Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Gabócza válasza mike1334 (#850) üzenetére


Gabócza
senior tag

Minden kérdésedre megtalálható a válasz a fórumban, sőt többször is. De segítek...

Root és rom felrakás: #554 by Coolboy323

Vásárlás: #373 by steve1977

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#852) Tonyk válasza tozso76 (#848) üzenetére


Tonyk
veterán

https://goo.im/gapps/

Innen nyilván a legutolsó 4.2.2-re való gapps kell, az pedig a gapps-jb-20130812-signed.zip. (a gapps-jb-20130813-signed.zip már 4.3 )
CWM/Recovery alól install zip-pel tudod telepíteni. Első indításkor frissít talán 65 alkalmazást. Utána pedig automatikusan frissít még play-ről is. (Nálam első indításkor a frissítés alatt hibát dobott a Voice Search, ezóta se, szóval, ha ez van ne sz@rj be;) )

Biztos ami tuti, előtte azért egy backup-ot nyomj neki cwm-ből!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#853) tozso76 válasza Tonyk (#852) üzenetére


tozso76
aktív tag

:R
Meglesem ezt a dolgot.

(#854) u996


u996
csendes tag

Ez a ROM jó TD verzióhoz is?

(#855) hege21 válasza u996 (#854) üzenetére


hege21
senior tag

nem...

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#856) Gabócza válasza u996 (#854) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ezek nagy része viszont a TD verzióhoz való: [link]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#857) u996 válasza Gabócza (#856) üzenetére


u996
csendes tag

Igen, ezeket megtaláltam én is ,köszi! Csak az a baj, hogy szerintem egyik sem magyar.

(#858) benjoe1


benjoe1
aktív tag

Én is be fogok állni a G2F birtoklók táborába, ha a csoportos rendelésben megjön a teló.
Addig is nézegetem az infókat, romokat a telefonról.
A korábban említett TD-ből készített WCDMA V0.10.4 ROM-ból van újabb, V0.11.2 (itt a 9-es post): link.
Aki gondolja, próbálja ki.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#859) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Másnak jó a led jelzês a miui romnál? Csak hìvásnal nem jelez! A beállîtásoknál a jelzêsnél hibával kilép!

(#860) colonia válasza Vjankovics82 (#859) üzenetére


colonia
aktív tag

Ezt (Google fordítóval) próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#861) Vjankovics82 válasza colonia (#860) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Igen rátettem azt a fixet! Töltésnél is jó piros 90-ig utána zöld 100%-ra kék! De hîvásnál semmi!

(#862) cicur99 válasza Vjankovics82 (#861) üzenetére


cicur99
tag

Ugye a 4.5.23-at tettétek fel? Én is kipróbáltam, de pl a naptár és az időjárás ikon helyett, csak egy ikon árnyék volt látható.
A 4.6.27-hez talált valaki patch-et az értesítés LED-hez?

(#863) Vjankovics82 válasza cicur99 (#862) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Igen 4.5.23 van fent találtam több fixet hozzá próbalom! A 4.6- hoz nem találtam! Nekem is árnyék van!

[ Szerkesztve ]

(#864) hege21 válasza Vjankovics82 (#863) üzenetére


hege21
senior tag

4.5.23 romba sem megy a ledfix próbáltam,minden megy a nem fogadott hívásokon kívül....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#865) mike1334 válasza Gabócza (#851) üzenetére


mike1334
veterán

Köszönöm szépen.
Hm 36 még kicsit sok is lenne érte, de garanciával már sztem tisztességes :)

Még annyit szeretnék megkérdezni, hogy a boltban kapható készüléken az eredeti kínai rom van, vagy vmi tisztított magyar? Illetve a garancián kívül van bármi eltérés a Kínából rendelhető és az itt megvehető között?

Köszönöm ismét!

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#866) Gabócza válasza mike1334 (#865) üzenetére


Gabócza
senior tag

Igazából nincs jelentősége, hogy milyen rom van rajta, mert szükség esetén Coolboy323 leírása alapján kb. negyedóra alatt fel tudod rakni a tisztított gyári romot, ami tartalmazza a magyar nyelvet.

