Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) CoolBoy323 válasza f8enter (#250) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Nincs.

(#252) cappa72 válasza f8enter (#250) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elméletileg van, de ahhoz létre kell hozni egy átparticionálást: az ebr1 és ebr2 fájlokat kell módosítani hozzá.
Azonban ez mélyvíz kategória, csak úszóknak!
Csak akkor szabad nekiállni, ha legalább 4 féle mentésed van a komplet rendszerről.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#253) f8enter válasza cappa72 (#252) üzenetére


f8enter
aktív tag

Veszek SD kártyát. :)
Van ajánlott forrás, bevált típus?

(#254) CoolBoy323 válasza cappa72 (#252) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

De nem egyszerubb 2,5k-ert venni egy C10es 16GB-os Kingston-t elettartam garival es ingyen hazhoz szallitassal itthonrol?? :U

Szerintem de, es egy SD azert nem egy olyan dolog, amit nem hasznal ki az ember evekig...

(#255) cappa72 válasza CoolBoy323 (#254) üzenetére


cappa72
nagyúr

De nem egyszerubb 2,5k-ert venni egy C10es 16GB-os Kingston-t elettartam garival es ingyen hazhoz szallitassal itthonrol??
Dehogynem.
Csak én szigorúan a kérdésre válaszoltam (kicsi elrettentés célzattal ;) ... bejött... )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#256) CoolBoy323 válasza cappa72 (#255) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

;) problem solved!

Leirtam mi van mennyiert, tobbiben ott a gugli, nem akarok reklamozni ;)

(#257) f8enter válasza CoolBoy323 (#254) üzenetére


f8enter
aktív tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#258) f8enter


f8enter
aktív tag

A Cappa féle rom alatt a 15-ös hozzászólást értjük? Van valahol lépésről lépésre leírás ehhez?

Szívesen tartanám használhatóan a készüléket, így inkább kérdezek.

[ Szerkesztve ]

(#259) Blizzardking válasza f8enter (#258) üzenetére


Blizzardking
őstag

112-től le van írva több részletben.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#260) tekk


tekk
tag

Nekem is végre megérkezett ma, rajta a Cappa ROM, eddig minden frankó :)
Egyedül a micro sim átalakítóval voltak némi gondjaim, beszorult, majd a SIM kontakt lábak nem értek normálisan a kártyához, kellett egy kicsit buherálni...

Másik kérdés: az eladó (aliexpress-es) azt írta a dobozra, hogy egy 20 dolcsis mp3 lejátszó van benne, és ránézésre még a "gyári / kínai" csomagolás volt rajta. Lehet hogy bele se néztek? Küldtem ahogy kell a "bizonylatokat" (külföldi kártya screenshot), azt felhasználták és viszlát? Hmmm

(#261) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Jol latom, h csak a SIM1 tudja a 3G-t, nem allithato??? :Y

WTF :Y :W

(#262) Anonymus23 válasza CoolBoy323 (#261) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez elég sok kínai kétkártyás telefonban így van, régebben ez elég általános volt...

;) - The Power of the Light Side

(#263) CoolBoy323 válasza Anonymus23 (#262) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Megfordult mar nalam 1-2 :U de ilyen baromsag egyikben sem volt... Mi a pi.saert kell letiltani?
Mindegyik Jiayuban lehet sw-esen valasztani!!!

Csak a szutyok kinaiakban nem... Igy elcseszni ezt a remek telefont :W

Nem normalisak jiayuek, ebben mar biztos vagyok!!

(#264) Blizzardking válasza CoolBoy323 (#261) üzenetére


Blizzardking
őstag

Jó reggelt! :DDD
Úgy látom nagyon komoly rajongót vesztett ez a csodás készülék :DD

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#265) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!

Melyik webshopban érdemes megvenni szerintetek a telefont? Nem az árra gondolok elsősorban, hanem arra, hogy minél kisebb eséllyel legyen vele bármiféle gond. Minideal-en néztem, ott 111 dollár lenne a fehér.

