Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4451) konzumpro


konzumpro
senior tag

Megint 145e a Catler ES 8014 kétbojleres nagykonyhai dög, ha esetleg valaki ilyesmiben gondolkozik.

(#4452) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Amúgy mennyi lenne? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#4453) #49155328 válasza Polarstar (#4452) üzenetére


#49155328
törölt tag

Amúgy is annyi. ;]

Inkább vennék egy tuningolt Gaggia Classic-ot, ami ugyan ennyibe kerül és örök élet meg egy nap! :K

Arról nem is beszélve, hogy a catler tele van elektronikával ami szeret megdögleni. Az meg igen költséges tud lenni.

[ Szerkesztve ]

(#4454) konzumpro válasza #49155328 (#4453) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ez nem az a fajta Catler ami Breville/Sage, inkább az ami WPM, Sunbeam meg Graef néven fut, másik beszállító. 15 éves konstrukció, sok infó van róla itt: [link]
Nem olyan minőségi műanyagokból épül fel, de több benne a fém.
Gaggiával nem gőzölnél gyakran. Ha külön veszel egy gőzgépet, az is egy százas.

#4452 Polarstar 170e körül, annyit nem ér szerintem.

(#4455) Polacheck válasza RetepNyaraB (#4446) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

:R

Ezek a tuningok egyébként kb. milyen árban futnak és ki csinál ilyesmit? Jó lenne tudni a jövőre nézve.

less qq more pewpew!

(#4456) #49155328 válasza Polacheck (#4455) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ebben a hsz-ben említettem őket : https://logout.hu/tema/kave_kezdoknek_amator_koffeinistak_anonim_klubja/hsz_4434-4434.html

Tejhabhoz frenchpress! ;) 1 honapban kétszer maximum. Nálunk a presszó fogy.

[ Szerkesztve ]

(#4457) #49155328 válasza konzumpro (#4454) üzenetére


#49155328
törölt tag

Tejhabhoz frenchpress! ;) 1 hónapban kétszer maximum. Nálunk a presszó fogy.
Gaggiával nem gőzölünk, max a rézbojleressel.

Mindegy amúgy, annyit nem ér az a kvgép.

[ Szerkesztve ]

(#4458) RetepNyaraB válasza Polacheck (#4455) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

fragola.
Az új gc-t nehezebb mókolni, kevesebb benne a hely. De ő majd elmondja.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4459) konzumpro válasza #49155328 (#4457) üzenetére


konzumpro
senior tag

Akinek űrgaggiája van, úgyse mer vele gőzölni, mert fél hogy szétbassza vele a rézbojlert.
Black Fridaykor van 140e alatt is ilyen Catler, Szlovákiában meg van 115e-ért folyamatosan.

(#4460) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Nah, naked kar + I.M.S. szűrő amit itt javasoltatok, első csapolás.

Lehet másnak ez semmi és vannak hibák, de nekem gyönyörű volt, ízre is nagyon jól sikerült. 18-19g kávéból (még mindig nem jött meg a pontos mérlegem, thx edigital) 25mp alatt 44g jött le. Csökkenthetem a mennyiségeket kicsit, ha rövidebbbet akarok, vagy inkább az időből fogjak vissza?

less qq more pewpew!

(#4461) Silent77 válasza Polacheck (#4460) üzenetére


Silent77
veterán

Elsőre nem is rossz, vedd finomabbra az őrlést. :K

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4462) Polacheck válasza Silent77 (#4461) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

látom mindenre ez a standard válasz :D :D :D

holnap próbálkozom vele.

[ Szerkesztve ]

less qq more pewpew!

(#4463) #49155328 válasza Polacheck (#4462) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez 21mp alatt jött le. ;]
Mikor megjelent az első csepp onnan számold.
Vedd az őrölt sztem kettővel finomabbra. ;)

(#4464) RetepNyaraB válasza #49155328 (#4463) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Igazából kurvára mindegy, honnan számolja, csak legyen konzekvens, mert úgy hasonlíthatók egymáshoz a shotok.
De én is finomabbra venném az őrlést. Graefnél stimmelhet is a kettő. Legfeljebb sok és akkor vissza egyet.

