Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) karoka01 válasza kabelmania27 (#10150) üzenetére


karoka01
csendes tag

Köszi a választ! :) A fent lévő képek hány megás netet akarnak bemutatni? 5 megásnak szerintem sok,10-nek meg kevés.... de én is eléggé hülye vagyok még hozzá csak ezért kérdezem :/

(#10152) kabelmania27 válasza karoka01 (#10151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

6Megabites, pont megvan:)
Szerintem nem lesz vele a gond, Kecskeméten jó szokott lenni a net.
Csak akkor szokott lassabban menni ha központi hiba van, de szerencsére ez elég ritka és akkor is max pár óráig lassabb a net, de attól még használható.
Kérdezd meg a másik topicba is, szoktak írni többen Kecskemétről.

[ Szerkesztve ]

(#10153) karoka01


karoka01
csendes tag

Ezt is köszönöm szépen!!! :D Átnézek a kábelnetes topikba is meglesem miket írnak :)

(#10154) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Újabban az invitel milyen wifi-vel szerelt modemet biztosít új előfizetők részére?

(#10155) Buffa válasza czanga (#10154) üzenetére


Buffa
csendes tag

Szia!

..én tegnap (csere miatt) ZTE ZXV10 W300-at kaptam. Ja és előtte is az volt.

(#10156) czanga válasza Buffa (#10155) üzenetére


czanga
őstag

Csodás. :DD Akkor volt mégiscsak értelme elhozni a TP-link 841ND-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#10157) ibax


ibax
csendes tag

Sziasztok.

Gondolkodom Inivtel-es IPTV megrendelésén. Jelenleg egy MIXER M csomagom van, 5 MBites ADSL internettel, vezetékes telefonnal.

Azt szeretném kérdezni, hogy

1) milyenek a tapasztalatok az IPTV minőségével kapcsolatban (egy 107 cm-es HD-st tv-n nézném)
2) van HD csatorna a kínálatban szereplő 70 csatorna között?
3) van a settop boxnak HDMI kimenete? vagy mivel csatlkozik a TV-hez?
4) általános elégedettség :)

Köszi mindenkinek előre is!

(#10158) kabelmania27 válasza ibax (#10157) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Itt azt írják, optikai, vdsl, digitális kábeles területen lesznek új hd adások.

[ Szerkesztve ]

(#10159) J.C.G. válasza ibax (#10157) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Az én tapasztalatom a következő. tudom sokan nem értenek velem egyet, sőt.
2 tv van itthon LG 32LK450 (olcsó) és Pana 29PX20P (CRT)
Ezelőtt műholdas digi volt itthon. az LG-re egy digitális RCA kábellel volt kötve míg a Panára egy scartal.
A Panán sokkal szebb élesebb képet kaptam, míg az LG egy viszonylag szép képet produkált.
Most Mixer M csomag van itthon optikán. Lg-re HDMI kábelen, míg Panára scartal csatlakoztattuk az Albis 8000-t. Panán kristály tiszta a kép, szín minden tökéletes. Lg-n már más a szitu. Az SD adások mosottas, mesterkélt képet mutatnak, de a színek élénkebbek lettek. A pár ingyenes HD csatornán kissé jobb a kép, de meg se közelíti minőségre a CRT képminőségét. Szóval én nem látom azt a nagy minőség javulást a műholdas tv-hez képest. Ha teheted rendeld meg a HD csatornákat mindenképpen. szerintem csak így éri meg.
20 Hd csatorna van a kínálatban.

[ Szerkesztve ]

(#10160) J.C.G. válasza J.C.G. (#10159) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

itt van a HD csatornák listája. Amit nem írtál, h tudsz-e váltani optikára. mert ez eléggé fontos a csatornák miatt.
***VDSL területen csak a HD ready csomagok rendelhetőek (HD ready csatornák felbontása: 1280x720)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10161) kabelmania27 válasza J.C.G. (#10160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha VDSL sem érhető el nála, kérdéses az iptv.

[ Szerkesztve ]

(#10162) J.C.G. válasza kabelmania27 (#10161) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Abból indultam ki, h IP TV-re akar váltani.

