Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11901) bzoley válasza degu (#11900) üzenetére


bzoley
veterán

És mi késztetett arra, hogy ezt az értelmét tekintve amúgy is megkérdőjelezhető hozzászólást ide beírd?

(#11902) Dyrtyho válasza FET-MEN (#11878) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Egy Toyota Corolláról egy Ford Fusion-re fogok váltani :)

best regards, egy fórumozó blogger

(#11903) jerry311 válasza degu (#11900) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem kéne gyorshajtani. :U

(#11904) degu válasza jerry311 (#11903) üzenetére


degu
senior tag

Itt alapvető fogalmi zavarok vannak!/Gyakorlatilag,és elbírálás szempontjából/
A *gyorshajtás*NEM az,amikor a fószer a 30-as /ottfelejtett/ táblánál 36-al megy,hanem az,amikor a városban 80-100-al repeszt !!! De a jogi/rendőri elbírálása /é a büntetés mértéke/ ÜGYAN AZ! /íautomatikus,és százalékos!/
Akkor NE hülyítsenek engem a baleseti statisztikákkal,amikor a Központi Költségvetésbe a gyorshajtási büntetések-mondjuk- 27 milliárd forinttal BE VANNAK TÁBLÁZVA!
Ezt-ha törik,ha szakad- a Rendőrségnek hozni kell.
Ez kb. olyan,mint ha én bekalkulálnám a családi költségvetésbe,hogy a feleségem,és a lányom strichelni fog! :Y
/Egyáltalán nem biztos,de annyi angyalka ácsorog az út mellet,hogy...valószínüsíthető! :K /
Demokratikus,törvénykövető pajtikáim.Hol van itt a jogrend alappillére :az ártatlanság vélelme?
Nem csak azt feltételezik Rólad,hogy törvényt fogsz szegni,hanem még ezt *elő is idézik* a legpiszkosabb trükkökkel./Bujkálás,megtévesztés/
De még ez is elfogadható lenne,ha a büntetések a lakosság jövedelmével/fizetőképességével összhangba-KIFIZETHETŐK LENNÉNEK! :(
Egyébként a baleseti statisztikákról csak annyit,hogy ha betiltanák az autóközlekedést,akkor a baleseti mutatók 100%-ot javulnának,és nem halna meg senki az utakon.De ez nem a 21. század,hanem hatalommal való visszaélésen alapuló *döntések*-kategóriája.
/A politikusoknak,képviselőknek,természetesen mentelmi joguk van,tehát nem hogy gyorshajtásért,de még az ezzel okozott halálos balesetekért is szinte példa nélkül álló a felelősségre vonásuk.
Akkor hogy is van a *törvénykövető magatartás*?A törvények nem MINDENKIRE egyformán vonatkoznak?

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11905) degu válasza bzoley (#11901) üzenetére


degu
senior tag

AZ,hogy nem MI vagyunk a Törvényekért,hanem a törvényeknek kéne értünk lenni.
Az a törvény ROSSZ,amelyik nem felel meg társadalom gyakorlati elvárásainak!,hanem önkényes döntések alapján születik.

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11906) jerry311 válasza degu (#11904) üzenetére


jerry311
nagyúr

Alapveto problemaid vannak a szabalyok ertelmezesevel kapcsolatban.
30-as tablanal, 30-nal gyorsabban menni szabalytalan. 33 km/h felett pedig mar buntetnek is, ha eppen bemernek. Nyilvan azokon lehet beszedni a (z elozo evek adatai alapjan beirt) varhato 27 milliardot, akik szabalytalanul kozlekednek.
Gyorshajtas, piroson atmenes, kiegett izzok, hianyzo/elcsalt vizsga/zoldkartya.
Aki tatott szajjal rohangal a faszerdoben, az ne csodalkozzon mar ha netan valami a torkan akad.

