Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Shrimplandhu válasza sbe561 (#4000) üzenetére


Shrimplandhu
tag

Egy jó GSM szerviz megoldja 2-3 e Ft.

http://shrimpland.hu/

(#4002) Honda650 válasza bb71 (#3736) üzenetére


Honda650
csendes újonc

Helló!Szeretném segítségedet kérni.G2F 8GB WCDMA gyári room-mal 4.4.2 hang hiba.Zene lejátszáskor,videó nézéskor nincs hang.gondol egyet újra elindítok valamit akkor meg szól.Engem ha recseg az nem is érdekelne csak mindig működjön.Esetleg ha a beállításokat leírnád!

(#4003) Laca720


Laca720
csendes tag

Üdvözletem!

A különböző WCDMA-s G2F variánsok kijelzői között van valami lényegi különbség? Mert nekem van egy lézergravírozott WCDMA-s G2F-em aminek berepedt a kijelzője és egy kicsit meg is folyt. Ehhez szeretnék kijelzőt rendelni, aztán nem tudom van-e valami különbség vagy tök mindegy melyet veszem csak stimmeljen a felbontás. Vagy nem érne annyit az egész és jobban járok azzal, ha rendelek még egy ilyen telefont és használom tovább azt?

(#4004) bb71 válasza Honda650 (#4002) üzenetére


bb71
őstag

Ilyet nem tapasztaltam, defaulton vannak a beállítások.

***********************
Laca: Kijelző ügyben olvass vissza egy kicsit.

(#4005) Honda650 válasza bb71 (#4004) üzenetére


Honda650
csendes újonc

Igen defaulton vannak,voltak mert közben próbálgattam állítani az audio beállításokat a mobileuncle tools-al.Amikor megkaptam az első bekapcsolás után már ezt produkálta a teló.Kb két hete vettem.Mentésem van a gyári room-ról.Már többször is visszaállítottam a gyári állapotot de nem változott.Amikor hívásom van akkor mindig kicseng,szóval hallom.Tanács?

(#4006) Nightfall75


Nightfall75
tag

Aki szedett már szét ilyen telót, kérdezném, hogy milyen nehéz kicserélni rajta a hangerőgombos részt?

Egyik ismerős telójában a hangerő fel gombbal van gond, eltörhetett a rugó (ha van benne olyan egyáltalán), alig ér hozzá, azonnal reagál.

Ha rendelek egy ilyet, ez megoldja a fenti problémát? Ebben van a rugós rész? Ki lehet cserélni forrasztás nélkül?

(#4007) ztibor


ztibor
senior tag

Kellene egy kis segítség az összerakáshoz.

Van egy nagyon apró csavar. Azt hova való?
A mainboardba becsavartam kettőt, maradt 6 normál méretű (ilyenből tettem kettőt a MB-be) és egy kisebb a 8 lyukra, de arra emlékszem hogy az egyik helyen nem volt csavar.

Van valakinek ötlete? :-)

A másik, a hátlapból hogy tudom kiszedni a hangszórót?

(#4008) bb71 válasza Honda650 (#4005) üzenetére


bb71
őstag

Szia!

Először is nekem nem 8GB-os van, egyébként meg sajnos nincs ötletem... azért nem írtam mást előbb sem...

*********
zaibatsu
Az jó lesz, DE forrasztani kell.

*********
ztibor
Ahol szorítani kell az érintkezés miatt oda mindenképp tegyél, ha már nem tudod hogy volt. Egy kimarad nem gond, tedd el.
A hangszóró ragasztó szalaggal van rögzítve a helyén a hátlapban, finoman kis csavarhúzóval kell alányúlva kiemelni, feszíteni, hiszen alul ott a kétoldalas ragasztó.

(#4009) csgeri80


csgeri80
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. A G2F-em kb 2 hete elkezdett önállóan működni. Ami azt jelenti, hogy nem érek a kijelzőhöz és mégis elkezd beütni számokat, illetve feloldani a képernyőt stb.
Ilyenkor a tetején lévő gombot szoktam megnyomni és ez többnyire segíteni szokott egy rövid időre, hogy én is tudjam "vezérelni" a telefont.
Elég idegesítő a dolog. Ha nem javul meg, muszáj lesz lecserélnem, pedig elégedett voltam vele eddig. (1 éve van meg)

Valakinek van ötlete, hogy mi a lehet a baja?

