Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Vikusz77 válasza hege21 (#550) üzenetére


Vikusz77
tag

Most akkor az én telefonomon szerintetek mi van? A Cappa féle Rom aminek a mentését megosztotta itt Cappa? Ha igen miért van a telefonon kínai maradék? Elnézést, ha értetlenkedek, de nagyon nem az én világom ez a telefon mókolás, de tudni szeretném mit csinált a srác készüléken. A CWM-et sem tudom, hogyan kéne megnézni, hogy rátette-e...
De a lényeg, hogy eltűnjenek a kínai dolgok (bár ha nincs jelentősége, lehet, hogy jobb, ha hagyom a francba, mert jelenleg jól működik a készülék).

(#552) Blizzardking válasza Vikusz77 (#551) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azt nehezen tudná közülünk bárki megmondani, hogy mi van a telefonodon. Azt inkább tudjuk, hogy mi mit csinálnánk a helyedben. Első körben azt kéne leellenőrizni, hogy milyen recovery van a telefonon.
két lehetőség van rá:

1 - elindítod a mobileuncletools nevű programot, és abban azt választod hogy reboot recovery
2 - kikapcsolod a telefont, és mikor teljesen leállt és egy utolsót rezgett, úgy kapcsolod be, hogy nyomva tartod a hangerő fel gombot.

Ha ezt látod, akkor a cwm van fent, nyomhatsz is egyből egy backupot a backup/restore szekcióban. A lényeg, hogy ha nem a cwm van fent, ne próbálkozz, és főleg ne nyomj teljes rendszer visszaállítást.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#553) CoolBoy323 válasza Vikusz77 (#551) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hova valosi vagy??

(#554) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#555) Vikusz77 válasza Blizzardking (#552) üzenetére


Vikusz77
tag

Megcsináltam az újraindítást, ez fogadott, backup-ot nem nyomtam még, mert rémlett, hogy a srác aszondta, hogy a Cappa Rom feltelepítésével az már megvan. De ha kell rányomok.

(#556) Anonymus23 válasza CoolBoy323 (#554) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igaz, hogy már nincs meg a telefon, de :R

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#557) Vikusz77 válasza CoolBoy323 (#553) üzenetére


Vikusz77
tag

Dunakeszi vagyok.

(#558) CoolBoy323 válasza Vikusz77 (#557) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ha pesti lettél volna, segítettem volna... de ott a leírás, az alapján meg tudod csinálni úgy, hogy jó legyen ;)

Neked már csak wipe kell, és backup.

(#559) Blizzardking válasza Vikusz77 (#555) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nyugodtan nyomj rá a backupra (eltart vagy 5-8 percig mire megcsinálja, előtte töltsd fel). Ha az megvan, indítsd újra a telefont. Ellenőrizd le, hogy az sd kártyán a clockworkmod/backup mappában van-e egy mappa a mostani dátummal, ha igen, az a mentésed. Innentől nyugodtan törölheted a kínai appokat pl a mobileuncle tools-ban, vagy felteheted cappa72 kigyomlált romját coolboy leírása alapján. Ide mindig vissza fogsz tudni térni. És többé a "srácot" sem kell hívogatnod, függetlenebb leszel mint maga a telefon :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#560) Vikusz77 válasza Blizzardking (#559) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz, ok, holnap megcsinálom a CWM backup/restore: backup-ot, aztán jelentkezem :)
Szerintem egyelőre ezzel a mobiluncle-lal próbálkozom majd a kínai dolgokat eltüntetni, gondolom ez a legegyszerűbb. Elöljáróban tudsz valamit mondani, hogy hogyan kell vele törölni? Vagy egyértelmű lesz ha elindítom? Egy kínai cucc ("ROOT") az alkalmazások között van, kettő meg a modulok között, ha ez érdekes lehet.

(#561) Vikusz77 válasza CoolBoy323 (#558) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszönöm a segítséget, remélem sikerül az instrukcióitok alapján "házilag" megoldanom.

(#562) Blizzardking válasza Vikusz77 (#560) üzenetére


Blizzardking
őstag

Alul van egy gomb hogy "installed", ha abban a listában megjelenik, delete by root-ot kell nyomni, előtte beírni a számot amit feldob.
Ha így nem megy, akkor playről szedd le a titanium backupot (én azt használom, de kismillió lehetőség áll rendelkezésre), azzal 100% hogy mindent ki tudsz gyakni, anélkül, hogy a teljes mappaszerkezetet ismerned kéne.
Ha nem indul el a telefon mert kiirtottál valami űber fontosat, akkor újraindítod recovery módban, és visszateszed a tegnapi mentésed, és voilá kezdheted elölről.
Ha olyan állapotba jutott a telefon, amit szívesen viszontlátnál később, akkor ismét csinálhatsz egy mentést a cwm-el recovery módban. Egyébként ha össze van kötve számítógéppel a telefon, érdemes valahova eltenni az SDcard/clocworkmod/data mappát, hogy ha kifingik az SD kártya, akkor is vissza tudj állítani bármikor egy belakott rendszert.

Ha már a Mobileuncle-ben turkálsz, lehet érdemes megcsinálni a GPS dolgot is, sokkal hamarabb fog műholdakat találni utána.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#563) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

MO call vibrate az micsoda? :Y

(#564) Vikusz77 válasza Blizzardking (#562) üzenetére


Vikusz77
tag

Backup megvan, a Pc-re is felmásoltam, legyen meg ott is, a többit holnap csinálom, mert az asszonyé a telefon és nem férek hozzá :).
Kérdésem, hogy a telefonról állítólag buherálás előtt csinált a srác egy mentést. Van ennek értelme ezt elkérnem tőle? Ő azt mondja, hogy nincs. (gondolok arra, ha esetleg garanciális javításra vissza kéne küldeni Kínába, rémlik, hogy csak eredeti szoftveres állapotában él a garancia, de lehet, hogy ez hülyeség).

(#565) Blizzardking válasza Vikusz77 (#564) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem hagyta rajta? Akkor ő őrizgeti a te mentésedet..? Nem értem, de mindegy, nem is az én dolgom...
Nekem van eredeti mentésem még gyomlálás előttről, illetve azért azt lehet szerezni máshonnan is. Szóval szerintem ne strapáld magad, nem lesz gáz. Gyomlálj, ments, és ennyi. Érdemes eltenni egy induló mentést, és emellett rendszeresen csinálni egyet menet közben belakott rendszerrel. Legalábbis én ezt szoktam tenni, de mindenkinek megvan a maga szisztémája.

Coolboy - nem tudom ezt hol láttad, de biztos nagyon félelmetes lehet :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#566) poffsoft válasza CoolBoy323 (#563) üzenetére


poffsoft
addikt

Az most honnan jött? gúgli nem segít...

[ Szerkesztve ]

(#567) colonia válasza CoolBoy323 (#563) üzenetére


colonia
aktív tag

Nam az, hogy rezegjen ha valaki felveszi a telefont ha hívod?

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#568) CoolBoy323 válasza colonia (#567) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem, mert ha bepipalom ha nem, rezeg :W

(#569) poffsoft válasza CoolBoy323 (#568) üzenetére


poffsoft
addikt

Ez gravitybox feature? mert esetleg akkor a fórumában, xda-n kellene körülnézni :F

[ Szerkesztve ]

(#570) CoolBoy323 válasza poffsoft (#569) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nem!

(#571) kleine


kleine
tag

Tesztelem egy ideje az előzőleg említett ROMot. Tapasztalatok: üzemidő jelentősen megnőtt, telefon nem melegszik annyira, minden kicsit "gördülékenyebbnek" tűnik :) javaslom a telepítést mindenkinek :)

(#572) whabaky


whabaky
tag

Sziasztok,
Ne haragudjatok, kapásból úgy kezdeném, hogy teljesen új androidos vagyok és elég faék még ehhez (egészen tegnapig 11 éven keresztül symbian S60-as telóval/telókkal foglalkoztam).
Bróbáltam "kibetűzgetni"/rájönni, hogy miként és hogyan működik ez az egész CWM backup, de nem teljesen jöttem rá arra a megoldásra amire nekem szükségem lenne (pedig végigolvastam körübelül 3-4 hete a fórumot, illetve most átfutottam az azóta jött hozzászólásokat).

Valaki jó szájbarágósan (akár linkekkel) el tudná magyarázni, hogy hogyan tudok full backupot csinálni a telóról (OS szinten, tehát nem csak például appok vagy csak contact lista). Meg szeretném előzni, hogy bármit úgy elcsesszek, hogy nem tudok visszaállni sem és gépre is le tudjam menteni a fájlt/fájlokat (tuti ami tuti).
Egyelőre nem tervezek ROM cserét, inkább csak ismerkedek az androiddal, aztán majd idővel lehet váltok majd.

u.i.: tegnap kaptam meg a telefont. Magyar nyelv, minden kínai meg egyéb nyalánkságoktól mentesen, de root-olás nélkül.

u.i.2: Amennyiben valakinek segít a jövőre való tekintettel és esetleg más is járt már hasonlóan, az kérem jelezze, hogy mit lehet tenni.
Alapból F1-et rendeltem, kifizettem, majd 2 nap múlva közölték, hogy bocsi, hogy megrendelted, meg kifizetted, de nem tudjuk teljesíteni, mivel nem tudjuk mikor gyártanak legközelebb F1-et így kérlek válassz másik készüléket (minideal.net). Ekkor választottam a G2F-et. 12 nap alatt ide is ért Magyarországra, majd a Vámosok/NAV-osok ültek rajta cirka 18 napot ami úgy jön ki, hogy a postázásra rászámoltam 3 napot. Ergo 21 napot töltött itthon. Természetesen megfogták és ÁFA-t fizettem rá (~6400ft) és még rádobtak egy ilyen díjat: "Postai vámügynöki szolg. díja" ami 1500ft. Nem fukarkodni vagy garasoskodni akarok, de erről nem volt szó korábban (az adatbekérős levélben sem). Ez milyen díj tulajdonképpen és hol kell "@nyáznom" ez ügyben, hogy mit képzelnek magukról?

Válaszokat előre is köszönöm :R
Dávid

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#573) Anonymus23 válasza whabaky (#572) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem ettől szájbarágósabban nem nagyon lehet, max ha valaki megcsinálja helyetted, pár hozzászólással feljebb volt.
Coolboy323 leírta részletesen.

;) - The Power of the Light Side

(#574) Blizzardking válasza kleine (#571) üzenetére


Blizzardking
őstag

Egy linket nem tennél mellé..?

CoolBoy323 - nem írnád le pontosan mit szeretnél? Négyen próbálják kitalálni a gondolataidat, volt aki még a legjobb barátodat is igénybe vette, és te közben egyszavas válaszokat dobsz. :(((

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#575) kleine válasza Blizzardking (#574) üzenetére


kleine
tag

[link]

Tessék :-) már kitettem egyszer, de senkit nem érdekelt.

(#576) kleine válasza kleine (#575) üzenetére


kleine
tag

http://www.firedrive.com/file/C85BBCAD333AA085

Itt van simán is :-)

(#577) Blizzardking válasza kleine (#575) üzenetére


Blizzardking
őstag

Köszönöm! Tényleg átsiklottam felette. :B

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#578) whabaky válasza Anonymus23 (#573) üzenetére


whabaky
tag

Okés köszönöm, láttam ezt, de én nem tervezek egyelőre másik ROM-ot felrakni, se tisztítottat se más félét, azért kérdeztem, hogy miként működik a full OS backup (illetve hogyan root-oljam, mert, ha jól értelmeztem az kell a full OS backup-hoz) :B
Mivel fogalmam sincs és soha nem csináltam ilyent, nem tudom, hogy melyik lépést kell kihagyni, vagy melyik lépés helyett kell mást csinálni. Ahogy láttam nektek ezek evidens dolgok, mert nem az első android-os telótok, akinek meg mégis, az meg követi, mert alapból lecseréli a ROM-ot.