A szabalyokat pedig nem csak akkor kell betartani, ha eppen figyel a rend ore. Az hogy tetszene, ha csak akkor kapnal elsobbseget, amikor eppen rendor is van a keresztezodesben?

(#11907) LK


LK
addikt

Sziasztok! Nincs ötletetek honnan lehetne megszerezni a Kispesten lévő 5 vizsgaútvonalat?

Köszi

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11908) Carlo009


Carlo009
tag

Érdemes jól felkészülni bringázáshoz. Kesztyűt is kell vinni, mert egy elesésnél sokat segít. Balra kanyarodásnál, zebra előtt le kell szállni és át kell tolni. Vannak, akik csak áttekernek a zebrán, már láttam, lehet, hogy még csengőjük sincs a bicajon, utána meg, meg is büntethetik őket.

[link]

(#11909) deicide válasza Carlo009 (#11908) üzenetére


deicide
veterán

Lehet, hogy topikot tévesztettél?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11910) degu válasza jerry311 (#11906) üzenetére


degu
senior tag

Ez is egyfajta hozzáállás,látásmód /csőlátás?/
Te biztosan már 6 éves korodban derékszögbe mentél az iskolába is,mert az volt a *szabályos*
Ha Te ezt tartod helyesnek - élj eszerint,kedvedre.De ne nézz másokat hülyének,ha nem értenek Veled egyet!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11911) jerry311 válasza degu (#11910) üzenetére


jerry311
nagyúr

Mindenkit hülyének nézek, aki panaszkodik, mert megbüntették a szabályok be nem tartásáért.
Aki meg ismeri a szabályokat, tudja mi jár lebukás esetén, lebukik, megbüntetik, utána meg hangosan sír, hogy mekkora szemetek, mert megbüntették, na azokat nemcsak hülyének nézem, de még sajnálni sem tudom.

Régi tanulóvezető poén:
- Mikor szabad áthajtani záróvonalon?
- Ha nem látja rendőr.
Ennyi. Ésszel kell szabad szabálytalankodni. Ha meg nem sikerül, akkor tessék viselni a következményeit. Aki panaszkodik és a rendszert szidja , mert éppen elkapták, azt csak még hülyébbnek nézi mindenki és ha szembe nem is, de a háta mögött jól kiröhögik.

(#11912) deicide válasza jerry311 (#11911) üzenetére


deicide
veterán

Nem is igazán értem a felháborodást, mióta objektív felelősség van, a határokat ki is tolták, 30-nál pl. 49-től kapsz csekket (ha csak a rendőr valóban a helyszínen meg nem állít, mert akkor már 33-tól is büntethet). Persze a 49 sem sok, könnyen be lehet nézni, de ha valaki nem lát meg egy 30-as táblát, hát, azt én sem sajnálom, nem való az utakra. Az más kérdés, hogy nyílegyenes, frissen felújított főúton is találkoztam otthagyott 40-es táblával és szarrá előztek az autósok, amikor lelassítottam 90-ről 55-re (ott még szintén nincs csekk 40-es táblánál). Egy dolog, hogy nem ért egyet valaki egy odarakott táblával, de attól még be kell tartani.

szerk: még sosem kaptam csekket, mert akármilyen értelmetlen is a tábla, betartom. Persze volt hogy állatkodtam, a GTC-t is meghajtottam egy este az M7-en, de olyan szakaszon, ami viszonylag jól belátható volt, híd nélkül, de még így is fostam, hogy a 210-220km/h sokba kerülhet. Annyi a különbség, hogy nem lepődök meg, ha csekket kapok róla.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11913) degu válasza jerry311 (#11911) üzenetére


degu
senior tag

Neked a parlamentben lenne a helyed!

