Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) venember83 válasza GeneraL_XTX (#30142) üzenetére


venember83
nagyúr

Kevesen bringázunk így hosszabb távokon táskákkal, tapasztalat híján meg jobb nem beszélni a vak világba.

tjokai: Ebben az esetben Avid BB7 vagy BB5, de inkább az első kerékre, ha nem a kerék centrírozásának az elkerülése a cél.

(#30152) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Skacok. Ha van esetleg valakinek fölös ilyene, az rámírhatna. :D

(#30153) dqdb válasza GeneraL_XTX (#30114) üzenetére


dqdb
nagyúr

veszek a gépre egy csomagtartót
Legelőször ezzel kezdd, de a bringát is vidd magaddal a vásárláshoz, mert egyáltalán nem biztos, hogy simán fel tudod rakni őket a vázadra (bár a Polaris váza még talán annyira klasszikus formájú, hogy ezzel nem lesz probléma).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30154) fpeter07 válasza csabi94 (#30144) üzenetére


fpeter07
veterán

Azért az írásból nem mindent lehet megtudni. Én nem szívesen olvasnám el a 2-3 éves hszeimet. Az ember folyton változik.

(#30155) ludsimon válasza belaazallat (#30150) üzenetére


ludsimon
veterán

Ha tényleg így volt (lenézőnek tűntem) akkor sajnálom, pedig tényleg nem lenéző modorban írtam.
Pííísz! :R

undefined

(#30156) szki válasza ludsimon (#30148) üzenetére


szki
őstag

Nagyon osztogatod a tanácsokat:) Mikor is tekersz/tekertél kánikulában 200 km-eket? :U
Ha meglesz az a középtányérod, akkor holnaptól nincs mentséged...

TheChos3nOne: Mindenki másképp viseli a hőséget. Viszont fokozatossággal hozzá lehet szoktatni a szervezetet a 35+ C fokos hőségben történő tekerésekhez is. Ahogy télen is lehet tekerni -5C foknál hidegebb időben is több órát.
Szellős fejfedő/sisak kell, mert a fej a legmelegebb testrészünk sport közben, és fontos a jó hűtése. Rengeteg sima vizet kell inni. Kell a szénhidrát utánpótlás is, de óvakodni kell a túl szénhidrát dús italoktól, mert leállhat az emésztés a túl sűrű cucctól, és akkor vége. Sose akkor igyál, amikor szomjas vagy, hanem előtte:) Ásványi só pótlásnak a sós ropi is hasznos. Pár banánt illik ilyenkor lenyomni, mert optimális ütemben szívódik fel belőle a szénhidrát. Kell kis fehérje, és zsír alapú táplálék is, hogy menet közben is működjön a regeneráció.
De mint mindig nem is a táv, vagy a hőség a meghatározó egy ilyen nagy túránál, hanem az iram. Testzsírból is kell megoldani egy ilyen túrát:)

(#30157) ludsimon válasza szki (#30156) üzenetére


ludsimon
veterán

"Nagyon osztogatod a tanácsokat"
Próbálok segíteni, amiben tudok.

"Ha meglesz az a középtányérod, akkor holnaptól nincs mentséged..."
Nem lesz mentség, tekerni kell! :K
Már amúgy is nagyon nagyon várom. Egész nap a postát hívogattam... :)) Már tényleg 1 hete nem ültem bringán. :O

"Mikor is tekersz/tekertél kánikulában 200 km-eket?"
Erről inkább Tommy barátunkat kérdezhetnénk meg! :K
Ő a nagy ultra távos, nem is olyan rég ment egy hatalmas egész naposat.

