Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11651) sketchifun válasza doc (#11648) üzenetére


sketchifun
senior tag

Számítottam arra, hogy belémköttök.
Mindezek ellenére az emberben kialakul ilyenkor egy sztereotípia. Egyszerűen fél a dologtól. Ez van. És ha jogszabály kötelezi, ha nem, ő nem kapcsolja be. Egyszer már megúszott egy ilyet, mégegyszer nem szeretne hasonló helyzetbe keveredni. Hiába jön megmondókapitány, hogy márpedig azt az övet be kell kapcsolni. Nem fogja.

A 180-as tempóra pedig azt tudom mondani, hogy magánútról van szó.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11652) Mici80 válasza doc (#11648) üzenetére


Mici80
tag

"az emlitett logika alapjan mindenkinek nyitott ablakkal kell kozlekedni, mert a felhuzott ablak eletveszelyes"

:C :C :C

---

(#11653) Mici80 válasza sketchifun (#11651) üzenetére


Mici80
tag

A 180-as tempóra pedig azt tudom mondani, hogy magánútról van szó.

Nem kell fosni, nem KPM-esek olvasák ezt a topikot. Amúgy is akár írhatod azt is, hogy a 67-es úton. Nem fognak a büntetéssel kopogtatni az ajtótokon... :D

---

(#11654) Mici80 válasza mephi666 (#11649) üzenetére


Mici80
tag

A poén az egészbe, hogy 100-al nem hajthatsz át vasúti átjárón. A KRESZ-ből ugyan kivették a 30km/ó és a 40 km/ó sebesség korlátozást de helyette van egy ilyen mondat, hogy "fokozott óvatossággal kell az átjárót megközelíteni"! Elárulom a megfejtést a fokozott óvatosság csak kis sebességnél teljesül, hiszen csak ekkor van időd meggyőződni arról, hogy közlekedik-e vasúti jármű... :U

---

(#11655) jerry311 válasza Mici80 (#11654) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az uj sebesseg korlatozas egyenlo az adott szakaszon ervenyes korlatozassal.
A fokozott ovatossag, meg akkor is teljesulhet ha 90nel megyek at, a leneg hogy belathato legyen az atjaro. :U

(#11656) mephi666 válasza Mici80 (#11654) üzenetére


mephi666
nagyúr

ez már vagy 10 éve volt és akkor még volt korlátozás... jogszabály írja elő ugyanúgy az övhasználatot, mint a megengedett sebességet... arra akartam utalni, hogy mindkét esetben a szerencsének köszönhetően megúszták a balesetet, de ez nem jelenti azt, hogy ez a pár eset átírná a szabályokat...

ui: magánúton viszont nem érvényesek ezek... mehetne akár 200al, öv nélkül, részegen is az ember, viszont ha baj éri, magára vessen

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11657) Lenry


Lenry
félisten

Sikerült! :C

46 óra és 9 hibavonal, de elsőre meglett :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11658) sketchifun válasza mephi666 (#11656) üzenetére


sketchifun
senior tag

Aki 200-al vezet, az mehet akármilyen úton, magára vessen!

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11659) doc válasza sketchifun (#11651) üzenetére


doc
nagyúr

ez nem belekotes, pusztan elmondtuk az eszerveket
es lehet hogy o marha vidaman es nyugodtan vezet ov nelkul, de ha megint nekicsattan valaminek es eppen nem lesz ilyen isteni csoda ami megmentse, akkor siman bele fog halni, es utana mar nem fogja tudni senkinek elmondani hogy "ha bekotottem volna az ovet, akkor nem haltam volna meg"

Aki 200-al vezet, az mehet akármilyen úton, magára vessen!
en vezettem mar 230-cal is, nem volt azzal semmi baj
igaz hogy ez a nemet autopalyan tortent, otthon ennek a fele is eletveszelyes :D

[ Szerkesztve ]

(#11660) Bati0501 válasza Lenry (#11657) üzenetére


Bati0501
őstag

Grat,kicentizted. ;) Am 10-el még sikeres?
És jogosak voltak azok a bünti vonalak?

(#11661) sketchifun válasza Lenry (#11657) üzenetére


sketchifun
senior tag

Gratulálok, jól kiszámoltad! :D

(#11659) doc Ez az ő felelőssége. Pont ezért írtam, amit írtam. Neki volt egy ilyen élménye, és nem hajlandó rá. Egyszerűen nem. Hiába kéri tőle bárki, nem.

