Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

JIAYU G2F

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Tonyk


Tonyk
veterán

Ebay-en most találtam, Spanyolországból 80.95+7,5€-ért, aki venni akar. Én sajna már megrendeltem máshol drágábban...

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#702) Anonymus23 válasza Tonyk (#701) üzenetére


Anonymus23
veterán

Igen a spanyol kb annyira jön ki mint a csoportos verzió, HA lehet egy 38-as feedback emberkében bízni. Nekem többszöröse van, de reméljük egy feltörekvő eladó.
Mondjuk az adott termék/eladó már nálam is a watchlistben van egy ideje :) :DDD

;) - The Power of the Light Side

(#703) Tonyk válasza Anonymus23 (#702) üzenetére


Tonyk
veterán

38-as ami 100%

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#704) Anonymus23 válasza Tonyk (#703) üzenetére


Anonymus23
veterán

Stim, csak mondjuk én jobban bízok egy 30-40 ezresben, akinek 98-99%-a van :)
Ami még picit necces, hogy CSAK spanyolul van a leírás.
Eddig egy rendelésem volt spanyolból, ami meg sem jött, és ebay kellett, hogy refund legyen belőle, mert még csak nem is kommunikált.

Illetve nem, mert az antelife spanyol raktárból is rendeltem már, az itt volt 6 munkanap alatt :)

De mondom, nekem is ott van a watchlistben, és ha valamelyik isminek kell, akkor vele fogok kezdeni, nem egy ökör ára.

;) - The Power of the Light Side

(#705) sbe561


sbe561
tag

A G2F-nél is van olyan hogy video felvétel közben autofokuszál? Mert az F1-nél baromi gáz... :(

(#706) hege21 válasza kleine (#681) üzenetére


hege21
senior tag

Próbálgatom...
Eddig amit észrevettem a led értesítést nem kezeli...:(

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#707) Vjankovics82 válasza hege21 (#706) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Nem rossz! Ìgy már nagyon jó magyar menüvel! Csak a ledértesìtést tényleg nem kezeli! Hogy lehet xiaomi fiókot aktiválni? Semmit nem enged a nêlkül letölteni!

(#708) hege21 válasza Vjankovics82 (#707) üzenetére


hege21
senior tag

Nekem volt már regisztrálva működik :)

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#709) poffsoft válasza hege21 (#708) üzenetére


poffsoft
addikt

tyúkláb appokkal hogyan áll?

[ Szerkesztve ]

(#710) Vjankovics82 válasza hege21 (#708) üzenetére


Vjankovics82
senior tag

Jó volt nekem is mìg nem volt magyar! De most fizetős a regizés nem? Vagy te hogy csináltad meg?

(#711) margithid


margithid
veterán

Aksiidőről hogyhogy nem zeng ódákat midnenki?
Elvileg ekkora kijelzőhöz, felbontáshoz az aksi nagyon jónak kell, hogy legyen.

(#712) Blizzardking válasza margithid (#711) üzenetére


Blizzardking
őstag

Sajnos egyáltalán nem az. Mellesleg feltettem a cpu temp nevű modult (xposed) és 50 fok fölé simán megy a hőmérséklete. Sajnos nemcsak játéknál, hanem pl töltésnél is. Aki szeretne belemenni ebbe a "meleg langyos nemmeleg épphogy kézmeleg de nekem megfelelő" dialógusba, illetve akkuidőben a "tökjó nemmerül sokathasználom mindigmentawifi" fogalmazásórába, :R kérem :R tegye fel a hőmérő appot, és futtasson egy antutu battery tesztet. Addig egyszerűen nincs miről beszélni, kb mint mikor a két Lotti beszélgetnek annyi a valóságtartalma. :R
No offense, de valamiért ilyenkor mindig leoltanak, nyilván nem mindenkinek érteke, hogy az imádott készülékének a tulajdonságai számszerű formát öltsenek. :U

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#713) margithid válasza Blizzardking (#712) üzenetére


margithid
veterán

Akkor itt valami nem kerek, 2200as aksival szenzációsnak kellene lenni az üzemidőnek.

