Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) colonia válasza hege21 (#445) üzenetére


colonia
aktív tag

Mit szeretnél pontosan?

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#452) -ZeeZee- válasza Vandie (#450) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Én is erre a kérdésre vártam választ, ezért beszéltem velük telefonon. Azt a választ kaptam, hogy nekik kell visszajuttatni a készüléket, és ők intézik a továbbiakat. (ez persze történhet másképp is, de ezt mondták)

(#453) Vandie válasza -ZeeZee- (#452) üzenetére


Vandie
tag

Írtam nekik én is, G2F jelenleg nincs nekik készleten.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#454) CoolBoy323 válasza -ZeeZee- (#452) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha mégsem így történik, akkor meg cseszhetitek, mert kifizettétek a túl sok felárat a készleten tartásért egy olyan cégnek, akit nem tudsz majd elérni hivatalos erőkkel, pl fogyasztóvédelemmel ha mégis letojják a fejed, mert az emlegetett cég szlovákiában bejegyzett :U
szóval nem túl korrekt módon ténykednek

(#455) cappa72 válasza CoolBoy323 (#454) üzenetére


cappa72
nagyúr

Neked mobilamb fóbiád van.
Ha ilyen irányú tapasztalatod van, akkor írd le, de kerüld a feltételezéseken alapuló hangulatkeltést.
Az általad régebben favorizált Latvia shop-ról már volt negatív vélemény, ami a garanciát illeti.
Miért baj, a SK-ban van? Te nem vettél még EU-n belülről semmit?
EU rendelkezések EU-n belül akkor is vannak.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#456) CoolBoy323 válasza cappa72 (#455) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Igen, utálom az adócsaló férgeket! Miért baj ez?
Nekem attól tovább "lát a szemem", hogy hűűű, készleten van, jó áron...

de áfás számlát mégsem tudnak adni :U

hagyjuk az ilyet szerintem inkább...

miről nem volt még negatív tapasztalat? csak 1-et mondj... :U

(#457) hege21 válasza colonia (#451) üzenetére


hege21
senior tag

Zsebben ne éledjen fel a bekabcsoló gombbal....

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#458) Dirtyz


Dirtyz
őstag

Sziasztok!
(nem találtam a típusnak külön topicot) Jiayu G2S ről kellene egy képernyőmentést csinálnom, hogy tudom ezt megtenni? (asszonyé a telefon..)

Védd a fákat, egyél hódot!

(#459) CoolBoy323 válasza Dirtyz (#458) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

hang le + bekapcs gomb egyszerre

(#460) Dirtyz válasza CoolBoy323 (#459) üzenetére


Dirtyz
őstag

Köszi, de nem jó, egy sms-t kellene "lefotóznom"

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat, egyél hódot!

(#461) Blizzardking válasza CoolBoy323 (#456) üzenetére


Blizzardking
őstag

Azért a környezeten is múlik. Mi van ha másnak meg annál lát tovább a szeme, hogy "esztet monták esztet kő fizetni"? Robin Hoodból se véletlenül lett kultfigura...

Dirtyz: gyakorolni kell. Nagyon egyszerre kell megnyomni és akkor lementi az aktuális képernyőt. Eddig mindenkinek működött.

@ Vandie #446: A kamera kb egyforma ezekben, én nem nagyon látok számottevő különbséget, és nem is nagyon értem a kamerák körül bonyolódó késhegyig menő vitákat. Arra hogy kivehető dolgok legyenek a képen arra mind jó, arra hogy pl a háttér elmosódjon, arra egyik sem. Fókuszálás lassú, kevés fényben mind meghal, a zajszűrés elmossa a kép részleteit.
Vatera kontra kínai - Itt mindig az ÁFA/vám a kérdéses (ilyen árban csak ÁFA van), azaz azt kell tisztázni, hogy ha megfogják a vámon, ki fizeti. Ebből a szempontból százszor inkább megbíznék egy kínai boltban, mint egy vaterás magyar hasitasi nemkérkódot nepperben. Én meg azokat utálom. Ugyanis kifizeted neki a pénzt, még annyit se áldoz a maga erőforrásaiból hogy legyen 2-3 készüléke amivel nepperkedik, megrendeli ugyanonnan ahonnan te tennéd, és utána 2 hét múlva ha jön a felszólítás a navtól hogy fizetheted az áfát, el se éred. Akkor kapod meg a telefont, ha a postásnak kipengeted a 27%-ot.