Viktor

(#266) Blizzardking válasza Vikusz77 (#265) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha nem zavar hogy forrósodik a hátlapja mint állat, merül mint Cousteau kapitány, a wifije a másik szobából már bizonytalan, és néha olyan fagyásokat produkál hogy ki kell venni az akksit, akkor szerintem bármelyikben...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#267) zedok válasza Blizzardking (#266) üzenetére


zedok
senior tag

Azért ez így eléggé általánosítva van. Nemrég rendeltem a fekete mellé két fehéret a családba. Semmi gond nincsen veluk. Kop-kop :) Ja minidealrol rendeltem, es rogton ment ra Cappa fele pucolt rom :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#268) CoolBoy323 válasza Blizzardking (#266) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ez mekkore badarság :))

(#269) cicur99 válasza Blizzardking (#266) üzenetére


cicur99
tag

Statisztikai értelemben 1 db (a Te készüléked) nem reprezentálja az adott típust. Sajnálom, hogy így kifogtad.

(#270) Vjankovics82 válasza cicur99 (#269) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Bizony!

A telónak semmi baja pedig nekem volt problémám az aksival de mivel vettem újat pöpecűl bírja 2-3 nap! akkor melegszik annyira ha az aksival van valami mert nekem is így volt nálam még üzenet is volt hogy vegyem ki az aksit mert túlhevűlt! de mióta az új van azóta semmi gond!

jó nem azt mondom nem melegszik csak annyira nem mint a másik aksinál! :D
a wifije meg elég erős! az inew v3-hoz képest dupla a jel! azért is adtam el mert nagy tepsi gyenge wifi gyenge aksi csak kinézetre szép!

úgyhogy aki ilyen telót akar venni csak bátran! :))

(#265) Vikusz77 innen rendeld a telót alkatrész is van és ha gond van segítenek javítanak: http://mobilamb.eu/jiayu/G2F

én innen rendelném ha most venném meg a telót de az aksi innen jött és most egy hátlapot akarok hozzá rendelni!

[ Szerkesztve ]

(#271) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Mivel mindjárt lejár a PayPal 45 nap, rákérdeztem a telefon új tulajnál, hogy minden rendben van-e.
Azt mondja, hogy amióta ez a telefon van, szinte be sem kapcsolja a laptopját, mert (szinte) minden meg tud rajta csinálni, és most már egész nap be van kapcsolva a wifi, és így is 50%-ra megy le 1 nappal alatt az akksi, szóval normál működésnek látom.
A telefonbeszélgetésre is teljesen tiszta szép a hang.
Korrekt kis telefon.

;) - The Power of the Light Side

(#272) Blizzardking


Blizzardking
őstag

@271
@270
@269
@268
@267

Nyilván a saját készülékemről írok, nem a tiétekről. Tisztában vagyok vele hogy nem reprezentálja a készülék általános megbízhatóságát egy rossz példány, de az enyém akkor is ilyen fos, és az a korrekt ha ezt írom be. Nyilván aki akar venni fel tudja mérni hogy megbízik-e az adott típusban vagy sem, senkit nem akarok meggyőzni se pro se kontra. Pusztán leírtam hogy az enyém miért max bohóckodni jó, munkába nem merném magammal vinni.
Ami a battery tesztet illeti amit mindenki lehurrogott, hogy "használni kell nem tesztelgetni", az mindössze annyit tesz, hogy elősegíti az azonos használatot, hogy össze lehessen hasonlítani, mivel ugyanazokat a ciklusokat futtatja végig böngészésből, grafikából stb. És ebben sajnos elvérzik akárhogy is nézzük. Fikányi kijelzővel, új 4 magos soc-al, 2200mAh-s akksival nevetségesen hamar kifekszik. Nem beszélve arról, hogy a tűzforró hátlap szépen ki fogja nyírni az akkukat amik fokozottan kényesek a hőmérsékletre, úgyhogy be lehet rendezkedni aksi vásárlások lélekmelengető egymásutánjára.
Még két gondolat; aki e-pénisz növelés iránti elhivatottságot vél felfedezni egy 25 rugós gagyi telefon esetében, az rossz zuhanyzóban nézegeti mások e-péniszét, illetve aki a különböző hardver teszteket élből elutasítja ahelyett hogy elfogadná vagy fenntarásokkal bár de elfogadná, az érzelmi alapon próbál racionális dolgokban állást foglalni. Tudjuk kik csinálnak ilyet... (Szép lövés volt asszonyom, magáé a szarvas, de legalább a nyerget hadd vegyem le róla...)
Semmi bajom a Jiayuval, se Veletek, azt is tudom hogy belenyúltam a "tutiba" ezzel a darabbal, de mivel ez az enyém és én is csak egy rekord vagyok az adatbázisban, sajnos nem tudok mást mondani. Peace :R

