Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) jozsi252 válasza poffsoft (#11295) üzenetére


jozsi252
veterán

Üdv a csapatban ;]

Hűség nekem 1 hónap múlva jár le, és a netet le is mondtam már most, hogyha lejár a hűség akkor nem kérem tovább. Szerencsére nálam van alternatíva a netre, nálad van esetleg más szolgáltató?

iPhone 13 Pro Max

(#11302) Gabás válasza poffsoft (#11295) üzenetére


Gabás
addikt

Ha jól értem, kifejezetten visszautasítottad az emelést, ezért a régi csomagodat ajánlották fel változatlan áron (logikus).

[ Szerkesztve ]

(#11303) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És milyen neted lesz? Mármint sebességre gondolok...

(#11304) Intruder2k5 válasza Gabás (#11302) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem jól érted, ugyanis 4M-es ADSL-e volt, és most 5M-es szerződést kapott! Arról nem is beszélve, hogy emiatt nem kellene új szerződés, ott van a régi, immáron határozatlan idejű!

[ Szerkesztve ]

(#11305) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#11303) üzenetére


jozsi252
veterán

6990ft-ért 30/2 de van 60/4 9990ft-ért. Jó persze soknak sok ez összegbe ha egy UPC-hez viszonyítom vagy Digihez, de vidéken ez nagyon is jó szerintem. 30/2 elég lesz bőven nekem, főleg a mostani 15/0,9-hez képest.

A papírba nekem is beleírták, hogyha nem hosszabbítok akkor az előfizetésemnek a havidíja meg fog növekedni. Mivel a kedvezmény csak a hűségidő alatt él nekem..

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#11306) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11305) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze tudom, nem is akartam én UPC-hez viszonyítani! Invis 15/0.9 mennyi?

Anno amikor én Inviteles voltam, még nem emelkedett a hűség lejárta után sem a havidíj! Most UPC-nél nekem még nem járt le, mert korábban újrakötöttem, de mások által is vegyes infók vannak, van akinek nem változott, van akinek feljebb ment 2-300Ft-al, de nagyobb volumenű emelésekről nem olvastam...

[ Szerkesztve ]

(#11307) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#11306) üzenetére


jozsi252
veterán

11 500 ft jelenleg, abból olyan 3500 ft a telefon, maradék meg a net. Szóval nem mindegy nekem sem hogy 8k-ért 15/0,9 vagy 7k-ért 30/2.

iPhone 13 Pro Max

(#11308) Gabás válasza Intruder2k5 (#11304) üzenetére


Gabás
addikt

egyszerűen nem írja alá az új szerződést, nem látom a problémát

(#11309) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11307) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor még anyagilag is jobban is jársz, és gyorsabb is lesz a neted! Anno én is ezért mentem RubiCom-hoz, mert olcsóbban kaptam meg a 16/2-t, mint akkor fizettem a 7/0.4-ért!

(#11310) Intruder2k5 válasza Gabás (#11308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mióta kell aláírni a szerződést? Tudtommal hosszabbításkor azt csak kiküldik, ami a Te példányod, és részükről ezzel le van rendezve! Persze 8 napon belül minden lemondható indoklás nélkül!

(#11311) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#11309) üzenetére


jozsi252
veterán

Ja és amit hozzá kell tennem, hogy nincs belépési díj, és nincs hűségidő sem!!

iPhone 13 Pro Max

(#11312) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Belépési díj nekem sem volt, hűség az igen, de ha jó árakat ajánlanak, akkor nem szokott zavarni, 1-2 évre úgyis tud tervezni az ember, meg aztán túl sok esély nincs arra se, hogy majd a régi húú de nagyon leengedi az árakat, vagy felemeli a sebességeket (ADSL esetén ez már csak a szabvány miatt is lehetetlen), és arra sem, hogy a semmiből előkerüljön egy tök új szolgáltató! Ha meg mégis, akkor megvár, majd megyek 3-6 hónappal később! Valamit valamiért, ha hűséggel olcsóbb az ár! :)

Belépési díj meg olyan dolog, hogy manapság sokaknak annyira nincsen pénze, ha egy szolgáltató elkér 15-20k-t ilyenkor, akkor az lehet a visszatartó erő, hogy ne menjenek oda!

