Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22401) lezso6 válasza dqdb (#22396) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de ugye nem erről van szó, ahogy a mellékelt ábra mutatja. :) Nézzük meg a tényleg kicsi méreteket:

75%

Roboto:

Arial:

A Roboto itt még jobb is, az Arial összefolyik, sokkal nehezebb olvasni, ez 10.5px méret, tehát tört betűméret, mégsincs probléma.

50%

Roboto:

Arial:

Na itt viszont az Arial jobb, de ez már nonszensz mini 7px betűméret. Egyik szétfolyik, másik halvány.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22402) VIPowER válasza lezso6 (#22397) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem azoknál a képeknél látom amit Ő berakott ide, hanem a saját gépemen.
A logout fórumon a betűk egyforma vastagok mindenütt, míg pl ph-n már nem. Legalábbis nálam. Másnál lehet nem ilyen. De jelenleg nem számít.

(#22403) lezso6 válasza VIPowER (#22402) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Firefox alatt eltérő a font rendering, vastagabbak a betűk.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22404) VIPowER válasza lezso6 (#22403) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem az egész betű. Pl a d betűnél vastagabb a szára mint a "cickónál". :D
De mint írtam jelenleg nem számít, meg amúgy is van rá megoldás.

(#22405) lezso6 válasza VIPowER (#22404) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam ilyen Firefox alatt:

Chrome:

De nálad ahogy látom nagyon régi az Windows is, meg a Firefox verzió is. :D Majd ne csodálkozz, ha esetleg valamelyik nap nálad megszűnik működni a PH, kész csoda hogy most is tudsz valahogy írni... :B

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22406) VIPowER válasza lezso6 (#22405) üzenetére


VIPowER
senior tag

Valóban. A Windows 7 mert szeretem, a firefox pedig azért mert újabbaknál nem működik az External Application Buttons nevű kiegészítő. Majd írsz nekem rá külön kódot hogy működjön. :D

(#22407) ekkold válasza Krystal_s (#22399) üzenetére


ekkold
őstag

Jobban jársz ha megoldod magadnak, mert az eddigiek alapján nem várható más megoldás...

(#22408) ekkold válasza lezso6 (#22405) üzenetére


ekkold
őstag

Akkor nálam is megszűnik majd működni, mert én is Win7-et használok. :)

(#22409) Viktor0610 válasza ekkold (#22407) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nyilván nem várható más megoldás, ha a "hiba" kb. csak nála jelentkezik.

Samsung Galaxy A54

(#22410) lezso6 válasza Viktor0610 (#22409) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már ha létezik a hiba, mert rajta kívül senki sem látta. ;] Tényleg jó lenne látni, hogy pontosan mi a gond, mert akkor tudnék javasolni dolgokat, amik talán megoldják.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22411) VIPowER válasza ekkold (#22408) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem valószínű hogy a Win 7-el van a baj.

(#22412) Krystal_s válasza VIPowER (#22402) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, engem is azért zavar, azért nem làtszik élesnek.
120, de inkább 130%-tól már szép éles és egyenletesen vastagnak látszanak a betűk.
Te melyik megoldást ajánlod? Fejlesztőiben nem jegyzi meg. Saját scripthez meg telepíteni kell kiegészítőt is.

(#22413) csako válasza ekkold (#22407) üzenetére


csako
veterán

Én bizonyos apróságokat meg is oldottam magamnak, Stylus kiegészítőben csináltam userstyle-t :) pl. én Robotot szeretek látni a cikkekben is, eltüntettem ikonokat/gombokat, vagy az oldalsávból az "x perce" feliratokat, mobilon pedig a sötét módot is átszíneztem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22414) lezso6 válasza Krystal_s (#22412) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Valami User CSS kiegészítőt keress. Azzal olyan betűtípust állítasz be, amilyen szeretnél, meg mást is módosíthatsz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22415) VIPowER válasza Krystal_s (#22412) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem emlékszem már mi volt az akkori megoldásom amit Neked írtam. Vissza kell keresni. Még arra sem emlékszem melyik topicban van. Nem foglalkoztam vele mert áttértem Logoutra mikor jött az új PH. Amíg van régi Logout, addig nem keresgetem vissza. :)

(#22416) Krystal_s válasza lezso6 (#22414) üzenetére


Krystal_s
addikt

Írtam korábban ,több böngészőt használok és egy oldal miatt nem szeretnék kiegészítőt telepíteni. Sokat olvasok külföldi oldalakon is és eddig sehol nem volt gondom a betűkkel.
(egyedül még a gmail beállítások részen látom hasonlóan vastagnak, kevésbé élesnek, szürkésnek, de a fehér háttér miatt kevésbé zavaró és amúgy sem olvasok ott)

(#22417) lezso6 válasza Krystal_s (#22416) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ok, tehát nem akarsz tenni ellene. Akkor mit szeretnél? :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22418) Krystal_s válasza lezso6 (#22417) üzenetére


Krystal_s
addikt

Innen indultunk. Îrtam rá egy +1-et.
Ha kisebbek lennének a betűk a Fórumon, akkor simán nagyítva 120-130%-ra már lehet, hogy jó lenne.

