Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) bpmcwap válasza Anonymus23 (#350) üzenetére


bpmcwap
senior tag

a backup készítéskor csesztem el, mert láttam hogy dátum mappák vannak és nem átneveztem a Cappa mappát hanem betettem egy dátum mappába... a szintek ezáltal elcsúsztak, még jó hogy nem szált el a telo mert a gyári benne volt a ramban...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#352) Anonymus23 válasza bpmcwap (#351) üzenetére


Anonymus23
veterán

:K
Viszont ez a MAC fura, ilyet még nem láttam, hogy ugrál.
A cappa rommal is?

MAC address changer appok vannak, de ott direkt változtatni akar az ember, de attól a fizikai cím még megmarad, max a hálózatot csapja be.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#353) bpmcwap válasza Anonymus23 (#352) üzenetére


bpmcwap
senior tag

probáld ki hogy lekapcsolod a wifit majd ujra és nézd meg előtte a macet meg utána, lehet neked is ilyen csak neked nem fix ip van osztva és nem vetted eddig észre... egyébként valószínűleg ezért ugrál s wifi jelerőssége is....mindig mikor változik a mac, a router uj ipt oszt...igen caapaval is

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#354) Anonymus23 válasza bpmcwap (#353) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem már nincs meg a G2F, de ilyet nem csinált, azaz nem tudom elképzelni, mivel ilyet nem tapasztaltam még egyetlen mobilnál sem, hogy ugrált volna bármikor is. Nem is normális dolog.
Ahogy egy eszköz, ami tudom, hogy a házban marad, azonnal kap fix IP-t, de ilyet még nem láttam, pedig sok eszköznek van fix IP beállítva (konkrétan 12) a hálózaton, de mindegyik mindig elérhető...

;) - The Power of the Light Side

(#355) bpmcwap válasza bpmcwap (#353) üzenetére


bpmcwap
senior tag

a wifi menüben van egy olyan ssid, hogy NVRAM WARNING Err= 0x10
ebben az a furcsa, hogy minden egyes rom cserénél és újraindításnál ott van.... ha rámegyek csatlakozni akkor azt írja ki hogy hatókörön kívül... el se tudom felejtetni...
a maccim nem változhat, én is igy tudom!Az az eszköz egyedi fizikai címe. én is tudom hogy nem normális csak nem tudok mit kezdeni vele...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#356) Anonymus23 válasza bpmcwap (#355) üzenetére


Anonymus23
veterán

Honnan vetted azt a telefont?
Valami nagyon nem kerek ott, a MAC cím nem változik csak úgy magától. Nem valami kiskaput raktak rá a ferdeszeműek? Vagy hardveresen hibás... De a MAC címet nem generálja, hanem kapja! Vagy nem jól olvassa ki a címet az eszközből?

PL itt egy téma, olvass bele..

Erről a hibáról is írnak:
NVRAM WARNING Err= 0x10
A lap alján keress rá.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#357) bpmcwap válasza Anonymus23 (#356) üzenetére


bpmcwap
senior tag

aha, meg is van: Igen ezt a hibát a telefon írja ki a szervizmenüben.Külföldi oldalakon találtam sok kérdést ezzel a témával kapcsolatban,és akinek ez a hibakód jelentkezik annál mindnél MAC cím változás történik.Firmware hibának írják.Root jogokkal ki kell másolni egy rendszerfájlt a PC-re majd hexa editorral át kell írni benne 2 bájtot,majd vissza kell másolni a telefonba,felülírva az eredeti fájlt.A kutyaság az egészben az hogy ez a fájl tárolja a telefon IMEI számait (ha jól értettem a figyelmeztetéseket) és ha esetleg azt is elírják akkor gáz van.Természetesen biztonsági másolatból helyre lehet állítani,de nem reckírozom meg ezt az átírást...
már csak azt kéne tudni, hogy melyik fájlban mit kellene átírni... talán majd Cappa tudni fogja ha erre jár

ha megnyitom az IMEI.bak fájlt akkor abban egy katyvasz van.... :(
Ă“}�_wĚ@U‹ŔäĂ“}�_wĚ@U‹ŔäĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚĂ8ů?�_żBŞtDŚ

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#358) bpmcwap válasza bpmcwap (#357) üzenetére


bpmcwap
senior tag

na találtam egy ilyen hszt, le is töltöttem de nem tudom megnyitni,mert nekem nem az van mint neki a képernyőképen, nem tudok vele mit kezdeni...