(#4010) bb71 válasza csgeri80 (#4009) üzenetére


bb71
őstag

Leejtette valaki és elrepedt a touchscreen valahol egy kicsit!
Ha azt mondod, hogy nem lett leejtve, akkor is valaki leejtette vagy megütötte... ;]

(#4011) csgeri80 válasza bb71 (#4010) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Elképzelhető! Volt már leejtve, de nem vettem észre, hogy utána rögtön ezt csinálta volna. Kicsit lappangott a betegség. :) Én is kijelzőre gyanakodtam.
Ez javítható betegség? Egy kijelző csere megoldja és ha igen, akkor mennyibe kerül kb? Ki tudja orvosolni?
Gondolom nem mindegyik szervizben áll rendelkezésre G2F kijelző.

(#4012) bb71 válasza csgeri80 (#4011) üzenetére


bb71
őstag

Egyikben sem áll rendelkezésre. Kínából kell venni, 45USD körül jön ki... vagy Te megcsinálod, ha tudod, vagy keresel valakit, akiben megbízol, hogy jól megcsinálja.
Valaki itt előtted pont most cserél(i)...

(#4013) csgeri80 válasza bb71 (#4012) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Köszönöm a választ. Ettől féltem egy kicsit. Ha valaki rendelne esetleg illetve tudja, hogy működik a rendelés menete akkor szóljon.
Az a baj, hogy nem sok garancia van arra, hogy a kijelző csere megoldja a problémát. Legalábbis én tartok ettől egy kicsit.

(#4014) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Van egy eladó g2f képernyőm. Ha kell valakinek 4500.- pénz. Rosszat rendeltem, f1 kellett volna :W :DDD

bocs a hirdetésért, de gondolom itt sok felhasználó jár-kell akinek kellhet :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4015) ztibor


ztibor
senior tag

Összeraktam a telefont, alsó menü gombok nem működnek, hol keressem a hibát?

(#4016) Bl.Gyo. válasza Nightfall75 (#4006) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

En mar szedtem szet a bekapcsolo gomb csereje miatt es ugyan az volt a hibaja mint neked. A bekapcsolo gomb cserejehez eleg a muanyag hatlapot lecsavarni, es mar lehet is leforrasztani a szalagkabelt a panelrol es vissza az ujat. Ahogy lattam a hangero gombok is hasonlo elven vannak benne, de ahogy lattam sajnos a szalagkabel az alaplap alá megy be, tehat azt lekell csavarozni, es ugy lehet hozza ferni a dolgokhoz. Vigyazz mert van egy par egyeb szalagkabel meg az alaplapba amit kikell huzogatni, szoval ovatosan sajat felelossegre!

[ Szerkesztve ]

(#4017) Bl.Gyo. válasza csgeri80 (#4009) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ezek nem a gyari gagyi tolto miatt mennek tonkre (digitizer)? 1x toltottem a telomat egy szar toltovel, es eleteben eloszor ugyan ezt csinalta nekem is, nemis hasznaltam tobbet azt a toltot, es most semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#4018) csgeri80 válasza Bl.Gyo. (#4017) üzenetére


csgeri80
csendes tag

Egyszer sem használtam a gyári töltőjét, mert mielőtt megvettem a telefont, tájékozódtam itt a fórumon.
Egy régi Sony töltővel töltöttem mindig. Ugyanolyan töltőből van több darab is.
Bár, ha jobban belegondolok, mintha az egyik éjjel után(rajta felejtett), a reggeli lehúzás után bolondult volna meg először. A három töltőm közül az egyiknek a kábele egy kicsit hibás(a töltőfejnél a szigetelés levált), elképzelhető, hogy emiatt volt gond. Persze ezek puszta találgatások, nem tudom pontosan megmondani.

Nem tudom, hogy megéri-e költeni rá. Még gondolkozom rajta.
Nagyon macerás kijelzőt cserélni rajta? Valaki korábban nem írta itt le a fórumon, hogy mire kell figyelni?

(#4019) Tonyk válasza csgeri80 (#4018) üzenetére


Tonyk
veterán

Így van! A gyári töltő a szar, azt nem szabad használni, max az usb kábelt! A töltő az kukába való.
Nálam is u.e csinálta. Az első alkalom után cseréltem másik töltőre, azóta nincs ilyen gond.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#4020) sbe561


sbe561
tag

Ki lehet kapcsolni a power gombot amíg a csere megérkezik, mert megadta magát?
Xposed fent, gravitybox is de nem indul el, framaroot is megvolt de mégis a keretrendszer úgy érzékeli, hogy nem rootolt a teló! :F Pedig az F1-nél müködött minden... :(

[ Szerkesztve ]

(#4021) Honda650


Honda650
csendes újonc

Valaki tudna-e segíteni abban,hogy a telómon media lejátszáskor nincs hang.Sokszor csinál olyat hogy elindítok egy videót elkezd a hangszóró búgni,recsegni majd magától elhallgat.Ha újraindítom a videót vagy csak simán zeneljátszást akkor meg jó.Ha hívásom van az meg mindíg kicseng szól a hangszóró. G2F WCDMA 8GB probáltam másik room-al de ugyan ezt csinálja.2 hetes telefon.

