Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) koxx válasza looser (#4698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Hat akkor hasznald csapvizzel :) franc se fog allandoan vizkotleniteni. A 10ezres kotyogo tenyleg nem megy tonkre tole.

(#4702) konzumpro válasza koxx (#4701) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ja, a vízkő karcol, amiről nem oldják le, az menthetetlenül karcolódik tőle egy törölgetéstől is, műanyag se szereti, jobb elkerülni, megelőzni, mint restaurálni a dolgokat utána tőle.

(#4703) #49155328 válasza koxx (#4700) üzenetére


#49155328
törölt tag

Komposztba jó, máshová nem.

(#4704) Gibo válasza Silent77 (#4697) üzenetére


Gibo
senior tag

Mea culpa..igen elírtam, 2023 nem 21.
Sajnos nem találtam sehol leírást arról, hogy egy adaghoz mennyit őröl a gép, de ez már az erősebbik lehetőség volt (két erősségi fok közül lehet választani).

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#4705) Silent77 válasza Gibo (#4704) üzenetére


Silent77
veterán

Nem túl friss akkor. 2 évet adtak szavatosággnak.
Próbáld ki az alza kávét, semmi extra, mogyis beütés. Árban korrekt és friss.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4706) Gibo válasza Silent77 (#4705) üzenetére


Gibo
senior tag

Köszi, kipróbálom majd!

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#4707) looser válasza Silent77 (#4705) üzenetére


looser
addikt

Erre gondolsz? A feliratból ítélve csehektől jön. A 4000Ft/kg-os ár tényleg jó, főképp ha friss.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4708) Silent77 válasza looser (#4707) üzenetére


Silent77
veterán

Igen. :K
22.07.28 a lejárat. Friss pörkölés.
Érdemes összefogni akkor 3400ft/kg. Én is úgy vettem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4709) body007


body007
addikt

Hamár ajánló, ez milyen lehet?

Douwe Egberts Omnia Barista Edition Cortado szemes kávé 900 g

Van egy 3 ezres kuponom és ingyé hoznák ki :B

Vagyis inkább ez:

Douwe Egberts Omnia Barista Edition Espresso Mezzo szemes kávé 900 g

[ Szerkesztve ]

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4710) pető bá'


pető bá'
őstag

Graef CM 81-> Graef CM 502 váltásnak lenne értelme? 20 vs 140 fokozat elgondolkodtatott..

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#4711) looser válasza Silent77 (#4708) üzenetére


looser
addikt

Hú, kicsit összezavarodtam... Nem két év a szavatosság kávéra? Ha erre csak egy, akkor igen friss, ha kettő...akkor az már kicsit sok nekem :-) De benne lennék, ha tényleg ilyen friss. Akkor még egy ember? :-)

(#4710) pető bá': én most adtam el az Iberital Challenge-et, ez "végtelen" fokozatú ( :)) ) és bár hozzá képest a Vario-nak "csak" 200 fokozata van, de ezzel is szépen el lehet játszani. Szerintem ha van kedved és pénzed, vágj bele, de talán egy tárcsás őrlőre lenne érdemes rámenned. Nemrég volt 35e-ért egy Compak K6 a KVX-en, az elég jó vétel volt.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4712) Silent77 válasza looser (#4711) üzenetére


Silent77
veterán

1-2 évet szoktak megadni. vagy 3 hónap.
Nem hinném, hogy 1 éves pörkölés lenne, nem döglött.
Ribarszki is vett belőle 1 héttel korábban, nála a dátum 07.16 volt. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4713) pető bá' válasza looser (#4711) üzenetére


pető bá'
őstag

igazából most a cm 81-en kb 3 fokozatot használok, 6-7-8, és egy fajta kávét csak egy fokozaton lehet normálisan elkészíteni, mert a mennyiséggel nem lehet annyit kompenzálni mint amekkora a különbség a két állás közötti finomságban.. szóval finomhangolni nem tudom.

