Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37120) ludsimon


ludsimon
veterán

Mai napi 'harc' is megvolt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37121) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#37120) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyugtasson meg a tudat, hogy nem volt igazad. :B :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37122) ludsimon válasza TESCO-Zsömle (#37121) üzenetére


ludsimon
veterán

Ne kezdjük már el megint. Mi vagy ki hatalmazza fel, hogy mások életét veszélyeztesse a 10 tonnás járművel?
Videó kommentben a lényeg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37123) salieri.


salieri.
őstag

Segítsetek: a Bp. Vajdahunyad utcában(8.ker) lehet parkolni ingyenesen Természetesen autóval most :D

[ Szerkesztve ]

(#37124) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#37122) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ők megnézik a felvételt, meglátják, hogy te voltál szabálytalan és tesznek az egészre...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37125) Napfénysüti válasza TESCO-Zsömle (#37121) üzenetére

Ilyen esetben a bicikliút kötelező vagy csak lehetőség? Mondjuk tiltó táblát nem láttam a videón.

Més que un club!

(#37126) ludsimon válasza TESCO-Zsömle (#37124) üzenetére


ludsimon
veterán

Én meg teszek rá! Azért nehogy már megöljön mert fúúú nem tartom be a szabályt atya ég, mekkora bűncselekmény, nem a bicikliúton megyek, ami 100 méter múlva vége lesz, azta!

undefined

(#37127) TESCO-Zsömle válasza Napfénysüti (#37125) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A kerékpárút minden esetben kötelező, nem használata büntethető.

ludsimon: Aki tesz a szabályokra, az vállalja a következményeket. Te önszántadból kockáztatod az életed, hát ne hőbörögj a balesetveszélyes helyzetek miatt...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37128) _seth_ válasza ludsimon (#37122) üzenetére


_seth_
veterán

Mióta egy autómat öntödébe juttatta egy csuklós ikarusz frontális ütközéssel valamint egy fehér kombi elcsapott azóta igyekszem kerékpárúton lenni... mindkét alkalommal nekem volt igazam mégis egyik alkalommal 1 hétig voltak korházban a másikat meg kb 2 évig pihente ki a térdem... az igazságérzetnél az egészség többet ér

Ui.:
Elkészült a nagy mű: [link] [link] [link] [link] [link] [link]
Szerintem a fehér bovden jól néz ki :) A fékek beállítása még nem tökéletes de már majdnem készek, nagyon jól fog és adagolható maradt, eddig tetszik :) A monoblokk csere hatására máris könnyebben tekerhető a bringa :) A v fékek helyén még ott vannak a csavarhelyek de majd imbusz csavar kerül mindegyik helyéré de megfelelő csavarom nem volt sajnos.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37129) Toomy válasza Napfénysüti (#37125) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha van bringaút akkor elvileg kötelező azon menni még ha nincs is tiltó tábla. :U Tehát az embernek egy szava sem lehet ha pl. dudálnak. De az már más szitu ha veszélyezteti a testi épségedet.
Viszont ha baleset van akkor a bringás a hibás ebben az esetben. A suttyó buszost nem érdekli, hogy bringaúton nem lehet edzeni, haladni... Ő megpróbál oktatni.
Ilyen helyen tuti nem edzenék :( Bár én könnyen beszélek, mert nem BP. közepén lakok. :B

(#37130) albert8 válasza _seth_ (#37128) üzenetére


albert8
addikt

MÁr csak egy fehér kormány és tökéletes lesz. :D Jóféle! Grat!

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#37131) Kakumix válasza salieri. (#37123) üzenetére


Kakumix
senior tag

2012-ben is érvényes térkép szerint is kell.

ludsimon: Nem teljesen értelek. Ott megy a kerékpárút melletted, mire utolér a busz (még a dudálás előtt) már fel kellett volna húznod rá. Velem az elmúlt 20 évben nem történt, annyi negatív dolog, mint veled mióta megvan a kamerád :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#37132) Napfénysüti válasza Toomy (#37129) üzenetére

Ezt nem tudtam. Viszont én mindig bringaúton közlekedem ha van. Vezetek sokat mert van autóm így tisztában vagyok az autós közlekedési morállal és inkább nem kockáztatok a kétkerekűn. :K

Més que un club!

