Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) Carlo009 válasza Bati0501 (#10190) üzenetére


Carlo009
tag

Tudtommal sem kell bicajra bukó sehol sem. Kismotorra akkor ezek szerint mindenütt kell.
A mellényt meg bringára lakott területen belül nem kötelező felvenni. Eddig felvettem városban is, mert így biztonságosabb a sok kocsi között menni, előbb észlelik így a kerékpárosokat.

(#10202) Bati0501 válasza tboldi (#10200) üzenetére


Bati0501
őstag

Nekünk-testvéremmel csinálom-olyan 120-130e fejenként,úgy,h párszor kaptunk kedvezményt...Szóval elég drága felétek.

(#10203) bandus


bandus
veterán

olyan oktatót tudtok-e esetleg aki olyan emberekkel is foglalkozik, akiknek ugyan már van jogsija, de hosszú évek óta nem vezettek (mondjuk 7), és most szükségük lenne a tudás felfrissítésére, kvázi elölről kellene kezdeni mindent.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10204) Snooker válasza bandus (#10203) üzenetére


Snooker
senior tag

Szerintem bármelyik oktató elvállal

(#10205) harry válasza Carlo009 (#10201) üzenetére


harry
veterán

Lakott területen kívül lehet menni 50-nel bringával, de akkor kell a bukósisak. Máshova nem írtuk fel a sisakot. Már kérdés, hogy épeszű ember azért csak felveszi, ha tempósabb forgalomban is közlekedik. Na meg amúgy is, bringaút is haladhat át úttesten, stb... Vagy legalábbis ez olyasmi, amit én nem szívesen hagynék el, ha napi szinten használnám.

bandus: nem tudom ez pontosan miképp zajlik, de pl. csigánál vállalnak ilyen oktatást is, valami 2.5k/óra díjjal. Nem tudom, ehhez kell-e beiratkozás, vagy ilyesmi.
Vagy, ha Pesten érdekel a dolog, megadhatom az oktatóm elérhetőségét is, nem tudom, így vállal(hat)-e, és mennyiért.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10206) DeNOx válasza bandus (#10203) üzenetére


DeNOx
tag

Szerintem is bármelyik oktató vállal, de lehet jobban jössz ki, ha megkérsz egy ismerőst aki sokat vezet és van kocsija, hogy pár alkalommal menjetek már el egy kicsit vezetni. Biztos vagyok benne, hogy jobban jössz ki belőle pénzügyileg mert azért nem mindegy, hogy 50 percet vezetsz egy oktatóval 2500Ft-ért és lehet, hogy nem mentek csak vagy 20km-t egy haverral meg ha keveset eszik a kocsija és nem számol fel neked egyéb díjakat akkor akár 100km-t is mész. Viszont, ha tényleg annyira úgy érzed, hogy nagyon elszoktál akkor valóban az oktató a jó döntés.

(#10207) AMD Power válasza bandus (#10203) üzenetére


AMD Power
titán

Ez olyan mint a biciklizés.... de régen vezetett vagy csak van jogsija?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10208) bandus válasza AMD Power (#10207) üzenetére


bandus
veterán

utóbbi. szóval 7 éve, mióta megszerezte a jogsiját gyakorlatilag egy km-t se vezetett. ezért jobb lenne mégis oktatóval, mint saját szakállra gyakorolgatni a városban, ahol senki nem tud belenyúlni, ha esetelg hibázna valamit. mivel hölgyről van szó, aki kicsit túlizgulja a dolgot, ezért kifejezetten türelmes, kedves oktató kerestetik. az se baj ha szintén hölgy :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10209) bandus válasza AMD Power (#10207) üzenetére


bandus
veterán

dupla.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10210) harry válasza bandus (#10208) üzenetére


harry
veterán

Szerintem sem árthat első körben így oktatóval menni, mégis csak ez a szakmája, ért hozzá, hogyan vigye bele a sűrűjébe. Aztán ha alapok rendben, persze mehet saját/ismerős kocsijával is, talán először valami nyugisabb helyen egyedül, aztán majd csak ráérez.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10211) mephi666 válasza bandus (#10208) üzenetére


