Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18501) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Ha ugrál a lánc, akkor a lánckerék, a racsni és lánc is lehet cserés.

Tiszta Windows rendes ház

(#18502) spartan1 válasza becuszabi (#18499) üzenetére


spartan1
aktív tag

nekem meg a volt asszony mondta,hogy minek tekerek mert ő szerinte gyerekes :((( :Osajna nincs róluk jó tapasztalatom de szerencsére van sok kivétel

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18503) fidig válasza becuszabi (#18496) üzenetére


fidig
tag

Köszönöm Nektek a segítséget, minden tanács hasznos...
Egy biztos, biztonságképp beszerzek most egy defektjavító készletet és egy pumpát :), mert 7-én indul a balaton körút...de reméljük már bírja a belső, elvileg így már vastagabb a szelepnél a dolog...
Spartan1 én is hálát adok az égnek, hogy van nekem Ő :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18504) spartan1 válasza fidig (#18503) üzenetére


spartan1
aktív tag

ha elfogadsz egy jótanácsot akkor vegyél 1-vagy 2 pótbelsőt mert fene tudja mi történhet.én hordtam magammal 1 db-ot mindig.én például ha elmegyek hétvégén valahova mindig nálam van 3 fajta imbusz.1 fajta a kormány/stucni a másik fajta fék a harmadik pedig a hajtóműhöz.tudom rigojás vagyok és még sosem volt rá szükségem de jobb ha ott van és az a +20 dkg már nem oszt nem szoroz :))

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18505) fidig válasza spartan1 (#18504) üzenetére


fidig
tag

imbuszok nálam is vannak...pótbelső vételre én is gondoltam már...de egyenlőre várok...csak nem lesz gond...defektjavító készlet pedig kéznél lesz...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18506) Jancsi válasza spartan1 (#18489) üzenetére


Jancsi
aktív tag

A váz fényes lenne, de a szikrázó napsütés ellenére is elég rossz képeket készített a telefon.

fidig

Egy pótbelsőt érdemes magaddal vinni, arra az esetre ha hasadna a gumi vagy pedig a szelep sérül.

(#18507) Gyok2


Gyok2
aktív tag

Én kaptam egy nap két defektet, úgyhogy azóta két belsővel és ragasztószettel járok. De érdemes beszerezni a Panaracer kevláros defektvédőjét nagyon strapabíró, de nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

Tiszta Windows rendes ház

(#18508) spartan1 válasza Jancsi (#18506) üzenetére


spartan1
aktív tag

köszi a képeket,rendes vagy :R sajna ma nem értem oda,hogy be tudjak menni a céghez de holnap végre pótolni tudom :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18509) fidig


fidig
tag

Köszönöm a segítséget...
Ki milyen belsőt javasol??? Milyet vegyek?

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18510) Azazello- válasza becuszabi (#18494) üzenetére


Azazello-
senior tag

koszi a segitseget, megforditottam es mostmar normalisan mukodik. legalabbis ugy latom :)
nem ugral a sebesseg randomszeruen. viszont az ado a teleszkop moge kerult. remelem semmi baja nem lesz.
jah es mar megvolt az elso gozborotva is. azota nem neztem meeg... :DDD

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#18511) Azazello- válasza fidig (#18509) üzenetére


Azazello-
senior tag

a legolcsobbat :P

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#18512) spartan1


spartan1
aktív tag

ha érdekel valakit vényvisszaverő csik kb. 15×3 cm-esek és ollóval simán darabolhatóak tudok adni ha kell.egyik cimbimék gyártják és kértem tőle 3 db-ot 3 szinből erre kaptam vagy 30 darabot :F .járművekre táblákra gyártják ;] nem kérek érte semmit de ha kell akkor szólj és adok belőle.nálam már vagy fél éve porfogó és nincs rá szükségem

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18513) Siera


Siera
senior tag

Helló!
Rég látogattam a fórumot,de most megint erre tévedtem,hátha tudtok segíteni.Kiválasztottam nemrég 1 Hauser Grizzlyt mások ajánlásából.Most bementem a boltba és inkább a Hauser Winnert árulják,merthogy ha első telóval kérem akkor hasonló a 2 bicaj ára.és ugybár az 1. acél a 2. alu.
Azt szeretném megkérdezni,hogy szerintetek megvegyem-e 48ért a winnert?
:R előre is

(#18514) spartan1 válasza Siera (#18513) üzenetére


spartan1
aktív tag

Hauser Winnert .ha erre gondolsz akkor véleményem szerint elég gyenge a felszereltsége a kerónak.ennyi pénzért sokkal jobb darabok szoktak lenni használtan.bár városi használatra ez is megfelel--úgy látom földim vagy :C

