Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3151) sz.zs. válasza #49155328 (#3150) üzenetére


sz.zs.
senior tag

:DDD

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#3152) Polarstar válasza #49155328 (#3150) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Kollégám egyszer hazavitt a nagymamához. Mondja, hogy tejjes, cukorral isteni a kilós őrölt Omnia. :O
Asszem megsértődött kicsit, hogy elmondtam neki, ennél jobbakhoz vagyok szokva. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3153) #49155328 válasza Polarstar (#3152) üzenetére


#49155328
törölt tag

Én úgy vagyok vele, hogy néha ki lehet bírni azért megsérteni nem illik szerintem senkit ha nem a szajízednek megfelelőt kapsz.
Körül kell nézni mik az opciók és ha nem egyértelmű akkor nem kell kérni. :D
Azért a nagymamánál végülis mire számítottál, hogy milyen kávét kapsz :F ;]

(#3154) Mr.Csizmás válasza Polarstar (#3152) üzenetére


Mr.Csizmás
Topikgazda

nana, nagymamától mindent el kell fogadni. mit meg nem adnék ha újra kávézhatnék vele, salgós kicsi üvegpohárból kotyogóst :( (2009-ben halt meg)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3155) viktorhu válasza Polarstar (#3152) üzenetére


viktorhu
veterán

2000 körül még szokás volt vidéken az előkelő vendéget zacskós instant "kapuccsinóval" kínálni. Nagyméretű tasak volt, benne volt a tejpor is, csak forró vízzel kellett felönteni. Kifejezetten ilyen alkalmakra tartogatták, maguknak a kotyogósban főztek, ha meg akarták adni a módját, akkor omniával, de ugye a vendégnek jár az elegáns kávé.

Az a generáció, amelyik a boltban az Omnia és a Karaván közül választhatott, és a pénztár után a bolti kávéőrlővel az egészet egyben le is darálta, lehet, hogy rá fog csodálkozni Olaszországban, hogy milyen finom a kávé, de ha kávét adsz neki ajándékba, semminek nem fog annyira örülni, mint az Omniának.

[ Szerkesztve ]

(#3156) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Ismerem a kollégát, ő meg tudja mit szoktam otthon ini, mert mesélek. Nagy orrfelhúzàs nem volt. Be se mentünk a lakásba, azon nyomban jött egy fontos hívás, repülni kellett. A sztorit elnyelte a köd!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3157) Erdei88 válasza #49155328 (#3150) üzenetére


Erdei88
veterán

Így már értehető a sárga csibós fusztrációd, ha egész nap azzal itatnak :DDD

(#3158) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok, ESE podos kavegepbol mi a legolcsobb elerheto itthon?
40k-ert a lollo cafe-s volt korabban, de egy olcsobbal is megelegednek.

Everybody lies.

(#3159) Gaben360


Gaben360
senior tag

Sziasztok!
Mivel nem találtam jobb topikot, így feltenném itt a kérdésemet.
Automata gépet vennék a mostani Siemens EQ8 helyett, amiket kinéztem, Saeco Xelsis vagy Siemens EQ9 s300.Ezek 130 és 150k körül beszerezhetőek. Melyikkel járnék jobban? Vagy van jobb alternatíva ennyiért? Ha a kérdésem nem idevaló, akkor irányítsatok át a megfelelő helyre, mert én nem találtam.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#3160) viktorhu válasza #49155328 (#3034) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezzel a több hővel ötletet adtál a tchibo sicilia-hoz: levettem közepesre a hőt, és így már tényleg olaszos, nincs égett íze.

Amíg nem volt automatám, ilyenkor a Krups őrlőt állítottam durvábbra, ami szintén segített, de ez a saeco nem bírja a durvább őrlést, túltölti az adagolót vele, és főzés nélkül kidobja a kávét.

(#3161) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Valaki társulna egy Hario Switch-re? Két darabra már ingyen hozzák, amúgy meg elég sokért.
Eltököltem egy órát; a clever dripper sem jön ki olcsóbbra, milyest európai piacokon próbálkozunk. Akkor meg már ez igényesebb darab :)
Na folyvást, kérem!

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3162) #49155328 válasza RetepNyaraB (#3161) üzenetére


#49155328
törölt tag

Ez a kacat miért jó? Illetve miben más mint a V60?