mephi666
nagyúr

barátnőméknél hasonló volt, de nem 7év kihagyással: 1.5éve szerezték a jogsit húgával és most januárban lett kocsijuk... nővérük lányának a pasija segített nekik visszarázódni (meg én is mentem velük többször) és nem volt gond :K srác vezet már 8-10 éve napi szinten, aztán magyarázott, ha gondok voltak... persze nem csúcsforgalomban mentünk azonnal a kiskörútra, hanem nyugisabb helyeken autózgattunk, de nagyon gyorsan visszarázódtak... mindenki azt mondja, hogy "mint a biciklizés" ...egyszer megtanulja az ember és utána gyorsan visszarázódik... (most voltunk 2-3hete nyaralni innen kb 130km-re és visszafelé barátnőm nővére vezetett végig, akinek szintén van jogsija, de már hosszabb ideje nem vezetett és pillanatok alatt belerázódott)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10212) Killing válasza Bati0501 (#10190) üzenetére


Killing
addikt

40-ig nem kell bicajra bukó, azonban lakott területen kívül 40-el mehet, ha van rajta sisak is akkor már 50 km/h-val. Csak bírja szegény pára ;]
És nonszensz hogy a segédmotor meg 40 km/h lakott területen kívül is, holott eleve biztonságosabb mint egy bicikli...

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#10213) Bati0501 válasza Killing (#10212) üzenetére


Bati0501
őstag

Én is ezt írtam,csak lehet,h nem teljesen egyértelműen :R Ja,csak bírja kondival :K
Az smkp. 45-el mehet városon belül,én úgy tudom.De h városon kívül mennyivel,azt nem.

(#10214) Kakumix válasza Bati0501 (#10213) üzenetére


Kakumix
senior tag

45-nél gyorsabban még lejtőn lefelé sem mehet :)
Elvileg már a tervezőasztalról úgy kell lejönnie, hogy 45km/h-nál gyorsabban önerőből ne tudjon menni, ha gyorsabban tud menni annál, akkor az már nem smkp (a magyar hatályos KRESZ szerint vagy valami más szerint ami alapján a járművek be vannak sorolva).

Legyen szép napod!

(#10215) harry válasza Bati0501 (#10213) üzenetére


harry
veterán

Én mindenhol 40-et láttam.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10216) Kakumix válasza harry (#10215) üzenetére


Kakumix
senior tag

Jaja, 40km/h! Kicsit megzavart. :(

Legyen szép napod!

(#10217) Bati0501 válasza Kakumix (#10214) üzenetére


Bati0501
őstag

Pedig a robogós topikban 45-öt szoktam mondani,de mindegy is,hiszen ahogy írod elvileg nem mehetne többel,de mennek...akár még csak kisebb módosításokkal is.
Am ha bejön,h rendszám az smkp-ra,akkor lesznek még itt szép dolgok...

(#10218) harry válasza Bati0501 (#10217) üzenetére


harry
veterán

Akkor talán ne mondd, azért nem mindegy :-P Már kérdés, hogy bizonyára többen átlépik, de akkor is, már a 45 is +12.5%, ha mész 50-nel akkor már +25%, gondolom esetleges bírságolásnál is számít.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10219) Bati0501 válasza harry (#10218) üzenetére


Bati0501
őstag

Mindegyet arra mondtam,h ezeknek a kis robiknak akkora erejük van,h 5 km/h különbség semmi.Mennyire ismered a robogókat?Ha igen,akkor tudod,h miket lehet velük csinálni és az mennyi pluszt ad,ha nem,akkor hagyjuk,most nem fogok vidiket linkelgetni,ha érdekel fogsz találni rengeteget.
Ha pedig lefényképez a trafi,h 40 helyett 50-nel megyek mi lesz?A csekket hova küldi?És nincs mindig még egy rendőrautó a másik oldalon,h elkapjon...Az meg,h a hátam mögött jön és látja a saját autójának a sebességmérőjén,h többel megyek,mint a megengedett,akkor sem büntethet meg,mert az nem hitelesített műszer.Erről is volt szó a robogós topikban...Az már más kérdés,h ha tényleg meg akar büntetni,akkor meg is fog-nem csak smkp-nál.
És ugye csak a külső sávban lehetne menni robogóval ugye?gondolom már te is láttál párszor robogóst a belső sávban...de hányat láttál,h megállít a rendőr?
Am Németországban már annyira utaznak a tuningolt/bütykölt robogókra,h mobil fékpadot visznek magukkal a rendőrök és már teszik is fel a megállított robogós robogóját egy kis mérécskére.Ez látható itt is:[link] (csak zárójelben:itt is 45-öt ír...)