Szerk.:
Endo-t én már nem nagyon tudom követni mióta vagy 50 embert random hozzáadtam, fél óránként nézegethetném. :D
De majd nézegetem az ilyen 60 km+ távokat. :K

Még csak a napokban vettem észre, hogy lecserélted a profilképedet is! :D

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30158) deicide válasza venember83 (#30151) üzenetére


deicide
veterán

Én a múlt szerdai 204km-t hátizsákkal nyomtam le és meglepően jó volt. Eddig csak övtáskával mentem és kulaccsal, most vittem 1.5 literes palackot, banánt, csokit, szőlőcukrot, stb. Kb 3kg volt a súly, de szinte nem is éreztem, mert ha rá vagyok dőlve a bringára, akkor a hátamon "ül" a táska és nem húzza a vállam. Szóval bátran mondom, nyugodtan be lehet vállalni egy hátizsákot, hogy minden szükséges elférjen. Ezentúl még valami izotóniás cuccot is fogok vinni, mert a sók pótlása eddig kimaradt.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30159) deicide válasza deicide (#30158) üzenetére


deicide
veterán

Lejárt a szerk. idő, annyit még, hogy mounti-val tolom, így nem annyira fura a hátizsák, mint egy outison... :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#30160) tjokai


tjokai
senior tag

Múlthéten írtam már a kmórával kapcsolatban. Ismét tanácsot kérnék...
Beállítottam a kmórán a 26"-os kerékméretet, felszereltem a bringára. Írtátok, h a a felni felé a küllő 2/3-ához kell feltenni kb a senzort......feltettem de ott nem érzékel semmit az óra, nem mér. Ha lejebb viszem a senzort az agy felé (így közelebb lesz a küllőhöz ugye), így mér de nem tudom h így valós adatokat írja-e ki, mivel csak lazán megpörgetem a kereket és hihetetlen adatokat ír ki(54km/h) :F
Szóval mit csináljak, dobjam el a p*csába? 3000ft, vmi márka nélküli kínai termék!

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#30161) salieri. válasza CoolBoy323 (#30146) üzenetére


salieri.
őstag

Én egy Selle Italia TransAm Titánpálcás nyerget használok maximális az elegégedettségem 100 km felett is

(#30162) belaazallat válasza ludsimon (#30155) üzenetére


belaazallat
addikt

Nem csak arra a hozzászólásra értettem, amire csabi94 fórumtárs reagált. Lehet, hogy csak azért értem félre a hozzászólásaidat, mert rossz napom, hetem van.

Más:

Elegem van! (nem kicsit) Szétszedtem többször a bringát, át néztem, átzsíroztam mindent, valami recseg, de nem tudom mi! És baromira idegesít! Ma haver is átnézte, de ő a hátsó küllőket mondta, de szerintem nem az, annak másmilyen hangja van.

A recsegés akkor jön elő, mikor hajtok, minél magasabb pedálfordulattal annál intenzívebb. Vagy a nyereg, vagy a hajtás valahol(hatókar monoblok illesztésnél(négyszögtengelyes)), vagy tényleg a küllők. A monoblokk most lett cserélve, de előtte is csinálta, akkor nyeregcsőbilincsre gondoltam, cseréltem azt is. Egyik szét szedés óta még jobban csinálja. Valakinek van valami ötlete/ megoldási javaslata, ami nem kerül pénzbe?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#30163) CoolBoy323 válasza salieri. (#30161) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

testbike hszek alapjan en felek tole...
nem a kopas miatt, arra tojok, hanem h nem annyira kenyelmes seggpuceran, rovidtavon :-)

(#30164) ludsimon válasza belaazallat (#30162) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem tudom igazából mire gondolsz, mert egyáltalán nem lenézően írok bárkinek is.

Más:

Aki lemaradt volna:
Tour de France: stage 2

undefined

(#30165) Peet210 válasza Chosen (#30145) üzenetére


Peet210
őstag

Hosszabb távra célszerű táskát vinni, ha nincs lehetőség útközben frissíteni. Én most szombaton is 2x0.7 kulacs vízzel, 2.5l palack víz, 2l izotóniás ital. Ezenfelül van még nálam 6 banán és 6 müzliszelet is. Ebből egy keveset én is magamra locsolok. Főleg az ilyen melegben, 38 fok árnyék nélkül egy 180 körüli távon ennyi kell. Inkább magammal viszem a nagy táskát visszafele úgy is szépen kiürül.
Tehát ahogy többen is írták víz, izotóniás ital is ha van+banán és müzli szelet.