(#37133) _seth_ válasza albert8 (#37130) üzenetére


_seth_
veterán

Én is gondoltam rá: [link] de idén már nem költök a bringára többet, majd jövőre :) Köszi!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37134) szki válasza ludsimon (#37126) üzenetére


szki
őstag

A közlekedés során kölcsönösen odafigyelünk egymásra. A KRESZ olyan, mintha a közlekedő felek között egy szerződés jönne lenne:) A szabályok betartása esetén elvileg csak a figyelmetlenség, vagy műszaki hiba okozhat balesetet. Ha SZÁNDÉKOSAN nem tartod be a szabályokat, akkor felrúgod a szerződést, és ezt a másik fél nehezen tolerálja. Ha a busz maga alá gyűrt volna téged, akkor a Te hibádnak számítják fel az esetet. Az esetleges anyagi kárt is rád hátékázták volna, mert nincs kgfb a bicajhoz ugye.
Van egy mondás: "addig jár a korsó a kútra..."

[ Szerkesztve ]

(#37135) ludsimon


ludsimon
veterán

Ettől féltem, megint kezdődik. Emberek! Írtam nem volt teljes mértékben szabályos, de a buszos, hogy jön ahhoz, hogy azért, hogy előbb érjen oda a piros lámpához veszélyeztesse a saját testi épségem? De hagyjuk is nem folytatom, sok az autós felfogás.

Kukacsmix:
Kitalálom! Évente mész 500 km-t. ;)

Jóva akkor, ne folytassuk ezt a témát többet, soha többet itt. :D [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37136) fpeter07


fpeter07
veterán

Legalább az én méretemben is vannak az aprón bringák. [link] [link]
Az a vicces, hogy új bringát láttam 125k-ért, magasabb felszereltséggel. Jó nyilván annak a váza kevésbé neves, de akkor is elfogadtam volna.

(#37137) csabi94 válasza ludsimon (#37135) üzenetére


csabi94
őstag

Akkor abbahagyod a blogolást? Aki akar feliratkozik ám a csatornádra... :)

"Kitalálom! Évente mész 500 km-t."
Vagy csak már unja a dolgot, mint ahogy én is... ;)

[ Szerkesztve ]

(#37138) Kakumix válasza ludsimon (#37135) üzenetére


Kakumix
senior tag

Kb. és az is hozzájárulhat, hogy mikor elkezdtem bringázni, az első hét végén vettem egy KRESZ-könyvet (hozzáteszem nyári munkám megmaradt béréből, ebből vettem az első bringám is). Továbbá nem hiszem, hogy előbbre való lennék egy busznyi embernél. A videódon látszik, hogy simán kimehettél volna a kerékpárútra, amíg elmegy melletted a busz - dudálás után - persze ha figyeltél volna, a busz nem is dudál rád. A buszos nem akart neked semmit "tanítani", egyszerűen elment melletted, nem húzott rád és valószínűleg a legnagyobb oldaltávolságot tartotta, amit tudott. Ha nem tartja a menetrendet megbüntetik.

ui.: a kötözködős és (majdnem) smiley-mentes hozzászólást az óvodás "megszólítás" provokálta ki! :)

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#37139) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#37135) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Erre egy barátom példáját hoznám fel:

Nem parkolt szabályosan a srác, míg konditeremben voltunk meghúzták az autóját egy másik autóval.
Kihívta a rendőröket és a rendőr azzal kezdte, hogy ha feljelentést szeretne tenni, egy büntetéssel kezdődik számára az ügy, a tilosban parkolás miatt.
Persze inkább abból a pénzből megjavíttatta az autót és nem akart feljelentést tenni...

Ha szabályt szegsz viszed a balhét.
Ez olyan mint mikor áthajtasz a piros jelzésen és elüt egy kamion.
Te szegtél szabályt, tiéd a felelősség...

(Valóban nincs igazad a videóval kapcsolatban.)