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11914) Killing válasza jerry311 (#11906) üzenetére


Killing
addikt

Kezdjük ott hogy van tűréshatár, mert ugye nem mérnöki pontosságú egy autó km órája sem. 30-as táblánál 40-45 lazán belefér. Lakott területen belül 65-től van csekk, kívül 105 km/h-tól, autópályán 150 km/h-tól. Városban 60-al, kívül 100-al, pályán 140-145 körül, életemben nem kaptam még csekket sem nagymotorral, sem kocsival. ;)

Helyszíni bírság van elvileg azonnal ha túlléped a sebességhatárt, erre meg csak azt tudom mondani amit az oktatók: tükröt nézni kell! :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#11915) jerry311 válasza Killing (#11914) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kezdjük ott, hogy minden autó magas pontosságú mérnöki munkával készül, ennek részeként a kilométeróra is. Ha a valós sebesség nem egyezik az óra által mutatottal, az nem a véletlen műve.

Egyáltalán nem fér bele 40-45, ha 30-as tábla van kint. A tűréshatár, pedig +10% nem +50...
Hogy a kilométeróra mennyit mutat, pont senkit nem érdekel, itt egy percig sem volt szó arról, hogy mennyit mutat az óra, csak arról, hogy mennyivel megy a kedves autós.
Ha 30-ról megállt az autó 2 méter alatt, akkor 45-ről ez már 4 méter. Azon a +2 méteren pont át lehet menni egy emberen vagy egy kutyán.

Az is mindegy, hogy mennyitől küldenek csekket vagy szabnak ki helyszíni bírságot. Itt a hozzáállásról van szó. Számomra elfogadhatatlan, ha valaki azon panaszkodik, hogy megbüntették mikor szabálytalankodott. Azért van az ember nyakán az a baszott golyó, hogy gondolkodjon vele. Aki ésszel szabálytalankodik, az nem bukik le és nem is okoz balesetet ezzel.
Én sem vagyok szent. Persze, hajnal 3-kor üres autópályán én sem 130-cal közlekedem, sőt este 10-kor sem 30-cal megyek el a játszótér mellet... Ha ezek után előugrik a rendőr a bokorból és átadja a csekket, akkor nyilván nem fog tetszeni, de ezért még nem a rendőr k. anyját szidom.

(#11916) deicide válasza jerry311 (#11915) üzenetére


deicide
veterán

Csekk szempontjából belefér a 45 a 30-as táblába (30-nál 49-re van állítva a trafi, +15km a tűrés és +3km/h a műszer esetleges pontatlansága miatt), de nyilván, ha kifut eléd valaki, akkor nem fér bele.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11917) qdak válasza jerry311 (#11915) üzenetére


qdak
addikt

es te az analog mutaton .1 pontossaggal megmondod h mennyivel mesz, na neee :)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11918) jerry311 válasza qdak (#11917) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, de a rendőrt sem érdekli, hogy mennyi mutat az óra. :U

(#11919) qdak válasza jerry311 (#11918) üzenetére


qdak
addikt

tudom, ahogy engem se: D
komolyra forditva, azert ez a mernoki prec oke, de 10 km kulonbseg is lehet sztem 2 ora kozt, aztan ha meg az userre rasoznak +/- Meretut, persze az mar nm az ora hibaja, de van ilyen: )

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#11920) Buster17


Buster17
addikt

Nemsikerült a motoros rutin. :O

Végülis az első bukásom. Már tudom milyen érzés. :)

[ Szerkesztve ]

(#11921) jerry311 válasza Buster17 (#11920) üzenetére


jerry311
nagyúr

Legalabb kis sebesseggel buktal, nem 300-zal a belvarosban. :DDD

Felreteve a viccet, mi nem tetszett a vizsgabiztosnak?