(#10220) harry válasza Bati0501 (#10219) üzenetére


harry
veterán

Lehet, hogy elvileg 'semmi', de hátha akar valaki szabályosan közlekedni... most megnéztem a kresz könyvet is, az is 40-et ír mindenhol maximumnak (kivéve lakott területen kívüli kerékpárút, ahol 30).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10221) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló lehet nem pont ide illik a kérdésem de talán kapok rá választ. Ha utánfutót akarok vontatni ahhoz kell várni valamennyi évet? Testvérem szerint min 2 évesnek kell lennie a jogsinak hogy utánfutót húzhassak.

(#10222) harry válasza kmisi99 (#10221) üzenetére


harry
veterán

Kezdő jogosítvánnyal valóban nem szabad vontatni, csak, ha már 2 éve megszerezted (utána is csak könnyű pótkocsit, vagyis ha jól tudom egy tengely, max 750kg pótkocsi-össztömeg [tán kocsival együtt legyen kevesebb 3500nál is?], műszakiban engedély vonóhorogra, meg egyebek, ebben nem vagyok otthon).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10223) Bati0501 válasza harry (#10220) üzenetére


Bati0501
őstag

Akkor nem veszi ki a fojtás(oka)t,csak akkor meg lehet,h az autósok fogják leszorítani,ezt mondják.Nem én találtam ki ezeket,amiket mondtam.
Am ha képes vagy egy új és jó márkájú robogót venni ~600e-ért,akkor az 1000 km-es szerviznél általában ki szokták venni a fojtásokat,sokszor még a szerviz ajánlja fel.Ennek mondjuk több előnyei is van,ha kiveszik,mert csökken a fogyasztás,nem pörög annyira a motor...
Am sztem nem nekünk kell ezen veszekednünk,mindenki azt csinálja amit akar,nem mi döntjük el,h mi a törvényes és a satöbbi.

(#10224) kmisi99 válasza harry (#10222) üzenetére


kmisi99
addikt

Értem kösz az infót. Akkor tök mindegy mikor teszem le a jogsit mert akkor már úgyse lesz aktuális. :D

Egyébként mennyire fontos hogy milyen kocsija van az oktatónak? Vagyis az mennyivel könnyíti meg a dolgokat. Mert gyakorlatilag 40méterre van tőlem egy oktató akinek a4 es audija van gondolom azzal csak jobb lenne vizsgázni mint valami gagyibbal nem?

[ Szerkesztve ]

(#10225) Bati0501 válasza kmisi99 (#10224) üzenetére


Bati0501
őstag

Max annyira,h szar lesz beleülni a Tiétekbe,h ha az rosszabb,mint az a4. :D
Nem,viccet félretéve,sztem könnyebb egy jobb/újabb autón tanulni,mint egy rosszabbon/régebbin.
Pl:itt Miskolcon van,aki skoda favorittal(vagy vmi olyasmival) oktat,mi egy g astra-ban tanulunk,de van itt vadi új jetta és még új c merci is.Szóval gondolom érted,h milyen különbségek lehetnek köztük.
H most mivel jársz jobban,azt már neked kell eldöntened...

(#10226) kmisi99 válasza Bati0501 (#10225) üzenetére


kmisi99
addikt

Hát szerintem csak az lesz már a lustaság miatt is hogy egy perc séta és máris az oktatónál vagyok :D

(#10227) Bati0501 válasza kmisi99 (#10226) üzenetére


Bati0501
őstag

Te tudod.(én is ezt csinálnám,ott van a számban + egy audi a4-est vezethetek ;] :D Amúgy melyik a4?És az nem lehet,h hiába van ott a közelben,amikor órára kell menni,akkor lehet,h teljesen máshol kell találkozni vele?

