Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#18701) spammer válasza Ariadne (#18691) üzenetére


spammer
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Mivel nem kell semmi komoly célra, ezért minél kevesebbet, de persze nem akarok nagyon gagyit se. Mondjuk legyen 50-60 ezerig kb. (Ha olcsóbb, az még jobb :DDD ) Terepre nem hiszem, inkább csak úton, városban, kerékpárúton. Családi házban lakom, a tárolással nincs gond, de lehet, hogy mennék is vele vhova és akkor parkoltatni kellene (bár ez nem a legfontosabb szempont). Ez egyébként miért fontos, van amit nem lehet "lelakatolni" ? Új kerékpárra gondoltam, de ha webshopban kapható szép állapotú használt, az sem kizárt.

Nem vagyok otthon a kerékpár témában, bocsi a sok kérdésért, köszi még1x mindenkinek!

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18702) spartan1 válasza spammer (#18701) üzenetére


spartan1
aktív tag

szerintem ariadne arra gondolt a lakatolással kapcsolatban,hogy minél értékesebb annál kelendőbb a tolvajok szemében,de ez csak egy tipp volt--50-60 ezerért jó felszereltségű bringát nehezen fogsz kapni,sajnos pofátlan árak vannak

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18703) fidig válasza spammer (#18701) üzenetére


fidig
tag

Minden bringát le lehet lakatolni, csak a kérdés hogy hogyan??
Ez függ attól is, hogy milyen drágát veszel, mert ha eléggé drága, akkor igen komoly zár/ak kell/enek rá annak érdekében, hogy amikor vhol otthagyod és visszamész érte, akkor jó eséllyel ott találd...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18704) spartan1


spartan1
aktív tag

ehhez mit szólsz?[link]éppen belefér a 60k-ba...bár +20k és sokkal jobb darabok vannak,érdemes egy kicsit többet költened rá mert hosszútávon jobban megéri minőségibb cuccokkal szerelt binyó--ez viszont egész jó darab és jó árban [link]

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18705) Móci


Móci
addikt

Ma meghozta a postás a KTM Strada-mat. Nem, nem új a kicsike, jó régi, de viszont 622-es kerekekkel, duplafalú felnikkel vettem. Kicsit kopott a váz, lehet majd lefestetem a télen.
Lassacskán lesz nyeregcsere is, új külsők...
Szerintem elég lesz kezdésnek, rövidebb távokra, kisebb kirándulásokra vettem.
Valakinek van még esetleg ilyen 'régisége'? Esetleg pár tapasztalat?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18706) Ariadne válasza spammer (#18701) üzenetére


Ariadne
őstag

Ebben az árfekvésben érdemesebb szerintem használtakat nézni, pl. Meme hirdetett kicsivel többért, 75k-ért konkrétan itt cross bringát, ha jól emlékszem. Használtan természetesen sokkal jobbat lehet kihozni, mint újból. Na meg ott a bikemag apróhirdetési része is böngészésre.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18707) spartan1 válasza Móci (#18705) üzenetére


spartan1
aktív tag

nekem egy régi peogueot országútim van,kb:30 éves,de csak porfogó mert nemhasználom..tudsz feldobni a ktm-ről képet,tetszenek a ktm-ek :C

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18708) Móci válasza spartan1 (#18707) üzenetére


Móci
addikt

Délután majd készítek pár fotót róla, s feldobom. Kékes-szürkés a drága, egy 'csodaszép' kék nyereggel... Meg is kérdezte reggel a postás srác, hogy mi ez, 3/4-es bicikli? Nem, ez rendes felnőtt méret - mondtam neki. Ráültem, s igazam lett, pont nekem való, és még az ülés is jól volt beállítva!
Össze is hasonlítom a múzeális Csepellel, hogy az mellett mekkora. :DDD

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18709) spartan1 válasza Móci (#18708) üzenetére


spartan1
aktív tag

akkor sok sikert a bringádhoz és jó tekerést :C ..a képeket pedig előre is köszi :R

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18710) Móci válasza spartan1 (#18709) üzenetére


