Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:13

LOGOUT.hu

Invitel (Telefon, IPTV, kábel TV, DSL, kábelnet, optikai)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) athomeatka


athomeatka
csendes tag

Fóton Invitel IPTV-s csomagra váltanék optikai hálózaton 25/10 Nettel. Most T-Home Sat Tv van, nem tudom az IPTV-s képminőség van-e olyan jó, mint a T-Home Sat Tv, van valakinek tapasztalata?

Amúgy nekem az ügyfélszolgálatos hölgy azt mondta, hogy a LAN kábelezést a szerelő megcsinálja mind a 3 TV-hez. Akkor most meg kell csinálnia vagy nem? Legfeljebb ráíratom megrendeléskor a nővel, hogy úgy kérem...

T-Home IPTV-t osztottam el egy haveromnál 3 db Tenda N3 150 Mbs-es routerrel, tökéletesen megy vele 2 TV. A lényeg, hogy ritkán használt csatornára kell változtatni a routerek csatornáját, hogy ne zavarjanak be az átvitelbe. Bővebben.

(#10852) wagi válasza pjtr (#10844) üzenetére


wagi
senior tag

Igen adtak egy beltérit és egy kártyát.
Én a kártyát kivettem és beletettem a CA modulba.

(#10853) 8zabi válasza athomeatka (#10851) üzenetére


8zabi
őstag

képminőség csatornánként változó, de szerintem elég jó sd adásokhoz képest, de nincs összehasonlítási alapom, sok dvdrip mellett megállja a helyét :)
kábelezés miatt ne izgulj, megcsinálnak mindent

(#10854) gejzinho válasza athomeatka (#10851) üzenetére


gejzinho
csendes tag

A (műholdas) Diginél szebb és stabilabb képet ad az inviteles IPTV a legtöbb csatornán, de a műholdas UPC Directénél árnyalattal gyengébb az általános minősége, ha például most az Eurovíziós Dalverseny alatt a Directes M1 (HD) -t hasonlítom össze az inviteles M1-gyel már finoman szólva is markáns a különbség műholdas UPC javára...

(Ez év januárjáig Digim volt, azóta párhuzamosan van inviteles IPTV és UPC Direct, előbbi ADSL vonal és 10 megás net mellett, és nálam az hogy csak ADSL alatt fut az IPTV majd 5 hónap alatt szinte semmilyen fennakadás vagy minőségingadozást nem okozott a televízión, és a netem is hozza stabilan 10.5 és 11 Mb/s-os letöltési sebességet ami nem rossz egy 10-es nettől, persze azt is látom hogy szerencsém is van - vonallal, vezetékkel, körzettel - mert az Invitelnél elég sokan panaszkodnak az ellenkezőjére... :((( )

[ Szerkesztve ]

(#10855) athomeatka válasza gejzinho (#10854) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Köszönöm a hasonlításokat!

Azt néztem valahol egy táblázatban, hogy a HD-t a T-Home és az Invitel is 8 Mbs-el adja IPTV-n 12 helyett. :/
Van DVB-T tuner a TV-kben, a HD-ket majd azzal nézem. Ha az SD jó akkor ok.

Fóton remélem nincs baj a nettel, még is csak optikán adják, meg a telefon is azon megy...

Gondolkodtam én is a UPC directen, de nem akartam venni most 3 db Linuxos beltérit :Y ... érted :))

(#10856) Intruder2k5 válasza athomeatka (#10855) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azért érdeklődj előbb körbe környékbeli optikásoktól is, van ismerősöm Gödön, aki folyamatosan szopik az IPTV-vel, szintén optikán... Már alig várja, hogy leteljen a második éve a hűségből, és menjen vissza a UPC-hez!

[ Szerkesztve ]

(#10857) athomeatka válasza Intruder2k5 (#10856) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Ha folyamatosan szopok, akkor hűségidő ide vagy oda, megszüntetem az előfizetésemet...
Látod a nickem :) A T-Home-nál is elértem, hogy saját magukat kötbérezték meg, elég rendesen :))
Végül is, ha bizonyíthatóan rossz a szolgáltatás, nem vagyok köteles végigvárni a hűségidőt...

(#10858) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10856) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Csak a tévét vagy az egészet szeretné visszavinni a UPC-hez?
athomeatka: Voltál már Invitel előfizető?

[ Szerkesztve ]

(#10859) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudom ilyen részletekbe nem mentünk bele, de szerintem az egészet!