Ami tetszik:
1, tegnap tévéje. akkor nézem meg az adott műsort amikor éppen akarom. reklámok áttekerhetőek.
2, rögzíthető műsorok
3, megállítható műsorok
4, működik rendesen az EPG

Ami nem tetszik.
1, több profilt kell létrehozni ha nem ugyan úgy állítod be a csatorna listát mind a két készüléken.
2, készenléti állapotból pin kódot kér.
3, a szokásos kifagy a beltéri, esetleg load error többszöri áramtalanítás után is.
4, van úgy, h a csatorna lista nem jelenik meg.
5, van úgy, h az EPG nem jelenik meg vagy villog.
most hirtelen ennyi jut az eszembe.

(#10163) Reag3nS válasza J.C.G. (#10162) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Amiket itt olvastam a fórumon + facebookon nem nagyon apellálnék én arra a tegnap tévéje részre!

[ Szerkesztve ]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10164) J.C.G. válasza Reag3nS (#10163) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Én csak a saját tapasztalatomat ismerem ezzel kapcsolatban.
Az RTL-hez tartozó csatornákon, Discovery stb csatikon eddig működött rendesen. semmi bajom nem volt ezzel a részével. Miket olvastál róla.
Ami még hiba volt az a videotéka. ott úgy kifagyott a box, h csak áramtalanítás után kelt életre.

(#10165) ibax válasza J.C.G. (#10160) üzenetére


ibax
csendes tag

sajnos csak ADSL területen vagyok, optikai kábel nincsen :( egyelőre nem érzem a késztetést, hogy rendeljek... tehát a HD csomag szerintem ilyen értelemben nem jöhet szóba az én esetemben...

(#10166) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Üdv!
Van olyan köztetek ,akinél utólag húztak be optikai kábelt a lakásba?
Érdekelne milyen rombolással,felfordulással jár ez ill utána,hogy néz ki a lakásban a kábelezés?

[ Szerkesztve ]

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#10167) ibax


ibax
csendes tag

jelenleg mindigtvextra csomagom van. most fog lejárni a hűség, és nem szívesen hosszabbítanám meg, mert a CI modult 12 hónap után már bérelni kell (+1300 Ft). tehát kb 8000 HUF lesz a Mixer M csomag és a mindig tv extra csomag. azért gondoltam, hogy váltok, mert 8000 HUF-ból kihozom a tv-s Mixer M csomagot, abban pedig már 70 csatorna van, a jelenlegi 17 helyett.

(#10168) J.C.G. válasza vizslakutya (#10166) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Egy egészen vékony kábel jön be a lakásba. A régi kábelcsatornába húzattam be, de ezt nekem kellett megcsinálnom anno. amúgy a gázcsőhöz akarták rögzíteni. Egy szekrényt és egy ágyat kellett megmozdítanunk.

(#10169) Reag3nS válasza J.C.G. (#10164) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Rengetegen jelezték, hogy csak néhány csatornánál van meg ez a lehetőség, a reklámban viszont ezt nem említették. iptv rengeteg problémával küzd ott, ahol adsl van, optikán nincs gond.

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10170) e.vid válasza Reag3nS (#10169) üzenetére


e.vid
senior tag

A tegnap tv-je funkció azoknál a csatornáknál érhető el, amik ezt engedélyezték a szolgáltatónak. A műsor rögzítés sem érhető el minden csatornánál.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#10171) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Analóg adásból váltottam át kábel tv-re(,Invitel) 47' tv, de elég sz@r a kép minőség . Kis tv-n még el megy,de nagyon . Kérdésem, miért nincs HD minőségű adás? Vagy valami box kell(-ene) hogy élvezhető minőséget kapjak? :F

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10172) Intruder2k5 válasza Sanyabá (#10171) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Analóg adásból váltottam át kábel tv-re

A kábel TV is lehet analóg! Jó lenne kicsit pontosítani...

(#10173) Reag3nS válasza e.vid (#10170) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Erről beszélek! :) És hány csatornánál érhető el ez a funkció? Mert EZT VÉLETLENÜL elfelejtik hírezni. :D

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#10174) Sanyabá válasza Intruder2k5 (#10172) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Antennán keresztül fogtam a szabadon fogható földfelszíni csatornákat,amiből 3 HD minőségben jött.
Kábelen meg analóg jön,erre vonatkozott a megállapításom, ill. a kérdésem.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10175) Intruder2k5 válasza Sanyabá (#10174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak attól függ, hogy mit tartalmaz az előfizetésed, és nálatok milyen technológia érhető el! Sajnos nem tudom, hogy az invitelnek van-e egyáltalán digitális kábeltv szolgáltatása, vagy csak az invitv, ami ugye ip alapú... Illetőleg van olyan eset is, amikor mindigtv-t adnak! Ez ott áll fenn, ahol az elérhető sávszélesség nem teszi lehetővé iptv használatát! Persze vannak kivételek, amikor így is bekötik, aztán jön a szopás! Kockásodó kép, fagyások, stb...