SZERK: Azért egy hangyabokányi különbség van a kettő között. És kihagytam a mondatomból valamit. Aki 200-zal vezet, és balesetet szenved, az magára vessen, akármilyen úton ment. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11662) FerNandor


FerNandor
őstag

hali,
a busz jogosítvány tényleg teherautóhoz van kötve? :Y
vajon mi értelme van ennek?
szokott ez a dolog változni?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11663) Lenry válasza Bati0501 (#11660) üzenetére


Lenry
félisten

a papíron az van, hogy "megengedett hibavonalak száma: 10", szóval gondolom a 11. a bukó
hogy mennyire jogosak, azt nem tudom, az viszont biztos, hogy volt egy olyan szitu, ahol simán félreállíthatott volna, és mégse tette, szóval inkább nem reklamáltam a 9 vonalért :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11664) Bati0501 válasza Lenry (#11663) üzenetére


Bati0501
őstag

Persze,az már csak egy nagyon kicsi részletkérdés,h mennyi hibavonala van az embernek,ha sikeres a vizsga egyébként.

(#11665) Mici80 válasza mephi666 (#11656) üzenetére


Mici80
tag

...viszont a magánút tulajdonosának van egy olyan joga, hogy előírhatja az útján is a KRESZ szabályok érvényesek és ha te erről nem tudsz akkor beszoptad! ;] :DDD

---

(#11666) Mici80 válasza FerNandor (#11662) üzenetére


Mici80
tag

Így van teherautóhoz van kötve, "D" kategória /autóbusz/. :K

Régen még szigorúbb volt mert 2 éves C kategóriához volt kötve. Úgy nem ülhetsz egy nagy jármű pilótafülkéjébe, hogy nem vagy egy ilyen jármű mozgásához szokva és utasokat szállítasz. Ez bizony nagy felelősség és csak olyan csinálhatja aki valamennyire már jártass ebben.

A "B"-s /személyautó/ jogsi után csinálhatsz "C"-t /teherautót/ majd utána mehetsz "D"-re /autóbusz/.
A lényeg, hogy a személyautó után a teherautón megszokod a méreteket de még nem utasokat szállítasz.

De fog változni! Szigorodni fog... :U

[ Szerkesztve ]

---

(#11667) Mici80 válasza Lenry (#11657) üzenetére


Mici80
tag

Gratulálok! :R A lényeg, hogy megvan. Nekem asszem 1 vagy 2 hibavonalam volt. :))

---

(#11668) FerNandor válasza Mici80 (#11666) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. ezt amúgy értem is, csak az elképzelést nem nagyon. mert, ha megcsinál valaki egy C-t, akkor milyen hatalmas tapasztalatokkal gazdagodik az ember a C megszerzése alatt, ha utána nem vezet teherautót, csak simán beadja D-re a jelentkezést?..

és D alatt is ennyi erövel meg lehet szokni a méreteket, mert nem utasokkal vezeti a buszt a tanulási fázisban.

szóval nekem kicsit olyan logikátlannak tünik, inkább csak plusz pénzbeszerzési dolognak tünik.
de az is lehet, hogy rosszul képzelem el a dolgot.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11669) Bati0501 válasza FerNandor (#11668) üzenetére


Bati0501
őstag

Nincs feltételként megszabva,h a C-s jogsinak mennyi ideje kell már meglennie,h megszerezhesd a D-t?
Egyébként régen tényleg úgy volt,h évekig kellett vkinek teherautót vezetnie és talán még balesetmentesen is,h buszt vezethessen...mert azért nem mindegy,h egy sofőr,h vezet,ha rajta múlik mondjuk 100 ember élete+a környezeté...

(#11670) jerry311 válasza FerNandor (#11668) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha csak azt nézzük, hogy C tanulás közben nagy autót vezetsz, akkor máris több gyakorlatot szerzel, mintha csak D-t.
A másik fele, meg, hogy a D vizsga 2x 45 perc és csak 1x 10 hibavonal. Akinek nem megy, az úgyis megbukik, tehát kell a gyakorlat.
A harmadik része a dolognak a PÁV 2.
Igazából én ezzel kezdeném, mert ha ez nincs akkor hivatalosan buszvezető sem lesz sehol az ember.

(#11671) FerNandor válasza Bati0501 (#11669) üzenetére


FerNandor
őstag

kíváncsiságból megnéztem és csak annyi volt a buszra jelentkezésnél, hogy meglegyen a C és a jogsi fénymásolatát elküldeni, bevinni stb.

jó, de én akkor sem értem miért kell a teherautó a buszhoz. akkor inkább csinálnák meg a buszt úgy, a nagyobb felelösség miatt is nyilván, hogy 2-3x több legyen a gyakorlat, mint a teherautón. Egyébként úgy tudom, hogy régebben voltak olyan évek, amikor lehetett menni simán B-röl D-re.
Mert az, hogy megcsinálom a C-t és utána lehet D-re jelentkezni, ez nekem teljesen fölöslegesnek tünik. A méreteket a busznál is meg lehet szokni.

Azért "izélok" ezen, mert buszsoför haver mondta, hogy így közel van az 1 millióhoz, mire buszt vezethet az ember. Értem a felelösséget, (amit viszont nem látom, hogy át is éreznének a soförök, ha már ilyen rögös úton lehet ide eljutni, mert ablakon kikönyökölve vezetnek, telefonálnak közben, egy kézzel vezetnek, az index az náluk is luxus stb stb, tisztelet a kivételnek) de ezt akkor is brutál dolognak tartom és nem jól megszervezettnek. Jó hogy nem kell részt venni a vadászpilóta alapkiképzésen, mielött teherautóra megy az ember és, ha ott megfelel, akkor csak miniszteri elöterjesztés után lehetne menni tovább. és utána csak buszra...

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11672) Bati0501 válasza FerNandor (#11671) üzenetére


Bati0501
őstag

De most vmit nem értek....
Ha azt mondod,h csak másolat kell,akkor miért kell majd' 1 millió km-et levezetni-erős túlzásnak érzem ezt egyébként?Mert pont azt írtad,h annyi a feltétel,h legyen C-s jogsid,olyan nincs,h min. hány éve kell,h meglegyen-és még akkor is lehet,h a vizsga óta nem is vezettél teherautót,de azt már senki nem nézi.

(#11673) FerNandor válasza Bati0501 (#11672) üzenetére


FerNandor
őstag

milyen egymillió km, hol láttad ezt? szép is lenne, ha ezek után még egymillió km-es C-vel lehetne csak menni D-re. Csak meg kell nézni, hány fiatal buszsoför van...
most pl itt: [link] semmit nem írnak csak érvényes B és C megléte.

éppen ezért nem értem a dolgot.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11674) Buster17 válasza Lenry (#11663) üzenetére


Buster17
addikt

Miket hibáztál?

(#11675) Bati0501 válasza FerNandor (#11673) üzenetére


Bati0501
őstag

Azért "izélok" ezen, mert buszsoför haver mondta, hogy így közel van az 1 millióhoz, mire buszt vezethet az ember.
Itt nem Forintra,hanem km-re asszociáltam. :D
Akkor most már én nem értem,h mit nem értesz vagy én értek félre vmit... :DDD

Jól értem?: ahhoz,h buszt vezethess,kell lennie C-s jogosítványodnak-a B meg gondolom a C-hez kell...-és csak ezután jelentkezhetsz D-re.Az nem feltétel,h a C mióta van meg.
Ennyi,jól írtam?

Az meg,h nem tetszik,h D-hez C is kell...azon mi nem tudunk változtatni. :N

(#11676) Mici80 válasza FerNandor (#11671) üzenetére


Mici80
tag

Bevált rendszer és a legtöbb országban is ilyen rendszerben működik. B nélkül nincs C, C nélkül nincs D ezt vésd a fejedbe.

A legtöbb buszvezető egyébként sok-sok évet teherautózott, kamionozott mielőtt Ikarusra ült. Lehet azt mondani, hogy egyből buszt akarsz vezetni de mikor majd beleülsz egy tgk-ba akkor úgy is megtapasztalod, hogy nem olyan érzés mint egy személyautót vezetni. :U Mindenki marad egy kicsit teherautózni, ha te eljutsz odáig te is így fogod csinálni ez biztos.

Az előttem szólónak igaza van egyébként ha már a C-s tanfolyamot végzed csak már van egy minimális előképzettséged mielőtt busz volánjához ülsz...

