Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) dagabor


dagabor
tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy a to2c.com oldallal vannak tapasztalataitok... nem rendeltem még onnan, de ahogy néztem kedvezőbbek a feltételek, mint ahonnan az előző g2f-et rendeltem (eb@y).

Köszi az infókat.

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#2002) stmiklosi válasza Fredo78 (#1999) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Igen gyakori, hogy a ki/körbevágás megtörténik, de fizikailag nem távolítják el, az már külön művelet kellene, na erre már nincs idő...

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2003) mihalko.gsi válasza dagabor (#2001) üzenetére


mihalko.gsi
csendes tag

(#2004) czinke15


czinke15
csendes tag

Sziasztok!

A FireDrive-ról nem tudom letölteni ezt a ROM-ot: G2FW-custom_from_TD_HD_R-V0.10.4.zip
Valaki tud nekem adni egy működő linket? Nekem csak frissíti az oldalt a Download gomb.

Előre is köszönöm!

(#2005) Szenti1


Szenti1
csendes tag

Sziasztok!

Kb 1 hónapja használom a telefont és olyan problémám van, hogy ha elkezdek vele játszani és egy kis idő után bemelegszik elkezd a hangszóró halkan sercegni recsegni, mint amikor közel tesszük a telefont a hangszóróhoz. Ezt akkor is produkálja, hogy ha teljesen le van némítva a telefon, viszont ahogy kilépek a játékből abbamarad a recsegés. Gyári kínai rom van rajta. Szerintetek mitől lehet ez, illetve mi a teendő? Küldjem vissza, vagy esetleg egy másik rom megoldhatja a problémát?

Köszi előre is a válaszokat

(#2006) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!!
A héten rendeltem meg a zasszonynak a kinőtt f1 helyett.
Remélem bejön neki.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#2007) boff válasza Szenti1 (#2005) üzenetére


boff
senior tag

Szerintem tedd rá a cappa féle rom-ot, azzal állítólag nem melegszik és sokkal jobb.

(#2008) sunpswd


sunpswd
csendes tag

Sziasztok!

Masfel honapja vettem egy ilyen telot innen:

http://www.jiayu-store.com/

Eddig minden tokeletes volt vele, de mult vasarnap a mikrofon lehalt. A vonal masik vegen nem lehet hallani, illetve a hangfelvevo progik se mennek. Probalkoztam mar factory resettel, rom visszarakassal stb. de egyik se volt sikeres.

Kulso headsettel megy a cucc.

Esetleg van valaki aki hasonlo problemaval szembesult? Szervizet vagy mas megoldast tudnatok ajalani?

[ Szerkesztve ]

(#2009) Lordus válasza Szenti1 (#2005) üzenetére


Lordus
senior tag

A MIUI-val sem melegszik egy cseppet sem, azzal is tehetsz egy próbát
(a gyári nekünk 4 órát volt fent és használat nélkül is(!) melegedett a telefon!!!)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2010) dagabor válasza mihalko.gsi (#2003) üzenetére


dagabor
tag

Köszi! :DD

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#2011) radamalcus


radamalcus
újonc

Hi , I have a problem how to adjust the display resolution to Jiayu g2f , by mistake I had recorded another version of cwm and it ended up like this :

https://www.youtube.com/watch?v=x-G85y3FBHg&feature=youtu.be

I recorded all possible rom , but still the same problem !!!

I made all format no result ....

Please any advice on how to change the settings somewhere inside your mobile!

thank you and have a nice day

(#2012) colonia válasza czinke15 (#2004) üzenetére


colonia
aktív tag

Szerintem tedd fel az újabb verziót belőle. Azzal semmi gond nincs:
G2FW-custom_from_TD_HD_R-V0.11.2

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#2013) stmiklosi válasza sunpswd (#2008) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Hááát...
Szét kéne szedni a telefont és megnézni.
Amit itt látsz, az a G2 (nem F) panelja, amin a mikrofon is van.
Nekem volt vele gondom, rendeltem is.

De finom kéz kell hozzá...
Ez éppen hibásan érkezett, mint látod, vissza is kaptam a pénzt.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2014) rasky válasza sunpswd (#2008) üzenetére


rasky
senior tag

Hardveres hibának tűnik, a töltő panellel van egybeépítve a mikrofon.

Innen lehet rendelni pl: [link]

(#2015) boff válasza rasky (#2014) üzenetére


boff
senior tag

Érdeklődésképp, tönkremehett neki attól a mikrofon, hogy gyári töltőt használt?