(#10228) kmisi99 válasza Bati0501 (#10227) üzenetére


kmisi99
addikt

Fogalmam sincs milyen. Fekete kombi többet nem tudok róla max 10 éves de szerintem vagy 5-6 éves lehet. Nem itt oktat helybe minden itt van az utcába.

(#10229) jerry311


jerry311
nagyúr

2 hét alatt le lehet tenni A kategóriát?
Egyszerűbb (és olcsóbb) lenne M.o.-n vizsgázni mint itt.

(#10230) harry válasza Bati0501 (#10223) üzenetére


harry
veterán

Jó, nem igazán érdekel a téma, csak azt mondom, hogy a limit hivatalosan 40.

kmisi99:
Ha ott a tanpálya is, akkor ok, de persze érdemes lehet rákérdezni (meg hány perces egy tanóra, mennyi az alap óraár, van-e hétvégi felár, és szintén igen fontos, mennyi a pótóra díja).
Én fontosabbnak tartom az oktatót a kocsinál, de ha nincs tuti tipp, vagy sok választási lehetőség, akkor meg lehet nézni. Bizonyára kényelmesebb egy (műszakilag) jobb kocsival tanulni, de én ahogy láttam mostanság tanuló kocsikat, egyik sem ilyen békebeli ótvarság, szóval szerintem olyan hatalmas különbségek nem lehetnek ilyen tekintetben. Legyen szervó, járjon jól a váltó, s kb. ennyi, amit én eddig a kocsival foglalkoztam.

Viszont nem tudom, kombin tanulni parkolgatni nem tűnik egyszerű feladatnak. Jó persze, ha ezzel tudsz, akkor mindennel, de ha valakinek új a téma, akkor csak könnyebb ezzel hibázni, mint egy kis kocsival. Persze nem akarlak lebeszélni, de azért számolj vele. Én a közepes méretre szavazok, én pl. Astra G-n tanulok.

jerry311:
Legbiztosabb talán valamelyik irodát felhívni, tudnak konkrét időpontokkal szolgálni (mikor kezdhetsz, mikorra szoktak lenni vizsgaidőpontok, mikor ér rá oktató, stb).

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10231) jerry311 válasza harry (#10230) üzenetére


jerry311
nagyúr

A korlátlan: 26 óra gyakorlat. Ezt elég nehéz 2 hét alatt. Ez napi 2-3 óra lenne, ha nemcsak papíron vezetném le.

[ Szerkesztve ]

(#10232) harry válasza jerry311 (#10231) üzenetére


harry
veterán

Na igen, amúgy " (1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival)" lenne csak 10 óra kötelező gyak.

De ez a két hét szerintem akkor is szoros, nem tudom, ilyenkor kell valamilyen 'kiegészítő' kresz vizsga is? Mert ha arra, és gyakorlati vizsga időpontra is várni kell, az úgy bizony macerás...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10233) jerry311 válasza harry (#10232) üzenetére


jerry311
nagyúr

Azokat be lehet foglalni elore, de olyan oktatot nem talalok, aki napi 3 orat vezet velem...

Viszont utananeztem az angol szabalyozasnak. Ha jol ertelmezem, akkor leteszem a KRESZ vizsgat, elmegyek egy napra rutinozni es ha tetszik az oktatonak(!) ahogy kezelem a motort es kozlekedem, akkor mehetek egyedul forgalomba.
Igaz csak tanulo jogsim lesz es nem mehetek vele autopalyara, de hat ez mar masik kerdes.
Aztan 2 even belul le kell vizsgaznom forgalomban.
Az is igaz, hogy a fent leirtak kb. 70k HUF-ba fajnak.

(#10234) harry válasza jerry311 (#10233) üzenetére


harry
veterán

Szerintem amíg nincs kresz, addig nem lehet gyakorlattal foglalkozni semmilyen módon, erre gondoltam, de nem tudom ez a rész pontosan miképp zajlik abban a kategóriában. (pl. nekem 3 hét volt, mire kaptam kresz vizsga időpontot, amire csak az 1 hetes tanfolyam közepénél lehetett jelentkezni, vagyis oktatóval is csak ~4 hét után tudtam felvenni a kapcsolatot).

