Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) kleine válasza poffsoft (#900) üzenetére


kleine
tag

Pontosan nem tudom, azt hiszem sms, nem fogadott hívás, viber....talán. MIUI-nál meg aminek beállítod. Esetleg az akksit is kivehetnéd, úgy 10 mp-re.

(#902) Vjankovics82 válasza kleine (#896) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Miui 4.5.23 rom van fent de a legtöbb romnál ezt csinálja szétkapcsol a wifi! Látszik az ikon meg hogy milyen erős a jel de valamiért nincs net! Lehet router baj? Na mìg ezt is ìrtam a telon olyan 2-3 perc el is ment a net!

(#903) poffsoft válasza Vjankovics82 (#902) üzenetére


poffsoft
addikt

jaaaa, hogy van wifi kapcsolat, csak a sebességed leesik 0-ra?
Bizonyos routerek (pl. tplink wr1043) nem szeretik egyes mtk-kat, úgyhogy ez az lesz.
Gondolom egy wifi ki-wifi-be pár percre megint meggyógyítja...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#904) kleine válasza Vjankovics82 (#902) üzenetére


kleine
tag

Az elöttem szólónak lesz igaza. A hiba nem telóban van...

(#905) Vjankovics82 válasza poffsoft (#903) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Igen ki-be kapcs és jó minden helyre áll! Ez lenne az router wifi: [link]

akkor lehet veszek egy másikat ez szerintem elég régi!

(#906) Batistuta7 válasza Vjankovics82 (#905) üzenetére


Batistuta7
tag

annyit azért próbálj meg hogy áramtalanítod a routert .nekem egyszer volt ilyen az megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#907) poffsoft válasza Vjankovics82 (#905) üzenetére


poffsoft
addikt

Az hogy régi, nem jelent semmit.
Én egy (régi)fon2200a-t kapcsoltam a tplinkre, hogy a mobilok is gond nélkül wifizzenek.

Más:
piros leden segített a reboot.

[ Szerkesztve ]

(#908) Vjankovics82 válasza Batistuta7 (#906) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Sikerült! Most akkor ha csak ez van áramtalanìtani kell! :D

(#909) tb83


tb83
tag

Sziasztok!

A mobilambnál vettünk tegnap egy G2F-et.

Két probléma jelentkezett eddig:
- A wifi néha véletlenszerűen nem működik. A telefon azt írja, hogy csatlakozva, de teljesen szürke a wifi jel, (azaz mintha gyenge lenne a jel) és nem megy a net. Másik telefonon, laptopon mindeközben tökéletesen megy a wifi.
- Az akksi elég gyorsan merült reggel a feltöltés után. Hirtelen elég forró is lett a telefon.

Mi lehet a gond?

A wifi probléma tűnik nagyobb bajnak, elsősorban erre szeretnék választ kapni. Az előzményeket olvasva az akksira talán megoldás lehet egy csere...

Rom csere még nem volt, de már le lett pucolva vétel előtt, mert semmi kínai cucc nem volt rajta.

Köszi a válaszokat!

(#910) CoolBoy323 válasza tb83 (#909) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Csereltesd ki az egeszet!

(#911) Tonyk


Tonyk
veterán

Találkoztatok azzal a történettel, hogy töltőn van a telefon. Feloldod a képernyőt és ugrál össze-vissza, mintha érintéseket érzékelne? Csak akkor jön fel ha töltőn ébred.

Akku:

Nálam az akkuidő borzasztó jó.(kopp-kopp-kopp) Tegnap elkezdtem nyomogatni, hogy lemerítem és kap egy teljes töltést éjszaka. Akkor lőttem ezeket a képeket: 57%-ről indult a töltöttség, ezzel 5 óra 15 perc képernyő, végig wifin.


(Az a wifi-ben a lyuk az az 1 nappal előtti éjszaka)

Az viszont érdekes volt, hogy amikor 1%-on feldugtam töltőre, előtte nyomtam neki egy reboot-ot. Reboot után 20%-ot jelzett. Nyomkolásztam még egy kicsit, de el sem mozdult 20%-ról. :F

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#912) poffsoft válasza Tonyk (#911) üzenetére


poffsoft
addikt

akkus kavarás ismerős...

