Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) hege21 válasza Gabócza (#97) üzenetére


hege21
senior tag

Vagy ha van rajt fólia lehet az zavar be.......

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#102) Gabócza válasza hege21 (#101) üzenetére


Gabócza
senior tag

Jogos, tényleg találkoztam már ilyennel is...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#103) buca84


buca84
őstag

Ilyen tokot használ vki? Vélemény?

(#104) cicur99 válasza buca84 (#103) üzenetére


cicur99
tag

Ez egy kicsit bizalomgerjesztőbb tok.
A Feedback-ek is ezt bizonyítják.

[ Szerkesztve ]

(#105) ottobacsi válasza HERR Z (#94) üzenetére


ottobacsi
tag

Akkor már csak az a kérdésem, hogy milyen rom van rajta?
Az enyémen még a gyári van, még érdemlegesen nem nyúltam hozzá.
Ha nem nagyon piszkálom akkor max. 30 órát bir ki.
És nem mellesleg videó lejátszás közben melegszik elég rendesen...

(#106) buca84 válasza cicur99 (#104) üzenetére


buca84
őstag

Ez a "ragasztós" tok mennyire jó megoldás?

(#107) cicur99 válasza buca84 (#106) üzenetére


cicur99
tag

Én úgy használnám az ilyen jellegű tokot, hogy egy vékony szilikon tokba tett telefont ragasztanék a megfelelő helyre, így nem lenne a telefon közvetlenűl a tokhoz rögzítve. Láttam már tokokat ezzel a megoldással a piacon. Pl ez
Remélem megjelenik később a G2F-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#108) HERR Z válasza ottobacsi (#105) üzenetére


HERR Z
veterán

20140123td-hd-r-v0,10,4
nekem is ez a default
videót nem nézek, ezért lehet ott tényleg melexik

(#109) dagabor


dagabor
tag

Sziasztok!

Én is most szemezek egy ilyen telóval (G2F wcdma).
A lányomnak szeretném a winfosos telóját lecserélni, és ár-érték arányban ez egész jónak tűnik.
Általános napi használatra kellene, a térképet eddig sem használta, mert olvastam, hogy azzal vannak gondok...
Cappa által javasolt mentés és kínai appoktól mentes romot tervezem felrakni, és így használatba venni...

Mindennapi használatra, az eddig olvasottakból elég elfogadható.. ha jól összegeztem az információkat!?

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#110) Gabócza


Gabócza
senior tag

Mivel több oldalon többféle változatot is olvastam, ezért kérdezném a tulajokat, hogy a készülék a bluetooth 4.0-t támogatja-e. Köszi.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#111) Tesztelo.hu válasza cicur99 (#96) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Teljesen gyári, nem buheráltam. Gyári ROM, gyári híváskezelő.

A közelségérzékelő tesztprogram szerint jó.

(#112) Anonymus23 válasza Tesztelo.hu (#111) üzenetére


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Most érkezett meg az asszonynak a G2F (Minideal), ami nem tetszik, hogy van vagy 8-10 kínai app, és fogalmam sincs mire valók (na jó persze sejthetőek, de nem tudok tyúkláb-karácsonyfáúl). Szeretném cserélni egy használhatóbb magyar ROM-ra.

Innen már leszedtem a 25 hszben lévő romot, illetve az előtte linkelt CWM-et, és a gyári, meg CTR2.2 recoveryket.

Nincs valahol egy szájbarágós leírás, hogy hogyan tudnám felrakni (előtte persze menteni az origi romot), mert utoljára az X8-ast piszkáltam így, de már arra sem emlékszem.
A technika rootolt (valami kínai csodaprogram az is), legalábbis az Antutu szerint.

Nagyon megköszönném és örülnék neki ha segítenétek! :R

;) - The Power of the Light Side

(#113) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

Szerintetek ez normális hogy ilyen hamar merül a teló?

reggel lemerült elég gyorsan vagy félóra alatt míg kerestem egy ilyen progit hogy lássam mi van! újraindítottam 1% lett rádugtam a töltőt újraindítottam megint és 100% lett! nem tudom aksi baja lenne vagy alaplap hibás a teló! :W

pl olyan is van hogy feltölti 86%-ig rajta a töltő és nemhogy 100%-ra töltené fel inkább lefele szívja!