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#359) Anonymus23 válasza bpmcwap (#358) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát ilyen szinten én már nem nyúlnék bele a telefonba, mert ez nálam a magas kategória, csak látom, hogy mások is küzdenek ilyen problémával.

;) - The Power of the Light Side

(#360) bpmcwap válasza bpmcwap (#358) üzenetére


bpmcwap
senior tag

Nem ez alapján csináltam meg hanem ahogy fent van az xda-n... egyszerűen felülírtam a két fájlt. ES File managerrel. Egyenlőre úgy tűnik működik(wifi ki/be, hálózat csere és reboot után is), plusz eltűnt hálozatokból az error....

NVRAM WARNING, wifi, mac,

[ Szerkesztve ]

Túrista vagyok

(#361) testo92


testo92
csendes tag

Erre még mindig senki semmit ? hsz :(
Kezd nagyon idegesíteni, főleg hogy a telefon Fájl kezelője se látja a telefon saját memóriáját.

(#362) csabi236


csabi236
tag

sziasztok.

Egyik kedves ismerősömnek rendeltünk egy g2f-et és a kínaiak valószínűleg patricionálták a belső sd-t és a sd kártyát nem ismeri fel a gép.volt anno ilyen probélémám a a lenovo a820-al is.
Valakinek valami ötlete van?

(#363) csabi236


csabi236
tag

Vagy egy flashtoolos linket.Valószínüleg újra kell rakni a telefont

(#364) 7Sony7 válasza testo92 (#361) üzenetére


7Sony7
addikt

Üdv! Total commander + pluginnal próbáld meg. Nekem is csak így ismerte fel. (nem ilyen telóm van, de egy próbát megér.)

-

(#365) Blizzardking válasza testo92 (#361) üzenetére


Blizzardking
őstag

Tedd fel a root explorert vagy a total commandert, és ha rootolt a telefon, azok mindent látnak.
Ha PC-re csatlakoztatod akkor az SD kártya tartalmát fogod látni.

360 bpmcwap - azt is írják hogy a jogosultságokat is be kell állítani (rw-rw----). Az is megtörtént? A sima bemásolás nem elég.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#366) bpmcwap válasza Blizzardking (#365) üzenetére


bpmcwap
senior tag

látom, de nem állítottam semmit és teljesen jó!

Túrista vagyok

(#367) f8enter


f8enter
aktív tag

Tud valaki ajánlani bevált kamera appot? Ingyenesek előnyben, de ha valami nagyon átütő fizetőst tudtok, akkor az is jöhet.

(#368) cappa72 válasza f8enter (#367) üzenetére


cappa72
nagyúr

CameraMX

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#369) Blizzardking válasza f8enter (#367) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem Camera Ics+ :)

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#370) Vjankovics82 válasza bpmcwap (#358) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

nekem is van ilyen a wifik között: NVRAM WARNING! könnyű eltüntetni?

(#371) bpmcwap válasza Vjankovics82 (#370) üzenetére


bpmcwap
senior tag

hát nem volt nehéz... Letöltöttem a linkről és bemásoltam a /data/nvram/APCFG/APRDEB mappába felülírva az ott lévő fájlokat. Ezenkívül elvileg a jogokat is meg kellett volna változtatni, de arra nem volt szükség. Azóta is stabilan működik.

Túrista vagyok

(#372) akos727


akos727
senior tag

Szerintetek most honnan érné meg venni egy g2f-et? Minidealen 105 dollár, de jön rá minden lófütty ugye. Esetleg nincs vmi cég, akinek van raktára Európában?

(#373) steve1977 válasza akos727 (#372) üzenetére


steve1977
tag

Akár Budapesten is, mobilamb.eu

(#374) Anonymus23 válasza steve1977 (#373) üzenetére


Anonymus23
veterán

Hát ha extra gyorsan kell, akkor az is jó lehet, de az kb annyi, mintha te kínából DHL-el + ÁFA vennéd meg.