Móci
addikt

Meg lesz a tekerés, jövő héten tervezek egy kb. 20 km-es kis kiruccanást a közeli városba.
Franc se buszozik, inkább betekerek, s úgy veszem le a fizetésemet. :)
Lenne még egy olyan kérdésem a szakértőkhöz, hogy melyik nyerget válasszam?
BBB Anatomic Race, és BBB Anatomic Base közül kellene választanom, bár ha van jobb tipp ezeknél emberi áron (10 körül max.), szívesen meghallgatom. :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18711) spartan1 válasza Móci (#18710) üzenetére


spartan1
aktív tag

én a múltkor a kezembe vettem egy üzletben fene sem emlékszik milyen tipusú nyerget.kicsit sokaltam a 10k-s árát de később rá jöttem miért is ilyen drága.emlékezőzselé--lehet én vagyok lemaradva a cucokkal de addig még sosem hallottam olyanról..fura volt a tapintása mert ha megnyomtam az ujjammal akkor ott maradt a helye.ha látsz ilyen üllést próbáld ki a boltban nem ajállom mert nincs vele kapcsolatban tapasztalatom csak egy ötlet volt

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18712) Muton válasza venember83 (#18643) üzenetére


Muton
addikt

most én is a sima szemüvegemmel biciklizem, anélkül élet- és közveszélyes lennék, de érik valami új megoldás, mert párszor majdnem leesett rólam, és a szemem is hamar kiszárad, mert nem fed kellő képen

[ Szerkesztve ]

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#18713) spammer


spammer
veterán

Köszi a válaszokat, közben keresgettem és találtam 2 bringát ami kb. ilyen árban van és tetszik külsőre is

SCHWINN CSEPEL TOUR FITNESZ [link]

SCHWINN CSEPEL MAGNUM 21SP 26 [link]

Tudom, tök más a 2 bringa, az első jobban is tetszik, csak hát a magyar utakra nem tudom mennyire strapabíró :)

A második meg inkább terepre való, bár nekem meg pont nem ott kell :)

Majd nézelődök még, de vélemények jöhetnek a fenti kettőről is :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18714) Meme


Meme
aktív tag

[link]
itten van a GT.
Ismétlem, PH-soknak 75.000,-

Szevasztok bogyókák!

(#18715) Móci válasza spammer (#18713) üzenetére


Móci
addikt

Hát, ha nagyon kátyúsak az utak (márpedig azok), akkor szlalomverseny lesz vele.
Nekem országútiból sima alufelnis volt sokáig, az nem igazán szerette a rossz utat, bár lehet, hogy a mostani nem fog annyira amortizálódni. Viszont sárvédőt érdemes rá venni, szépen be tudja teríteni az embert. :DDD
Ezeket a Csepel outikat én is néztem nemrég, árban vonzóak, de sajnos nem olvastam konkrét tesztet róluk.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18716) Ariadne válasza spammer (#18713) üzenetére


Ariadne
őstag

Két tipp, egy használt klikkide, és egy új ez 72.900.

Schwinnt én nem vennék semmiképp, régen jók voltak, de ma már nagyon nem gyerebe kategória, legalábbis amit saját kézzel tapogattam áruházban, az mind nagyon nem tetszett... Szerintem. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18717) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap eldurrant a hátsó gumim :( hazafele toltam, szerencsére közel voltunk még
ahogy néztem a felnim is elég tropa...meg a külső is

nagyon alacsolny árban miylen kereket, belső, külsőt érdemes nézni?
(csak annyi kellene hogy guruljona 10 éves hauser)

(#18718) Jancsi


Jancsi
aktív tag

Úgy fest fel kell költöznöm Bp-re, van valakinek ötlete hogy juthatok el a IV. ker., Görgey Artúr útról a Tarkarét utcára és kb mennyi idő alatt, ahogy nézegettem a térképen kb 16km az út csak nem tudom mennyire birngázható.
Ha valaki ismeri pár gépipari szakközépiskolát, esetleg még a technikusi képzésük minőségét is nagyon hálás lennék ha megosztaná velem. :)

fidig

Talán ez a leghatékonyabb lakatolási módszer [link] hásókerék plusz váz, egyetleg ugyanez elsőkerékkel, de legjobb mindkettő lenne. Az U-lakat zár része lefelé fordítva, így nem férnek hozzá, masszív porréteg kiépítése is sokat segít :)

(#18719) fidig válasza Jancsi (#18718) üzenetére


fidig
tag

KÖSzönöm, de csak válaszként írtam egy kérdésre...
Nekem két lakatom van, egy U-lakat és egy Abus Bordo Granit...
Tökéletesen megfelel...

