- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Dany007: Kiakasztó frissítések
- ldave: New Game Blitz - 2025
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Fűtés és hűtés klímával, napelem segítségével
- [K2]: A vagyonvédelmi rendszerszerelővé válás rögös útja
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- KRTLPC: Ki és hogyan élt túl? Volt ám fennakadás
Új hozzászólás Aktív témák
-
REDeath
őstag
válasz
concret_hp #7998 üzenetére
yapp
neked talán van? -
REDeath
őstag
bakker most derült ki, hogy egy az egyben tavalyi zh volt fizikából, csak az meg sehol nem volt fenn... tavalyi pótzh valakinek esetleg?
-
REDeath
őstag
kódtechre hány napot kell tanulni?
illetve van akinek már Levendovszky tartotta? -
REDeath
őstag
válasz
concret_hp #7991 üzenetére
mértnemjó?
srác se hiszem hogy járt volna már grafra mégis pörgött egy kockája
-
REDeath
őstag
válasz
concret_hp #7989 üzenetére
hát hogy konkrétan hogy rajzolod ki? megmondod a javanak hogy szembőlNézdaKockát(); vagy mi? mert kirajzolni ugye 2d-ben rajzolod, de a oordináták 3d-ben vannak.
lehet csak nekem nem triviális mondjuk, de akkor osszátok meg velemd hülye vaggyok.
csak x-t és y-t nézem és kész is
-
REDeath
őstag
1 pontot megért a házim
http://www.coolio.hu/javahazi/haziApplet.html
2-t olyanok kaptak akik pörgő kockát csináltak és hasonlók. nemtom azt hogy hozták össze java-ban.. létezik valami ismertebb algoritmus ilyesmire?
-
válasz
concret_hp #7984 üzenetére
hát igen, marad 3-4 hét... azalatt jólenne eljutni egyszer görögországba
-
rallye
csendes tag
Nem ismeri véletlenül vki ezt az usawork.org-s cuccot? Esetleg vmi ismerőse volt kint, vagy ahol találnék egy fórumot, ahol írkálnak erről? Gondolkozok rajta, lehet jó volna.
-
grabber
addikt
Ma jól alakultak a dolgok.Bev matek 2. zh 100 gyanús így már előre mondom van 2 kreditem
Számtud 2. zh is megvan.Tesi aláírást is ma kaptam meg.Mindezt egy napon.
De az anál 2. zh-még sehol(2 hete) -
bpx
őstag
én meg olyan Orosz-féle vizsgán is voltam, ahol mindenki átment
(és voltunk vagy 15-20-an)
de szerintem az is közrejátszott, hogy aki benn volt órán rendszeresen és felírta magát mindig a névsorra, az kapott pár pontot ajándékba, mert feltűnően sok ponthatáros kettes lett
-
megtudtam, hogy elvileg hogyan lesz nyáron a szakmai gyakorlatom.
egy hét bme oktatóreaktor, egy hét központi fizikai kutatóintézet, 3 hét paks, és egy hét szlovákia, mohi erőmű.
cseppet izgalmasan hangzik
-
minden fénymásolóban vállalják.
budafokin pl black sheep, vagy van mellette kicsivel a másik is. kruspér utcában sztem a copy club is vállal ilyet. móriczon copy general. ezeknek mind van honlapjuk, ott megnézheted. én amugy ugy vagyok vele, ha egyszer eljutok idáig, tuti nem akarok rajta spórolni, csak legyen meg végre a munkám gyümölcse -
bpx
őstag
egyetem környékén hol érdemes a szakdolgozatot beköttetni?
-
concret_hp
addikt
nem azért ennél kicsit több
most mondjuk önlabbal lesz némi szívás, de jövő csütörtökön le kell adni a doksit, szóval, nagyon sokáig nem tarthat ... utána 11én előadom. ezen kívül 3.áig van egy kisházim, ami mondju kilyen 1 délutános móka, meg egy nagyobb házi az olyan 3 délután talán összesen (de annál több részletben fogom csinálni) + elő kell majd adni vizsgán, hogy mi miért hogyan. aztán ennyi a félév kb
(azért irigyelni nem kell, 12 kreditem lesz csak
)
-
válasz
concret_hp #7967 üzenetére
aludni, csökkenteni az EV-től való eltérést és még aludni?