Polacheck@
Szép lefolyás volt, teljesen rendben van, gyakorlatilag nem spriccelt és be is állt középre. Ha ízre is jó, az a fontos, nem a kinézet.
ízlésekről nem tudunk vitatkozni, de egy halvány alapvetés azért lehet olyasmi, hogy sötét és közepes, klasszikus presszóalapanyag 1:2 arány táján van otthon (18g kv=36g kész ital), időben valahol 25-35mp között (ha pumpaindítástól számolsz, akkor adj hozzá pár mp-t), igazából pörkölésfüggően. Egy világos, hisztis cucc viszont inkább 1:2,5-1:3 felé és legalább 40mp (plusz előáztatás, miegyéb voodoo). Ha rövidebbet akarsz húzni az időt ne nagyon módosítsd, inkább az őrléssel állítsd be a lefolyást. A jó kioldódáshoz kell egy bizonyos időtartam, ami se túl hosszú, se túl rövid nem lehet.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4465) Polacheck válasza RetepNyaraB (#4464) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

Már megérkeztünk a cm800-nál a 4-es finomsághoz :)

Kettőt csavartam a késen amikor szétszedtem a gépet a finom felé, mert a csodavideóban valami olyasmi volt, hogy max 2-t egyszerre.

less qq more pewpew!

(#4466) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
Brikkahoz keresek orlot. Cm702-t néztem ebayen ki lehet fogni 20k körül. Itthon olcsóbb hario orloket néztem, de az is majdnem cm702 ár... Ami miatt mégis gondolkodom bennük az a helyhiány. Viszont lehet hamar megunnam a tekerest(?)
Melyiket válasszam, mit tanácsoltok?
Esetleg kompakt/olcsó elektromos őrlő létezhet?
Esetleg hario skerton használtan 10k alatt?
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4467) #49155328 válasza eastsider (#4466) üzenetére


#49155328
törölt tag

A Graeffel jól jársz mert akár később presszóhoz is jó lesz a Hario meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#4468) eastsider válasza #49155328 (#4467) üzenetére


eastsider
nagyúr

ha nem akarok presszót akkor is érdemes?
csak a hely miatt problémázok rajta

(#4469) RetepNyaraB válasza eastsider (#4468) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

B@szott kellemetlen tekergetni a hario-t, letörik a kezed két hét után és lassan is őről a picike késével. Cserébe csendes és kicsi. A Graef hangos lesz, helyet foglal és sok pangó őrlemény marad benne, hacsak nem ütöd-vered minden őrlésnél.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4470) looser válasza eastsider (#4468) üzenetére


looser
addikt

A hariohoz van fokozatmentes mod, a kotyogás megszüntethető és én a végén egy ismerős által hozzá készített bitfejjel és elektromos csavarbehajtóval tekertem. Nyilván nem a legideálisabb, ezek után a mai napig használt Iberital Challenge (használtan volt 25e Ft) megváltás volt. A Hario megvan, vettem még Kínából valami kerámiatárcsás kézi izét, de az legfeljebb kotyogóshoz való. Szóval jó a Hario Mini, áthidalhatóak vele időszakok, például amíg szervízben van a rendes, nagy őrlőd :) de egyébként - eszpresszóhoz legalábbis - zsákutca.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4471) Polacheck válasza eastsider (#4468) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

én pár évig tekergettem filterhez a mini millt, hááát :D Nekem cm800 van graefből, az egyáltalán nem hangos, simán alszik a gyerek a másik szobában amíg kávét főzök.

less qq more pewpew!

(#4472) Polacheck válasza Polacheck (#4465) üzenetére


Polacheck
HÁZIGAZDA

4-es finomság
5-ös finomság

Nekem a 4-es már túl van húzva kicsit, nagyon lassan jön le. Az 5-ösnél szerintem a tamperelésnél valamit benézhettem a lefolyás alapján?

less qq more pewpew!