[ Szerkesztve ]

(#913) tb83 válasza CoolBoy323 (#910) üzenetére


tb83
tag

Az egész telefont? A wifi problémára egyébként azt mondták, hogy ha bevisszük egy rendszerfrissítéssel megoldják.

(#914) cappa72 válasza tb83 (#913) üzenetére


cappa72
nagyúr

A szürke wifi akkor van, ha nem tud kapcsolódni a google szerverhez (tehát nincs net).
Ez elő szokott fordulni.
Ilyenkor próbáld meg megnézni a router-t, hátha van mac szűrés vagy hasonló. Ha nincs, akkor egyszerűen indítsd újra (kikapcs-bekapcs) a routert. Nekem ez meg szokta oldani (elég régi rúterem van)

Az akku pár töltési ciklus után áll be normális visszajelzésre. (Nem kell lemeríteni az akkut teljesen, sőt nem is szabad!)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#915) tb83 válasza cappa72 (#914) üzenetére


tb83
tag

Nekünk egy T-Home-os routerünk (fogalmam sincs milyen márka, sajnos most nem is vagyok otthon, hogy megnézzem) van, a szolgáltató adta a nethez, nincs mac szűrés sem.

Az érdekes az, hogy minden máson megy a wifi, miközben ezen nem. Egyébként egy év alatt talán egyszer kellett újraindítani a routert, úgyhogy nincs igazán baj vele, viszont ez a telefon egy napon belül kétszer produkálta ezt a hibát. Először a router újraindításával jött helyre (akkor nem néztük, hogy más készüléken van-e net), utána viszont csak úgy magától egyszer csak megjavult. Sokáig próbálgattam megcsinálni, kerestem valami beállítást, újraindítottam, ki- bekapcsoltam a wifit, de nem akart jó lenni, majd letettük a telefont, nem nyúlt hozzá senki és pár perc múlva újra volt net...

(#916) Tonyk válasza tb83 (#913) üzenetére


Tonyk
veterán

Az egész telefont? A wifi problémára egyébként azt mondták, hogy ha bevisszük egy rendszerfrissítéssel megoldják.

Rendszerfrissítés? Milyen rommal jött neked a cucc? Az enyém egy hete jött tőlük ezzel. Van ennél újabb?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#917) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Felpakoltam a tisztitott romot, koppkopp megszuntek az fchegyek. Az akku viszont borzalmasan merul. Ha keszenletben van akkor jol birja (ejszaka mindossze 1%ot merult bekapcsolt adatforgalommal), ha kicsit nyomkodom akkor viszont potyognak a szazalekok rendesen.
Ilyen 10% korul 10 perc alatt. Azert az nem semmi.

[ Szerkesztve ]

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#918) tb83 válasza Tonyk (#916) üzenetére


tb83
tag

Ugyanez van rajta. A srác mondta, hogy egyszer vittek ilyen problémával vissza egy G2F-et és akkor egy rendszerfrissítéssel megoldódott a dolog. Gondolom akkor csak újratelepíti...

(#919) Tonyk válasza szili.tamas1 (#917) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam kifogástalan

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#920) tozso76 válasza Tonyk (#911) üzenetére


tozso76
aktív tag

Egy samsung töltőre dugva csinálta ugyan ezt a telóm. Xiaocai, dzsijáu, htc töltővel semmi gond.

(#921) Tonyk válasza tozso76 (#920) üzenetére


Tonyk
veterán

Nálam a "gyárival :)" csinálja. Kicserélem majd az USB kábelt hátha attól van. De rendeltem e-bay-ről is töltőt aprópénzért.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#922) tozso76 válasza Tonyk (#921) üzenetére


tozso76
aktív tag

mindig van új a (kínai) nap alatt.. :DDD

(#923) tb83 válasza Tonyk (#916) üzenetére


tb83
tag

Kicserélték végül. Reméljük most már jó lesz...

