Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) klarkzone válasza Puszunty (#2999) üzenetére


klarkzone
tag

Ikoncsere stb. - Holo Launcher HD, és ugye a ROM telepítése előtt végrehajtottad az össze wipe-ot?! De egy root explorer-rel szerintem rá tudnál keresni az egyik csengőhang nevére, és egyből kidobná, hogy mely mappákban szerepel ez a fájlnév, és akkor esetleg törölni, ha bebizonyosodik, hogy tényleg kettő van belőlük...

[ Szerkesztve ]

(#3002) Puszunty válasza klarkzone (#3001) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Igen, végrehajtottam az összeset. Reboot után eltűnt a duplum. köszönöm szépen az infot!!!

[ Szerkesztve ]

(#3003) klarkzone


klarkzone
tag

Valaki csináljon légyszi egy fényképet a "papírmatricás" verzióról. Kösz.

(#3004) dagabor válasza klarkzone (#3003) üzenetére


dagabor
tag

[link]

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3005) boff


boff
senior tag

Szép jó reggelt mindenkinek!

Battery Monitor widgetet felraktam, hogy megnézzem az akksi feszültség ingadozását de amit már napok óta megfigyeltem, hogy ha nem nagyon nyúlok a telóhoz pár óráig akkor elveszti az adatokat. A képen látható, hogy mire gondolok a másik pedig, hogy kis mértékben előfordul feszültségingadozás és, hogy ez rossz-e vagy bőven elfogadható és normális?

(#3006) doongoo válasza dagabor (#3004) üzenetére


doongoo
addikt

Made in Cnina :C

(#3007) dagabor


dagabor
tag

Üdv!

Kicsit utána olvasva a fórumban valóban más vélemények vannak a CM Sec-ről és a Clena Masterről mint amit a PLAY-ne olvasni lehet.
Mi tényleges problémával még nem találkoztunk, (igaz a párom telefonja mostanában kicsit rosszalkodott, Alcatel OT Idol, de ez nem ide tartozik), de a két progi egyben már elég szép méretre dagadt, és valóban sokszor sikoltozott, hogy

"Hűűűha...baj van.. töltsem le ezt vagy azt..., és szerintem sokszor csinálta a felesleges nagy pánikot..."

Kompromisszumos megoldásnak felraktam
(fórumon javasolták) a 360 Security -et

[link]

Ez már maga a mérete töredéke az előző kettőnek, magyar, és igaz még elég friss, de nem tűnik annyira majrésnak. Igaz itt is vannak ajánlott appok, (nagyrészt más kategóriájú appok, de melyik ingyenes app ne ajánlana más appokat... ) de nem úgy mint a másiknál volt, hogy egy vizsgálat után rögtön feldobott egyet, hogy az adott probléma ezzel oldható meg, és ugyan telepítsem már azt is fel.

Valamint olvasva a másik topicot, többen írták, hogy a fent emlegetett appok, többeknél okoztak fagyást a telefonon!

Amiket még a fórumban ajánlottak ilyen célokra:

SD Maid: [link]
CCleaner: [link]

Viszont a CCleanner-nél írták, hogy óvatosan kell nyomogatni, mert hajlamos képeket, zenéket, doksikat is törölni, ha csak úgy szabadon engedjük a telefonon... tehát az egy kis odafigyelést igényel.
Én ezért is választottam a 360-at, mert nem én használom a telefonokat (a párom és a lányom) így ezt a rizikófaktort szerettem volna kiküszöbölni.

[ Szerkesztve ]

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3008) klarkzone válasza dagabor (#3004) üzenetére


klarkzone
tag

Láthatóan nem sikerült normális gyári ROM-ot készíteni a telefonhoz, ezt azért kijelenthetjük, a visszajelzésekből, és ha már csak a fekete WCDMA verzióból készít újabbat (8GB ROM:ami hülyeség mert nem csak olvsaható...) a Jiayu, illett volna 4.4-es verzióval kiadni. No comment. Attól persze a gravírozott 4GB-os WCDMA verzió szerintem 2014 legjobb telefonja ár/érték arányban, a 4-4,5" kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#3009) dagabor válasza klarkzone (#3008) üzenetére


dagabor
tag

Nem ez az egyetlen kínai telefon amire nem sikerül egy jó gyári romot prezentálni...
Ott van öcsém UMI ZERO-ja.. na ott sincs még minden rendben a ROM-al!
Viszont az utolsó mondatoddal egyetértek! A lánynak lézergravírozott verzió van, és semmi gond vele!
TD-ből kreált ROM-al 0.8.5. -ös kernerrel.

