Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Toomy válasza deicide (#31445) üzenetére


Toomy
senior tag

Nem hülye a kérdés, mert én világ életembe alsót is vettem alá. :W De akkor itt a magyarázat, hogy miért is van feltörve március óta a sejhajom rendesen. Pedig coolmax-os a bringás gatyám és a nyergem sem egy sz@r darab. :N
A jövő héttől alsó nélkül megyek és is. Hátha lesz javulás.

SORRY. Az előzőt még szerkeszthettem volna...

[ Szerkesztve ]

(#31452) bzs73 válasza venember83 (#31448) üzenetére


bzs73
őstag

thx. kár hogy nem jó, mert nagyon tetszik.

If a second or you are the first to lose.

(#31453) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
Térdemmel lenne kapcsolatos a kérdésem.
A héten elkezdett fájni a jobb térdem illetve észrevettem, hogy ha behajlítom és kinyújtom roppan egyet, nem hallhatóan csak érzem a rátett kezemmel.
Hülye példa, de mintha nem lenne olajozva egy kerékagy és érzed hogy egy ponton üt. Szóval most nem tudom mi legyen, inkább pihentetem. A héten keróztunk egy 20km-t és már elkezdett kényelmetlenül fájni induláskor. Eszek kalcium tablettát hátha a csontozat a baj ,de gondolom hosszabb idő míg felszívódik. Lehet a jövőhéten háziorvos lesz belőle, meg azt is észrevettem, hogy ha az ujjaimmal elkezdem oldalról tapogatni a térdem akkor egy ponton belül fáj, mintha húzódás lenne és nem is a csont, tehát én sem tudom már eldönteni mi a gond.

A képen megjelöltem, ha hüvelykujjal kezdek befele haladni érzem a fájdalmat, míg másik lábamnál nem. Ülés jól be van állítva kicsit hajlítva van a lábam a pedál legalsó állásában. Illetve érdekes, hogy reggel felkeléskor vagy ha felállok a székből akkor egyáltalán nem fáj. Valamint nincs bepirosodva, feldagadva.

[ Szerkesztve ]

(#31454) Cathfaern válasza Jamby18 (#31453) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Kalcium kétlem, hogy térden túl sokat segítene, inkább porcerősítőt próbálj szedni.
Lépcsőzéskor fáj a térded?

(#31455) Jamby18 válasza Cathfaern (#31454) üzenetére


Jamby18
senior tag

Elkezdtem lépcsőzni nem fáj, nem is érzem, hogy érzékeny lenne erre.

Az ízületi fájdalmat a beteg reggel érzi a legfájdalmasabbnak egészen addig amíg az ízületei be nem járatódtak
Illetve ezt se! Holnap megmutatom a háziorvosnak, tegye rá a kezét és mondjon valami okosat. ;) remélem valamilyen béres porcerő készítménnyel helyrejön.

[ Szerkesztve ]

(#31456) JColee válasza Jamby18 (#31455) üzenetére


JColee
őstag

Tihanyi Tamásnak meg se kell néznie, szerintem fordulj hozzá. ;)

(#31457) Nyugdíjas válasza Jamby18 (#31453) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Hasonlónak tünik.

Nekem is volt hasonlóm, ha nem pont ez. Nyűjtás, porcerősítő, satöbbi úgytünik nekem segített,egy ideje nem fájlalom.
De mindenképpen nézesd meg a dokiddal (énis igy fogok tenni, ha ujra előjön), mert több, mint kuruzsló vagyok csak a témában :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#31458) Toomy válasza Nyugdíjas (#31457) üzenetére


Toomy
senior tag

Nálam is pont ez szokott lenni. :U Most megjavult lekopogom, amióta nem megyek 200+ os távokat. De talán majd a jövő héten, ha az idő is kedvez a terveimnek... :K Remélem a jobb térdem is bírni fogja, mert a legutóbbi 15,5órás tekerést szerencsére bírta. De azért szedek porcerősítőt is. Biztos ami tuti :K