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18515) KaraDani válasza fidig (#18505) üzenetére


KaraDani
addikt

Több napra minimum egy pótbelsőt vigyél szerintem. Én pont pár napja vettem két új outi belsőt, meg egy műhelypumpát, aztán összedobtuk az outit. Fura volt, hogy a belső hosszab volt mint a felni, több centit tudtam hajtogatni, ha ráraktam, ez normális :F Mindegy feldobtuk öcsémmel, mentem vele egy próbakört, és kb 5 perc után rögtön defekt, durranás nem volt, de rögtön leengedett. Még nem szedtem szét, nem tudom, hogy szakadt, vagy mi történt vele. Túl szerintem, biztos nem lett fújva nem egész 6 bar ment bele. Majd a héten ha lesz valamikor időm megnézem, mi van a belsővel, de nekem fura hogy ennyivel hosszabb volt :F

(#18516) spartan1 válasza KaraDani (#18515) üzenetére


spartan1
aktív tag

lehet,hogy meggyűrődött a belső és felfújásnál mesérült vagy odacsipted véletlen,bárkivel előfordulhat.a felniszalagot és a külső gumi belső oldalát én átnézném

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18517) Hasaggymeg válasza Xantomas (#18278) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Megvan a KMC Z82,Pedalomanék akartak azonnal Z 50-est adni,mondván úgyis egyformán kopnak,de én kötöttem az ebet a karóhoz és kivártam azt a 2 napot érette.Ingyenért fel is szerelték (vasárnap :Y ),nagyon rugalmas nyitvatartási idejük van.Ebből a rövidke tapasztalatból merítve,ajánlom nektek őket.
És egy kérdés:a láncszemkinyomóval kell fel is tenni a (gyorsszem nélküli) láncot,vagy utána el kell ütni a fejét a csapszegnek?Köszi.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18518) Olcsi válasza fidig (#18503) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hogy fogjátok kivitelezni a balaton kört? Több helyen szálltok meg, vagy 2 naposra terveztétek, és egy helyen alszotok?
Már mi is terveztük a párommal, de sajnos elég nehéz a kivitelezés...mi úgy számoltuk, hogy kényelmesen 3 nap alatt menne, de ahhoz meg baromi sok cucc kellene, ill. ezen kívül még 2 szállás. Egyelőre még tanácstalanok vagyunk, ráadásul szerintem idén már nem is nagyon lesz rá időnk... :( Pedig már vagy 3 éve tervezzük, de majd összejön már valamikor!

(#18519) fidig válasza Olcsi (#18518) üzenetére


fidig
tag

Hát mi legalább 15-en megyünk, és lesz a társaságban egy 62 éves hölgy is...elvileg 5 napra van beiktatva, 4 szállással, abból kettő a társaság vmelyik tagjának telkén, másik kettő meg kempingben, de erről több infot sajna nem tudok...úgyhogy nagyon nagyon laza tempó lesz, lehet úgy csináljuk majd, hogy később indulunk, vagy hamarabb érünk oda, mert azért nagyon lassacskán menni nem mindig élvezet...legfeljebb majd sokat fényképezek és gyönyörködöm a tájban, nézem a nevezetességeket ;) :P ja és lesz egy csomagszállító autó, úgyhogy ebből a szempontból is könnyebb lesz...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18520) fidig válasza KaraDani (#18515) üzenetére


fidig
tag

Nekem is jóval hosszabb, és ráadásul a szelepnél ér körbe a felniszalag, úgyhogy valószínűleg ott csípődhetett be nekem, ugyanis két defekt szimmetrikus helyen a szelep mellett, másra nem tudok gondolni...de most jelenleg tart köszönhetően annak, hogy a defektjavítás következtében ott ugyebár vastagodott a dolog, de azért beszerzek egy pótbelsőt...
Te milyen belsőt vettél, s hol????

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18521) Siera válasza spartan1 (#18514) üzenetére


Siera
senior tag

Hehe valóban ! :)
esetleg felvehetlek msnre valami konzultációra? :U
nem igazán vagyok otthon bicajos témában.amúgy nem nagyon tudom milyen felszereltség kellene.gondoltam,hogy ülés,váltó,kormány helyett kialkudok valami jobbat,meg veszek rá sárvédőt és kulacstartót :DDD

/e ja amúgy ilyen 25km-es túrákra szoktam menni földúton,meg gáton,szal nem csak város használat :P

[ Szerkesztve ]

(#18522) Olcsi válasza fidig (#18519) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hát igen...a csomagszállító autó hasznos dolog, na nekünk olyan nincs. (Vagyis van, de akkor nem tudnánk bringázni, max a bringákat szállítani... :D)
Mindegy, szerintem max 2 szálllással megúsznánk a dolgot, tőlem akár kemping is lehet, de akkor cipelni kell a sátrat, meg plédeket, stb. Mondjuk egyszer így eltekertünk Kecskemétről a Szelidi-tóhoz, ami kb 90km... Az kicsit sok volt! :)

(#18523) Jofi81 válasza spartan1 (#18512) üzenetére


Jofi81
őstag

Engem érdekelne egy-két darab fényvisszaverő csík, egy ideje tervezem, hogy rakok a biciklimre. Csak az a kérdés, hogy hogy jutna el hozzám...