(#924) Batistuta7 válasza Vjankovics82 (#908) üzenetére


Batistuta7
tag

elvileg nincs ilyen sűrűn , legalábbis nekem csak egyszer volt.
de örülök hogy sikerült.

(#925) jamy79


jamy79
tag

Sziasztok.
A páromnak rendeltem az ebay-ról egy Jiayu G2F telefont, amelyet ma hozott a futár. Az ebay-en lévő termékleírás szerint a készülék magyar nyelvű, azonban a kapott telón sajnos nincs magyar nyelv, mert a TD-SCDMA verziót kaptam. Létezik rá magyar nyelvű, kínai programoktól mentes Android? A 2G mobilinternet szerintem elég lesz (e-mail, viber), de a magyar nyelv nagyon kellene.
Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#926) kleine válasza jamy79 (#925) üzenetére


kleine
tag

Úgy tudom, ebben a TD verzióban van magyar nyelv:

http://www.needrom.com/download/jiayu-g2f-style-s4/

(#927) Anonymus23 válasza jamy79 (#925) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én mondjuk nem hagynám annyiban, nem utolsó sorban több helyen néztem (Aliexpress) és a TD verzió mindenhol olcsóbb volt!
Félnek ezek a negatív értékeléstől mint a tűztől!

;) - The Power of the Light Side

(#928) jamy79 válasza Anonymus23 (#927) üzenetére


jamy79
tag

Egy kicsit gondolkodok a visszaküldésen is. De attól tartok, hogy a postaköltséget ilyenkor bukom.

[ Szerkesztve ]

(#929) Anonymus23 válasza jamy79 (#928) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt bukod, de én kérnék partial refundot, és van akinek a TDSCDMA is elég, el is lehet adni.
Már ha amúgy meg megy rendesen. Nemrég itt is kerestek ilyen verziót.
Mivel ebben elvileg ugye nagyobb felbontású kijelző van, így ennek is megvan az előnye.

;) - The Power of the Light Side

(#930) jamy79 válasza Anonymus23 (#929) üzenetére


jamy79
tag

Amúgy hibátlan a készülék (kopp kopp), valóban nagyon jó kijelzőt kapott. Ennek a "partial refund"-nak utána nézek. Köszi.

(#931) colonia


colonia
aktív tag

Akitől rendeltem a mobilt az küldött mellé ajándékba fóliát de nem a hagyományost hanem állítólag ki lehet vágni méretre.
Szerintetek ez igaz és ha igen akkor hogy lehet egyszerűen megoldani a méretre vágást?
Itt a kép róla:

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#932) hege21 válasza colonia (#931) üzenetére


hege21
senior tag

Szépen sehogy se tudod kivágni...
Monyákolàs,kókányolás lesz csak....
De ha van automata lézer vágód akkor fasza lesz :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#933) szili.tamas1 válasza Tonyk (#919) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Elkepzelheto hogy nalam is a tolteskijelzes a rossz inkabb. Cpuz szerint normalis minden, ahogy nezegettem a procimagok szepen mennek aludni ha nincs szukseg valamelyikre, az akkunal is jokat ir rola. Majd egy het utan kiderul...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#934) shootme2 válasza jamy79 (#925) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nekem is TD van és volt rajta Magyar nyelv alapból. 2014.01.23-as rom van rajta. CWM mentést tudok adni róla.

[ Szerkesztve ]

(#935) shootme2 válasza shootme2 (#934) üzenetére


shootme2
aktív tag

Így kell feltenni és itt találod a hozzá való CWM recovery-t és romot.

Full gyári érintetlen root után egy pár fölös kínai app-ot ki lehet törölni.

(#936) jamy79 válasza shootme2 (#935) üzenetére


jamy79
tag

Nagyon szépen köszönöm. :) Szerintem hétvégén felteszem. Root után a sok fölös kínai app törlése nem okoz majd rendszerhibát? Bátran törölhetem a kínai app-okat?