(#714) Blizzardking válasza margithid (#713) üzenetére


Blizzardking
őstag

Van akinek az, érzése szerint. A melegedés is probléma. Itt van előttem egy MT6589-es soc-kal és 2000 mAh-s aksival szerelt 4,5"-os Lenovo, és konstans 8-10 fokkal hidegebb mint a jiayu, és kétszer annyi ideig bírja üzemidőben. Azt már korábban kitárgyaltuk itt, hogy valószínűleg kifogtam egy kevésbé összeszedett darabot.
Általában a fórumozók akkor szoktak teszt eredményeket közzétenni (viszont akkor dögivel), ha az alátámasztja az elvárásaikat. Ellenkező esetben több a "szubjektív tapasztalat", hogy úgy mondjam. Szóval a hallgatás is beszédes lehet sok esetben.
Mindenesetre a jelenlegi mezőnyben a G2F nagyon jó készülék, nincs nagyon párja, és nyugodt szívvel javasolnám másnak is, de a paraméterei alapján még ennél is többre lehetne hivatott. Jelenleg úton van egy másik is, ismerősnek rendeltem. Meglátjuk az hogy szuperál.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#715) poffsoft válasza Blizzardking (#714) üzenetére


poffsoft
addikt

Na, akkor amint módom lesz, ránézek arra az antutu batteryre.
amit biztosan állíthatok:
2 készülék van. Az egyik (fekete) gazdája nem panaszkodik; gyakorlatilag reggeltől estig nyüstölve van a telefon (játék, mozi, net,stb)
A fehér gazdája pedig folyton panaszkodik, hogy nagyon gyorsan merül.
Illetve arra is panaszkodott, hogy a "teljes" lemerülés után (1%) még több, mint 4 órát ment a telefon, mire kikapcsolt, terhelve.

Az eddigi kedvenc GSAM battery monitor pedig használhatatlan, csupa marhaságot ír az akksiidőkről, szemben az én h7500+-omon szépen ki lehetett sakkozni, ki-mi ette az akksit. Amin amúgy eddig a ds battery saver sokat segített nekem, de ezen a fehér telefonon nem nagyon látszik eredménye.....

ja, és ezek nem a saját tapasztalataim,.csak elmondásból hallottam :B

[ Szerkesztve ]

(#716) tozso76 válasza Blizzardking (#714) üzenetére


tozso76
aktív tag

Teljes mértékben igazad van. Érzésre nem lehet megmondani hogy valójában mit bír az akku illetve a telefon. Minden estre azt kijelenthetem hogy, a G2F rosszul bánik az akkuval meg a cpu-val. Legalábbis ha az asszony xiaocai x9 hez hasonlítom. Hmm telorol nem tudok képet beszúrni?!


[ Szerkesztve ]

(#717) tozso76


tozso76
aktív tag

Az előző képek az x9 ről vannak, ez pedig a g2f

(#718) BenszeT válasza tozso76 (#717) üzenetére


BenszeT
tag

Nálam először ezt mutatta:

Gondolom ezt nem hiszi el senki, ezért csináltam még egyet:

(#719) BenszeT


BenszeT
tag

Ma sikeresen felraktam cappa72 ROM-ját. Először csináltam ilyet, ezért elcsesztem a másolást, azt hittem simán a backup mappa-ba kell. Nem vártam meg míg létrehozza a megfelelő helyet. Persze egy go back lépés kimaradt a mentés után és nagyon rossz helyre nyomhattam, mert lefagyott a gép és csak akksi kivétellel tudtam kikapcsolni. Minden visszaállt kínaira, de újraraktam a Mobileuncle Tools-t és ment ahogy kell.
Köszönet a ROM-ért.
17677-t csinált antutu-val.

(#720) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó mindenkinek.

Engem kiegészítők érdekelnének, tehát pl fém hátlap van-e, esetleg fém-üveg?

Illetve tempered glass fólia

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#721) tozso76


tozso76
aktív tag

Milyen app-al tudnám monitorozni a cpu-kat? Kíváncsi lennék mi az ami nem engedi alvóba menni a cpu-t.
Vagy lehet ez valami hardver-rom bug?