(#31459) D.Orion


D.Orion
veterán

Ha jövőhéten ha nem esik, akkor kimegyek ide, elég szép helynek tűnik:

[ Szerkesztve ]

(#31460) rétisün válasza D.Orion (#31459) üzenetére


rétisün
veterán

itt nálunk most éppen esik :(((

ilyenkor persze már késő azon keseregni, tegnap mér a zónába mentem biciklizés helyett. :B

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31461) norbee2244 válasza D.Orion (#31459) üzenetére


norbee2244
senior tag

Ez hol merre?Ismerős,de meg nem mondanám merre lehet

www.casehouse.hu

(#31462) raczger válasza D.Orion (#31459) üzenetére


raczger
őstag

Én tegnap itt voltam, ez is szép helynek tűnik ;] :DDD
És ezt tegnap fényképeztem. Látjátok, ezért kell montizni az erdőben, hegyekben!

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31463) D.Orion válasza norbee2244 (#31461) üzenetére


D.Orion
veterán

Munkatársamtól kaptam a képeket, valahol Seregélyes közelében.

(#31464) feka007 válasza raczger (#31462) üzenetére


feka007
nagyúr

Ez Visegrád felől van? Egyik legjobb hely a Dunakanyar bringázásra Magyarországon, az biztos :K

[ Szerkesztve ]

(#31465) raczger válasza feka007 (#31464) üzenetére


raczger
őstag

Igen, Visegrád felett van (Borjúfő).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#31466) rétisün válasza raczger (#31462) üzenetére


rétisün
veterán

"ezért kell montizni az erdőben, hegyekben"

továbbra is az a véleményem, hogy az erdő kirándulni, sörözni van.... :P

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31467) zoli03


zoli03
őstag

Ez mennyire érné meg? 184 cm vagyok, ahogy elnézem ekkora méretre kb jó lenne. Később tovább lenne fejlesztve, előbb-utóbb akár váz is lenne cserélve, de így addig is tudnám használni, nem kéne egy drágábbra gyűjtenem. Azért se lenne rossz, mert ez helyben van, nem kell sehova utaznom érte.

[ Szerkesztve ]

(#31468) Muton


Muton
addikt

Jövő héten tervezek egy Mavic crossride kerékszettet venni.
Tudnátok alternatívát mondani 50-55-ért, ami ipari csapágyas és nincs benne piros festés?

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#31469) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Na megvolt a mai Börzöny túra is, jó volt nagyon, bár sok dolgot tanultam, amit legközelebb máshogy csinálnálnék. Az erőt nagyon be kell osztani, hiába tekerne az ember 30-as átlagot az elején síkon, felfelé halál menni utána.

Összesen 70 km lett, de még egy 10-es rájön, mert csak Vácon kapcsoltam GPS-t, szint is volt rendesen, a csúcson 898-at mutat a GPS, a tábla szerint 843 volt. A vége már eléggé kemény volt, viszont lefelé káprótolt.

Nagyon jól viselkedett a bicikli végig, egy a kattogó bal pedálom, amiben az csapágygolyók szerintem kezdenek meghalni, az volt az egyetlen kifogásolnivaló, a fékek jól fogtak, sikerült rendesen bekoptatni a betéteket lefelé, a hátsó Fox tag úgy mozgott mint az álom, az első Rock Shox is jól tette a dolgát, de szerintem nem volt jól beállítva.

Konklúzióként kell vennem egy normális cipőt + pedált, egy normális kerékpáros gatyát és kell állítanom az első telót.

Pár kép a túráról és a GPS track aminek nem mindenben kell hinni, eléggé félremér. GPS, képek

Aki kicsit szemfüles észrevesz, egy merev vázas kerékpárt a képen slick gumival. Igen, Ő is velünk volt és Ő az aki lehagyott mindenkit, legyen szó a sziklás leejtőről vagy emelkedőről, otthagyta az össztelós gépeket vele a 18 éves srác.. Tehát ez is tökéletesen mutatja, hogy nem a biciklin múlik..