Két fajta G2F van, egyik a kínai 3G-t támogatja ( td-scdma) a másik változat Magyarországon is használható 3G hálózaton (wcdma). Előbbinek jobb felbontású a kijelzője (HD). Ezt Neked kell eldöntened, hogy mi a fontosabb, a jobb felbontás vagy a 3G...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#867) Tonyk válasza mike1334 (#865) üzenetére


Tonyk
veterán

Teljesen natúr, egy deka kínai app nem volt benne (szerk.: mármint a mobilamp-ból vásárolton), de mint az előttem szóló kolléga említette, huszadrangú, hogy milyen van rajta, mert percek alatt lecserélhető.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#868) mike1334 válasza Gabócza (#866) üzenetére


mike1334
veterán

És persze Tonyk.

Köszönöm Nektek ismét a választ :)

Elhiszem, hogy könnyű, de nem szeretek belepiszkálni, nem is nagyon értek hozzá, meg megszoktam, hogy a rendszer letisztult, kiforrott magától (per pill wp-m van, és az ebből a szempontból (is) bolondbiztos:D )

Ami a fenti boltban 36e ft-ért van, az ugye támogatja a magyar 3g-t?

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#869) Tonyk válasza mike1334 (#868) üzenetére


Tonyk
veterán

Igen. WCDMA-s verzió kapható az említett boltban. Ennek 854*480 a felbontása. Ennek ellenére penge a képe nagyon!
Ami nem megy itt az EU-ban 3G-n az a TD-SCDMA -s verzio 1280x720-as felbontással.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#870) mike1334 válasza Tonyk (#869) üzenetére


mike1334
veterán

Elég meggyőző így a ketyere...azt tudja, amit a lumia 720 tudna, ha lehetne még kapni (bár annak talán kicsit jobb a kamerája), az én igényeimre elég.
Amúgy gondolom ebben az árkategóriában nincs is jobb választás ennél a telónál...

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#871) Graphics válasza mike1334 (#870) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs, ez most a bestbuy ebben a sávban kintről-bentről.

A szolgáltatói kínálatot nem vesszük ide. De szerintem ott sincs jobb :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#872) Anonymus23 válasza mike1334 (#870) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha ez a képernyőméret a fontos, akkor igen nincs párja ár/érték arányban kiváló.
Ha kicsit lehet nagyobb akkor már akad.
Nálunk a családban van most egy G2F és 2 db Umi X1 Pro (4,7", HD kijelző, a többi hardver szinte ugyanaz, kivéve a jelzőled, de az Uminak meg van alsó gombvilágítása ;) ), Mindegyik jól teljesít eleddig.

;) - The Power of the Light Side

(#873) Atrasko


Atrasko
tag

A dual sim topic összefoglalójában a wipe listában négy lépés van:
- "wipe data/factory reset",
- "wipe cache partition",
- "mounts and storage"-on belül a "format /system" és az
- "advanced"-en belül a "Wipe Dalvik Cache".
CoolBoy323 leírásában viszont csak kettő:
- "wipe data/factory reset" és
- "Wipe Dalvik Cache".
Mikor kell és mikor lehet kihagyni a "wipe cache partition" és a "mounts and storage"-on belül a "format /system" lépéseket?

Más. Mitől függ, hogy egy romot a "backup and restore ---> restore" vagy az "Install from zip file" ---> "Choose zip file from SD card" funkcióval rakunk fel.
Van-e valami különbség a romban, ami megmutatja melyik módszert kell használni?
Próbaképpen kicsomagoltam a Cappa72 féle tisztított romot, és abban volt egy recovery.img file. Gondolom ez mutatja, hogy ezt a "backup and restore ---> restore" módon kell felrakni.
A TD_HD_R-V0.10.4 romban nem találtam ilyen recovery.img fájlt, tehát valószínűleg ez az "Install from zip file" módon megy fel.

Ha a "backup and restore ---> restore" funkciót használom, akkor a romot a /clockworkmod/backup/ könyvtárba zip-ként, vagy a zip-et kicsomagolva kell bemásolni?

[ Szerkesztve ]

(#874) Gabócza válasza Atrasko (#873) üzenetére


Gabócza
senior tag

Jórészt meg is válaszoltad a kérdéseid. ;) A restore és az install from zip pontosan így működik. Cappa egy CWM mentést készített az általa kipucolt gyári romról, ezért azt a restore funkcióval lehet visszaállítani. Ki kell csomagolni a zip fájlt és a könyvtárt kell bemásolni a backup könyvtárba.