Illetve talán nem kizárt az a napi 3 óra sem, vagy 2*2, vagy nem tudom, itt hogyan mérik, ha az oktatónak van ideje (szerintem elképzelhető). Elvileg én is járhatnék vezetni szinte minden nap, egy nap többször is, ha tudjuk úgy igazítani az időnket - igaz ez autó.

Más: jól tudom, hogy kerékpárral sem lehet behajtani egyirányú utcára forgalommal szemben, csak, ha azt kiegészítő tábla jelzi, igaz?

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10235) mephi666 válasza harry (#10234) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja :K volt valami tervezet, hogy elvileg bringával szemből is be lehet menni mindenhol, de nem hozták meg... így csak ott lehet, ahol engedélyezik (egyébként pár hónapja találkoztam motoros rendőrrel, aki az egyirányú túlsó felén várakozott és én meg szépen tekertem végig bringával... nézett rám csúnyán, de nem állított le... gondolom azokat figyelte, akik a közeli lámpánál kocsival áthajtottak a piroson, mert ott szokása a népnek... 1hete is majdnem eltarolt egy taxis, aki jött vagy 80nal és figyelmen kívül hagyta a lámpát... álltam: váltott a lámpa, balra már megálltak a kocsik, jobbról láttam, hogy közeledik, de gondoltam hogy megáll... reggel volt, kómáztam, néztem ki előre a fejemből... a zebra felénél jártam, amikor áthajtott előttem jobbról... "kicsit" ledöbbentem)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10236) máyköl


máyköl
veterán

Zebra autóiskoláról vélemény?

(#10237) kmisi99


kmisi99
addikt

Lenne egy olyan egyszerű kérdésem hogy ha még szeptemberig elkezdhetem az elejétől letenni a jogsit és ha minden viszonylag jól megy mennyi időre számíthatok míg a kezembe lesz a jogsi? Csak egy körülbelüli időpont érdekel hogy 2-3 hónap alatt meglehet?

(#10238) harry válasza kmisi99 (#10237) üzenetére


harry
veterán

- Kresz indulás: meg kell nézni, egy héten belül csak lesz tanfolyam
- Kresz időtartam: 1 hét intenzív képzéssel pl. csigánál
- Kresz vizsgára várakozás: 2-3 hét (mi talán a képzés felénél jelentkezhettünk, addig kell is az orvosi alkalmassági [nekünk helyben pár perc volt], iskolai igazolás, vizsgadíj])
[- Elsősegély: kb. 1 héten belül biztos lesz képzés, és 1 héten belül vizsga is, vagy kevesebb; de egyrészt nem tanfolyam köteles, másrészt lehet párhuzamosan csinálni a többivel, szóval ez nem tolja ki az idejét]
- Gyakorlat: sikeres kresz után mehetsz is egyből, jóformán akár aznap. 15 alkalom kötelező, heti 3-nál több nem biztos, hogy szerencsés, kivéve, ha már valamilyen okból kifolyólag nagyon értenél hozzá. Egy hónapot akkor is számolnék rá legalább. Vizsgát kérni itt is talán 2-3 hét (most azt mondta a főnök úr), de ezt lehet a képzés közepén, szóval a kötelező óraszám végén mehetsz is.
- Ja, és a lényeg :D Okmányiroda, kézhez kapni 1-4 hét. Persze ha csak a képzés ideje érdekel, akkor ez nem fontos, ha az, hogy mikor vezethetsz, akkor annál inkább.

Ez így kb. 2-3 hónap, igen. Bukásokkal, késői vizsgaidőpontokkal, lassú okmányirodával még 1-2. De szerintem a kresszel nem nagyon lesz gond, a gyakorlat érdekesebb téma, ha nem sikerül, az ugye még pár héttel megtolja a dolgot, és hát, elsőre annyira nem könnyű átmenni / pótóra is idő, de jó esetben 30 óra (15 alkalom) után is menni fog, legalábbis én hiszek ebben :)

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10239) kmisi99 válasza harry (#10238) üzenetére


kmisi99
addikt

Kösz a részletes választ!

