Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) jamy79


jamy79
tag

A Jiayu G2F TD (gyári ROM) esetében szeretném használni a 2G mobilinternetet, de valamiért nem megy. Vodafone-os előfizetés, az APN-nél beírtam internet.vodafone.net címet, de sajna továbbra sem működik. Mit kell még beállítanom? Ti az alsó, vagy a felső foglalatba teszitek a SIM kártyát? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1002) DualCoreWin


DualCoreWin
csendes tag

A mobilamb.hu 1000,- forinttal emelte a G2F árát ( 37.900,- ). Úgy látszik kezdi észrevenni a kereskedelem, hogy kezd népszerű lenni a készülék...

Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

(#1003) Gabócza válasza DualCoreWin (#1002) üzenetére


Gabócza
senior tag

Vagy kezdik észrevenni, hogy gyengül a forint... :U

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1004) shootme2 válasza jamy79 (#1001) üzenetére


shootme2
aktív tag

Én semmilyen beállítást nem adtam meg és mégis rögtön ment. Annyi gondom volt vele hogy a főképernyőre kihelyezhető kapcsolósoron amit én mobil adat ki-be gombnak véltem az nem az és itt kellett bekapcsolni:
Beállítások - Adatkapcsolat - sim neve - Mobiladatok

Ezeket kell beállítani
- APN vagy hozzáférési pont: internet.vodafone.net
- Felhasználónév és jelszó: üres
- Elsődleges DNS: 080.244.097.030
- Másodlagos DNS: 080.244.096.001

(#1005) Ballage83


Ballage83
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék egy ilyen telót. Magyarországon hol tudok venni? Illetve tapasztalatok a szállításokról?

köszi

balázs

(#1006) DualCoreWin válasza Ballage83 (#1005) üzenetére


DualCoreWin
csendes tag

Hivatalosan csak egy hely ismert - legalábbis általam - a www.mobilamb.eu nekik személyes átvevőhelyük is van, meg postázzák is 1.200,- Ftért. Ott most 37.900,- Ft a készülék, és ha jól láttam, a fekete épp elfogyott.

Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

(#1007) Pootj


Pootj
csendes tag

Sziasztok!

Látom másnak is gond ez a folyton északra néző térkép és navi.
Továbbra sincs senkinek tippje?

(#1008) DualCoreWin válasza Ballage83 (#1005) üzenetére


DualCoreWin
csendes tag

Közben találtam még egy magyarországi forgalmazót: www.classmobil.com. Itt "potom" 44.900,- Ft :Y az ára.

Nincs olyan probléma, amelyen egy CSODA ne segítene.

(#1009) mike1334


mike1334
veterán

Aki kintről rendelte...mennyibe került az áfa és vám után? (bár vám, ha még mindig úgy van, ahogy tudom, csak 150 euro felett aktuális)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1010) shootme2 válasza mike1334 (#1009) üzenetére


shootme2
aktív tag

Csak áfát kell fizetni rá tehát a telefon ára postaköltséggel*1,27-el plusz ha sima postával rendeled akkor 1500Ft kezelési költség (DHL-nél nincs ilyen) így ki tudod számolni az általad kinézett példány árát egyébként 30 körül van a vége.

(#1011) Tonyk válasza DualCoreWin (#1008) üzenetére


Tonyk
veterán

37.900. A múlt héten még egy ezressel olcsóbb volt. Másnap nálam volt a rendelés után.

(#1012) XenHai

Az előző hozzászólásomban látod, honnét vettem. Tisztán jött, nem volt benne kínai app. A gyári sw. nálam atomstabil.
A GPS a Samsung Galaxy S-emhez képes 500%-os javulás, pedig azon sem volt semmi bajom a GPS-el. Pillanatok alatt talál 3-4 holdat ott is ahol az S csak pislogott.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1012) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv .
tervezek venni egy ilyen telefont barátnőmnek.
De érdekelne egy két dolog. Milyen a telefon GPS-e fontos lenne elégé sűrűn lenne használva.
Van stabil meg bízható szoftver a telefonta nem akarom állandóan babrálni neki.

