Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) bb71


bb71
őstag

Aki még használja és olvassa ezt a bejegyzést, a kijelző alsó részén középen (a feloldási kiinduló pontnál) függőlegesen 2-4cm hosszú és 6-7mm széles fehéredő csík van nektek is (világos háttéren látható)?

Este fotót is posztolok.

(#4402) -ZeeZee- válasza bb71 (#4401) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Van (volt) mindkét telefonon. Fiamén erősebb volt, az enyém kicsit halványabb, de látható.

(#4403) bb71 válasza -ZeeZee- (#4402) üzenetére


bb71
őstag

Az baj. Nem egyedi, és talán cappa72-vel beszéltük, hogy a kijelző mögötti USB panelhez menő leragasztott nyák ill szalagkábel nyomása okozta...a kép magáért beszél:

[link]

MacBook Air Backlight Repair
When something hits the computer from the back, sometimes the backlight gets damaged as well as the LCD. Normally we can just replace the LCD and the backlight issues are purely cosmetic. As you can see in the picture below, a damaged backlight usually causes white spots on the LCD. Normally this white spot is only where the impact point is. So if the computer got hit from the back or front hard enough to damage the backlight, we can either replace the entire screen assembly, or just replace the LCD and ignore the cosmetic white spot.

Pedig én az első pillanatban szétszedtem - a rossz loudspeaker miatt - és kidobtam azt a bazi vastag lemezt, ami az akksi alatt van...

[ Szerkesztve ]

(#4404) bb71


bb71
őstag

Kicsit kutakodtam és hát csodálatos ötleteket találtam LCD javításra... :DDD

A csúcs az, ahol egy tv-n vagy monitoron egy kék foltot úgy tüntet el a srác, hogy egy 50/60Hz-es szinusz jel hangját szólaltatja meg egy mobillal és egy LED-es elemlámpával egyszerre ráirányitja mindkettőt a foltra és a folt eltűnik 5 mp-es hatás után...

Találtam hűtőtáska akkura is tegyük rá kijelzővel lefele egy konyharuhán keresztül a telót napokig...

Amiben rációt is látok és este kipróbálom, hogy egy suction cuppal meg kell "húzni" a kijelzőt, ahol foltos. [link]

(#4405) fene_vad válasza -ZeeZee- (#4400) üzenetére


fene_vad
senior tag

nekem van egy törött kijelzős 4 gigásom, ami boot után max egy perccel lefagy, ha minden kötél szakad, odaadhatom, aztán ha az alaplap jó, megbeszélünk egy árat:)

(#4406) bb71


bb71
őstag

Nem jött be semmi, rájöttem, hogy a kijelző mögött a keret van fémlemezzel, így a suction cap projekt nem megy...
Fújtam, hűtöttem... szét kéne szedni, vagy hagyni az egészet, csak borzalmasan zavar, hogy egy gyárilag szemetet vettem 30000-ért anno.

(#4407) bb71


bb71
őstag

Na feltettem a Resurrection Remixet a 4pda-rol. 6.0.1 androiddal. A beallitasokban kicsit lassucska a mozgas, reagalas, de egyebkent ok. Telepites azert nem volt leanyalom...

(#4408) menyuskahh válasza bb71 (#4407) üzenetére


menyuskahh
tag

Várom a további tapasztalatokat a 6.0.1-ről!
Akksiidő milyen a gyárihoz képest, kamera "használhatatlan kategória" lett-e?
És a day to day taskok milyen gördülékenyen mennek?

Köszi

(#4409) bb71 válasza menyuskahh (#4408) üzenetére


bb71
őstag

Nem használjuk, van más... csak just for fun volt a projekt...

(#4410) -ZeeZee- válasza fene_vad (#4405) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Szeretném megköszönni itt is a felajánlást, tegnapi nap folyamán sikerült kicserélnem az alaplapot és eddig jónak tűnik. Még egyszer köszönöm a felajánlást és a segítséget. :R

(#4399) cappa72

Sajnos az USB panelcsere nem oldotta meg a problémát, de szerencsére sikerült megmenteni a készüléket. Köszönöm Neked is a segítséget. :R

(#4411) bb71 válasza bb71 (#4409) üzenetére


bb71
őstag

Használtam 2 napig, le is szedem, a bluetooth nem nagyon csatlakozott az autós kihangosítóhoz, a kijelző képe olyan khhmm zavaros egy kicsit, nem simák a betűk, pedig állítottam dpi-t is.
Időnkén gondolkozik stb.

MIUI v8 jön most...