-
Senhi
aktív tag
Környéken bárhol... sajna "rendes" parkoló ha jól tudom nincs több a környéken és a környező utcákban hétköznap rengetegen vannak ezért 8 utána ritka a parkolóhely. Induljatok el visszafele a lágymányosi híd felé. R épület előtt talán lesz hely ha nem akkor a legrosszabb esetben az infopark könyékén, I épület mögött vagy az elte parkolójába menyjetek. Bár mondjuk onnan a K épület már 10 perc séta.
-
Csyppa
senior tag
Emberek. Pénteken nyíltnap. Ha egyetem előtt nem tudunk majd megállni, akkor merre lehet még parkolni?
-
concret_hp
addikt
lehet anyáznátok ha leírnám még mi mindent tervezek csinálni a félévben
-
REDeath
őstag
nekem is szép napjaim lesznek
. köv héten hétfőn java zh, csüt kódtech, péntek mérés, péntek du 4 !!! fizika pót.
ja és Ellenőrző méréssel ütközik laborom, stb. Fain kis évvége jött összeDe ahogy látom nem csak nekem gyűlt össze minden
másik: kiváncsi leszek a rektori fizetésekre, ha csak én nem tudtam eddig
-
bpx
őstag
nekem meg se zh-k, se vizsgák
helyette szakdolgozat, aztán készülés msc felvételire
aztán msc-t jó lenne már nem így ellazulni, mint bsc végét (1 év csúszás) -
uccsó 3 hét, jönnek a nem alvások
már majdnem hiányzott.
-
REDeath
őstag
angolos fizika könnyebb? németes tudom hogy magyarhoz képest könnyebb, de nem tudok németül
-
grabber
addikt
Akkor tanulok és nézek egy kis youtube-ot
Reklamálásig nem akarok eljutni -
-
REDeath
őstag
Fizika1 #-en 6%-nak lett meg a ZH. (10/160)
a gyakoknak és a kisZHknak az ég világon semmi közük se volt a tárgy nevén kívűl a nagyZH-hoz. -
bpx
őstag
jó persze, ismerjük
Egyetemista kérdezi a haverját:
- Te, szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni japánul?
- Miért, holnap zh?#7947 Karma:
kth.bme.hu (11. hét)
mondjuk ha még témát se egyeztettél, akkor lehet hogy el fognak hajtani, mert ennek legkésőbb a 2. hétig kellett volna megtörténnie -
Karma
félisten
Hányadik hét van most?
Lehet hogy lassan ideje lenne elkezdenem önálló labor feladatot keríteni... -
bpx
őstag
válasz
grabber #7936 üzenetére
24 óra alatt nem lehet megtanulni programozni 0-ról (főleg nem C-t)
ezeknek a 24órás könyveknek szvsz akkor van értelme, ha már tudsz programozni, ismered az alapvető elveket, és egy új nyelvet akarsz megtanulni, ami már nem több annál, hogy megismerd a szintaktikáját
azért sok sikert
-
grabber
addikt
válasz
concret_hp #7941 üzenetére
Nem info-n vagyok
Villanyon,bár oda uu. kell prog.
-
grabber
addikt
válasz
REDeath #7939 üzenetére
Az szívás,akkor nem tudom mit csinál a gyakorlaton az egyik srác,mert 3x bukott már progból
először azért húzták meg,mert nem is tudta van neki ilyen tárgya
Előtte csak egy valamit tanultam programozni.Assembly-t
Ez így érdekesen jött ki,de C-ben nem sokra megyek vele,mer olyan szinten még sem tanultam középsuliban,hogy sok hasznom legyen(2 év).Most elolvastam egy jegyzetet,amik gyakorlathoz készültek elmélettel,mert elég tömör példával és nem rossz.Utána egyből bele a lecsóba,mert nekiállok a házinak ami elég összetett.Apránként elképzelem,hogy mihez mi kell és azt megvalósítom egyesével.Így gyakorlok és közben a házit is csinálom.
Házi ilyesmi(nem akarok leírni teljese,csak kb):Egyszer olvashatunk be mindent.Csak dinamikus adatszerkezet.Van egy adatállomány amiben vannak időpontok.Nekünk a cégek nyitási időpontjából az első órában keletkezett rendelt legtöbb különböző terméket gyártó cég utolsó órájában eladott egy adott típusú termekének száma kell.
