Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Batistuta7


Batistuta7
tag

én is nagyon remélem hogy megoldják a srácok mert minden paraméterében ilyen telőt keresek. megkedveltem a a jiayu márkát. nagyon stabil telókat csinál jó áron.a g2-ben egyedül a kamera volt gyengébb de ebben már az is rendben van.

a wcdma-sok csak kisebb felbontásban vannak ,hd kijelzős nincs belőle jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#752) Graphics válasza Batistuta7 (#751) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elvileg lesz majd HD is. De MT6582M-mel

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#753) HERR Z válasza Graphics (#752) üzenetére


HERR Z
veterán

a wcdma verzió is kb 3-4 hónapot csúszott, szal eléggé "when its done" feeling így elsőre ;]

(#754) Gabócza válasza Batistuta7 (#746) üzenetére


Gabócza
senior tag

Egy fórum általában úgy működik, hogy az ír bele, akinek valami problémája van. Ha megnézed, az akku gond 2-3 embernél jött elő, ebből egynek másik akku megvételével, a másiknak pedig romcsere után már nem volt problémája. A többség, mint én, akinek nincs ilyen gondja, az nem írja tele a fórumot, hogy jól működik a készüléke, de most én megteszem. ;)
Nagyon meg vagyok elégedve a telefonnal, mind külsőleg, mind belsőleg. Volt már ezelőtt jópár telefonom, csak androidosból több mint 20 féle, szóval van összehasonlítási alapom. Ezelőtt egy nexus 4-em volt, aminek a méretével nem bírtam megbarátkozni. Ennek pont tökéletes a mérete számomra, tetszik, hogy van egy kis súlya, a kijelző felbontásától féltem n4 után, de teljesen vállalható, a színei pedig jobban tetszenek. A wifije erősebb mint a n4-é volt, ott is két "pálcikás", ahol a n4 már alig érzékelt. A GPS gyors, pontos, teszteltem biciklivel, szépen ott húzta a csíkot, ahol kell. Iránytű is szépen működik. Üzemidőm 2-3 nap, kb. ugyanannyi, mint a n4-é volt ugyanilyen használat mellett.
Kb. 1 hónapja használom, mindjárt az elején feltettem a cappa féle pucolt romot, azóta semmilyen fagyásom, lassulásom, elszállásom, stb. nem volt. A készülék csak teszi a dolgát. Szerintem ebben a méretben, ilyen áron nincs nála jobb vétel...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#755) margithid válasza Gabócza (#754) üzenetére


margithid
veterán

Tehát a cikkben leírt 2 napos üzemidő, napi 4 óra kijelzőhasználattal reális?
Csak mert ez igencsak jó lenne. És érdekes a cikkben is csak átlagosnak van írva az üzemidő.

(#756) Gabócza válasza margithid (#755) üzenetére


Gabócza
senior tag

Őszintén szólva fogalmam sincs, mert én csak használom a telefonom, nem méregetem. A kijelzőidő is csalóka lehet, mert nem mindegy, hogy mi történik miközben be van kapcsolva kijelző. Azt tudom, hogy egy éjszaka alatt, csak telefon üzemmódban (minden adatforgalom kikapcsolva) 2-3%-ot merül. De szerintem a 4-5 óra kijelzőidő reális lehet, mert annyit tudott a n4 is, azt is 2-3 naponta töltöttem és az is kb. ennyit merült nekem egy éjszaka alatt...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#757) poffsoft válasza Blizzardking (#714) üzenetére


poffsoft
addikt

miui (fehér) kontra cappa72 rom:

antutu battery, 40% merítéssel: 5953 pont (fehér, miui)
40% merítéssel: 6137 pont (fekete)

Nekem egészen szimpatikus ez a miui, sajna leánynak nem jött be.
Állítólag a touchpanel "érzéketlenebb" mint a cappa romnál.
A merülés-töltés viszont mintha meggyógyult volna ezzel a rommal: sokkal lassabban tölt, sokkal lassabban merül...