Egyébként iszonyat szép sávosan barnultam :) , mint egy jómunkásember. Sokan meg is mosolyogják.

[ Szerkesztve ]

Today's record, is tomorrow's motivation

(#30166) tjokai válasza belaazallat (#30162) üzenetére


tjokai
senior tag

Nem lehet, h esetleg maga a pedál recseg?
Nekem zsír új pedál van a bringán, ezzel vettem 3 hete a kerékpáromat de már most cserés a pedál, mert kattog.......hangot nem ad ki, csak ha nagyobb erővel tekerem, pl emelkedőnek, idegesítően üt. Olcsó műanyag pedál, nem is vártam tőle csodát :F

Üdv!

(#30167) salieri. válasza CoolBoy323 (#30163) üzenetére


salieri.
őstag

(#30168) belaazallat válasza tjokai (#30166) üzenetére


belaazallat
addikt

[ilyen pedálom van]
Nem érzem, hogy ütne, bár felmerült a gondolat, hogy egy próba erejéig lecserélem. Ha spd van rajtam, akkor is van ez a hang, ha utcai cipővel akkor is.

Köszi!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#30169) Toomy válasza ludsimon (#30157) üzenetére


Toomy
senior tag

Én nem vagyok egy nagy megmondó! Csak ebben az évben kezdtem tudatosabban tekerni pl. szki azaz legfőképpen az Ő tanácsai alapján. :K Régen még kb 15-20évvel ezelőtt de akár 5évvel ezelőtt is csodálkoztam, hogy miért esek le majdnem a bringáról 40-50km után. Az ásványi sókat abszolut nem pótoltam, valamint igen kevés volt az energia bevitelem miközben több órát akartam tekerni. Azt hittem azért, mert már öregszem. De itt tényleg sokat tapasztaltam a nagyoktól! :K Év elején már azt is mondtam, hogy nem fogok pl. 40fokban tekerni és ma is 4kor jöttem haza 40+ os körben. Igaz megéreztem, mert az orrom is eldurrant pedig a pulzus nem volt magas és a fejem iszonyat fájt már a végére. Ez azért van mert ilyen kis távokon próbálom megnyomni. De a szervezetem nem igazán van erre berendezkedve. Inkább reggelente fogok 40-50km es körbe bemenni és délután nyílegyenesen haza. Ahogy szki barátunk tanácsolta ;)
A mai hazajövetelemen sokszor eszembe jutottak a RAAM-os "állatok". Azt hogy lehet megcsinálni versenyezve? Elképesztő :Y

Más: Mától végre láthatom a pillanatnyi pedálfordulatomat is, mert megrendeltem a CATEYE ASTRALE 8 as órámhoz a vezeték és konzol szettet. Kiderült hogy általában 95-100 között pörgetem a legtöbbet.
Szerintetek ez jó vagy inkább törekedjek a 90 körülire?

Amúgy nagyon kockulsz Simon! Én pl. 2sebességgel közlekedtem kb. 1hétig, mert szétcsesztem a fékváltókaromat. De mentem, igaz imádkoztam, hogy szembeszelet ne nagyon kapjak a húzos emelkedőkön :K , mert nem biztos hogy felértem volna a tetejére.
Aztán sikerült összerakni, de még mindig nem 100% os. Azt az egy darab törött rugót kell legyártatnom hozzá, de most képtelen vagyok foglalkozni vele, mert elleptek az ügyfelek és már a jövő hétre irkálom a naptáramat.

(#30170) tjokai válasza belaazallat (#30168) üzenetére


tjokai
senior tag

Egy próbakör erejéig megéri lecserélni. Ha azután is továbbra fenn áll a probéma, legalább a pedált kizárhatod a hibalistáról. Én biztosan ezt tenném a helyedben :R

Üdv!

(#30171) lsebestyen


lsebestyen
addikt

üdv! van egy villa, amibe a teleszkóp nem mozdul. Kb. mennyibe kerülhet a javítása, és mi lehet a probléma vele?