(#10240) DeNOx válasza harry (#10238) üzenetére


DeNOx
tag

Hogy állsz a vezetéssel harry? Mennyi van még hátra? :)

(#10241) harry válasza DeNOx (#10240) üzenetére


harry
veterán

Pénteken lesz a 10. alkalom, már úgy megyeget, de persze van még mit tanulni. Főleg a parkolásokat, eddig nem nagyon volt, csak 1-1 alkalommal. Azt hiszem jövőhéten megyünk be időpontot kérni, és, a maradék 5 alkalom végül is le is fog menni 2-3 hét alatt, szóval közeledik a vége, remélem, nem lesznek gondok :) Elsősegély amúgy megvan, szóval utána már csak okmányiroda jön, meg a várakozás.
Meg ilyen KRESZ szerinti, indulás előtti ellenőrzést sem játszottunk még, bár azt nem lehet nehéz megtanulni, meg magam is gyakorolhatom. Na majd legközelebb lehet leírom (az persze megvan, hogy kormány, kerék, lámpa, stb, csak az kell, hogy mik a szempontok, mire kíváncsi a vizsgabiztos, miket kell 'mesélni').

kmisi99: szívesen :)

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#10242) Tomi0703 válasza harry (#10241) üzenetére


Tomi0703
őstag

szempontok? en atvizsgaltam es annyit kellett mondanom h: mindent rendben talaltam, rendszamtabla helyen van, tisztan lathato. majd kezfek jo. mikor kicsit megmozditottam a kocsit raleptem a fekre akkor meg azt, h fek jo. :D

(#10243) mephi666 válasza harry (#10241) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi múltkor beszéltük át a vizsga előtti ellenőrzést: távolsági/ködfényszóró felkapcs, elakadásjelző szintén... aztán körbejárni a kocsit: kereketet, rendszámtáblát ellenőrizni, lámpákat megnézni... kormány holtjátékát "mérni"... majd megkérni valakit, hogy a féket nyomja le... (féklámpa teszt) aztán bentről az irányjelzőket ellenőrizni... ezután fék holtjáték és kézifék ellenőrzés... induláskor pedig először fékteszt: gurulni kb fél métert és kipróbálni... ha minden rendben, akkor jelezni a vizsgaelnöknek :K

nekem ma+holnap vezetés, jövő héten szintén kb 2 alkalom, aztán hétfőn az utolsó gyakorlás és kedden forgalmi :B ma jönnek intenzíven az egyenrangú kereszteződések meg kis autópálya van... átvettük lényegében az egész anyagot (szép lépésben haladtunk, mindig 1-1 témakörre ráfeküdve, hogy jól belémrögzüljön minden) ...kicsit parázok a forgalmitól, mert még minden nap simán van olyan bakim, ami miatt kampó lenne (mondjuk egyik sem durva veszélyhelyzet)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10244) jerry311 válasza mephi666 (#10243) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egy apro jotanacs, bar vizsgan kb. nullaszor elofordulo esetrol beszelhetunk: a tavolsagi fenyszoro hasznalata nem kotelezo, csak egy lehetoseg. Javasolni is szoktak, hogy vizsgan ne hasznalja a kedves tanulo, nehogy elvakitson valakit es ez negativan befolyasolja a vizsga eredmenyet.
Pl. egy gyalogost vagy mondjuk a parhuzamosan kozlekedo vonat vezetojet...

(#10245) DeNOx válasza harry (#10241) üzenetére


DeNOx
tag

Akkor már haladsz vele szépen. :) Nekem egyébként nem kérdezett semmit az ellenőrzéssel kapcsolatban szinte, átnéztem, beültem a kocsiba, kérdezte hogy mindent rendben találtam-e, mondtam hogy igen és akkor elkezdte mondani a vizsgaútvonallal kapcsolatos dolgokat. Aztán mikor elindultunk egy kicsit hagytam gurulni a kocsit majd lefékeztem óvatosan, mondtam, hogy a fék is jó és elkezdtem a vizsgát. :) Az biztos, hogy nem kínlódnám végig még 1x vizsgavezetéssel az egészet... Sok dolog van amin azóta változtattam a vezetési stílusommal kapcsolatban például azt, hogy városban általában mindig a váltón van a kezem, meg lazán kigurulok üresbe stop táblákig vagy ha látom, hogy már pirosra vált éppen a lámpa, így a motor fordulatszáma is leesik alapjáratra ezért nem eszik annyit mintha sebességbe hagynánk. Majd meglátod miután meglesz a jogsid nem lesz minden szabály szentírás :))