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#462) Vandie válasza Blizzardking (#461) üzenetére


Vandie
tag

Köszönöm szépen a felvilágosítást, akkor vaterát el is felejtem ezennel. Még egy kérdés a kamera ügyben: azért gondolom egy Vodafone (alcatel) Smart 3-nál jobb képeket készít, főleg ahogy nézegettem a csinált fotókat és az nekem már bőven elég, átlagos fotózásra, felhasználásra.

Samsung Galaxy S9 -->Samsung Galaxy S10-->Samsung Galaxy S21

(#463) Anonymus23 válasza Vandie (#443) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem volt egy jó pár napig mindkettő itthon, mindkettő azért lett, hogy a feleségem válasszon belőle.
Gyorsaságban szinte tök egyforma (miért is ne lenne, mivel ugyanaz az alap.)

A G2F többet tud ránézésre (szenzorok), és kisebb is, de győzött a női logika, az Umi azzal a hátlappal ( :DDD ) jópofa, illetve a nagyobb (felbontás és méret) kijelző mégiscsak győzött, mivel jobban kezelhető rajta a FB.
A G2F ment sógórnőmhöz, aki egy gagyi Alcatelt cserélt le, ahhoz képest hatalmas ugrás ez a telefon, tetszik neki, gyors, minden OK vele, még egyszer sem jött panasz, hogy bármi gondja lenne vele, ezt is merem ajánlani bátran. Bár egy vélemény nem vélemény,

;) - The Power of the Light Side

(#464) Blizzardking válasza Vandie (#462) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnos erre így nem tudok neked válaszolni. Erről van szó egyébként? Ha megnézed a képeket, pl a csatornafedeles vagy a kupakos egyáltalán nem olyan gáz. Itt van egy példa ami a Jiayuval készült. Ilyen "melyik a jobb" témában az ember óvatosan ad tanácsot, döntsd el Te magad!
Arra kell figyelni, hogy ne mozgasd a telefont mikor fókuszál, illetve amikor exponálsz, és akkor keletkezhetnek egész használható képek is akár. A probléma sok esetben az, hogy a telefonok nagyon könnyűek, plusz az ember félig nyújtott karral maga előtt tartja, nem pedig a fejéhez szorítja mint egy rendes fényképezőt, és ezért bemozdul mikor készül a kép.

Anonymus23 - Dobj már egy képet "arról a hátlapról" ! Plíz :D

[ Szerkesztve ]

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#465) #83057152


#83057152
törölt tag

Sziasztok!
Tegnap kijött egy új gyári ROM(wcdma verzió),elvileg multilangos (needrom.com-ról le lehet tölteni).Én egyenlőre nem tudom kipróbálni,mert a lányomé a teló,ő pedig külföldön van .Sajnos az ő készüléke is melegszik,kiváncsi vagyok,ebben javítottak e ezzel kapcsolatban vmit.

(#466) Gabócza válasza #83057152 (#465) üzenetére


Gabócza
senior tag

Ez nem új rom, csak a needrom-ra került fel tegnap. Ez ugyanaz a 0606-os, mint amit Cappa is kiherélt...

Blizzardking: UMI X1 Pro hátlap

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#467) #83057152 válasza Gabócza (#466) üzenetére


#83057152
törölt tag

Oh,köszi,akkor ezt benéztem.

(#468) Anonymus23 válasza Blizzardking (#464) üzenetére


Anonymus23
veterán

Gabózca már linkelte :)
Jól néz ki vele a telefon, olyan hologramszerűen változnak a kis cellák, ahogy forgatod.
Eléggé vékony így a feleségem is tudja használni, hiába "nagy" (relative) a kijelzője, még az Ő kezében sem tűnik hatalmasnak.
Éppen most jött meg a második X1 Pro, ez megy öcsémnek.