(#11922) Buster17 válasza jerry311 (#11921) üzenetére


Buster17
addikt

8asba letettem a lábam :U vagy is nem benne hanem amikor már rákanyarodtam. :W

(#11923) jerry311 válasza Buster17 (#11922) üzenetére


jerry311
nagyúr

Na igen, az sajna bukoalap. :(

(#11924) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Uhh de jó hogy van ilyen topic is. :))
Nálam annyi a helyzet most,hogy egészségügyi megvan,Kresz hibátlan lett,a vizsga vezetésből most volt Nov. 4-én,csak meghúztak szabálytalan sávváltás miatt,ezen kívül azt mondta a vizsgabiztos hogy a saroktolatás gyönyörű volt,a vezetés stílusom is tetszett neki,csak a köcsög sávváltás volt szarul végrehajtva. :( :(

Legközelebb November 22.én megyek (péntek) remélem sikerül majd! :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#11925) Carlo009 válasza Buster17 (#11922) üzenetére


Carlo009
tag

A1-es motorvizsga volt? A segéd motorosvizsgánál is ugyanazokat a feladatokat kell megoldani a rutinvizsgán, mint a 125cm-nél? Vagy a kismotorosok külön könnyített pályán mennek, máshova teszik ki a bójákat?

(#11926) jerry311 válasza Carlo009 (#11925) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nincs könnyítés, egyfajta motoros rutinpálya van. Azt kell teljesíteni SMKP-ra meg A korlátlanra is.

(#11927) BNM


BNM
csendes tag

Sziasztok.
Hétfőn kezdődik a sulim. B kategóriára megyek. Azt hallottam hogy forgalmi vizsgánál 30 ezer a hálapénz. Meg tudja valaki mondani mire készüljek ez ügyben ? A suliban nem igazán szeretném ezt feszegetni.

[ Szerkesztve ]

(#11928) jerry311 válasza BNM (#11927) üzenetére


jerry311
nagyúr

Kb. arra készülj, hogy egy fillért sem adsz senkinek, hanem inkább megtanulsz vezetni.

(#11929) BNM válasza jerry311 (#11928) üzenetére


BNM
csendes tag

Így gondolnám és is de nem 1 embertől hallottam hogy mennyi az annyi. Közeli ismerősöm elment forgalmi vizsgára ,ránézett a vizsga biztos mielőtt elkezdődött volna és annyit mondott minimum 20 ezer. Na ilyenkor mi van ?

(#11930) nike_ válasza BNM (#11927) üzenetére


nike_
addikt

Első 2-3 lehetőségre (természetesen ha kerül rá sor, de kívánom, hogy ne) szerintem ne adj pénzt. Ha érzed, hogy mindig csak a vizsgadrukk miatt buksz meg, de a forgalomban megállnád a helyed, én adnék. (szigorúan magánvélemény!) De tényleg csak akkor adj szerintem! Ha érzed magadon, hogy maga a vezetés nem megy, akkor inkább vegyél pótórákat!

(#11931) BNM válasza nike_ (#11930) üzenetére


BNM
csendes tag

Nem igazán szeretnék pénzt adni de a jelek szerint muszáj lesz. Hirtelen felhívtam most pár ismerőst hogy nekik hogy volt és mindenki fizetett. Aki elsőre nem az meg is bukott.Nekem az lenne a cél hogy biztonságosan közlekedjek és ne halljak meg azért mert valaki pénzt kér tőlem.

(#11932) jerry311 válasza BNM (#11929) üzenetére


jerry311
nagyúr

1, ingben mész vizsgára.
2, Az ingzsebben ott az (okos)telefon és megy rajta a hangrögzítő.

Ha netán úgy kezdi a vizsgabiztos ahogy említetted, akkor előveszed a telefont, megmutatod és megkéred, hogy gondolkodjon el a jövőjén, mert te vizsga után elmész a rendőrségre a felvétellel, ő meg kereshet új állást, akkor is ha nem letöltendőt kap.
Az ilyen emberek sosem gondolkodnak el rajta, hogy esetleg visszanyal a fagyi.
Bunkózó főnököt is sikerült már így együttműködésre nevelni.