(#4022) sbe561


sbe561
tag

törölhető

[ Szerkesztve ]

(#4023) ztibor


ztibor
senior tag

Senkinek nincs ötlete mit kéne átnéznem hogy működjenek a frissen összerakott telefonon az alsó gombsor?

(#4024) sbe561


sbe561
tag

Létezik olyan app ami letiltja a power gomb müködését?

(#4025) biccent válasza sbe561 (#4024) üzenetére


biccent
csendes tag

Ilyen appot nem ismerek, pontosan mit tapasztalsz? Önálló életet él a gomb?

(#4026) biccent válasza ztibor (#4023) üzenetére


biccent
csendes tag

Az alsó gombsor ugyanazon a szalagkábelen megy, mint az érintő többi része. Jó eséllyel hibás darabot kaptál vagy megsérülhetett az összerakás közben, esetleg valamilyen utángyártott kijelző és nem minden verzióval működik.

Neked milyen verziód van 4/8GB ROM? Matricás vagy lézer gravírozott? Ha megvan még a korábbi érintő és működik, tedd vissza azt és nézd meg.

Az is segíthet, ha megnézed a szalagkábelen lévő áramköröket. Egyből látszik, ha más az alkatrész.

(#4027) ztibor válasza biccent (#4026) üzenetére


ztibor
senior tag

4GB-s papirmatricás

Korábbi érintő megvan, csak darabokban :-)
Összehasonlítottam vele, elvileg minden ugyanolyan, de azért ránézek újra.

A képernyőn egyébként csont nélkül működik a touch screen.

Akkor lehet felveszem a kapcsolatot az eladóval.

Köszi

(#4028) bb71


bb71
őstag

Biztosak vagytok benne, hogy a kisnyákról megy az alsó 3 gomb? Mert szerintem a touchscreen része!

(#4029) cappa72 válasza ztibor (#4023) üzenetére


cappa72
nagyúr

Esetleg cserélj kernelt akár egy régebbi verzióra, hátha régi fajta touch-ot kaptál.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4030) ztibor válasza bb71 (#4028) üzenetére


ztibor
senior tag

Nemtudom mi az a kisnyák :-)
Van a képernyőnek egy nyákja, az megy bal oldalra, és van a touch screennek egy nyákja, az megy felül.

Szerintem ami felül van, azon kéne mennie az alsó résznek is, nem?

Cappa72: még nem csináltam ilyet, mennyire bonyolult?

[ Szerkesztve ]

(#4031) sbe561 válasza biccent (#4025) üzenetére


sbe561
tag

Igen, megadta magát, de már érkezik a csere, de addig valami megoldást kell találni, hogy ne ébressze fel a telefont mert így kb fél nap alatt lemerül... :(

(#4032) biccent válasza bb71 (#4028) üzenetére


biccent
csendes tag

Nincs köze a kisnyákhoz (sideboard, USB board, a telefon alján található segéd panel).

Sőt pont azt mondtam én is, hogy a képernyő része, hiszen az egész egy szalagkábellel kapcsolódik az alaplapra. Csak van rajta egy IC és abban lehet más változat.

A kernel csere lett volna nekem is a szoftveres tippem, de már láttam egy ugyanilyen hibát és ott nem segített semmi...

(#4033) biccent válasza sbe561 (#4031) üzenetére


biccent
csendes tag

Ha önálló életet él, akkor esetleg szedd le addig. ROM függő, de létezik olyan funkció, hogy a hangerőgombokkal is fel lehet oldani a kijelzőt.

(#4034) mikej95


mikej95
aktív tag

Úgy döntöttem beújítok egyet, mert elég olcsón kapni és az előzővel meg voltam elégedve amíg tropára nem vágtam.

Innét szerzem be.

Ehhez a verzióhoz melyik CWM és tisztított ROM fog kelleni?

[ Szerkesztve ]

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#4035) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Barátomnak megrepedt az érintője. Kompletten kell cserélni kijelzőt vagy megoldható csak a touch rész is? Lézergravírozott verzió.

(#4036) gorje


gorje
senior tag

és melyik a javasolt eladó ill termék? Linket kérhetnék?