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18720) spartan1 válasza fidig (#18719) üzenetére


spartan1
aktív tag

nekem lakatom sincs :DD gyalog megyek vagy busszal mert nem merek lézárni :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18721) Taknyoshal válasza Jancsi (#18718) üzenetére


Taknyoshal
tag

Pesti vagyok, de sajna nem tudok segíteni, a város másik felén élek, nem ismerek arra szinte semmit.

(#18722) KaraDani válasza Jancsi (#18718) üzenetére


KaraDani
addikt

Lakatolás :U Vékonyabb csőveknél az első lakat átéri néhol a tereptárgyat is ezek melett :)

spammer: Ejj de szép az első lineken levő gép, kinézetre tetszik nagyon :B

[ Szerkesztve ]

(#18723) looser


looser
addikt

De jó, hogy felvetődött a téma ezekről a kütyükről. Érdemesebb egy komolyabb 10-15e Ft értékű eszközt, vagy 2 olcsóbb (ebike-on nézegetem) lakatot venni?

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#18724) KaraDani válasza looser (#18723) üzenetére


KaraDani
addikt

Hát 2 db U lakattal szerintem baromi nehéz lehet olyan tereptárgyat találni, ahol elsőt hátsót vázat mind tereptárgyhoz tudod zárni, szóval az az előny nem nagyon lesz meg, hogy a váz két lakattal van odazárva, nah meg szállítani sem egyszerű.

(#18725) amargo válasza spartan1 (#18626) üzenetére


amargo
addikt

Ezt megkérdem, hogy mi a baj a sárgával / borostyán (a kontrasztos lencsével)? Én pl csak azt használom mindig, egyszerűen iszonyat jó. Mivel napszemüveget ritkán használok ezért csak a vakító fények zavarnak, na most az nincs.
Sötétben pedig szeretek látni (ilyenkor jobban kiemeli az éleket) és nem külön hordani erre egy másik szemüveget/lencsét.

Tehát ezért nem értem, mi a baj vele?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18726) Meme válasza Ariadne (#18716) üzenetére


Meme
aktív tag

A Schwin 2 minőséget gyárt.
Van az áruházi gyengébb, meg a kerékpárboltban kapható normál.

Szevasztok bogyókák!

(#18727) spartan1


spartan1
aktív tag

egyik cimbim eladja az Rock Shock dart 1 teló 6k-ért 2 hónaposan.ha érdekel valakit irjon..[link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18728) spartan1 válasza amargo (#18725) üzenetére


spartan1
aktív tag

engem zavart azért :K

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18729) amargo válasza spartan1 (#18728) üzenetére


amargo
addikt

áhhh értem :)

De akkor ez eléggé szubjektív vélemény.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18730) spartan1 válasza amargo (#18729) üzenetére


spartan1
aktív tag

igen :Kengem zavart a sárga világ

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18731) Hasaggymeg válasza looser (#18673) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem bántasz meg. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18732) amargo válasza spartan1 (#18730) üzenetére


amargo
addikt

Mert mindegyikben másképpen látod a világot, hiszen ez a lényege.

Hozzá teszem a sárgát én sem szeretem a borostyán viszont igen.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18733) Taknyoshal válasza spartan1 (#18727) üzenetére


Taknyoshal
tag

Nem tudod hogy szuperál a BB5-je? :U

(#18734) Hasaggymeg válasza spammer (#18713) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jó felszereltség/ár arány,vagy ez,vagy ez.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#18735) Móci


Móci
addikt

A délelőtt beígért pár kép a KTM-ről, kutyákkal, s könyvtárral.
Galéria

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#18736) spartan1 válasza Móci (#18735) üzenetére


spartan1
aktív tag

szép bringa,nekem tetszik--látom megoldottad az örző védő szolgáltatást is

taknyoshal,most volt nálam a srác akinek a bb5 van az adja el a telóját.állitott a fékeken és igy már elég faxa lett

az előbbi linkelt képeken láttad?

