Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) máyköl válasza FET-MEN (#11200) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD :C

Én tegnap kb. a Petzvalba 10 perc alatt végeztem, az okmányirodába 15 perc alatt, mivel nem volt előttem senki. 15 perc alatt elintéztük a papírokat, a fotót, a csekkbefizetést. Kérdeztem, hogy itt nem nagyon kell sorban várni? Mondta a srác, hogy nem nagyon jönnek jogsi miatt, szóval ha mázlim van, hamar ki is küldik.

[ Szerkesztve ]

(#11202) FET-MEN válasza máyköl (#11201) üzenetére


FET-MEN
veterán

meg kéne krni az összeset.. reggel 7-re beérek sopronba, 1 óra várok hogy kiadják a vizsgaigazolásom. Felcsapatok a 8:40-essel Fertőszentmiklósra. Anyám felvisz kapuvárra. Okmányirodánál vagyunk 9:30 kor, erre persze hogy 1 kor nyit.. :W utána van bankkártyám? Nincs, oké menjek postára ami 2 km gyaloglás 40 fokba kösziköszi, visszamegyek done.. persze nem is beszélve hogy az okmányirodába 1 kor való bejutásért bunyó volt.

Iphone 7

(#11204) nike_ válasza thunder505 (#11203) üzenetére


nike_
addikt

Miért tiltottak el?

(#11205) Buster17


Buster17
addikt

Csigánál mennyire szeretnek szívatni, megbuktatni, nem átengedni?

(#11206) jerry311 válasza Buster17 (#11205) üzenetére


jerry311
nagyúr

Csiganak semmi koze ehhez, csak a vizsgabiztosnak van.

(#11207) máyköl válasza Buster17 (#11205) üzenetére


máyköl
veterán

Ez már milliószor le lett írva.
Semmi köze az iskoládhoz a buktatásnak. Sorsolják a vizsgabiztosokat, iskolától függetlenül.

(#11208) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Az áthaladás sorrendjeinél egy picit gondba vagyok. Nem tudtok adni valami honlapot ahol meg van magyarázva az áthaladás sorrendjei ? Részt vettem az eddig 6 Kresz órámon, holnap lesz még egy elsősegély óra, és utána már kezdhetek a jövő hónap közepén lévő Kresz vizsgára készülni. Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget

best regards, egy fórumozó blogger

(#11209) harry válasza Dyrtyho (#11208) üzenetére


harry
veterán

Megkülönböztető jelzéssel érkezőnek mindig elsőbbsége van. Utána a lámpák szerinti sorrendben lehet menni. Ezután táblák: védett / alárendelt út (tehát főút tábla / stop-elsőbbség táblák). Táblák nélkül egyenrangú a kereszteződés, jobb kéz szabály van (aki tőled jobbról jön, elsőbbséget élvez, el kell engedned).
Pl. egy kicsit speciálisabb esetre: balra kanyarodó főútvonal, vagyis aki "fent" vagy "jobb" oldalról jönne, azoknak várniuk kell. Ha mindkettő helyről akarnak jönni, akkor kettőjük között szintén a jobb kéz szabály dönt, hiszen egyenrangúak (mindketten alárendelt útról jönnek).

Kanyarodási szabályt a legtöbb helyzetben tudni kell alkalmazni. Elsőbbségi sorrend: egyenes haladás, kis ív jobbra, nagy ív balra. Ha valaki kis ívben megy jobbra, azzal jellemzően nem fog másokat "zavarni", így azt sem aki jobbról jön (mert nem keresztezi az útját, mehetnek egyszerre, nem kell elengedi).
Villamosnál, ha az jobbra menne, te egyenesen, akkor az egyenes irány miatt elsőbbséged van. Ha jobbra mennétek mindketten, akkor először a vili mehet, aztán te.

Gyalogosnak elsőbbsége van, ha táblával / útburkolati jellel jelölt gy. átkelőhelyen megy át, illetve akkor, ha a közelgő jármű rákanyarodik. Tehát pl. ha kocsival jobbra akarsz menni, de azon az úton átkelnének gyalogosok, akkor elsőbbségük van. Ha előtted, azon az úton akarnak átmenni amin épp haladsz, akkor nincs (nyilván kivéve, ha van lámpa / tábla).
Ha kanyarodó főútvonal van, és pl. balra kanyarodsz, ez ugye kresz szerint egyenesnek minősül, ám akkor is rákanyarodsz a gyalogosra, így azokat el kell engedned.
Lakó-pihenő övezet elsősorban a gyalogosoké, ha nincs járda, mászkálhatnak az úton, és nekik is van itt elsőbbségük.

