Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30701) moleculez válasza anorche1 (#30698) üzenetére


moleculez
veterán

Nekem chrome-alatt ilyen bajom nincs, mindig mindenhol be van jelentkezve. Ha böngészőt váltok, akkor nem, de automatikusan kitölti.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#30702) alex73 válasza r3dsnake (#30700) üzenetére


alex73
tag

:-( ez gáz tiszta fapad. Android 4.1ben is volt már ilyen.
Baromi sok mindent nem tud. Nem is okos telefon úgy érzem. :-( ;-(
Most találtam :
Black List Call Pro (fejlesztő: Emanuele Floris)
https://itunes.apple.com/hu/app/black-list-call-pro/id1170257804?l=hu&mt=8

Call Control! (fejlesztő: Call Control, LLC)
https://itunes.apple.com/hu/app/call-control/id1124167631?l=hu&mt=8

Valamelyiket valaki próbálta melyi vált be melyik működik jól?

BlackList: caller ID & blocker (fejlesztő: Sergey Smirnov)
https://itunes.apple.com/hu/app/blacklist-caller-id-blocker/id1164989888?l=hu&mt=8

(#30703) Ragnar95 válasza alex73 (#30702) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Link gomb működik iOS alatt is itt PH-n, érdemes használni :))
Mivel semmilyen app nem férhet hozzá a hívásokhoz, így a linkelt appok mindegyike kamu. Maximum akkor működhetnek ezek, ha minden hívásod átirányítódik az app szervereire és azok VOIP hívásként továbbítják a telefonodra a hívást, de ennek a számos hátulütőjét inkább nem is sorolnám fel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30704) leslieke válasza anorche1 (#30696) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nálam jó Safarival, külön kell bejelentkezni minden oldalra, de utána megjegyzi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30705) alex73 válasza Ragnar95 (#30703) üzenetére


alex73
tag

Kösz. Bár nem értem a rendszer miért korlátoz ennyire. Ilyen alapon sima nyomógombos telefon is lehetne. Ott is zaklathat minden hülye.😡🤬
Nagy csalódás az ios. :(

[ Szerkesztve ]

(#30706) szekra válasza alex73 (#30705) üzenetére


szekra
őstag

Vissza kellene menned androidra, szerintem mindenki jobban járna.

(#30707) SharpSA válasza alex73 (#30705) üzenetére


SharpSA
veterán

Biztos igazad van... vagy nem... Én nemrég lettem rágott almás, még a Samsung Galaxy Tab S3 vár a következő gazdájára, ami helyett egy iPad vagy Mini lesz, de nekem ez a funkció, amit hiányolsz Androidon sem kellett. Ha olyan hív fel, aki számomra érdektelen, azzal közlöm, hogy nem érdekel a dolog és lerakom a telefont. Ehhez nekem nem kell semmilyen program.
Ettől függetlenül vannak hiányosságok. Amik ha nem lennének, ez a rendszer szerintem jobban el lenne terjedve. Például egy közös dokumentum mappa, amelyet minden app láthat, amelynek megadjuk az engedélyt. Ha ez lenne, lényegesen könnyebb volna több dolgot megoldani. Nem látom egy névjegynél, hogy mikor és hányszor beszéltem vele. Nem lehet beállítani másik levelező programot alapértelmezésnek (pl. AirMail, mert lényegesen jobb, mint a gyári). Hirtelen ennyi jutott eszembe. Ettől függetlenül szerintem ma már jó az iOS, pár éve még számomra nem igazán volt használható munkára. Na mondjuk ma is nagy szerepe van ebben Microsoftnak az Excel és Onedrive appok segítségével, mert a Numbers és az iCloud még nem az igazi és csak rágott almás termékről érhetők el...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30708) univerzita válasza SharpSA (#30707) üzenetére


univerzita
addikt

A stórba van,igaz fizetős Air mail levelező.