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#273) Anonymus23 válasza Blizzardking (#272) üzenetére


Anonymus23
veterán

Megértelek, és OK, de annyi megjegyzésem van, hogy sajnos ehhez (WCDMA) jelenleg nincs túl sok ROM (gyakorlatilag 1, amit itt szinte mindenki használ), és lehet, hogy ennek a komolyabb beállítása után nem ilyen lenne a tapasztalat.
A volt sógornőm vette meg a telefont, és használja nap mint nap, ha olyan szinte melegedne, akkor azt jelezte volna, és eleve úgy adtam el neki, hogy jeleztem, hogy az akksi az kérdőjeles dolog, és azonnal kérek jelzést, ha valami rendellenest tapasztal. Szemész szakorvos, nem műszaki zseni de nem olyan valaki akinek fogalma sem lenne a dolgokról, és használja a telefont, sűrűn netezik is rajta / telefonál stb. stb. és így 50% körül van a nap végére egy reggelre fullra feltöltött cuccos.

Gondoltam rá, hogy veszek neki hozzá egy 2400 mAh-ás akksit, de egyelőre úgy tűnik, hogy OK.

Hogy ezt miért nézted e-penisznek, azt nem értem, hiszen ez nem egy rajolós telefon, pusztán azt akarom kifejezni, hogy nem egyforma a tapasztalat.

Feleségem használ egy UMI X1 Prot- ugyanaz a belső, nagyobb kijelző, hasonló akksi, és nála is 2 napot bír max, FB és egyéb nézegetésekkel. Szerintem ha egy ilyen telefon kibír 1,5-2 napot,az már teljesen OK. Ehhez képest ez is kb ugyanannyi pontot kapott a tesztben mint a Jiayu.

Nem tudod visszaküldeni javításra? Vagy tájékoztatni akit vetted, hogy ilyet tapasztalsz? Hátha van ötlete normális, vagy küld egy új akksit :(

;) - The Power of the Light Side

(#274) Blizzardking válasza Anonymus23 (#273) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nekem is ugyanaz a ROM van rajta amit Cappa csinált, és amit mindenki használ. Wipe megvolt, Minideal-en vettem. Annyi esélyt még kap hogy veszek hozzá én is egy pót akksit bár a wifi problémát az nem fogja orvosolni.
Pénisz témához; kinek nem óvszere ne vegye magára :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#275) Vjankovics82 válasza Blizzardking (#274) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Aksit innen vedd: [link]

nálad van 2 nap alatt! Kínából se olcsóbb!
miért mi van a wifivel? szerintem elég erős!

(#276) Blizzardking válasza Vjankovics82 (#275) üzenetére


Blizzardking
őstag

Onnan vettem. Gondoltam ha Nálad bejött, hátha nekem is oké lesz.
Wifi látszólag erős, mégis rendszertelenül ám igen gyakran kiírja hogy a wifi kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. (Connection to the server timed out). Itt vagyok (unk) meglőve hogy nincs hozzá túl sok rom. Ha a router közvetlen közelében vagyok akkor rendben van, de egy szobával odébb 1 vékony fallal ahol a jelerősség szintén maxot mutat már csinálja. Klotyóban újságolvasásról nem is álmodom... :DDD
Olyan is van még vele, hogy néha kajak kifagy, semmire nem reagál, se a gombokra se az érintőképernyőre. Ilyenkor tűzforró a hátulja. Aksi kivesz lehül megvár betesz után simán elindul és megy minden normálisan.
Ezek közül a két fő probléma az akku és a wifi, ha az akku megoldódik netalán, akkor nekiállok szórakozni a wifivel. Addig nem akarok energiát ölni bele hogy döglött lovat szteroidozzak. Szóval batteri vagy halál.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#277) hege21


hege21
senior tag

Ma megjött nekem is....
Valakinek gyorsba eladó fóliája nincs véletlen?