;) - The Power of the Light Side

(#469) Blizzardking válasza Anonymus23 (#468) üzenetére


Blizzardking
őstag

Érdekesek ezek a csajok... Párom is gyönyörködve nézegette mikor megkérdeztem hogy neki tetszik-e.
No offense, de nekem a Vörösmarty téri kismetró megálló jutott róla eszembe...
Az biztos hogy nem szokványos, és azonnal feltűnik a hazai samsung/ájfón felhasználóknak.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#470) Garalab


Garalab
csendes tag

Sziasztok,

ha van valakinek 3.8v/2400mah -ra címkézett (F1-hez való) aksija meg tudná mérni, hogy mekkora a készülékben 100%-ra töltött akku feszültsége? 4.2v vagy 4.35v? A kérdés azért érdekes, mert az F1 aksija igaz, hogy jó bele, és elvileg 2400 mah, de elvileg csak azért erősebb, mert az elektronika 4.2v helyett 4.35v-ra tölti. Ha a G2F nem tölt 4.2v felé, akkor nem kapunk nagyobb kapacitást. Igaz mivel az aksi "by-design" feszültsége nagyobb, talán vmivel minőségibb a belső cella, és nagyobb az élettertam, bár ezt az ismert kínai minőségellenőrzés miatt kétlem :)

Korábbi hozzászólásban olvastam, hogy a WCDMA kijelzője vmivel élénkebb, és nem zavaró a kisebb képpontszám sem, valaki fogta már egymás mellett a két készüléket (WCDMA és TD) és hasonlította úgy össze, vagy különböző időkben/helyzetekben/fényviszonyoknál történt az összehasonlítás? Jelenleg egy F1-em, és a G3-am van, kipróbálnám a G2F-et is, a 3G kb annyira nyom a latba, mint a kijelző minősége. (néha útközben filmezek, nagy fényben, néha kell mobilnet is) Ami viszont fontosabb az az aksi élettartam, mert marha sokat beszélek :) (ezért is az első kérdés) A TD kijelzője a nagyobb képpontszám miatt valsz többet eszik, de ha az OGS nagyobb fényerejű, akkor meg lehet az :) (ezt vki szintén megerősíthetné, vagy cáfolhatná, mert erre vonatkozó mérést sehol sem találtam) Érdekes, hogy sehol nem találtam a kijelzőre vonatkozó pontos összehasonlítást, ami számomra furcsa, mert ez a két altípus közötti egyik legnagyobb eltérés (már akinek nem kell a 3G). De lehet, hogy csak nem keresgéltem elég kitartóan.... :)

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#471) lhausz válasza Gabócza (#438) üzenetére


lhausz
csendes tag

SMS értesítés megjelenítése zárt képernyőn- ha jól értettem a problémát- kikapcsolható
- Üzenetek app -> Beállítások -> Értesítések
Felugró Értesítések : kikapcsolása ...

Lhausz

(#472) lhausz válasza Dirtyz (#460) üzenetére


lhausz
csendes tag

Egy kis svajci bicska talán segíthet , MyPhoneExplorer -
Sok mindent lehet vele megcsinálni
Conctact, ToDo, Calendar , SMS szerkesztes + képernyő, távoli kezelés,
Exchange szinkronizás outlookon keresztul, stb ..

Biztos van más eszköz, módszer is, nekem ez vált be ...

Lhausz

(#473) zedok


zedok
senior tag

Nem ide, törölhető! elnézést.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#474) Gabócza válasza lhausz (#471) üzenetére


Gabócza
senior tag

Először ezt próbáltam, de annyit csinál csak, hogy nem jelenik meg a plusz kis ablak az üzenettel, viszont a kijelzőt ugyanúgy felébreszti. Hangouts viszont nem teszi, úgyhogy azóta azt használom...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#475) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Édesapámnak most lett Jiayu G2F telója (3G-s változat). Minden tökjó rajta, nincs probléma.
Én menedzselem a telefonját. Kínai szoftver problémám van: első betöltés és pár beállítás után láttam a menürendszerben kb. 6 kínai programot, amelyeket a beállítások menüben letiltottam, már nem láthatók és nem is futnak. Az a gyanúm viszont, hogy valahol simán ott vannak. Ezeket akarom leszedni a telefonról.
Sosem root-oltam még (mivel új a telefon, a garanciavesztés miatt nem tenném), nem tettem fel másik rom-ot, esetleg ha anélkül meg lehet oldani és segítene ebben valaki, azt nagyon megköszönném. :)

(#476) hege21 válasza MrChef (#475) üzenetére


hege21
senior tag

Root nélkül pedig nem tudod eltüntetni :Y

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#477) Gabócza válasza MrChef (#475) üzenetére


Gabócza
senior tag

Nem kell félni a rootolástól. Egy klikk az egész. Feltelepítesz egy apk-t és abban a megfelelő sorra nyomsz. #80 by cappa72

Utána viszont akkor már feltenném a cappa által kiherélt romot, abban tutira nem lesz kínai alkalmazás...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#478) Jackie90


Jackie90
újonc

Sziasztok!