;) - The Power of the Light Side

(#375) CoolBoy323 válasza steve1977 (#373) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ja, jo kis adocsalo szlovak ceg...
Es draga is.

Mini +DHL jo lesz szerintem ;)

(#376) WunderKinder válasza Anonymus23 (#374) üzenetére


WunderKinder
tag

Elképzelhető, hogy a DHL-es csomagot nem vámolják? (tudom nem vám, hanem áfa).

(#377) Vjankovics82 válasza CoolBoy323 (#375) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Akkor már inkább innen: [link]

itt fillérekért van sok ajándék és ingyen! a minin meg semmi és egy nagy hulladék bolt lett!

(#378) Anonymus23 válasza Vjankovics82 (#377) üzenetére


Anonymus23
veterán

+1 to2c

DHL-el jóval olcsóbb mint a Minideal.
Az ÁFA meg 99,9999999% bár te lehetsz a fehér holló.

;) - The Power of the Light Side

(#379) Tesztelo.hu


Tesztelo.hu
senior tag

Frissült a Térkép app, úgy tűnik, mintha ez már jól működne.

A hangerő problémám továbbra is fennáll: bejövő hívás esetén egyszerűen hangprofilt vált (pl. rezgőről normálra) és leveszi a hangerőt kb. 20%-ra. Feltettem e Volume Locker appot, ezzel tudom megakadályozni, hogy ne vegye le a csengés hangerejét és meghalljam. Viszont továbbra sem tudom, mi okozza ezt. (Gyári ROM-om van.)

(#380) testo92 válasza Blizzardking (#365) üzenetére


testo92
csendes tag

Köszi az infót mindkettőtöknek .
Még a topik elején azt olvastam hogy megy a gravitybox de nekem keretrendszer hibát dob ki. Rootolt a telo nagybácsi szerint, cappa féle rom van rajta, a gravityboxot pedig A Torrent ról (N...r) szedtem és mind2 hibát dobott ki

(#381) csabi236


csabi236
tag

Üdv.

A telefon nem ismeri fel az sd kártyát,többet is beleraktunk de egyiket se akarta felismerni.
Valakinek valami ötlete van?

(#382) Blizzardking válasza testo92 (#380) üzenetére


Blizzardking
őstag

Mert előbb az Xposed frameworkot kell feltenni.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#383) Blizzardking válasza csabi236 (#381) üzenetére


Blizzardking
őstag

Reménykedjünk hogy nem hardver hiba.
Feltettem a nejem telefonjából kibányászkodott vold.fstab-ot ide. vold.fstab.jiayug2fwcdma néven.
Egy root képes filekezelővel bele kéne varázsolni a root/system/etc mappába, az ott lévő vold.fstab-ot biztonsági okokból átnevezni valamire, ezt pedig átnevezni vold.fstab-ra. Ezek után a jogokat beállítani erre:
-rw-r--r--

Esetleg előtte ellenőrizheted hogy a mostani vold.fstab ilyen jogokkal szerepel-e.
Ez a fájl felelős a fizikai meghajtók mountolásáért, és ha valaki meghajtókat akar cserélni, ebben kell beállítani.
Újraindítás után jelentkezik a hatása. Az eredetit mindenképp mentsd el, mint mondtam. Bajt nem tud okozni, legrosszabb esetben ugyanígy nem látszik a meghajtód. Ha can fent CWM, előtte egy mentést érdemes hogy legalább a jelenlegi állapot meglegyen egyben.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#384) cappa72 válasza csabi236 (#381) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nézd meg, hogy egy kártyaolvasóban működik-e.

Fontos az is, hogy az SD kártya megfelelően legyen particionálva: primary legyen a FAT32 és ne logical. Sajnos a win hajlamos kapásból logikaira tenni a fat32 formázást.
Ezt egyébként meg tudod nézni adb-n keresztül:
adb shell cat /proc/partitions
parancs kimenete sok dolgot elárul.
Szerintem ezzel kezd.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#385) csabi236


csabi236
tag

Az a legfőbb probléma hogy kb 4 sd kártyát próbáltunk de egyiket sem ismerte fel a telefon.
Kipróbálom amit ajánlottatok de lehetséges hogy megkellene kísérelnem egy flashtoolos romcserét.