(#31470) norbee2244 válasza zoli03 (#31467) üzenetére


norbee2244
senior tag

Szerintem pici a váz így ránézésre,de amúgy nem rossz.

Úgy beszívtam az előbb..elindultam edzeni 60 kili laza asszonyért kellett volna beugrani második tókörben. Elsőnél már láttam,hogy sötétedik beugrottam érte elindultunk Pákozdról és Dinnyés Pákozd közti úton valami akkora vihar kapott el minket,hogy azt hittem sose érünk ki onnan..össze vissza villámlott és mintha dézsából öntötték volna olyan volt.Asszony bepánikolt,de valahogy kimásztunk belőle..60 kilinek lőttek megyek bringákat pucolni :DDD

www.casehouse.hu

(#31471) venember83 válasza raczger (#31462) üzenetére


venember83
nagyúr

Kösz, úgyis untam már a háttérképem.

Ma ezt a kört tettem meg. Természetesen nem csak ma bringáztam, de valahogy lusta vagyok mindig telefont vinni és trackelni.

(#31472) csabi94 válasza Toomy (#31451) üzenetére


csabi94
őstag

Ez nem feltétlenül magyarázat. Én szoktam alá venni, mert eleinte csak nyúlott turka ruháim voltak, és az úgy volt kényelmes, ezért azt szoktam meg, mégse törte a fenekem. Mondjuk nem is mentem annyit mint Te. :DDD

(#31473) Frenky89 válasza venember83 (#30730) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi! :R

A helyi boltok, akik a nagyker oldalán fel vannak tüntetve, mint partnerek, azok nem voltak a helyzet magaslatán, így végül eBike-osokkal beszéltem le a dolgot - kb. 1500 Ft-ért tudnak hozni tengelyt, csapágygolyó meg alapból is van náluk kétféle is.

Mindenki: Teleszkópos első villára milyen csomagtartót lehet rakni?

(#31474) venember83 válasza Frenky89 (#31473) üzenetére


venember83
nagyúr

Szívesen. Félek, hogy teleszkóposra semmilyet. Tudsz mutatni képet a villáról?

(#31475) belaazallat


belaazallat
addikt

Leadtam az előnevezésemet a Háromországos Pannon Maratonra.

Nevezést euroban kell leadni a helyszínem? (szki/csabi94)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#31476) rétisün válasza belaazallat (#31475) üzenetére


rétisün
veterán

:C

akkor muszáj lesz legyőznöm magam, és menni :DDD

megkérdezem e-mailben ezt az euro dolgot. mod: küddtem nekik ímélt.

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31477) Frenky89 válasza venember83 (#31474) üzenetére


Frenky89
őstag

Nem az enyém a bicó (Hercules Maroc), így sajna nincs róla képem, de itt és itt két viszonylag elviselhető kép.

(#31478) Toomy válasza rétisün (#31476) üzenetére


Toomy
senior tag

Ha jó idő jő, akkor Neked is kötelező! Na ezt jól megaszontam :DDD

(#31479) belaazallat válasza rétisün (#31476) üzenetére


belaazallat
addikt

Szerintem tuti euroban kell fizetni, mert ugye nemzetközi lesz.

A hosszú távra jössz te is?

Szerinted mennyire lesz nehéz eltévedni a versenyen?

;] Még jó hogy nem a Balatonnál lesz a verseny, így nem kell vinnem esőruhát! ;]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#31480) venember83 válasza Frenky89 (#31477) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem látok semmilyen rögzítőszemet, amihez csomagtartót fogathatnál előre.