Szerencsére nem tűnik lehetetlennek és már van sejtésem hogyan lehetne megoldani.Csak a megvalósítás lesz nehéz,pedig általában az a könnyebb aki tud már programozni
első 2 kisZH-t buktam,mert a struktogramból ki kellett választani a helyeset,egy megadott program alapján.Én meg csináltam egy jobb programot és annak kerestem a struktogramját mert a gyári nem volt elég jó
Nem tudtam mit kell csinálni,ezért írtam egyet,persze annak nem létezett struktogramja.
3. kis zh 100%Ami még furáltam,hogy 4 évig tanultam digitet és 5-6 héttől kezdve nagyon is tanulnom kell,de még nem tanultam semmit.Ebből sincs nagy előnyöm,pedig reménykedtem,egy elektrós középsuliból lesz majd előnyöm.
-
REDeath
őstag
válasz
grabber #7938 üzenetére
a prog alapjait nagyon értsd és tanuld meg, mert zh-n és vizsgán anélkül tuti szopó szerintem.
(alapjai = ami unalmasnak hangzik órán hogy milyen paraméter hol merre, meg kilépési feltétel stb.)szintén rengeteget segít, ha még létezik a kisZH kikérdező program, hogy abba is mindet végiggondold mi miért lesz.
tavaly én is ugyanígy voltam, nekem is megmondták hogy muszáj tudni ezeket, és igazuk volt
ha nem programoztál előtte, akkor ez úgy 2-esre lesz jó kb jóesetben
ui: ja még annyi hogy prog1-ből nincs kereszt, tehát nagyon nem jó nemátmenni
-
grabber
addikt
Elkeveredett az anál zh-m,remélem meglesz,mert ha nincs akkor tuti nem lesz meg az aláírás,bár így is reménytelen a 30%
Ismeritek azt a könyvet:
"Tanuljuk meg a C programozási nyelvet 24 óra alatt"Na majd éjszaka beszámolok mennyire sikerült,ha még magamnál leszek
10 hét után tanultam meg összeadni 2 számot,mert nem akarok kocka lenni,de muszáj prog megtanulni. -
REDeath
őstag
valszám aláírás megszerezve
-
norbiphu
őstag
válasz
concret_hp #7933 üzenetére
nawazze, idéntől nem lehet használni puskát meg így gondolom változik a zh szerkezete is. yeeee
egyébként thx. -
concret_hp
addikt
válasz
norbiphu #7931 üzenetére
beszédből elég típuspéldás a zh emlékeim szerint. nemtom ott lehet-e már használni kézzel írt puskát, de az egész tárgy nem vészes. típuspéldákat vágod + az ilyen alap dolgokat, mint mintavételezés meg ilyenek + kiírsz a puskára csomó mindent és át is mentél legalább egy 3assal.
-
norbiphu
őstag
beszédre miből érdemes tanulni?
btw, látom kemény 21% ment adatbé zhn, gajdos hozta formáját.
-
-
REDeath
őstag
heh még azt a feladatot se jól csináltam valszámból ami 1 az 1-ben benne volt régebbi zh-k közt
kiváncsi leszek hogy részpontokból összejön-e egy min.pontos 2-es... mindegyikhez hozzá tudtam kezdeni, csak voltak apró kis finomságok, amitől mindenki totál elbizonytalanodott... -
REDeath
őstag
válasz
concret_hp #7927 üzenetére
jah :/
bár nem lenne rossz ha ki tudnám sírni a 2. kiszh-t, de ahogy ismerem iit-t... -
REDeath
őstag
nah 2 hét alatt kijavították a szoftlab kiszhm ami nem lett meg, szopóálarc...
elsőre nem tudtam bemenni. maradék 2nek muszáj meglennie :S egő lesz ebből # -
REDeath
őstag
elkezdtem készülni a csütörtöki valszám zh-ra, de egy héttel ezelőtt is késő lett volna kezdeni
de ha már sikerült 3kiszh össze kéne szopkodnom legalább egy aláírást, akár pótpótpótpóton is
-
REDeath
őstag
válasz
tototos #7919 üzenetére
én leteszteltem koliban az fpga-n a házim, de sem-es srác írta a lábkiosztást fejből 5mp alatt. működött. másnap bemek, mondom épp mellettem áll egyik mérésvezető, kérdem tőle melyik pinre kell ezt. tök határozottan és még magyarázott is, mondja hogy melyikre. mondom jó, akkor biztos így van. 4 órát szoptunk, 5 perc helyett, és kártya jól ment, de soros portra egy bit se jutott. persze meg se fordult a fejemben hogy szart mondott nekünk a "doktorandusz" amikor megkérdeztem megint tök határozottan elmagyarázta hogy mér ez kell bekötni.
itthon bementem semhez, megnéztem tegnapi projektben az ucf fájlt és természetesen más volt az az egy pin.