(#1013) mike1334 válasza Tonyk (#1011) üzenetére


mike1334
veterán

Köszi! Hm..akkor az a +6-7e megéri az egy év garanciáért...kár hogy most épp kifogyott a fekete :(

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1014) CoolBoy323 válasza mike1334 (#1013) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Dehogy eri meg a sufni gari

(#1015) mike1334 válasza CoolBoy323 (#1014) üzenetére


mike1334
veterán

Kinek mi..inkább cseréljék/javítsák ott, mint hogy ki kelljen küldenem Kínába...plusz, ha az első 14 napban nincs nagy baj, akkor kisebb az esélye, hogy később lesz...addig meg egyszerűbb a város másik felére visszavinni, hogy köszi nem kérem, mint a fentebbi országba :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1016) Tonyk válasza CoolBoy323 (#1014) üzenetére


Tonyk
veterán

Ma mert a Kínai garancia az aztán tuti szuper?!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1017) shootme2 válasza Tonyk (#1016) üzenetére


shootme2
aktív tag

Senki sem mondta hogy a kínai garancia tuti szuper csak egy sufnibolt (ami lehet hogy holnap bezár) garanciája sem jobb így nem feltétlen éri meg azt a + 6-7k-t. De egyébként ha valakinek az ad megnyugvást és megéri neki az a plusz akkor adott a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#1018) Atrasko


Atrasko
tag

A fekete színű verziónak milyen a készülékház kerete?
Néhány weboldalom fekete a körbefutó perem, más oldalakon fémes krómszínű.
Kinek milyen jött?
Van rá szabály? Mindkét 3G-s változatban (TD-s és a WCDMA-s) példányoknál is van ilyen színkülönbség?

[ Szerkesztve ]

(#1019) HERR Z válasza Atrasko (#1018) üzenetére


HERR Z
veterán

fekete a keret, a bill króm nekem (TD)

(#1021) kleine


kleine
tag

Van valakinek tapasztalata a LEWA ROM-al? Van benne vállalati fiók? Valami hiba?

(#1022) szekzol


szekzol
tag

Sziasztok,
Múlt héten kedden megérkezett a teló (WCDMA) 1 hét alatt a Minideal-ról (postával). 19-én este rendeltük, már másnap kaptunk Tracking N-t (Aug. 20. ott nem ünnep...).
Mivel voltak benne kínai szoftok, még a megérkezés estéjén CoolBoy323 leírását követve feltettem cappa72 által kipucolt backup-ot. Ezúton is nagy köszönet érte mindkettőjüknek. Sajnos a gyerek miatt kevés a szabadidőm, ezt is 22:00 után keztem el. Jó lett volna cappa72 PC-s MobileUncleTools-os mentését is megcsinálni a gyári ROM-ról, de ha jól visszaemlékszem azt elsőre fel sem fogtam annak idején mikor futólag átolvastam (a hiba bennem van). Most meg időm sincs annyi. Lényeg a lényeg, a pucolt backup gond nélkül felment a leírást pontosan követve.

A telefonról...
pozitívumok:
- szép, elegáns, minőségi kidolgozású teló. Jó kézbe fogni.
- gyors. Egy 3 évig használt Defy-t (Wiui 3.1.27, Antutu: 4019) váltott le így azt nem volt nehéz lekörözni.
- szép kijelző (a Defy-é is az volt)
- GPS: nem mókoltam vele semmit, egy rövid próba alatt, autóban, offline, nem tűnt rosszabbnak a Defy-nél. De csak rövid ideig próbáltam.
- Akksi elsőre gyors merülésűnek tűnt, de most tartok 46% és 3:20 perc kijelző időnél. Tegnap reggel húztam le a töltőről. Igaz ennek nagy része e-book olvasás, Play áruház és böngészés wifi-n keresztül. (wifi csak böngészés és Play áruház alatt volt bekapcsolva). Nem vagyok "power user".
- kaptam hozzá egy sárga színű eredeti Jiayu szilikon bumper tokot ajándékba. Gondolom a kínai kollégának ilyen akadt a kezébe. Még jó hogy nem a rózsaszín (persze ajándék lónak...) Jó minőségű az is.
- vettem hozzá Jiayu kijelző fóliát is. Még sohasem volt a kezemben ilyen minőségi fólia. Remegő kezekkel ragasztottam fel a fürdőszoba párájában a vécé fedele előtt térdepelve :) . Alig kisebb a kijelzőnél, nehéz volt pontosan illeszteni még a youtube-os technikákkal is. Azért így is szorult alá 1-2 pici porszem a pereme mellett, de annyira nem zavaró.
A Defyhez Németországból rendelt fóliát használtam, 10 db-ot adtak ugyanennyiért, a minősége is ennek megfelelő volt.
- értesítési led működik (jelzi a nem fogadott hívást, új emailt, merülő akksit)

