Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Anonymus23 válasza gbrtkcs (#499) üzenetére


Anonymus23
veterán

A 25.sz hozzászólásban lévő ROM-ot töltötted le? A 15-ösben lévő ROM nem jó.

;) - The Power of the Light Side

(#502) gbrtkcs válasza tfalcon96 (#500) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Megpróbáltam, azonban a restore módban csak az sd kártyás útvonalat adja meg/jeleníti meg

A telefon alapértelmezett írás lemezként csak az sd kártyát fogadja el. Hiába állítom át a preferált helynél belső tárhelyre, akkor is csak az sd kártya jelenik meg alapértelmezettként és ott nem tudok módosítani.

Mindkettőnél ugyanaz, így lehet hogy valahol valamit még át kéne állítanom, de nem vagyok egy nagy androidos.

(#503) gbrtkcs válasza Anonymus23 (#501) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Igen, azt töltöttem le már kétszer is. Előtte kétszer olvastam el az egész fórumot. Ismétlés a tudás anyja :)

(#504) steve1977 válasza gbrtkcs (#503) üzenetére


steve1977
tag

Nálam egyelőre egy g2f fordult meg, abban nem volt belső sd particio, és a kínai romot " restore" olni tudtam cappa72 tisztítottjával a cwm install utan a fizikai sd ről, wcdma verziód van?

(#505) Meddu


Meddu
tag

sziasztok!
Másnál is szaggat a Bluetooth v ez csak egyedi probléma? :F
Kb 80cm-ről már szaggat a headset ilyen a Defy-vel még 6-8m nél sem tapasztaltam. :O
Mit tehetek hogy működjön rendesen?

Más: kikapcsolt telefonál is működik az ébresztés :C :R

(#506) steve1977 válasza gbrtkcs (#503) üzenetére


steve1977
tag

CWm backup and restore/ restore és betallózva a cappa mentést működött.

(#507) gbrtkcs válasza steve1977 (#504) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Igen wcdma verzió.

Belső tárhelyként 2,41 gb van, ebből most 2,16 gb elérhető. Viszont a file manager a külső sd-t nevezi 0-nak és belsőnek mutat egy sdcard1-t. Ide bármit tudok másolni, azt mutatja, hogy ott van. Ha viszont újra indítom a telefont, akkor már nem látom a korábban oda mozgatott fájlt.

(#508) steve1977 válasza gbrtkcs (#507) üzenetére


steve1977
tag

Nálam múlt héten volt g2f, a gyári filekezelô nem is látott belső sd-t, mivel a teljes rendelkezése álló tárhely /data (programokra) volt alapból particionálva, ami sztem jó megldás.

(#509) steve1977 válasza steve1977 (#508) üzenetére


steve1977
tag

Visszaolvasva, úgy tűnik, hogy a jiayu vmit változtatott, hogy nem tudod a cappás romot visszaállítani.

(#510) gbrtkcs válasza steve1977 (#508) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

A gyári filekezelő nálam sem látja a belső tárhelyet.

Akkor az a kérdés, hogy a kínai appokat, hogyan tudom eltüntetni/törölni?

(#511) steve1977 válasza gbrtkcs (#510) üzenetére


steve1977
tag

Onleány cappás romcsere nélkül használja, nézz vissza, hogy oldotta meg.

(#512) Blizzardking válasza gbrtkcs (#510) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha recovery módban vagy, akkor tök mindegy hogy az androidban hogy látszanak a meghajtók, merthogy ez egy totál más üzemmód. Van checksum program, ami kiszámolja a checksum értékét. Ezt tudod egyeztetni Cappával, hogy helyes-e. Mivel neked checksum hibával szállt el a visszaállítás.

