Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11151) vakherda


vakherda
csendes tag

Mondjuk én laza voltam. Odamentem kocsival, levizsgáztam majd beültem 5m-re az oktató&vizsgabiztostól a kocsiba adtam nekik egy kis kormot és jöttem haza :D

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11152) jerry311 válasza máyköl (#11148) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez nem egy rossz módszer, csak annyi baja van, hogy adott autóra igaz. Ha más a fordulókör és/vagy a tengelytáv és/vagy az autó túlnyúlása a tengelyeken, akkor a manőver végeredménye is más lesz.
De hogy egy extrém sarkított életszerűtlen példával illusztráljam mire is gondoltam. Mész a Smartoddal és szeretnél beparkolni egy Transit mögé. Beállsz mellé, elkezdesz tolatni, majd amikor a kormányok egy vonalban vannak, eltekered koppig, és beletolattál a Transit oldalába. :DDD

vakherda
És azóta is minden teliholdnál feláldozol egy kakast, hogy szerencséd volt és nem kaptak el a rendőrök és nem tiltottak el 2 évre némi pénzbüntetés mellett. Az már egy másik kérdés, hogy ha netán személyi sérüléses baleset lett volna, akkor jogsi nélkül könnyebben végzi az ember a sitten.

[ Szerkesztve ]

(#11153) Carlo009 válasza máyköl (#11148) üzenetére


Carlo009
tag

Ez így elméletben könnyű, de betolatni marha nehéz. Tolatásnál, jobbra hátra, nem lehet tudni mikor kell a kormányt visszafelé fordítani amikor már a kocsi hátulja a másik kocsi elejével van egy vonalban.
Ha túl korán tekerjük vissza, akkor távol lesz a padkától, ha pedig túl későn, akkor a hátsó kerék neki megy a padkának.
Külön még figyelni kell az elöl álló autóra is, mert ahhoz is hozzáérhet.
Induláskor dízel kocsi jobb, mert a benzines lefulladhat.

(#11154) harry válasza Carlo009 (#11153) üzenetére


harry
veterán

Vannak referenciapontok, amikre érdemes figyelni, és azokhoz képest könnyebb viszonyítani (mikor-hogyan kell állnod a körötted lévőkhöz képest). Erről is linkeltem korábban talán két oktatóvideót is, ott lépésekre bontva, szépen elmagyarázzak, nekem az alapján egész érthetővé vált.
Idővel meg úgyis szerez gyakorlatot majd az ember, és érzi, hogy adott helyzetben merre lehet még mozogni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11155) vakherda válasza jerry311 (#11152) üzenetére


vakherda
csendes tag

3éve vezetek :D

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11156) harry válasza vakherda (#11155) üzenetére


harry
veterán

És mi szállt meg, hogy most jogsiszerzésre is vetemedsz?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11157) vakherda válasza harry (#11156) üzenetére


vakherda
csendes tag

A jóság :U

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11158) Bati0501 válasza vakherda (#11155) üzenetére


Bati0501
őstag

Most te teljesen komolyan mondod ezeket?Nagyon remélem,h nem,de gondolom mégis,SAJNOS.ű
Hány éves vagy?Ibiza mióta van meg?Szüleid?Hogy vehetted meg az autót?Vagy kinek a nevén van?Gondolom nem 50-nel szoktál 5.-ben furikázni...Minek is jogsi,úgy is csak mindenkinek a pénzed kell,ahogy az oktatódnak is,már tudjuk.
Am elég ciki lett volna,ha nem mész át a vizsgán,ha már ennyi ideje vezetsz,én,h néha hétvégente apával kimentem egy félre esőbb helyre gyakorolni,elsőre átmentem a forgalmin,meg a kreszen,meg az egészségügyön is-persze ezek nem ettől függtek-,szóval nem kell ehhez éveket gyakorolni...sőt.

(#11159) vakherda válasza Bati0501 (#11158) üzenetére


vakherda
csendes tag

Jól vannak köszönik :) Hogy vettem volna? Saját nevemre.

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11160) máyköl válasza vakherda (#11149) üzenetére


máyköl
veterán

Ezt a baromságot honnan vetted? Hátra is kell nézned és a padkát is a tükörből.

(#11161) vakherda válasza máyköl (#11160) üzenetére


vakherda
csendes tag

Több oktató mondta.

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11162) harry válasza máyköl (#11160) üzenetére


harry
veterán

Mert az visszapillantó tükör, arra van, hogy belepillants és tájékozódj, de alapvetően a haladás irányába kell nézni, nem tudsz minden tükörből megoldani - meg nem is kell, ez nem tehergépjármű (azon nem is ekkora a tükör).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11163) máyköl válasza vakherda (#11161) üzenetére


máyköl
veterán

Micsodát?
Hogy tolatásnál ha nézek a tükröt megbuksz? Hát ilyeneknek nem szabadna oktatniuk sem...

