a CDNIM-ből. Egyrészt nem jön be, másrészt baromira nem tartós. Este fújtam 4-et a csuklómra, reggelre semmi.

Ami viszont barmira bejön most, az a Parfums de Marly Hamdani. Csak az ára nem... :(

Kipróbáltam a Rasasi Faqat Lil Rijal-t is, de különlegesebbre számítottam. Számomra nagyon virágos, MILF-es.

(#20130) medica válasza r3dsnake (#20129) üzenetére


medica
senior tag

a herod egész jó marlyből

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#20131) KisTücsök válasza r3dsnake (#20129) üzenetére


KisTücsök
addikt

És hány óra telt el? Pl egy TF-ből sem sok szokott rajtam maradni reggelre, amikor tesztelgetem. CDNIM-nek nem rossz a tartóssága rajtam.

(#20132) r3dsnake válasza KisTücsök (#20131) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

6-7 körül. De amúgy se jön be.

Pont ugyananynira rossz, mint a Sauvage, Montblanc Explorer, Prada Luna Rossa Black.

Fogalmam sincs mi a közös vonás köztük, vagy mit utálok ennyire ezekben, de valamit nagyon. :DDD

Viszont így másnapra maradt egy nagyon halvány skin cent a Rasasi Faqat Lil Rijal-től. Így eszméletlen jó. :Y

[ Szerkesztve ]

(#20133) bbdzyx válasza r3dsnake (#20132) üzenetére


bbdzyx
senior tag

Valószínűleg az ambroxan.

[ Szerkesztve ]

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#20134) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Végre szerezem Gypsy Water decantot. :DDD Akárki akármit mond... egyszerűen imádom. Csak a tartóssága miatt nem veszek nagyban, ennyi pénzért ez nagyon gyenge.

(#20135) vond válasza vond (#20117) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Na, megjött a Guerlain L'Instant EDT és EDP is. :) A nagyon jó ár miatt féltem, hogy valami stikli lesz, de szerintem abszolút rendben van mindkét teszter. Minden másban is korrekt volt a makeup.hu, még előbb is küldték, mint ahogy írták a megrendelésnél.

Előbbit kb. 2 éve használom, már ideje volt kipróbálni az utóbbit is. ;] Majdnem kétszer annyiba került, de szerintem megérte. Kb. 5 órája van rajtam, és eléggé tetszik. Tényleg erőteljesebb, mélyebb, komolyabb illat, de alapvetően meg mégis hasonlítanak. Az elején tovább tartott az a citrusos kakaó érzés, amit nagyon szeretek az EDT elején is. Pár óra után meg olyasmi illata van, mint az EDT-nek a ruháimon 1-2 nap után, ami megint csak bejön.

Jóval tartósabbnak és nagyobb "hatótávúnak" is tűnik, de lehet, hogy csak a kicsit másabb illat miatt érzem így, és majd megszokom ezt is. Nem tudom, majd megkérdezek másokat is. :) De szerintem ez tovább is fog tartani, mert töményebb, kevesebbet kell fújni belőle.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#20136) Putyin90


Putyin90
senior tag

Ma végre megjött a Joop! Homme és a Jacques Bogart Pour Homme.

A Joop!-ot fújtam először magamra délelőtt és egy pillanatra megijedtem, mert nekem nagyon öblítő vagy légfrissítő (már nem emlékszem) szaga volt első szippantásra, pedig pont nem ezt vártam tőle. Aztán ez pár pillanat múlva elmúlt és ami utána jött az már kellemes édes illat lett, jól esett érezni magamon egész nap.

Úgy voltam vele a Bogart majd holnap, de nem bírtam ki, és fújtam zuhany után kettőt mellkasra belőle...nem tudtam mire számítsak, de ez egy nagyon kellemes illat, már elsőre is (nekem legalábbis), szeretni fogom.

[ Szerkesztve ]

(#20137) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

MM Jazz Club és By The Fireplace vélemény?
Vakon berendeltem mindkettőt.
:))

(#20138) Fr0z3n válasza Putyin90 (#20136) üzenetére


Fr0z3n
őstag

Érezted volna a régi Joop-ot. 1 fújás és a szomszédot is ki lehetett volna kergetni a világból. Ez a hígított már elég lájtos.

(#20139) iatti válasza Fr0z3n (#20138) üzenetére


iatti
aktív tag

nekem a 90-es évek közepén volt ilyen piros üveges joop-om. tartósságra már nem emlékszem,de egy édes valami volt. nem rúgott labdába az akkori givenchy gentleman mellett. :DD

(#20140) Jhonny06 válasza Ron Swanson (#20137) üzenetére


Jhonny06
veterán

A Jazz Club kb. ugyanaz a kategória, mint a Chergui - kicsit viaszos, dohányos illat. Elég szellős, meg hát nem mutat túl sok újat. De ha még nincs ilyen kategóriában illatod, akkor jó lehet.

(#20141) vond válasza vond (#20135) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Két nap, egy zuhanyzás, és számtalan kézmosás után még mindig érzem a L'Instant EDP-t a csuklómon. :Y Ez normális, vagy csak az orrom tréfálkozik velem?

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#20142) iatti válasza vond (#20141) üzenetére


iatti
aktív tag

és milyenre szárad le? nagyon édes? ma pont megnéztem volna a fehérvári müllerben,de edt volt csak. az meg már megvan. ;) ha ez igaz,akkor rohanok venni :DD

(#20143) vond válasza iatti (#20142) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Édeskés, de egyedi, finom fajta, nem nyomasztó. :) Eszméletlen ez a tartósság. Nem tudom hova tenni. Pedig sehol sem írják/mondják kiemelkedőnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#20144) doe2


doe2
tag

Sziasztok,
Szerintetek [link] ez eredeti?

(#20145) medica válasza doe2 (#20144) üzenetére


medica
senior tag

nem venném meg

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#20146) Jhonny06 válasza doe2 (#20144) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ebay-ről ne rendelj semmit orosz eladótól, tele van kamu cuccokkal az oldal.

(#20147) iatti válasza vond (#20143) üzenetére


iatti
aktív tag

lehet befolyásolja a gyártási év? mi van rányomva? az én edt teszterem 18 augusztusi,én is a makeuptól vettem még júliusban. most néztem meg az edt-t,már tíz felett van az ára :DD

(#20148) vond válasza iatti (#20147) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Évszám nincs rajta, csak név, adatok, Made in France, meg batch code (9B01). De megnéztem, ez 2019. februári. A most várásolt EDT meg 8H01, ami 2018. augusztusi.

Jó vétel volt 8 ezerért az az EDT. Az EDP mellett is örülök neki. :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#20149) iatti válasza vond (#20148) üzenetére


iatti
aktív tag

az enyém is 8h01. azért tud valamit ez a guerlain. több illatát is ismerem,valamelyik tetszik-nem tetszik,de azért érezni bennük az anyagminőséget ;) amennyi "favágó cég"van már itt a parfüm bizniszben is :DD

(#20150) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Jo Malone-tól mit érdemes próbálni?

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.