(#2016) cappa72 válasza stmiklosi (#2013) üzenetére


cappa72
nagyúr

Honnan rendelted?
Nejemnek most ment tonke forrasztgatni nem akarok a lengyelpiacos 300 ft os pakammal...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2017) stmiklosi válasza Szenti1 (#2005) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Már megbocsáss, amit leírtál, abból Neked nem elég egyértelmű, hogy nem hardverhiba?
Hiszen, ha kilépsz a játékból, "megjavul"..
A játékot a kínai tette fel, eredetileg rajta volt?
Maximum akkor reklamálhatsz, ha fenti igaz és nem fut a háttérben egyetlenegy program se!
Azt meg egyetlenegy gyártó se garantálja, hogy minden nem általa telepített program hiba nélkül fut hardverén.
Ha gondolod, küldd vissza, vagy tegyél rá másik romot.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2018) stmiklosi válasza cappa72 (#2016) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Innen: http://www.aliexpress.com/snapshot/6218451095.html

Három JiayuG2 van a családban (még nem az F) ahhoz rendelek alkatrészeket.
Érintő sajnos törött, rendeltem, megjött, cseréltem. Jött hangszóró, csörgő (abból 3 is), aztán addig "szereltem" felbátorodva, hogy megsértődött az LCD, az most fog érkezni.
Mindhárom 1GB RAMos, ahhoz ragaszkodtam, hiba nélkül mennek. Azért van turpisság, az egyik 6628-as Wifi chipes, azon csak 4.1 van...
Visszatérve: lehet, hogy az USB panelről át lehet varázsolni a fóliát, és a kapcsolólemezkét az újra.
A G2 lassan kifutó típus már alkatrészszinten is, ezért spájzolok.

Üdv: StMiklos

Ui: nemrég licitáltam egy forrólevegős pákára, megnyertem, leszedni már tudok (mondom én nagyképűen),
próbaképpen csináltam, visszarakni meg gyakran elég a sima is.

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2019) Lordus


Lordus
senior tag

valaki belinkelné a gyári kamera appot? már ha azzal lehet normális (nem szaggatós) 720p videót felvenni.
egyszerűen nem találok normális video felvevő appot, mert akár melyiket nézem, nem lehet állítani a felvétel minőségét, a miui appja 3gp-ben vesz fel valamiért és szaggat...
vagy bármi egyéb ötletet szívesen fogadok, mert a videofelvevő része így használhatatlan!!!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2020) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Ma megjött a G2F-em. Lenne egy kérdésem, aki az original szilikon tokban használja a telót, hogy a fenébe használja a bekapcs/lezáró gombot? Egyszerűen használhatatlan, mintha folyamatosan be lenne nyomva.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#2021) czinke15 válasza tfalcon96 (#2020) üzenetére


czinke15
csendes tag

Én kivágtam a gomb feletti részt, mert valóban folyamatosan benyomva tartotta a gombot.

(#2022) Tonyk válasza colonia (#2012) üzenetére


Tonyk
veterán

Gond valóban nincs vele, azt leszámítva, hogy jó 20%-al gyengébb a CPU teljesítménye alatta....

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2023) tfalcon96


tfalcon96
aktív tag

Tudnátok ajánlani kijelzővédő fóliát?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#2024) sunpswd válasza rasky (#2014) üzenetére


sunpswd
csendes tag

Ha rendelek egy ilyen töltő panelt, akkor hogy tudom kicserelni? Gondolom forrasztani kell vagy hasonlo. Sajnos nincs felszerelesem hozza (es amugy se csinaltam mar vagy 15 eve), ugyhogy ez az opcio kiesik. Vagy rosszul gondolom es eleg csak szetcsavarozni mert valami plug and play modon cserelheto?

Esetleg az jon szoba, hogy rendelek ilyet es keresek egy szervizt, ahol berakjak a cuccot vagy valakit akinek van hozza felszerelese...

Amugy irtam a boltnak, de kb. annyi jott vissza, hogy tegyem fel a legujabb drivert az oldalrol. Ami persze regebbi, mint amivel a telo jott eredetileg :).

Arra amugy van valakinek tippje, hogy megis mitol ment tonkre? Parszor toltottem szivargyujtorol kocsiban. Lehet, hogy az tett be neki...Jo lenne tudni, hogy kesobb ne ismetlodjon meg a dolog ha esetleg sikerul megcsinaltatni vagy csereltetni.

[ Szerkesztve ]

(#2025) ottobacsi válasza Tonyk (#2022) üzenetére


ottobacsi
tag

TD-re melyik romot érdemes felrakni?

(#2026) rasky válasza sunpswd (#2024) üzenetére


rasky
senior tag

Forrasztást valószínűleg nem igényel, egyébként itt egy videó a cseréről, igaz nem G2F, de szintén Jiayu, szóval hasonlóan zajlik a dolog.