[ Szerkesztve ]

(#758) Blizzardking válasza tozso76 (#743) üzenetére


Blizzardking
őstag

Működik, nagyon szépen skálázódik a frekvencia. Ha akarod linkelek screenshotot. 14 óra 46 percből mindössze 14 percet töltött maxon, 1:40-t 1GHz-en, és 5:06 óráig volt mélyalvásban mint Ellen Ripley.
A Cappa által tisztított eredeti rommal nem próbáltam, fentiek a G2FW-custom_from_TD_HD_R-V0.10.4 nevezetűre vonatkoznak.

RBJ (744) - még nem ernyedtem el teljesen, de ha rögtön ezzel a rommal jön, lehet hogy be se feszülök ennyire. Csak azok miatt írom akik nem értik a dolgot mert az ő telójuk rendben volt, hogy a 2 óra kijelzőidőt sem tudtam elérni rajta, és az egy nap tőltő nélkül irreálisan távoli volt. 2 órán át még ebookot sem lehetett olvasni rajta, nemhogy használni, netezni stb.

Batistuta7 - ugyanezt tudom mondani mint RBJ-nek, ha nem riadsz vissza egy kis rom cserétől, ennyiért nincs más. Ha out of the box akarod használni, érhet meglepetés.

margithid (755) - inkább biztonságosan 1 nap. Ha valaki irodában dolgozik és van töltője, és belevág a második napba, lehet hogy összejön neki, de akinek vérre megy a dolog az jobb ha feltölti. Jelzem a saját munkadarabom alapján írom, lehet (sőt biztos) hogy van akinek nagyobb mákja volt mint nekem. A 4 óra kijelzőidő elérhető most már nekem is.

poffsoft (757) - majd csinálok ezzel is egy battery tesztet, de azt már tutira ki merem jelenteni, hogy sokkal sokkal jobb lett. Nemcsak akkuidőben, hőmérsékletben is van változás, 5-8 fokkal alacsonyabb. Még van a LeWa amit valaki linkelt itt, az jobban érdekel mint a miui.

Összegezve tehát - a telefon általában nagyon jól összerakott, nagyon jó készülék. Arról lehet szó, hogy kapkodva piacra dobták kevés tesztelést és optimalizálást követően. Emiatt van némi szórás a működésben, ami inkább szoftveresnek látszik. Úgy tűnik, hogy maga a hardver rendben van, a gyári rom - mondjuk úgy - esetleges. Aki ilyenben gondolkodik, számoljon egy rom cserével, és némi recovery mókolással. Aki out of the box akarja használni, annak egy darabig előfordulhat, hogy :o lesz. Ha a jelenlegi állapotot, és az ahhoz vezető utat ismerve döntenem kéne, hogy vennék-e ugyanilyen telefont, egyértelmű igen a válasz. :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#759) Tonyk válasza Blizzardking (#758) üzenetére


Tonyk
veterán

Ez a G2FW-custom_from_TD_HD_R-V0.10.4 is recoveryből állítandó vissza? Már csak azért, mert ahogy nézem ez csak egy img-ből áll a többi "sima" fájl.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#760) colonia válasza Tonyk (#759) üzenetére


colonia
aktív tag

Igen CWM-ből lehet visszaállítani és install zip-et kell választani.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#761) Tonyk válasza colonia (#760) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönöm! Holnap érkezik a teló, kíváncsi leszek...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#762) vargazoli válasza Gabócza (#756) üzenetére


vargazoli
csendes tag

hello.
Te honnan rendelted a telefonod, melyik weboldalról/eladótól?
Válaszodat előre is köszönöm!

(#763) Allyra válasza colonia (#760) üzenetére


Allyra
csendes tag

Tehát, ha jól értem (abszolút kezdő vagyok a témában :B ) haladok aszerint a leírás szerint, amit CoolBoy tett fel még a cappa-féle tisztított ROM felrakásához, csak nem kell az SD kártyára külön recovery-t másolni, hanem a letöltött ROM-file-t (úgy, ahogy van, zip formában, ugye?) a backup mappába, majd a megfelelő lépésben install (restore? ) zip? Így valahogy?

(#764) colonia válasza Allyra (#763) üzenetére


colonia
aktív tag

De kell a CWM, mert ezt is onnan indítod.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#765) Allyra válasza colonia (#764) üzenetére


Allyra
csendes tag

Oké, akkor oda milyen file-t tegyek?