(#386) cappa72 válasza csabi236 (#385) üzenetére


cappa72
nagyúr

Mielőtt nekiszaladsz egy flashtool-os rom cserének, azért megnézném az adb parancs kimenetét.
CWM-ből látszik az SD kártya? (Ha van fent CWM)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#387) Blizzardking válasza csabi236 (#385) üzenetére


Blizzardking
őstag

Tök mindegy milyen módszerrel teszed fel, itt az alap probléma az, hogy mindössze 1 db rom van a készülékhez. A nem wcdma telefonhoz készített romot ne tedd rá szerintem.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#388) csabi236 válasza cappa72 (#386) üzenetére


csabi236
tag

Sajnos még nem tudtam rá rakni recoveryt!
Mindent kipróbálok mielőtt nekifognák az új rom telepítésének.

(#389) Blizzardking válasza csabi236 (#388) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha nagyon mindenáron flashelni akarsz, linkeld már be légyszi mit tennél rá.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#390) cappa72 válasza csabi236 (#388) üzenetére


cappa72
nagyúr

Akkor az általam írt parancs kimenetét nézd meg.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#391) testo92 válasza Blizzardking (#382) üzenetére


testo92
csendes tag

Köszi, szépen lassan haladok a megoldás felé, már megy szépen a Gravitybox, működik is hogy a hangerőgombbal felébresztem a képernyőt, de ha sokáig nem érek hozzá ( gondolom amennyire be van állítva az alvó mód) akkor nem működik, valamiért leáll a funkció, ezt hol tudom beállítani hogy folyamatos legyen ?

(#392) Blizzardking válasza testo92 (#391) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnos ezt nem tudom. Én másképp oldottam meg a power gomb tehermentesítését, feltettem a wave to unlock nevű appot, és ha a proximity szenzor előtt elhúzom az ujjam kétszer, akkor éleszt. Hirtelen meg se találtam hol van a gravityboxban a power gombos ébresztés. :F

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#393) testo92 válasza Blizzardking (#392) üzenetére


testo92
csendes tag

Navigációs gombok műveletei/ Hangerő gombok, igazából azért furcsa mert van egy Coolpad F1 em amin ugyan úgy raktam fel a cuccokat és azon akár 2 óra elteltével is működik a hangerőgombos ébresztés.

(#394) akos727 válasza steve1977 (#373) üzenetére


akos727
senior tag

Ahogy latom ez webshop. Garancia hozzájuk szól, tehát ők intézik, vagy nekem kell Kínába küldözgetnem, ha gond van?

(#395) Blizzardking válasza testo92 (#393) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem ha háromszor gyorsan megnyomom akkor ébreszt.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#396) steve1977 válasza akos727 (#394) üzenetére


steve1977
tag

A homlapjukon biztos írják,amit tudok, hogy ismerős innen rendelt g4c-t, nem dropshipper cég, valós készletről dolgoznak, futárral 2 nap alatt nála volt a teló, és semmit sem kellett mókolni, SIMet betette és kész.

(#397) Blizzardking válasza steve1977 (#396) üzenetére


Blizzardking
őstag

Az áraikat lehet látni, a szállítás és a kiszolgálás gyors, az hogy hova vannak bejelentve és hogyan trükköznek az adókkal azt pont lesz@rom vevőként. A rendszerváltás óta bármelyik hatalmon lévő kormánytól akármelyik középkori király térdenállva, könnyes szemmel kérne autogramot, ami az adókat illeti. Az egyetlen bizonytalansági faktor hogy mit csinálnak ha gariztatni kell. Ilyen tapasztalat nélkül nehéz megítélni.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#398) csabi236


csabi236
tag

Üdv.

Raktam a telefonra recoveryt de az alól sem ismeri fel az sd kártyát!
Valakinek valami ötlete van?

(#399) cappa72 válasza csabi236 (#398) üzenetére


cappa72
nagyúr

Még mindig azt javaslom, hogy a már többször említett adb parancs kimenetét nézd meg/másold ide.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#400) csabi236 válasza cappa72 (#399) üzenetére


csabi236
tag

szia,azt hogy tudom elővarázsolni?
tudsz írni egy útmutatást?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.