(#11313) poffsoft


poffsoft
addikt

no, megjöttem.
Köszi a kommenteket, tanulgat újat az ember.
Most előttem van a szerződés, az előző poszt nem volt pontos teljesen amúgy.
A sztori röviden: Tavaly lejárt hűség (határozatlan szerződés).
Jelenlegi csomag "Komfort ADSL 4M"
Telefonos ajánlat: változatlan díjért (perpill 8177 ft/hó) 10M-re emelik a sávszét.
Ezt elfogadtam, és igen, visszamondani csak írásban: ahogy igent mondasz a telefonba, a szerződés létrejön, a kiküldött példány nem aláírandó, csak egy saját( ezt el is mondják a telefonba).

Megnéztem a honlapjukat, aztán erősen szívtam a fogamat, elsírtam nekik, hogy ez így mégsem kafa. Ez a sztori első szála, ezzel elhajtottak, nincs is baj vele (???)

De: az írásban kiküldött (amúgy már érvénytelen?) szerződés szerint én 5M internetsávszélre szerződtem: na ez nem igaz, ez már felháborított
A pontos paraméterek pedig:
"2012 jan - IN - AkcKomfort ADSL 5M" : 5M internet, meg a komfort telefoncsomag (ami csak azért van, mert anélkül nem kötöttek volna annó ADSL-t sem): bruttó havi 7240 Ft (3.5 pont a szerződésben)

( Most próbálom feldolgozgatni, hogy mi a helyzet, mert ez ismét nem az, amiről szó volt. Ja, és ilyen nevű csomagot nem találtam náluk, pedig egész éjjel ráértem 200 oldalas nem aktív linkes pdf-eket olvasgatni... )

24 hó határozott időtartamú szerződés (4.2 pont)
kedvezmény: (3.11 pont)
Havidíj kedvezmény: 2012 jan-Havidíj kedvezmény egyéni 12 hó Bundled / -2000 Ft

Szóval , nagyon nem erről volt szó:
Változatlan havidíjat ajánlott 10M sávszélt, ehhez képest most csökkent a havidíj, de a hűség felénél meg emelkedni fog (vagyis valójában emelkedett a havidíj...) és mindezt fele sávszélért (5M)

Más: akkor nézzük meg azt is, hogy kapok 5M netet, meg egy alap vonalas telefont (gyakorlatilag sohasem használtuk) 9240 Ft-ért havonta.
Ehhez képest nézzétek meg a tegnapelőtti meg a tegnap óta érvényes , változatlan ( ;] ;] ;] ) csomagáraikat: 5M net + telefon+ tv listaáron 4390 Ft volt, amikor jeleztem a problémát, ez már ugye "változatlanul" valahogy 5790 Ft-re emelkedett... de akkor is, arcátlanság.

Ja, csomagváltásról meg hallgatnak, mint xar a gazba'. Azt megtaláltam, hogy külön díjért kezdeményezhetek, de pl. a díja titkos (vagy csak túl álmos voltam éjjel....)

megírtam a második forduló bevezető levelét, ha lesz válasz, majd publikálok.
Addig is bármilyen alternatív megoldást szívesen fogadok (az eddigi találataim nem túl sikeresek, ennél csak rosszabb ajánlatokat találtam (vagyis 8177 -ért jön a 4 Mbit net).

ja, és még egy dolog: vicces, hogy nekem speciel konkrétan kizárólag a szolgáltatásra nem volt/lehetett semmilyen panaszom. De az összes többi.... Nem az első köröm ezekkel, és mindig az lett a vége, hogy én vagyok a hülye (pedig nem...)

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#11314) beers válasza Intruder2k5 (#11298) üzenetére


beers
addikt

Én ilyen esetekre rögzítem az összes beszélgetést...!
Már nem 1-szer jött jól!