(#722) cappa72 válasza tozso76 (#721) üzenetére


cappa72
nagyúr

wakelock detector
cpu spy

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#723) poffsoft válasza tozso76 (#721) üzenetére


poffsoft
addikt

quick system info

[ Szerkesztve ]

(#724) colonia válasza tozso76 (#716) üzenetére


colonia
aktív tag

A Jiayu F1 ilyen szempontból jobban kezelei az akkut,telefont.
Mindkettő van nekem ezért merem kijelenteni.
Nem tudom, hogy ez ROM függő dolog lesz-e vagy tényleg valamit "elcsesztek" rajta.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#725) tozso76


tozso76
aktív tag

Egyértelműen az a baj hogy, nem veszi vissza a cpu frekvenciát (már ha jol mutatja az Antutu battery) a telo. Feltettem mind a 3 app-ot, amit javasoltatok az előző hsz-okban de egyikkel sem látom hogy mi tekeri ennyire a cpu-t.
Illetve most kilőttem a google kereső szolgáltatást, igy 20%-al kevesebb a terhelés (85%-rol 65%-ra) és most sleep-be megy az egyik mag ha nem nyúlok a telohoz. Igaz a tobbi 3 mag 1300MHz-en 15% és 100% terhelés között ugrál. (fejvakarós szmájli lenne itt). A 4 monitorozó app fut: Antutu batt, CPU Spy, Wakelock.., Quick System. Valamit benézett itt, szvsz az egyik kínai mágus.

(#726) Blizzardking válasza tozso76 (#725) üzenetére


Blizzardking
őstag

CPU adjuster
ezzel babrálni is tudod az órajelet, feltéve hogy ismeri ezt a soc-t.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#727) Tonyk


Tonyk
veterán

BBS -t azaz a BetterBatteryStats -ot próbáljátok meg. Elég részletes infókkal szolgál aarról, hogy mi tekeri a cpu-t és eszi az akku-t. Fizetős, de alternatív boltokban megtalálható.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#728) Vikusz77 válasza Blizzardking (#712) üzenetére


Vikusz77
tag

Futtattam egy antutu battery tesztet, a második legrövidebbet (valami 20% volt a szövegben), 5147 pont lett az eredmény, az (akku? )hőmérséklet 41 fokig ment fel. Nem tudom ez mennyire gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#729) Blizzardking válasza Vikusz77 (#728) üzenetére


Blizzardking
őstag

Hát az enyémhez képest Herkulesi...
Mondjuk én anno a teljeset csináltam ami 95%-ról levitte valami 13-ra, és vagy 5 órán át tartott.
Nekem valami 2200 körüli érték jött ki, ami a hétköznapi használatban is visszaköszön.
Most fent van próbára a Kleine által belinkelt első rom, meglátjuk azzal mi lesz. Azt írta nála jótékony hatással volt az akkuidőre.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#730) mrszitya válasza Blizzardking (#729) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nekem nagyjából az összes hsz-t átfutva a napokban, nagyon úgy tűnik, még van mit csiszolni a minőségbiztosításon - mind a Jiayu, mind pedig más "oridzsi" kínai gyártóknál. Ennek ellenére nagyon tetszik ez a teló a tulajdonságai és ára miatt.

Beszállítóktól szerezhetik az akksit, vagy maguk gyártják vajon egyébként? Rákeresve csak gyári akksikat találtam eddig a neten hozzájuk. (No persze, a tünetek alapján sokkal inkább a telóban keresendő a hiba, mint a kakaóforrásában.)

(#731) Graphics válasza mrszitya (#730) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek a gyártók összelegóznak egy készüléket.

Legyártatják bérgyártásban valahol és ennyi. Pl a Foxconn-nál, vagy máshol.

Aksit is veszik, pl LG-től, vagy aki épp készít rendes aksit. Kijelzőt is pl , LG, Sharp, Samsung, stbstb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#732) mrszitya válasza Graphics (#731) üzenetére


mrszitya
senior tag

Az oké, hogy legóznak (nyilván pl. cpu-t, vagy kijelzőt nem gyárt mindenki), de amúgy van saját gyáruk. Erősen valószínű, az akksit is úgy szerzik be persze, de erről nem találtam konkrét infót.

(#733) Graphics válasza mrszitya (#732) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kötik nagyon a userek és a shopok orrára, szerintem nagyon mélyen lehetne erről is infót találni.