(#937) Angelotti


Angelotti
tag

Sziasztok!
Én is ilyen telefont fogok vásárolni a közeljövőben.
Egy dolog tántorít csak el egy picit.
Panaszkodtak egy páran az aksira, illetve valakinél forrósodás is volt.
Amennyire kibogarásztam ezek szinte mindegyike a minidealről + a meg mobilamb-ról származik. (gondolom ők is a minidealtől szerzi, jó pár hete ott a legolcsóbb.
Érdemes lenne más helyről rendelni? Ha igen, honnan? Lehet, hogy minideal kifogott egy rossz szériát?
Köszi a válaszokat,
Üdv, Zoli.

(*)(*)

(#938) Anonymus23 válasza Angelotti (#937) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezer hely van, ahonnan rendelni lehet, itt pl 94 USD akciósan.

;) - The Power of the Light Side

(#939) hege21 válasza jamy79 (#936) üzenetére


hege21
senior tag

Ész nélkül azért nem lehet törölgetni....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#940) Tonyk válasza Angelotti (#937) üzenetére


Tonyk
veterán

"Amennyire kibogarásztam ezek szinte mindegyike a minidealről + a meg mobilamb-ról származik."

Az enyém mobilambos. Tiszta rommal érkezett. Az akku kiváló, mint már írtam feljebb.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#941) mike1334 válasza Tonyk (#940) üzenetére


mike1334
veterán

Akkor semmi melegedés, semmi megbánás? :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#942) shootme2 válasza jamy79 (#936) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nem fog rendszerhibát okozni de oda kell figyelni hogy csak olyan app legyen törölve amire valóban nincs szükség.

(#943) Tonyk válasza mike1334 (#941) üzenetére


Tonyk
veterán

Eddig semmi (kopp-kopp-kopp), pedig kapott rendesen az elmúlt pár nap alatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#944) Pootj


Pootj
csendes tag

Sziasztok!

Nekem másfél hete van meg a Jiayu G2F-em és eddig csak egy probléma jött elő komolyabban. Az akku nekem is vacakolt az első napokban, de pár feltöltés és lemerítés ciklus után nagyjából helyreállt, kibírja az egész napot :-)
A probléma viszont idegesítő. Nem forog automatikusan a google térkép és navigáció. Hiába tudja egy külső iránytű app, hogy merre vagyok arccal, a térkép mégis mindig felülre északot rakja. Az előző Defymmel volt egy olyan mód, hogy amerre fordultam, fordult vele a térkép is illetve a google navigáció. Hasonlóan az "énmegyek" és Sygic navikhoz. Na, ez ennél nem működik. Elég furcsán néz ki, hogy lefelé megyek, ha délnek fordulok. Tippetek van?

(#945) tb83 válasza tb83 (#923) üzenetére


tb83
tag

Végül sajnos ez is ugyanezt a problémát hozza. Kb egy másfél órára egy másik wifire is csatlakozva volt, de ott nem tűnt el a jel, igaz túl sok időt nem is volt rajta.

Megnéztem közben egy D-link dir-600-as routerünk van. Valami ötlet, hogy esetleg a routeren állítsak be/át valamit?

(#946) RBJ


RBJ
addikt

Következő lépés ez a telefon lett volna az F1 helyett de látom elég tré teló.
Maradok az f1 nél. legalább működik. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#947) shootme2 válasza RBJ (#946) üzenetére


shootme2
aktív tag

Ez is működik tökéletesen...

(#948) Gabócza válasza RBJ (#946) üzenetére


Gabócza
senior tag

#754

Mutass egy olyan telefont, aminek a fórumában egy panasz, probléma sincs a készülékkel...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#949) ggferi


ggferi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Ne nézzetek hülyének,de hogy kell levenni ennek a telónak a hátlapját? :D Nem akarom feszegetni, nehogy eltörjem.
Illetve ezt a romot próbálta már valaki?

(#950) szili.tamas1


szili.tamas1
senior tag

Delutan felpakolom a td verziot a rombol, nagyon nem kerek az akkuido. Tul vagyunk 4 fullra toltesen, gyakorlatilag lemerul a szemem elott a telefon.

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.