negatívum:
- igazából egy dologgal van problémám, ez pedig a beszélgetés közbeni hangminőség. A mikrofon jó, engem jól hallanak, de a hangszóróval nem vagyok igazán elégedett. A Defyhez képest gyengébb és halkabb max hangerőn is. A feleségem Huawei Honor 3C-hez képest is. Olyan gépiesen, kicsit torzan hallom a beszélgetőpartneremet.
Van valami módszer a hangminőség javítására?
Mintha Defy-nél CM7 ROM alatt lehetett választani hangminőségek között (de ebben nem vagyok biztos, nem piszkáltam)
- időnként, mikor kivettem a zsebemből mintha feloldott volna magától a teló és belépett a tárcsázóba (lehet, hogy hívogattam is ezt-azt). Beállítottam egy feloldási mintázatot, azóta nem tapasztaltam (erről a problémáról mintha lett volna szó itt a fórumban)

Egyenlőre ennyi. Csak az a fránya hangminőség egy ici-picit jobb lenne...

(#1023) XenHai válasza szekzol (#1022) üzenetére


XenHai
senior tag

Köszi az össze foglaló !
Én is agyalok ,hogy veszek egy ilyet asszonynak, defy+ váltana .

(#1024) Anonymus23 válasza szekzol (#1022) üzenetére


Anonymus23
veterán

Azt vettem észre, hogy ezeknél a telefonoknál a hangerő eléggé le van véve gyárilag, rootolt telefon, plusz MTK Engineering Mode, vagy a már feltelepített MUT is jó hozzá.
Videó, 4. perc környékén van, hogy mit kell csinálni.
Umi X1 pronál működik (de minden MTK procisnál), a külső hangszórót is lehet vele állítgatni, ha kevés lenne a csengőhang, de szinte mindent, előtte érdemes az eredeti állapotot lefotózni/screenelni, ha valahol nagyon eltévedne az ember.

;) - The Power of the Light Side

(#1025) szekzol válasza Anonymus23 (#1024) üzenetére


szekzol
tag

Köszi a javaslatot, ha lesz egy kis időm meglesem. Jó lenne kicsit javìtani rajta mert a teló egyébként irtó jó. Nem csak a hangerőt, a hangszìnt is jó lenne kicsit javìtani. A feleségem szerint nem annyira vészes. Szubjektìv.
Régóta keresem a Defy utódjàt, Xiaomi MI2s-en gondolkodtam, de az nem ez az àrkategória (~70e). A youtube-on egy sràc kezébe fogta mind a kettőt és nekem nagyon hasonlónak tűnt.

(#1026) mike1334


mike1334
veterán

Használt közületek vki ez előtt windowsos telefont, azon belül is mondjuk lumia 620at? Ahhoz képest milyen? Általános felhasználhatóságra, stabilitásra gondolok...a kamera, az üzemidő és a kijelző mérete ebben jobb. De mondjuk a gps, fagyás/újraindulás, kijelző minősége terén nem tudom van e ilyen jó, vagy esetleg jobb, mint ez?

Félreértés ne essék imádom a wp-t, de 720at nem találok annyiért, mint ezt a telót, és ahhoz ez áll talán legközelebb ebben az árkategóriában.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1027) whpgab


whpgab
csendes tag

A TD-SCDMA verzióhoz is ugyanazok a romok jók vagy annak van egy külön szekciója a romokhoz? Ha jól látom a wcdma verzió romja közelebb áll a gyári androidhoz, míg a TD verzió inkább a MIUI-ho hasonlít.

Whpgab

(#1028) shootme2 válasza whpgab (#1027) üzenetére


shootme2
aktív tag

Nem ugyanaz való hozzájuk de itt minkettőhöz szoktak linkelni. Rosszul látod a gyári rom ugyanúgy néz ki mindkettőn.

(#1029) Tonyk válasza whpgab (#1027) üzenetére


Tonyk
veterán

Itt akad egy pár mindkét verzióhoz

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1030) Pootj


Pootj
csendes tag

Sziasztok!

Tényleg nincs senkinek tippje a térkép forgatásra? Találkozott vele valaki más is? Új romot csak végső megoldásként raknék, mert ami van tökéletes. Egyébként antelife.com-rol rendeltem.