(#30172) ludsimon válasza Toomy (#30169) üzenetére


ludsimon
veterán

"Amúgy nagyon kockulsz Simon! "

:R Köszi, hogy szóltál! ;)
Teljes mértékben igazad van! :DDD

"Én pl. 2sebességgel közlekedtem kb. 1hétig, mert szétcsesztem a fékváltókaromat."

Benne van a kulcsszó. "Te". :DDD

Én nem vagyok közel sem ennyire, hogy is fogalmazzak...
Szóval én kényelmes outis vagyok, ha valami nem tökéletes akkor hagyom a francba. :DDD
Meg 30-as tányér van fent a gépen, délután már szétszedtem a lánctányérokat. :)

undefined

(#30173) Chosen


Chosen
addikt

Nagyon köszönöm mindenkinek a tanácsokat, igazán hasznosak lesznek. :R

(#30174) Toomy válasza ludsimon (#30172) üzenetére


Toomy
senior tag

Azt el is felejtettem mondani, hogy az alatt az egy hét alatt minden nap meló után lekaptam és szétszedtem a fékváltómat és 2-3óra próbálkozás, majd amikor besokalltam akkor összerakás annyira, hogy a féket azért használni tudjam és gyerünk. Nagy örömmámor volt mikor összeraktam a jelenlegi állapotára. Senkinek sem kívánom azt az érzést mikor letekeri a záróanyát, majd egy feszítés és egyszerre ugrik szét 4-5 rugó meg sok kis alátét meg ez-az. Nekem az első váltóbovden cserénél ez volt a tanulópénz :K

(#30175) rétisün válasza ludsimon (#30112) üzenetére


rétisün
veterán

járdázás veszélyei....erről tudnék mesélni :DDD :))

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30176) Danniel


Danniel
tag

Segítsetek egy kicsit! Tudom, hogy ez nem az a fórum, de szerintetek egy 4 éves, jó állapotban lévő, max 1500-2000 km-t futott caprine forest-et mennyiért lehetne eladni?
Ilyenről lenne szó.
Mennyi lenne a reális érte? Nem hirdetni akarom, hanem eladni. Most párom használja, de outira kellene cserélni ;]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#30177) CoolBoy323 válasza salieri. (#30167) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Koszi. Ez k.rva draga amugy :))
Megeri? Bar huje kerdes... Napi 15km tekeresre nekem nem valoszinuleg a legjobb valasztas ..

Sajnos tobbet ritkan tudok tekeregni, meg a terdem is f0s...

(#30178) ludsimon


ludsimon
veterán

Fiúk lányok!
Remélem látni fogjátok!

Beszámoló a nagy eseményről!

Tommy!

Kockulásról jut eszembe! 16+ Csak ne ilyen kocka csajt fogjak ki, inkább legyen ennyire kocka, de a biciklizéstől. :DD :DD

Cathfaern:

:R :R

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30179) Cathfaern válasza ludsimon (#30172) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Pusztán jószándékból mondom, de az ilyen "most nem tekerek mert meleg van", "most nem tekerek meg esőre áll", "most nem tekerek mert recseg valami", "most nem tekerek mert hiányzik valami" dolognak egy vége van: abba fogod hagyni a biciklizést, vagy legalábbis jóval kevesebbet fogsz menni, mint szeretnéd / tervezted. Saját tapasztalatból mondom, én tavaly pontosan így voltam vele. Idén elhatároztam, hogy esőt, illetve a "kötelező pihenést" leszámítva nincs kifogás, meg is lett az eredménye: csak júniusban többet tekertem, mint tavaly egész évben.

Illetve csatlakoznék beleazallathoz és csabi94-hez: gyanítom, hogy semmi szándékosság nincs ebben, és nem is veszed észre, de időnként tényleg furcsán jön ki az ahogy fogalmazol.