M&N

(#11315) Intruder2k5 válasza beers (#11314) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, csak arról neked is tájékoztatnod kell őket, különben sehol sem használhatnád fel a felvételt, és még akár fel is jelenthetnek érte, és hallottam már olyat, hogy ezen tájékoztatás után az ügyfélszolgálat azt válaszolta, hogy így nem áll módjukban telefonon segíteni, fáradj be a legközelebbi upc ügyfélszolgálatra, vagy küldd el írásban az óhajod!

[ Szerkesztve ]

(#11316) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#11311) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mikor váltasz, meddig vagy Invitel-es?

(#11317) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#11316) üzenetére


jozsi252
veterán

Okt 25.-én jár le a hűség, szóval onnantól nincs net. De okt 10 fele meg is rendelem a kábelnetet hogy nehogy net nélkül maradjak. Pár nap átfedés biztos lesz amikor lesz ez is meg az is, de inkább az mint net nélkül.

iPhone 13 Pro Max

(#11318) beers válasza Intruder2k5 (#11315) üzenetére


beers
addikt

Ahogy ők nem adják ki nekem a felvételt, úgy én nem tájékoztatom.....

M&N

(#11319) Intruder2k5 válasza beers (#11318) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt értem, csak akkor nem sokra mész vele, mert soha sehol nem állhatsz elő azzal, hogy tessék itt a hangfelvétel! Otthon néha lejátszod magadnak esténként a kandalló előtt, ez minden amit tehetsz vele...

[ Szerkesztve ]

(#11320) beers válasza Intruder2k5 (#11319) üzenetére


beers
addikt

Általában elég megemlíteni, hogy rögzítettem....!
Nem szoktak másolatot kérni, hogy igaz-e :)!
Ennyi off elég...

M&N

(#11321) poffsoft válasza Intruder2k5 (#11304) üzenetére


poffsoft
addikt

Ezt kifejtenéd, mert nem sikerült eligazodnom rajtuk.
Szóval, most én új hűség nélkül kérhetnék csomagváltást tőlük?

[ Szerkesztve ]

(#11322) Intruder2k5 válasza poffsoft (#11321) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, csomagváltáskor szerintem automatikus hűségidő jön be, én arra gondoltam, hogy neki megvolt a 4M csomagja, 10-et kért, azt nem adták, akkor 5-ről minek küldtek új szerződést? Annak semmi értelme, csak rabosítják vele újabb 1-2 évre, és kap pluszban 1M-et?

(#11323) poffsoft válasza Intruder2k5 (#11322) üzenetére


poffsoft
addikt

Én voltam az.
Ha azt nézed, aranyáron 2 évre köt- neki jó.
Nekem nem annyira...
:)

[ Szerkesztve ]

(#11324) Intruder2k5 válasza poffsoft (#11323) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jahh, sorry, tényleg Te voltál! :)

Hát igen, nekik nyilván jó lenne, de Neked ebben nem sok ráció van...

(#11325) thEndeR


thEndeR
tag

Nem eppen ide tartozik, de hogyha net kabelt akarok behuzni, akkor pontosan milyen kabelre van szuksegem? :D

[ Szerkesztve ]

(#11326) Intruder2k5 válasza thEndeR (#11325) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hova szeretnél netkábelt? Router és PC közé? Vagy modem elé? Vagy hova?

(#11327) thEndeR


thEndeR
tag

Rosszul fogalmaztam, ilyen dugaljat akarok bekotni: http://www.argep.hu/popup.asp?pid=215816832&pnr=10001&foto=1

Bocs a linkert, telo.

(#11328) Intruder2k5 válasza thEndeR (#11327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez egy fali koax aljzat! KábelTV-hez, így kábelnethez is, háromszoros árnyékolású koax kábelt használunk! Ezt bármely olyan üzletben kapsz, ahol foglalkoznak antennákkal!

(#11329) poli27 válasza thEndeR (#11327) üzenetére


poli27
veterán

Ne akarj berakni ilyet a modem elé, mert ez tv hez van! Nem szereti a viszirányt egyik faliajzat se! Ráadásul ez átmenő aljzat ami 10db jelent le és fel irányban a jelből, ami lehet sok....

(#11330) thEndeR válasza Intruder2k5 (#11328) üzenetére


thEndeR
tag

Köszi! Ugyan ilyen koax kabel lett behuzva a TV-nek is, csak azt hittuk, hogy ide mas fajta kell.