Esetleg megfelelő kínai tudással utánajárni, de kérdés milyen infók kerülnek ki... :)

Többet én se tudok , pedig kínai telefon frontján sokat olvasok, de azért vannak akik még tapasztaltabbak.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#734) Blizzardking válasza mrszitya (#730) üzenetére


Blizzardking
őstag

Maga a koncepció nagyon tetszik. Az is hogy minél nagyobb aksikat tegyenek a telefonba, és az is, hogy szarnak a tepsitrendre, ki mernek jönni egy - a mai slágertermékeket nézve totálisan ellentétes irányba mutató - készülékkel. A számháború teret hódított a kijelzőknél is nemcsak a kamerában, és erre a Jiayu magasról tett mikor kihozta ezt a G2F-et.
Számomra az ideális telefon max 6-8 megapixeles, nagyobb elemi képpontokat tartalmazó kamera, 300-350 ppi-nél nem nagyobb kijelző, és a méretéhez képest nagy, 2200-3000mAh-s aksi.
Ha a piac bebizonyítja, hogy van keresnivalója ennek a méretnek, akkor kialakul egy erősebb verseny ezeknél is, és muszáj lesz a odafigyelni a minőségre. Egyetértek abban, hogy ez a cucc jelenleg mostohagyerek Kínában. Maga az összeszerelése, fogása, használata egyébként kifogástalan. Azt is vegyük figyelembe, hogy akik itt fórumoznak, azok ráugrottak az első szériára. Ahogy a THL 5000-es is egy olyan koncepciót igyekszik behozni a köztudatba ami eddig nem volt (gigant akku), és félig meddig balul sült el nekik mert az első szériának vannak problémái. Bízzunk benne, hogy mindezeket kikalapálják (a miénkét könnyebb mert az inkább szoftveres), és egy megfizethető, remek készülékként marad fenn a G2F. :C

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#735) Graphics válasza Blizzardking (#734) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kivéve, hogy a THL 5000-es első kiadása el van cseszve az aksival gondok akadtam, azt hiszem a töltés-vezérlő áramkör vagy mi..

igaz, az állítólag a beszállító hibája, mivel az aksi külső fejlesztés. De majd meglátjuk ha lesz részletesebb közlemény.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#736) Vikusz77 válasza Blizzardking (#729) üzenetére


Vikusz77
tag

Most lefuttattam a legrövidebb tesztet a saját telefonomon (zte v889m), 9027 pont lett, amivel első helyre tette a listában. Ez 33 fokig melegedett csak.

(#737) hege21


hege21
senior tag

Miui tapasztalatok :
Kicsit akadozó futás Cappa féle romhoz képest, led visszajelzés hiánya, jópár felesleges alkalmazás ami nem is működik....
Pedig nekem bejönne mert Miui párti vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 4A 5G fehér eladó

(#738) mrszitya válasza Blizzardking (#734) üzenetére


mrszitya
senior tag

Előbb-utóbb én is cserélni akarom a telót, és ez a Dzsájü ideális jelöltnek tűnik, úgyhogy reménykedem benne jómagam is, hogy talán csak a szoftverben lesz a hiba. Ha az akksinál lenne ennyi hibás darab, az már kellemetlenebb dolog...

Nem is a méret a lényeg ( :DDD ) talán, hanem ennek a konkrét cégnek is rá kéne gyúrnia jobban az öreg kontinensre, és akkor tényleg muszáj volna tovább emelni a saját meo-juk ügyködésének színvonalát.

(#739) colonia válasza tekk (#614) üzenetére


colonia
aktív tag

Ezzel próbáltátok? Elvileg jobb! :F

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#740) Blizzardking válasza colonia (#739) üzenetére


Blizzardking
őstag

Épp most próbálgatjuk. Pár napos teszt lesz mérvadó, de két és fél óra használat után van 65%-on, eddig a 4 óra kijelzőidőt a gyári rommal még távolról sem sikerült elérni. (Eddig nekünk 2-2,5 óra kijelzőidő után kész volt). Nem csináltam battery stat wipe-ot, majd pár merülés/töltés után megnézzük hogyan számol.
Maga a rom csere kb 3 perc, utána újra kell rootolni. Inkább a belakás tart sokáig. Gravitybox megy simán.
Eddig jobb mint a gyári. A LeWa-t és a Miuit még nem próbáltam. Ja; értesítési led működik.
Játék után 42 fokos, eddig 50 volt kereken. Még a gps-t nem próbáltam ki, remélem az nem lett rosszabb, mert az legalább tuti volt eddig.

mrszitya - Nem nagyon voltak hozzá romok anno, most kezdenek jönni hál' istennek. Ha egyből ezzel a rommal kaptam volna... Mindegy, van egy pót aksink hozzá, még jól jöhet.