Toomy:
Én múltkor első váltó állításánál jártam hasonlóan, gondoltam kicsit kilazítom, hogy lentebb húzzam, mert túl magasan volt. Csavar lazít picit, még picit, még picit, na erre váltó leesik, bowden ki, szét az egész :D Aminek az összerakása önmagában nem nagy művelet, de mivel sose csináltam előtte ilyet, és nem is készültem rá, ezért át tudom érezni a helyzeted :)

Volt korábban kérdés sisakkal kapcsolatban:
Tényleg arra érdemes rámenni, hogy kényelmes legyen. Ne legyen túl nagy, ha teljesen a fejedbe nyomod (fejed teteje is rendesen hozzáér a szivacshoz), akkor se érjen le picit se a füledig (én ezzel szívtam meg, kicsit nagy lett a tavaly vett sisak. Rövid távon nem tünt fel, hosszú távon viszont nyomta a fülemet, cserélhettem le), ellenben be tudd húzni úgy a szemöldöködig (vagy legalábbis ne sokkal afölé), hogy a hátulja is még normálisan álljon, és kényelmes maradjon. Bogárháló szerintem nagyon hasznos, idegesítő tud lenni, amikor menet közben érzed, hogy valami épp a hajadban van, de a nyílásokon át nem éred el... A többi meg kb. mindegy :) (szín is, én sötétszürke sisakban tekertem a hétvégén ~3 órát 38 fokban, baja nem lett a fejemnek, pedig nem is locsoltam)

Tekerés a melegben:
Csak a most vasárnapi 134km-es tapasztalatom van, annak a jó része (~5 óra) volt 30 fok felett. Nálam drasztikusan megnőtt a folyadékigény (25 fok környékén 35-40km-t letekerek minimális vízzel, most ekkora távon elfogyott lazán 1 liter, ha nem több), 5 liter víz biztosan elfogyott.
A magadra öntögetés nagyon jó dolog, sajna csak a végén jöttem rá (csak arra figyelj, hogy ne a felmelegedett vízből, mert azzal csak rosszabb lesz, erre is csak az első próba után jöttem rá :B ).
Evés problémás, alapból nem kívántam semmi kaját, de az édes-száraz müzliszeletet főleg nem... szóval hideg kóla tényleg jól jön (szénsavmentesítve, vagy kicsit várva a továbbindulás előtt), meg mindenfajta izotóniás cuccok. Meg fagyi is jó igazából (illetve hát nekem bejött :) ) Mondjuk ezen a ponton én is csatlakozok az RAAM-sokat tisztelőkhöz, el nem tudom képzelni hogy lehet ilyen melegben annyit/olyat enni tekerés közben, hogy egész nap bírja az ember :Y
Kutaknál meg tényleg célszerű megállni akkor ha a teljes víztartalékod legalább negyede elfogyott. Mert nem is mindenhol van, és sajnos nem is mindegyik működik, szóval ha centizi az ember, akkor könnyen szorult helyzetbe kerülhet...

(#30180) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ez a csávó sosem volt komplett :D [link]

Szegény outisok azt se tudják mit mondjanak lányos zavarukban :D

[ Szerkesztve ]

(#30181) Cathfaern válasza Vasinger! (#30180) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez kééész, nem semmi élmény lehetett nekik :D

ludsimon:
#30178
Baleset után ekkora útnak nekivágni :Y Minden elismerésem neki :R

(#30182) ludsimon válasza Cathfaern (#30181) üzenetére


ludsimon
veterán

Hát igen, azért én is túl nagyot mondtam azzal, hogy 25 óra alatt 570 km... :Y

Szerintem kellene ahhoz legalább egy 30-32 óra.

szki:
Bizisten nem fogtok tőlem hallani ilyeneket. :DDD
Nem szeretem az ilyen elvetemült dolgokat, csak:

a) Ha nincs ilyen meleg
b) Csapatban

Külön külön is ok, de együtt a legjobb. :D

Nem a közeljövőbe lesz az tuti! :)

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30183) szki válasza ludsimon (#30178) üzenetére


szki
őstag

No, vártam ezt a beszámolót! És előjött minden olyan probléma a srácnál, amit jeleztem előre.
Ilyen hosszú útra egyáltalán nem szabad hátizsákot felvenni...