(#11164) vakherda válasza máyköl (#11163) üzenetére


vakherda
csendes tag

Azt mondta, ha tükörből tolatok az bukás.

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11165) máyköl válasza vakherda (#11164) üzenetére


máyköl
veterán

Tolatásnál hátrafele kell fordítani a fejet középen.
Majd nézni a visszapillantótükröt, hogy a padkát lásd.

Lehet te a középső tükörre gondoltál, emiatt beszéltünk el egymás mellett.

(#11166) Lenry válasza vakherda (#11164) üzenetére


Lenry
félisten

más a "tükörből tolatok" és más a "nézem a tükröt is"
a hangsúly az utolsó szón van.

mert míg vizsgailag az első eset tilos, a második viszont kötelező.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11167) nike_ válasza Lenry (#11138) üzenetére


nike_
addikt

Hmm, jó neked hogy még tudsz gyakorolni, nekem hétfőn vizsga... :) eléggé be vagyok szarva, pedig szerintem nem vagyok annyira rossz.

Parkolásnál az is fontos, hogy jó nagy helyet válassz, mert ha nagyon centizel -hiába szűken beférsz-, az oktatónak bele kell nyúlni, és akkor buksz.. (ezt a kezdőbbeknek mondom).

(#11168) harry válasza nike_ (#11167) üzenetére


harry
veterán

Szépen, lassan, nyugodtan, végiggondolva. Aztán majd lesz, ami... nem árt felkészülni azért arra is, hogy közbejöhet 1-2 dolog, amire nem számítanál, vagy csak rossz napja van a biztosnak. Persze, nem így kell hozzáállni, szóval hajrá!

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11169) máyköl válasza nike_ (#11167) üzenetére


máyköl
veterán

Ha viszont túl nagy helyet választasz, akkor is buksz... Nem lehet egy jó nagy hellyel megkönyebbíteni a parkolásod, mert azt nem szeretik a vizsgabiztosok.

(#11170) vakherda válasza máyköl (#11169) üzenetére


vakherda
csendes tag

2autó közé kell beállni, ahol max 1 hely van.

Seat Ibiza 99" 1.9PDTDI 116hp

(#11171) harry válasza vakherda (#11170) üzenetére


harry
veterán

Párhuzamos előre állásnál a kocsi méretének max. kétszerese, hátra irányban max. másfélszerese. Vagy lehet aztán méterben van megadva hivatalosan, de ez kb. reális.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11172) Lenry válasza harry (#11171) üzenetére


Lenry
félisten

nekem is így mondták, méterekről nem tudok.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11173) harry válasza Lenry (#11172) üzenetére


harry
veterán

Vagy ha valaki profi, akkor a kocsi mérete + 15cm ;] [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11174) Lenry válasza harry (#11173) üzenetére


Lenry
félisten

beteg állat :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11175) Carlo009


Carlo009
tag

Autóúton lehet kismotorral menni? Autópályán tudom, hogy tilos!
Lakott területen kivül kismotoron is kötelező nappal is a világítás, ugyanúgy, mint a nagymotoroknál?

(#11176) harry válasza Carlo009 (#11175) üzenetére


harry
veterán

Kismotor az a segédmotoros kerékpár? Ami meg a robogó? :D
Lakott területen kívül, minden járművön mindig kötelező tompított fényszóró használata. Segédmotoros kerékpárnál úgy tudom, l. t. belül is. Autóúton/pályán meg nem mehet, mert egyrészt ez így bele van írva kresz könyvbe, másrészt, mivel ott legalább 60-nal kell menni, ez meg hivatalosan 40-nel mehet legfeljebb.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11177) jerry311 válasza harry (#11176) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nana, robogó az, amin ülve össze tudod ütni a bokád, a kismotor nem robogó (de valóban jellemzően az smkp-t jelöli). :))

(#11178) harry válasza jerry311 (#11177) üzenetére


harry
veterán

Áh, kismotor, megvan ;] [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11179) jerry311 válasza harry (#11178) üzenetére


jerry311
nagyúr

Legjobb esetben is csak (motoros) tricikli vagy trike. :P

(#11180) kilcsifalo válasza jerry311 (#11059) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Üdv!

2013.Január.31 -től már a jelentkezés feltétele a 2. -es csoportú orvosi igazolás megléte "C" - kategóriánál.Előtte valóban csak magához a jogosítvány kiváltásához kellett, a beiskolázásnak nem volt feltétele.

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11181) kilcsifalo válasza zenke (#11027) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Nem tudom,honnan vetted ezt,de tévedsz.Mióta nincs rutin vizsga igazából még rutin pályával sem kell rendelkeznie az autósiskoláknak.A régi rendszerben az alapoktatás(rutin) alatt is,ha az oktató úgy ítélte meg,nyugodtan kivihette a tanulót a forgalomba,annyi kikötéssel,hogy lehetőleg gyér forgalmú utakon közlekedjenek.