Szerintem a dual sim topicban leírt helyreállítási lépések már kicsit túl bolondbiztosak, mert emlékeim szerint a "wipe data/factory reset" a cache-t is törli, a "mounts and storage"-on belül a "format /system" funkciót meg én még életemben nem használtam, szerintem a factory reset azt is törli...

Én úgyanúgy csináltam, ahogy később Coolboy323 szépen összeszedte a leírásában és nálam minden tökéletesen működik...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#875) kleine


kleine
tag

MIUI LED problémára megoldás:

Light manager - LED settings LIGHT MANAGER ON PLAY STORE

Kipróbálva, működik nem fogadott hívásnál, de csak sötét képernyőnél! :)

(#876) Lordus


Lordus
senior tag

Sziasztok,

Csatlakoznék a táborhoz, pontosabban asszony :)

Nekem egy Xiaomi MI2S készülékem van, és hasonló méretű (pontosabban semmiképp nem nagyobb) telefont keresünk a páromnak.
Ez a telefon hardverileg és méretileg is tetszik, amikor meg megláttam, hogy MIUI is van rá, dobtam is egy hátast :C

Szóval: nincs mobilnetünk, így a 3G felesleges. ez esetben gondolom jobban járunk a Chinese verzióval, ami 720x1280 kijelzővel van megáldva. Gondolom minden más (3G-n kívül) működik itthon?

Igazából ez volna a kérdés, mert ha nem, akkor marad a wcdma verzió :(
(mielőtt megköveznétek: igen, olvastam feljebb, hogy a kínai verzió is működik itthon, de jó volna egy megerősítés olyantól, aki használja, mert kintről ellentmondóak az eladók álláspontjai...)

köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#877) kleine válasza Lordus (#876) üzenetére


kleine
tag

Minden más működik, csak a 3G nem, de a WCDMA verzió kijelzője a felbontás kivételével mindenben jobb! Nekem volt TD verzióm is és most WCDMA van, ennek a képe jobban tetszik, (szebb színek, élesebb kép) nappal is sokkal jobban látható. A felbontás beli különbség csak 5 cm-ről nézve érzékelhető :) de ahogy gondoljátok...

(#878) Lordus válasza kleine (#877) üzenetére


Lordus
senior tag

KÖSZI a gyors választ!

Huhúúú, ha Neked mindkettő volt, akkor a véleményedre adok ám! :C

Jó, akkor miben jobb a wcdma? azt néztem, hogy abban más a chip ("M"végű), más a kijelző és TD-SCDMA - azaz ázsiai 3G-t támogat.

minden másban ugyan azt láttam?!
Mondjuk a színeket nem tudom, mert a 720x1280-as csak 16K színt tud. a kisebb talán többet?
Kamera 100% ugyan az?

minden más megegyezik?

Szóval miért ajánlod a wcdma-t?

hallgatlak :R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#879) kleine válasza Lordus (#878) üzenetére


kleine
tag

A két telefon mindenben egyezik, kivéve a 3G fajtája és a kijelző típusa. Az M-es processzor WCDMA, de csak 540x960-as felbontást támogat, egyébként tök ugyanaz. A fő különbség a kijelző: a TD verzió HD kijelzője pentile matrix típusú (google a barátod), WCDMA verziójé OGS, ami minden tekintetben jobb (kivéve felbontás).

(#880) Lordus válasza kleine (#879) üzenetére


Lordus
senior tag

oks, akkor így állításod szerint jobban járunk a wcdma verzióval.
rendben, akkor inkább ilyet nézünk :)

köszi, ha megjött, biztosan lesz kérdésem miui telepítéssel kapcsolatban :)
:R

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#881) cappa72 válasza Gabócza (#874) üzenetére


cappa72
nagyúr

a "wipe data/factory reset" a cache-t is törli,
Így van.

a "mounts and storage"-on belül a "format /system" funkciót meg én még életemben nem használtam, szerintem a factory reset azt is törli...
Nem így van.
A factory reset a /data és /cache partíciókat törli.
Ha törölné a /system-et is, akkor a telefon többé nem indulna el factory reset után.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#882) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Megjott ma a g2f nekem is. A gyari rom egy agyrem. Eddig nem mokoltan most kikapcsolt allapotban toltom. Rendesen lehetne futeni vele telen. A gapps folyton leall, a bongeszo szinten. Szoval ha feltoltodott akkor konnyes bucsut veszek ettol a romtol. Sok hulladekot lattam de ez visz mindent.
Esetleg van olyan ami stabil es magyar?.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#883) Graphics válasza szili.tamas1 (#882) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#884) Tonyk válasza szili.tamas1 (#882) üzenetére