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3010) Tesztelo.hu válasza klarkzone (#2993) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

Az invertált appok legfeljebb az amoledes telefonoknál tudnak spórolni (leginkább a Samsung csúcskategóriás telefonjaiban van ilyen). LCD-nél ugyanannyit fogyaszt a kijelző, akár fekete, akár fehér.

(#3011) klarkzone válasza Tesztelo.hu (#3010) üzenetére


klarkzone
tag

Igen mesterem, teljesen igazad van, de pl. ha egy android miniPC-t üzemeltetsz 50"-os plazma tv-n, ott is számít, hogy fehér-e vagy fekete, másrészt nem mindegy, hogy egy atomvillanást nézel, vagy egy kellemes olvasható invertált felületet. Tudod, számomra az a fontos, hogy a lehetőségeket megismerjék a felhasználók, aztán mindenki maga dönt.

(#3012) boff


boff
senior tag

Valaki tudna segíteni? Gravitybox-ot szeretném felrakni de itt elakadtam és fogalmam sincs mit kéne engdélyezni, root az rendben van elméletileg meg gyakorlatilag is.

[ Szerkesztve ]

(#3013) boff


boff
senior tag

Ja és egy kis érdekesség, battery wipe már volt és nem segített sajnos. És az információk elvesztését sem értem.

(#3017) Tesztelo.hu válasza klarkzone (#3011) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

A hozzászólásodban aksikimélésről van szó, nem tudom, hogy jön ide egy plazmatévé. Amúgy is a topik a G2F-ről szól... Ha valaki elolvasta a hozzászólásod, azt hiszi, az ő telefonján is számít a fekete/fehér csere, közben pedig nem. Ezért fűztem hozzá azt, amit.

(#3018) Puszunty


Puszunty
csendes tag

Sziasztok!
2 n 9 ó 22 p 21% reálisnak tekinthető?
Köszönöm!

(#3019) ASUSPeti válasza Puszunty (#3018) üzenetére


ASUSPeti
csendes tag

Ez használattól függ... Én két kártyával használom, napközben céges teló, néha kis internet, viber, elég sok beszélgetéssel. Átlag 2 napot szokott bírni.

Valaki tudja, az mitől lehet, hogy mindkét kártyám T-mobile-os és az egyiken (amelyik az alsó slotban van, ezen megy a 3g) egy pálcikával kevesebb térerőt mutat?

[ Szerkesztve ]

(#3020) boff válasza Puszunty (#3018) üzenetére


boff
senior tag

Nekem battery wipe óta 3 nap X órát megy 3 óra néhány perc képernyőidővel csak a töltöttségi szintet rosszúl jelzi a teló mert már 3600mV-nál 1%-ot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#3021) stmiklosi válasza ASUSPeti (#3019) üzenetére


stmiklosi
tag

Szevasz!

A 3G által frekvencia kétszerese a GSM-nek, mások a tulajdonságai...

Üdv: StMiklos

Tablet: Fire NewPanel, Blade FirstStrikeMyMOd, JiayuG2_LaslieROM, HannspreeHG01(IGO8/Primo), MioC510

(#3022) Cogwheel71


Cogwheel71
tag

Sziasztok!

Lézergravírozott verziót használok,az ismert hibajelenségek közül a töltés közben tapasztalható fagyást produkálja néha, illetve ma egy kb. másfél órás nyugalmi állapot után iszonyúan felforrósodott az akku, kérte,hogy vegyem ki,és 90%-ról lezuhant a töltöttsége 40%-ra. Ez utóbbin romcserélgetés segítene,vagy garanciális javítást kérjek? Cserélik vajon külön az akkut? Nem szeretném,ha esetleg,kapnék helyette egy papírmatricást... Akinek gond nélkül megy a gravírozott verzió,melyik romot használja? Az enyémen most 2014.05.21....v.0.7.3-fut.

Köszönöm!