Nekem a készülékkel adódott egy kis problémám, remélem tudtok tippeket adni, hogy mi lehet a gond.
A wifi-vel lenne egy kis problémám. Sokszor rá kell frissíteni a wifire, hogy megtalálja az itthonit, mert alapjában véve nem elég, ha csak bekapcsolom a wifit. Ilyenkor rákapcsolódik, de ez annyira nem is vész. Néha kitalálja, h sehogy sem kapcsolhatom be a wifit, se gyorsindítóból se beállításokból, próbálkozik majd off.
Újraindítás után működik, ez már kellemetlenebb. Ami viszont már igencsak idegesítő, hogy meglévő wifi kapcsolatnál időtúllépési hibák keletkeznek, sem böngésző sem firefox nem működik rendesen. Úgy szokott történnyi, hogy elsőre betölti az oldalt de mikor ráfrissítenék vagy oldalon belül lépkednék előjön az időtúllépési probléma. Wifivel nincs gond, másik okosteló hibátlanul fut róla.

Hálás lennék az 5letekért, gyári visszaállítással nem jutottam előrébb.

Köszi előre is, Jackie

(#479) Onlány válasza Jackie90 (#478) üzenetére


Onlány
tag

Szia! Nekem az elején volt ilyen gondom, hogy a wifit nem tudtam bekapcsolni hosszabb kikapcsolási idő után. Csak az újraindítás segített. Amióta a Sim kártyák benn vannak és kitöröltem a kínai appokat nincs ilyen gondom. Biztos nincs összefüggés csak gondoltam leírom a tapasztalatom A rom cserét nem vállaltam be nagyon jól működik a teló így is. Akksi, térerő, wifi és GPS eddig rendben van :))

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#480) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Felraktam a Gravity Box-ot, felébresztésre sikerült a hangerő gombot beállítanom, viszont a fényképező letiltását nem találom... Valaki tudna segíteni? (A segélyhívó letiltását megtaláltam, de nem ajánlják (megértem...))

Szerk: a zárolt képernyőn szeretném letiltani.

[ Szerkesztve ]

(#481) -ZeeZee- válasza BenszeT (#419) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ez pontosan melyik szolgáltatás? Mi a neve, amit le kell tiltani?

(#482) testo92 válasza -ZeeZee- (#480) üzenetére


testo92
csendes tag

Neked akkor is felébreszti a hangerő gomb a telót ha sokáig nem érsz hozzá ? mert Nekem kb csak akkor ha még nincs alvómódban.(lázárástól számított 1 percig)

(#483) zedok válasza Jackie90 (#478) üzenetére


zedok
senior tag

Szia!

Nekem volt ilyen problémám az egyikkel (3db van a családban). Újraraktam a romot azóta nem csinálja. Rögtön a cappa72 féle pucolt rom került rá, utána feltűnt a jelenség és még egyszer wipeoltam mindent, és újratelepítés.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#484) -ZeeZee- válasza testo92 (#482) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Teszteltem. Ha elment alvóba, akkor nem mindig ébresztette fel. Nyomkodtam, nyomkodtam, volt, hogy működött, volt, hogy nem. Nem tudom mitől függ... :(

(#485) -ZeeZee- válasza -ZeeZee- (#484) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Bocs, lejárt a szerkesztési idő.

Tettem egy próbát: a telefon elment aludni, próbáltam csak a hangerőgombokkal felébreszteni, de nem sikerült. Nyomtam felváltva, hosszan az egyiket, hosszan a másikat, felváltva, stb. Az eredmény semmi. Aztán próbaképp megnyomtam az előlapi home gombot (házacska, de fogalmam sincs mi a hivatalos neve) és utána a hangerő gombot, majd egyből feléledt a telefon. Bejött a képernyőzár. Kicsit később majd még egyszer tesztelni fogom.

Egy újabb kérdés: ha a képernyőzár képernyőn vagyok, és megnyomom a "home" gombot, akkor felvillan a vaku led. Másnál is ezt csinálja?

(#486) Gabócza válasza -ZeeZee- (#485) üzenetére


Gabócza
senior tag

Próbáld ne csak megnyomni a home gombot, hanem nyomva is tartani, mert pl. a MIUI-ban van ilyen feature, hogy ameddig a lezáró képernyőn nyomva tartod a home gombot, addig világít a vakku ledje. Lehet hogy itt is ugyanúgy működik...