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#4714) looser válasza pető bá' (#4713) üzenetére


looser
addikt

Akkor esetleg egy Iberital Challenge :-) Tőlem nemrég vették meg, magam 30-ért vettem 5 éve használtan, akkoriban a CM702 újonnan is kb. ennyi volt, de az, hogy negyed, nyolcad fordulatokat állított az ember és máris javult a lefolyás, az fantasztikus érzés :D Nincs túl sok tapasztalatom, egy Hario Minivel kezdtem, utána jött az IC és most a Vario. Szóval én szívem szerint egy minél több fokozatban állítható őrlőt javasolnék, amit kinéztél szerintem nagy ugrás lesz, de ha teheted, inkább nézz egy tárcsás használtat, a hc topicban biztosan tudnak ajánlani. Itt mindenképpen nézz körül, ha esetleg mégsem a Graefet vennéd. Hajrá :R

(#4712) Silent77: akkor benne lennék egy 3(+X)x1kg-os rendelésben, ha lesz még ember :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4715) pető bá' válasza looser (#4714) üzenetére


pető bá'
őstag

árban nem nagyon szeretnék elszállni, ez a HC-ben hirdetett 502 is leginkább az ára miatt gondolkodtatott el - CM81-et kb annyiért el tudom adni amennyiért vettem.. még átgondolom, lehet tényleg hosszabb távra érdemes a 40-60k-s árkategóriát is átböngészni :)

https://hardverapro.hu/apro/mazzer_major_83mm_151c_kessel/hsz_1-50.html "... and I hope you have a great day!"

(#4716) Ance


Ance
őstag

Üdv. Ismerősöm kért tanácsot, de nem értek ezekhez a gépekhez. Olyan automata kvfőzőt keres, aminek több kávébab tartálya van a különböző kávékhoz. Ezt nézte ki [link] . Ez jó lehet, vagy van ajánlottabb ezekkel a feltételekkel. Nagyjából nem árérzékeny, de szeretne 400k alatt maradni. Köszi.

(#4718) ServerWorks


ServerWorks
tag

Rég jártam erre... :) a minap meglepődve olvastam az Illy kapszula dobozán, hogy Hollandiában készíti a Jacobs Douwe Egberts :U

(#4719) Ance válasza #49155328 (#4717) üzenetére


Ance
őstag

Köszi! Automata kell neki mindenképp. Megkérdezem ott.

(#4720) #49155328 válasza Ance (#4719) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ok. Ott talán lehet tudnak segíteni.

(#4722) ServerWorks válasza #49155328 (#4721) üzenetére


ServerWorks
tag

Akkor konkrétan eladták a márkát ...

Omnia, Jacobs, L'Or és Illy is lényegében egy gyártó különböző termékei :U sőt lehet, csak a csomagolás és így az árkategória más :F

(#4723) #49155328 válasza ServerWorks (#4722) üzenetére


#49155328
törölt tag

Sajnos úgy néz ki. :(

(#4724) dm1970 válasza ServerWorks (#4722) üzenetére


dm1970
tag

Csak a guglival fordítottam, ez alapján nekem az jön le, hogy csak a kapszulás kv-ról van szó.
Vagy nem?

(#4725) body007


body007
addikt

Mint kezdő kv készítő kérdezném, h miként szoktátok a rendszert megtölteni. Nem a mennyit teszek a kotyogóba meg mennyire finomra őrlöm lenne a kérdés. Az az egyszerű kérdésem lenne, h miként / hogy / hol készítitek a kv-t? Magyarán: konyhapulton? Utána mi lesz a megmaradt kv-val? Tálcán? Hogy szeditek össze a maradékot? Esetleg egy papír lapon? :F Van erre speciális alátét? Gondolok itt olyanra mint a zöldséghámozáshoz való "akármi" ami félbe hajtható és mint egy csúszda kiborítható a tartalma. Van ilyen kávékészítéshez?