Villamos nem ad jobb kezet, vagyis ha balról jön, akkor is el kell engedni, nem csak jobbról (ilyennel úgysem fogsz találkozni, tuti lesz úgyis tábla / lámpa).
Körforgalomban haladóknak elsőbbségük van.
Műburkolattal nem borított útról / földútról felhajtó járműnek elsőbbséget kell adni az azon haladónak - most ebben nem vagyok biztos, de úgy emlékszem, így van.
Borostyán sárga villogó cuccoknak nincs elsőbbségi joguk, az nem megkülönböztető jelzés.

Útszűkületnél az mehet, aki egyenesen tud haladni, nem kell kikerülnie akadályt.
Két irányú, de egy sávú úton, ha szembe találkoznak ketten, annak kell kitolatnia, aki ezt egyszerűbben végre tudja hajtani.

Ja még rendőr van, itt az alap annyi, hogy ha háttal/szembe áll, akkor az alapvetően tiltást jelent. Ha oldalt fordul, akkor szabad, de nyilván számítanak a kézjelek is.

Miket hagytam ki?

Mire van konkrétan kíváncsi? :D Javaslom amúgy a kresz tesztelő programot, illetve az Allianznak van egy ilyen célú játéka: [link]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11210) Bati0501 válasza jerry311 (#11199) üzenetére


Bati0501
őstag

Hidd el jó volt,nem ma kezdte a dolgot...
És nem mondom/mondtam biztosra,h ő nem mondta el,arra emlékszek konkrétan,h fizikán mondta a tanárnő.

(#11211) Buster17 válasza jerry311 (#11206) üzenetére


Buster17
addikt

akkor a csigánál csak ilyen emberek vannak? :U

(#11212) kilcsifalo válasza Buster17 (#11211) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

http://www.csigajogsi.hu/

10 Óra ingyen vezetés! .....persze :DD

Emberek,számoljatok már egy kicsit!!

Gyakorlati vezetés: 43.800 ft ....ez egy órára vetítve 1.460 ft....tehát ennyit kap az oktató,ha a csiga még nem vesz le belőle.
Ebből neki egy órára vetítve fizetnie kell az üzemanyagot,a kocsi kopását,szervizelését,amortizációját,értékvesztését... :C
Ezt csak úgy fogja tudni veszteség nélkül csinálni,ha jó sok pótórát veszel.. :F

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11213) FET-MEN válasza kilcsifalo (#11212) üzenetére


FET-MEN
veterán

Nekem a gyakorlat 120k volt 0 pótórával

Iphone 7

(#11214) jerry311 válasza kilcsifalo (#11212) üzenetére


jerry311
nagyúr

En is ott tanultam, egyetlen potorat sem vettem es atmentem mindenbol elsore.

(#11215) kilcsifalo válasza jerry311 (#11214) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Akkor,te vagy a szerencsés kivétel :DD
...vagy nagyon ügyes voltál és az alap 30órát sem kellett levezetned?!

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11216) kilcsifalo válasza FET-MEN (#11213) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Ez a reális...ez osztva harminccal az 4000ft/óra...

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11217) FET-MEN válasza kilcsifalo (#11216) üzenetére


FET-MEN
veterán

Annyi volt jaja :)

Iphone 7

(#11218) jerry311 válasza kilcsifalo (#11215) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fogalmam sincs, hogy mennyit vezettem. Egyaltalan nem kovettem a zoraszamok alakulasat. Amikor az oktato azt mondta vizsga jon (nekem meg kulon rutin meg forgalom volt), akkor vizsga jott aztan egyszercsak (dec 23-an) ott volt a kezemben a vizsgalap a ket sikeres vizsgaval. :))
Es utana januar kozepeig basztak dolgozni a komranyhivatalokban. :((

(#11219) kilcsifalo válasza FET-MEN (#11217) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

De gondolom ez vidéken volt nem Pesten?