(#4037) sbe561 válasza gorje (#4036) üzenetére


sbe561
tag

Lehet, hogy máshol olcsóbb nem tudom, de én innen rendeltem meg a power gombot. Másnap már feladták és 10! nap alatt ide is ért! :DD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4038) ztibor válasza sbe561 (#4037) üzenetére


ztibor
senior tag

Ennél azért van jelentősebben olcsobban is.

Én pl 32$-ért rendeltem meg, az igaz hogy az alsó gombsort még mindig nem sikerült megoldani...

(#4039) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Mennyiért lehet vajon eladni egy ilyen G2F-et? 1/4GB-os verzió,, fekete színű, 2014.07 hónapban érkezett ha jól rémlik, még az akkori cappa féle rom van rajta. teljesen működőképes állapotban van, karcmentes (mindig szilikon tokban és fóliázva volt használva), egy doktornő használja (komolyan), azt nem írom ide, hogy nem dohányzó :DDD , de teljesen korrekt állapotban van a telefon.
Venne újat helyett, csak előtte eladná ezt...

;) - The Power of the Light Side

(#4040) poffsoft válasza sbe561 (#4037) üzenetére


poffsoft
addikt

amúgy pár link már van a totyikban kijelzőhöz...

[ Szerkesztve ]

(#4041) klarkzone válasza Anonymus23 (#4039) üzenetére


klarkzone
tag

Hát én 25k kérnék érte, aztán lehet alkudnának belőle (az enyém legalább karcos egy kicsit) de ha nem viszik el hamar, vagy 20k alatt inkább tenném vitrinbe, vagy rokonnak ajándékba.

[ Szerkesztve ]

(#4042) Anonymus23 válasza klarkzone (#4041) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezzel az a baj, hogy annyi pénzért már újonnan lehet venni telefont (25) hasonló, vagy jobb tudással (29), Én olyan 15-20 között gondoltam érte, de egyeztetek a tulajjal, és meglátjuk.

;) - The Power of the Light Side

(#4043) bb71 válasza Anonymus23 (#4042) üzenetére


bb71
őstag

15 max.

(#4044) ztibor


ztibor
senior tag

Mivel továbbra se tudtam működésre bírni az alsó gombsort, még egy kernel cserével lehet megpróbálkoznék hátha, viszont mivel fogalmam sincs hogy működik, és mit kéne letölteni valaki kicsit segíthetne nekem.

Előre is köszi :-)

(#4045) mikej95


mikej95
aktív tag

Sziasztok!

8 GB verzióhoz (4.4.2 KitKat, 3.4.67 kernel, G2FW 20140108-221546) CWM és tisztított ROM hol található?

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#4046) bb71 válasza ztibor (#4044) üzenetére


bb71
őstag

Keress vissza egy kicsit.

*********
Azt tudjátok, hogy egy orosz srác már forrásból fordított egy beta verziójú 4.4.2-es ROM-ot a 4GB-os verzióhoz... :K

Még vannak hiányosságai, de már csak pár dolog nem működik jól.

(#4047) ztibor


ztibor
senior tag

Kéne egy kis segítség.

Már a root-al megakadtam, az android nem engedi telepíteni a framaroot-ot (Ezt hol tudnám engedni,, a beállításokig néha eljutok). Mivel nem működnek az alsó gombok és a touchscreen se teljesen jól működik, így kb lehetetlen megoldanom ezt.

Így már a CWM-ig se jutok el.
Olvasgattam, de nekem a flashtoolsos megoldás baromi bonyolultnak tűnik

Valakinek valami egyszerű ötlete, amit én a hozzá nemértő is megtud oldani? :-)

Esetleg Pesten valaki segítene mert már nagyon kivan a tököm hogy semmi nem megy egyszerűen...

(#4048) poffsoft válasza ztibor (#4047) üzenetére


poffsoft
addikt

cwm-hez minek touch?
fizikai gombok is működnek.

[ Szerkesztve ]

(#4049) ztibor válasza poffsoft (#4048) üzenetére


ztibor
senior tag

ok, egyelőre jó uton vagyok, Iroot-al sikerült rootolni. MUT fent van, CWM fent van.

(#4050) ztibor válasza ztibor (#4049) üzenetére


ztibor
senior tag

Úgy néz ki sikerrel jártam, a Cappa féle td portolt romot tettem fel, és első látásra minden tökéletesen működik.

Mivel ez csak frissített, hogy tudok egy full gyári visszaállítást csinálni, hogy egy szűz androidot kapjak?

Mindenkinek köszönöm a közreműködést :-)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.