(#31481) rétisün válasza belaazallat (#31479) üzenetére


rétisün
veterán

a hosszúra kéne, ha már nekiindul az ember.

erre az eltévdés dologra én is gondoltam, sajna az én telefonomban (már) nincs gps progi, ami navigálhatna.
de térképet lehet nyomtatni az útvonallal, meg odacsapódni olyanokhoz, akik ismerik az utat.

akkor kéne váltanom euro-t, mert nekem olyan nincs. azért se árt, ha odaát megállunk valamiért, ott is azzal kell fizetni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#31482) #83216640


#83216640
törölt tag

Használ valaki, esetleg ismeri ezt a nyerget?[link]

(#31483) fpeter07


fpeter07
veterán

Bikemagon található pulzusmérőkről van valami véleményetek?
sigma pc3 pulzusmero és a másik
Pulzusmérő óra
Pulzusmérő eladó!
Polar F2 pulzusmérő

Láttam 50k-ért is (használtan!), de én ennél drágább kategóriát nem szeretnék.

(#31484) venember83 válasza fpeter07 (#31483) üzenetére


venember83
nagyúr

Ebben az esetben én decathlonba vagy Hervisbe mennék, mert ott kapok rá garanciát, és vannak sajátmárkás termékek, amik viszonylag olcsók, ha pedig gebasz van, cserélik.

(#31485) norbee2244 válasza fpeter07 (#31483) üzenetére


norbee2244
senior tag

Polar vagy timex kettőn kívül csak 20-30 körülieket éri meg venni. Hervisnek és a decathlonnak is röhejes óráik vannak 10-15 rongy alatt. Az f2 jó,de adok egy tippet :ha mákod van ezt nem viszik el és akkor iszonyat jól jártál,mert ez már tud zónát is és kódolt a jeladója nem mellesleg a cserélhető elemes pántja van ami magában 10 feletti árral rendelkezik(ha nem veszed meg szólj és lecsapok rá). Ha kell le is csekkolom neked..Tárnok fele szoktam járni gyakran.

www.casehouse.hu

(#31486) belaazallat válasza rétisün (#31481) üzenetére


belaazallat
addikt

Én a hosszúra adtam le a nevezést.

Váltok én is. Nem szeretnék semmit sem venni odaát. Héten veszek egy 1l-es kulacsot, meg elrakok egy 0.75-öst, az nagy melegben elég kell, hogy legyen. + a frissítő pontok.

Nekem van GPS-a telefonomban, de külföldön még nem használtam.

Ha minden jól megy rajtnál és a célba érkezéskor ott lesz párom, csinál majd fotókat!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#31487) Bati0501 válasza venember83 (#31484) üzenetére


Bati0501
őstag

Tegnap voltunk a Hervisben,az X-fact márkából van 4e-es,6-es,talán még 8e-es is...és nagyjából ennyi pulzusmérőjük van/volt...ja és elvileg akciósak voltak.
Am sztem a Decathlon drága...

(#31488) Bati0501


Bati0501
őstag

És a Sigma 10.11-ről és a 15.11-ről van vkinek véleménye/tapasztalata?

(#31489) fpeter07 válasza norbee2244 (#31485) üzenetére


fpeter07
veterán

Jó lenne látni, hogy bringázáskor mégis milyen tartományban vagyok. Erre menne rá minden pénzem, de valamikor csak el kell költenem. :) Holnap beszélek az ismerősömmel, neki van vaterája. Mindenesetre köszönöm a tippet!

(#31490) zoli03 válasza norbee2244 (#31485) üzenetére


zoli03
őstag

Egy Kalenji CW300 miért lenne röhejes? Kódolt, nekem is olyan van, pár másodperc alatt talál jelet, közben nem veszti el. Lényegesen jobb, mint az olcsó Polarok.

(#31491) fpeter07 válasza fpeter07 (#31489) üzenetére


fpeter07
veterán

Mondjuk ha valamit fejlesztenék a bringán jelen pillanatban, az az spd pedál lenne. Az mégiscsak több pluszt adna, tehát jó eséllyel még nem leszek egy ideig pulzusmérő tulajdonos.

(#31492) venember83 válasza fpeter07 (#31491) üzenetére


venember83
nagyúr

SPD pedál plusz cipő kicsit több, mint egy tízes, de valóban sokkal fontosabb és nagyobb fejlesztés, mint egy pulzusmérős óra.

