Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:49:52

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) ludsimon válasza BDave (#30600) üzenetére


ludsimon
veterán

Ezt nagyon jól tudod! :)

Tészta, illetve valami fehérje, hús, de a lényeg a tészta, a szénhidrátraktárakat feltölteni! :K

Más:
[link]

20:00 körül találkoztam biciklin a rend őreivel! :)
Szemben jöttek Hősök tere felől, jól megnéztem őket, mint valami ritka fajt. :)

undefined

(#30602) Nyugdíjas válasza BDave (#30600) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ha jól tudom van szó az első hsz.-ben a táplálkozásról,de kell szénhidrátot pótolni, és erre pl. a rizs elég kiváló.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#30603) BDave válasza ludsimon (#30601) üzenetére


BDave
őstag

Köszi a megerősítést! :-)

Bizony, tiszta Florida :-)

[ Szerkesztve ]

(#30604) ludsimon


ludsimon
veterán

Nem maradhat ki a mai napból:

Aki lemaradt:
Tour de France: stage 5

undefined

(#30605) szki válasza ludsimon (#30596) üzenetére


szki
őstag

Én csak magamat fejlesztgetem. A lehető legkevesebb időráfordítással akarom a legtöbbet kihozni magamból, hogy a genetikai határaimat megközelítsem.

Bp.-en számtalan lehetőség van a sportra. Forduljatok szakemberhez!

(#30606) Toomy válasza szki (#30605) üzenetére


Toomy
senior tag

Hiába ajánlgatod már 1000x Simon barátunknak az edző lehetőségét, nem fogékony rá. Gondolom főleg lovetta miatt.

Más Hiába csináltam meg a bringás órámon a pedál fordulat mérést, mert beigazolódott, hogy világ életemben 90-100-as fordulaton tekertem. Igaz csak pillanatnyit mutat, de nekem egyenlőre elég az is, mert így csak 3200Ft-ba került, viszont egy új óra 20000-nél kezdődik és határ a csillagos ég. De sokszor veszem azt észre, hogy síkon is a 100-as fordulathoz közel pedálozok. Mondjuk ezt már mások is megjegyezték, hogy nagyon pörgetek a síkon is. <--- Ez most jó, vagy inkább a 90-hez tartsam magam?

(#30607) ludsimon válasza Toomy (#30606) üzenetére


ludsimon
veterán

Hiába fogékony lennék rá!

Egy konzultáció 9000Ft! Lehet inkább erre kéne költenem, mint úszás, csak, hogy egy komoly felmérés 20k-ba fog fájni, mekkora piszok összegek ezek?!

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30608) venember83 válasza Toomy (#30606) üzenetére


venember83
nagyúr

Ha a tüdőd, szíved nem ellenkezik a pörgetés ellen, akkor nincs ezzel semmi baj. :N

(#30609) norbee2244 válasza ludsimon (#30607) üzenetére


norbee2244
senior tag

És ha hiszed ha nem nem is ér annyit..Gondolom a csc(cyclingsportcenter)-nél nézted tőlük Palotai Gabi gondozásában voltam,de hiába írják neked a terveket sokszor többet számít a saját józan ész ha utánna nézel picit az edzéseknek és az akarat. Ha szükséged van küldök egy edzéstartományos pdf füzetet és eligazodni is segítek benne mennyiség ügyileg. ( Ha hülyeséget szóltam bele elnézést csak 30 hszt olvastam vissza,de hátha tudok segíteni)

Toomy: Attól függ hol pörgetsz 100on és milyen edzés.Ha állóképességi akkor 110 körülire is lehet menni ott a lényeg,hogy forogjon a lábad ha valami komolyann durvább edzés pl egy hegyi akkor le is lehet sokszor engedni akár 60-70ig

salieri.: A salice szemüvegről írnál majd egy bővebb összefoglalót?Szemezgetek vele,de nekem picit olcsónak tünt.Főként az érdekelne mennyire hamar lesz koszos illetve,hogy bírja a hosszab edzéseket és mennyire látni ki belőle.