(#22419) lezso6 válasza Krystal_s (#22418) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kisebb betűket? :Y

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22420) Krystal_s válasza lezso6 (#22419) üzenetére


Krystal_s
addikt

Hát mivel Logouthoz képest kb 4-szer akkorák a betűk alapból 100%-on.
Ha kisebb lenne, akkor 130%-on a Ph betűi is szebbek lennének (elvileg).

ui: nem itt kell nézni, hanem külön megnyitva a képeket.

[ Szerkesztve ]

(#22421) DS39 válasza Krystal_s (#22418) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát de csókolom....
Én ezt azért írtam, mert nagyobb betűket szeretnék a fórumon, főleg mobilon.
Firefox + Stylus a barátom, de lássuk be CSS szerkesztés mobilon nem kényelmes.

(#22422) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok,

Hardverapró kategorizálás
A "Hardver / Nyomtató, Szkenner / 3D nyomtatás" lehet kicsit el van dugva, mert sokszor találok eltévedt hírdetéseket (általában "Hardver / Egyéb", vagy "Egyéb" kategóriákban)

Illetve ezt a kategóriát lehetne tovább bontani a nyomtató típusa szerint is (FDM/gyantás) és a hírdetés típusa szerint is (gép/kiegészítők/alapanyag)

(#22423) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A régi logoutos privát üzenetek felületet nem lehet a beállításokban vissza kapcsolni?
Végleg megszűnt?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#22424) Oldman2 válasza DonThomasino (#22423) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem lehet visszakapcsolni, a régi megszűnt, pontosabban átalakult a mostanira.

(#22425) weiss


weiss
addikt

Az megoldható lenne, hogy az off hsz.-ekben a képek ne legyenek szürkítve?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#22426) 5teve


5teve
senior tag

Hirdetéses privát üzeneteknél nem lenne megoldható, hogy az első privátba benne legyen a hirdetés linkje úgy ahogy régen volt?
Azaz nem interaktív módon, tehát ne változzon esetleges hírdetéscím módosítás után se.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#22428) Kalandor válasza weiss (#22425) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az így a jobb.

(#22429) Kalandor válasza 5teve (#22426) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erről beszélgettünk mi is.

(#22430) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egyelőre aktívan keresem, hogy miben lett gyorsabb, vagy jobb az oldal :B ;)

Bár lehet, hogy most fél magyarország teszteli, akik elvonókúra után visszatértek :P

[ Szerkesztve ]

(#22431) lezso6 válasza Soulfly842 (#22430) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Amikor csúcsidőben van hidegindítás, akkor lassú sajnos.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#22432) Soulfly842 válasza lezso6 (#22431) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ó, értem. Akkor egyelőre türelmesen teszteljük :R

(#22433) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Már most is jobb a helyzet mint az indulás után pár perccel :K

(#22434) Viktor0610 válasza Soulfly842 (#22430) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az ilyen hozzászólások miatt irigylem lezso6-ékat. ;]

Samsung Galaxy A54

(#22435) snyper990


snyper990
őstag

Azt meg lehet esetleg tudni, hogy miért nem az éjszaka folyamán történt ez a szerverkarbantartás?
Mondjuk a felhasználók szempontjából kb. mindegy, de ha fizetett reklámjaim lennének az oldalon, most lehet, hogy egy kicsit morcos lennék

(#22436) Soulfly842 válasza Viktor0610 (#22434) üzenetére


Soulfly842
addikt

Most egyelőre csak csendesen hümmögök az orrom alá :U (hogy most akkor mod létedre beszóltá', vagy csak az idilli helyzetüket dicsérted meg? ;]

(#22437) asdf_ válasza snyper990 (#22435) üzenetére


asdf_
veterán

Nyilván mindenkiébe beletolnak/tak egy napot.

(#22438) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javaslat:

Jó lenne, ha az aprós privát beszélgetéseknél ha rákattintok a beszélgetés tárgyára, akkor nem a szóban forgó hirdetést nyitná meg, hanem leszűrné az összes privát közül azokat, akik ugyanarra a hirdetésre írtak, vagyis ugyanaz a beszélgetés tárgya.