A telefonálós, könyöklős, számodra leszarom stílusú sofőröket meg ne becsüld alá. ;] Ők már olyan régóta űzik az ipart, hogy akár csukott szemmel is elvezetnének egy bevett járaton. Ők már annyira érzik a jármű mozgását, hogy 100%-ban tudják azt uralni és mindig tudják mi történik körülöttük. ;)

---

(#11677) Mici80 válasza FerNandor (#11673) üzenetére


Mici80
tag

Ha mindent megcsinálsz! B-t,C-t, D-t még mindig nem vagy sehol. Ahhoz, hogy akár csak a BKV-nál is vezesd le az életedet alap, hogy legyen PÁV II-es igazolásod. Ahonnan elég szép számmal basszák ki az embereket. Ez egyébként egy magyar találmány, a járművezetők úgymond plusz szűrése.

Ez után kell egy Európai Uniós, un: GKI (gépjármű képesítési igazolást) szerezned. Ezzel együtt tényleg 1 misi körül jársz. :U

Arról nem beszélve, hogy buszsofőrként egész életedet azzal fogod tanulni, hogy tanulj, tanulj, tanulj mert a cégek állandóan vizsgáztatnak, plusz a GKI-t is 5 évente meg kell újítanod.

Úgy képzeld el mint ha a megszerzett diplomádat 5 évente meg kellene védened!

---

(#11678) FerNandor válasza Mici80 (#11676) üzenetére


FerNandor
őstag

Credot vezettem kicsit, nem egy nagy vaszizdasz. Ezt a dolgot amúgy én másodállásnak gondolom, tervez(t)em, talán azért állok akkor ilyen értetlenül a dolog elött. Na mindegy.

"A telefonálós, könyöklős, számodra leszarom stílusú sofőröket meg ne becsüld alá. ;] Ők már olyan régóta űzik az ipart, hogy akár csukott szemmel is elvezetnének egy bevett járaton. Ők már annyira érzik a jármű mozgását, hogy 100%-ban tudják azt uralni és mindig tudják mi történik körülöttük. ;)"

hát azért ez elég szomorú. ök is emberek. amúgy nem egy soför ismerösöm van, tudok a vizsgákról meg mindeneöl. de diplomavédéshez hasonlítani a dolgot szerintem azért kicsit meredek. :U
van, aki kb úgy viszi az utolsó helyközi járatát haza, mintha közben aludna.. másik meg többet néz a beszélgetöpartnerére, mint az útra. lehet, hogy nagyon jó soförök meg minden, de telefonál közben, kikönyököl a megszokott úton, utassal hátrafordulva beszélget.. de lehet meglepödne, ha valami történne elötte, még akkor is, ha rallyversenyen is tudna indulni a classic-kal és azért ilyet megkockáztatni egy ilyen felelösségteljes munkában..
az meg, hogy kint van a bal könyöke az ablakon és emiatt nem használja az indexet, hát az meg no comment.

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11679) Mici80 válasza FerNandor (#11678) üzenetére


Mici80
tag

Van aki telefonál közbe, van aki könyököl, van akin azt látod, hogy nem is az útra figyel pedig DE! Ha történik valami ők egyből tudnak reagálni.

Igen ők is emberek de nem egyszerű autósok. Sz.g.k.-t vezethetsz meg meg tanulhatod nagyjából, hogy kell de hivatásos sofőrnek születni kell... :K

Én is láttam már úgy elmenni az orrom előtt a 960-as buszt, hogy nem indexelt... De őszintén csak ő volt az úton. Az index pedig arra van, hogy jelezd vele az irányváltoztatási/elindulási szándékod.
De itt nem volt kinek...

Ilyen esetben szerintem nem olyan nagy bűn ha nem indexel... :U

---

(#11680) Mici80 válasza FerNandor (#11678) üzenetére


Mici80
tag

"én másodállásnak gondolom..."

Akkor rosszul gondolod! :)) Ezt vagy szívvel lélekkel csinálod teljes odaadással vagy sehogy... Vedd figyelembe ez nem szakma hanem hivatás! Akiben egy kicsike kis kétely van az nem marad sokáig benne és akkor fölöslegesen költöttél 1 misit a családi kasszából. Amit akár a kölkeidre vagy az asszonyra is költhetted volna... :U

---

(#11681) FerNandor válasza Mici80 (#11679) üzenetére


FerNandor
őstag

én nem nyilatkoznék más buszsoförök/emberek nevében.
az biztos, hogy én ezzel a felfogással nem értek egyet.
én amúgy nem a hajnali összeszedö járatokra gondolok, amikor senki nincs az utakon, amikor a példákat írom.

kicsit talán túl van misztifikálva ez a dolog. nem egy, de nem is két ember csinálja másodállásként.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11682) Mici80 válasza FerNandor (#11681) üzenetére


Mici80
tag

"kicsit talán túl van misztifikálva ez a dolog. nem egy, de nem is két ember csinálja másodállásként."