(#11933) BNM válasza jerry311 (#11932) üzenetére


BNM
csendes tag

Na ez jó ötlet. Meg fogom csinálni.
De mi van ha bosszúból megbuktat ? Lehet panaszt tenni ? Gondolom csak a felvétellel együtt ha igen.

(#11934) jerry311 válasza BNM (#11933) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztos lehet panaszt tenni, de attól még megbuktál. A vizsga az vizsga, amit döntött a vizsgabiztos az a végeredmény. Ha viszont feljelented és esetleg el is ítélik, akkor tippelem meglesz rá a mód, hogy peres úton visszaszerezd az elbukott pénzt.
Szerintem nem fogja kockáztatni a megélhetését. :))
(kvázi kimondatlanul is visszazsaroltad a felvétellel, hiszen bízhat benne, hogy ha átmész akkor mégsem jelented fel)

A vizsga eredménye már csak azért is bukó maradhat, mert egy korrupt vizsgabiztosról van szó...

(#11935) BNM válasza jerry311 (#11934) üzenetére


BNM
csendes tag

Lehet hogy fizetek inkább :) Hát kinek van kedve ennyit szórakozni.Köszönöm a jó tanácsokat

(#11936) SUPREME7 válasza jerry311 (#11932) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem ez simán kimerítheti a zsarolást is. Ha az igazság bajnoka akarsz lenni akkor a felvételt a vizagabiztos főnökének vidd, és max eggyel kevesebb lesz, de a többi max egy ideig óvatosabban fogad el pénzt és inkább többet buktat. Szóval sehogy se jó. Ha úgy érzi az ember, hogy jól megy és az oktató is visszaigazolja ezt és van lehetőség "megoldani", hogy ne az idegeskedésből fakadó apró hibák miatt buktasson meg egy pénzéhes vizsgabiztos akkor legyen boldog, adni kell neki. Ha megbuktat, az + óra + vizsgadíj + szabadidő, így még rosszabbul is jársz. SZERINTEM

Akkor felelőtlenség fizetni ha érzed te is, hogy nem úgy megy.

(#11937) jerry311 válasza SUPREME7 (#11936) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ha visszafenyíted a vizsgabiztost, az zsarolás, egyébként semmi. (Mellesleg az éppen (hivatali) befolyással üzérkedő vizsgabiztos és a bűnpártoloó oktató közül melyik fog feljelenteni, úgy, hogy csak nálad van bizonyíték és az is ellenük szól? :DDD)

Ha csak kijelented, hogy vizsga után mész a rendőrségre, azzal nem tudnak semmit kezdeni. Ha nem vizsgázol, tehát még a kezdés előtt otthagyod őket, akkor az mindenképpen bukó. Ennyire senki sem ellensége a saját pénzének

Mivel eddig csak 1 szemét vizsgabiztossal volt dolgom és az se pénzre ment csak simán getczy volt, ezért szerintem meg ki kell irtani a korrupt férgeket a hivatalból. Nem pénzzel kell megoldani a nem tudást meg az idegességet, mert amikor majd idegességében (vagy nem tudásában) bénázik egyet a vásárolt jogsival az jobb esetben is (sok) pénzbe kerül, rosszabb esetben kórház vagy halál, esetleg több.

Akkor felelőtlenség fizetni ha érzed te is, hogy nem úgy megy.
Kérdezz már meg egy pár friss jogsis fiatalt, aztán majd meglátod, hogy mindegyik szerint ő vezet a legjobban... :U

(#11938) máyköl


máyköl
veterán

Emberek, felejtsétek már el ezeket a pletykákat, hogy ha nem adsz pénzt át sem mész. Ez úgy hülyeség, ahogy van!
Nem azt mondom, hogy nincs olyan vizsgabiztos, akinél kell. Azt, hogy ez ritka.
Nekem úgy adódott, hogy 4 -szer kellett forgalmi vizsgáznom. Persze előtte engem is jól beparáztatott mindenki, hogy ez egy bunda banda, itt csak a pénz diktál, nem is számít hogyan vezetsz, csak a pénztárcás, stb.
Négy vizsgám volt, egyiknél sem jött szóba kenőpénz, mindegyik szabályszerűen végezte a munkáját.