Tőled is várunk egy beszámolót a közeljövőben egy 200+ km-es túráról ;]

(#30182) ludsimon : Dobálózol a számokkal! A felkészülésen túl a körülmények határozzák meg mennyi idő alatt teljesíthető egy táv.

[ Szerkesztve ]

(#30184) szki válasza ludsimon (#30182) üzenetére


szki
őstag

Most szombaton Spirit a Balaton körül. Mennek a fórum látogatói közül is. Tessék csatlakozni!

(#30185) rii válasza Cathfaern (#30179) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Pusztán jószándékból mondom, de az ilyen "most nem tekerek mert meleg van", "most nem tekerek meg esőre áll", "most nem tekerek mert recseg valami", "most nem tekerek mert hiányzik valami .... "

jaja: " ... vagy futsz, vagy pedig kifogásokat keresel ... "

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30186) tjokai válasza Cathfaern (#30179) üzenetére


tjokai
senior tag

H az Istenbe van nektek energiátok ekkora hőségben biciklire ülni?! Ha csak megmozdulok szakad már rólam a víz.....én lennék túl kényes?! Lehet :/

Üdv!

(#30187) dqdb válasza tjokai (#30186) üzenetére


dqdb
nagyúr

Rém egyszerű: ha meg sem mozdulsz, akkor is ömlik rólad a víz, ha igen, akkor is, csak kicsit jobban. Ráadásul a menetszél/erdő még hűt is valamelyest útközben, csak a megállásokat kell kibírni :) Az előző hőségriadó alatt volt, hogy a 37-38 fokos Budapesten kissé fáztam a Hármashatár-hegy tetején, mert ott rendesen fújt a szél.

Ahogyan szki is írta, ha rendszeresen tekersz hidegben-melegben, akkor nem lesz egyáltalán kibírhatatlan a két véglet, kánikula vagy a tél hatása, sőt például a 0 fok környéki/alatti tekerésnek megvan a maga hangulata is (amiért általában hülyének nézik az embert :D). Én tegnap, legalábbis magamat ismerve, mind befelé, mind hazafelé kevésbé izzadtam, mintha a BKV-t választom ugyanerre az útra.

rétisün: járdázás veszélyei....erről tudnék mesélni :DDD :))
Ne járdázz, mert a végén olyan vázad lesz, aminek nem leszel teljesen kibékülve a színével ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30188) belaazallat válasza tjokai (#30186) üzenetére


belaazallat
addikt

Amíg nem állsz meg nincs baj. ;] Addig kellemesen hűt a menetszél, megállsz jön a zuhany.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#30189) venember83 válasza belaazallat (#30188) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez így nem éppen igaz. Melóba és melóból bringázva is leizzadok, nem igazán hűt a forró levegő. :N

(#30190) szki válasza tjokai (#30186) üzenetére


szki
őstag

d2d, azaz door to door nyomom a bicajozást akárcsak télen. Most nyáron hűs épületből indulok, és ugyanoda vagy vízpartra érkezek. Tehát bicajozás után egyből felfrissülés vár!
Nagyvárosban külön műfaj a bicajozás kánikulában.
Nem mindenki bírja a hőséget, de főleg az erős napsugárzást. Szóval óvatosan!

(#30191) tvamos válasza rii (#30185) üzenetére


tvamos
nagyúr

En is ilyen vagyok... a konditeremben szoktam nyomni a pedalt olyankor. Persze, ott nem olyan a taj.... De a spiningen... ott nagyon jo a kilatas. (Csak korabban kell menni, mint a tobbiek. Az en koromban jol be kell melegiteni.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#30192) rétisün válasza ludsimon (#30178) üzenetére


rétisün
veterán

(még jó, hogy van a családban FB :(( )

elismerésem a srácnak, ha most feladni kényszerült is, legközelebb biztos meg fogja csinálni :C
már az sem mindennapos dolog, hogy valaki nekivágjon egy ilyen útnak. kitartást kívánok neki a következő, sikeres útjához! :R

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30193) tjokai válasza dqdb (#30187) üzenetére


tjokai
senior tag

Múltkor a nagy hőségben (35fok) tűző napon mentem 40km-t de az utolsó 5-6km-t már azt hittem nem bírom ki. Igaz én rontottam el azzal, h nem vittem magammal vizet.