Rendben te így gondolod! De próbálj szerencsét, vágj bele, próbáld ki. Vagy csinálod tovább vagy nem, ha nem akkor is jó volt egy tapasztalatnak! :U

---

(#11683) FerNandor válasza jerry311 (#11635) üzenetére


FerNandor
őstag

nekünk annak idején ezt mutatták. pont az, amiröl beszélsz. [link]
nem mintha én a videó nélkül nem kötném be magam. én is leb@szom azt, aki anyósülésen kikapcsolja magát haladás közben, mert nyúlkál a dolgokért..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11684) mephi666 válasza FerNandor (#11681) üzenetére


mephi666
nagyúr

gamfon volt évfolyamtársam (akkor kb 23éves lehetett), gyakran buszozott suli mellett: pl turistákkal párizsba és hasonlók... szüleinek volt vállalkozása és beugrott csomószor sofőrködni :K szerintem még katonaság miatt csinálta meg olcsón a b+c-t, aztán meg a buszt

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11685) FerNandor válasza mephi666 (#11684) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi a tippet. jó lenne, ha rendörség mellett is lenne valami hasonló lehetöség. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11686) doc


doc
nagyúr

csak mert epp aktualis a tema:
itt egy jo pelda, hogy miert is kell bekotni a biztonsagi ovet :)
az egy dolog hogy teljes erovel belefejelt a szelvedobe (ami kb. olyan mintha betonfalba verte volna a fejet), de a mellei es a bordai is eleg szepen nezhetnek ki...

[ Szerkesztve ]

(#11687) Mici80 válasza doc (#11686) üzenetére


Mici80
tag

Elég durva... :U De az is lehet, hogy rosszul lett mert mint a cikkben is írták nem mobilozott, cd-t keresett, stb... :(

---

(#11688) sketchifun


sketchifun
senior tag

Szomszéd haza, csecse, majdnem új BMW eleje összetörve. Kérdem, mi történt. (20 éves, apuanyugazdag srácról van szó)
Próbálom idézni szavait:
"Monor felé bementünk a kanyarba, kb 180-nal. Szemből jött valaki, kihúztam a kormányt, és ott meg előttünk volt egy suzuki 50-nel. Ráléptem a fékre, de a téligumi nem nagyon tapad nyáron."

Látom, szemöldöke véres, szélvédő két helyen befejelve. Öv természetesen nem volt becsatolva. Havert elvitte a mentő, agyrázkódást kapott. Szépek vagytok, szomszédék..

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11689) mephi666 válasza sketchifun (#11688) üzenetére


mephi666
nagyúr

egyik ex gazdag unokatesójának is kellett 17évesen nagyon a jogsi: ő az egyik céges kocsijukat (apja cége) zúzta meg kicsit, amikor padkára futott körforgalomnál, utána meg biciklisre húzta véletlen a kormányt... mindezt pár hónap alatt :U

ui: bácskiskun :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11690) sketchifun válasza mephi666 (#11689) üzenetére


sketchifun
senior tag

Pest megyei vagy? Ismerek egy ilyen embert. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11691) doc válasza Mici80 (#11687) üzenetére


doc
nagyúr

teljesen mindegy hogy rosszul lett vagy mobilozott, a lenyeg az, hogy ha be van kotve, akkor karcolas nelkul meguszta volna, igy meg kinez egy agyrazkodas, akar bordatores, sot a mellet ert trauma kesobb komoly szovodmenyeket okozhat

ha le kell szedni a mellet mert rakos lesz, biztos baromira fogja vigasztalni hogy "de legalabb nem nyomta az ov a derekamat" :U

(#11692) FerNandor válasza doc (#11691) üzenetére


FerNandor
őstag

megfejeli a szélvédöt, ott milyen erök hathatnak a nyaki izületekre, csigolyákra.. mintha összemennének, egymásba mennének a csigolyák... a mi balesetünknél (40-nel mentem, kijöttek elém kb 40-50 körül) elörebukott a fejem, az hogy fájt 1-2-3 hónapig. ez meg mintha betonfalnak ugrott volna merölegesen.. biztos nem volt kellemes.