Felejtsétek már el ezeket, inkább tanuljatok meg profin vezetni, hogy ha akarna is kenőpénzt, ne tudjon min megbuktatni, és át kelljen engednie zsé nélkül.

(#11939) LK


LK
addikt

1. Profin senki sem tanul meg vezetni,a forgalomban fog megedződni az ember évek alatt
2. Nekem is volt kolléganőm aki negyedszerre ment át. Az oktatóval nem kedvelték egymást,valószínűleg ez is benne volt,nemcsak a tudása (tehát hiába vezetsz jól,ha más meg akar szívatni)
3. Az oktató intézi a kenőpénzt,ha szükség van rá
4. Magyarországon vagyunk, sok vizsgáztató van,akinél kell kenőpénz
5. Előre nem tudni ki lesz a vizsgáztató, a szerencsén múlik,hogy a mondjuk pénzéhes vizsgabiztos eltér-e a jól begyakorolt vizsgaútvonaltól,csak azért,mert nem villantott neki senki pénzt

Tehát :(

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11940) LK válasza SUPREME7 (#11936) üzenetére


LK
addikt

Teljesen egyetértek, most tartok a gyakorlati óráim felénél, és nekem is és az oktatómnak is ez a véleménye. De nem vagy te oktató véletlenül? :DDD

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11941) jerry311 válasza LK (#11939) üzenetére


jerry311
nagyúr

1, Ez ugyanolyan mint az iskola: at lehet csuszni kettessel is meg kulon dicserettel is. Az oktato es a tanulo kozos munkajan mulik a vegeredmeny.
2, Na tippelem o az, aki negyedjere volt kepes elerni a kettes szintet. Lehet oktatot kellett volna valtani emg az elejen.
3, Ne intezze, hatarozottan utasitsuk el a kenopenzes megoldast. Vagy mint fentebb irtam, keszitsunk hangfelvetelt, megtehetjuk.
4, Az ilyeneket kellene feljelenteni, mert mashgy nem fog eltunni ez a rossz beidegzodes.
5, Ezt a begyakorolt vizsgautvonalas hulyeseget sosem ertettem. Nekem kb. 1x mutatta meg az utvonalakat az oktatom, a tobbin meg mentunk erre-arra a kornyeken. Veletlen sem az volt a celja, hogy tudjak a begyakorolt vizsgautvonalon kozlekedni, hanem hogy mindenhol menjen. Ment is. Azota sincs bajom semmilyen kozlekedesi helyzettel.

(#11942) LK válasza jerry311 (#11941) üzenetére


LK
addikt

1.-2. A tanuló és az oktató összmunkájától függ a végeredmény
3.-4. Azért ezt bízzuk a tanulóra,hogy eldöntse,az ő pénze. Én sem szeretem hogy van az egészségügyben is paraszolvencia,de ha nem adok hagynak megdögleni.
4. Így kéne,de amíg van Miller család icipici fiacskája,addig ez marad...
5. Egyetértek,én is az Éles sarkon Kőbányán és az Üllői úton át kerülök a vizsgaútvonalak gyakorlásához. A vizsgaútvonal meg nem hülyeség, jó begyakorolni,mert minden fajta útvonal,és próba előfordul rajtuk. Nem véletlen találták ki ezeket.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#11943) degu válasza jerry311 (#11941) üzenetére


degu
senior tag

*Az ilyeneket kellene feljelenteni, mert mashgy nem fog eltunni ez a rossz beidegzodes.*

Hát nehéz lesz eltüntetni ezt a többszáz éves megyar *hagyományt*
/Talán,ha átnevelnénk a mygyarokat...pigmeussá. :DDD /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#11944) BNM válasza LK (#11942) üzenetére


BNM
csendes tag

Na megvolt a második kresz oktatás is. Ma lesz a harmadik. Előtte is tanulmányoztam 1 hétig a könyvet.Nehezebbnek gondoltam a dolgot. Az alap szabályokat és fogalmakat kell rendesen megtanulni és tökéletesen átlátható és nyilvánvaló az egész kresz.(szerintem) Megvettem a cd-lemezt is csináltam 2 próba tesztet és mindkettőn átmentem könnyen.