[ Szerkesztve ]

(#10860) Troy. válasza Intruder2k5 (#10850) üzenetére


Troy.
addikt

Közben egy Windows Xp-vel telepített gépen sikerült megcsinálni, ip címet manuálisan 192.168.1.2 -re állítottam, többi maradt minden ugyanúgy, akkor elértem a modemet, de internet nem volt. :F

Elméletileg most már minden működik, wifi is belőve ahogy kell.

.

(#10861) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#10859) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jövő technikájával jobban kellene működnie.

[ Szerkesztve ]

(#10862) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#10861) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak, hogy Magyarországon többnyire semmi nem úgy működik, ahogy kellene!

[ Szerkesztve ]

(#10863) athomeatka válasza kabelmania27 (#10858) üzenetére


athomeatka
csendes tag

Igen voltam Inviteles már... Akkor a T-Home volt az olcsóbb, átmentem oda... Sokkal több bajom volt a T-vel, mint az Invitellel, igaz csak netem és telefonom volt Inviteles, ezért érdeklődtem az IPTV minőségéről.

De gondolom mindegy melyik szolgáltató, ha folyamatosan gondok vannak a szolgáltatással, lehet jogi lépéseket tenni valamilyen irányban.

(#10864) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Valaki Szigetszentmiklós Bucka részről van itt?
VDSL hálózat átadva. Lehet jelentkezni nálam!

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10865) jozsi252 válasza Ace Ventura (#10864) üzenetére


jozsi252
veterán

28-as körzetbe várható fejlesztés mostanãban? Ha igen akkor merre?

iPhone 13 Pro Max

(#10866) bigdigit válasza Ace Ventura (#10864) üzenetére


bigdigit
addikt

ne buckát mondj hanem felsőtagot:)

(#10867) powerup2


powerup2
addikt

Veresegyházán az optikázás merre halad ?

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#10868) Rocker1 válasza Ace Ventura (#10864) üzenetére


Rocker1
tag

Ace Ventura!

Mail ment!

(#10869) Ace Ventura válasza bigdigit (#10866) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Arról nincs infóm sajnos.

Rocker1

Nem jött mail. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10870) cigam válasza Ace Ventura (#10869) üzenetére


cigam
félisten

Ha lesz üzlet, nekem lenne egy leadandó ajánlószelvényem ;)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10871) Ace Ventura válasza cigam (#10870) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Számítok rád! ;)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#10872) Rocker1 válasza Ace Ventura (#10869) üzenetére


Rocker1
tag

Ace Ventura!

Nekem elvileg elment a freemailre.
Most itt küldtem privát üzenetet.

(#10873) Rocker1


Rocker1
tag

Érdekes az új Invitel honlap,mert nekem csak telefont tud ajánlani.
Pedig náluk van ADSL előfizetésem.

(#10874) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Mostanában nagyon sok szakadozásom volt, amikor elkezdett esni az eső. Inviteles szerelő a pár száz méterre levő elosztóba újrakötötte a vonalamat, illetve a fehér Huawei helyett egy fekete színű D-Link DSL-360R T1-et kaptam. Ez mennyivel jobb vagy rosszabb mint a fehér Huawei? Jól gondolom hogy ezzel a modemmel jobban jártam mint az előzővel?

iPhone 13 Pro Max

(#10875) Intruder2k5 válasza jozsi252 (#10874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindenképpen jobban jártál vele!

(#10876) jozsi252 válasza Intruder2k5 (#10875) üzenetére


jozsi252
veterán

Oksa köszi :R

Remélem jóban lesz a WDR3600-as TP routeremmel.

iPhone 13 Pro Max

(#10877) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,
Ismerősnél van egy askey rta1310b modem, ami nem nagyon hajlandó menni routerrel. Pc-n keresztül teljesen ok a netkapcsolat. Egy öreg de jól működő asus wl500gp és egy újabb tp-link wr741nd is ki lett próbálva, de egyik sem kapcsolódott rendesen. Van esetleg valami ismert összeférhetetlenség?
Előkotortam még a pince mélyéről egy ősrégi datanetes dsl-360r c3g-t. Érdemes próbálkozni? Lecserélhető minden konfig nélkül a modem, vagy konfigolni kellene? (Lehet-e egyátalán?) Lehet-e konfigurálással javítani az askey kompatibilitással.

fred

(#10878) cigam


cigam
félisten

IPTV-n nálatok sem szól a Klubrádió, és a Bartók?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10879) StLui válasza cigam (#10878) üzenetére


StLui
veterán

Nem szól, most megnéztem, 27-es körzet
Sajnos péntek óta nincs eurosport sem, és nem is tudják mikor lesz, Roland Garros pedig már elkezdődött :(

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10880) cigam válasza StLui (#10879) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! :O

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10881) davidcsaba93


davidcsaba93
aktív tag

Nektek mennyi szokott lenni a havi internet (optikai) számla és melyik díjcsomagra?