(#30709) SharpSA válasza univerzita (#30708) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudom, azt használom MacBook-on és iPhone-on is.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#30710) anorche1 válasza leslieke (#30704) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem sajnos nem így volt, ha egyik oldalon bejentkeztem másikról kidobott, de a safari beállításában kikapcsoltam a "nyomkövetés megelőzése" -t, majd bezártam és újra megnyitottam a safarit, és jó lett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30711) leslieke válasza anorche1 (#30710) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem az be van kapcsolva.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30712) anorche1 válasza leslieke (#30711) üzenetére


anorche1
őstag

Vissza kapcsoltam, igy is jol mukodik :)
De sajnalom, hogy chrome -mal nem jo. Majd megorobalom az edge -et, hatha.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30713) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Legújabb Waze nektek megy? Nálam folyton kilép.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30714) -secret- válasza leslieke (#30713) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ma jöttem vele 20km-t és nem volt gond alatta iPhone X-en.

(#30715) leslieke válasza -secret- (#30714) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Most már itt is jó, kellett egy újraindítás.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#30716) szekra válasza leslieke (#30713) üzenetére


szekra
őstag

Használtam ma is, nekem minden ok.

(#30717) alex73 válasza szekra (#30706) üzenetére


alex73
tag

Lehet hogy számodra ezek szükségtelen dolgok de nekem munkába és otthon is ugyan az a számom és szeretnék pihenni mikor otthon vagyok. Ezért volna jó ha lenne profil otthon ,munka és akkor az otthoni esetén nem zavarná az vagy mikor dolgozom ismeretlen hívő nem zaklatna nem tudom munka közbe a telefont nézegetni a minden féle biztosító meg eladó a bocs nem érek rámondatból nem igazán ért és nekem ez a mondat is figyelem elterelő tud lenni. Napi 500km vezetés alatt. Arrol nem tehetek, hogy számodra személyes sértés hogy kimondom a véleményem bizonyos hiányosságok miatt. Sajnálom. De azt gondoltam ez meg oldható és nem egy egetrengető feladat egy telefonnak. Symbian is tudta.

(#30718) MasterMark válasza alex73 (#30717) üzenetére


MasterMark
titán

Nem, te kevered a szezont a fazonnal.

A "korlátozás" alapelve az iOS-nek (ahogy egyébként mindenhol annak kellene lennie...), amit akarsz funkció meg nincs benne. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. Emiatt nem az iOS szar, hanem a te igényeidnek nem felel meg. :U

Switch Tax

(#30719) tybsen válasza alex73 (#30717) üzenetére


tybsen
addikt

Szerintem ez az egész kicsit el lehet túlozva vagy ha tényleg annyian hívogatnak nap mint nap ismeretlen számról, akkor érdemes telefonszámot cserélni. Amúgy ha naponta 500 km-t vezetsz akkor nem tudom miért nem szoktad meg még, hogy érkeznek hívások menet közben, mármint nem kellene, hogy ez elvonja a figyelmed. Ha meg elvonja, akkor lehet, hogy nem ez a legoptimálisabb munka. Vagy lehet, hogy én nem értettem, amit írsz. Mindenestre szerintem felesleges ezen bosszantani magad. Nekem is elég stresszes a munka, sok telefon, stb - engem nagy ritkán szoktak ajánlatokkal felhívni a privát számomon, de tudomásul veszem, hogy nekik ez a munkájuk, hogy felhívjanak embereket, és kulturált módon megmondom nekik hogy köszönöm szépen nem érdekelnek a vitaminok vagy a krémek mert egy bizonyos bevált márkához ragaszkodom és szép napot meg jó eladási mutatókat kívánok nekik. :) Mindig jó hangulatú beszélgetések ezek, szerintem csak le kellene lassítani kicsit mert túl sok a pörgés :R

[ Szerkesztve ]

(#30720) alex73 válasza MasterMark (#30718) üzenetére


alex73
tag

Nem azt mondtam írtam hogy szar hanem számomra csalódás és funkció szegény....