[ Szerkesztve ]

(#18524) rétisün


rétisün
veterán

ugye jól tudom, hogy a presta szelephez van olyan adapter, amit autópumpához/benzinkúton lehet használni hozzá. ha a benzinkúton pumpálom ilyen adapterrel, ugyanúgy mutatja a nyomást, mint az autószelepes belsőnél?

spartan1: ezek a csíkok öntapadósak? olyan mint egy matrica?

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#18525) fidig válasza Olcsi (#18522) üzenetére


fidig
tag

Hát igen, az nem kevés km :)
De bírni és szokni kell a strapát...
Még a Fertő tavat is körbe szeretnénk tekerni augusztusban...már azt is nagyon várom... csak az a kérdés, hogy oda hogy viszek el két bringát, mert bringaszállítóm nincs, kocsiba meg kettő nem fér be... bringaszállítót meg most nem vennék, mert vszínűleg eladásra kerül az autóm...
Esetleg létezik olyan, hogy kerékpárszállító kölcsönzés? :N :))

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18526) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ti tudtok ajánlani egy jó zselés ülést? ami árban is elfogadható? :) illetve egy jó webáruházat? vagy bringásboltot pesten? :)

Üdv: Csabee.

(#18527) fidig válasza Csabee. (#18526) üzenetére


fidig
tag

Zselés ülést ajánlani nem tudok, de boltot igen... keress rá neten a bringabutikra...

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18528) Olcsi válasza fidig (#18525) üzenetére


Olcsi
senior tag

Mi úgy szoktuk csinálni, hogy első kerekek ki, hátsó ülés háttámlája előre dönt, és egymás mellé állítva pont befér a két bringa, ráadásul még csomagok is férnek mellé. :D Kicsit macerés, de jobb híján... Nekünk sincs most pénzünk bringaszállítóra, ez van, meg kell oldani! :)
Ja...94-es swift! :D

(#18529) KaraDani válasza fidig (#18520) üzenetére


KaraDani
addikt

Ami a legközelebb volt, és ami legolcsóbb, arra teljesen jó volt, hogy elbasszam :D Szal Ridebike: Kenda 700* 18-25 690 ér. Hátul a külső is egy kalap ***, az első Conti az ég és föld.

(#18530) Csabee. válasza fidig (#18527) üzenetére


Csabee.
nagyúr

köszi a tippet, elég drága bolt ahogy nézem :(

Üdv: Csabee.

(#18531) Olcsi válasza Csabee. (#18526) üzenetére


Olcsi
senior tag

Én a tescoban vettem 1300Ft -ért egy zselés üléshuzatot... Szerintem frankó, és olcsó is. Legalábbis sokkal jobb, mint a gyári merida ülés. :(((

(#18532) fidig válasza Olcsi (#18528) üzenetére


fidig
tag

Hát igen, ezt én is próbáltam, de sajna a hátsó kerék miatt nem tudom lecsukni a csomagtartót... még az lehet a megoldás, hogy kikapom a hátsót is :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18533) Geller72


Geller72
veterán

Sziasztok. Van itt a PH-n külön hirdetési topic a cajgáknak, vagy ide is rakhatom? (Van 9 bicóm eladó..:DDD.)
Üdv:
Geller

:R

(#18534) Olcsi válasza fidig (#18532) üzenetére


Olcsi
senior tag

Az azért kicsit macerásabb lenne. Milye autótok van? A kispolszkin kívül nem nagyon tudok elképzelni más autót, ami kisebb egy swift-nél... :D

Geller_1972: szerintem itt is szívesen látjuk, de az egyéb hirdetések kategóriában ott van egy autó/motor/kerékpár alkategória...