Üdv!

(#30194) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Hét végén végre sikerült összehozzunk a szűk baráti körrel egy kisebb erdei túrát.
2 hete vásároltam egy 3 bringa szállítására alkalmas eszközt, ami az autó hátuljára rögzíthető.
Vittem magammal a bringát Szekszárdra.
Felpakoltuk a bicajokat rá és kimentünk az erdőbe. (a barátom és az ő barátnője)

Igen ám, csakhogy megfeledkeztem róla, hogy brigóztam a láncot, olajat meg elfelejtettem vinni. :W
Na mondom, ez így "finom" lesz.
10km után vissza kellett menjünk az autóhoz italt magunkhoz venni.

A többiek még akartak menni, de nekem a lánc miatt elment a kedvem, nem akartam tovább koptatni. (olyan hangokat adott,hogy az nekem fájt)

Ekkor jött a barátom nagy ötlete:
A nívó pálcáról csöpögtessünk a láncra olajat.
Kiváló gondolat, gondoltam, csakhogy a nívón nem volt annyi olaj, hogy az befolyjon a láncszemek közé.
Ekkor megpillantottam az olajszűrő házat. Több se kellett, elindítottam az autót, hogy felnyomja a szűrőházba az olajat, majd le a fedél és ki az olajszűrő.

Abból már nyertünk olajat bőséggel és nyugodt lelkiismerettel tudtam folytatni a túrát.
A szükség nagy úr... :)

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30195) belaazallat válasza venember83 (#30189) üzenetére


belaazallat
addikt

Lassan tekersz! :P
Én mindig csak akkor kezdek el izzadni, miután megálltam a lámpánál, vagy beértem melóba és leszálltam a bringáról. Pedig hátizsákkal tekerek.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#30196) venember83 válasza belaazallat (#30195) üzenetére


venember83
nagyúr

Ez igaz. 26-os kerék, elöl 38 fog körüli tányér, hátul meg 16-os lánckerék.

(#30197) Toomy válasza Doki-HUN1978 (#30194) üzenetére


Toomy
senior tag

Neked sem kell a szükség megoldásokért a szomszédba menni :N :C

Én a tegnapi fej fájós orrvérzéses 40fokos 42km-es haza menetelem után ma valószínű, hogy nyílegyenesen 25kilométerben suhanok inkább haza. Reggel 6-kor 60km-ben jöttem be. Kicsit barátibb 24-25 fokban tekerni reggel, mint a közel 40fokban. Az aszfalt meg csak sugározza még pluszban a hőt. A sok légkondis autóról meg már ne is beszéljünk akik elmennek az ember mellet. Egyszóval brutális!
Kemény lehet aki nagyvárosban jár ilyenkor munkába és haza. A sok lámpánál való várakozás....

(#30195) belaazallat - A hátizsák az duplának számít ám! Főleg ebben a hőségben. :K :R

[ Szerkesztve ]

(#30198) SOAD19 válasza tjokai (#30186) üzenetére


SOAD19
addikt

Én a melóba érve, azon a 3-4 km-en lefövök, igaz hátitáska mindig a hátamon van. Én úgy szoktam kicsit felfrissülni, szellőztetni magamat, hogy kicsit felegyenesedek tekerés közben, és a pólómat az aljánál fogva elemelem a testemtől, ekkor a menetszél beáramlik, és kicsit hűt, mind elől, mind a hátamat. Igaz, ez is csak addig tart, míg úgy tartom a pólót, utána újra szakad a víz az emberről. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#30199) ludsimon


ludsimon
veterán

SOS help kéne!

Jobb oldali hajtókar, hogy jön le??
Lecsavartam a csavart, csavarni, tépni, vagy mit kell, mert rá van szorulva!!!

undefined

(#30200) JColee válasza ludsimon (#30199) üzenetére


JColee
őstag

Nincs hajtokar leszedod?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.