Tonyk
veterán

visszaolvasol (nem kell sokat, csak kicsit) és találsz ilyet. #851 #858 and so on...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#885) szili.tamas1 válasza Graphics (#883) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Ezt lattam, de ez elvileg a gyari kinaiszoftmentesitese nem? Vagy mi kulonbseg van ekozott es a gyari rom kozott? Nem tudom, kicsit ugy nezek ra mint a mostohagyerekre az fchegyek miatt. Lenovonal sosem talalkoztam ennyire kokany maszattal.
#884 koszi!

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#886) Tonyk válasza szili.tamas1 (#885) üzenetére


Tonyk
veterán

Péntek óta használom, oda vissza megy rá minden, de 1 db fc-m nem volt. Kártyát tettél bele? Nem lehet hogy az bugzik?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#887) kleine válasza szili.tamas1 (#885) üzenetére


kleine
tag

Olvass vissza!
Választhatsz:
- Cappa féle tisztított ROM
- MIUI
- LEWA
- meg van egy TD-ről átalakított sima android is

Mindegyikben van magyar nyelv.

(#888) szili.tamas1 válasza Tonyk (#886) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Elkepzelheto. Majd megnezem masik kartyaval is. Feltoltodik aztan nekiugrok.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#889) Gabócza válasza cappa72 (#881) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi a pontosítást. :R A format /system opciót még soha nem használtam korábban. Mikor van értelme használni?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#890) cappa72 válasza Gabócza (#889) üzenetére


cappa72
nagyúr

Olyan esetben van értelme a system törlésének, amikor teljesen új romot tennél fel rá, és pl. a telepítőszkriptben nem lenne system formázás.
Mivel azonban a CWM-ből telepíthető romok ezt alapból megcsinálják, ezért nem nagyon kell.
Vagy hobbiból formázod, hogy ne legyen rajta rendszer. ;)

Más tészta, amikor valaki átméretezi a system-et (mint pl. én ;) ). Na ekkor mindenképpen kell így formázni.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#891) poffsoft


poffsoft
addikt

srácok, a led pirosan villog, de semmilyen folyamatban lévő értesítésem nincsen (sms, email, nem fogadott hívás).
Vajon miért villog? :F

[ Szerkesztve ]

(#892) cicur99 válasza poffsoft (#891) üzenetére


cicur99
tag

Egyszerűbb lehet a válasz, ha leírjátok távirati stílusban, hogy milyen ROM-t használtok éppen.
Így már van valami kiinduló pont. A fórumot olvasva - legalább 5-6 ROM-ot használunk már.

(#893) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Nem tudja valaki hogy a wifi miért kapcsol ki alvó üzemmódból? pedig arra van állítva hogy mindig be legyen kapcsolva! nem frissül az időkép és a gmail se!

kleine: Nekem a LED Blinker van fent azzal is működik de az is csak sötét képernyőnél!

(#894) Gabócza válasza poffsoft (#891) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nem merült 15% alá? Mert akkor pirosan kezd villogni...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#895) kleine válasza cicur99 (#892) üzenetére


kleine
tag

Csatlakozom cicur99-hez: ha írnátok, hogy milyen ROM-ot használtok, sokkal könnyebb lenne segíteni!

(#896) kleine válasza Vjankovics82 (#893) üzenetére


kleine
tag

Mondjuk világos képernyőnél minek villogjon, akkor elvileg nézi a boldog tulaj :D Milyen ROM-nál kapcsol ki a wifi?

(#897) poffsoft válasza Gabócza (#894) üzenetére


poffsoft
addikt

nem, 80 fölött
cappa72 tisztított stock rom.

[ Szerkesztve ]

(#898) poffsoft válasza Vjankovics82 (#893) üzenetére


poffsoft
addikt

valamilyen battery saver nincsen fönt véletlen?
esetleg gravitybox okos rádió?

ezek tudtommal pont ezt csinálják.
amúgy, ha éppen érdekel, én ráfrissítek...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#899) kleine válasza poffsoft (#897) üzenetére


kleine
tag

Újraindítás nem segít?

(#900) poffsoft válasza kleine (#899) üzenetére


poffsoft
addikt

az lesz a következő.
de alapból a piros lednek mit kellene jeleznie?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.