Ilyen hülyeségek foglalkoztatnak mióta lecseréltem az automatát :D

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4726) konzumpro válasza body007 (#4725) üzenetére


konzumpro
senior tag

Nem hülyeség, kialakul a napi rutin, sokszor évek alatt. Fel kell tudni ismerni, mi az ami tényleg hozzáad az eredményhez és mi az ami csak pótcselekvés.
Én annyit őrölök, amennyi kell a kosárba, ami kiszóródik az a zacckiütőbe kerül. Fél grammok, pangó őrlemény, tamperra és kosár oldalára tapadt kávéról van szó, mert a tamper nem illeszkedik pontosan a kosárba. Ezért is fontos a megfelelő eszköz. Pontos tampernél kevesebb a hulladék is.
A szétszóródó maradékot ecsettel gyűjtöm össze, a zacckiütőbe kerül.
Sage őrlősnél a tálca szépen benyelt minden hulladékot, csak a tamperelés koszolt.

Automatánál most a napi rutin egy negyed vileda amivel gőzölés végén letörlöm a gőzcsövet, nap végén pedig a főzőegység hátuljáról szárazon lesöpröm a maradék őrleményt mosogató felett, ha van feltapadt zacc akkor kancsós vízzel lemosom. Nem áztatom, nem vizezem össze az egész főzőegységet ha nem muszáj. Így hogy nincs rajta vízkő, és alig van zsír, nem tapad rá zacc, tiszta mindig.
A tálcából is szűrt vízzel öblítem ki a zaccot. A legtöbb zacc a főzőegység alatti kis tálcában és persze a zacctartóban marad. Összesen kb. fél liter szűrt víz kell ehhez a napi karbantartáshoz.

(#4727) kory24 válasza body007 (#4725) üzenetére


kory24
őstag

Kotyogós alját megengedem vízzel, mérlegre rakom (ami a konyha pulton van), tárazom és teás kanállal óvatosan belepakolom a kívánt mennyiségű (fix gramm) kávét.

Mivel nem kell púposan rakni vagy tömöríteni ezért általában nem megy mellé semmi kávé. (de ha mégis menne akkor az a mérleg lapjára ahonnan leseperhető)

Ha lefőtt, akkor csap alatt hideg víz lehűtöm, elmosom, szét szedem zacc megy egy gyűjtőbe, majd csap alatt belül is ki mosom és kész.

Miért váltottál autómatáról kotyogósra?
Én épp fordítottjára készülök :)

(#4728) RetepNyaraB válasza body007 (#4725) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Konyhapulton molyolok, hely van elég, végén letörlöm vizes ronggyal azt' csókolom. Zacc egyben megy a kiütőbe, vagy a növények alá.
A kotyogós szűrőjébe is lehet méretre betöltőt venni, akkor a szóródó szemét is megszűnik :B

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4729) body007


body007
addikt

Nem is tudom, h merjem-e megmutatni:

:B

Nekem ehhez kellene vmi alátét :D

#4726konzumpro: tisztellek :R

#4727kory24: Félre értetted, nincs kotyogóm. Automatáról váltottam "kézire" :B
Csak ügye most magamnak darálok - persze mindig kicsit több sikerül. A darálóból már alapból nem egyszerű beletenni a karba. Az persze mellé megy óvatosan - csak nézelődők, h mit kellene jobban csinálni... :D

#4728RetepNyaraB: Kb. ez a "rutin" nálam is. Csak az egy gombnyomás után ez kicsit más. Mindegy, le tudom törölni a pultot persze :B

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4730) RetepNyaraB válasza body007 (#4729) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Aha. Nyilván olyan gépnél ami nem szívja le a vizet a pogiról, nagy lesz a redva. Én régebben otthagytam fél órára a csepptálcán, utána már nem csöpögött (annyira) 🤷‍♂️

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4731) #49155328 válasza body007 (#4729) üzenetére


#49155328
törölt tag

KVgép csere. első sorban. ;]

Nem kell az alá semmi.
Vizes szivacs aka Vileda + Szilvia = papírtőrlő. :D

(#4732) Sanki


Sanki
addikt

Graef CM702 örlő: mennyire normális, hogy pár darálás után fellazul a képen bekarikázott anya?