[ Szerkesztve ]

(#114) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Sziasztok, az enyém most jött meg Minideal-től.
Mivel lehet rootolni? Gyári recovery van rajta, az a 3G.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#115) Anonymus23 válasza Blizzardking (#114) üzenetére


Anonymus23
veterán

Szerintem Framaroot-al mennie kellene.
A Jiayu G2 a támogatott listán van...

;) - The Power of the Light Side

(#116) Blizzardking válasza Anonymus23 (#115) üzenetére


Blizzardking
őstag

Bin4ryval próbáltam, az nem ment. A Framaroot viszont IGEN!
:-)
Köszi!

#112: A recoveryt le tudod cserélni a MobileUncle Tools nevű programban. Rámásolod az SD kártyára a Cappa által linkelt .img-t, és recovery update-et választod.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#117) Anonymus23 válasza Blizzardking (#116) üzenetére


Anonymus23
veterán

#112: A recoveryt le tudod cserélni a MobileUncle Tools nevű programban. Rámásolod az SD kártyára a Cappa által linkelt .img-t, és recovery update-et választod.

Szia
Felfogtam amit írsz, de ott kezdődnek a bajok, hogy nem találom a MobilUnlce Tools-ban a mentés, vagy lehet már tévesztem a MTK Droid-al.
Mindenesetre tegnap kicsit túlcsordult a memória nálam ez ügyben, bár a teendő lépéseket már megértettem (mentés a jelenlegiről, felrakni a Cappa félét, élvezni a kínamentes romot) de nem ment a dolog. Néztem már YT videókat is (votl olyan külföldi video, ahol cappa féle romot flasheltek ;) ), de valahogy nem megy, vagy nekem nincs meg az a fájl, ami a videon látszik, vagy teljesen halott a dolog...

Már maga a rom mentése sem sikerült, addig meg nem mertem továbbmenni. Olyan fajta vagyok, ha egyszer megcsináltam, akkor utána már megy.

Őszintén nekem az első telefonom a Philips Fizz volt majd 20 éve, azt még nem nagyon kellett flashelni :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#118) cicur99 válasza Vjankovics82 (#113) üzenetére


cicur99
tag

A battery hiba valószínübb. Ami gyorsan töltődik fel az gyorsan ki is sül. Jó battery és gyors kisülés esetén, ha hardware hiba van, akkor valamilyen áramkörnek melegítenie kellene a telefont. (azt a teljesítményt valahol el kell disszipálnia) Ha ilyet nem tapasztalsz, akkor másik batteryvel próbálkozhatsz. Ezzel kizárható a telefon hibája. A battery érintkezői tiszták? Nem maradt rajtuk szigetelő szalag maradvány?

(#119) cicur99 válasza Gabócza (#110) üzenetére


cicur99
tag

Ezt milyen apk-val lehet letesztelni? A leírásokban általában BT 2.0 -át láttam.

(#120) Gabócza válasza cicur99 (#119) üzenetére


Gabócza
senior tag

Sajnos nem tudom, hogy AnTuTu kiírja-e, vagy lekérdezhető-e valahogy. Több helyen írtak 4.0-s Bluetooth-t, ezért érdekelne, hátha támogatja a low energy eszközöket.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#121) Vjankovics82 válasza cicur99 (#118) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Bocsi volt tegnap hajnalba egy olyan hogy felmelegedett és egy felugró üzenet azt írta hogy vegyem ki az aksit!

de láttam itt másnak is volt ilyen hogy felmelegedett! akkor veszek egy aksit hátha jó lesz! de képen amúgy látszik hogy az aksi szarakodik! néha akkorák ugrik! ma már 3-szor töltöttem bekapcsolásnál bejön a főoldal és kikapcsol 100%-nál vagy 10-20 probálkozásnál jó! na most skypeoltam vagy 5 percet és azt írta vegyem ki az aksit mert túlhevűlt!