Itt vannak a fájljaid? Fent látod a teljes elérési utat.

steve1977: Onlány kitörölt pár kínai appot, se recoveryje nincs, se mentése. Azt kéne kitalálni, miért nem stimmel a checksum amit cappa megadott.
Az is egy megoldás, hogy felteszi pl a titanium backupot, de a mobileuncletools is tudja asszem, hogy kikapálja manuálisan a kínai appokat. Eközben csinálhat mentéseket, mert - mint írta - a saját mentéseit vissza tudja állítani. Ha a kártya amúgy működik, és tud recoveryben menteni - visszaállítani, akkor annyi a többlet meló, hogy végig kell csinálnia ugyanazt amit Cappának, hogy szorgosan Capál (bocsi nem bírtam kihagyni) :DDD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#513) steve1977 válasza steve1977 (#511) üzenetére


steve1977
tag

Ha a jiayu kevert, akkor nekem is szívás lesz a nenrég rendelt g2f géppel.

(#514) poffsoft válasza steve1977 (#508) üzenetére


poffsoft
addikt

cappa romra frissített állapotban kaptam kézhez: nálam sincsen belső sd, csak a külső. A teljes belső sd datára van átparticionálva, nekem ez tökéletes :D

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#515) benjoe1 válasza gbrtkcs (#495) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Honnan rendelted?

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#516) gbrtkcs válasza Blizzardking (#512) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Igen, ugyanez az elérési útvonal és ugyanezek a fájlok vannak.

Most tettem bele egy teljesen új sd-t, de ugyanazzal a hiba üzenettel leáll.

Mobiluncle segítségével egyesével ki capálom a kínai appokat :)

Kérdés, hogy factory reset után benne lesznek-e vagy sem?

Ezt checksum számítást meg valahogy kiderítem, mert már csak azért is megakarom csinálni :)

(#517) gbrtkcs válasza benjoe1 (#515) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

minideal-ről rendeltem

(#518) cappa72 válasza gbrtkcs (#516) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez esetben a letöltés lehetett valahol hibás, vagy az sd kártyára másoláskor nem volt jó valami, az md5 hiba erre utal.
Próbáld meg telefonnal letölteni közvetlenül az sd kártyára.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#519) gbrtkcs válasza cappa72 (#518) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Így már sikerült mindkettőn! :)) :DD

Köszönöm!!! :C

Mivel gyereknél lesz a telefon. A Super USnak van valami beállítása, hogy ne tudjon belenyúlni? Gondolok itt jelszóra vagy ezt le lehet törölni?

(#520) MrChef válasza Vandie (#453) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia! Itt van: [link]

(#521) Anonymus23 válasza MrChef (#520) üzenetére


Anonymus23
veterán

De ez a TD-s verzió, nem a WCDMA, mielőtt még beleugrik, nem beszélve arról, hogy az ár az horribilis :)
160 USD??? :Y

A Minideal-es ár az 106 USD.

;) - The Power of the Light Side

(#522) cicur99 válasza Anonymus23 (#521) üzenetére


cicur99
tag

(#523) Anonymus23 válasza cicur99 (#522) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igaz.
Annyi oldal meg volt nyitva, és többször is volt CTRL+C.
Kösz a javítást. :R

;) - The Power of the Light Side

(#524) bpmcwap válasza Vjankovics82 (#275) üzenetére


bpmcwap
senior tag

tudtok esetleg ajánlani másik akkumulátor lelőhelyet, mert nekik nincs...
Köszi

Túrista vagyok

(#525) Blizzardking válasza cicur99 (#522) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az egész Minideal fórum azzal van tele, hogy görögök picsognak, lobogtatva a rendelési számukat. Halál idegesítő, hogy akármilyen telefont néz az ember, tuti hogy az összes komment arról szól, hogy egy görög vagy egy ruszki félkegyelmű paraszt megkérdezi hogy van-e benne görög nyelv, és egy albán dokkmunkás angolságával utasítja wendyt, hogy neki azonnal rootolja és küldje ingyen, jelöletlen dobozban, fekete szilikon tokkal most. :W

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#526) Vjankovics82 válasza bpmcwap (#524) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Hello!

Sajnos akkor Kínából tudsz rendelni! :( nem jó neked se az aksid?

(#527) bpmcwap válasza Vjankovics82 (#526) üzenetére


bpmcwap
senior tag

reggel 100% 5-6 óra se wifi, se telefonálás, se semmi és 17%.... néha melegszik, de az szerencsére nem mindig...
potaksi van a minidealnél? vagy honnan szoktatok rendelni ha nem arról az előző linkről?