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#30610) ludsimon válasza Toomy (#30606) üzenetére


ludsimon
veterán

Hopsz, bocsi, átugrottam a kérdésed. Közben azért írtam egy mailt egy ismert edzőnek, hátha ír valamit, mert az legalább még ingyen van. :U

Szóval egy ismerős outis átlag pedálfordulata: 102 R/min!
Én nekem eddigi legjobb 96 R/min volt, ennél feljebb nem tudom vinni, mert 5%-os leejtőn nem tekerhetek, ha egy visszafordító kanyar jön 10 méter múlva. Egyrészt ez egy jó dolog, mert ösztönöz arra, hogy mindenféleképp tekerjek, még enyhébb leejtőn is, másrészt pedig egy laikus számára, vagy a lustábbak számára meg zavaró, hogy ha nem tekersz azt is beleszámítja az átlagba. :D

norbee2244:
Üdv közöttünk! :)
Érdekelne a pdf! Az email cím ami meg van adva PH!-n. :)
Köszönöm!
Bár gyanítom ez lesz az amit alább linkeltem be!
Én jelenleg KA edzéseket nyomok este fél8-22:30-ig.
2 hét múlva már szerintem beiktatom a GA2 edzéseket is! Kérdés, hogy lehet e ezt??
Lehet alapozást keverni a hegyi edzéssel és ha igen, akkor milyen vegyítéssel? Lehet délelőtt alapozni, este a keményebb?
Egyébként Lőrincz Olivérnek írtam egy mailt, azért kíváncsi vagyok majd mit ír vissza.

Aki még nem ismeri, Tamás és a többiek

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30611) Xantomas válasza gooool (#30566) üzenetére


Xantomas
őstag

8-as racsni felejtős, nincs normalis minosegu belole, es mar annyira tavol kerul a csapagyazasnal terheles a tengelyre, hogy az elso buckanal torik, vagy jobb esetben hajlik a tengely.
6-os racsni helyere alapbol nem tudsz 7-es racsnit tenni. Ahhoz at kell hezagolni az agyat, kulonben bele fog erni a papucsba a lanc, vagy rosszabb, bele se megy. Ebben az esetben a felnit is be kell kozepre centrirozni, mert nem lesz egy sikban a vazzal.
Kromozas.
Azert az annyira nem egyszeru. Ahhoz, hogy szep legyen a krom, ugyanolyan tukorsimara kell polirozni, mint amilyenre akarod a vegeredmenyt. Ugye tudod, hogy az nem ket filler lesz. Nem veletlen, hogy a premium vazakat is csak a hatso villakon polirozzak kromozas elott, a tobbi marad csiszolt, ugyis arra megy a festes.

Inkabb fenyeztesd le, de egy ilyen ˝gagyi˝ vazat nem eri meg. Ugyis rajosz egy ido utan, hogy neked nem jo, inkabb lecsereled.

[ Szerkesztve ]

"Megint eggyel hülyébb vagyok, mint tavaly"

(#30612) Doki-HUN1978 válasza Zebu (#30583) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Én ugyanezt érzem a bal lábujjaimon. Néha kiveszem és megmozgatom őket.

Lehet, igazuk van a srácoknak és állítani kéne kicsit a stoplin...

Majd kipróbálom én is.

(#30609) norbee2244 : Csak részben értek egyet veled...

Egy edző -főleg olyan aki régebben aktívan versenyszerűen kerékpározott- komoly segítség lehet egy kezdő számára.

Néhány éve beszélgettem egy személyi edzővel a konditeremben, kérdezgettem az árairól.

Azt mondta pl. 3000 Ft-ért megmutatja hogyan kell helyesen fekve nyomni.
Ami alapjában véve nem kevés egy 10 másodperces mozdulatsorért. Azzal érvelt, hogy rengeteg testépítő sok éves edzések után sem tud hatékonyan fekve nyomni.
Ő ezért a pénzért már az elején elárulja neked a hatékony technikát, hogy ne ess bele a hibába, hogy esetleg az ízületeidet károsítva rosszul idegződik be a mozdulat.

Ekkor meggyőzött és rájöttem a 3000Ft még kevés is...

Bizonyára a kerékpározásban is van számtalan ilyen trükk, technika amiben egy tapasztalt versenyző tud segíteni.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30613) norbee2244 válasza ludsimon (#30610) üzenetére


norbee2244
senior tag

Köszönöm az üdvözletet és viszonzom.

Gratulálok a Velence10hez 11 kör az nem gyengéd teljesítmény.Korban merre fele vagytok?30hoz vagy 20hoz közelebb?

Ottani edzőknél kérdés,hogy válaszol e.