(#3023) Bl.Gyo. válasza ASUSPeti (#3019) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Szia! En Vodas vagyok es nekem egy masik teloba (Doogee) volt ugyan ez a jelenseg. A netes sim kartyamnak 1 csikkal kevesebb volt mint a voip nak. Megcsereltem a 2 simet a slotokba es ugyan ugy a netesnek 1el kevesebb volt. Ez valami 3G-GSM kulombseg miatt lehet. Nem a telo baja.

(#3024) dagabor válasza Cogwheel71 (#3022) üzenetére


dagabor
tag

Üdv!

A lányomnak ez a verzió van, ezzel a párosítással:

TD ROM-ból készített WCDMA ROM v0.11.2 - 0.8.5. -ös kernerrel.

Valamivel több mint egy hónap használat alatt egy fagyás volt. Ami napi használat közben történt, ez lehet alkalmazás hiba is... Más hibát nem tapasztaltunk, melegedést és töltés közbeni fagyást sem.

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3025) Bl.Gyo. válasza Cogwheel71 (#3022) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Az enyem lezergravirozott es hibatlanul megy! Verzio: 2014.06.06 ... V0.8.5 . Ja, es gyari ROM.

[ Szerkesztve ]

(#3026) boff válasza boff (#3012) üzenetére


boff
senior tag

(#3012) boff

Erre valaki? :U

(#3027) Bl.Gyo. válasza dagabor (#3024) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nekem a kernel verziohoz 3.4.5-t ir.

(#3028) Puszunty válasza Bl.Gyo. (#3027) üzenetére


Puszunty
csendes tag

Nekem ez van, most tesztelem, hogy lefagy-e...

(#3029) Bl.Gyo. válasza Puszunty (#3028) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Az enyém:

(#3030) dagabor válasza Bl.Gyo. (#3027) üzenetére


dagabor
tag

Az infónál a telefon nekem is azt írja, itt egy bővebb leírás, hogy lehet megkülönböztetni a ROM-okat:

[link]

Így lehet kiíratni a ROM infókat (az itteni hozzászólás mellett lehet még infókat találni):

[link]

De azt hiszem az ANTUTU -is kiírja a ROM-ról ezeket az infókat...

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3031) zoliteso


zoliteso
csendes tag

Kedves Emberek!

Megerősítem, hogy a G3C port és a 0.3.6 kernel együtt kiválóan megy napok óta mindenféle hiba és fagyás nélkül a "papírmatricás" G2F telefonomon...

Üdv!
ZoliTesó

(#3032) HyGy válasza zoliteso (#3031) üzenetére


HyGy
csendes tag

Tudnál erről egy mentést csinálni és kitenni valahova?

A GPS is stabil vele? Nekem a GPS nem stabil.

(#3033) boff


boff
senior tag

G3C port rom nyelv ügyileg, hogy áll? Teljesen magyar lesz ha átállítom vagy csak 20-25%?

(#3034) poffsoft válasza boff (#3033) üzenetére


poffsoft
addikt

Teljesen, ahogy emléxem..

[ Szerkesztve ]

(#3035) boff


boff
senior tag

Feltettem a G3C port romot, a töltöttségi szint kijelzés ugyanúgy rossz de az a többi romnál is rossz volt. Azon kívül elég jónak tűnik bár a MIUI jobb külsőleg de ez is szép. Menü picit microlaggos néha, főleg újraindítás után pár másodpercig de alapvetően mindig jó. Gravitybox simán felment és a felső állapotsáv miatt kell is mert annak nincs háttérszíne alapból meg a merülés miatti sipákolást ki kellett kapcsolnom. Egy észrevétel ami lehet, hogy sokaknak fontos mégpedig az, hogy a kamera normálisan működik, nem laggol a videó amit csinál és a képek is szépek. Kernelt azt cserélni kellett 0.3.6-ra, hogy működjön az alsó 3 gomb. Amúgy papírmatricás verziós g2f-em van és a töltőn fagyást most tesztelem. (MIUI-val soha nem fagyott le, remélem G3C-nél se fog)

(#3036) boff


boff
senior tag

Egy jó RAM tisztító alkalmazást tudna ajánlani valaki? G3C port rommal túlélte a töltőt a telefon viszont annyira megtelt a RAM, hogy szinte teljesen használhatatlan lett a telefon, csak az újraindítás után mikor felszabadult jó 700mb a RAM-ból utána lett megint jó. Előre is köszönöm! :R

(#3037) WOT-H-A-C válasza boff (#3036) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Ezek teljessen feleslegessek.Meg oldottad a problémát. Szerintem egyébként több kárt okoznak mint hasznot.