(#4733) #49155328 válasza Sanki (#4732) üzenetére


#49155328
törölt tag

Nem lazulhat fel.
Ráhúzódik ha használod, pl mint a flexen a vágotárcsa rögzítő csavar.

(#4734) Sanki válasza #49155328 (#4733) üzenetére


Sanki
addikt

Gyárilag hány alátét van benne?
Kiszedtem most és 4 db van (használtan vettem, egyet elvileg rakott bele a kolléga).
[kép]
[kép]

(#4735) konzumpro válasza Sanki (#4734) üzenetére


konzumpro
senior tag

A füles alátét fölött nem szokott lenni rugós alátét ami gátolja a kilazulást?

(#4736) Sanki válasza konzumpro (#4735) üzenetére


Sanki
addikt

Az ott van, ha arra gondolsz, ami ezen a képen van:

(#4737) RetepNyaraB válasza Sanki (#4732) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ha nagyon gyéren rakod rá takarítás után, akkor kilazulhat. Amúgy nemigen.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4738) #49155328 válasza Sanki (#4736) üzenetére


#49155328
törölt tag

Uhh, elég szarul néz ki az a kés. :(
A másik fele milyen?

Nekem most két darab alátét van benne és 8-10 között van a presszó tartomány.

(#4739) Sanki válasza #49155328 (#4738) üzenetére


Sanki
addikt

Az a kép a gyári graef kalibrációs doksiból volt.
Ez a sajátom:
[kép]
[kép]
[kép]

(#4740) Pgabor79


Pgabor79
aktív tag

Tudtok ajánlani megfizethető(!) árú tized pontos mérleget? Esetleg Aliexpress-es holmikkal érdemes próbálkozni?

(#4741) Silent77 válasza Pgabor79 (#4740) üzenetére


Silent77
veterán

nekem ilyen van 2014 óta: [link]
Van itthon több fajta, de ez vált be.
Ha drágább érdekel akkor Timemore ez is bevált: [link]
Holnaptól akciós!

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4742) Pgabor79 válasza Silent77 (#4741) üzenetére


Pgabor79
aktív tag

Köszönöm!
Ezt néztem még....:
[link]

(#4743) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Kicsit más: megy a tvben a shel reklámja, hogy termelnek, pörkölnek meg őrölnek is.
Erre a végére betolnak egy bögre amcsi kávét! :W :F

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4744) Silent77 válasza Pgabor79 (#4742) üzenetére


Silent77
veterán

Én is néztem anno.
Szerintem az sem rossz.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4745) RetepNyaraB válasza Pgabor79 (#4742) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nekem mindkettő van. Az első az századgrammos és hajlamos erősen elmászni a kalibrálása (illetve ráteszel valamit és simán odébb megy egy perc alatt egy-másfél tized grammot (talán az elem ludas, én nem cseréltem tavaly március óta. Akkor is használt volt). A második atomstabil, kissé lassan reagál. Meg vastag, GC csepptálca csak pucér karral játszik, capuccino csésze talán úgy se fér alá.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4746) Viiktor1989 válasza DrBubo77 (#1) üzenetére


Viiktor1989
tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy egy Saeco Intelia Evo kávéfőző géphez milyen szemes kávét ajánlotok? Krémes és közepes erősségű eket szeretem. Köszönöm szépen :R

(#4747) #49155328 válasza Viiktor1989 (#4746) üzenetére


#49155328
törölt tag

Velencei gondolások! Ennyi.

(#4748) Viiktor1989 válasza #49155328 (#4747) üzenetére


Viiktor1989
tag

Köszönöm, kipróbálom.

(#4749) Viiktor1989 válasza DrBubo77 (#1) üzenetére


Viiktor1989
tag

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy az automata kàvéfőzőben az őrlőt bekapcsolt állapotban szabad állítani? Vagy bekaocsolt állapot és őrlés közben? 😅

(#4750) RetepNyaraB válasza Viiktor1989 (#4749) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tudtommal őrlés közben szokták ajánlani, de az okát nem tudom, hisz maga a fej állítás mechanikus a legtöbb esetben, nem motorvezérelt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.