(#3163) RetepNyaraB válasza #49155328 (#3162) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Olyasmi, de fele annyi vele a baszódás. Összeöntöd a cuccot, hagyod állni és mikor akarod, megnyomod rajta a gombot, kifolyik alul és örülsz. Biztos jobban ki lehet maxolni az öntögetés fetisisztáknak az előzőt, ez viszont kényelmes végtelenül :)

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3164) #49155328 válasza RetepNyaraB (#3163) üzenetére


#49155328
törölt tag

Viszont gondolom ebbe egyből beleöntöd az összes vizet.
A másikból meg folyamatosan folyik ki a lé.
Már csak az a kérdés, hogy ugyan az lesz e a kioldódás :F

(#3165) RetepNyaraB válasza #49155328 (#3164) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem ugyanaz lesz, hisz ez más metódus. Azt írják Harióék, a V60 és a french press előnyeit ötvözi. Én is ezt mondanám persze, mikor el akarom adni :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3166) Polarstar válasza RetepNyaraB (#3161) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ügyes, ötletes! Gyógyteára ideális lehet. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3167) Mexbacsi


Mexbacsi
tag

Sziasztok! Ez mennyire lehet jó? kúpos őrlő, mint a sokak által ajánlott graef.

(#3168) bbuffy


bbuffy
senior tag

Kotyogoshoz max.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3169) Mexbacsi válasza bbuffy (#3168) üzenetére


Mexbacsi
tag

van valami tapasztalatod vele?

(#3170) bbuffy válasza Mexbacsi (#3169) üzenetére


bbuffy
senior tag

Előző modell nem jó presszóhóz. Nem hinném hogy változtattak volna a belsejen, csak a ház más.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#3171) RetepNyaraB válasza Mexbacsi (#3167) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A sznob topikban egy kollegának szétment két hét alatt (ha jól rémlik) és nem szögbeverésre használta. Presszóra is jó, de ijesztően béna anyaghasználat jellemzi. Szóval jó eséllyel sucks, de amíg garnacia van, csak magát szivatja az Aldi. Meg persze téged, amíg ül rajt a szervíz ;]

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3172) Polarstar válasza RetepNyaraB (#3171) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem az Aldi garancia kezeléssel van a gond, hanem azzal, hogy szart vesznek a beszerzők.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3173) mekker válasza RetepNyaraB (#3143) üzenetére


mekker
őstag

Megértem. Ha nincs egy alap szint, amiről beszélni, nehéz szakmai topicot életben tartani. Én már nem tervezek visszatérni a téglakávéhoz, de jó ismerni 1-2 iható kávét (a sok pocsék közül). Nagy ritkán ajánlanom kell valamit. Sokaknak nem pálya az őrlő*, de mindenki megérdemli az iható kávét.

*Itthon ez inkább valamilyen kultúrpszichológiai kérdés lehet, nem is a pénz. Szüleimmel nyáron voltunk kint Prágában, egyik nap kikerestem egy nyugis, kiülős craft-kocsmát, hogy majd végigkóstoljuk a 80 féle sörüket. Ebből az lett, hogy 3x kirendelték ugyanazt az alap sört. Apám már annyiban progresszív, hogy a 30+ éve megérintették a lelkét a csehszlovák barna sörök. Másik történet, cégnél van egy drága, karabantartott, darálós automata főző. Az egész jó hétköznapok harcosa kávét csinál. A gourmet emberek mégis megveszik drága pénzért a caféfrei/nespresso kapszulát hosszú- vagy tejeskávénak ¯\_(ツ)_/¯.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3174) capafog23


capafog23
őstag

Sziasztok!

SAGE BCG600SIL -ról mi a véleményetek?
Breville Dose Control Pro! néven fut külföldön ahogy nézem.
Vegyes véleményeket találtam, presszókávéhoz használnám.
Delonghi dedica bottomless portafilter-hez kellene.

(#3175) RetepNyaraB válasza Polarstar (#3172) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Tapasztalatom szerint azért a szervízzel is, de ez teljesen off valóban.
:R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3176) RetepNyaraB válasza capafog23 (#3174) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

100 rugóig bármit veszel, csak bemeséled magadnak, hogy lényegileg jobb, mint egy Graef 702. 100-150 között egy használt Mazzer verzió (beállíttatva), felette jöhetnek az ízlés-béli különbségek.
Kéziből egy Kinu Phoenix már érezhetően jobb, mint a Graef, de érezhetően drágább is. Ésígytovább...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#3177) koxx válasza capafog23 (#3174) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A sage nev miatt 2x-es a szorzo.