(#4412) bb71


bb71
őstag

4pda-ról Multirom-os MIUI 8 felugrott, faragni kellett utána egy pár dolgot, de soookkkal jobb, mint a 6.0.1-es rom volt!

(#4413) bb71 válasza bb71 (#4412) üzenetére


bb71
őstag

Just for run:

[ Szerkesztve ]

(#4414) mekker


mekker
őstag

Üdv! Van már megoldás az alvó állapotban beragadó wifire?

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#4415) mikej95 válasza bb71 (#4401) üzenetére


mikej95
aktív tag

Nekem inkább egy felkiáltójelre hasonlít, ma vette észre szobatársam. Nem tudom mióta lehet rajta. 1/8 G verzióm van, 1/4 G-s verziónál pedig szürke háló látszódott a kijelzőn, ha megfelelő szögben nézted.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#4416) yabba


yabba
aktív tag

Kaptam mms-ben egy diabemutatót, amiben 4 kép van. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudom lementeni belőle a képeket?

(#4417) yabba


yabba
aktív tag

Sziasztok,

Mostanában nagyon gyorsan merül a telom. Az aksija 2,5 éves, lehet ez az oka, vagy fut valami a háttérben.
Tudtok olyan progit részletesen megmutatná, hogy melyik alkalmazás mennyi aksit fogyaszt?

Köszi.

(#4418) fene_vad válasza yabba (#4417) üzenetére


fene_vad
senior tag

ha 2,5 éves az akksi, akkor jobban jársz ha veszel egy új akksit mindenképpen.

(#4419) menyuskahh válasza bb71 (#4413) üzenetére


menyuskahh
tag

Még mindig használatban van? Betudod kérlek linkelni?

(#4420) bb71 válasza menyuskahh (#4419) üzenetére


bb71
őstag

Szia, igen ezt nyomom...

[link]

UI: azért időnként ez is gondolkozik egy nyomógomb kapcsoláskor (bekapcs gomb megnyom - 2-3 mp.ig semmi).
5 napnál ez sem tud többet, mert a hivatkozott bejegyzésemben lévő kép esetén az 5. nap környékén gyorsan merül...

(#4422) forizse


forizse
újonc

Sziasztok!

Új tag vagyok, segítséget, tanácsot szeretnék kérni.

A G2F-emnek mostanában rosszalkodik a mikrofonja. Néha működik, néha nem, valamikor telefonálás közben némul el. Ilyenkor én hallom a másik felet, de ő nem hall engem. Próbáltam mikrofon tesztet is ebben az állapotban, az is süket, semmit sem rögzít a hangrögzítő sem.
Eddig nem tudtam semmilyen összefüggést megfigyelni, hogy mitől lehet. Talán valamilyen app okozza, de semmit sem telepítettem, ami eddig ne lett volna rajta, max. valamelyik frissítése béna. (A face egy időben minden belépésnél újraindította a készüléket, az szerencsére megszűnt.) De még próbálkozom.

Szerintetek mi lehet a baj?
Amúgy jól működik a teló, elégedett vagyok vele.

Köszi, Erika

(#4423) cappa72 válasza forizse (#4422) üzenetére


cappa72
nagyúr

Szia!

Előfordulhat, hogy kontakthibás.
Vagy koszos a gumifedő, vagy néha elmozdul.
Elsőre mechanikai hibának tűnik.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4424) mepetya


mepetya
csendes tag

Sziasztok!

Immár 3 éve nyúzom a G2F-emet és maximálisan meg vagyok vele elégedve. A családban 3 is van belőle.
Sajnos pár hete a fiamé megadta magát. Valahogy nem érzékeli az akku töltöttségét, 1%-ot ír ki majd egy idő után kikapcsol. Az akku másik telóban 69% és hibátlanul működik. Néha észreveszi a valós töltöttséget, de ha rádugom töltőre, szép lassan visszaszámol 1%-ig és kikapcs. a vége.
Próbáltam már másik akkut. Cseréltem a charge board-ot, de az sem segített. Jó lenne, ha meg lehetne menteni a picit. Van valakinek ötlete?

Köszi! Petya

[ Szerkesztve ]

(#4425) fene_vad válasza mepetya (#4424) üzenetére


fene_vad
senior tag

csak hogy kizárjuk a sw problémát, gondolom ment már rá factory reset, esetleg valami régebbi garantáltan jó rendszer clean install-al?

(#4426) mepetya válasza fene_vad (#4425) üzenetére


mepetya
csendes tag

Igen,amikor kicseréltem a charge board-ot az aljában, utána nyomtam rá egy gyári visszát a recovery-ből, meg clear mindenféle cache-t meg akku stat-ot. ROM-ot nem mertem matatni, mert nem tudni, mikor kapcsol ki. Kikapcsolva sem tölt rendesen, csak a pirosból néha felmegy a narancssárga aljáig és ennyi, ott lötyög.