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11220) kilcsifalo válasza jerry311 (#11218) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Ilyenek ezek a köztisztviselők... :W :D

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11221) kilcsifalo válasza kilcsifalo (#11220) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Egy érdekes kis olvasmány:

http://www.vezess.hu/magazin/jarmuvezeto_kepzes_korrupcio/41105/

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11222) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Tegnap voltam elsősegély oktatáson, és hát 9.00-től egészen 13.00ig tartott, de most meg nagyon fosok az Eü vizsgától is, és az elméletitől is. Szerintetek hova érdemes menni első segély vizsgánál ? A Széll Kálmán térre ? Mert eddig úgy voltam vele, hogy oda megyek, de az egyik videós srác a youtubeon meg azt mondja hogy ott is nagyon kemények a vizsga biztosok....

best regards, egy fórumozó blogger

(#11223) jerry311 válasza Dyrtyho (#11222) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tanuld meg, akkor mindegy hova mesz.
A masik fele meg, hogy ha merleg nyelve az eletbentartas fele billen, akkor atengednek. Persze ha egy nyaki verzesre egy jo eros szorito kotest javasolsz... ;]

(#11224) máyköl válasza Dyrtyho (#11222) üzenetére


máyköl
veterán

Széll Kálmán tér.
Ha tudod, nem lesz gond.

(#11225) jerry311 válasza máyköl (#11224) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az miaz? Moszkva ter?

(#11226) máyköl válasza jerry311 (#11225) üzenetére


máyköl
veterán

Aha

(#11227) Carlo009


Carlo009
tag

Mentünk egy ismerőssel, Opellel. Azt mondta, nézzem meg, ő úgy vezet, hogy alig fékez fékpedállal. Faterja taxis, ő tanította neki is, de ezt vizsgán nem szabad.
Nem akartam elhinni, ezért előre ültem és megfigyeltem. Ment 4. fokozatban és, ahogy közeledtünk a jelzőlámpához, ami pirosat jelzett, elengedte a gázpedált, kicsit lassult utána betette 3. fokozatba, itt lassult tovább, utána 2.-ba tette, még jobban lassult. Mire a lámpához értünk, már meg se kellett állnia, váltott a lámpa.

(#11228) jerry311 válasza Carlo009 (#11227) üzenetére


jerry311
nagyúr

Dehogynem szabad, sőt, meg is dicsérnek érte ha ismeri valaki a motorféket és használni is tudja szépen.

(#11229) Bati0501 válasza Carlo009 (#11227) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen,ahogy jerry311 már megmondta,ezt nevezik motorféknek. ( :U )

(#11230) Killing válasza Carlo009 (#11227) üzenetére


Killing
addikt

Nem nyírja ez nagyon a kuplungot? :F

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11231) jerry311 válasza Killing (#11230) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kuplungot falábú vezetés nyírja leginkább, ebbe a felesleges kuplungon állás is beletartozik. :U

(#11232) Liberator24 válasza Carlo009 (#11227) üzenetére


Liberator24
tag

Én is így fékezek ha gyér a forgalom, vagy ha nincs mögöttem senki. Ez egy jó spórolási technika is. :) Viszont ha nagy a forgalom, vagy ha nagyon közel jönnek hozzám, akkor nem így lassítok, nehogy belém jöjjenek.

(#11233) Killing válasza jerry311 (#11231) üzenetére


Killing
addikt

Az egy dolog, de ha állandóan visszakapcsolsz hogy nagyobb legyen a motorfék (mondjuk autópályán olyan 120-130-as tempóról kezdesz el visszakapcsolgatni hogy a lehajtón már csak 60-al menj) nem leugrassz róla 'falábbal' hanem szépen kiengeded hogy 'zökkenőmentes' legyen az utazás akkor bizony kopik a kuplung, akárhogy is nézem. :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11234) jerry311 válasza Killing (#11233) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha meg fékezel akkor azt koptatod. :U

(#11235) Buster17


Buster17
addikt

Hülye kérdés. Ha most elkezdem a jogsit és nem fejezem be dec 31.-ig akkor kezdhetem elölről az egészet?

Csak azért kérdezem, mert úgy rémlik, hogy mintha a nővéremnél ilyen állt fent tavaly.

[ Szerkesztve ]

(#11236) nike_ válasza Buster17 (#11235) üzenetére


nike_
addikt

Én csak annyiról tudok, hogy a sikeres KRESZ vizsga után 2 éven belül meg kell szerezned a jogsit.

(#11237) Snooker válasza Carlo009 (#11114) üzenetére


Snooker
senior tag

Ez hülyeség, én anno egy H astra kombival tanultam és sokkal jobban lehet vele parkolni, jobban lehet érezni mint egy kisautót. Bár kinek mi..