(#3178) mekker


mekker
őstag

Megérkezett az AVX-es őrlő. Utólag nézve ez az eloxált fekete változat ugyanaz, mint a gagyi famatricás változat, csak 5k-val drágábban. Érzetre masszív, a babokat egyenletesen, erőlködés nélkül darálja.

A tetején van egy anyacsavar, ami engedi mozogni függőlegesen a kést a testhez képest. Mit csináljak vele? Ha teljesen be van csavarva, akkor teljesen bezáródik az őrlő, nem jön ki belőle kávé.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3179) Polarstar válasza mekker (#3178) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ööööööö.... Ne zárd el! :DDD

Vagy leszokóban vagy a kávéról?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3180) mekker válasza Polarstar (#3179) üzenetére


mekker
őstag

Érdekes megoldás. Most beállítottam úgy, hogy az ajánlott minimum 6 pöttynél ne zörögjenek a kések, de így simán tud mozogni az anyacsavar. Ha csavarrögzítő ragasztót használok, akkor meg nem tudom szétszedni tisztításhoz.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#3181) capafog23 válasza RetepNyaraB (#3176) üzenetére


capafog23
őstag

@RetepNyaraB
@koxx

Köszi srácok a választ.
Graef is oké lenne csak olvastam arról is érdekes véleményeket, beragad a csőbe az örlemény. ütögetni döntögetni kell a gépet hogy kijöjjön.
Ezért gondoltam hogy nézek valami mást egy kicsi ráfizetéssel. (50k környéke)

(#3182) #49155328 válasza capafog23 (#3181) üzenetére


#49155328
törölt tag

100k környéke, vagy Niche Zero azt nem kell ütögetni. ;]

(#3183) CB válasza capafog23 (#3181) üzenetére


CB
senior tag

Szerintem a 100+ -osokat is sepregetni, pofozgatni, körtepumpázni kell, mert marad bennük.
A Graef legalább nem nehéz, könnyű dönteni pofozni, sőt, én az egészet meg szoktam emelni, és néhányszor az asztallaphoz koccintani az őrlés végén.
Vagy ott a Niche Zero 200+-ért, minden másra ott a mastercard.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#3184) koxx válasza CB (#3183) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én sose pofozgatom meg ütögetem az őrlőt, tartályban bent van 3 adagnyi kofi aztán kiad amennyit kiad.

(#3185) iatti válasza CB (#3183) üzenetére


iatti
aktív tag

egyet értek veled. azért a tizenkét kilós mazzer minimet sose próbáltam pofozgatni :B sepregetni kellett,meg vizezni a babokat. most hétvégén szedtem szét kitakarítani,azt ment a spájzba pihenni. ahhoz képest hogy kb egy éve volt utoljára szétszedve,nem is volt vészes. a késtartó falcokba pár nap alatt beleül a kávé,utána már nem vesz fel többet. a nichen meg még nem ment át egy kiló, bejáratós még,de a sötét pöriből azért marad ebben is egy kevés. de érezhetően napról napra jobb.

(#3186) iatti válasza capafog23 (#3181) üzenetére


iatti
aktív tag

szerintem nem volnál előbbre 50 körüli gépekkel,mint a graeffel. pont volt egy használt 20-ért a szegedi oldalon,de látom már foglalózták. akkor már gyűjteni kell még egy kis erőt,azt 80-100 körül egy mazzer mini-jolly. ;)

(#3187) tobias40


tobias40
veterán

A Philps 2200-es sorozatát vettem 79900 ft-ért.
Mennyire fogjátok leszedni a fejemet hogy beírtam? :P

Komolyan akkora csalódás hogy azonnal küldjem vissza vagy azért lehet vele kávét főzni? ;]
Nem vagyok kávé guru,naponta egyet iszom,az asszony nyavalyog a automata gépért..

Egy Musetti(100.000-ért vettem ha jól emlékszem 2 éve) podos gépem van jelenleg,melyikben jobb a kávé minősége?

[ Szerkesztve ]

(#3188) #49155328 válasza tobias40 (#3187) üzenetére


#49155328
törölt tag

Milyen poddal etetés?