Poli27: hat mar ilyen van mindenhol. :D

[ Szerkesztve ]

(#11331) kabelmania27 válasza thEndeR (#11330) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket. Ha ragaszkodsz az aljzathoz modem elé ilyet betehetsz ez olyan mintha F toldó lenne csak esztétikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#11332) StLui válasza thEndeR (#11330) üzenetére


StLui
veterán

Náluk is mindenhol ilyen volt, sajnos ki kellett "herélnie" a tévészerelő barátomnak, valami ellenállást vagy mit kivett beőlük, mert akkora jelveszteséget okozott a tévéadásnál is, igaz két osztás is volt előttük sorban. Internet is kínlódás volt, lehet pont ez miatt. (azóta optikai kábelen jön minden)

Egyébként maga az "internet" jöhet hagyományos rézkábeles telefondróton, antennakábelen, és optikai kábelen, ez mind lehet "netkábel"

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11333) thEndeR válasza StLui (#11332) üzenetére


thEndeR
tag

Hat majd meglatjuk, remelem jo lesz. Egyenlore megprobaljuk a koax kabeles megoldast amit Intruder mondott.

[ Szerkesztve ]

(#11334) StLui válasza thEndeR (#11333) üzenetére


StLui
veterán

Az, hogy hogyan érkezik a lakásba a net, azt nem te döntöd el, hanem adott a szolgáltató által amit persze te választottál!
Invitel nem ad kábelnetet sehol tudtommal, ezért is írom, de lehet nem is őket választottad. Ugye erre a kábelre csak a modemig van szükség, a modemből a routerig, illetve a routerből a számítógépekig már utp kábelen megy az internet jel.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11335) cigam válasza StLui (#11334) üzenetére


cigam
félisten

Invitel nem ad kábelnetet sehol tudtommal

Pedig de.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11336) StLui válasza cigam (#11335) üzenetére


StLui
veterán

lehet, én nem tudtam, ezért is írtam azt, hogy tudtommal, de szerintem a lényeg az, hogy ő valóban kábelnetet fog e beköttetni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#11337) kabelmania27 válasza StLui (#11336) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ex Fibernetes (1/3-át továbbértékesítette az Invitel a UPC számára) területen van kábelnet.

[ Szerkesztve ]

(#11338) thEndeR válasza StLui (#11334) üzenetére


thEndeR
tag

Inviteles vagyok... Sajnos. Multheten felhivtuk oket, hogy lakcim athelyezest kernenk (koltozes miatt szuneteltetve is volt) erre ma felhivjuk oket megint es azt mondjak hogy ok nem kaptak semmi fele kervenyt (telefonon lett kervenyezve). Egyebkent Bgyarmaton lakom, szovak itt kabelnet van.

(#11339) poffsoft válasza thEndeR (#11338) üzenetére


poffsoft
addikt

Részvétem.
Én már nem sokáig leszek inviteles.
Inkább leszakadok a netről....

[ Szerkesztve ]

(#11340) Intruder2k5 válasza thEndeR (#11338) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kérni kell, hogy hallgassák vissza a beszélgetést!

Sőt, mint kiderült, ki is kell, hogy adják Neked!

[ Szerkesztve ]

(#11341) poffsoft válasza Intruder2k5 (#11340) üzenetére


poffsoft
addikt

A pontos megfogalmazás a feltételes mód:
"ki kellene, hogy adják Neked!"
Nekem eddig semmi válasz....

Amúgy az 5 Mb csomag (elvileg ugye most ez van beállítva) az invitel saját sebességmérője szerint fixem 4,20 Mbps maximum, szóval nem 5 (először még 4,6 is volt, de mióta vitába keveredtünk... ez olyan "nemis négy, de nagyon nem öt" sebességnek tűnik)....