(#11238) harry válasza jerry311 (#11234) üzenetére


harry
veterán

Fékbetét vélhetően olcsóbb, mint váltó/kuplung... ezt amúgy kérdeztem már én is korábban, hogy mi a jobb, visszaváltogatni, vagy fékezni - mármint alkatrészkopás/költség szempontjából. Szeretem, és szoktam is használni a motorféket, 3-be mindig vissza szoktam tenni, többször 2-be is, no meg addig nem is fogyaszt, csak én sem tudom, mennyire koptatja a cuccokat. Mondjuk egy kis gázfröccsel könnyebb bevenni kisebb fokozatot.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11239) jerry311 válasza harry (#11238) üzenetére


jerry311
nagyúr

Fékbetét vagy fékbetét+tárcsa lehet, hogy olcsóbb, de többször is kell cserélni mire egyáltalán rágondol az ember egy kuplungtárcsa (vagy teljes szerkezet*) cserére, nemhogy eljut odáig, hogy tényleg kicseréltesse.

* Hacsak nem kéttömegű lendkerékkel szerelt a gépjármű, mert akkor nincs mese, cserélni kell az egészet. Ha mégsem akkor esetleg széthullik és széjjelqja a váltót is. :DDD

(#11240) máyköl


máyköl
veterán

Ma van 1 hete, hogy az okmányirodába voltam.
Azért ma már elkezdem figyelgetni a postást...

(#11241) Snooker válasza máyköl (#11240) üzenetére


Snooker
senior tag

én anno a 4. munkanapon kaptam meg miután beadtam a papírokat az okmány irodába (április, 2011)

(#11242) harry válasza máyköl (#11240) üzenetére


harry
veterán

Eddig úgy láttam 2 hét lehet az átlag, de volt már példa kirívó esetekre is (mindkét végletben).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11243) máyköl válasza harry (#11242) üzenetére


máyköl
veterán

Okés. :)

(#11244) peter9228 válasza máyköl (#11243) üzenetére


peter9228
aktív tag

Ha már nagyon türelmetlen vagy, akkor itt bal oldalt van egy olyan, hogy "igényelt okmány nyomon követése" :)

(Nekem egyébként ez a 15. napom mióta voltam az okmányirodában. Ma már a nyomon követésnél ezt írja: "elkészült és továbbításra került". (Az okmányirodában kell majd átvennem, így nem kellett leadnom a mostani jogsimat) Tegnap még "kiállítás jelenleg folyamatban van" volt :) Remélem holnap mehetek érte.

[ Szerkesztve ]

(#11245) harry válasza peter9228 (#11244) üzenetére


harry
veterán

Na ne, ilyen létezik? Hát ez már a jövő :Y

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11246) máyköl válasza peter9228 (#11244) üzenetére


máyköl
veterán

Ránézek mindjárt gépen, csak most iPhone -on vagyok, és azon nem nyitja meg.

(#11247) máyköl válasza peter9228 (#11244) üzenetére


máyköl
veterán

"Tisztelt Ügyfelünk! Tájékoztatjuk, hogy az ön által benyújtott, x számú kérelmen igényelt vezetői engedély kiállítása jelenleg folyamatban van."

(#11248) Carlo009


Carlo009
tag

Bukósisakoknál nincs külön szabály? Ha lesz segéd motorkerékpárom és ahhoz egy bukósisakot fogok használni és későbbiekben majd lesz 125ccm-es motorom, akkor a kismocihoz használt bukót lehet a nagymotorhoz is használni vagy oda már másmilyen kell?

Illetve ha lehet ugyanazt használni, akkor már érdemesebb olyan bukót venni a kismocihoz, aminek elöl van állvédője is? Mert gondolom a nagymotorokon már olyan ajánlatos.

(#11249) jerry311 válasza Carlo009 (#11248) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kismotoron is lehet úgy pofára esni, hogy hogy nagyon hasznos legyen az állvédő. Mivel motoron nincs semmi ami védjen, ezért ajánlott rendesen felöltözni. Van ismerős akit (többek közt) a jó védőfelszerelés mentett meg.
Hogy egy extrém példát is mondjak, egyik ismerősnek megrepedt a koponyája egy biciklis eséstől. Volt rajta bringás sisak, csak nem oda esett ahol a sisak védte volna.

(#11250) peter9228


peter9228
aktív tag

Na, nem jött meg. Megkérdeztem az okmányirodában, azt mondták ez semmit nem jelent, hogy már készen van. Csak heti egyszer jön csomag, abban küldik el. De az se biztos, hogy benne lesz a csomagban. Viszont ha nem lesz benne akkor a következő héten már lejár a 30 nap. Ha meg lejárt, akkor az eljárási díj dupláját vissza kell fizetniük, ha kéri az ügyfél. Persze ezt nem biztos, hogy megjátszom, mert végül is nem a helyi okmányiroda hibája. És ezt az összeget a dolgozókon hajtják be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.