(#10176) bopeti98 válasza Reag3nS (#10173) üzenetére


bopeti98
őstag

A régi csatornakiosztásban benne volt hogy mely csatornáknál érhető el ez a funkció:

De a Január 1-től érvényes kiosztásban ezt már nem tüntetik fel.

(#10177) Sanyabá válasza Intruder2k5 (#10175) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Net, és tv előfizetésem van. Az ember azt hiszi hogy kifizet egy csomó pénzt , és minőségi adást is kap érte.
Nincs itt egy Invitel-es szaki?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10178) kabelmania27 válasza Sanyabá (#10174) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Digitális kábeltévé szolgáltatás nem minden településen elérhető.
Ha találsz dvb-c adásokat elérhetőek a dtv csomagok.
Szemcsés a kép?

[ Szerkesztve ]

(#10179) J.C.G. válasza Reag3nS (#10173) üzenetére


J.C.G.
aktív tag

Most át néztem és ha jól számolom akkor 19 csatornán érhető el.
Nekem nem ez volt a mérvadó hanem az euro sport megléte. ha ez lenne a PR Telecomnál akkor most ott lennék analóg tv előfizuval. nem akartam boxot.

(#10180) Sanyabá válasza kabelmania27 (#10178) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Nincs valahol olyan térkép amiről meg lehet állapitani hogy az adott területen milyen adás fogható?
Mi az a dvb-c adás?
576i-ben jön az adás a full HD-s tv-n. :W Nem szemcsésnek nevezném,hanem olyan elmosódottnak,kontúratlannak.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10181) kabelmania27 válasza Sanyabá (#10180) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csatornakiosztást itt tudod megnézni.
DVB-C: Digital Video Broadcasting Cable
Ha nincs box analóg tv előfizetésed van, Invitelnél dtv előfizetéshez adnak stb-t.
Ezeken a településeken van dtv.
Azért jön 576i-ben az adás mert analóg pal adást nézel.

[ Szerkesztve ]

(#10182) Sanyabá válasza kabelmania27 (#10181) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Ezek szerint nálunk sajnos nincs dtv. :(
Köszönöm!

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10183) kabelmania27 válasza Sanyabá (#10182) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik netcsomag van nálad?

[ Szerkesztve ]

(#10184) gejzinho válasza ibax (#10165) üzenetére


gejzinho
csendes tag

Hozzám (33-mas körzet, elvileg szintén sima ADSL) január 15.-én jövő hét keddjén jönnek bekötni az Invitel IPTV-t. Egy 10 megás netre dobják rá a mixer L tévés csomagot, és egy 102 centis Samsung ue40 es 6540-es full hd led tévén nézném(?), nézem(?) majd. Szóval ha tudsz várni keddig, majd referálok róla :)

Jómagam a biztonság kedvéért még egy UPC Directtel is megtámasztom a tévés "lefedettségemet" :)

(#10185) Sanyabá válasza kabelmania27 (#10183) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Net Sprint 6 Megás.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10186) kabelmania27 válasza Sanyabá (#10185) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nekem is 6Megabites van.
Másnál is van RTL2 analógban?Itt egy üres helyre került.

[ Szerkesztve ]

(#10187) Sanyabá válasza kabelmania27 (#10186) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Analógban , kábelen van.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#10188) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Az Invitel mixer csomagokról mit tudtok? Mert nemrégen volt itt egy Inviteles ember, aki ajánlotta a Mixer díjcsomagot, hogy most nála áttudunk váltani, és ezek lenének benne:
Családi TV+15M net + Telefon.
Megnéztem az invitel keresőjét, és ott ezt nem találtam.

(#10189) Orlin


Orlin
addikt

Hello!