[ Szerkesztve ]

(#18535) fidig válasza Olcsi (#18534) üzenetére


fidig
tag

Skoda Fabia 2004-es :)

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18536) Ariadne válasza fidig (#18532) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindkét kereket kivéve, szépen pokrócot téve a bicók közé szerintem biztosan működik, egy Fabiába be kell férjen. :K

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18537) spartan1


spartan1
aktív tag

ha nem tudsz eljönni érte a postai dijat elküldöd nekem,elutalod akkor nagyon szivesen küldök pár darabot.öntapadósak igen és elég massziv darabok.fejenként 2-3 darabot tudok adni igy marad másoknak is

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18538) Olcsi válasza fidig (#18535) üzenetére


Olcsi
senior tag

Szerintem elég az első kereket is kivenni, de majd kipróbáljátok! Nálunk az anyósülés mögött pont elfér, max egy kicsit az első ülést előre kell tolni, de pont megtartja. A pokróc viszont tényleg fontos. Mondjuk, ha nagyon figyelsz az autódra és tisztaságára, akkor ez a módszer azért nem a legjobb... De ezt neked kell mérlegelni! :)

(#18539) fidig válasza Olcsi (#18538) üzenetére


fidig
tag

Hát meg fogom úgy próbálni mindenképpen még egyszer, aztán ha úgy sem megy, akkor vszínűleg a két kerék kivétel lesz a nyerő megoldás, kivéve, ha az apósjelölt hátsó kerékpárszállítója jó a kocsira :) azt még ki kell próbálni...

[ Szerkesztve ]

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18540) spartan1


spartan1
aktív tag

ha nagy lessz rá az érdeklődés akkor megpróbálok szerezni még

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18541) spartan1 válasza Siera (#18521) üzenetére


spartan1
aktív tag

irj nyugodtan,de ha vásárhelyi vagy akkor személyesen is beszélhetünk

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18542) spartan1


spartan1
aktív tag

siera ha vásárolni akarsz kerót akkor ajánlom vásárhelyen az api kerékpár centrumot.sanyi-val a tulajjal lehet alkudozni és ha nem tetszik valamelyik alkatrész akkor cserélni is van lehetőség.de ha véletlen kell teló akkor van egy cimbim aki igaz egy kicsit hibbant mert gyűjti a telókat betegesen.van 7-8 fajta telója-launcs,meg egy két lock out-os darab.eladóak és ha érdekel akkor beszélhetek vele.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18543) Olcsi


Olcsi
senior tag

RST Gila Tnl 80 Lockout
Ezt a típusú teleszkópot mennyire ajánlanátok?

(#18544) spartan1 válasza Olcsi (#18543) üzenetére


spartan1
aktív tag

itt van is egy használtan eladó [link].szerintem enyhe terepre és hosszabb túrákra kiváló.

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18545) looser


looser
addikt

Sziasztok, két gyors kérdés :o)

Valamilyen nagy (lúd)talphoz kényelmes, széles pedált keresek, ami lehetőleg kívül-belül fém, súly nem számít, ár inkább, max. 5e Ft-ig.
A mostanin (gyári Merida XC fémkeretes) úgy tűnik, mintha a csapágy kijebb lenne a keretnél és ezt taposásnál érezni; gondolom műanyag lehet. Érzésre nem tudom megmondani... Szóval ezt cserélném le. Házilag egyszerű művelet?

Más. Csinálunk augusztus 14-től egy négynaposra tervezett Balatonkört kollégákkal (idősek, fiatalok), s előző napon találkozunk egyikük telkén a déli oldalon, majd óra járásával megfelelően megyünk. Szóval csak annyi a kérdésem, hogy mennyire megbízhatóak a MÁV bringakocsijai? Mellette kell ülnöm, le kell láncolni, vagy őrzött, tudtok erről infót?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18546) KaraDani válasza looser (#18545) üzenetére


KaraDani
addikt

MÁV ról beszélünk?! Őrzés? Csücsülj inkább mellette :)

Az én 46-47 es lábamnak ez, elég kényelmes volt, és elég olcsó. Mondjuk hosszútávon a gumi lehet lekopik, és akkor csúszosabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#18547) spartan1 válasza looser (#18545) üzenetére


spartan1
aktív tag

biztonságos ha mellette ülsz.nem kell lezárni de szerencséd van ha találsz olyan kocsit.én mellette ültem mindig,mert az ördög nem alszik soha

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18548) Olcsi válasza spartan1 (#18544) üzenetére


Olcsi
senior tag

Pont ezt néztem ki! Annyit, vagy esetleg kevesebbet megér, nem?

(#18549) spartan1 válasza Olcsi (#18548) üzenetére


spartan1
aktív tag

ha hibátlan akkor szerintem megéri az árát :C

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18550) Olcsi válasza spartan1 (#18549) üzenetére


Olcsi
senior tag

Mit érdemes rajtuk nézni, ha oda kerülne a sor?

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.