(#766) colonia válasza Allyra (#765) üzenetére


colonia
aktív tag

Az SD kártyára felmásolod a CWM recovery 6.0.1.2-t és a G2FW-custom_from_TD_HD_R-V0.10.4.zip-et. Feltelepíted a CWM-et utána Recovery módban indítod a mobilt és ott install zip és kiválasztod a ROM-ot.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#767) Allyra válasza colonia (#766) üzenetére


Allyra
csendes tag

Ohh, így már értem, azt hittem, minden ROM-hoz van külön recovery (látszik ám, hogy igazából nem értek hozzá :B - bár, ha esetleg tudsz valami értelmes összefoglalót kezdőknek, ami az alapoktól magyaráz, akkor boldogan olvasnám :) )

Köszönöm szépen! :)

(#768) Gabócza válasza vargazoli (#762) üzenetére


Gabócza
senior tag

Az én telefonom a KukkSteve féle csoportos rendelésből származik...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#769) Blizzardking válasza Allyra (#767) üzenetére


Blizzardking
őstag

Erről már volt szó régebben, felmerült némi igény a fogalmak tisztázására. Ha ezt elolvasod + Coolboy leírását, akkor sikerülni fog. Cappa pucolt romját nem a hagyományos módon kell feltenni, mivel az nem rom telepítésnek számít, hanem mentett állapot visszaállításának. CoolBoy leírása arról szól, és ott van jelentősége annak, hogy a Cappa mentését tartalmazó mappát pontosan oda tedd ahova kell. Ha másik romot teszel fel, akkor is a recovery kell hozzá, de nem a visszaállítás funkció, hanem a zip fájl telepítése. Ehhez a megfelelő zip fájlt a kártya gyökerébe kell tenni. Én azt javaslom, hogy ha a recovery ok, elindul a CWM, akkor először biztos ami biztos csinálj egy mentést a jelenlegi állapotról a backup funkcióval. Utána szabad a vásár, visszaállíthatod bármikor Cappáét, vagy telepítheted szabadon valamelyiket amik itt előfordultak.

Más; akinek a Miui van fent és nem megy a led, nem lehet hogy az xposedled control nevű modul megoldja..?
Nekem volt hogy egy adott app (egyébként a business calendar) nem akart jelezni az istenért se, és a fenti módon megoldódott a dolog. Vagy Miui alatt nem szokás Xposedet feltenni..? :U

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#770) Allyra válasza Blizzardking (#769) üzenetére


Allyra
csendes tag

Köszönöm, olvastam :) Csak első (pár..) olvasatra még nem volt teljesen tiszta a dolog :B (Tényleg, azt nem fogtam fel, h. ez a recovery igazából egy telefon-specifikus, de azon belül általánosan használható program tulajdonképp, amivel aztán fel lehet tenni a ROM-okat, már ha most már jól értem.)

De talán kezd már tisztulni :) És hálás köszönet még 1x a segítségért! :R

(#771) Vjankovics82 válasza Blizzardking (#769) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Miui romnál nem nagyon működik az xposed vagyis a gravitybox se! Pedig jó lenne valahogy a ledet megoldani! A zöld ledet nem ismeri!

(#772) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Erősen gondolkodok egy ilyen készülék vásárlásán! Mi a véleményetek? Tapasztalat? Negatív dolgok? Ami kicsit visszatart, az a gariztatás. Honnan érdemes rendelni?
Köszi

(#773) hege21 válasza Vjankovics82 (#771) üzenetére


hege21
senior tag

Csak a zöld nem megy?
Nálam egyik se ment.....

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#774) hege21 válasza Vjankovics82 (#771) üzenetére


hege21
senior tag

Itt leírtak szerint próbálgattam,de eddig nem jött össze..
Lehet csak a miui_4.5.23 rommal megy. a javítás..