Nekem megint akadozik a net!Most pl van,de megint nem volt egy ideig...
más is tapasztalja?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10190) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Annyi lenne a kérdésem, hogy én a világvén lakok, de az Invitel címkeresője szerint a címemen elérhető a 15/5-ös net. Ezt én baromi elképzelhetetlennek tartom... mivel jelenleg mikrohullámú netem van, amit 2008-ban köttettem be, és akkor még semmilyen ADSL net sem volt a környéken, és azóta se tudok munkálatokról...
Valószínűleg ilyen hiteltelen a címkereső, ugye?
Írok az Invitelnek is, ha nem tudtok megerősíteni abban, hogy hibás a címkereső jelzése, csak gondoltam így gyorsabban kapok Tőletek információt.

jelenleg 10/0,5-ös mikrós netem van egy kisebb helyi cégtől és nagyon utálom. (garantált sebesség 128kbps....)
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#10191) Intruder2k5 válasza South Velen (#10190) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem biztos, hogy a fejlesztés látható volt, lehet a régebbi központ nem volt alkalmas DSL szolgáltatásra, és ezt cserélték le közben, amiről Te nem feltétlenül tudsz! Gondolom vezetékes telefonszolgáltatás azért van az utcában, a ház előtt...?! Egyébként itt is írhatsz Ace Ventura fórumtársnak, aki Invitel dolgozó, és általában szívesen segít mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#10192) South Velen válasza Intruder2k5 (#10191) üzenetére


South Velen
addikt

Igen, vezetékes telefon van, de úgy tudtam, nem DSL alkalmas, legalábbis 2008 előtt, amikor felszerelték a mikrohullámú antennát a környéken, semmilyen szélessávú internet lehetőség nem volt felénk. Mindenesetre bíztató, amit mondasz, hátha lehet belőle valami, bár most nézem a T-Home azt mondja a címemre, nem elérhető az internet szolgáltatás. (Gondolom 42-es körzetben a T hálózatát használná az Invitel is).

szerk.: egy utcával arrébb már a T-Home is hozza, hogy elérhető......

[ Szerkesztve ]

(#10193) Intruder2k5 válasza South Velen (#10192) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A T nem ad el semmilyen szolgáltatást Invitel területre, még ha a weboldaluk egyes pontjain ennek ellenkezője is van feltüntetve!

Ezt anno én is próbáltam, amikor tele lett a hócipőm az Invitel-el, több T pontot is megjártam, szerződés kötésre készen, de mindenhol csak széttárták a kezüket! Az Invitel köt T területre, de fordítva ez sajnos nem megy! Ezért aztán később UPC-s lettem, amit azóta sem bántam meg!

(#10194) South Velen válasza Intruder2k5 (#10193) üzenetére


South Velen
addikt

Igen, úgy is írtam, hogy a T területre kötne az Invitel. És hát én T területen vagyok. De úgy néz ki, mindegy is, mert a T szerint nem elérhető. (elnéztem az előbb mert egy utcával arrébb sem azt írta, hogy van, csak "nem tudja a rendszer megállapítani") Az Invitel viszont írja a címemre, hogy elérhető.

Azért dobok egy emailt az Invitelnek, ha más nem azért, hogy vegyék ki a címemet, ha egyszer nem elérhető... Nekem sajnos nincs választási lehetőségem, (pedig szívesen lennék UPC-s) úgy néz ki, marad a mikrós net. (ennél talán jobb lenne az Invitel...). Mondjuk nem tudom van -e jelentősége, nem hiszem, de a speedtestem Invitel-t ír ki, de gondolom annyi csak, hogy a helyi cég - Contactnet Kft (amelynek úgy néz ki monopóliuma van a címemen) az ő netüket osztja tovább.

[ Szerkesztve ]

(#10195) Orlin


Orlin
addikt

Más tényleg nem tapasztal kimaradást?
25-ös körzet... :W

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10196) Intruder2k5 válasza Orlin (#10195) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet már nem tudnak ide írni, nincs netük! :)

(#10197) Orlin válasza Intruder2k5 (#10196) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem is van 5 percig majd nincs 5 percig.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10198) Intruder2k5 válasza Orlin (#10197) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Routered van? Próbáltad anélkül?

(#10199) Orlin válasza Intruder2k5 (#10198) üzenetére


Orlin
addikt

Aham.Az lesz csak gondoltam írok ide mielőtt neki esnék a kábelezésnek.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#10200) Ace Ventura válasza South Velen (#10190) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szia!
Dobj egy pontos címet privátban, holnap ráméretek.

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.