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#3038) boff válasza WOT-H-A-C (#3037) üzenetére


boff
senior tag

Igen, azért gondoltam, hogy hátha van valami jó progi de ezek szerint nem igazán. :\ Csak azért nem túl jó móka mindig újraindítgatni, MIUI megtudta ezt oldani azzal soha nem volt ilyen probléma de gondolkozom, hogy vissza is térek rá de azért még adok a G3C-nek pár napot. A zenelejátszó mindenképp 20x jobb. :DD

(#3039) dagabor válasza boff (#3038) üzenetére


dagabor
tag

[link]

"semmi nem tud olyan jól más böngészőt letölteni mint az internet explorer"

(#3040) zoliteso válasza HyGy (#3032) üzenetére


zoliteso
csendes tag

G3C port és 0.3.6 kernel páros:
A ROM itt található, telepítés után oroszul indul, s nem lesz alsó gombsorod és a touchpad is akadozni fog.
[link]
A kernelt pedig kiválasztod innen (Cappa jóvoltából) és telepíted.
[link]

(#3041) bkiky01


bkiky01
senior tag

Kedves tulajok!

A wifit nem tudom bekapcsolni, egyből kikapcsol.. Régebben találkoztam ugyanezzel a hibával a bluetooth-nál, akkor egy gyári beállítás visszaállítása megoldotta..

Eléggé be van lakva a rom, valaki esetleg tud olyan megoldást, hogy megmaradjanak a programok?

Köszi!

(#3042) cappa72 válasza bkiky01 (#3041) üzenetére


cappa72
nagyúr

Sima akku ki/ akku be nem oldja meg?

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#3043) zoliteso válasza bkiky01 (#3041) üzenetére


zoliteso
csendes tag

Esetleg ez? Nekem már bevált.
[link]

(#3044) HyGy válasza zoliteso (#3040) üzenetére


HyGy
csendes tag

Köszi a linkeket. Te melyik kernel teleptő progit használtad? Tudsz adni kérlek egy linket ahhoz is? Vagy google.play-be van?
Vagy ez nem app, hanem az ott lévő zip-et kell CWM-el felrakni?

A mostanit hogy tudom lekérdezni/ lementeni esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#3045) bkiky01 válasza cappa72 (#3042) üzenetére


bkiky01
senior tag

megpróbálom.. köszi..

(#3046) HyGy válasza HyGy (#3044) üzenetére


HyGy
csendes tag

Aha úgy nez ki a zip-et be lehet flashelni. :) Köszi, feltettem most bootol, kíváncsi leszek megjavul e a GPS

(#3047) zoliteso válasza HyGy (#3046) üzenetére


zoliteso
csendes tag

Gyorsabb voltál, megválaszoltad... :)

(#3048) Cogwheel71 válasza boff (#3038) üzenetére


Cogwheel71
tag

Melyik miui verziót használtad, ill. tervezed visszarakni?

(#3049) boff válasza Cogwheel71 (#3048) üzenetére


boff
senior tag

Vjankovics82_MIUI_JY-G2F_ 16.01.15_0.3.6_HUN

Még adok egy kis időt a G3C-nek de nagyon nem tetszik, hogy 3-4 óránként újra kell indítani mert belassul az egész és elkezd akadni. Ürejáratban egyébként nem merül a G3C port rommal viszont használat közben eléggé durván, 59%-on vagyok 1 óra képernyőidővel 10 óra alatt. MIUI-val még 65-70%-on lennék azzal meg cserébe üresjárattal merült jobban de 2-3 napot 3 óra képernyőidővel így is elvolt a telefon.

(#3050) zoliteso válasza boff (#3049) üzenetére


zoliteso
csendes tag

Hát ha valaki megoldaná, hogy az általad említett MIUI-ban működjenek az állapotjelző LED-ek, akkor én is azt használnám...arra már nem emléxem, hogy a MIUI-val mi volt a tapasztalat fagyásilag...akkutöltésileg.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.