[link]

(#2027) doongoo válasza tfalcon96 (#2020) üzenetére


doongoo
addikt

asszonyén teljesen jó, nem kellett kivágni

(#2028) doongoo válasza tfalcon96 (#2023) üzenetére


doongoo
addikt

valaki hirdetett prohardveren, asszem 300 Ft volt darabja, én onnan vettem

(#2029) Flexy90


Flexy90
senior tag

Sziasztok! Páromnak lassan megjön egy fehér WCDMA-s G2F, első dolgom az lesz, hogy lecseréljem a gyári ROM-ot. Végigolvastam a hozzászólásokat és azt látom leginkább két romot ajánlotok:
- Cappa által gyomlált gyári
- TD verzióból készített v0.11.2

A kérdés, hogy melyik a jobb? Ha van más ami jobb, légyszi szóljatok! Szóval, ki mit ajánl? :)

Xiaomi Fan

(#2030) doongoo válasza Flexy90 (#2029) üzenetére


doongoo
addikt

Cappa féle asszonynál jól muzsikál, nem panaszkodik rá

(#2031) Tonyk válasza ottobacsi (#2025) üzenetére


Tonyk
veterán

nemtom' nekem WCDMA van.

(#2029) Flexy90

Tényleg csak kb 20 hozzászólást kellet volna visszaolvasnod. De ha többet, akkor legalább 3-4 alkalommal beleszaladtál volna a válaszba.

WCDMA-ra az általad említett két rom forog közkézen. Leírtam már pár hozzászólással feljebb, hogy a TD-s WCDMA-n CPU teljesítményben vagy 20%-al gyengébb. Valószínűleg ezért jobb akkuidőben.
Ha 0.7.4-es rommal érkezik a telefonod, én azt javaslom azt gyomláld ki és hagyd, meg. A 0.8.5 -ös nálam melegedett, és merült nagyon +ez. A 0.7.4 frankó hozzá képest.
TD vs WCDMA rom hirtelen felindulásból elkövetett teljesítmény "összehasonlítása":

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2032) stmiklosi válasza sunpswd (#2024) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Ugyan USB-charger panelnek hívják, G2-t többször (másért, érintőpanel csere kapcsán) szétszedtem, van, rendeltem ilyen panelt, mert három G2 van a családban, ahogy elnézem, azon szerintem nincs töltőelektronika.
Azt hiszem az fenn van, ellenőrizhető, hogy kikapcsolt állapotban töltéskor hol langyosodik.
Enyémen nem tudom megnézni, mert alkatrészre várok.
Tudok rokkant IPODról, ami rádugva a szivargyujtóra indítózás közben rokkant meg.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2033) Flexy90 válasza Tonyk (#2031) üzenetére


Flexy90
senior tag

Mint írtam, követem a fórumot. A 20% CPU teljesítmény különbséget csak te írtad, amit gondolom a Quadrant teszt eredményből számoltál. A Quadrant 2012. Júniusában volt utoljára frissítve!! Akkor ez a SoC még nem is létezett..

Ha tényleg érezhetően lassabb volt azzal a rommal a telefon, akkor elnézést. Pont a te hozzászólásod miatt estem gondolkodóba, mert előtte biztos voltam benne, hogy a TD verzióból készített v0.11.2 romot telepítem majd fel. :)

Xiaomi Fan

(#2034) poffsoft válasza sbe561 (#1980) üzenetére


poffsoft
addikt

Próba alatt van!
(#1979) Tonyk : Nem is kicsit! (értettem én az iróniát) :D Lesz megint küzdelem, lehet visszamegyek 7.4-re

A változatosság kedvéért most az én telóm gárgyult meg, bármit trükkölök, 8-10%/óra a merülése /készenlétben is/
Mondjuk gugli barátunk többmindent frissített a napokban, úgy tűnik, hatalmas sikerrel :W

[ Szerkesztve ]

(#2035) stmiklosi válasza sunpswd (#2024) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

Megnéztem a Te töltőpaneled, rajta lehet az elektronika, az enyémen jóval kevesebb alkatrész van.
Egyébként semmit nem kell forrasztani, finom kézzel minden további nélkül ki lehet cserélni.

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2036) szekzol válasza Lordus (#2019) üzenetére


szekzol
tag

MIUI-nál nekem is szaggat a felvett 3gp video. 720p-ben is, 1080p-ben már inkább slide show-t vesz fel. Keresgetek video felvevő appokat én is. Most a CameraMX-et próbáltam, mp4-ben vesz fel. Sebesség OK. Annyi, hogy 1080p beállításnál valamiért 4:3 képarányra vált. 720p OK.

(#2037) Tonyk válasza Flexy90 (#2033) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor ez a SoC még nem is létezett..

:F Ez most hogy jön ide? Ugyanarról a soc-ról beszélünk (ráadásul ugyanarról a telefonról), két különböző rendszer alatt.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2038) Lordus válasza szekzol (#2036) üzenetére


Lordus
senior tag

KÖSZÖNÖM!!!
nekem a 720p elég, csak normális videót vegyen fel...