Azért köszi :R

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#579) MrChef válasza whabaky (#578) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia! Én sem csináltam még ilyet soha. Vannak leírások, amik érthetőek, mások viszont evidenciaként kezelnek dolgokat, rövidítenek. Ha olyat követnék, lehet, hogy fejreállna a telóm, meg én is.
Asszem egy már nem garanciás telón fogom kipróbálni a mókolást.

(#580) colonia válasza kleine (#576) üzenetére


colonia
aktív tag

Kár, hogy nem WCDMA verziós. Vagy ahhoz is van újabb? Köszi! ;)

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#581) Anonymus23 válasza whabaky (#578) üzenetére


Anonymus23
veterán

Attól függetlenül, hogy nem akarsz másik romot felrakni, a leírásban benne van, hogyan tudod menteni a mostanit (full, minden fájl, minden ami akár egy belakott rom, akár még szűz).
Gyakorlatilag tényleg nehéz lenne attól jobban elmondani.

Max ha nem akarod feltenni a tisztított romot, akkor azt nem kell másolni az SD-re, de a mentést meg tudod csinálni a leírás alapján.

Ha csak menteni akarsz, akkor ezeket a sorokat NEM kell megcsinálni:
"wipe data/factory reset ---> Yes -- delete all user data (minden törlődni fog a telefonról)
advanced ---> wipe dalvik cache ---> Yes
Go back
backup and restore ---> restore ---> jy-g2f-stock-clean-rooted-hu-140626-230300 ---> Yes"

A többi sorral rosszat nem tudsz csinálni, mivel azok a mentéshez és a visszaállításhoz szükséges programokat telepítik fel, illetve mented az IMEI-t és a saját mostani romodat, adatokkal együtt.

;) - The Power of the Light Side

(#582) whabaky válasza Anonymus23 (#581) üzenetére


whabaky
tag

Tökéletes.
Köszönöm :R
Így már neki merek állni. Ma este vagy holnap neki is ugrok :)

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#583) poffsoft válasza Anonymus23 (#196) üzenetére


poffsoft
addikt

bocs, tudom , gugli a barátom, de linket is tudnál adni.
Ill. ehhez létezik "extra" kapacitású akksi?

(momentán a két teló közül az egyik valamiért kb. kétszer gyorsabban merül, ugyanolyan beállításokkal...)

[ Szerkesztve ]

(#584) kleine válasza colonia (#580) üzenetére


kleine
tag

De bizony WCDMA! :) ki vannak cserélve benne a driverek! :) Tökéletesen megy a WCDMA G2F-en, megváltás a gyári szar után. :-)

(#585) colonia válasza kleine (#584) üzenetére


colonia
aktív tag

Akkor ez nem hivatalos ROM?
Lehet kipróbálom majd ha lesz egy kis időm bár cappa72 féle ROM-al sincs bajom.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#586) -ZeeZee- válasza kleine (#584) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Tehát ha jól értem, akkor a TD-s ROM fut a WCDMA rendszeren? HD kijelző? :D

(#587) kleine válasza -ZeeZee- (#586) üzenetére


kleine
tag

Nem TD ROM, hanem a TD ROMból csináltak WCDMA-t. Minden jól működik. Minden tiszteletem Cappaé, de ez jobb ROM. Ő csak kitisztitotta a gyárit, ez nem gyári. Aki telepíti, utólag örülni fog, hogy megtette :)

(#588) Anonymus23 válasza poffsoft (#583) üzenetére


Anonymus23
veterán

Aliexpress:
2400 mAh - 6,99 USD (Singapore post)
2400 mAh - 9,99 USD (svéd posta)
Külső töltő - 5,99 USD

A 2400 mAh-ás az "extra", ilyen van az F1-ben is.