Konkrétan az adatokra kell figyelni.A ga2 pl nagyon sokat kivesz az emberből attól függően tudod beosztani a dolgokat,hogy mennyit tudsz egy héten menni (hétfő-csütörtök átlagban illik pihenni) .Egy átlag edzett hét a következőképp szokott alakulni: Hét elején inkább láberősítős illetve durvább nap és erre rá egy közepes ga1 szakasz( eleje fele 50 aztán 60-70km) pénteken megint esetlegesen egy durvább nap jön rá (ide betudod iktatni a hegyi edzéseket ide pl megfelel a 2-2,5 órás sík részekkel tűzdelt hegyi edzés aztán szombat-vasárnap inkább hosszabb ga1 edzések,de ez nagyon sok mindentől függ a reggeli ébredési pulzuson át attól,hogy mit eszel és mit csinálsz a nap további részében. Lényegében a megfelelő pihenésre kell figyelni,mert ha túlhajtod magad akkor azzal többet vesztesz mintha kevesebbet edzettél róla.

Igen az általad linkelt adatbázis

Reggel -este edzéssel még én is csak kísérletezgetős fázisban vagyok,de erősen beválhat kondiban szoktam alkalmazni ott pl kifejezetten jót tesz tehát valószínű átültethető kerékpárba is,de csak ésszel,mert lehet,hogy 3-4 hétig menni fog és iszonyatosan sok erőt-sikerélményt ad viszont utánna megbosszulja magát.

Hangsúlyozom: nem ismerlek így nem tudom mennyi ideje kerékpározol/tok tehát lehet simán bírod lehet bejön ez az effektus én magamon már megtanultam még 3 éve ezt azóta figyelek erre is.

Szerk.: Majd még este vissza térek remélem tudtam segíteni.Balatonra kell lemennem hozok 1-2 alkatrészt .Valakinek ha szüksége van Campagnolo 9-es váltásra (fkv,váltók) valószínű lesz nálam egy szett meg pár cst hajtogatós csoda.

[ Szerkesztve ]

www.casehouse.hu

(#30614) ludsimon válasza norbee2244 (#30613) üzenetére


ludsimon
veterán

Korban én 21, a többiek 30+ felettiek.

Köszi a részletes leírást! :R
Én is egyelőre a saját fizikai határaimat keresem, 2 hét múlva kipróbálom ezt a napi 2x edzést, hátha bejön.

Egyébként én is ezen gondolkoztam, hogy ha sikerül megfelelően keresztezni, akkor elég valószínű józan paraszti ésszel gondolkodva dupla sebességgel fogok fejlődni.
Erőállóképesség (hegyi menethez) + alapálló (sík sebesség javításhoz) gyorsabb eredményhez vezethet, csak aztán tényleg nehogy túledzem magamat.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30615) Muton


Muton
addikt

Na ma lesz a napja, hogy felrakom a pedál szenzort én is, ha már mindenki arra krémezi össze magát :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#30616) Doki-HUN1978


Doki-HUN1978
senior tag

Valami noname,de nem rossz az ára. 43-as lábra.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30617) salieri. válasza norbee2244 (#30609) üzenetére


salieri.
őstag

Eredetileg Oakley Radart meg Rudy Project NOYZ szemcsit néztem ki.
De ma már nincs akkora különbség elismert szemüvegek között,emiatt választottam a Salicet. Na meg már 2 oakleym amúgy is van :DDD

(#30618) Doki-HUN1978 válasza salieri. (#30617) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ennyi pénz egy szemüvegért?! My God! :Y

Leesik a fejemről, aztán huss 60 rugó.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30619) salieri. válasza Doki-HUN1978 (#30618) üzenetére


salieri.
őstag

Ütésálló a szemcsi,normális napszemüveget 20 alatt nem lehet venni sajnos. :U
Amúgy a Radart kb 42 ér tudnám megvenni tehát nem 60

(#30620) ludsimon válasza salieri. (#30582) üzenetére


ludsimon
veterán

eBay-ről rendelted?

Igazából én úgy vagyok vele a szemüveg egy használati tárgy.
Már 2x sikerült aszfaltra ejtenem, ráadásul lencsével, lett rajta egy kisebb karc, de ami meglepő számomra, hogy teli van apró felverődésekkel, ami nem látszik, csak ha jól megnézem!
Ezek mind kődarabok, vagy mi? :Y Azért az durva belegondoltam, ezek mind amúgy a szememben landoltak volna?