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#37140) Toomy válasza ludsimon (#37135) üzenetére


Toomy
senior tag

Olvasd el ezt! Simán át lehet vonatkoztatni a bringázásra is. Jobb ha nem hívja ki az ember maga ellen a sorsot!
Szóval ha baleset van ilyen szituban akkor egy szavad sem lehet ha kezed lábad tört! Ezt próbáld szem előtt tartani! A kamerád felvételét meg ellened fogják felhasználni. Azaz öngólt rúgsz vele :U
Ezeket nem ellenségeskedésből írtam, de félek, hogy rossz vége lesz ennek.
Nekem is vannak ilyen szituációim, de tudom hogy nekem kell engednem egy teherautó de még egy kis személyautóval szemben is, mert tuti hogy én húznám a rövidebbet!

(#37141) TriackFeri válasza ludsimon (#37120) üzenetére


TriackFeri
aktív tag

Én örülnék neki, ha engem ilyen nagy ívben kerülnének ki a buszok :)

(#37142) salieri. válasza ludsimon (#37120) üzenetére


salieri.
őstag

Az előzés teljesen szabályos volt.

(#37143) KaraDani válasza ludsimon (#37120) üzenetére


KaraDani
addikt

4-szer mehettél volna fel lendületből a bicikliútra (igen megszámoltam) egy kis időre legalább amíg elengeded, ehelyett feltartod folyamatosan. Nem tudom min csodálkozol, ha te vagy a szabálytalan, és még hergeled is a másik közlekedőt. Az, hogy ezek után még ezt fel is töltöd, és azt gondolod, hogy ő volt a hibás, elég szomorú.
Én is megyek szabálytalan helyen, pl rákóczi buszsáv, de ha egy busz esetleg utolér, amint lehet elengedem, akár fékezéssel és merőleges mellékutcába való kicsit kigurulással is. Fel nem fogom mire jó, ez a fene nagy harcolás az utakon, csak szítja a feszültséget, és ezért lesz minden "bringás paraszt"

(#37144) SOAD19 válasza Doki-HUN1978 (#37139) üzenetére


SOAD19
addikt

Haverom barátnőjével történt, hogy egy zebrán nem szállt le a bicajáról, és egy öreg papa kicsit megpöckölte. Szerencsére nem lett a leányzónak semmi komolyabb baja, a fején lett egy kis seb, meg kisebb horzsolások. Egy szemtanú kihívta a rendőrséget, és hát igen, a lány kapott a sérülések mellé egy kis bírságot is...

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#37145) salieri. válasza Kakumix (#37131) üzenetére


salieri.
őstag

Akkor hol lehet ingyen parkolni kevés gyaloglással?

NKH-hoz mennék .

(#37146) ludsimon


ludsimon
veterán

Tehát összegezzük:

Bunkó, kocog, tapló vagyok, mert:
- 10 másodperccel később ér oda a piros lámpához a busz
- nem mentem a bicikliúton

Ez annyira egyértelmű, tényleg!

Megsúgom, akik profin tolják a piroson is átmennek! Láttam múltkor egy teljes csapatot átillanni 2x2 sávos úton, na erről ENNYIT!
Én pedig próbálok szabályok szerint közlekedni, arra a 100 méterre meg egyáltalán nem vagyok hajlandó felhajtani arra a sz@rra, mert az esetleg járdának elmegy, de akkora bukkanók vannak, hogy szétesik a bringa.

Többi szabályt betartom, ezt nem tudom egyszerűen, kb bicikliútra már 1 éve nem is mentem csakis kizárólag bringasávon vagyok hajlandó menni.

undefined

(#37147) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#37146) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Bunkó, kocog, tapló Szabálytalan vagyok, mert:
- 10 másodperccel később ér oda a piros lámpához a busz
- nem mentem a bicikliúton

-Nem tartottam be a KRESZ-t.

Valóban.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37148) Doki-HUN1978 válasza ludsimon (#37146) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Nem vagy bunkó stb., csak nincs igazad.

Attól senki nem profi, hogy átmegy a piroson, de ha véleményed szerint attól az, akkor fogalomzavarban szenvedsz.

Nem kötelez senki a kerékpárút használatára, viszont akkor ne érjen meglepetés, ha esetleg nem úgy történnek a dolgok, ahogy Te szeretnéd.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#37149) KaraDani válasza ludsimon (#37146) üzenetére


KaraDani
addikt

"Megsúgom, akik profin tolják a piroson is átmennek! Láttam múltkor egy teljes csapatot átillanni 2x2 sávos úton, na erről ENNYIT!"