(#4473) #49155328 válasza Polacheck (#4472) üzenetére


#49155328
törölt tag

Jó az a csöpögős, nem baj az, nekem is így jön! :K

(#4474) RetepNyaraB válasza Polacheck (#4472) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Az ötös lesz a jó időre, csak kissé félretömörítetted, ùgy fest.
A négyes valami világosabb pörihez passzolhat időre, de oda feltehetőleg majd még finomabb állás kéne. Mind1 most.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4475) konzumpro válasza #49155328 (#4473) üzenetére


konzumpro
senior tag

Akkor azt is szeretted volna ami ma itt lefőtt. De utána nem szép a pogácsa, nem száraz, inkább mocsaras, azzal nincs mit csinálni ha jól gondolom.
Vagy túltöltöm és száraz, tetején a felsőszűrő nyomával, vagy normális de akkor nedves a teteje.
Nyomás nélkül lefelé nem jön a maradék víz, felfelé meg nem folyik sosem.
Vagy akkor mégis töltsem túl annyira, hogy főzés végére elérje a felsőszűrőt? Egy gramm a diff.

(#4476) eastsider


eastsider
nagyúr

Koszi,

tehat nem erdemes kezit venni, mert egy hasznalt cm702-hoz kepest aranytalanul szarabb vele dolgozni...
mondjuk nekem tenyleg csak a brikka2-hoz kell. ebed utan szoktam belole inni napi 1-et (bár még csak a moka express 1-em van meg, a súlyszelepes brikkát várom)

tehát nem lenen sok kv vele nagyon darálva...
próbálok neki helyet keresni :(
delonghi kg89 esetleg? vagy nagyon ratyi? azért néztem, mert kicsi

(#4477) Hoplitész válasza RetepNyaraB (#4469) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Mi a vélemény a Zassenhaus Brasiliáról?

..71. hsz.
Nem a Miniről, hanem a Skertonról (nálam meg a Próról) van szó. A Mini otthonra sz@r, ez evidens, kirándulásra meg tökmindegy szerintem. Jobban örül, majd ha újra otthon lesz.
Érdekes, hogy a jobb örlőket a Hario legolcsóbb variánsához méregetik, pedig a kérdés a Skerton Pro lenne. Ha a Hario azzal is rossz, akkor ennyit a Harióról, de addig az emberben marad egy kétely, főleg a kezdőkben, mert nincs elég infó.

[ Szerkesztve ]

(#4478) konzumpro válasza Hoplitész (#4477) üzenetére


konzumpro
senior tag

Zassenhaus - Polcon szépen mutat.

Hario Mini Mill Slim Pluszom van, szinte új állapotban vettem. Lötyögött - by design - a tengelyén a forgórész, a kerámia kúpos részben lévő műanyag cső, egy darabka zsugorcső kellőképpen rögzítette, az állórész is lötyögött, arra Scotch szalagból tekertem kb. 3 menetet, pont annyit hogy megszoruljon. Így már nem tologatják a babszemek össze-vissza a "késeket".
Brikkához így már jó, meg filterhez is, de azért ezek leginkább kukoricamorzsoló szinten vannak, nem elég élesek a kések.

Kéziben én valami Kinut vennék, a többi csalódás volt azoknak akik presszózni is akarnak. Motorosban most egy Graef CM80-at használok más név alatt, olyan mint a CM 702 fémházban, ezt nem kell csapkodni, elég csak hátrabillenteni és ha előrezökken, kijön a pangó egy része, a többi a babtartály fedelének felemelésével és zárogatásával. Két tizednél nincs több pangó. Nekem ennyi megfelelő.

(#4479) Hoplitész válasza konzumpro (#4478) üzenetére


Hoplitész
junior tag

A Hario Mini Mill olyan, hogy az ellenségemnek sem kívánnám. Eszembe sem jutna megvenni valamit komolyabb használatra, ha az kompromisszumos "mini" meg "utazó" jelzővel van illetve.
Értelemszerűen a Hario normál használatra szánt terméke a Skerton Pro, annak minőségére lennék kíváncsi. Sajnos itt többen az olcsóbb MINI-t próbálják ki, majd ebből vonnak le következtetést az egész termékportfólióról.

A Zassenhausra azért figyeltem fel, mert rengeteg pozitív visszajelzést kapott - (jó)híre van.
Elektromosat nem szeretnék venni.