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#775) Tonyk válasza Tonyk (#761) üzenetére


Tonyk
veterán

Megjött a teló, totál kipucolt állapotban. Egy deka kínai app sincs benne. Eddig nagyon bejövős!

szerk: gyors hozzáteszem: kopp-kopp-kopp

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#776) Vjankovics82 válasza hege21 (#774) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Igen én is próbáltam ott van az patch hozzá rátettem és működik a piros és kék! kék a nem fogadott sms hívás! töltésnél piros mikor 100%-ra felment megint kék! :D oda a zöld :N

(#777) hege21 válasza Vjankovics82 (#776) üzenetére


hege21
senior tag

Nálam a nem fogadott hívásnál nem akar jelezni :(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#778) Tonyk


Tonyk
veterán

Csak egy kopaszt kérdés: A backup után nektek is olyan 1x MB (13 Mb konkrétan) Backup meletti blobs mappa meg olyan 560Mb körüli . Persze ez szinte szűz telefonról.
Na csak azért kérdezem mert ez a két mappa még véletlenül sem hasonlít tartalmilag a cappa féle mentéshez. Ez így OK?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#779) Vjankovics82 válasza hege21 (#777) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Bocsi de most próbáltam nálam se jelez hívásnál! :( hogy tudnánk ezt megoldani? pedig nagyon tetszik ez miui rom!

(#780) margithid válasza Tonyk (#775) üzenetére


margithid
veterán

Honnan rendelted?
Alapból mennyi a szabad Ram?

(#781) cappa72 válasza Tonyk (#778) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ez azért van, mert a 2-féle mentést tud a CWM 6-os verziója (bár a 6.0.5.0 már még egyet).
blob (dup) és tar

Állítsd át a mentési formátumot tar-ra.
backup and restore -> choose backup format -> tar.

Ez jobban kezelhető

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#782) Tonyk válasza cappa72 (#781) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszönöm! :R

Cappa72, Bocsi, de még annyi kérdésem lenne (Galaxy S-ről jövök), hogy itt nem látható/használható szabadon a belső SD tartalma? Látom hogy storage alatt van egy sdcard1 és sdcard0. sdcard0 a külső kártya, az sdcard 1-hez a jogok 000.

(#780) margithid

Itt próbálkoztam először a csoportos rendeléssel, de a srác 1 napig nem válaszolt, így mérgemben megrendeltem a mobilamp-tól. Van raktáron nekik fehér, fekete. Ha aug.20-at nem számolom , akkor másnap itt volt.
RAM: Ez-az már van rajta, így 727MB körül, most hogy éppen néztem.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#783) steve1977 válasza Tonyk (#782) üzenetére


steve1977
tag

Nem akarok cappa mester beszélgetésébe beleokoskodni, csak halkan megjegyzem, hogy a nálam járt 4 g2f mindegyikénél a belső memória csak programtelepítésre használható, nincs " belső sd kártya" a felhasználói adatoknak, hanem csak a külső fizikai sd-t láta a filekezelő. Persze a root explorer látja amit nálad is, ugyanúgy.

(#784) cappa72 válasza steve1977 (#783) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az a szerencse, hogy ez már így érkezik meg mindenkihez.
Ez egy nagy előny, örüljünk neki.

Az már csak az én kíváncsiságom volt, hogy ez hogyan van. Ezért írtam a blogomban, hogy "átparticionálva érkezett" (illetve a háttere is ott van, miért is mertem ezt kijelenteni). Ezt gyakorlatilag bárki képes megcsinálni megfelelő affinítással (mint ahogy meg is csináltam F1-re, w781-ra, htm a6w-re, blade super 1/2 verzióra, és még pár telefonra).

(#782) Tonyk
Itt már nincs belső SD mert gyárilag megszüntették.
Hidd el, ez csak jó.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#785) paulkaresz válasza Tonyk (#782) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

milyen ROM van a mobilamb-os beszerzésen?

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#786) Graphics válasza cappa72 (#784) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez ugyebár azért jó, mert nem fog elfogyni a rendszer alatt a memória, és nem vezet majd idétlen belassulásokhoz.

Sok alsóbb kategóriás készüléknél is már így jönnek a mod-romok is. Pl Lenovo A516-osnál az Allegro ROM ilyen még.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#787) paulkaresz válasza paulkaresz (#785) üzenetére


paulkaresz
aktív tag

ooopsz rom?