(#122) tfalcon96 válasza Vjankovics82 (#121) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Új a teló?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#123) Vjankovics82 válasza tfalcon96 (#122) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

igen 1 hónapos kb! hirtelen most leugrott 100-ról 27-re! :D nagyon jó teló szeretem de nem értem mi a baja!

most rendelek egy aksit innen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#124) tfalcon96 válasza Vjankovics82 (#123) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Honnan rendelted? Szerintem kellene írnod az eladónak, akitől vetted, hogy küldjön egy új akkut.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#125) Vjankovics82 válasza tfalcon96 (#124) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

To2c! már írtam és azt mondták vegyek egy új akut! de már megrendeltem az akut az előbb ugyanaz! múltkor beszéltem velük és van raktáron! Kínában se olcsóbb éppen néztem és 1 másfél hónap míg onnan megjön!
Ingyen úgyse küldenek aksit!

(#126) Blizzardking válasza Anonymus23 (#117) üzenetére


Blizzardking
őstag

Semmi baj, ezt telepítsd fel a playből. Eddig teljesen veszélytelen művelet. Ha megvan, és elindítod, láthatod a bal felső sarokban, hogy rootolt-e a telefon, nyilván neked az lesz. Ez a program képes lecserélni a gyári fos recoveryt a Cappa-félére.
A "Jiayu-G2F-wcdma-CWM6012-recovery-by-Cappa72-v3.img" fájlnak az SDkártya gyökerében kell lennie.

------ eddig volt veszélytelen -------------- :DDD

Rányomsz arra hogy "update recovery". Feltétlen győződj meg róla, hogy a listában a Cappa féle van kiválaszva és nem a netről akar letölteni valami szart. Ha kész, és ujra indítod recovery módban, már a CWM-nek kell bejönnie.
Recovery módban legegyszerűbben úgy lehet indítani, hogy a MbileUncleTools-ban azt választod hogy "Into recovery mode"

Ha eddig ok, folyt köv.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#127) Anonymus23 válasza Blizzardking (#126) üzenetére


Anonymus23
veterán

Közben hazaértem.
Annyi, hogy mindenhol azt írják, hogy előtte mentsem le az origi romot.
Akkor ha jól értem, ezzel csak annyi csinálok még, hogy CSAK a recovery programot cserélem, egyelőre nem a romot, ugye?

Update:
Elindult recovery módban ;)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#128) Blizzardking válasza Anonymus23 (#127) üzenetére


Blizzardking
őstag

Igen. A mások által írt mentés valóban nagyon fontos, viszont kell hozzá a megfelelő win driver, és azt nehéz megtalálni illetve összehozni. Le lehet vele ragadni elég hosszú időre, különösen ha felteszel egy nem teljesen jó drivert, és nem jól kerül eltávolításra.

Ha elindult a cwm, nyomj rá arra hogy backup.
Az SD kártyán létre kell hoznia /clockworkmod/backup alatt egy mappát a mai dátummal. Ebben van a teljes mentés, innentől kb hátradőlhetsz. Ha fel szeretnéd rakni Cappa mentését, (bár én még nem raktam fel, de ha jól értelmezem) csomagold ki a zip-et, és az ebből keletkezett "jy-g2f-stock-clean-rooted-hu-140626-230300" mappát másold oda a /clockworkmod/backup alá. Ha most elindítod a telót recovery módban, és a restore-t választod, elvileg ki tudod tallózni a Cappa féle mentést. Ha ezt vissza tudod állítani, akkor meg is vagy.

Előtte a MobileUncleTools-ban nyomj egy olyat hogy backup imei, és a fájlt amit létrehoz a kártya gyökerében imei.bak néven, azt tedd el valami jó helyre.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#129) Anonymus23 válasza Blizzardking (#128) üzenetére


Anonymus23
veterán

Okés.
Az előbb már rányomtam a backupra, valami hasonló volt az X8-on is, éppen most fejezte be a mentést.
Akkor folytatom az IMEI mentéssel, és utána a cappa féle rommal próbálkozom.