A fekete lencsén már van vagy 10 db ilyen apró méretű apró felverődés.

SH+ rg ultra-m van.

Lehet különbség lencse tartósságban a szemüvegek között?

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30621) salieri. válasza ludsimon (#30620) üzenetére


salieri.
őstag

Oakley szemcsiket The Lab-ban vettem
vagy a Salicere gondolsz?

Nagyon nagy különbség van igen.
Az oakleytól jobb szemcsi nem nagyon létezik
Itt van pár videó:

[link]
[link]
[link]

(#30622) Doki-HUN1978 válasza salieri. (#30619) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Ha hosszú időn át tudod hordani, akkor alapvetően nem is sok érte, csak nálam is fogyóeszköz a szemüveg.

Karcolódás, leejtés, bukás stb.

Nem vagyok képes úgy kezelni egy szemüveget, mint egy értéktárgyat, ezért nem is veszek drága darabokat.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30623) szki válasza ludsimon (#30614) üzenetére


szki
őstag

Csak 2 hét múlva kezded a napi 2x edzést? Nehogy azt mond, hogy az outid középtányéra miatt :U Van ám olyan edzés is, hogy nagytányérral mindenhova :K Meg rád férne egy kis kondizás is keresztedzésnek. Meg a csajok is a karizmokat nézik először;] Sőt lábra is lehet izmokat fejleszteni...

(#30606) Toomy: Jó pörgős lábad van! Az enyém túl izmos, és így nehéz is ;] Ha 110-zel pörgetném, akkor túl sok erőforrás csak a lábam, és a hajtáslánc mozgatására menne el. Azaz nem az előrehajtást szolgálná. A jelenlegi nyomatékgörbém, és izomzatom összetétele alapján most a 80-82 pedálfordulatnál optimális az erőleadásom hosszabb távokon:) Rövid, 50 km-en tudok én is pörgetni persze... Egy bicajcserével, vagy az edzettségem változásával ez is változhat.
Megint más, ha valaki bolyban teker, mert ott aztán lehet pörgetni kényelmesen. Bár értelmét nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#30624) Tizedes1 válasza ludsimon (#30620) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

Én nem költök ennyit szemüvegre :N :N
Én most külföldön dolgozom. 2 szemüveget vesztettem el.
Egyet elloptak,a másik egy Decathlonos , 3000 forintos szemüveg volt, de annak amint behajtottam a szárát, elkezdte összekarcolni a lencsét.
Így az egyre jobban zavart a látásban.
A helyieknél nem lehet olcsón ,de ami a legfontosabb,megbízható minőségű napszemüveget venni( szerintük jó minőségű és 100% UV szűrős..... csak nem ők sem hordják :)( )

Épp ezért - bár a free shipping ide nem érvényes - ebből rendeltünk.
Hadd mondjam el, hogy tökéletesen passzol. Jó futáshoz, jó a sisak alá, nem nyomja a fejet, a szárak vége gumis, pántot lehet rá tenni, hogy ne hagyjuk el stb...
Szerintem bringához is tökéletes lesz.
Oútihoz talán nem jó, mert bár a kerete belülről kifelé vastagodik, talán zavarhat pár oútist a látásban.
Ezért az árért szinte ingyen volt. :K :K

(#30625) Cathfaern válasza Toomy (#30606) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Profik 100+-os pedálfordulat átlaggal tolják, szóval ha bírod, akkor gond nem lehet belőle :) Annó ugyebár úgy jött elő, hogy fájt a lábad, de mint kiderült az mástól volt. Szóval ha így kényelmes, nem érzed, hogy bármi fájna tőle, akkor tekerj nyugodtan így (szerintem)
Nekem úgy vettem észre a 85-90 az ideális, felette a lábam nem bírja hosszú távon (valószínűleg combhajlítom gyenge).

venember83:
"Ha a tüdőd, szíved nem ellenkezik a pörgetés ellen, akkor nincs ezzel semmi baj."
Már többször hallottam ezt, hogy nagyobb fordulatszámtól megnő a pulzus meg a légzés, de én megfigyeléseim alapján ugyanakkora sebesség mellett, csak nagyobb fordulatszámon egyik se változik (igaz csak ilyen 10-15 fordulatszámnyi különbséggel próbálgattam). Én nézek valamit el, vagy... ? :F

(#30626) ludsimon válasza Cathfaern (#30625) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerencsére akkor én bele esek a profi kategóriába, pedálfordulat terén. :DDD
Síkban 105 R/min nekem a legkényelmesebb! Csak persze nincs mindig sík terep, ez nem alföld (szerencsére). :)

szki:
Műtét alatt van :U

30-as tányér van fent. Le van tisztítva a nagytányér.