(#3189) nyikszi válasza tobias40 (#3187) üzenetére


nyikszi
őstag

Én biztos nem fogom, én maradok az automata gépeknél (egyelőre DeLonghi, remélem még jó pár évig) :) Nem szeretnék bűvészkedni a darálással, a lefőzéssel, méricskéléssel. Hanem inni szeretném a kávét ;)

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#3190) ServerWorks


ServerWorks
tag

Sziasztok! Az alábbi két kézi őrlőt ismeritek e, próbálta e már valaki? Vélemény, tapasztalat?

https://www.ekokapszula.hu/mlynko-kavedaralo-gep.html

http://www.tescoma.hu/grandchef-kavedaralo

p.s.: Lidlben a Costa 3760 és 3070Ft /kg áron akciós (nem tudom miért a különbség, szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#3191) Polarstar válasza ServerWorks (#3190) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Helllo ServerWorks!

A Costa vételre ajánlott. Jövőre ugyis felmegy 6000 körülre. Nekem a Dark van. Kellenes.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3192) konzumpro


konzumpro
senior tag

Szfvári Lidlben van most valami Bellarom Barista Crema meg Espresso, 1 kilós.
Automatába való, nyomásfokozó kell neki, erőteljesebb pörkölés mint a sima barna Bellarom Crema, elég vad, füstös, nagyon eltérő színű apró, szabálytalan formájú, olajos tapintású szemek. Igazi foskávé*, 1700 forint volt, best buy, kaland minden csésze (mármint hogy épp hogy sikerül). Teljesen rendben van.

*Nem jelent feltétlenül rosszat, van a foscsoki kategória például, amit posztapokaliptikus disztópiák időutazó lakosainak gyártanak, akik félreeső kisvárosi boltoknak álcázott időkapukon keresztül járnak át a cuccért. Megéri lecsapni ezekre a metafizikai csemegékre, gyakorlatilag minden alkalommal új és új pszeudó-retró gyerekkori élménypalettát vásárolhatsz össze fityingekért. Hátulütője ennek a gasztronómiai kedvtelésnek, hogy pár hónap alatt már egy másik párhuzamos valóság csúszik bele az eseményhorizontba, így nyoma sincs az esetleg megkedvelt fajtáknak.

(#3193) Nutra válasza capafog23 (#3181) üzenetére


Nutra
tag

Még lusta voltam feltenni a hirdetést, de 2 hete gyári dobozában erre vár egy Graef 702, idén márciusi vétel, nagy átlagban napi 2-3 duplányit őröltem vele. 25e. Szerintem jó kis őrlő - persze a Baratza Sette 270wi jobb és kitúrta :D

Ha ezt így nem szabad, akkor elnézést, szóljatok és töröljétek és intézem a hirdetést rendesen.

(#3194) ServerWorks válasza Polarstar (#3191) üzenetére


ServerWorks
tag

Köszi a választ. Ahogy nézem, az a drágább... bár nem tudom a bright alatt mit értenek, mert mét világosabb pörkölésű is van :K

Nutra: garis még a Graef?

[ Szerkesztve ]

(#3195) tobias40 válasza #49155328 (#3188) üzenetére


tobias40
veterán

Musetti természetesen,meg vettem podokat a kávébolt.net-től is ami ízesítettek voltak,érdekesség képpen! ;]
Vagy ezt mire értetted?

A gépről mi a vélemény,mert ez volt a lényege a kérdésemnek.. :)

[ Szerkesztve ]

(#3196) Nutra válasza ServerWorks (#3194) üzenetére


Nutra
tag

2022.03.04-ig

(#3198) SyMbioTe válasza tobias40 (#3187) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

Ha csak inni akarod a kávét, és nem minden reggel szenvedni a darálással és egyebekkel, akkor hibátlan.
Egy megfelelő szemes kávéval finomakat főznek ezek a gépek.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#3199) Polarstar válasza #49155328 (#3197) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Alkalmasint az ilyenektől merevedése van az embernek. :D
Nekem a Gaggia Achille-re konkrétan feláll. Ez sem semmi. És a 8000 euró kezdőár sem!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3200) tobias40 válasza SyMbioTe (#3198) üzenetére


tobias40
veterán

Csak inni szeretném! :R
Milyen kávét ajánlotok ehhez a géphez és milyen karbantartás kell hogy rendbe legyen a gép hoszú távon?
Ittunk Frei kávét korábban az nagyon jó ízű és izesített volt,de qrva drága.. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.