Túrista vagyok

(#528) Vjankovics82 válasza bpmcwap (#527) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Akkor az nem jó aksi nekem is így volt! innen is tudsz rendelni: [link]

(#529) bpmcwap válasza Vjankovics82 (#528) üzenetére


bpmcwap
senior tag

köszi.
Most kaptam fotosjanitól egy privit, hogy neki van zöld i meg ezüst is. Mondjuk árat még nem kérdeztem, de mi a különbség a kettő között? Melyik a jobb?Vagy melyik a jó?

Túrista vagyok

(#530) Vjankovics82 válasza bpmcwap (#529) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

hát azt nem tudom nekem zöld van! :)

(#531) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok,

Megjött a telefon amit itt vettem itt, az egyik csoportos rendelést intéző sráctól.
Kértem, hogy mentse el az eredeti állapotot, tegye fel nekem a Cappa féle Romot, - hogy eltűnjenek a kínai dolgok-, meg tegye föl a CWM-et. (Ennyiről tudtam, hogy meg kéne csinálni, nem értek hozzá, nem is értem mi micsoda...).
Most, ahogy nézem, maradt pár kínainak tűnő cucc, nem tudom, hogy ez jó-e így, vagy valami nem úgy lett csinálva, mint kellett volna. Az én ZTE telefonom amit Cappa gyógított, pl. kikapcsolásnál felajánlja a Recovery" módot, ez a telefon nem. Készítettem pár képet róla.



Viktor

[ Szerkesztve ]

(#532) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Ismét problémám van. 2 SIM van a készülékben (telenor, vodafone). A vodás kártyát tettem a WCDMA-s foglalatba (igazából nincsszükségem a 3G-re, de csak ezen a kártyán van adatforgalom)

A mobiluncletools/engineer mode (MTK)/bandmode menüben bármlyik sim-et választom ki a
"Sajnos a(z) com.android.phone folyamat leállt." üzenetet kapom. És persze nem tudom a mobilinternetet működésre bírni... Mit tegyek, hogy működjön?

(#533) CoolBoy323 válasza Vikusz77 (#531) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Sajnos nem volt a helyzet magaslatán az úriember...

Azt a root badarságot nyugodtan törölheted!! Teljesen felesleges volt azt feltennie

@-ZeeZee-: APN beállítás?

[ Szerkesztve ]

(#534) -ZeeZee- válasza CoolBoy323 (#533) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Elvileg automatikusan beállítja magát. Legalábbis az előző készülékben nem kellett állítanom. Megnéztem, a netes infók alapján jól van beállítva (nem kellett piszkálnom, jó volt)

(#535) CoolBoy323 válasza -ZeeZee- (#534) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

telenor, voda nálam sosem megy automatikusan...

vodánál az első szót kell törölni... de ha jó, akkor jó...

beállításokban be van állítva a 3G, meg minden egyéb szükséges (adathasználat stb.)?

(#536) npnp


npnp
tag

Sziasztok!

Mától én is egy Jiayu-tulaj vagyok. A doboza elég puritán, normális bőrtokot és fóliát honnan érdemes rendelni?

P

(#537) -ZeeZee- válasza CoolBoy323 (#535) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

:R Felületes voltam. Mint általában... Az első szót ki kellett törölni, és már megy is. :C

Viszont azt még mindig nem tudom, miért áll le a com.android.phone alkalmazás. Ha esetleg erre is van tipped, azt szívesen veszem. :)

(#538) tozso76


tozso76
aktív tag

Sziasztok!
Kinaitlan Cappa-s rom van a telefonomon és szeretném ha a gyári billentyűzetben lenne T9 vagy prediktív bevitel. Sehol nem találom a beállításban hogy hol lehetne ezt engedélyezni. Sebaj, gondoltam teszek fel olyan bill. appot amiben van. A smartkeyboard-ot telepítettem, de ezen meg nem látszik a kis mikrofon jel, amivel a hang alapú bevitelt hívnám elő. Természetesen a gyári billentyűzettel látszik-működik.
Mindkét dolgot fontosnak tartom és használnám is, főleg a 4,3" screen méret miatt.