Marad a montizás egyelőre.

Neked egyébként nem lehet, hogy kicsi a hajtókar????
Képtelenség a montimon pörgetni, próbáltam, de egyszerűen képtelen vagyok pörgetni és haladni! Scottal tudok, mert azon nekem pont jó a hajtókarhossz (170mm).

salieri.:

Őszinte leszek.
Én még a 20 ezret is sajnálok egy szemüvegre kiadni! Leejtem, véletlenül, ugyan úgy rajta marad a karc, hiába ütésálló, azért nem hiszem ép bőrrel megússza ha aszfaltra sisakról véletlenül lecsúszik.

Tizedes1 & Doki-HUN1978:

Én is így vagyok vele. Használati tárgy igazából a bringa is, nagyon jól tudom.
De ha elhagyom, vagy ellopják, leejtem akkor ismét vehetek egyet és buktam 20 ezret.
Ez a SH+ megvan kb. 2,5 éve, de még mindig használható, jól kilátok belőle.
6 ezer forint volt.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30627) fpeter07 válasza szki (#30623) üzenetére


fpeter07
veterán

Óó, már március óta nem súlyzóztam. Újra kellene kezdenem. Nem a kinézet miatt, hanem mert gyenge vagyok. Sokan meg puffasztják magukat mindenféle porral.

(#30628) Jorus válasza Doki-HUN1978 (#30612) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az egy elég rossz edzőterem lehet. Ez a legtöbb teremben benne van a bérlet/napijegy árában. A személyi edző szolgáltatás jellemzően 4-6.000 Ft HAVONTA. Szal, aki 3000-ért megmutatja neked, hogyan kell fekvenyomni, azt röhögd ki.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30629) salieri. válasza ludsimon (#30626) üzenetére


salieri.
őstag

Azért ha lehetőséged van rá próbáld ki, itt nem csak a PR duma van ;) mint sok terméknél.

(#30630) Bici


Bici
félisten

Kényszerleszállás: [link] :Y

(#30571) venember83: Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#30631) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Sziasztok!
Nincs véletlenül valakinek Szombathely környékén egy Hollowtech II-es hajtókar leszedője?

06-3o/9759I39

(#30632) Doki-HUN1978 válasza Jorus (#30628) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Személyi edző alatt ne azt értsd, hogy beállítják Pistikét, aki előzőleg jól felkokszolta magát, hogy látszon, hogy járt már kondi terembe is! (mint a tescoban a műszaki osztályon az eladók)

Én komoly múlttal rendelkező edzőről beszélek, aki 20 éve tolja a vasat és valóban tanulhatsz is tőle valamit.

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30633) venember83 válasza Cathfaern (#30625) üzenetére


venember83
nagyúr

Alapvetően azért jó a pörgetés, mert nem annyira az izmot veszi igénybe, hanem a vérkeringést, tehát nem nyomatékból, erőből mész, hanem szépen pörög a láb. Én tudom, hogy a szervezetem nem bírja a pörgetést, inkább megyek erőből, kevésbé pukkadok ki, mintha adott emelkedőt ugyanazzal a sebességgel, de lényegesen jobban pörgetve mászok meg, valahogy az izmaim és az érrendszerem nincs barátságban a magas fordulatú pörgetéssel, valószínűleg a fiatalságban mellőzött sportolásnak tudhatom ezt be.