(#4480) RetepNyaraB válasza Hoplitész (#4479) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem ismerem a brazilokat. Mondjuk a 25 év gari a szemlátomást kerámia késekre instant sátáni kacajra késztet, miközben az egész egy nyekergő fadobozon/fadobozban ül, ami rendszeres használat esetén gyaníthatóan megmakkan, szerencsés esetben még az 1 év garancia alatt...
Egyébként szimplán rosszindulatú vagyok. Nem ismerem a terméket.
A Skerton Pro szódával és kínban elmegy presszóhoz, a sötét vonalhoz esetleg. A tengelyét tudod körbetekerni pl. alufóliával, hogy kisebbet üssön. Nagyon nehéz tekerni, sokáig is tart.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4481) eastsider


eastsider
nagyúr

Köszi mindenkinek.
Úgy fest lesz egy cm702-m. A brikka2 jövő héten érkezik.
Hogy érdemes kitakarítani az orlot?

[ Szerkesztve ]

(#4482) RetepNyaraB válasza eastsider (#4481) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mármint használtan veszed?
Egyrészt nem szabad ráfeszülni a kérdésre, pl. az alsó, fix részt ha rám hallgatsz soha nem próbálod szétszedni. Nagyon ronda szopás tud kialakulni belőle, mikor nem tudod honnan ugrott ki az az átkozott rugó, amely sehova se passzol utána és mikor rájössz egy óra múlva, akkor nem tudod összerakni úgy, hogy ott is maradjon :)
A felső részt egy csavar tartja, ellenkező irányban jön le, tehát óramutató járásával egyező irányban. Leveszed, valami durva ecsettel (pl gépiborotva tisztító) megpucolod, amennyire beleérsz a darálóba ott is, aztán összerakod és kész. Elmosni nem ajánlott (de ha rögvest megszárítod, nem is árt). A műanyag részeket mosogathatod (nem érdemes).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4483) eastsider válasza RetepNyaraB (#4482) üzenetére


eastsider
nagyúr

Használtan igen. Köszönöm
Mire érdemes figyelni vásárlásnál?

[ Szerkesztve ]

(#4484) RetepNyaraB válasza eastsider (#4483) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Működjön az állító része. Abban két hitvány kis műanyag pöcök felelős a tartásért; ha letörnek, reszeltek az egész miskulanciának. Amúgy nincs mi szétmenjen benne. A kés biztos bír pár száz kiló kv-t.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4485) eastsider válasza RetepNyaraB (#4484) üzenetére


eastsider
nagyúr

Köszi :R
Már nézem a karos gépeket.... :(
Gaggia classic/delonghi dedica ha beugró a jól olvasom vissza a topicot.

[ Szerkesztve ]

(#4486) iatti válasza eastsider (#4485) üzenetére


iatti
aktív tag

inkább gaggia classic ;) de szerintem itt informálódj Hardcore café

(#4487) RetepNyaraB válasza eastsider (#4485) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A GC az egyáltalán nem beugró. Árban és tudásban sem. Főleg mert egy régebbi az szinte korlátlanul tuningolható.
Jóval barátságosabb áron Gaggia baby inkább, de az is régebbi. Pontos évszám ebből nincs meg, majd valaki kisegít.
De több régi vas fut a köztudatban: Turmix, Gaggia mini, quickmill - szorgos böngészés, türelem és szerencse kérdése. Állítólag Szarvasival is lehet jót húzni; nekem nem sikerült, de nem is erőlködtem túlságosan...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4488) eastsider válasza RetepNyaraB (#4487) üzenetére


eastsider
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek. Meg egyelőre várom a brikkat + orlot. Ilyen 50k-60k körül nem fájna a dolog... használt gépet venni probalamas lehet azért ?

[ Szerkesztve ]

(#4489) Hoplitész válasza RetepNyaraB (#4487) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Az újak közül mit ajánlanál? (Ódzkodom a használt cuccoktól.)

(#4490) sz.zs. válasza Hoplitész (#4489) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ne ódzkodj! Az újak tele vannak elektronikával, sokszor a garanciaidő lejárta után tönkre mennek. Ellenben 10-20-30 , esetleg 40-50 éves gépek még ugyanennyit elmennek.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#4491) #49155328 válasza Hoplitész (#4489) üzenetére


#49155328
törölt tag

(#4492) RetepNyaraB válasza #49155328 (#4491) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jahm. Például. Persze egyáltalán nem ér ennyit a szett, viszont új.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4493) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Szeretnék valamit kérdezni, hátha valaki már kipróbálta a dolgot. 1kg szemes kávét ha ledarálunk, mennyi darált kávé lesz belőle? Úgy értem daráláskor esetleg szabadul ki levegő a kávészemből, ami a daráltban már nyilván nem lesz benne. Van itt valami eltérés, vagy csak annyi, hogy mivel frissebben darálod más lesz az élmény?