(#539) Gabócza válasza tozso76 (#538) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nekem billentyűzetek közül az ingyenes Kii Keyboard vált be legjobban, pedig sokat próbáltam, többet meg is vettem anno...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#540) Vikusz77 válasza CoolBoy323 (#533) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a választ!
Hogyan kell (szabad) kitörölni?
Van még két kínai feliratos alkalmazás (?) az egyik egy ilyen kis ecset szerű ikonnal van fenn, a másik egy színes kör benne 99% felirattal. Ezekkel mit csináljak?
Mit nem csinált meg (telepített fel, törölt) a srác szerinted amit meg kellett volna? Ha nem muszáj nem variálok sokat, mert nagyon nincs ehhez affinitásom valamiért.

(#541) tozso76 válasza Gabócza (#539) üzenetére


tozso76
aktív tag

köszi a tippet. Telepítettem, tetszik. Van T9, miki gomb.
:R

(#542) MrChef válasza Gabócza (#539) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szia! Magyar karaktereket használ a program?
Én most "Könnyű magyar billentyűzetet" használok, de volt már Anysoft Keyboard is, magyar karakterekkel.
De vhogy még mindig keresem a nekem legjobbat.

(#543) Blizzardking válasza Vikusz77 (#531) üzenetére


Blizzardking
őstag

A kikapcsolási menü módosítását gravitybox-szal meg tudod csinálni. Szinte mindenkinek fent van, nagyon hasznos cucc.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#544) Vikusz77 válasza Blizzardking (#543) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz, utánaolvasok mi is ez. Ezt a pár kínai valamit hogyan tudnám eltüntetni megfelelően? Mit nem telepített fel a srác amit kellett volna? Én azt hittem minden kínai cucc eltűnik a telefonról, ha felteszi a Cappa féle Romot (elvileg feltette).

(#545) RBJ


RBJ
addikt

Ennek a telefonnak bestbuy top nak kellene lennie, főleg, ha sok helyen beesik már 100 dolcsi alá.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#546) Blizzardking válasza Vikusz77 (#544) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mindenképp kéne egy mentés. Akkor most a CWM fent van?
Abban csinálj egy teljes mentést. Utána eldöntheted hogy felrakod Cappa romját magad, vagy gyomlálsz. Mentés előtt nem javaslom. A Mobile uncle tools-ban van olyan hogy reboot into recovery. Ha tényleg fent van a cwm, akkor nyert ügyed van. (Mondjuk anélkül is...)

RBJ - igen, de a legtöbben a trend után mennek, ami most a nagy méretről szól. Tényleg unikális azoknak akik kis méretű erős telefont szeretnének.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#547) Vikusz77 válasza Blizzardking (#546) üzenetére


Vikusz77
tag

Nem értem a dolgot. A srác ezt írta nekem:

"Igen, a cappa rom van rajta.
Majd felteszem a google drive-ra, de igazából nincs rá szükség, mert a cappa rom maga egy backup.
Persze a cwm rajta van, kell a rom feltételéhez. Azon kívül a root is kellett, azt is megcsináltam."

Feltöltöttem pár képet tegnap, azon nem látszik, hogy fenn van-e a Cappa féle Rom? De akkor miért maradtak kínai cuccok? Ha nincs fenn, vajon mit tett fel helyette nekem a srác?

(#548) CoolBoy323 válasza Vikusz77 (#547) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezt csinald meg: [link]

(#549) Vikusz77 válasza CoolBoy323 (#548) üzenetére


Vikusz77
tag

Mielőtt bármit csinálok, szeretném valahogy kideríteni, hogy mit csinált a telefonomon a srác, már csak azért is, hogy rákérdezhessek nála ezekről.
Ez ami fent van a telefonon, nem a Cappa féle ROM? : G2FW-20140606-W-R-CN-V0.8.5
Egyedül szerintem nem merek hozzányúlni sajnos... Most működik jól, csak van fent pár kínai valami. Ha ezeket eltüntetném már jó lenne.

(#550) hege21 válasza Vikusz77 (#549) üzenetére


hege21
senior tag

Cappa féle rom is gyári rom,Kína apk. gyomlálva lettek és ennek mentését osztotta meg velünk...

Pixel 4A 5G fehér eladó

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.