(#4427) fene_vad válasza mepetya (#4426) üzenetére


fene_vad
senior tag

ha nincs töltőre dugva, akkor is kikapcsol időnként? mennyi ideig szokott menni kikapcsolás nélkül?

csak azért kérdem, mert ha valameddig bírja, én megpróbálnék feltenni rá egy megbízható ROM-ot.

Valszeg alaplaphibás lesz, szóval sokat nem vesztesz, ha tégla lesz...

Esetleg körbenézhetsz nem árul-e valaki mondjuk törött kijelzőset alkatrésznek, és akkor alaplapcsere.

(#4428) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok,
Jó pár éve lett véve egy G2F ami most a második gazdájánál van, és elmondása szerint mostanság olyat csinál, hogy a menü billentyűk helyett, mintha egy sorral felette érzékelne, amikor megnyomja.
Pl ha a vissza gomdbot megnyomja, akkor a felette lévő SMS alkalmazás indul el.
Elhozta, és nálam is produkálja a hibát.

Szerintetek mit lehet tenni? Lehet valahogy a digitizer-t kalibrálni? Vagy mi lehet a baja egyáltalán?

Amúgy a telefon tökéletesen működik és nem is szeretnék lecserélni, mivel a mérete az nagyon megfelelő a gazdájának...
Ja és elmondása szerint FR már volt.

Előre is köszönöm, ha valaki tudna valami okossággal szolgálni! :R

;) - The Power of the Light Side

(#4429) mepetya válasza fene_vad (#4427) üzenetére


mepetya
csendes tag

Ha nincs töltőre dugva, akkor is kikapcsol, mert hamar csökken a töltöttség. Lemegy 1%-ra és kikapcs. Legalábbis úgy érzi, mert amúgy meg van az akkuban.
Megpróbálok szerezni egy rossz kijelzőset, jó lesz alkatrésznek.

(#4430) ztibor


ztibor
senior tag

Valakinek esetleg nincs elfekvőben egy akkuja? Bp-en személyesen érte mennék ha lenne.
barátnőm telefonjában ma meghalt az akku és még a héten bekéne egyet szereznem.

(#4431) ztibor válasza ztibor (#4430) üzenetére


ztibor
senior tag

Rendeltem a mobilamb-ról, szóval úgy néz ki tárgytalan az előző hsz.

(#4432) ztibor válasza ztibor (#4431) üzenetére


ztibor
senior tag

Nos, hétvégén elvittem az akkut a tulajának, és ezzel se javult meg.

Kikapcsolt állapotban a töltést vette néha, fel is töltődött 100%-ra, de 5ből 3x megjelent a képernyőn a töltés , de teljesen nullán mutatta a kis elemet, és a piros led se világított.
Ha bekapcsolni akarnám, akkor a Jiayu logoig eljut, eltűnik és onnan nincs tovább, csak akku kivétellel lehet kikapcsolni, mert ugy látszik mintha a képernyő sötéten, de működne.
TWRP-be beakartam jutni, semmi, a logoig eljut ott is és a logonál leragad.
Ha jól emlékszem valamelyik Cappa féle romot tettem fel régebben.

Mit kéne kipróbálnom?
Valahogy a telefonon lévő adatok, kontaktok lemethetők?

(#4433) ztibor válasza ztibor (#4432) üzenetére


ztibor
senior tag

Úgy néz ki az alaplap adta meg magát (műszerész megnézte)
Elképzelhető hogy lehet hozzá szerezni, vagy kuka a telefon?
Esetleg egy bontottból átpakolni ha éppen találnék?

(#4434) cochy


cochy
tag

Sziasztok,
tudja valaki hogy miként lehet kikapcsolni az idegesítő hangot, hogy 15% akkutöltöttségnél ne legyen figyelmeztetés? Ahogy olvasom ezt a fájlt kell törölni / átnevezni: /system/media/audio/ui/LowBattery.ogg.
Meghallgattam törlés előtt a fájlt, nekem nem ezt játsza le 15%-nál.
Helyette kb. ez van: BII BII BII BII. Meghallgattam pár OGG fájlt, de nem találom..
Van ötletetek?

(#4435) vargazoli válasza bb71 (#4420) üzenetére


vargazoli
csendes tag

Szia!
Tudnál linkelni egy leírást a telepítésről. Én sajnos nem tudok oroszul, a chrome meg valamiért nem akarja leforítani
Nekem még a MIUI4-es van rajta, már két éve mióta megvettem :)
Jó lenne egy kicsit frissebb rendszer.
Elóre is köszi.