És ez mindenkit mindenre feljogosít, és minden alól mentesít :W
Megyek is kirabolni a boltot, mert van aki meg embert öl ENNYI!

(#37150) ludsimon válasza TESCO-Zsömle (#37147) üzenetére


ludsimon
veterán

Ok-okozat, értem én. Jó, zárjuk le. :)

KaraDani:

Egyébként én is pislogtam nagyokat, belvárosban, Városligetből kifelé a Thököly úton keresztül ??? :F :DDD

Ráadásul rendőrség előtt.... :Y

Viszont ha már felhoztad ezt az egész témát, hogy gentleman a buszossal, megmutatom mit írtam a volánnak. [link]

Doki-HUN1978

Oké, értem.
Bp-en a kerékpárutak és az infrastruktúra ahogy fel van nyalva a járdára egy katasztrofális borzalom! Nem haladásra, hanem kisgyerekeknek találták ki! Más részről aki haladna rajta annak pedig életveszélyes és nem a másik bringás miatt, hanem a beláthatatlan utak miatt, bokrok, fák, táblák takarják és véletlenül is gázolás a végeredmény. Az úton nagyobb biztonságban van az ember mint a kerékpárúton.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37151) lsebestyen válasza ludsimon (#37150) üzenetére


lsebestyen
addikt

Én abban igazat tudok adni, h nem mész a bringa úton, mert én se nagyon szoktam, tényleg szarok. Csak akkor már ne rakd így ki a videót, mert itt tényleg te voltál a hibás, attól függetlenü én is ott mentem volna, de én ilyenkor nem háborodok fel, mert tudom h nem nekem van igazam, de a szükség törvényt bont.

(#37152) alázógyík válasza _seth_ (#37128) üzenetére


alázógyík
őstag

Jól néz ki. :K

(#37153) JColee válasza lsebestyen (#37151) üzenetére


JColee
őstag

Én is ezen a véleményen vagyok.

(#37154) TESCO-Zsömle válasza ludsimon (#37150) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Dehogy érted, csak nem veszel tudomást róla, hogy nincs igazad...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#37156) szki válasza Toomy (#37140) üzenetére


szki
őstag

No ezek elképesztő dolgok!
Én is sok évig nagy talppal nyomtam a gázpedált a munkám során, pedig csak keveset tudtam autópályán közlekedni. Sokat tudnék mesélni :D
Azt figyeltem meg, ha valaki előzékeny a közlekedésben, és társnak tekinti a többieket, akkor valahogy sokkal gördülékenyebb a haladás.
Számít az EQ, és IQ a közlekedésben is:) Aki az életben szemetül viselkedik, és egy tuskó, attól a közlekedésben sem várhatunk partnerséget, odafigyelést!

(#37151) lsebestyen, (#37143) KaraDani: +1

[ Szerkesztve ]

(#37157) Toomy válasza ludsimon (#37150) üzenetére


Toomy
senior tag

Jól látom, hogy közben keményen megvágtad a videót :F és próbálod a Te javadra fordítani az egész esetet, miközben szabálytalan voltál már jóval előtte is :F

[ Szerkesztve ]

(#37158) KaraDani válasza Toomy (#37157) üzenetére


KaraDani
addikt

Jól, inkább nem is mondok semmit...

(#37159) Napfénysüti válasza Toomy (#37157) üzenetére

Ez mondjuk nem túl korrekt dolog. :U

Més que un club!

(#37160) Szakbarbár


Szakbarbár
aktív tag

Üdv!

Ha befejeztétek a veszekedést :DDD , akkor megnéznétek nekem melyik gépet lenne érdemes megvenni? A biciklire szánt keret nem túl nagy, így az igényeimből is vissza kell vennem. Meg fölösleges drága biciklit vennem, ha úgy sincs hozzá jó kondícióm :DDD Ha még jövőre is meglesz a jelenlegi munkahelyem, akkor párszor járnék vele dolgozni is, de inkább csak hétvégi bicajozásra lenne.

[link]
[link]
[link]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#37161) salieri. válasza Szakbarbár (#37160) üzenetére


salieri.
őstag

Ezek mind zúzdába valók!
A Fortot kérdezd meg mennyit enged a feléből?