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11182) nrvn válasza kilcsifalo (#11181) üzenetére


nrvn
csendes tag

Ez így van, még ha esetleg nem is annyira szabályos. Engem már az első rutin óra után kivitt forgalomba az oktatóm és utána is gyakran jártunk forgalomba. Nyilván ehhez az is kellett, hogy lássa eléggé magabiztos vagyok a volán mögött ahhoz, hogy megbirkózzak a forgalommal.

Más: ugyan mint fent említettem jártam oktatásra de meghúztak forgalomban. Ennek már 2-3 éve lassan szóval a kresz már ugrott sajnos. Viszont ugye az orvosi papírt 10 évre kaptam. Lehetséges, hogy azt bemutatva nem kell újra orvosi alkalmassági papír?

Mostanság gondolkoztam el újra, hogy már tényleg le kéne tenni jogsit, de nem lenne rossz ott spórolni, ahol tudok :D

(#11183) kilcsifalo válasza nrvn (#11182) üzenetére


kilcsifalo
csendes tag

Ha megvan mindkét példány,akkor elvileg el kell fogadják..de az NKH -nál nem lehet tudni :))

[ Szerkesztve ]

Ha tud valaki pálinkát ingyen, vagy kicsit olcsóbban, akkor szóljon!

(#11184) nrvn válasza kilcsifalo (#11183) üzenetére


nrvn
csendes tag

Nálam csak 1 példány van. Mi a 2. vagy annak hol kéne lennie? A régi suliban ahol az orvosit megcsinálták?

(#11185) nike_


nike_
addikt

Hát, szépen megbuktam, ennél rosszabb nem is lehetett volna... túlságosan ellazáskodtam a dolgot.

(#11186) máyköl


máyköl
veterán

Elintéztem ma a Petzvalt és az okmányirodát.

Mennyi időre számítsak?

(#11187) FET-MEN válasza máyköl (#11186) üzenetére


FET-MEN
veterán

1-hét 2 hét- 1 hónap, változó..

Iphone 7

(#11188) máyköl válasza FET-MEN (#11187) üzenetére


máyköl
veterán

3 hét múlva utazom vidékre, oda nagyon kellene...

(#11189) jerry311 válasza máyköl (#11188) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az meg eselyes.

(#11190) Lenry válasza nike_ (#11185) üzenetére


Lenry
félisten

Legközelebb már legalább tudni fogod :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11191) FET-MEN válasza máyköl (#11188) üzenetére


FET-MEN
veterán

Holnap megyek papírjaimért, utána okmányiroda, remélem nem lesz több 2 hétnél mert beleverem a fejem valamibe :U

Iphone 7

(#11192) máyköl válasza FET-MEN (#11191) üzenetére


máyköl
veterán

:DDD
Te mindenen idegbeteg leszel?

(#11193) FET-MEN válasza máyköl (#11192) üzenetére


FET-MEN
veterán

türelmetlen vagyok vágod :DDD

Iphone 7

(#11194) Carlo009


Carlo009
tag

Az első gumiknak 0,2 barral kevesebbnek kell lenni, mint a hátsóknak? Volt, aki ezt mondta.
Ilyenkor nyáron, magasabb nyomást kell tenni a gumikba vagy ugyanannyit, mint télen?
Nyáron a gumi jobban melegszik, akkor hosszú távon nagyobb nyomás lesz benne?

(#11195) FET-MEN válasza Carlo009 (#11194) üzenetére


FET-MEN
veterán

Kérdeznek ilyet forgalmin vagy kreszen? xD :DDD

Iphone 7

(#11196) harry válasza Carlo009 (#11194) üzenetére


harry
veterán

Ezekkel a kérdésekkel érdemes átnézni a Milyen autót topicba ([link]), több hozzáértő jár arra.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11197) jerry311 válasza Carlo009 (#11194) üzenetére


jerry311
nagyúr

Gumikba akkora nyomás kell, amit a gépjármű kézikönyvében írnak. Az előírt nyomás hideg gumira vonatkozik.

(#11198) Bati0501 válasza Carlo009 (#11194) üzenetére


Bati0501
őstag

A nyomást elindulás előtt kell leellenőrizni,mert az út után már többet fog mutatni,mivel felmelegszik a gumi.
Ezt am sztem csak fizika órán tanultuk és nem is kresz-en.

(#11199) jerry311 válasza Bati0501 (#11198) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha lett volna egy jó oktató (akár elméleten akár gyakorlaton), akkor biza elmondta volna.

(#11200) FET-MEN


FET-MEN
veterán

reggel 7-től 14:00-ig tartott hogy elmenjek a papíromért és az okmányirodába meglegyen minden. Tetü banda ez..

Iphone 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.