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#2039) Flexy90 válasza Tonyk (#2037) üzenetére


Flexy90
senior tag

Csupán annyi, hogy teljesen fals eredményeket produkálhat. Én nem alapoznék egy ilyen tesztre és szólnék le vmit gyakorlati tapasztalat nélkül. Antutu eredményt érdemesebb volna összehasonlítani, mert azt nem 2,5 éve frissítették utoljára!

Xiaomi Fan

(#2040) colonia


colonia
aktív tag

Próbáltátok már a Jiayu.es app-ban nemrég megjelent ROM-ot?

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#2041) szekzol válasza Lordus (#2038) üzenetére


szekzol
tag

Nincs mit, ez nekem is probléma volt. Ha esetleg találsz jobbat, ami jobb 720p és 1080p-t vesz fel (mp4-ben) MIUI alatt akkor ne tartsd magadban.

(#2042) Tonyk válasza Flexy90 (#2039) üzenetére


Tonyk
veterán

"összehasonlítani"

Én nem értelek! Ugyanazt a hardvert hasonlítom össze ugyanazzal a programmal mért eredményekre támaszkodva.
pl. egy számítógép: Egyszer tesztelem xp alatt, kapok egy értéket, majd tesztelem ugyanazt a gépet win7 alatt, ott is kapok egy értéket. Ha a program itt rossz akkor amott is, mivel u.a a verzió. De nekem mindegy. Tedd fel a TD-t és jólvan. Ennyi.

Valaki dobjon már egy TD-s antutu eredményt, megcsinálom 0.7.4 alatt is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2043) Tonyk válasza Tonyk (#2042) üzenetére


Tonyk
veterán

ja, már linkeltem 0.7.4-es antutut. Akkor valaki linkelhetne egy TD_HD_R-V0.11.2-eset is.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2044) szumoo@gmail válasza Tonyk (#2043) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Antutu eredmények TD_HD_R-V0.11.2
21292 vs. 20443
Ha jól számolom 4% -kal gyengébb a TD-rom, ez az eltérés kb. kerekítési hiba kategória.
Viszont nekem a 0.7.4-es sokkal jobban melegedett.

[ Szerkesztve ]

(#2045) BenszeT válasza szekzol (#2036) üzenetére


BenszeT
tag

Lepróbáltam a progit. Szerintem azért vált vissza 4:3-ba, mert a G2F csak 720p-t tud. Mivel az 1080p neki sok, ezért az alap értékre áll vissza ami 640*480-as felbontás.

(#2046) Flexy90 válasza szumoo@gmail (#2044) üzenetére


Flexy90
senior tag

Köszönöm! :R

(#2042) Tonyk: Látod ezért mondtam, hogy bullshit hogy 20% különbség van a cpu teljesítményben a két rom között. Ez az eltérés észrevehetetlen használat közben, nem beszélve arról, hogy az antutu se szokott két egyforma eredményt mérni még egymás után sem! No offense, csak azért ragaszkodtam ahhoz amit mondtam, mert egy quadrant teszt alapján hülyeség lehúzni egy romot, és nem ajánlani másnak. :R

Xiaomi Fan

(#2047) stmiklosi válasza Flexy90 (#2046) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasztok!

Talán valaki érdeklődéssel nézegeti.
Már elnézést, de ideszemtelenkedik egy JiayuG2. Megjött a G2 általam megrokkantott LCD panelje, mielőtt összerámolom, úgy gondoltam csak ki kell próbálni, mert rendelést követően kínai barátunk az iránt érdeklődött milyen LCD is van az enyémben, ami helyett küldeni kéne, de nem tudtam igazán beazonosítani.
Itt láthatjátok a próbát, hátha érdekes lehet valakinek.
Hja kérem, áldozatok nélkül nem biztos, hogy a tudást meg lehet szerezni.
Üdv: StMiklos

[ Szerkesztve ]

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#2048) szekzol válasza BenszeT (#2045) üzenetére


szekzol
tag

Lehet, hogy így van, bár én mintha 1080p-t olvastam volna róla. Nekem is bőven elég a 720p.

(#2049) BenszeT válasza szekzol (#2048) üzenetére


BenszeT
tag

Érdekes, mert tényleg 1080p/30fps van írva mindenhol, de nekem az 1080p-t nem sikerült kicsalnom belőle. :F

Hopsz, mégis :W

[ Szerkesztve ]

(#2050) imd


imd
csendes tag

Sziasztok!

Hátha valakinek hasznára válik az alábbi tapasztalat:

Az opera mini és a duolingo nem tudott nekem elindulni valszeg valamilyen hálózati probléma miatt. (Cappa féle rom volt fent). A TD ROM-ból készített WCDMA ROM v0.11.2 és a Miui rommal viszont rendben elindultak.

A google maps-em továbbra is északra mutat mindig, de már megszoktam :-(

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.