(#37162) sanzi89 válasza ludsimon (#37150) üzenetére


sanzi89
addikt

Ember, nálad tényleg nincsenek otthon... :W

Igen, ez személyeskedés volt.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37163) ludsimon válasza Toomy (#37157) üzenetére


ludsimon
veterán

Na végre megláttátok miről ugatok itt órákon keresztül!
Szóval még is feltűnt, hogy a kerékpárút vége táblánál ahol megszűnt túrja magát?

Igen, igen, tudom.
De nyugodtan megelőzhetett volna ezelőtti szakaszon, mert simán elfért volna, na ennyit erről már tényleg.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37164) venember83 válasza ludsimon (#37163) üzenetére


venember83
nagyúr

Miről ugatsz? Úgy csinálsz, mintha nem láttuk volna többen a hosszabb videót, ahol harminc másodpercen keresztül a bicikliút mellett haladsz, és semmi szándékod nincs arra felmenni. Ennyire hülyének nézel minket, mindenkit?

S erre a youtube-on a hozzászólásomat is kiszeded, gyerekes, pitiáner húzás. :(

[ Szerkesztve ]

(#37165) KaraDani válasza venember83 (#37164) üzenetére


KaraDani
addikt

És már youtuberól törölte a kommentedet is :C Szánalmas amit művel, bármit megvág, töröl, elferdít, hogy neki legyen valahogy igaza. A tipikus kamerás bringás, aki hergeli a többi közlekedőt, majd mellét duzzasztva pakolja a vágott, valóságot nem mutató, videót youtubera, és közben úgy állítja be magát, hogy aztán ő mennyit küzd a bringások jogaiért stb.
És már minősítés sincs a videóhoz a sok dislike miatt. Kíváncsi vagyok van-e még lejjebb...

#37166: jobb is, úgysem fogod sose felfogni, hogy nem az itt baj, hogy szabálytalan voltál, hanem az a gerinctelen magatartás amit ezután ezzel a videóval, és a megvágásával művelsz/műveltél

[ Szerkesztve ]

(#37166) ludsimon


ludsimon
veterán

Na nyugodjatok már le! [link]

Így jó? Nehogy megbszatok már, mert 1x szabálytalan voltam és elüttettem magam majdnem. :U

undefined

(#37167) lorcsi válasza lorcsi (#37032) üzenetére


lorcsi
veterán

kipróbáltam ma este 7 körül a felsőt..egy polot vettem alá és a km óra szerint 13 fok volt
piszok jó volt csak 2 réteg ruhában nem fázni és könnyen mozogni :DD
ha még hidegebb lesz akkor meg a nacit is kipróbálom :)

(#37168) venember83 válasza ludsimon (#37166) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem a szabálytalanságról van szó, hanem a gerinctelenségről, hogy ferdítesz mindent, csak azért, hogy neked igazad legyen.

(#37169) szki


szki
őstag

YT-on én is ki lettem moderálva, de lapozzunk!
Ma reggel komoly zimankó volt (2-3 C fok), de hétvégén bicajos idő lesz délutánonként! Szóval nagy tekerésre fel! Most beérem egy kis szőlőhegyezéssel (érik a dió már), és lesz két hosszabb laza futás.

rétisün: Holnapra jó gyalogtúrát! Jövő hétvégén akkor tekerjünk egyet!

(#37170) rétisün válasza KaraDani (#37143) üzenetére


rétisün
veterán

"mehettél volna fel lendületből a bicikliútra"

igen, ezt én is próbáltam annak idején :DDD

(#37169) szki: oké, majd kitalálunk valamit :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#37171) ludsimon válasza venember83 (#37168) üzenetére


ludsimon
veterán

Nagyszerű, legalább tudom, hogy szemrebbenés nélkül elfogadnám az EPO-t :)

undefined

(#37172) sanzi89


sanzi89
addikt

Volna egy kérdésem a BBB ergo markolatokról. A mostani B+ markolatomat 3 év alatt megette az idő, de Hervis kiárusításban 500Ft-ért vettem egy ilyesmi szarvat, ami király.
A kérdésem arra irányul, hogy szeretném elkerülni a drágább verziót, melyhez adnak egy szarvat, és megvenném az olcsóbb verziót szarv nélkül. Kérdés, hogy fel tudom-e úgy szerelni, hogy hasonló módon álljon, mint a saját szarvával.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#37173) ---Lasali--- válasza hoffman_ (#37113) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Az gyakorlatilag ingyen van, én se hallottam még ilyen márkát :D Nem tűnik túl biztatónak, de csak nem rossz. Hol vetted? :D

(#37174) _seth_ válasza sanzi89 (#37172) üzenetére


_seth_
veterán

Kép alapján szerintem menni fog!