[ Szerkesztve ]

(#30721) col válasza alex73 (#30717) üzenetére


col
addikt

Van itt is "korlátozás".
1., Vezetés közben is be lehet kapcsolni a "ne zavarjanak" funkciót és az érzékeli, hogy vezetsz, ilyenkor automatikusan nem fogad hívásokat, sms-ben értesítést küldhet a hívónak erről.
2. A "ne zavarj" funkciót önállóan is használhatod. Ilyenkor be lehet állítani, hogy csak a kedvencek listán szereplőktől érkezhessen a hívás, vagy ha valakinek nagyon fontos és nem szerepel pl. ezen a listán, akkor az egymás után következő ismételt hívásokat is jelzi.
Szóval van megoldás, csak használni (azaz ismerni is) kell a lehetőségeket.. Ennyi

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#30722) alex73 válasza col (#30721) üzenetére


alex73
tag

Köszönöm!!!!!
Ilyen hozzászólást vártam. Ötletet meg oldást és nem azt hogy nincs nem lehet nem létezik. Igaz ez a javaslat számomra félig megoldás de legalább van valami. :)

A rendszer korlátozást mint olyat nem értem miért is tekintik vívmánynak.
....

[ Szerkesztve ]

(#30723) MasterMark válasza alex73 (#30722) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a rendszer van korlátozva értsd már meg. Az alkalmazások vannak korlátozva, hogy olyan dolgokhoz ne férjenek hozzá, amihez semmi közük. A telefonhívás pl ilyen.

Switch Tax

(#30726) alex73


alex73
tag

A kedvencek kijelölését nem tudtam, ez majdnem olyan mint a white list. Igaz nem teljesen megoldás csak részben de semminél több.

(#30727) alex73 válasza #05304832 (#30725) üzenetére


alex73
tag

+1
Ott a pont. Korlátoz sokmindent. :(

(#30728) MasterMark válasza #05304832 (#30725) üzenetére


MasterMark
titán

Nem a rendszer van korlátozva. Az alkalmazások nem férhetnek hozzá a rendszerhez. Az alkalmazások vannak korlátozva...

WP-n az alkalmazások még jobban voltak korlátozva mint iOS-en......

Az hogy a rendszerben nincs benne egy funkció, az pedig nem azt jelenti hogy korlátozva van, hanem egyszerűen nem csinálták meg. :U

Egyébként jó lenne ha lenne ilyen szűrés, de rendszer szinten. Az alkalmazások ilyenhez ne férjenek hozzá továbbra sem, szvsz.

Switch Tax

(#30729) alex73 válasza #05304832 (#30724) üzenetére


alex73
tag

Igazad van nem meg oldás de valami van.
Nekem sem megoldás mert van mikor orvosok szoktak keresni mikor a fiam kezelésen van azok számát meg nem tudom mert ugye nem állandó a stáb.
Remélem valamikor lesz rá megoldás.

(#30731) MasterMark válasza #05304832 (#30730) üzenetére


MasterMark
titán

A rendszerben nincs benne. Ez nem korlátozás. :U Ha megcsinálnák lenne benne.

Switch Tax

(#30734) Gsx-rr válasza MasterMark (#30728) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es szerinted miert nem fernek hozza? Mert a fejlesztok nem akarjak?
Azert mert a Ios zart es nem enged hozzaferest rendszerszinten az alkalmazasoknak!

Tehat jol mondja! A rendszer zart!

[ Szerkesztve ]

(#30735) MasterMark válasza Gsx-rr (#30734) üzenetére


MasterMark
titán

De nem azt mondta, hogy a rendszer zárt, hanem, hogy a rendszer van korlátozva.

Amit te mondasz ugyanazt jelenti amit én mondtam... Vagyis az alkalmazások vannak korlátozva, mivel a rendszer zárt...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#30736) Gsx-rr válasza MasterMark (#30735) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Termeszetesen az alkalmazasok korlatozva vannak,mert ra vannak kenyszeritve ,mert a rendszer zart!
Mi a Jailbreak lenyege?
Feltori a rendszer zartsagat es korlatozasait,hogy a fejlesztok olyan alkalmazasokat irhassanak amik hozzafernek dolgokhoz rendszerszinten!

(#30737) alex73 válasza alex73 (#30729) üzenetére


alex73
tag

Nem hagyott nyugodni a dolog.
https://support.apple.com/en-us/HT201229

https://support.apple.com/hu-hu/HT207099

(#30738) galaxys80 válasza alex73 (#30737) üzenetére


galaxys80
veterán

Kijelzett hívószámokat természetesen lehet így tiltaani.
Privát szám esetén viszont értelemszerűen nem működik.