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#278) Vjankovics82 válasza hege21 (#277) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Nem kell hozzá fólia gorrila glass 2 ! Nem tudom az enyén mikor megjött lehet lehúztam a fóliát vèletlen 2 hèt után vettem èszre! :D

(#279) Anonymus23 válasza Vjankovics82 (#278) üzenetére


Anonymus23
veterán

Én raktam rá fóliát, mert anélkül rohadt érzékeny volt a kijelzője, hozzá sem értem szinte, már beírta a dolgokat.

;) - The Power of the Light Side

(#280) buca84


buca84
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#281) Blizzardking válasza Vjankovics82 (#278) üzenetére


Blizzardking
őstag

Gondolj a jövőre! Hátha egyszer el akarod adni :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#282) Vjankovics82 válasza Blizzardking (#281) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Van egy pót fólia! :D csak azt már nem olyan könnyű rátenni!

(#283) Vikusz77


Vikusz77
tag

Kösz a válaszokat, úgy néz ki, itt egy srácon keresztül veszem, aki csoportos rendeléseket szokott intézni. A romot még nem tudom, hogy egyedül fel tudom-e tenni, meg ugye előtte menteni is kéne, nekem eléggé kínai ez a téma. Valamiért ez a telefonos "mókolás" nekem félős, pc-vel nincs ilyen gondom, bár ahhoz se értek, de végül mindent sikerül megoldani.
Nézegettem több féle telefont, de mindnek előjönnek ilyen-olyan bajai, ennél olvastam talán a legkevesebb negaítívumot, azért ezt választottam (ezt arra írom, hogy Blizzardking-nek szar a telefonja).

(#284) Blizzardking válasza Vikusz77 (#283) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ajjaj...
"srácon keresztül veszem"... "még nem tudom, hogy egyedül fel tudom-e tenni"... "menteni is kéne, nekem eléggé kínai ez a téma"... "bár ahhoz se értek"... "a telefonos mókolás nekem félős"...

Biztos ami biztos tegyél félre 3500 Ft-ot + 1200 szállítási költséget aksira, és nyomj egy ctrl+c-t arra a fejét a falba verős ikonra jobb alul :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#285) steve1977 válasza Vikusz77 (#283) üzenetére


steve1977
tag

Szerintem meg ne parázz, utánaolvasol, kérdezel, és ez is menni fog. Nekem is full para volt az első kínai teló, de a kétkártyás fórumon mindig találtam segítséget. A ma jött g2f-re is fel tudtam a visszaolvasott hozzászólások alapján tenni a kínaimentes romot.

(#286) Onlány


Onlány
tag

Sziasztok! Megjött a telóm és sajna tele van kínai programokkal. :U Valaki tudna nekem linkelni olyan oldalt ahol szájbarágósan le van írva a romcsere + CWM mentés. Sajna azt se tudom mi az a CWM úgyhogy nagyon át kéne olvasni mindent ha lenne hozzá útmutató. Cappa 72 oldalát néztem de nem tudom mi kell nekem onnan igazán. Egy dolgot tudok rootolni az már megvan. Tablethez már raktam fel romot de az gyári frissítés volt és pontokba szedve le volt írva minden.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#287) buca84 válasza Onlány (#286) üzenetére


buca84
őstag

A 112. hsz-től olvasd el. Szerintem az eléggé szájbarágós. :)

(#288) csabi236


csabi236
tag

Sziasztok.

Olyan kérdésem lenne hogy valaki tapasztalt e olyan jelenséget hogy a telefon nem ismerte fel az sd kártyát. Kínai magyar nyelvű rom van a készüléken.
Lehetséges hogy a régebbi sd kártyát nem ismeri fel a teló?
Üdv

(#289) HERR Z válasza csabi236 (#288) üzenetére


HERR Z
veterán

nekem volt egyszer hogy szüttyögött, egy megigazítás megoldotta
egy 2gb-os 5 éves kingmax karit vitt próbaképpen

(#290) Onlány válasza buca84 (#287) üzenetére


Onlány
tag

Szia! köszi! Egy párat kitöröltem amiről tudtam micsoda. A teló működik de még van kettő progi ahhoz nem merek már nyúlni mert nem tudom mire valók. Megnézem a leírást de ha bonyolult nagyon akkor inkább hagyom így. Nem értem miért teszik tele az Európába szánt verziót ilyen progikkal :(

[ Szerkesztve ]

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#291) buca84 válasza Onlány (#290) üzenetére


buca84
őstag

Én is azt a leírást követtem, plusz cappa72-őét.
Laikus és kezdő fejjel megcsináltam 2db G2F-et a leírások alapján.