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37175) ---Lasali--- válasza Szakbarbár (#37160) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

A fort -ot alkudd le 40 alá, aztán 20-30 ból talán fel lehet támasztani.
Többi az régiség, lehet jó állapotúak de fele ennyit se érnek, és nem jó velük biciklizni.

(#37176) _seth_ válasza ---Lasali--- (#37175) üzenetére


_seth_
veterán

Fortnál megvan a szépérzék: stucni fejjel lefelé :) Amilyen drágák lettek a bringák az még 60-ért is jó vétel... 30-40 körül olyan vas öntöde szökevényeket árulnak, hogy az szörnyű....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37177) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Egyébként ezeket a jaj közel ment el mellettem, felveszem videóra rajta ugrálok két hétig hogy majdnem elütött mekkora rohadt állat autós című előadásokat én se értem...
Az amikor bementem edző társam mellé aki busz leálló sávba lehúzódva ment (szóval ketten egymás mellett nem foglaltunk el az útból 50 centinél többet), hogy mondjak neki pár szót hogy mi legyen az edzés végével, és közbe a minket megelőző bunkó rámhúzta a kocsit, úgy hogy a karomon a hegyaljás karszalag záró gyűrűje csattant a villapillantón, na én ezt nevezem már valaminek. Főleg hogy utána, utána mentem az embernek, kereszteződésbe meg kellett állnia, beálltam mellé beszélgetni, és még neki állt feljebb, meg hülyeségeket mondott, hogy ott nem lehet biciklizni, mikor pedig lehetett. (Egy Balatonparti 40km/h ra korlátozott útról volt szó..) Meg hogy ő ezzel nevel a kresz -re amit valójában ő nem tudott, mellesleg úgy csinálta hogy vele voltak a gyerekei is. Na szerintem itt kezdődik az amiről érdemes videót csinálni, népnevelési szándékból. Utólag bántam, hogy nem vágtam be a kulacsomat letekert tetővel az ölébe..

Egyébként engem már az frusztrál, hogy valaki azért, hogy ilyen felvételeket vadásszon, feltesz egy kamerát a fejére..
De azért nem kell félre érteni, valamilyen téren én megértem ludsimont, az ember ha országútival edz, eszébe nem jut a bicikli úttal szenvedni, ugyanis azon nem lehet edzeni, és azért elvárja az ember hogy az autós ki tudja kerülni normálisan. Ugyanis kényelmi pozícióját tekintve ő van előnybe, nem az aki az út szélén szenved a körülményekkel.

_seth_
Igen, de amit ír, hogy a kerék bajos, valszeg van ott több küllő probléma is, lehet a felni is halálán van..
Aztán a hajtás lánc tuti le van kopva, lánc csere, esetleg fogsor, tányér csere.. súlyos 10 ezrek..
Kerék csapágyak tuti felújításra szorulnak.. bovdenezni is esélyes hogy újra kell.. aztán ott a szétbukott bandázs.. Lehet arra a bringára költeni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#37178) _seth_ válasza ---Lasali--- (#37177) üzenetére


_seth_
veterán

Alapvető probléma: a közúthálózat alapvetően még autós közlekedésre is alkalmatlan, kerékpár út vagy nincs vagy ahol van ott a minősége szánalmas, ahol a minősége jó ott többnyire a forgalommal való kapcsolata ami kész agyrém, felhajtani rá lehajtani róla vagy keskeny... és ez igaz pl arra a pár km kerékpárútra amit nálunk is felhúztak, szép dolog, hogy menjek ott de hol tudok felkanyarodni? Ugyanis csak az utca elején és végén van rá lehetőség, jelzem ott is veszélyesen és a kreszt figyelembe véve szabálytalanul. A másik része pedig, hogy mindenki rohan, mindenki a saját dolgát látja fontosabbnak és ez igaz az egész magyar társadalomra így nincs körültekintés, nem figyelnek egymásra a közlekedők.