Köszönöm szépen!

(#4494) looser válasza Lauda (#4493) üzenetére


looser
addikt

Súlyra pontosan annyi lesz, mivel ez az egy kiló toll, egy kiló vas analógia :-)
Ledarálni egyáltalán nem érdemes, rohamosan fog veszíteni - még levegővel való érintkezés nélkül is (bár kíváncsi lennék, légüres térben darálva romlana-e?...ez lehetne egy következő SpaceX küldetés egyik kutatása :D - az aromájából. Ittam már több éve lejárt, előre darált kávét kíváncsiságból, lényegében ázott zabpehely íze volt. Persze azért ez nem fog egy darabi érezhető lenni, szóval ha 1 hét alatt megisszátok, nem lehet nagy baj. Kotyogósba talán jó lesz, presszóhoz pedig - szerintem - egyáltalán nem érdemes előre ledarálni. De jó tapasztalat lehet, megoszthatnád majd itt :)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#4495) Hoplitész válasza #49155328 (#4491) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Köszi. Nem mintha megvenném, maradok az olcsó megoldásnál, viszont használtat még ennyire sem vennék.

(#4496) RetepNyaraB válasza Hoplitész (#4495) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Pedig elengedhetnéd ezt az új vonalat, mert sokat ártasz vele a pénztárcádnak.
Presszó vonalon nincs olyan, hogy "olcsó és jó". Vannak ár\értékben jó gépek, meg ilyen bullshit, de aki picit is elkezd rákattanni a kv-zásra, a végén többször fizet, mert eleinte próbálkozott okosban, olcsón megoldani.
Ha ragaszkodsz olcsón újat, akkor vedd a lidl, vagy aldi akciós karos gépeit, de a mezitlábas verziót. Aztán egy két múlva garantálom veszel egy jobbat :U;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#4497) #49155328 válasza Hoplitész (#4495) üzenetére


#49155328
törölt tag

Pedig a használtal jól jársz hidd el. ;)

(#4498) Hoplitész válasza RetepNyaraB (#4496) üzenetére


Hoplitész
junior tag

Várjál. Nem mondtam/írtam, hogy ezt venném meg. Tudom, hogy nincs olcsó és jó, egyébként semmiben sem. Csak rákérdeztem, hogy "hol tart ma a tudomány", hogy mennyi lenne az annyi - ennyi.
Alapvetően kerülöm a használt dolgokat, ezen nagyon nem fogok változtatni, főleg a kávézás miatt. (Kivéve antikvitás, műtárgyak - azokat nagyon szeretem.)
Szóval végeredmény, maradok a kotyogósnál egyelőre, illetve nézek alternatívát (talán Aeropress eddig), ugyanis az olasz kávék eleve nem a kedvenceim. Az sem tetszik, hogy ki kell képeznem magam, kísérleteznem kell egy csomót, hogy jó kávét csinálhassak egy full manuálissal, meg bemelegíteni, előfőzés, átmosás stb. ez nem az én világom. Van nekem bőven hobbim, nem akarok többet, nincs is rá időm, csak finom, jó minőségű kávét akarok inni.
Kérdéseket teszek fel egyfajta tapogatózásként. Köszönöm az eddigi válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#4499) Silent77 válasza Hoplitész (#4498) üzenetére


Silent77
veterán

Én is így vagyok a használt termékekkel, kivéve kocsi, és kávézás.
Mindig is használd gépeim voltak, jelenleg is felújított Gaggia van, és mellé egy Mazzer Major.
Ennyi kompromisszumon nekem belefér. Próbáld ki az aeropresszt, nekem is van itthon: french, aero, v60, brikka, pod-os. Egyik se tudja számomra azt az élményt amit a Gaggia ad.
2 perc egy jó kávé, ennyi időt megér. :)

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4500) kory24 válasza RetepNyaraB (#4496) üzenetére


kory24
őstag

A lidl-ben pont akciós a kávé főző.

Vett már vki innen olyat?

Ha igen, mi a vélemény róla?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.