Ha a gyakorlatban is úgy fog menni mint elméletben akkor nem lesz gond :C

[ Szerkesztve ]

(#11945) tatabánya válasza jerry311 (#11941) üzenetére


tatabánya
senior tag

nem azon a 30 órán fogsz megtanulni vezetni az vajnyi kevés bármihez is alapot megkapod tehát nincs osztályzat... még mindig az a véleményem, hogy inkább ha kell adjon zsebbe (személyes vélemény!) hangfelvétel, de miért is, csinálsz magadnak jó pár kört- mászkálhatsz meghallgatásokra stb. stb. és valószínű mivel összetartó csoportról beszélünk a megyében nem hiszem, hogy lesz jogsid utána, tehát helyben meglett volna az igazolás helyette várhatsz hónapokat, évet is mire lecseng az egész tényleg ésszerű megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#11946) jerry311 válasza tatabánya (#11945) üzenetére


jerry311
nagyúr

Atlagosan 30 ora alatt meg lehet tanulni vezetni ugy, hogy atmenjen valaki a vizsgan. Ha te nem voltal kepes erre, az mas kerdes. :U
Ha meg senki sem csinal ugyet belole, akkor marad a fizetos rendszer. Nekem mindegy mert mar van jogsim.

(#11947) tatabánya válasza jerry311 (#11946) üzenetére


tatabánya
senior tag

igen sajnos a 100%-os elméletem mellett a gyakorlat igen gyatra, nem tudok ráérezni és már inkább tényleg undorodok a vezetéstől, ha nem kellene esetleg munkához vissza se mennék.... átmenni más kérdés, ugye a nem megfelelő tükörhasználattól kezdve az úgy érzem rámentünk a záróvonalra álljon félre dolgokon át minden a vizsga végét jelenti, a hétköznapi parkolókról meg ne is beszéljünk (főleg amikor a forgalommal szemben áll le, mert ott van hely)... pont minap láttam egy tanulót és 4-en ültek a kocsiban, ugye ezt mki tudja mit jelent (gondolom nem unatkozott a második biztos) remélem sikerült neki.

[ Szerkesztve ]

(#11948) ricsi081 válasza tatabánya (#11947) üzenetére


ricsi081
tag

Nem feltétlenül volt biztos a 4. ember is, lehetett ellenőr..

(#11949) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Van valamiféle jogszabály a közúton való farolás ellen? Van a környékemen egy elhagyatott útszakasz, ahol tudnék játszadoznii, de mégiscsak közút. :)

:R

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#11950) BNM válasza r4z (#11949) üzenetére


BNM
csendes tag

Tuti hogy van. Én még csak palánta vagyok de vannak szabályok amik ezzel a tevékenységgel ütközhetnek :

-Sebességhatár betartása. Ha betartod nehezen fogsz farolni
-Tilos minden olyan magatartás mely a közlekedés biztonságában mást zavar,veszélyeztet.
- A kresz szabályait minden esetben be kell tartani ,kivéve ha a megszegésével balesetet tud elkerülni
-A kresz szerint hirtelen fékezni csak akkor szabad ha ezzel balesetet tudunk elkerülni

Szerintem ne csináld :) 6 pont a jogsiba,50.000.FT- helyszínen.
Miért nem mész el egy rutin pályára ? 500.- / óra a használata és ha nincs ott senki akkor szerintem meg fogják engedni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.