(#10882) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Sziasztok!

Az invitel online csomag választója mennyire megbízható? Nálunk gyakorlatilag az utcába házanként különböző csomagok érhetőek el, természetesen a mi címünkre nem ajánl olyat amilyet én szeretnék...

(#10883) Intruder2k5 válasza n0rbert0 (#10882) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Semennyire! Ehhez hasonló dolgok már többször olvashatók voltak itt...

(#10884) n0rbert0 válasza Intruder2k5 (#10883) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Köszönöm! :R

(#10885) n0rbert0


n0rbert0
senior tag

Honnan tudom, hogy milyen hálózat van kiépítve nálunk?
Mert gyanítom, hogy ADSL mellé akarnak IPTV-t adni, ami nem túl nyerő.

Másik kérdésem is lenne, IPTV mellett az analog tv-t is bekötik, mint a T-nél?

(#10886) #41635072 válasza n0rbert0 (#10885) üzenetére


#41635072
törölt tag

Onnan tudhatod meg, hogy felhívod őket..

(#10887) cigam válasza n0rbert0 (#10885) üzenetére


cigam
félisten

Szerintem T-nél is csak akkor, ha elve antenna kábelen (központi antenna, koax kábel) hozzák be a jelet a digiboxhoz(IPTV).
ADSL csavart érpáron jön, eleve nem lehetséges rajta analóg TV adások átvitele.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#10888) n0rbert0 válasza cigam (#10887) üzenetére


n0rbert0
senior tag

Igen úgy gondoltam, hogy ha koaxon jön.

(#10889) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Üdv!

Váltáson gondolkodom Invitel analógról digitális kábeltévére.

1. Milyen a digitálisuk minősége? (Régebben volt 1 hétig tányéros digim, de gyérebb volt sok csatorna ennél az analógnál... Persze itt kábelon jönne.)

2. Azt mondták, a beltérivel lehet fölvenni USB-n külső merevlemezre/pendrive-ra. (Habár itt valami kb. kétórás limitet emlegettek, amit nem is értettem... Elvileg a tárhely mérete kéne ezt megszabja...) De pl. a DVD-felvevőmmel tudok közvetlenül fölvenni DVD-re? Egyáltalán ezeket be a felvevőket be lehet normálisan csatlakoztatni az ilyen STB-s digitális rendszerbe?

(#10890) Sytex válasza supertrezi (#10889) üzenetére


Sytex
tag

Digitális minőség: nekem megfelel, 82cm-es FullHD tv-n nézem kb 2,5 méter távolságból (ágyból, falon), és 120cm-esen 3-4 méter távolságból (nappali), és semmi kivetnivalót nem találtam eddig benne. De ízlések és pofonok.

Felvevő: Ha nem PVR-es HDMI-s boxot kérsz (feleannyi havonta mint a PVR-es) akkor a rajta található USB-be dugsz egy akármit, menüből formázod, és kész a PVR box. (Kinyerni PC-n a felvételeket nem tudod, csak nagy-nagy trükközéssel talán). Nekem egy 16Gb-os pendrive a PVR-em, kétórás limittel nem találkoztam, pedig az F1-ez szoktam felvenni, az tovább tart mint 2 óra.

Analóg adás megmarad a kábelen. Nekünk analóg "fullextrás" csomag volt előtte, és ugyanez a csatornakínálat elérhető most analógon is. Tehát "képcsöves" tv-t is tudsz használni utána box nélkül.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#10891) forrest85 válasza n0rbert0 (#10882) üzenetére


forrest85
senior tag

Válaszolva, ezt én is megtudom erősíteni, hogy az Online felületük egy borzalom. Ami például nálunk nem érhető el pl. 10Mb/s internet, az a szomszéd lépcsőházban elérhető, nálunk csak 5Mb/s-t enged. Hozzáteszem, hogy egy házról van szó.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10892) supertrezi válasza Sytex (#10890) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Kösz.

Pedig ez nálam lényeges, hogy PC-re könnyen át tudjak pakolni néha 1-1 meccset, ilyesmit. Milyen formátumban rögzít a beltéri, mér' kell trükközni?

(#10893) Sytex válasza supertrezi (#10892) üzenetére


Sytex
tag

Jogdíjak miatt!