(#31493) szki válasza belaazallat (#31475) üzenetére


szki
őstag

Szerintem a helyszínen kell leszurkolni, és Euroban. Hisz Lenti már majdnem nyugat:) Mivel bankkártyás fizetést nem kért az előnevezésnél, ezért feltételezem, hogy helyben lehet a 12 Eurot is kifizetni :F
Amúgy nem értem miért 07.19. van az általad linkelt oldalon, mert mindenhol máshol 07.22. vasárnap! Ráadásul a középtáv, és a hosszútáv nyomvonala is más, mint amit én ismerek...
Szerintem ez az aktuális: [link] [link]

Nekem nem jutott mára se Írottkő, se Visegrád, se Börzsöny, se a Kárpátok. Így a Dél-Zalai dombságban emelkedőztem, de azt keményen nyomtam: [link]

(#31494) norbee2244 válasza zoli03 (#31490) üzenetére


norbee2244
senior tag

hosszabb tavon nekem egyik sem jott be,de pl amugy a polar cs100 sem valami isteni..ott is a regebbi modelleket(s***) ill az ujjabbakat eri meg venni. elnezest ha a lelkedbe gazoltam,de 2 evig pulzusmerovel leteztem napi 2-5 orat es ott sok dolog szamit

szerk.: azert pulzusmeressel edzeni sokkal tobbet tud dobni az emberen mint a gepi fejlesztes. en is inkabb mar tobbek koltok taplalekkiegeszitore mint bicora bar az spd alap a hajtastechnika miatt. shimano m520 ill 540 meg egy hasznalt pipello megall 15 korul jo allapotban

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#31495) Toomy válasza zoli03 (#31490) üzenetére


Toomy
senior tag

Szerintem is teljesen jó az az óra. Én is ilyet használok és a kormányra van rögzítve egy tartóval. Csak a nagyfeszültségű vezetékeknél veszti el a jelet pl. amikor a Velencei tó déli részén a vasút mellett haladok. De ott szinte mindegyik eldobja. Még a POLAR is.
Viszont, hogy ellenpéldát is mondjak csabi94 fórumtársunknak sz@r@kodik rendesen. :U

(#31493) szki - Legalább jól kitomboltad Magad :DDD Amúgy gratula, szép volt az a szintezés! Nekem is kellene ilyen de félek tőle. Etyeken is elég 1x felmenni nemhogy még 5x :Y De az is olyan emelkedő, hogy lefelé pedálozás nélkül 60-65-el lehet lejönni :K

[ Szerkesztve ]

(#31496) zoli03 válasza norbee2244 (#31494) üzenetére


zoli03
őstag

Egyáltalán nem gázoltál a lelkembe, de ha valakinek alap dolgokra kell a Kalneji, oda jó. Alap dolgokat tudja, nálam nem veszt jelet, 9e-ért többet nem is várok el. Hasonló áron egyik óra se lesz jobb (én ezt találtam szimpatikusnak), maximum használtan. Ha valakinek meg nagyobb igényei lesznek később, vehet komolyabbat, de kezdő órának tökéletes.

(#31497) salieri.


salieri.
őstag

(#31498) Toomy válasza salieri. (#31497) üzenetére


Toomy
senior tag

Ez csak gagyi lehet, az ára is azt mutatja :DDD

(#31499) szki válasza Toomy (#31495) üzenetére


szki
őstag

Azért elég sokat másztál Te is idén! Csak nem szoktál kifejezetten emelkedőkre tekerni. Én azért szoktam csinálni tudatosan, de nem elégszer. De jobb, mint a konditeremben súlyokkal guggolni. A dombfutást is szeretem.
Ma különösen jól éreztem magam, mert viszonylag alacsony pulzussal másztam még a 13%-oson is, és a végére se fáradtam el.

#31497) salieri: Drágább, mint egy jó bicaj:)

[ Szerkesztve ]

(#31500) venember83 válasza Toomy (#31498) üzenetére


venember83
nagyúr

Pont odaillik egy túlárazott Garmin Edge valahányszáz mellé.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.