(#22439) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Ha már privát üzenet:

Ha rákeresek egy-egy szóra, akkor jó lenne látni az egész beszélgetési szálat. Mivel a privát nincs sorszámozva, így a keresés után nem lehet oda lépni, sok százas/ezres levelezésnél pedig szenvedés kikeresni dátum alapján.

#?*@&!

(#22440) hapci01


hapci01
csendes tag

Sziasztok!

Régóta létező problémakört szeretnék feldobni: csomagküldés.

2024-et írunk, a személyes átvételnél sokkal egyszerűbb, biztonságosabb a csomagfeladás, még akkor is szívesebben adom fel csomagként a küldeményt, ha egyébként környékbeli vásárlóval van dolgom. A személyes átvétel egy szenvedés: egyezkedés, várakozás, nem jön a másik, stb.
Ezzel szemben a csomagküldés gyors, pontos, egyszerű, az automatából akkor veszem át, amikor akarom, vagy éppen a futár hozza a csomagot házhoz, így ki sem kell érte mozdulni. Ezzel kapcsolatosan szeretnék bedobni néhány javaslatot.

1. Csak személyes átvétel opció törlése. Úgy gondolom, hogy ez egy abszolút értelmetlen dolog. Ha valaki csak személyesen szeretné eladni a terméket, lelke rajta, hirdesse a Sparban lévő "adok-veszek" cetliken, már nem a kőkorban élünk, az, hogy például egy telefont/processzort valaki képtelen feladni, szerintem elég sokat elmond az illetőről. Ha valaki ilyen módon szeretné eladni a termékét, miért egy országos portálon próbálkozik? Nyilván nem fog senki szabit kivenni/lógni a suliból, fél napot utazni, szenvedni, hogy aztán a másik késsen/ne ott várjon, stb. 2024-ben ennek már nincs létjogosultsága. Csomagot feladni egyszerűbb, gyorsabb, biztonságosabb. Tányérokat is kaptam már Foxposttal, és semmi bajuk nem volt, egyiknek sem. Ha pedig bárki úgy gondolja, hogy ez egy szükséges opció, akkor ezt le lehetne korlátozni a nagyobb cikkekre. Ezzel kapcsolatosan az összes "csak személyes" termék eladója kaphatna egy figyelmeztetést, hogy hamarosan ez az opció törlésre/módosításra kerül. Például a jófogáson egyébként nincs is személyes átvételre lehetőség alapból. Ez egy jó gyakorlat.

2. Csomagküldéssel is opció >> Személyesen is átadom. A fentiekhez hasonló, kevésbé drasztikus megoldás. Feltételezhetjük, hogy manapság már alapból csomagküldéssel adják fel a termékek jelentős részét, így ezen az oldalon is lehetne ez a default. Ezek mellett lehetne a "Személyesen is átadom" opció, ami azt fejezné ki, hogy az eladó hajlandó arra fecsérelni az idejét, hogy személyesen elmenjen egy találkozási pontra, ott várjon, stb. Ez szerintem mindkét félnek csak szenvedés, nem preferálandó. Aki szeretné magát szívatni, az tegye, de alapból a csomagküldésnek kötelező opciónak kellene, hogy legyen.

Úgy gondolom, hogy ezek a változások együttesen beléptetnék a múltban élő embereket is egy modern korba, ahol már nem kell násztáncot járni, kettőt a markunkba köpni egy használt termék eladásakor. 2024 van, és a csomagküldés működik (természetesen a Magyar Posta ez alól kivétel).

(#22441) ekkold válasza hapci01 (#22440) üzenetére


ekkold
őstag

1. Csak személyes átvétel opció törlése.
Ne haragudj de ez egy marhaság.
Vannak nagy , sérülékeny, törékeny stb. eszközök, amelyek ugyanakkor esetleg elég értékesek is, és amit semmiképpen sem lehet csomagszállítóra bízni.
Ebbe a kategóriába eshetnek eladásra szánt dolgok is, de vannak olyan dolgok amit semmiképpen sem vennék meg ha nem tudom előtte kipróbálni személyesen.
Pl. vettem használtan 32"-os monitort. Ha mondjuk pixelhibával (vagy más hibával) kapnám meg, utána lehetne vitatkozni, hogy postázás közben lett-e hibás, vagy már előtte is az volt-e... Ha nem lett volna lehetőségem megnézni a vásárlás előtt akkor inkább meg sem vettem volna. A korábban használt 24"-os monitoromat pedig eladtam, szintén csak személyesen opcióval, mert úgy korrektebb, nincs utólagos vita, stb. Persze van amit postázok én is, vagy csomagként kapok meg, de kötelezővé tenni marhaság lenne.
Még a méret sem számít ebben: pl. egy mobiltelefont sem vennék meg kipróbálás nélkül.