és a legjobb, hogy azonnal írtam mailt a srácnak, hogy az ő "hibájából" kaptunk úgymond kettest, és az 5ösért muszáj-e bemenni megmutatni vagy elhiszi hogy rosszat mondott nekünk. És mit ír? hogy mindenképp mutassuk meg majd neki, mert szerinte mindenki a t13-at kötötte be r13 helyett. Muhahha, az is akit megkérdeztem listán és r13-at mondott?
Ja meg gondoltam kipróbáljuk fordítva, megkérdem azt lehet-e, okozhat-e a kártyában kárt, azt mondta jaj azt nem kéne mert kártya nem szeretné... lol
csak ugye 40k egy ilyen cucc és mi emiatt ismét hittünk a szerencsétlennekSzóval ha valaki tanulni akar a hibánkból, annyit mondok, hogy nem kell mindent elhinni ezeknek, azt se tudják néha hol vannak.
Simán lehetnék én is mérésvezető amúgy ezen produkciójuk után -
rallye
csendes tag
Mérés labor 2, hogy szokott lenni? Ált. milyen napokon, vagy nem lehet ezt tudni? Illetve elindul már az első héten? A jövő félévi első hetére, meg a 2.hét hétfőjére lenne programom, de elég szar lenne így kezdeni, főleg a mérésnél, meg még a többi 4.féléves tárgynál nemtudom.
-
neduddki
nagyúr
HI!
mijjen versenykl esz most az i-ben?
udv
neduddki
-
REDeath
őstag
emberek, beszarok milyen balfasz mérésvezetők (is) vannak... vagy csak egyedül vagyok ezzel?
-
norbiphu
őstag
válasz
concret_hp #7915 üzenetére
ami gordiuson van az egy sima arany fényszóró, ezek csak a hogyancsniáljunkszépképet projekt eredményei.
-
norbiphu
őstag
válasz
concret_hp #7913 üzenetére
vhol feljebb linkeltem a feladatkiírást, azt moddoltam úgy hogy 4 fényszóró van benne, meg torzított a paraboloid az egyik tengelyen stb.
amúgy 10 milla sugár van követve max 5 mélységig, renderelt is 25 percig a notim.
-
KMan
őstag
Koszi mindenkinek megegyszer aki kitoltotte a muszerfalas kerdoivet!
-
neduddki
nagyúr
HI!
hogy birtatok a delutani njf-es ruter kapcsolgatast?:- )))
udv
neduddki
-
norbiphu
őstag
válasz
tototos #7907 üzenetére
ha érdekel a téma (szakirányos könyvben nagyjából le van írva a tematika az egyes tárgyakhoz ha jól emlékszem) akkor az. ha nem érdekel akkor szenvedni fogsz. (mint mindig ha vmi nem érdekel
)
a szakirány egyébként nehéz, de nem a komoly matek miatt, hanem mert _sokat_ kell tanulni és elég magasak a követelmények. önlab témákból van mindenféle, 80-90%uk ráadásul külsős ami könnyíti a végzés utáni elhelyezkedést elég jól. -
REDeath
őstag
én beszarok a hit oldalán emberek. eddig rajta voltak a tárgy infók stb. most "megújult" és szarrá változtatták. pont a lényeg nincs rajta kb amiért nézné nagyrészünk. és akkor a németh magyarázza nekünk hogy "Eleve jó rendszert építünk, és meg tudjuk ezt csinálni"... weheheheee
Új hozzászólás Aktív témák
- Xbox Ultimate előfizetések
- Apple iPhone 12 64GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB Rampage SHIVA ADATA XPG 600W
- Sima Vs.Windows Logitech Mx keys s plus és hagyományos Mx keys magyar bemutatása. Új videó linkel
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G7 - i7-10GEN I 16GB I 512GB SSD I HDMI I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!