(#30634) Jorus válasza Doki-HUN1978 (#30632) üzenetére


Jorus
nagyúr

27 éve sportolok (jellemzően küzdősportokról van szó), ebből és emellett 17 éve járok edzőterembe (gyúrni :) ), nagyjából 14-15 különböző terembe jártam (amerre épp laktam), szal nekem ne mondja egy személyi edző, hogy 3000-ért megmutatja a fekvenyomást, mert ez az alapszolgáltatás része. Az, hogy egy adott terem, milyen preferenciák alapján választ személyi edzőt (bővebben tehát, milyen színvonalon szolgáltat), az az adott terem egyik jellemzője. Nos, még a legképzettebb edzők (nemzetközi sportdiplomával) sem kérnek 3000 Ft-ot egy gyakorlat ismertetéséért, mert az aránytalan. Erre szerettem volna utalni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30635) rétisün válasza Cathfaern (#30625) üzenetére


rétisün
veterán

"Már többször hallottam ezt, hogy nagyobb fordulatszámtól megnő a pulzus meg a légzés,"

nálam pedig így van. hiába próbálgatom a nagyobb pedálfordulatot, nem bírom sokáig, nem vagyok hozzászokva :( igyekszem pedig, mert megterhelő a térdnek a kis fordulatos, erőből tekerés, de nem nagyon akar összejönni a pörgősebben....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30636) Flow


Flow
senior tag

Sziasztok!

Fura kérdéssel fordulok hozzátok: compact hajtóművel vettem meg tavaly az outimat, mert akkor még úgy nézett ki, hogy Magyarországon fogom hajtani, de az élet máshogy hozta, és lehetőségem van az Alpokba járni, de egy laza tekerés is tuti,hogy dombokon vezet át. Egyelőre nem vagyok erős azokhoz az áttételekhez, ami van, vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy a pörgősebb lábúak közé tartozom, és nem azok közé, akik erőből megoldják a hegyeket.

A mostani szett: 50-34 és 12-25. Eleinte azon gondolkoztam, hogy átalakítom a rendszert 3 tányérosra, de ez szerintem iszonyú nagy beruházás lenne, mert váltót, hajtóművet, fékváltókart... + még ki tudja mit kéne cserélni. Ráadásul mióta kibróbáltama barátnőm 3 tányéros sora-ját, nem vagyok benne biztos, hogy tetszene a váltás.

A másik gondolat az volt, hogy fogom magam, és egyszerűen a 34-es helyett veszek valami kisebbet... Létezik? Kompatibilis? kivitelezhető? Próbálok utánajárni, de elég speciális kérdés, úgyvélem...

Megköszönök minden tanácsot!

:K

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#30637) venember83 válasza Flow (#30636) üzenetére


venember83
nagyúr

Egy hajtóműtípus segítene. :)

(#30638) ludsimon válasza Jorus (#30634) üzenetére


ludsimon
veterán

Szerintem a pofátlanság netovábbja 3000Ft-ot elkérni 1 darab mozdulatért!

Flow:
"Eleinte azon gondolkoztam, hogy átalakítom a rendszert 3 tányérosra, de ez szerintem iszonyú nagy beruházás lenne"

Az egyik legnagyobb beruházás egyike egy országúti biciklin! hajtómű, fékváltókar, ezek a leghúzósabbak! Ha az alsó-közép kategóriát célzod meg se jön ki olcsóbban 50-60k-nál.

Néha találni új bicikliről bontott fékváltókart, amit én is láttam 1 pár 105, 35 ezerért, de pillanatok alatt elviszik ezeket általában, továbbértékesítik, vagy felhasználják, beépítik.

"A másik gondolat az volt, hogy fogom magam, és egyszerűen a 34-es helyett veszek valami kisebbet..."

Ehhez kellene tudni a pontos hajtómű típust.

34-es a közép, vagyis az alsó tányér? :Y
Nem is gondoltam volna, azt gondoltam 50-39 általában outikon.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30639) Flow válasza venember83 (#30637) üzenetére


Flow
senior tag

Százöt!

Pontos pontatlan részletek: itt Szerintem itt nem a compact verzió adata van megadva, de a lényeg látszik!

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

(#30640) Doki-HUN1978 válasza Jorus (#30634) üzenetére


Doki-HUN1978
senior tag

Olyat már láttam, hogy egy "drága" edző "kinevel" egy élsportolót, de olyat még nem, hogy egy konditerem "személyi edzője" - értsd alkalmazottja - tette volna ugyanezt...

Persze dobálózhatunk az évekkel, de az nem jelent mindent. (sőt, vajmi keveset)
Rettentő nagy különbség van kerékpározás és kerékpározás között, mint ahogy edző és edző között is.

Én szívesebben fizetnék többet, ha tudom, hogy olyan tapasztalatokat osztanak meg velem, amit a későbbiekben komolyan a hasznomra válhatnak és lehet építkezni belőle, nem a saját tapasztalatom útján jövök rá hosszú évek alatt.