Ja, és a jófogáson is gyakrabban adok/veszek személyes átvétellel, mint postával.... Nem tudom Te mit tettél volna ah a tányérok helyett egy zacskónyi töredéket kapsz? Pl. hogy döntöd el hogy ki törte össze, a posta vagy a feladó ejtette el a dobozt? (költői kérdés).
Van amikor a személyes, és a posta is játszik, de azt is kiírom, hogy postázás esetén semmiféle garanciát nem vállalok.
Ja és persze mi van ha pár méterre lakik tőlem a vevő, fizessünk ezreket a postának feleslegesen... na neeee...

[ Szerkesztve ]

(#22442) dqdb válasza ekkold (#22441) üzenetére


dqdb
nagyúr

Valamint van az ingyen elvihető "ha eljössz érte, a tiéd" kategória is. Ha az "eladók" kényszerítve lennének a postázásra, akkor ezek jelentős része lomtalanításkor kerülne kidobásra úgy, hogy közben még másnak érték lett volna.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#22443) Zsolt,72 válasza ekkold (#22441) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

„vannak olyan dolgok amit semmiképpen sem vennék meg ha nem tudom előtte kipróbálni személyesen.”

Talán kissé erős volt a “marhaság” kifejezés :) (inkább a meggondolatlan illene rá), egyebekben maximálisan egyetértek veled. Nemrég adtam el telefont, csak személyes kikötés mellett is hamar jött vevő, én pedig eladóként úgy voltam nyugodt, hogy alaposan ki tudta próbálni, megnézni. Inkább ez, mint egy esetleges vita miatt oda-vissza postázni stb.

Számomra (talán „old school”, de én vállalom, hogy az vagyok) ez a leginkább megbízható eljárás. Elsőre, amikor olvastam a felvetést, hogy szűnjön meg a csak személyes átvétel forma, el sem akartam hinni, hogy valaki ilyet kér itt. :D

(#22444) ekkold válasza Zsolt,72 (#22443) üzenetére


ekkold
őstag

...Aki szeretné magát szívatni, az tegye, de alapból a csomagküldésnek kötelező opciónak kellene, hogy legyen...
A marhaság? Erre? Szerintem ez a legenyhébb alkalmazható kifejezés.

(#22445) Pyttawrx válasza hapci01 (#22440) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Ez csak neked probléma.
Egyeztetés kb 1 perc. mindenki tudja kb mikor ér rá.

Ezt nem kell ragozni.

(#22446) viszokaib válasza ekkold (#22441) üzenetére


viszokaib
csendes tag

Ha jól értem, a posztoló nem a személyes átvétel allezusammen törlését javasolta, hanem a postázás (/futár) opció kötelezővé tételét (vagyis a kizárólag személyes átvétel opció törlését), ami nem ugyanaz a dolog, ettől persze ugyanúgy át lehet venni személyesen bármit, ez megbeszélés kérdése.

De azt én is nonszensz dolognak tartom, hogy 400 km-t, órákat kell autózni külsőlapos-alsóra, azért, mert nem képes feladni a terméket az eladó, mert a postás összetöri meg megeszi (ebayen pl. nem éhes a futár, vagy jobban figyel? - aligha.) Persze ehhez hozzájárul az, hogy konkrétan nem volt még futárszolgálattal negatív tapasztalatom, még a hírhedten borzadály nemzeti postánkkal sem.

Meg persze akkor már miért nem veszem meg mástól, máshonnan ha ennyit kell menni érte, jogos. :)

(#22447) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bármely átadási opció tiltása vagy kötelezővé tétele nonszensz, és biztos vagyok benne, hogy ilyen nem lesz. Mindenki úgy ad és vesz ahogy akar, ha a vevőnek nem tetszik, keres másikat.

[ Szerkesztve ]

(#22448) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mindenki saját szabadsága, hogy hogyan szeretné az adásvételt lebonyolítani, erre kötelezni nem lehet, ez sajnos nem jó ötlet.

(#22449) Bandi-T


Bandi-T
csendes tag

Üdvözlet,

Értékelni szerettem volna egy kb. 2 hónapja lezajlott vételt (lejárt hirdetést), de a hirdetés alatt "Nem értékelhető" szerepel. Ha ez azért van, mert kicsúsztam valamilyen határidőből, akkor tisztelettel indítványozom, hogy legyen hosszabb az a határidő.

(#22450) Intruder2k5 válasza Bandi-T (#22449) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A határidő így is elég hosszú, a hirdetés lejáratát - tehát nem az archiválást - követő 30 napig értékelhető. Ettől hosszabb felesleges lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.