(#292) Blizzardking válasza Onlány (#290) üzenetére


Blizzardking
őstag

Nem akarok beleszólni milyen sorrendben változtatsz, de célszerűbb lenne a mentéssel kezdeni törölgetés előtt.
A legtöbb problémát a türelmetlenség okozza.

Csabi236 - Kingston kártya nekem fingott már ki. Ki kellett cserélnem.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#293) buca84 válasza Blizzardking (#292) üzenetére


buca84
őstag

Így van. Egyetértek. Mentés, mentés, mentés. :) Utána a mókolás.

[ Szerkesztve ]

(#294) Meddu válasza buca84 (#293) üzenetére


Meddu
tag

oké, de mi az a "scatter file" szerettem volna mentést csinálni mindjárt az első akadály!!!
oké, keresem de hol találom?

esetleg valaki tudna segíteni?

(#295) Onlány válasza buca84 (#293) üzenetére


Onlány
tag

Kitöröltem az összes kínai appot és még működik. Asszem most ennyi elég lesz úgyis csak telefonálásra, emailre meg néha hírolvasásra használom. Egyébként a régi telóm is megvan ha beszarik ez nem nagy gond. Azt a sok leírást próbálom átolvasni de nekem ehhez nincs türelmem. Többet nem veszek Kínai piacra szánt telót mert én be akarom kapcsolni és használni + belakni nem pedig bohóckodni vele ilyen olyan recovery bigyókkal.A rootolás még belefér. Egyébként occsóé adták legfeljebb jó lesz alátétnek.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#296) buca84 válasza Meddu (#294) üzenetére


buca84
őstag

Mint fentebb írtam ,nem vagyok guru.
Olvasd el a 112. hsztől a topikot. :)

(#297) Onlány


Onlány
tag

Egyébként mikor rendeltem úgy ígérték, hogy nem lesz benne Kínai program ezért vállaltam be mielőtt még jön valaki azzal, hogy akkor minek kellett ilyet venni. Direkt rákérdeztem mert tudtam, hogy ezek a mentések nem nekem való dolgok. Sajna tele volt pakolva vagy 7 kínai appal ha ezt tudom akkor valszeg nem veszem meg. De hát ez van. Késő bánat.....

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#298) buca84 válasza Onlány (#295) üzenetére


buca84
őstag

Te tudod, de aki lusta olvasni az ne panaszkodjon később...És ennél a telónal nem agysebészet ezeket a műveleteket megcsinálni. Köszönet cappa72-nek és azoknak akik eddig leírták.

root - framaroot
Mobilnagybácsi telepítése áruházból
Mobilnagybásival imei számokról mentés
Mobilnagybácsival felrak cappa recoveryje
Mobilnagybácsival beléni a recovery-be
backup
restore - cappa által megdott mappa megfelelő helyre másolás az sd-n és mehet a visszaállítás
backup
újraindítás
élvezd az új rendszert

[ Szerkesztve ]

(#299) Onlány válasza buca84 (#298) üzenetére


Onlány
tag

Szia! Persze nem nagy dolog de nekem a CWM fogalmának is utána kellett olvasnom mi a fene az. Lehet röhögni de fogalmam nem volt róla. Ezért nem merek nekiállni az új rendszer felrakásának mert tuti bukta. Most ki lettek törölve ezek a Kínai hülyeségek szerintem használható lesz így.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#300) Blizzardking válasza Onlány (#295) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ilyet még senki nem csinált itt... Hogy csak úgy használja... :DDD

(most akkor elmondjuk mi az a cwm, vagy már tudod, vagy nem tudod de nem is érdekel..?)

szerk: a rootolás és a mentés jó esetben kéz a kézben járnak, mert root jogokkal sokkal nagyobb pusztítást lehet véghezvinni :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.