- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- droidic: Így beszélhetsz élő emberrel EA supportban
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- hcl: MS Office365 Linuxon
-
LOGOUT
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
lanszelot
addikt
A gondom az hogy halvány fogalmam sincs a back end-ről.
php - python, ez a két név, de semmi. Fogalmam sincs mi a szerver, vagy mire jó, teljes fehér lap, tehát azt se tudom mi a dokumentumrendszer. Hiába olvasok magyarázatokat, az alapok alapja hiányzik. Így nem hiszem hogy menne. -
coco2
őstag
Az alert()-nek annyi a lényege a hibaüzeneten túl, hogy megállítja a js végrehajtást. Ha arra nincs szükséged, nem az alert()-et kellene használni. Persze Z indexen külön ablakot dobni fel kb 200x lesz bonyolultabb, az alert() meg csak egyetlen sor, de akkor sem kellene elcsábulni. Le kell nyelni a békát és leszkriptelni, amit szeretnél. Bocsi a rossz hírekért
-
Taci
addikt
Amit belinkeltél, ez egy CSS-ben összerakott "ablak". Viszont az alert() függvény az nem ez.
https://developer.mozilla.org/hu/docs/Web/API/Window/alert
Kipróbálható példával: https://www.w3schools.com/jsref/met_win_alert.aspAttól függ, hol és mire szeretnéd használni. Ha csak egy üzenetet megjeleníteni a weblapodon, ott csak a képzeleted szab határt, hogy milyen ablakot, animációt stb. készítesz.
Ha a beépített alert() függvényt akarod használni, akkor nincs nagy nyújtózkodási felületed, cserében viszont 1 sorban megvan hozzá a kódod. -
cstomee
tag
Nem! Ha jól tudom biztonsági okokból...
Vannak külső pluginek, ahol akár teljesen testreszabhatod.
Pl: sweetalert -
Doink
aktív tag
-
martonx
veterán
Most meg amit összekeversz, az egy winforms alkalmazásban futtatott webview, ami ha jól tudom Internet Explorer alapú. Mintha .Net Core latest winforms-nál már lenne valami webview2, ami már normál latest chromium alapú.
Igaziból a winforms-hoz nagyon nem értek, fogalmam sincs, hogy az ebben futtatott webview mennyire tud kommunikálni az app más részeivel, de vannak kétségeim.Amit te szeretnél arra az Electront, és ehhez hasonlókat szokták használni, amikkel a html+css+js kódodat be tudod csomagolni egy natív appba, azon keresztül elérve az OS apijait.
-
coco2
őstag
Attól függ, milyen stack-et használsz. Amíg bitgépekkel gpio-zól, meg elég egy uart, azzal el lehet szórakozni asm-ben. Nem vagyok én ellene a gyakorlatnak. Ha nagyon az a kedvenced, játszadozz fpga-kkal is. Abban a környezetben aztán lehet bármit órajel élváltásonként számolni. Még hogy asm? Az már egy egész processzor! Azt a kényelmesen dőzsölős mindenségit..
Viszont ha tovább lépsz az uart-ról usb vagy ethernet felé, akkor az asm kispolcra fog kerülni. Asm programok egészében a 4 kb-ot nem szokták átlépni. A 8 kbyte asm-ben már nagyon sok. Usb és ethernet stack önmagukban 30-30 kbyte-ok. Csak egy példa volt.
-
nevemfel
senior tag
A Canvas nem a JS része, hanem a böngésző API-jáé, azaz a DOM-é. A JS lényegében mindenhol ugyanaz, az implementált API az, ami futtatókörnyezettől függően más és más. HA asztali alkalmazást akarsz, ami használni tudja a böngésző API-ját, arra ott van az pl. az Electron.
-
coco2
őstag
A dolgok természetét kellene megérteni és észben tartani. Minden, ami böngésző weblapon fut, még a file rendszertől is el van tiltva. Külön böngésző libek vannak arra, hogy ilyen 5 megabyte-nyi területet megkaphass automatizálásra, amikor terabyte-os tárhelyek vannak a mai világban. Minden máshoz egyesével felhasználói engedély kell. És akkor te elektronikai erőforrást akartál elérni? Pluginnal meg lehetne éppen csinálni, ha a google nem akarná a chrome os-ét erőszakolni. Így ugyanis még a plugin sem járható út. Keresztbe tesznek azoknak a projecteknek a legkülönfélébb módokon. Azért nincsen belőlük.
Pic-en igazán áttérhetsz C fordítóra, amíg legacy vonalon maradsz. Csak az X fordító borzalmas, de például a c32 még normális volt. A 8 bites pic-ekkel vacakolni szerintem csak extreme low power vonalon van értelme, minden máshoz ott vannak a 32mx-ek. Ha dip foglalatos kell breadboardba, van 32mx1,2 családokból dip foglalatos is. És akkor nem kell órajeleket számolgatni, mert van bőven
Drágának sem nagyon mondanám őket, ilyen ezres környékén vannak. A 8 bitesen sem sokkal olcsóbbak, azok is 400-tól kezdődnek, és kb semmire sem jó utólag a kód, amit kiteszteltél. A 32mx-ekkel legalább hordozható és újrafelhasználható kódod lesz. Persze ahogy érzed.
-
coco2
őstag
@martonx már leírta előttem, ha a javascript-et .exe-re fordítod, hozzáférsz minden rendszer szolgáltatáshoz, mint bármelyik bináris program.