Vikusz77 - az derekas. Nem ismerem azt a telót. Abban 2 magos Mediatek van ha jól látom. Ott meg már sebesség gondok voltak, nem? Elvileg ezek a 4 magosok lehetnének tökéletes optimum a folyamatos gyors működés és a jó üzemidő között. Anno szórakoztam azzal a saját Lenovomon, hogy visszavettem az órajelét, és az is megdobta jelentősen az üzemidőt. Ha 1,2 helyett 1 GHz-en ment, órákat jelentett a végén. Sebességben kb 20% lassulás mellett, amit nem lehetett észrevenni. (Kb akkor volt egy Samu S2 szintjén :DDD )

Duliee (735) - én is ezt írtam. Már majdnem megrendeltem, mikor a dual simes topikban megláttam hogy beszart néhány. Remélem amennyit elszórnak Kínaszerte, pár hét alatt már a jó szériából lehet venni. Az azért neccesebb hiba mint itt ez a kis merülés :DDD

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#741) Vikusz77 válasza Blizzardking (#740) üzenetére


Vikusz77
tag

Igen, ebben 2*1ghz-es processzor van. Nem volt előtte más telefonom, így nem volt hiányérzetem a sebességet illetően, de az a Jyaiu kb fele annyi idő alatt végzi el a dolgokat. De szeretem a Zte-t, kinézetre is tetszik. Viszont, a Jyaiu kijelzője sokkal szebb színvilágú, mint a Zte-é , de eddig az sem tűnt fel, csak most, hogy látom egymás mellett a két telefont. Egy valami zavar igazából a Zte-ben, a kijelző napfényben nehezen olvasható, gyenge a maximális fényerő. De egyébként szerintem szerethető kis telefon, 72 dollár volt tavasszal.

(#742) colonia válasza Blizzardking (#740) üzenetére


colonia
aktív tag

A belakást is egyszerű megoldani. Ha lemented CWM-ben az előző belakott ROM-ot utána felteszed ezt és lemented CWM-ben. Viszateszed a régit és advanced restor-al csak a boot.img és a system.img-t állítod vissza.

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#743) tozso76 válasza Blizzardking (#740) üzenetére


tozso76
aktív tag

Megnéznéd hogy mükődik-e benne a cpu szabályozás? Főleg arra lennék kiváncsi hogy, vissza veszi-e a cpu frekit ha nincs terhelve.

(#744) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom stabilabb gép a jiayu f1. Majd megvárom a g2f utódját egy év múlva, hátha azzal nem lesz gond.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#745) Graphics válasza RBJ (#744) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Miben stabilabb?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#746) Batistuta7


Batistuta7
tag

én ilyen telefont akarok venni ,de nagyon elbizonytalanított az akksi kezelése.nekem egy g2l van most, de bármit csinálok vele minimum 2 napot bír, ha pedig csak telefonként használom akár 4napot is. ehhez képest amiket írtatok elég kiábrándító.remélem tényleg csak rom lesz mert a telefon egyébként jónak tűnik.

(#747) margithid válasza Batistuta7 (#746) üzenetére


margithid
veterán

No igen, engem is ez tántorít el...
Kérdés, hogy a Rom problémát, hogy lehet megoldani, elvégre egy szinte natur android van rajta.

(#748) HERR Z válasza Batistuta7 (#746) üzenetére


HERR Z
veterán

nekem ugyan td verzióm van, de én is 2-3 napig tudom nyúzni, januári rommal, napközbeni wifivel 3-4 óra kijelzőidővel 2-3 óra telefonálással 4-5 óra zenével
vagy rom vagy darabfüggő, pedig karcos hogy a wcdma kijelzője kevesebbet eszik

(#749) BenszeT


BenszeT
tag

Az erről szóló topicban nem kaptam választ, ezért megkérdezem itt, hátha:
Tud valaki egy normális camera app-t, amivel lehet videózni is?
Előre is köszönöm!

(#750) HERR Z válasza BenszeT (#749) üzenetére


HERR Z
veterán

én procapture-t használok, szebb képeket készít mint a gyári app

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G2F
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.