Közben IMEI mentés is megvan, megy fel a rom a kártyára és meglátjuk a továbbiakat :)
Nagyon köszönöm a segítséget! :R

Restore megvolt, most indul újra...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#130) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nagyon szépen köszönöm, sikerült!!! :C :R

Egyetlen dolog, amiben hátha tudok segíteni, mert még maradt egy kis kínai alkalmazás, aminek az ikonja egy ilyen színes C betűt formáló valami. Az vajon mi lehet? Ha elindítom egy nagy Wifi jel, meg kínai szöveg látszik.
Azt hogy tudom ellenőrizni, hogy valóban ez a cappa72-es rom van rajta?


Ez maradt rajta egyedül

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#131) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#130) üzenetére


Anonymus23
veterán

XgPushservice az alkalmazás neve, mire szolgál ez vajon? Nem lehet törölni, sem tiltani, max leállítani/újraindítani...
Googleban nem találtam olyan infót, amiből ki tudtam volna szűrni...

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#132) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Még egy post ma estére:
Kínai rommal antutu: 18053
Cappa72 rommal: 18120

Nem rossz kis telefon ezért a pénzért, sőt. Ha a kijelző nagyobb lenne akkor meg végképp, de arra meg ott van pl a G4C/G4S.

;) - The Power of the Light Side

(#133) Blizzardking válasza Anonymus23 (#132) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ebben pont ez a király, hogy ekkora a kijelző. Nagy kijelzősből Dunát lehet rekeszteni.
Feleségemnek vettünk fehéret, és nagyon baba. Tökéletes méret, minden tökéletes rajta. Nem értem miért nem nagy sláger ez a telefon, nem hiszem el, hogy ne lenne egy rakás felhasználó akiknek nem a megapixelek és az inchek mértéktelen növelése lenne a jövőképe.

Valamiért a miénk nem volt gyárilag rootolva, és egyetlen nagy particiót tartalmazott, nem volt rajta internal storage. A külső SD kártya volt felmountolva SDcard0-nak. Emiatt a telepítésre használható terület 2,4 GB, amiből 2 szabad. Ez másnak is így volt..? Merthogy más telefonokat nem győznek a userek átparticionálni ilyenné, és fura hogy SDkártya nélkül semilyen storage nem volt rajta gyárilag. :U

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#134) Anonymus23 válasza Blizzardking (#133) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nálam:
RAM 973/530
System storage (ROM) 2,41/2,17

Plusz van benne egy 4 GB-os kártya

Én is feleségemnek vettem, neki a fekete kellett, de közben befigyelt egy UMI X1 Pro, és naki a nagyobb kijelző jobban bejön (bár egy picit nagy neki), de a nagyobb felbontás miatt több minden elfér rajta, és legalább békén hagyja azóta a tabletemet :DDD

Így ez szinte biztos, hogy eladó lesz, csak a sok kínai appal nem tudnám eladni ismerősöknek, mert biztos csak rátapiznának "véletlenül" és ki tudja mit össze nem nyomkodnának. Ha meg nem kell senkinek, akkor meghirdetem, vagy legrosszabb esetben marad.

Nekem amúgy tetszik, tényleg olyan "hagyományos telefon" alakja van :)

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#135) kleine válasza cappa72 (#25) üzenetére


kleine
tag

Van egy kis problémám. Az MD5 checksum mindig "mismatch"-ot jelez, mikor próbálom backup-al "telepíteni" a ROM-ot. Többször letöltöttem már. A Jiayu-G2F-wcdma-CWM6012-recovery-by-Cappa72-v3 CWM-et használom. Valami tipp? :F

(#136) kleine válasza kleine (#135) üzenetére


kleine
tag

Megoldódott! Az SD kártya volt a ludas :)

(#137) kleine


kleine
tag

Amúgy ha valakit érdekel, 4 hónapig volt G2F TD telefonom, most 2 hete WCDMA változatom van. A WCDMA kijelző képe sokkal intenzívebb, szebb, mint a TD-é. A felbontásbeli különbséget csak akkor venni észre, ha 5 centiről nézi az ember fia. A GPS nekem a régiben is jó volt, ebben is jó, 2 méteres pontossággal működik. Mindkettő elvitt már külföldre, stabilan tartották a jelet (Sygic). Ha valaki még kiváncsi valamire, kérdezhet nyugodtan! :)

(#138) Vjankovics82 válasza kleine (#137) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Hello!
ha közelről nézed a kijelzőt WCDMA verziót akkor sok kis kockát látni nem? mert látom azt hittem az is valami hiba!

(#139) cicur99


cicur99
tag

A Needrom-on számos ROM van a G2F-hez. Hogy lehet meggyőződni arról, hogy ezek melyik változattal (TD, WCDMA) kompatibilisek?

(#140) Gabócza válasza Vjankovics82 (#138) üzenetére


Gabócza
senior tag

Kikapcsolt képernyőnél látsz pontokból álló kis négyzeteket? Azok a digitizer érzékelői. Ugyanilyen van a Nexus 4-en is. Az nem hiba...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#141) Vjankovics82 válasza Gabócza (#140) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Igen igen! :D de már telón miért nem látszódik? gondolom mert ez nem HD kijelző!

(#139) cicur99 az mind TD verzióhoz való én kipróbáltam és félig meddig féltégla lett a teló! úgy hogy senki nem próbálja ki!

(#142) Vjankovics82


Vjankovics82
senior tag

na ez már elég dúrva hamar lemerűl és utána 100%-on van! :W

(#143) kleine válasza Vjankovics82 (#138) üzenetére


kleine
tag

Volt régen egy Motorola defy-m, azon sokkal jobban látszódtak a képpontok, pedig kisebb kijelzője volt. Ezen nem veszélyes. Szerintem jobb kijelző ez az OGS, mint a TD verzióban lévő pentil mátrix típusú, hiába nagyobb annak a felbontása.
Amúgy már várom, hpogy valaki készítsen egy jó custom ROMot, mert a gyári nem túl acélos. Néha melegszik ok nélkül és az akkumulátor kezelése sem túl jó. Ilyenkor csak egy reboot segít.

(#144) Gabócza válasza cicur99 (#139) üzenetére


Gabócza
senior tag

Elméletileg ez WCDMA-s ROM: MIUI v5

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#145) buca84 válasza Gabócza (#144) üzenetére


buca84
őstag

Ez a MIUI mennyire mondható jónak?

(#146) Gabócza válasza buca84 (#145) üzenetére


Gabócza
senior tag

Hogy ez a konkrét MIUI mennyire jó azt nem tudom - van több oldalnyi hozzászólás a ROM oldalán, esetleg azt nézd meg - mert nekem még úton van a G2F-em. De Hongmi 1s-en és több korábbi telefonomon használtam MIUI-t, én nagyon szeretem. Nemrég volt itt a mobilarénán Hongmi 1s teszt, abban Bog trillázott a MIUI szolgáltatásairól...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#147) buca84 válasza Gabócza (#146) üzenetére


buca84
őstag

Nekem is Xiaomi van, de erre full optimalizált a MIUI, mert ezt a Xiaomi készíti a sajét telefonjaira. Nem mellesleg a hazai support is kiváló ezekre a telókra. :)

Sajna az angolom nem a legjobb, majd azért megpróbálom fordítóval elolvasni a kommenteket.

(#148) kleine válasza Gabócza (#144) üzenetére


kleine
tag

Ez a MIUI rom TD-s!!!! Nekem ez volt a TD-s G2F-en!

(#149) Vjankovics82 válasza kleine (#148) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

A needromon az összes TD-s verziós rom! mind elbassza a telót tégla! szerintem az enyémnek azért ilyen az aksija vagy valami más teljesen bekavart! :W

(#150) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Az egyiknél konkrétan írja, hogy WCDMA verzió, de az meg senkinél sem indul el :)

;) - The Power of the Light Side

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.