A linkelt libed chrome book-on fut. Az egy amolyan eeepc koncepció chrome os-el, és szintén a design-error-ok mérföldköve. Asszem egy pamkutya paródiában hallottam "hogy hol is van az alsó határ, engem mindig elámít". Vagy Majka volt? Most nem emlékszem biztosan.
Ami a 20 "munkaórát" illeti, nem biztos, hogy értem. Az ilyesmi nem céges komolyságú, hanem hobby.
Ami a 20 órányi hobby-ra szánt idődet illeti, azt most szépen elereszted. Nem szorongatod. Nem sajnálod. Ha nagyon akarod, integess neki egy piros pöttyös zsebkendővel. Lazán, és könnyedén. És készülj rá, hogy másik 200-at is el fogsz még ereszteni, ha nagyon makacs vagy megérteni, hogy az arduinos webprojectekkel egy sötétben kivilágítatlanul közlekedő pofont sikerült megtalálnod. Ami tech stack-et végül felépítesz majd, azt a tanácsot tapasztalatból adtam. Persze hobbyból nem tilos az utólagos statisztika tapasztalata ellen hadakozni. Kellemes szórakozást hozzá.
-
martonx
veterán
A javascript egy nyelv, ami futhat kb. bármin. Azaz windows-on .exe-ként. Viszont rohadtul nem mindegy, hogy milyen kontextusban fut, milyen API-khoz fér hozzá.
Azaz legtöbb mindenhez akkor fér hozzá, ha win32-n fut (.exe vagy pl. Electron app, Nodejs mint szerver, vagy bármibe csomagolhatod, ami neked megfelel és az OS api-jaihoz hozzáférést ad).
Szintén elég sok mindenhez hozzáfér, de azért már valamivel korlátozottabban, ha Chrome kiegészítőként fut a böngészőben (lásd a linkelt példád).
És szinte semmihez nem fér hozzá, ha tisztán böngészőben egy html oldal részeként fut (kivéve a fentebb linkelt webusb preview api-t).Remélem ezzel rávilágítottam a kontextusok közötti különbségre. És előre is bocsánat, ha a válaszom bármilyen pontatlanságot tartalmaz.
-
coco2
őstag
Azokkal a kísérleti cuccokkal alaposan meg fog gyűlni a bajod. Remélem, erős idegeid vannak. Akkora design-error az összes olyan cucc, hogy nem a semmiért nem terjednek a gyakorlatban. Ha épp csak begolyózni nem akarsz, ágyúval kell lőni a verebet. Az uart fölé kell egy nt service, amellé egy db szerver, afölé egy webszerver, a webszerverre egy megírt xhr api. És utána tud neked a mikrovezérlős cucc javascript-ben erőforrás lenni.
Az utólagos statisztika azt mondja, hogy 200 emberből - hasonló ötletekkel, mint a tiéd - legalább 199 úgy döntött, inkább leül, és megvárja, míg elmúlik.
-
dqdb
nagyúr
-
-
-
Taci
addikt
Igen, köszönöm, ez a megoldás egy része lehetne az elejének, hogy minden felhasználó megkapja a kisebb felbontású képet.
Viszont utána a lassú kapcsolaton lévőknél annak nem lenne értelme, hogy még azoknak a képeknek a nagy változatát töltse, amiken már rég túlpörgetett, miközben az újak, amik már szem előtt vannak, már töltődni kellene, de még mindig a korábban már túlpörgetettek nagyobb változatát tölti.
Ezért gondoltam egy szétválasztásnak sebesség szerint.
-
-
Taci
addikt
Próbáld meg esetleg így:
<HTML>
<link href="styles1.css" rel="stylesheet" id="themecss">
<div id="kiskacsa">Szöveg</div>
<button onclick="change()">Változz át CSS2-re</button>
</HTML>
És hozzá a JS:
const themecss = document.querySelector("#themecss");
function change() {
if (themecss.getAttribute("href") == "styles1.css") {
themecss.href = "styles2.css";
} else if (themecss.getAttribute("href") == "styles2.css"){
themecss.href = "styles1.css";
}
}
Nyugodtan javítsátok, ha így nem pontos. Meg persze lehetne switch-csel is, szebb is úgy talán. De nagyjából így működnie kellene.
-
coco2
őstag
Class kellene annak a div-nek, és a class-ra írni a css-t, nem az id-ra. Aztán lesz ilyen lehetőség: How can I change an element's class with JavaScript?
-
coco2
őstag
Nem cookie-t hoz létre, hanem adat file-t. Korlátos mérete van, szóval csak valami személyi cucc fér bele. 5 megára számíthatsz, többre nem. Adatkezelési tájékoztatót írni róla alkalmasint jogi rémálom, ha oda személyes adatokat pakolnál. Rendesen csúnyán fog kinézni adatbiztonsági kockázatként.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asus Zenbook flip13 2in1 touch screen
- Dell Latitude 5450 Intel Core Ultra 5 135U 4nm 32GB DDR5 érintőképernyős laptop Dell gari 2027.09.hó
- PlayStation 4/5 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- PlayStation 5/4 kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- XBOX ONE/Series kontroller analóg cseréje HALL TMR érzékelősre, 1 év garancia!!! Nincs többé drift!!
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- LG 48C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- LG 45GS95QE - 45" Ívelt OLED / 2K WQHD / 240Hz 0.03ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync Premium / HDMI 2.1
- Xiaomi Redmi 10 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest