Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) kymco válasza pictigjis (#11800) üzenetére


kymco
veterán

Jártak körbe telekomos emberek. Nálunk vasárnap este csöngettek be (késő délután)... De nekünk tárgytalan jelenleg.

www.refujvaros.hu

(#11802) denorbi


denorbi
tag

Sziasztok! Most ugye van lehetőség felmondani a szerződésem és meg akarok szabadulni az Inviteltől. Be is mentünk az irodájukba de nyomós indokot nem tudtunk mondani csak hogy emeltek a havi díjjon! Tudnátok írni jobb indokokat? Családi Digitális tv és 25mb net van. 8840 ft fizettünk idáig!
Tnek van itt optikája, olcsóbb és inkább azt kötettném be.

(#11803) Ghoost válasza pictigjis (#11800) üzenetére


Ghoost
tag

A tököli tesco-ban is kint voltak.

Battle.net: Mcghoost#1381

(#11804) kabelmania27 válasza denorbi (#11802) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha fel akarod mondani és van komoly konkurencia csökkenteni fogják a havidíjat, ezért a havidíjért már 50Megabitet+digitális tévét adnak.

[ Szerkesztve ]

(#11805) Intruder2k5 válasza denorbi (#11802) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"meg akarok szabadulni az Inviteltől"
"Tnek van itt optikája, olcsóbb és inkább azt kötettném be."

Akkor ezt most nem értem! Minek ide az indok?

[ Szerkesztve ]

(#11806) pictigjis válasza Ghoost (#11803) üzenetére


pictigjis
senior tag

mondjuk én dunaharasztiban lakom, ide biztos nem holnap húzzák át a kábelt :(

(#11807) kabelmania27 válasza pictigjis (#11806) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor sztornó, mert ott nem digitális tévé van hanem iptv.

[ Szerkesztve ]

(#11808) denorbi válasza Intruder2k5 (#11805) üzenetére


denorbi
tag

Akkor mondhatom fel ha a szerződés változtatás hátrányos rendelkezést tartalmazna.

(#11809) Intruder2k5 válasza denorbi (#11808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hogy hűségidős vagy...?!

(#11810) pictigjis válasza kabelmania27 (#11807) üzenetére


pictigjis
senior tag

a telekomos iptv amúgy hasonló minőségű lehet, mint az invitelé? bár korábban sem tudott válaszolni senki arra, hogy az iptv adsl-en/optikán vagy vdsl-en ugyanolyan minőségű-e vagy van különbség. már túl azon, hogy optikán/vdsl-en hd adások is lehetnek.

de tény, hogy a rendes digitális kábeltv lenne a legjobb, csak hát itt a környéken a pr-telecom kínálata siralmas :(

(#11811) denorbi válasza Intruder2k5 (#11809) üzenetére


denorbi
tag

igen, de most hogy változtattak a szerződésen van 15 napom hogy felmondjam, ha hátrányosan érint...

(#11812) kabelmania27 válasza pictigjis (#11810) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pr-nak már 60Megabites csomagja is van, Telekomos iptv optikán jó szokott lenni.
Szerintem jobb helyzetbe kerülsz ha kiépül a T optika így három szolgáltató közül lehet választani.
Mi a gond a Pr digitális kiosztásával?

[ Szerkesztve ]

(#11813) pictigjis válasza kabelmania27 (#11812) üzenetére


pictigjis
senior tag

nincs eurosport
nincs egyetlen discovery csatorna sem
külön fizetős csomagba kerül át a viasat6 2014-től
nincs m3
stb.

(#11814) kabelmania27 válasza pictigjis (#11813) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Discovery-t ritkán nézem, többit nem nagyon, nekem pl nem lenne bajom a Pr kiosztásával.
Itt analóg ktv-t ad az Invitel, m3 nincs, viasat 6 és a többi felsorolt van.

[ Szerkesztve ]

(#11815) pictigjis válasza kabelmania27 (#11814) üzenetére


pictigjis
senior tag

eurosport nalunk alap (lenne), es egy eve nincs. most jar le a huseg, ezert lett invitv, amirol tudtuk, hogy rosszabb minosegu lesz, de a csatornak sokkkkal jobbak. csak a viasat nature fog hianyozni. de mondjuk ebbol is latszik, hogy mindenkinek masok az igenyei :)

(#11816) J.C.G. válasza pictigjis (#11815) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Rosszabb minőségi mint a PR szolgáltatása? Ezt nem tudom hol láttad, vagy hallottad.
Én is PR-tól jöttem el és nálunk az analóg CRT tévén kristálytiszta volt, a digitális meg egy fikarcnyival se volt szebb. A HD csatornákról nincs tapasztalatom.
Invitelnél most CRT tévén kristálytiszta minden csatorna, LCD-vel már más a helyzet, de ehhez inkább az LCD technológiának van köze. Eurosport is mosottas szemcsés rajta. Érdemes a HD-re előfizetni ha emiatt akarsz váltani. Nálunk csak közszolgálati HD van amin ritka a HD adás, forma1 tetszett, de ez még mindig nem érte el a CRT képminőségét. Ez meg már az LCD tévénk hibája.

[ Szerkesztve ]

(#11817) pictigjis válasza J.C.G. (#11816) üzenetére


pictigjis
senior tag

rosszabb, ez tény, mert még párhuzamosan fut a kettő. illetve inkább azt mondanám, kockásodóbb az inviteles iptv, nyilván a nagyobb tömörítés miatt. de eleve csak 5 megás adsl-en jön a jel, ahogy írtam itt korábban: pár száz méterre van a vdsl központ, de azt mondják, én már túl messze vagyok... aztán lehet, hogy ez mindegy, mert mindenki ugyanilyen streamet kap. viszont nálam a pr-es digitális adásnál nincs jelveszteség, mert vettem conax modult, így nem rontja le a jelminséget egy s-t-b vagy a kábelezés semennyire sem. az analóg csatornákat be sem állítottam, csak átfutottam rajtuk a tévé keresőjével, elég gáz a minőség. viszont analógnál utcáról utcára változhat a helyzet, ez benne van a technológiában sajna. analóg szolgáltatás soha nem is volt opció

(#11818) powerup2


powerup2
addikt

Nekem jövőre nyáron lejár a hűségem ha nem lesz itt nálam optika akkor váltok a T-kábelre meguntam a várakozást meg az ígérgetést .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11819) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ott a kábelnet, és aláírtál ADSL hűséget?

(#11820) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11819) üzenetére


powerup2
addikt

Nem olyan egyszerű ez mert t-home-hoz bementem anno örültek nekem oké bekötjük de mivel túl messze van a ház az oszlopoktól aki kijött szerelő mondta hogy magasan van a ház meg távol nem kötötte be csomo telefon ment jó akkor tegyenek olyan elosztó dobozt egy fentebbi oszlopra ... küldtek levelet hogy sajnálják hogy nem tudják bekötni hozzám a netet .... Aztán most úgy vagyok ha nem lesz optika tavaszra akkor amelyik oszlopon van az elosztójuk azzal szemben a telken lesz egy kis oszlop arra megy át a kábel telken belül meg elvezetem a földbe és nincs gond . Ma néztem az árakat 120 megabites net lenne 1 éves hűséggel havi 6250 én meg most a 15 megabitre fizetek 7490 forintot ami nem hozza a 15 megabitet ... és már vagy 3 éve ígérik lesz optika de én kezdem elveszíteni a hitemet az invitelbe mert egy utcával odébb a 150 megabites netet adják annyiért mint nekem a 15 megabiteset :@ ...

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11821) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11820) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez az, ADSL sosem lesz versenyképes a kábelnettel!

(#11822) cigam


cigam
félisten

Furi ez a felmondási lehetőség. Telefonos ügyfélszolgálat szerint
- mivel az ÁSZF lehetőséget ad rá, hogy módosítsák a választékot, nem mondhatom fel kötbér megfizetése nélkül.
- mivel nem a hűsgre adott kedvezményt, hanem az előfizetés árát emelték, szintén nem mondhatom fel a kötbér "réme" nélkül.

Azért rákérdezek még itt-ott, mert ez azt jelenti, hogy miután aláírtam 2 évet, "bármit" megtehet ami rám nézve hátrányos.

Az is meglepett, hogy anyira az ÁSZF-et emlegetik. Most megnéztem a bekötést is kifizettetnék, ami ÁSZF szerint 40k, a telefonban 45k-t mondtak. A 1443 nem tudtak konkrét összeg mondani (miért?!), de hozzávetőlegesen havi 7-8k-ra tippelte a kötbért ( a számlán csak 6250.- a kedvezmény).

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11823) Intruder2k5 válasza cigam (#11822) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Meg kell várni a kúria döntését, mert ez már erősen súrolja az egyoldalú szerződés módosítás határait! :)

(#11824) cigam válasza Intruder2k5 (#11823) üzenetére


cigam
félisten

Kíváncsi vagyok nagyon, bár a 15 napból tuti kifutok. Az egyik felügyeleti szerv válasza:
"Nem vagyok elérhető a GVH-ban. A legközelebbi időpont, amikor elérhető leszek: 2014. január 6. "

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11825) Intruder2k5 válasza cigam (#11824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem véletlen az Invitel időzítése sem!

(#11826) poli27 válasza powerup2 (#11820) üzenetére


poli27
veterán

Az a messze mit jelent, mert koaxxal nem lehet végtelenségig kábelezni....

(#11827) powerup2 válasza poli27 (#11826) üzenetére


powerup2
addikt

Az oszlop és a ház között van úgy kb 35m durván de szerintem az nem lehet probléma

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11828) poli27 válasza powerup2 (#11827) üzenetére


poli27
veterán

azt rg11 el simán be lehet kötni!

(#11829) powerup2 válasza poli27 (#11828) üzenetére


powerup2
addikt

Hát a szerelőnek az volt a baja hogy magasan van a háztető meg messze van az oszlop érdekes de már az ötlet meg van hogy hogyan lesz ha az invitel nem hozza ide az optikát tavasszal . Amúgy a földbe is kiépithető az a kábel amit a levegőbe használnak ? vagy arra külön másfajta kell ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11830) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11829) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Földbe szerintem célszerű csőbe húzni, akkor meg nagyjából mindegy, még az olcsóbb is jó, nem kell a feszítőszál sem bele, vagy mi a nyavajának hívják azt az acélszálat, ami pluszban mellette van! Bár majd poli27 megmondja a tutit, Ő a szakember a témában!

szerk.
Bár van külön földkábel, azt látom!

[ Szerkesztve ]

(#11831) pictigjis válasza J.C.G. (#11816) üzenetére


pictigjis
senior tag

utve meg egy kicsit a kepminoseg temat: kinek milyen box van iptv-hez? ide valami albis technologies markat hoztak

(#11832) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11830) üzenetére


powerup2
addikt

Hát igen de valahogy jobban ürülnék az optikának mert akkor azt simán csak behúznák a telefonkábel helyére és nincs semmi féle macera én is boldog vagyok meg a szolgáltató is hogy megtartotta az ügyfelet :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11833) cigam válasza pictigjis (#11831) üzenetére


cigam
félisten

iptv-re azt szoktak adni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11834) pictigjis válasza cigam (#11833) üzenetére


pictigjis
senior tag

ok, en meg sosem hallottam rola. es szeret fagyni :)

(#11835) powerup2 válasza pictigjis (#11834) üzenetére


powerup2
addikt

Én azt nem értem erre az iptv-re miért panaszkodnak ennyire még ahol optika van ott is mert adsl-nél nem csodálom . Igazából ennek az egésznek akkor lesz értelme ha minden adás hull hd-be fog menni amíg sd adások vannak..... Inkább blu ray filmet nézek vagy letöltök bd-ripet . Meg az iptv kicsit drága az invitelnél főleg ha 150 megabites net mellé kéred és még hbo sincs benne és valami 15ezret kérnek érte .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11836) cigam válasza powerup2 (#11835) üzenetére


cigam
félisten

Mert nem múlik el úgy hét(nap!), hogy ne akadna meg:[link], [link], [link]

Nem, ez nem helyi hiba, ugyanis a hibát vissza tudom játszani: [link]
Mivel helyben semmi nem tárolódik, tuti vmi központi hiba van a rendszerben.
A hibát viszont nem ismerik el. Felveszik a hibajegyet, majd pár nappal később lezárják (úgy, hogy én nem hagyom jóvá!), hogy ne keljen kötbért fizetni.
Könnyen lehet, hogy ha nem a lepattintás lenne az elsődleges direktíva, hanem az illetékesekhez is eljutna 1-1 spéci hiba,már rég megoldották volna, vagy legalábbis nyomoznának utánna.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11837) powerup2 válasza cigam (#11836) üzenetére


powerup2
addikt

szerintem leszarják de lehet rosszul látom

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11838) Intruder2k5 válasza cigam (#11836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt úgy szoktam megoldani (mert tavaly upc-vel is hasonló gondom volt), hogy már a bejelentéskor a telefonban kikötöm, hogy a hibajegy lezáráshoz nem járulok hozzá, csak úgy, ha erről előzetesen megkérdeznek! Aztán jött is a kötbér szépen! Két hét hibás időszakért kaptam másfél havi jóváírást...

[ Szerkesztve ]

(#11839) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11838) üzenetére


powerup2
addikt

szerinted ezt el lehet játszani az invitelnél ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11840) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi gátol meg benne? :)

Később amikor visszatelefonáltam, már eleve úgy kezdtem, hogy a több mint egy hete megnyitott hibajegyre hivatkoztam, stb...

[ Szerkesztve ]

(#11841) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11840) üzenetére


powerup2
addikt

hát hogy ők ezt máskép gondolják meg pl kimegy a szerelő akkor nincs hiba akkor hiába jön elő néha őket az nem érdekli szerelő kimegy hiba lezárva

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11842) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szerelővel szintén ráírattam a munkalapra, hogy nálam nem volt hiba, és érdemben nem is tudott semmit csinálni, mert külső hálózati vagy központi egyéb probléma van! Aztán azonnal hívtam az ügyfélszolgálatot, ahol jeleztem, hogy kint járt a technikus, de nem hárította el a hibát, így a záráshoz továbbra sem járulok hozzá! Nem kell hagyni magad, következetesnek kell lenni...

Bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy jóváírást akkor kaptam csak én is, amikor UPC-nek postai levélben összefoglaltam a történteket, kértem a kötbért, és a levél végére - igaz csak blöffölve - odaírtam, hogy kapják...

UPC Magyarország Kft.
1462 Budapest Pf.: 477.

Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság
1428 Budapest, Pf. 20.

Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság
1376 Budapest, Pf. 997.

[ Szerkesztve ]

(#11843) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11842) üzenetére


powerup2
addikt

Akkor jól csináltad :P

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11844) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11843) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, kicsit másképp álltak ehhez a levélhez! :)

Előtte ezek is olyan kifogásokkal utasítottak el email-ben tett hasonló bejelentésem, amik nem is a kérdéses problémára adott válaszok voltak, magyarul mellébeszéltek! Kb olyan szinten, hogy a hosszabb kiesés után megreklamáltam a dolgokat a rendelkezésre állási mutató alapján, kértem kötbért, majd jött a postai válaszlevél, hogy kivizsgálták, és mivel a hiba elhárítása 72 órán belül megkezdődött, ezért nem illet meg kötbér! Érted, hiába írtam, hogy nem a hibaelhárítás megkezdése volt a problémám, hanem, hogy x ideig nem volt szolgáltatás, le se szarták a szöveget! Adtak választ tök másra, és kész!

Na erre aztán már jött, hogy kivizsgálták a panaszom, és jogos, és kapom a jóváírást!

[ Szerkesztve ]

(#11845) powerup2 válasza Intruder2k5 (#11844) üzenetére


powerup2
addikt

de érted mi utána járás telefonálgatás kell ehez az egészhez kicsit vicces ... ha náluk van a hiba ismerjék el

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#11846) Intruder2k5 válasza powerup2 (#11845) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, de így megy ez manapság Magyarországon! :)

(#11847) kagzer válasza kymco (#11774) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Bocs, hogy ilyen sokára küldöm:

(#11848) kymco válasza kagzer (#11847) üzenetére


kymco
veterán

Köszi! Áldott Karácsonyt mindenkinek!

www.refujvaros.hu

(#11849) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

(#11850) cigam válasza kabelmania27 (#11849) üzenetére


cigam
félisten

Hasonló jótat nektek is!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.