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#487) -ZeeZee- válasza Gabócza (#486) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Igen, ameddig nyomom, addig világít. Viszont a felébresztés teljes véletlenszerű, hogy mikor működik, mikor nem. (nem a home gomb a megoldás... :( )

(#488) MrChef válasza Gabócza (#477) üzenetére


MrChef
aktív tag

Köszönöm, akkor megpróbálom. :)
A Cappa féle romok hol találhatóak?

(#489) Gabócza válasza MrChef (#488) üzenetére


Gabócza
senior tag

Minden szükséges infó megtalálható a fórumban, a korábban írt #80 mellett érdekes a #15 (ebből én a CWM recovery 6.0.1.2-t használtam a recovery-k közül), a #126 és a #128-as hozzászólás, de ajánlatos inkább többször átolvasni, ha valami nem világos, akkor inkább kérdezni. De egyébként abszolút nem bonyolult az egész, ha követed a leírtakat...

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#490) kleine


kleine
tag

Sziasztok! Itt egy link egy WCDMA-ra módosított TD ROM-hoz:

http://www.needrom.com/mobile/jiayu-g2f/comment-page-2/#comment-88050

Állítólag működik! Én még ma kipróbálom :)

(#491) kleine


kleine
tag

A ROM-ra mutató linket a NEEDROM hozzászólások között keressétek! Bocsi

(#492) kleine


kleine
tag

Direktlink:

http://www.firedrive.com/file/C85BBCAD333AA085

Ez már tényleg a letöltésre mutat :)

(#493) BenszeT válasza -ZeeZee- (#481) üzenetére


BenszeT
tag

A pontos neve: Keresés
Egy nagyító ikon van előtte :)

(#494) -ZeeZee- válasza BenszeT (#493) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi, sikerült :)

(#495) gbrtkcs


gbrtkcs
csendes tag

Sziasztok!

A múlt hétfőn rendeltem kettőt a gyerekeknek. Egy hét alatt megjött, valahogy átcsúszott a vámon :)

A gyerekek hiába nagyon érdeklődőek valahogy a kínai nyelv nem érdekli őket. Ezért a a korábban leírtak szerint megtörtént a root és recovery csere a Cappa féle 6012-re.

Azután backuppal mentés, majd a cappa féle rom bekerült a sdcard0/clockworkmod/backup/jy-g2f-CWM-backup-stock-clean-rooted-hu-140626-230300 nevű mappába. Ha ránézek akkor ezeket a fájlokat látom boot.img, nandroid.md5, recovery.img, és system.ext4.tar, plusz egy files nevű könyvtárat.

A Mobileuncletools-ban a into recovery, majd újraindítás, wipe data/factory reset, majd újraindítás után backup and restore, kiválasztom a cappa féle könyvtárat, ekkor elkezd gondolkodni és kiírja:

CWM-based Recovery v6.0.1.2
Checking MD5 sums...
MD5 mismatch!

Ezután megáll. A mentett gyári cuccot pillanatok alatt visszateszi és el is indul vele.

Valakinek valami ötlet? Akksi 100%-on, sim nincs benne.

(#496) tfalcon96 válasza gbrtkcs (#495) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Töltsd le újra a ROM-ot, és próbáld újra. Nem passzolnak az MD5 értékek.

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#497) gbrtkcs válasza tfalcon96 (#496) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Letöltöttem újra, másik sd kártya, az "eredmény" ugyanaz :(((

(#498) Blizzardking válasza gbrtkcs (#497) üzenetére


Blizzardking
őstag

Elvileg így mennie kéne. Hülye kérdés; a másik telefon mit csinál ugyanezekkel a beállításokkal?
Esetleg a jy-g2f-CWM-backup-stock-clean-rooted-hu-140626-230300 mappát nevezd át arra hogy "Cappa", kicsit áttekinthetőbb lesz...

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#499) gbrtkcs válasza Blizzardking (#498) üzenetére


gbrtkcs
csendes tag

Pont most próbáltam meg a másikkal is. Root, recovery, backup oké, aztán restore és ugyanezt csinálja.

Nem tudom, hogy számít-e build szám: G2FW-20140606-W-R-CN-V0.8.5. Ezzel küldték.

Azon gondolkodtam, hogy holnap veszek egy teljesen szűz sd-t. A mostaniakat megformáztam, de semmi javulás.

(#500) tfalcon96 válasza gbrtkcs (#499) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

És ha nem a memóriakártyára hanem a telefonmemóriára tennéd a ROM-ot?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.