(#1031) whpgab válasza shootme2 (#1028) üzenetére


whpgab
csendes tag

Nekem ez van rajta, gyárilag:

[ Szerkesztve ]

Whpgab

(#1032) whpgab válasza Tonyk (#1029) üzenetére


whpgab
csendes tag

Köszi, de sajnos csak egy CWM van hozzá itt. Nem létfontosságú, mert egyelőre jó az is, ami rajta van. Root működik, gyomlálni meg tudok :)

Whpgab

(#1033) Gabócza válasza Pootj (#1030) üzenetére


Gabócza
senior tag

Kipróbáltam, nekem se forog a google térkép. Próbáltam utánaolvasni, hogy mi lehet az oka. de sajnos nem találtam semmit. Mintha a google maps nem érzékelné hogy lenne mágneses szenzor a telefonban, közben meg a g:hu-ban az iránytű tökéletesen működik... :F

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1034) shootme2 válasza whpgab (#1031) üzenetére


shootme2
aktív tag

Így már érthető hogy nem látod egyformának. Nemrég raktam fel gyárit hozzá ha egy kicsit visszaolvasol meg is találod kb 5 perc alatt felrakható.
Tonyk linkjén vannak td romok is miui, color os, lewa...

(#1035) whpgab válasza Anonymus23 (#1024) üzenetére


whpgab
csendes tag

Kipróbálom én is.

[ Szerkesztve ]

Whpgab

(#1036) Tesztelo.hu válasza mike1334 (#1026) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Ez mintha egy kicsit félrement volna. :)

(#1037) sbe561


sbe561
tag

Üdv!
Tegnap nekem is megérkezett a teló! Azonnal ment is rá a cappa által módosított rom (Amiért ismét 1000 hála neki! :R :R :R ) Valaki látott hozzá olyan szilikon tokot aminek nem ilyen gusztustalan pettyes a hátúja? :F :W

[ Szerkesztve ]

(#1038) CoolBoy323 válasza sbe561 (#1037) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Pedig tok jo ez a tok :)

Tudtommal nincs mas fajta szilikon hozza (egyelore?!)

(#1039) Anonymus23 válasza CoolBoy323 (#1038) üzenetére


Anonymus23
veterán

Van, pl. ilyen festett dizájnos fajta

És még ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#1040) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#1039) üzenetére


Anonymus23
veterán

Mondjuk a második nem a G2F hanem G2 :(

;) - The Power of the Light Side

(#1041) colonia válasza Anonymus23 (#1039) üzenetére


colonia
aktív tag

Az az angol zászlós tetszik! :)

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#1042) mike1334


mike1334
veterán

Melyik könnyen elérhető telefonra hasonlít leginkább a méreteiben és súlyában a g2f? Mert jó lenne kézbe venni, hogy milyen, de a közelben nem nagyon van, de mondjuk media van, és ha tudtok hasonlót, akkor az után már könnyebb lenne elképzelni :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1043) Lordus válasza mike1334 (#1042) üzenetére


Lordus
senior tag

sztem kb. iphone 4.
nekem mi2s van, és ennél egy hangyányival kisebb elvileg a g2f. a mi2s meg nagyon közel van méretben az iphone 4-hez. (remélem nem arra gondolsz, hogy tizedmilliméter pontosan ugyanakkorát akarsz kézbe fogni :B )
bár annak a kijelzője asszem csak 4"-os, így becsapós a dolog a kijelzőt illetően...

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#1044) CoolBoy323 válasza mike1334 (#1042) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Gugli a merertekkel, toll papir es rajzol :))

(#1045) Lordus válasza CoolBoy323 (#1044) üzenetére


Lordus
senior tag

ááá...

akkor már elő az olló, ragasztó és szépen meg kell csinálni papírból a kis téglácskát 3d-ben :DD

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#1046) CoolBoy323 válasza Lordus (#1045) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akár :))

Vagy 3D nyomtato :))

(#1047) 7Sony7 válasza Lordus (#1045) üzenetére


7Sony7
addikt

A fenyő könnyen faragható... :U :)

-

(#1048) Tonyk válasza 7Sony7 (#1047) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor inkább már valami homokkőből vagy gázbetonból faragjátok ki.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1049) Pootj válasza shootme2 (#1034) üzenetére


Pootj
csendes tag

Én is kerestem, de sem angol sem német nyelven nem találtam megoldást. Egy német fórumon említik ugyan a problémát, de megoldás ott sincs... Az iránytű egyébként más szoftverben megy és pontos is. Csak a gugli térképben vacakol...

(#1050) CoolBoy323 válasza Pootj (#1049) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Korábbit próbáltatok?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.