(#4436) bb71 válasza vargazoli (#4435) üzenetére


bb71
őstag

*** CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGRE!!! NEM TUDOK SEGÍTENI, HA TÖNKRETESZED A TELEFONOD!!! ***
Linkeket nem ellenőriztem, hogy élnek-e.

Próbáltad a translate.google.com oldalon is alinket betenni és lefordíttatni vele?

Nincs leírásom, azt követtem úgy "feelingre" amit ír, de azért ne olyan egyszerű.. pl. a system partíció 1GB-ra növelésénél volt egy nem kis zavar az erőben. Nem az történt, mint amit írt, elvártam, de valahogy működésre bírtam. De ne kérdezd, már nem emlékszem hogyan!

4GB-os G2F esetén:

MIUI8 from MultiRom
G2F 4Gb 1Gb Systems
Android 4.4.2
When you first start the chips on the screen and crush the phone.
All versions can be put on top, installed as an update

In the air do not update
Root there are
Gaps sewn
Icons will stack on each other - chips on the screen and crack the phone Skinned
through, like everything works

A.
Increasing the Systems partition to 1 Gb by G2F 4 Gb
Do everything at your own peril and risk !!!
We do everything through Phill.zip [link](6.08 MB)

1 - We make a backup of the current firmware (if necessary)
2 - Install the patch Systems_1Gb.zip [link] (173,49 KB)

3 - Restart the recovery
4 - Do not be afraid of the inscriptions
5 - Wipe and format option
6 - Custom format option
7 - Format / data and / data / media
8 - Go back
9 - Clean to install a new rom
10 - Restore the backup (Either install a new one)

#
Standard Layout
Systems_Stock.zip [link] (173,49 KB)

#
Files
Phill.zip (6.08 MB)
Systems_1Gb.zip (173,49 KB)
Systems_Stock.zip (173,49 KB)

List of changes
Music
Improved music search
Updated user playlists interface
Improved performance when working with playlists and albums
Notification panel
Fixed bug about battery status with Bluetooth headset connected
Desktop
Improved gesture of closing tasks in the menu of recent applications with snip up
Weather
Fixed blurring of images in detailed forecast
Fixed bug where the error message did not disappear after receiving the data
Fixed font errors when the temperature was displayed
My
Battery 2200
Returned standard grid

B.
7.1.20
Download SD-card
[link]

[ Szerkesztve ]

(#4437) vargazoli válasza bb71 (#4436) üzenetére


vargazoli
csendes tag

Köszönöm! Nyilván saját felelősségre.

Ezt nem próbáltad?
[link]

Vagy ez ugyanaz a ROM?

[ Szerkesztve ]

(#4438) Flinter


Flinter
tag

Szervusztok, van esetleg valakinek valami jó ötlete egy Jiayu G2F "alternatív" felhasználására?
Ugyan már hibátlanul is erkölcsileg elavult lenne, de tavaly egy beragadt SIM adapter kipiszkálásával sikerült a 3G képes SIM aljzat pár csatlakozóját letördeljem, így most csak a 2G képes aljzat működik. (Meg persze minden más: Kamera, WIFI, BT, SD, USB....) Mit kezdjek vele, ami hasznos lehet...? :R

(#4439) yabba


yabba
aktív tag

Sziasztok,

Elővettem egy régi G2F telefonomat (4 Gigás), hogy majd azzal irányítsam a robot porszívót. Sajnos a Xiaomi Home alkalmazás 4.4-es Androidtól felfele fut csak. Létezik 4 gigás verzióra 4.4-es Androidos ROM?

Köszi.

(#4440) cappa72 válasza yabba (#4439) üzenetére


cappa72
nagyúr

Tyű, mintha az oroszok próbálkoztak volna vele... nagyon rég volt. orosz oldalon (4pda) esetleg esélyes lehet.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#4441) yabba válasza cappa72 (#4440) üzenetére


yabba
aktív tag

Azt az oldalt megnéztem, de a szegényes orosz tudásommal csak odáig jutottam, hogy a 8 gigás verziót nem javasolják 4 gigáshoz.

De minden esetre köszi a választ. :)

(#4442) memi008


memi008
friss újonc

Sziasztok!
Szeretném életre kelteni a G2F-emet, csak sajnos betört a kijelző. Tudtok esetleg helyet ahol be tudom szerezni?
Elvileg WCDMA 02-es verzió, az Alin meg itt ott csak 01-t találok.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.