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18737) spartan1 válasza Ariadne (#18716) üzenetére


spartan1
aktív tag

fejlődőben van a túra keró!!!! elcseréltem a dirt jump 3 telóm egy Suntour XCR mg lock out 1 hónapos teló,kettő darab deore fékkar,altrix air ultra könnyű stucni,wtb nyeregre,mind 1 hónaposak.most is a nagy választás a váz lessz de még mindig a merida metts vázra apellálok.[link]

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18738) Ariadne válasza spartan1 (#18737) üzenetére


Ariadne
őstag

Érdemes körülnézned a bikemagon is, a testbike nagyon nem mérvadó. Értem ezt tesztre és apróra is.
Hajrá, hajrá! :D

Ehhez mit szólsz pl.? :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18739) spartan1 válasza Ariadne (#18738) üzenetére


spartan1
aktív tag

nézegetem ott is,de ezt a vázat nem nagyon akarják eladni az emberek.minimum kitétel 17-18 colos váz tárcsafék konzollal..sajnos a kalahárin amit találtam 15k-ért nincs rajta konzol :(((

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18740) spartan1 válasza Ariadne (#18738) üzenetére


spartan1
aktív tag

pár hsz-el ezelőtt belinkeltem egy bicajt amiben a villa eladó.a bicaj pont ilyen vázas.nem rossz darab de egy kicsit nekem vékony a váz.de köszi a linket,lehet felveszem a kapcsolatot a gazdijával

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18741) Taknyoshal válasza spartan1 (#18736) üzenetére


Taknyoshal
tag

A linkelt képen láttam.

(#18742) spartan1 válasza Taknyoshal (#18741) üzenetére


spartan1
aktív tag

megvetted a haverodtól a bb5-öt??

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18743) Ariadne válasza spartan1 (#18740) üzenetére


Ariadne
őstag

Ühüm, láttam, azért mókás, hogy ez jött ki elsőnek az aprón. :D
Ha meg esetleg új, akkor klikk akció Merida

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18744) spartan1 válasza Ariadne (#18743) üzenetére


spartan1
aktív tag

már megelőztelek kemény 2 percel[link] :)) irtam is nekik,hogy van-e 17-18 colos méretben és fehér szinben.de köszi a segitséget :Rdúrok mint egy vakond,bár használt jobban érdekelt volna az ára miatt de ha nincs más akkor új is jöhet--holnap reggel 8 kor fájdalmas percek lesznek mivel montódik a kecske :Ode egyrészt újjászületik mert pár alkatrész megy a másik vázba--kerekek,fékek,nyeregcső,váltó.

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18745) Ariadne válasza spartan1 (#18744) üzenetére


Ariadne
őstag

Ez másik üzlet! Írj vagy hívd a bringabutikot is, mindig szokott lenni egy rakat Merida náluk. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18746) spartan1 válasza Ariadne (#18745) üzenetére


spartan1
aktív tag

utánnanézek,kikeresem :K bár még nem hallottam róla.köszi :Rna itt vannak egész jó áron akciós darabok [Merida'08 SUB 40 V] és van fehér szinben is ráadásul 16 col bár az lehet kicsi lessz nekem mert a régi meridám 18 volt

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18747) Ariadne válasza spartan1 (#18746) üzenetére


Ariadne
őstag

A 16-os elég kicsinek hangzik szerintem... Milyen magas vagy?

mod: Ha a régid 18-as volt, akkor azért valószínű, hogy most is ez lesz a nyerő méret. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#18748) spartan1 válasza Ariadne (#18747) üzenetére


spartan1
aktív tag

igen,én is óckodom tőle..nagyon magas vagyok 1700mm :))

160-170 cm testmagasság : 14"-16" vázmagasság

170-180 cm testmagasság : 17"-19.5" vázmagasság

180 cm testmagasság felett : 19.5"-nál nagyobb váz

[ Szerkesztve ]

"ha már nyakig benne vagy a szarban,ne bosszankodj,hanem adj hálát az Istennek:Köszönöm uram,hogy legalább nem hullámzik..

(#18749) fidig


fidig
tag

Tekertem egy tök jót :)
1 óra 28 perc alatt 30 km-t tekertem, jól esett nagyon...csak piszok meleg volt :)
De sebaj... :))

A remény hal meg utoljára...mert ő a gyilkos :)

(#18750) Tothgera30 válasza spammer (#18713) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A Magnum az jó, elég sokat kibír! ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kerékpárosok, bringások ide! - Archívum IV. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.