;) - The Power of the Light Side

(#589) Blizzardking válasza poffsoft (#583) üzenetére


Blizzardking
őstag

Na ez az. Nekem is ez a bajom, csak nekem nincs másik amelyik nem merül. :DDD
Vettem egy másik akksit, ugyanaz :(
Mellesleg te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy megteheted hogy felcseréled a két aksit. Ha ugyanaz merül továbbra is, akkor hiába is vennél újat.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#590) poffsoft válasza Blizzardking (#589) üzenetére


poffsoft
addikt

:K
Anonymus23: Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#591) poffsoft válasza Anonymus23 (#588) üzenetére


poffsoft
addikt

Érdekes, a 6.99-est berakom a kosárba, de ott mindjárt 11.99 usd az ára.
Vicces...

[ Szerkesztve ]

(#592) Anonymus23 válasza poffsoft (#591) üzenetére


Anonymus23
veterán

Annyira nem vicces, mert ez nem normális, így még nem jártam, főleg, hogy nem is a szállítási költséggel több.
Csak kíváncsiságból írtam neki egy üzenetet, hogy WTH???
:Y

;) - The Power of the Light Side

(#593) Vikusz77 válasza Blizzardking (#565) üzenetére


Vikusz77
tag

Köszönöm, sikerült leszedni uncle-lal a kínai appot (a két kínai alkalmazás nem volt a listában, de azok is eltűntek).
Annyi érdekesség van (nem lényeges), hogy a telefonon lévő médialejátszó, bizonyos mp3-ak címének ékezetes betűi helyett kínai írásjeleket ír ki. Ezen lehet (érdemes) segíteni szerinted?

(#594) tekk válasza kleine (#587) üzenetére


tekk
tag

Magyarán ez egy szűz / tiszta 4.2.2-es ROM alapból semmi csicsával?

(#595) Blizzardking válasza Vikusz77 (#593) üzenetére


Blizzardking
őstag

Anno mikor megvettem a saját telefonom (nem ezt hanem egy Lenovót), kipróbáltam egy kazal lejátszót. A Poweramp számomra annyival jobb volt mint a többi, hogy megvettem a teljes verzióját. Úgyhogy más lejátszókkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni. Egyébként a G2F nagyon szépen szól. Megéri venni hozzá valami rendes fülest Kínából, vagy esetleg itthonról.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#596) kleine válasza tekk (#594) üzenetére


kleine
tag

Nagyjából igen :-)

(#597) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#592) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ráírtam a csávóra, hogy mi az, hogy 6,99 helyett checkolásnál már 11,99 USD van, erre írja, hogy már nem szállítják önállóan az akksit, ezért van a plusz szállítási költség. Visszaírtam neki, hogy akkor miért nem javítja???

;) - The Power of the Light Side

(#598) poffsoft válasza Vikusz77 (#593) üzenetére


poffsoft
addikt

lehet, de érdemes-e?
mp3 tag editorral helyre kell hozni a kódolását az id3 tag-oknak.
Én mondjuk szoktam csinálni, mert nagyon zavar...

Anonymus23:
"
Daniel Zhang

19:42 Aug 13,2014

hi friend.
the real price is 11.99 usd.
sorry to that because the post office is not allowed to send a separate battery.
we can't send out.
so we raise the price.

"

Már javította amúgy az árat.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#599) Anonymus23 válasza poffsoft (#598) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én is a Daniellel levelezgettem, lehet megunta a tortúrát :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#600) Vikusz77 válasza Blizzardking (#595) üzenetére


Vikusz77
tag

Ok, akkor hagyom ezt a dolgot. Köszönöm az eddigi segítséget! CoolBoy323 neked is!
Poffsoft neked is kösz a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.