(#10246) mephi666 válasza jerry311 (#10244) üzenetére


mephi666
nagyúr

csak a teszt erejéig kapcsoltam fel a távolságit meg köd sem volt 35fokban :DDD ...városban le szoktam venni amúgy a fényszórót teljesen és csak lakott területen kívül nyomom fel a tompítottat

hogy van egyébként a forgalmin? megmutatja a vizsgaelnök az útvonalat és fejben lepörgethetem, ha ismerem a várost, hogy hol/mire számíthatok? ...aztán persze úgy változtat rajta, ahogy épp neki tetszik? vagy ül hátul és csak magyaráz, hogy hol/merre?

ui: amit gyakran elszúrok, az irányjelző... pl egyirányúban elfelejtem kinyomni, ha senki nem jön körülöttünk és mondjuk egy kukát kerülök, vagy valamit... vagy sávot váltok és nem kapcsol le, aztán később veszem csak észre, hogy még mindig kattog az a rohadék :B meg a kormánnyal volt olyan "gondom", hogy kanyarodásnál tekertem, majd visszafelé bizonyos esetekben hagytam, hogy magától álljon egyenesbe és csússzon a kezemben... (erre is azt mondta, hogy bukóindok lehet akár... szokok is le róla)

lefullasztás egyre ritkább, múltkor pedig a duplaóra közepén tartottunk egy cigiszünetet, de megálláskor kért mindkétszer egy balra hátra beparkolást forgalomban... ha vizsgán hasonlóan megcsinálom, nem lesz gond: ajtónyitási hely a mellettünk levőtől és full párhuzamosan álltam be

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10247) DeNOx válasza mephi666 (#10246) üzenetére


DeNOx
tag

Az én esetemben úgy volt, hogy húztam egy útvonalat, ő elmondta ott a kocsiba az oktatómnak és egyben nekem is, hogy mikor merre fogunk menni meg, hogy min szeretne változtatni.

(#10248) jerry311 válasza mephi666 (#10246) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kell fejbol tudnod az utvonalat, nem is biztos, hogy tobbet mondanak rola, mint a szamot amit huztal.
Kb. annyit fogsz hallani, hogy a kovetkezo lehetosegnel merre menj tovabb. Ez ugye nem feltetlenul a kovetkezo keresztutca. Ha keresztezodesbe ersz es nem mondanak semmit, akkor koveted a foutvonalat (kanyarodo fout rulez) vagy mesz tovabb a kresz szerinti egyenes iranyba, ha szabad.
Vagy pl. fordulj meg egy ivben. Erre nyilvan kell egy olyan helyet talalnod a kozelben, ahol 1 ivben meg tudsz fordulni, gyk: nem kell hozza tolatni.

(#10249) mephi666 válasza jerry311 (#10248) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, tudom: ilyen volt legutóbb is... nem mond semmit: megyünk egyenesen... szemben behajtani tilos, jobbra szintén, balra megy tovább az út, így mentünk arra (meg is jegyezte, hogy jól figyeltem) :K zsákutca megint kizárva... annyi viszont megnyugtató lenne, ha látnám az útvonalon, hogy az érintett pontokon elég sokat mászkáltunk forgalomban :K nem is akarom/tudnám kívülről fújni mindet, viszont jobb, ha fejben kicsit fel tudok készülni... (végülis általában úgyis célirányosan fogok vezetni, ha meg bóklászni akarok, az megint lazább dolog)

ui: egyébként ki hány évesen kezdte el, csinálta meg a b-t? szerintem elég későn kezdtem el a 29 évemmel :B :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#10250) jerry311 válasza mephi666 (#10249) üzenetére


jerry311
nagyúr

25 evesen kezdtem el, meg abban az evben le is vizsgaztam, aztan ra ket evre C kat.
C-re nagyon jo oktatom volt, sokat valtozott miatta jo iranyba a vezetesem.
Mondjuk a csaj egesz eleteben ket dolgot csinalt: vezetett (foleg kek villogost) es vezetest tanitott. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.