(#30739) alex73 válasza galaxys80 (#30738) üzenetére


alex73
tag

A privát volna fontos de sajnos megint egy korlát ami 1 hülyeség. De ez van. Tiszta akadály pálya.

(#30740) galaxys80 válasza alex73 (#30739) üzenetére


galaxys80
veterán

Ezeket a dolgokat vásárlás előtt érdemes letisztázni. Aztán értékelni, hogy ezekkel a feltételekkel is megfelel-e a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#30741) alex73 válasza galaxys80 (#30740) üzenetére


alex73
tag

Sajna ilyenekről nem találtam infót hogy nem használható ez meg az a funkció ami a másik platformon ( symbian, Linux,Android, stb) az üzletbe ( szolgáltató ) nem mondtak semmit.... aztán meg a fiam kezelésére megy a lóvé így nem mostanában lesz másikra mód így marad a megoldás trükk keresés, meg a fórum tagok idegesítése sajnos. Amúgy tök jó lenne ha nem lenne ennyi korlátozás hagyják már hogy döntsön a felhasználó hogy mit akar kockáztatni.

[ Szerkesztve ]

(#30742) alex73 válasza alex73 (#30741) üzenetére


alex73
tag

Osx böl ki indulva gondoltam jó lesz mivel az BSD és az. Unix azon meg sokminden megoldható gondoltam ios az osx böl származtatott . De nem így

[ Szerkesztve ]

(#30743) csokito100 válasza alex73 (#30742) üzenetére


csokito100
aktív tag

Másik rendszer hogy tilt egy hivószám kijelzés nélküli hivást, léci mondanál erről valamit? Mert ha létezik olyan, akkor nyugi, tuti itt is lesz! Üdv

[ Szerkesztve ]

(#30744) anorche1 válasza csokito100 (#30743) üzenetére


anorche1
őstag

Egyszeruen tiltja az osszes rejtett hivoszamas telefonalot

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30745) csokito100 válasza anorche1 (#30744) üzenetére


csokito100
aktív tag

App vagy a rendszer tiltja beállitás alapján? Ha app, akkor melyik? Pl droidnál? Köszi

(#30746) anorche1 válasza csokito100 (#30745) üzenetére


anorche1
őstag

Passz, meg wp -n lattam ezt a funkciot, de ott se hasznaltam, nincs ra szuksegem, bem szoktak hivogtani.
Wp-n talan kezdetben app volt, utana beleintegraltak a beallitasokba, de ez nem tuti.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#30747) alex73 válasza csokito100 (#30745) üzenetére


alex73
tag

Droidn rendszernél ún. feketelistához lehet adni a hivószám kijelzett számokkal együtt. Ún. zaklatás szűrő fekete listára helyezett számok ill. rejtett szám blokkolva lesz üzenetek is tilthatók. Ilyen volt a huawei mate7 android 5.0 telefonon alapból aplikáció nélkül, de van a p9 lite 2017-Ben is android 7.0 csak az butább egy kicsit. De a Samu Galaxy S3 Lte, 4.2.2droid telefonon is volt Blacklist program a play áruházból.

[ Szerkesztve ]

(#30748) csokito100 válasza anorche1 (#30746) üzenetére


csokito100
aktív tag

Ezt irtad:
"Egyszeruen tiltja az osszes rejtett hivoszamas telefonalot."
Habár fogalmad sincs róla! Akkor nem igazán értem, hogy miért irtad?! Mindegy!

(#30749) tybsen válasza anorche1 (#30746) üzenetére


tybsen
addikt

Pontosan így van wp-n, a hivasoknal lehet bekapcsolni ezt a funkciót. Ilyenkor a hívó félnél ki sem cseng, csak bemondja egy hang, hogy a hívott fél jelenleg nem tudja fogadni a hívást, később ismételje meg újra. A hívott telefonon pedig egy kis értesítő boríték jelzi, hogy volt egy nem fogadott hívás ismeretlen számról.

(#30750) alex73 válasza alex73 (#30747) üzenetére


alex73
tag

Droid nál az app pl: calls blacklist pro call blocker de csak be kell írni a black list szót és több mint 50 app-ot találsz

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.