Szerk: Igaz, nem is néztem csak a képeket, na igen így akkor ez inkább csak egy alap elindulni, viszont ha ennyi hiba van akkor oda 20-30e nagyon kevés lesz még ha csak jó állapotú használt cuccokat is vesz :(

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#37179) Mariann294 válasza ludsimon (#37166) üzenetére


Mariann294
őstag

Hát sajnos már törölve is lett, pedig kiváncsi lettem volna rá a vita után... :U

(#37180) gordonfreemN


gordonfreemN
addikt

Mik mennek itt... :F :(

;]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#37181) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Egy kicsit visszatérve az előző esetre...
Sokáig közlekedtem biciklivel országúton, nagyjából 20-25 km-re jártam be otthonról dolgozni. Ekkoriban az időjárás miatt nagyon ritkán, tényleg csak szakadó esőben nem indultam el bicajjal. Van egy szakasza az útnak, ami esőben gyakorlatilag járhatatlanná válik, ilyenkor az akkor még kétsávos 4 főút szélén, a vonalon kívül, de még az aszfalton lévő padkán kellett 5-6 km-t megtennem. Ez a szegély nagyjából fél méter széles csak és az említett szakaszon az út sem túl széles volt. /kb. 15-20 évvel ezelőttről beszélek/ Akkoriban az orosz kamionok olyasmi mennyiségben közlekedtek a 4-esen, mint ma a románok. Mivel szabálytalanság közeli állapotban voltam, eszemben sem volt reklamálni amiatt, hogy egy-egy előzéskor, amire percenként többször is sor került, nagyon közel húznak el mellettem a kamionok, mivel nekik is tartaniuk kellett a sávot. Itt persze nagyjából százzal előztek , menet közben, a sor nem torpant meg egy biciklis miatt.
Később 2001-ben jogosítványt szereztem és megkérdeztem az oktatómat, aki ma vizsgabiztos is már, hogy az útpadkán szabad-e kerékpározni, ha az útról letilt a tábla? Azt válaszolta, hogy a vonalig tart az út és a padkáról nem tilt le a szabály, tehát szabad...
Nagyon régen autóval járok, de a szívem egy kicsit mindig biciklis marad persze, azonban így is kifejezetten rühellem, ha valaki olyan helyen és oly módon közlekedik vele, ahogy én nem tenném, azaz egyirányú utcában /táblával nem megjelölt/ a forgalommal szemben, az út közepén, kerékpárút mellett /szerencsére egyre több van/ az úttesten, indokolatlanul középre húzódva, ha az út szélén is jó a burkolat. Az ilyen módon közlekedőt sem veszélyeztetem természetesen, de az illető neveletlenségére azért szoktam megjegyzéseket tenni, amit persze ő nem hall... :D

---Lasali--- :De azért nem kell félre érteni, valamilyen téren én megértem ludsimont, az ember ha országútival edz, eszébe nem jut a bicikli úttal szenvedni, ugyanis azon nem lehet edzeni, és azért elvárja az ember hogy az autós ki tudja kerülni normálisan. Ugyanis kényelmi pozícióját tekintve ő van előnybe, nem az aki az út szélén szenved a körülményekkel.

Ez helytelen gondolkodás. Edzeni olyan helyen kell, ahol szabad.. Ha a kerékpárút erre nem megfelelő, olyan szakaszokat kell keresni, amikről a kerékpáros nincs letiltva és a burkolat jó. Az országút közlekedésre készül, elég rendesen adózik mérte az autós, hogy joga legyen használni. Ha pedig ott nem számít kerékpárosra, veszélyes is ott közlekedni. Rád is, a többi közlekedőre nézve is...
Aki az út szélén "szenved" a körülményekkel, az az, akinek a kerékpár közlekedési eszköz, mert például nem telik neki autóra, vagy nem tud jogosítványt szerezni rá és az úticéljához csak ilyen úton tud eljutni, kerékpárút nem lévén és alsóbbrendű úton többszörös kerülővel csak, vagy egyáltalán nem...

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.