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#10894) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Sziasztok!

Nem régen kötötték be leányfalun nekem az inviteles netet!
20/10 csomagot köttetem be.
Íme az eredmény!
Ugye 20/10 megmértem speedtestel ott meg 22/1.
Kérdem én hol van a 10mb feltöltés?
A csomagom neve: mono adsl 20m
Egy másik oldalon beszélgettünk hogy ilyen csomag nem is létezik!
Am telefonkábelen jön de vdsl a hálózat a ruterem szerint!

Amiket eddig tudok mondani, mutatni:
http://imgur.com/ybO8K7m.jpg?DirtyWindows.jpg
Szereld magad és isp váltás.

A lényeg az hogy nem kapom meg azt amiért fizetek.
Érdemes reklamálni?
Segítsetek kérlek.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#10895) Sytex válasza Devilhun_HUN (#10894) üzenetére


Sytex
tag

Invitel weboldalát böngészve ott van, hogy a garantált feltöltés 0,5Mb/s.

Add le hibára, ha szerencsés vagy javítanak valamit.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#10896) Devilhun_HUN válasza Sytex (#10895) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

hogy kell leadni hibára mert soha nem volt invitelem :D

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#10897) supertrezi válasza Devilhun_HUN (#10896) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Gondolom, fölhívod őket. Ez így szokott menni... :)

Egyébkén, ha 0,5 Mbit a garantáltjuk, akkor pofa kell hozzá, hogy 10 Megát írjanak oda névleges feltöltési sebességnek, mert azt, föltételezem, az életben nem fogja elérni a neted. Nem véletlenül írtak oda fél Mega garantáltat...

Sytex, kösz a tegnapi válaszokat. Mondjuk a jogdíjas dolgot nem vágom. Ennyi erővel DVD-felvevőt se lenne szabad forgalmazni, nehogy fölvegyek valamit a tévéből... Szerintem szimplán szivatják az atyafikat, ahogy ez megszokott a nagyvilágban.

(#10898) Sytex válasza supertrezi (#10897) üzenetére


Sytex
tag

Nem!

A TV csatornák megkövetelik, hogy titkosítva, szétdarabolva legyen tárolva a felvett. Őket pedig a filmkiadók nyomják, hogy kötelezzék a szerződött szolgáltatókat.

- Kártyával lehet fizetni? - Persze. - Egy ászból és királyból tud visszaadni?

(#10899) Intruder2k5 válasza supertrezi (#10897) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem, ez nem szívatás, ezek tényleg jogi kérdések! Egyszerűen így szól a megállapodásuk, hogy "lehetetlenné" kell tenni a műsor rögzítését, és kész! Persze nyilván saját eszközzel ezt nem tudják meggátolni, de a lehetőségekhez képest amit tudnak, meg kell tenniük! De ezek a megállapodások ugyanúgy kihatással vannak a csomagok összeállítására is! Például ami nem régi történet, az RTL II, aki elég borsos árat kért a műsoráért, ezért is késett több szolgáltatónál! Fel lett nekik ajánlva több részről is, hogy akkor legyen minicsomagban, aki akar majd előfizet rá, de ez meg nekik nem felel meg, éppen ezért alapcsomagos csatorna! A sport csatik a másik fele! Ezek drágítják a legjobban az összeállítást, és egy jó részük szintén nem engedi kiegészítő csomagba tenni a műsörát, mert akkor már sokan nem vennék meg! Például engem sem érdekel egy ilyen műsor se, kizárólag F1-et nézek, az meg amúgy is a királyi TV-n megy, ergo soha nem nézek sport csatornát! Pedig milyen jó lenne egy olyan lehetőség, ahol beáraznak minden csatornát külön-külön, és az előfizető állíthatná össze magának, hogy mit akar nézni, miért akar fizetni, és nem a szolgáltató írná időnként, hogy "közkívánatra" lecseréltük az egyik kedvenc csatornáját, és betettünk helyette 2 másik szart, és ezért csak 500Ft-al kell többet fizetnie havonta!

(#10900) ffodi


ffodi
veterán

Sziasztok!

Van valakinek valami infója arról, hogy lesz -e valamiféle fejlesztés a 88-as körzetben (elsősorban internetre gondolok)? Azért kérdem, mert jelenleg maximálisan 5Mbit-es ADSL net rendelhető (a webes felületen) a korábbi 15-ös helyett, valamint a konkurencia elég jól megnövelte a sávszéleket (max 60 Mbit).

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Invitel (TV, internet, telefon) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.