[ Szerkesztve ]

(#11342) Intruder2k5 válasza poffsoft (#11341) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az Invitelnél ez régen bevett szokás, hogy az ADSL linket pontosan arra a sebességre állítják be, ami a szerződésben áll! Esetedben ez ugye 5Mbps! Na már most, mivel PPPoE átvitel esetén a felhasználó a linksebességnek csak mintegy ~85%-át tudja kihasználni, így a hálózati veszteségek a Te nyakadba vannak varrva! Más szolgáltatók ezt többnyire lenyelik, így a T-nél is jellemzően magasabb sebességet állítanak be a szerződöttnél, hogy az előfizetői végponton mérhető legyen a szerződött sebesség! Szóval ez régi történet, sokszor rákérdeztem már én is, amikor Invitel előfizető voltam, itt is, meg telefonon is, de telefonban sem kaptam értelmes választ rá, csak beszélt mellé az ügyintéző, itt meg simán le sem sz@rták a feltett kérdést, mint akik észre sem vették!

Ezért mondtam én mindig is úgy, hogy nekem az Invitelnél 7M/420K ADSL előfizetésem volt, és nem 8M/512K!

[ Szerkesztve ]

(#11343) thEndeR


thEndeR
tag

Aki megvette tolunk a lakast, az jol jarna ha tudna hogy oda kapcsoltak vissza a tv-t meg a netet. :D

(#11344) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

A minap csomagot váltottunk az invitelnél amiben van tv is.A régi d-link modem helyett adtak egy Zyxel VMG1312-B30A tipusú kütyüt.

A szerelő szépen beállított mindet ahogy kell,viszont én néha szeretném kikapcsolni a wifit illetve megváltoztani a jelszavát.Sajnos a szerelő úr nem kötötte az orromra a kütyübe való belépéshez szükséges felhasználónevet és jelszót.A gyárival már próbáltam de az nem működik.

Szerintetek ha kérem a szerelőtől a belépési adatokat akkor megadhatja vagy esetleg kötelessége? :F

Üdv:Viktor

(#11345) Intruder2k5 válasza Viktoár (#11344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kéne, hogy adja! Ha nem, akkor max reset-eled, és belépsz admin / admin-al! Ezt próbáltad már? Kolléganőmnél ezzel be tudtam lépni...

(#11346) Viktoár válasza Intruder2k5 (#11345) üzenetére


Viktoár
addikt

Resetelni még nem próbáltam, elveszik az összes beállítás? A tv-t nem tudom hogyan kell beállítani ha egyátalán van hozzá köze,elrontani meg nem szeretném.Ebből a zyxel kütyüből megy egy utp kábel a tv-s boxba.Annak csak a net kell és ennyi vagy állítani kell a modemben is hogy legyen tv műsor?

Üdv:Viktor

(#11347) Intruder2k5 válasza Viktoár (#11346) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annak csak net kell! A beállítások elvesznek, dehát ez lenne a lényege... Amit tudnod kell a visszaállításhoz, az a PPPoE felhasználónév és jelszó! Nem tehetik meg, hogy "kizárjanak" belőle, hiszen tényleg csomó dolog lehet amit állítani akarsz benne! Kikapcsolhatod a WiFi-t, portot kellhet forwardolni, akármi...

(#11348) Viktoár válasza Intruder2k5 (#11347) üzenetére


Viktoár
addikt

Értem,akkor olyan mintha az előző tp-link wr841n routeremet szeretném bekonfigolni.Ott is kellett a wifit állítani meg a portokat,stb csak arról nem tudott az invitel mert az saját készülék volt.

Ha még sem adná meg a szerelő akkor resetelem.Ezen a zyxel modemen (gateway?) 4 lan port van amiből az első 2-őn van net.A 3-4. portot nem tudom használni mert nem csatlakozik a nethez,gondolom ezt is a szereleő állította be így anélkül hogy megkérdezte volna kell-e a többi lan port. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#11349) Gubek-Einste válasza Viktoár (#11348) üzenetére

A többi LAN port az IPTV-hez van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11350) Viktoár válasza Gubek-Einste (#11349) üzenetére


Viktoár
addikt

Lehet hog félreérthető voltam,a 4 portból kettőn van net,1. az asztali gép,2. a tv-hez megy.Tehát van még két üres port amin nem működik a net.

Egyébként meg nem mindegy melyik port van a tv-hez? :) Gondolom elég hozzá annyi hogy net legyen rajta.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.