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#788) steve1977 válasza cappa72 (#784) üzenetére


steve1977
tag

Nekem is nagyon jó, hogy így osztották fel a belső sdt, annó a zte v970nel jártam úgy, hogy több ismerős is hoza vissza, hogy tele az 512mb, mit lehet tenni :)

(#789) Graphics válasza steve1977 (#788) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem az 512 telik meg, hanem a belső SD partíció , ahova szemetelnek az appok :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#790) cappa72 válasza Graphics (#789) üzenetére


cappa72
nagyúr

V970 esetén ennyi volt a data partíció (512MB), ezért volt szükség az átparticionálásra (lett belőle 2,5GB)

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#791) Graphics válasza cappa72 (#790) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ja, hopsz :R :D mondom én hogy aludnom kell már.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#792) steve1977 válasza Graphics (#789) üzenetére


steve1977
tag

A g3c-n amiről a hozzászólásaim írom a telefonban fizikailag meglévő 4gb "rom"ból 2.6gb áll rendelkezésre programok felhasználói telepítésére. Régebbi (általam használt) telókon ez a tárhely ketté volt particionálva 512mb a programok telepítésére, a fennmaradó rész "belső sd" kártyaként üzemelt.

[ Szerkesztve ]

(#793) steve1977 válasza cappa72 (#790) üzenetére


steve1977
tag

Megelőztél Mester :)

(#794) steve1977 válasza Graphics (#791) üzenetére


steve1977
tag

Nálam is már alszik a ház, az erkélyen pálinkázok, olvasok és fórumozok csendben :)

(#795) poffsoft válasza Blizzardking (#758) üzenetére


poffsoft
addikt

lewa kb negyed órát volt fönt:
- kínai cuccok mindenhol
- kb. miui a felület
- azonnal talált frissítést, mondtam neki, nosza, letöltötte, installálta, és bootloop lett a jutalma.
Most teljes wipe (battery statot is beleértve) után visszament a G2FW-custom_from_TD_HD_R-V0.10.4, egyelőre jónak tűnik a merülés/melegedés itt is, a GSAM is mintha magához térne (legalábbis, amikor belenéztem egész elfogadható statokat írt).
Nincs tervben újabb antutu battery, de ha unatkozom, lehet, ráeresztem mégegyszer. :B

[ Szerkesztve ]

(#796) Tonyk válasza paulkaresz (#785) üzenetére


Tonyk
veterán

4.2.2
modem:SM219_REDUCE_BP_W_V0.0.2_S1114 (2013/11/14)
kernel:3.4.5
Build: G2FW-20140521-W-R-v0.73

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#797) margithid


margithid
veterán

Srácok, hogyhogy ennyit romoltok? A gyári rendszer nem tökéletes, ha leszedi az ember a kínai alkalmazásokat?

(#798) Gabócza válasza margithid (#797) üzenetére


Gabócza
senior tag

Mivel nem nagy cucc a romcsere, ezért gondolom kíváncsiak, hogy melyikkel mennyire használható. Nekem tökéletesen megy a Cappa féle kipucolt gyári, úgyhogy nem bántom, de ha lenne egy hibátlan MIUI, nem biztos, hogy nem csábulnék el.

Ugyanez volt a nexus 4-nél is. Volt aki azért vette, mert kismillió rom volt hozzá, én meg azért, mert azon az android úgy működött, ahogy a google kitalálta, úgyhogy azt még csak nem is rootoltam, annyira jó volt nekem a gyári.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#799) tozso76 válasza Blizzardking (#758) üzenetére


tozso76
aktív tag

Most màr nalám is megy a skálázás. Kellett a telonak egy restart, valami beragadt és pörgette a magokat. Ami viszont érdekes az az, ha voip hívást indítok az piszkosúl tekeri a cpu-t és melegszik a hátulja. Ráadásul ezek után nem engedi 600mhz-re le a cpu-t és csak egy mag megy alvoba. Tehát a gyari romon van még mit csiszolni.

(#800) margithid válasza Gabócza (#798) üzenetére


margithid
veterán

Értem.
Mondjuk miui-nak lehet kevés az 1 GB Ram, a 700 mb szabad Ram viszont nagyon jó.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.