"ha le kell szedni a mellet mert rakos lesz, biztos baromira fogja vigasztalni hogy "de legalabb nem nyomta az ov a derekamat"

ja... "meg a vesémet" ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11693) mephi666 válasza FerNandor (#11692) üzenetére


mephi666
nagyúr

majd eladja az egyik veséjét, hogy legyen pénz mellplasztikára és az öv sem fogja már utána egyik oldalt nyomni :DDD ;] ...max a mellét :D

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11694) FerNandor válasza mephi666 (#11693) üzenetére


FerNandor
őstag

ha plasztikáztatja, akkor majd úgy kéri, hogy odapróbálják az övet és lejjebb vagy följebb rakják az új mellét, hogy ne nyomja az öv ;]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#11695) Mici80 válasza FerNandor (#11694) üzenetére


Mici80
tag

Na elég legyen! :DDD Ez már nem idevaló! :))

---

(#11696) mephi666 válasza Mici80 (#11695) üzenetére


mephi666
nagyúr

naaa, ez teljesen ontopik... "tanuljunk vezetni" és éppen egy igen komoly veszélyforrás a téma, ami még rutinos sofőrök figyelmét is könnyen el tudja terelni :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11697) Mici80 válasza mephi666 (#11696) üzenetére


Mici80
tag

A rutinos sofőr figyelmét nagyon sok minden el tudja terelni. Mindegy engedek a szorításnak én is elmondok egy sztorit... :U :B

Fél éve a Hungária körúton állt belém egy SX4-es Suzuki. A szerencse az volt, hogy épp egy nagy dög Transittal voltam. A story szépsége az volt, hogy jobb oldalt a járdán egy csajszi kutyát sétáltatott, valami gond volt ezért lehajolt megigazítani a nyakörvet (gondolhatjátok milyen belátás volt egy apró miniszoknyában lévő csajszinál akinek épp a kagylók közé volt begyűrődve falatnyi tangája... Nem részletezem tovább...) . Közben észrevettem, hogy a lámpa piros, fék... Ebben a pillanatban bumm! Rohadt nagy csattanás a mögöttem lévő csávó úgy belemerült a látványba, hogy tiszta erőből beleállt a Transitnak a picsájába.

A hölgy az egészből semmit nem látott csak a csattot hallotta, ekkor fordult meg. Meglehetősen zavarba jött mert csak annyit látott, hogy két fickó áll szúrós tekintettel és figyeljük őt...
A Transit raktere rohadt nagy a benne lévő PC-ket addig odébb hajítottam volna és kedvem lett volna a hölgyet ott helyben lerendezni, olyan nagy volt már a feszkó! :U

---

(#11698) Dyrtyho


Dyrtyho
senior tag

Szerintetek melyik a biztosabb módszer arra hogy 13-án átmenjek az elméleti Kresz vizsgán ? Az a biztosabb ha a 20 tesztlapsort csinálgatom 3-4x, vagy ha 2-3x megcsinálom a teszt könyvnél azt a 2393 kérdés ? Légyszi segítsetek, nagyon parázok a 13. naptól, és mindenképpen átszeretnék menni rajta :(

best regards, egy fórumozó blogger

(#11699) Snooker válasza Dyrtyho (#11698) üzenetére


Snooker
senior tag

Szerezd be a KRESZ Egyéni Gyakorló programot, mert az a vizsgaprogram is. Legalábbis 2011-ben az volt, szerintem azóta nem változott a dolog.

(#11700) harry válasza Dyrtyho (#11698) üzenetére


harry
veterán

Ha ugyanazok a tesztlapok (tehát pl. nem egy program dobálja random), az szerintem úgy nem praktikus, az egész anyagot lefedő kérdéssort csináld inkább. Én tesztprogrammal gyakoroltam, benne van az összes kérdés, ami rossz lett / nem voltam biztos benne, annak a számát kiírtam, és a második körben végigmentem azokon, és így tovább. Már persze akkor, ha már nagyjából képben van az ember, noha tanuláshoz is jól jött, mert voltak magyarázatok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.