(#30638) ludsimon : Erről az a véleményem, hogy attól függ ki mutatja meg azt a mozdulatot.

[ Szerkesztve ]

"A szórakozottság a zsenik erénye"

(#30641) Cathfaern válasza Flow (#30636) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Jó eséllyel a váltó nem fogja bírni ha csak a kisebbet cseréled, ugyanis az országúti 2 tányéros első váltók kapacitása (max. fog különbsége ami között tudnak váltani) 15-16 fog. Azt mondjuk már nem tudom, hogy ez csak ajánlás, vagy esélytelen, hogy nagyobbat átvigyenek. Lehet egyszerűbb lenne a hátsó sort cserélni úgy, hogy a vége nagyobb fogszámú legyen.

(#30642) rétisün válasza Flow (#30636) üzenetére


rétisün
veterán

ha jól tudom, kisebb lánctányér (30-as) csak tripla hajtóműhöz van.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30643) dqdb válasza Cathfaern (#30641) üzenetére


dqdb
nagyúr

Lehet egyszerűbb lenne a hátsó sort cserélni úgy, hogy a vége nagyobb fogszámú legyen.
Sanszos, hogy ezt pedig a hátsó váltó nem fogja bírni. Meg kell nézni, milyen lánckerekek léteznek előre és hátra, aztán Excel tábla az arányok és a fogszámok számolására.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#30644) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Endomondo-t telepítettem a mobilomra végül. Regisztráltam. Elindítom GPS vétel mellett, és onnantól logol? Aztán online meg megnézheő a track. Jól gondolom?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#30645) BDave válasza 04ahgy (#30644) üzenetére


BDave
őstag

Pontosan! :K

(#30646) rétisün válasza dqdb (#30643) üzenetére


rétisün
veterán

outi hátsóváltók általában 27 fogig jók, az újabbak (105-ösnél maradva az RD-5700) 28-ig.

vagy megoldás lehet még váltócserével montis sort felrakni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30647) szki válasza dqdb (#30643) üzenetére


szki
őstag

Vagy kisebb hátsókerék. A tegnapi gnóm outi összerakója 26" kereket használt :DDD

Flow: én is hátsó sor cserére, illetve lánckerekek átvariálására szavazok, ha szétszedhető a sor. Vagy marad a comberősítés, és 34/25-tel azért már elég meredeken is fel lehet tekerni ;]

(#30648) ludsimon válasza rétisün (#30646) üzenetére


ludsimon
veterán

Cáfolom!

28-as a legnagyobb a hátsó soromon és nem 5700-asom van. :N
Viszi szépen, gond nélkül!
29-es már nem tenné fel, az 100%! Így is nagyon éppen hogy. :)

szki:

Egyáltalán nem mindegy a pedálfordulat és ki mihez van szokva!

Pl Neuzeren a legkisebb áttételem 28/28, és ha 8 km/h alá esek, egyszerűen már le kell szállnom, mert nem érzem biztosnak. Bár idén még ilyen nem fordult elő, pedig volt 15-20%-os meredekség is. :D ;]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#30649) rétisün válasza ludsimon (#30648) üzenetére


rétisün
veterán

örülök neki :DDD

én csak a 'szakirodalom' alapján írtam, nincs személyes tapasztalatom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#30650) Flow


Flow
senior tag

@ludsimon: Azt hiszem a pontos hajtóműtípus a következő: FC-5750: 50-34T

@Cathfaern: Körülnézek, milyen lehetőségek vannak hátsó sor tekintetében!

@rétisün: Igen, nekem is ez volt a benyomásom a kínálat átnézése után...

@dqdb: Elvileg 28 fogig jók a 105-ös hátsó váltók, de ha arról van szó, akkor az ultegra is belefér.

@szki: "34/25-tel azért már elég meredeken is fel lehet tekerni" :P Csak a szokásos körömet nézve is van egy 2km-es, 12%-os átlagos emelkedésű domb. Persze, fel tudok menni, nem arról van szó, hogy tolnom kell, de azért ilyen körülmények között nem az optimális váltóállás/fordulatszámon tekerni hosszútávon nem kifizetődő. Az a baj, hogy ez az áttétel már megkívánja a 12-14km/h-t, és ehhez még kevés vagyok egy meredekebb emelkedőn.

Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum V. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.