- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- LordAthis: Ismét egy "Idióta" A.I. Projekt, hogy meglovagolja az aktuális trendeket...
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- weiss: Logi MX Master 3S FW NEM frissítés
- bambano: Bambanő háza tája
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
tom_tol
addikt
-
Petykemano
veterán
-
syberia
veterán
válasz
ScomComputer #2195 üzenetére
-
Petykemano
veterán
-
ScomComputer
veterán
Intel Core i9-10900 10-core Processor.....
[link] -
syberia
veterán
válasz
Petykemano #2173 üzenetére
Fűteni ezzel a szépséggel is lehet:
-
venom8888
őstag
válasz
ScomComputer #2186 üzenetére
Valaki azt mondta,vagyis irta,forumon, kulfoldi forumon,hogy 6 honap mulva jonnek ki az uj intelek. Agyverzest kapok ha olyan soká.
-
ScomComputer
veterán
Core i9-10900K CPU Score Spotted in 3DMark
[link] -
venom8888
őstag
válasz
Petykemano #2183 üzenetére
A baj az hogy CES en kellett volna bejelentiniük a datumot,de nem tettek. Marciusra varta mindenki,es varja is,de igy bejelentes nelkul ki tudja mikor jon. Egyenlore varok meg vagy 2 honapot,nem veszek 9700k t,mert amilyen a szerencsem,meg venném,es rá 2 napra bejelentene,hogy 2 het mulva jelenik meg az uj gen.
-
Jack@l
veterán
-
venom8888
őstag
Es az a $339 -os arazas, kicsit keveslem, marmint, ahogy az intelt ismerjuk az legalabb 400 lesz.
-
venom8888
őstag
Sziasztok. Remelm mar hamar bejelentik az uj intelt, mar a penz felre van rakva ra
Egy i7 et akarok venni.
-
GeryFlash
veterán
-
Crytek
nagyúr
Hova erőltesse? Programokhoz vannak milliárdért szörnyek a játékoknál meg kb 2 kezemen meg tudom számolni mi az ami kihasználja a 8 magot...
Majd talán 2020 végén a konzolok miatt alap lesz a 8 mag kihasználása. De mondjuk a játékokban zéró fejlődés amiért tekerni kéne mert fizika az halott gyakorlatilag .
-
cooi11
senior tag
Sziasztok!
Az Intel eddig miért nem erőltette a processzoraiban,
a dupla annyi száll mint mag fejlesztést? -
syberia
veterán
válasz
Petykemano #2171 üzenetére
Passzív hűtést kell dobni rá, mi baj lehet?
-
Petykemano
veterán
W-3375X: 56C, 5.1Ghz 655W TDP
AMD is DOOOMED!!!! -
Petykemano
veterán
-
syberia
veterán
"So we think we have a strong position in 14-nanometer. And of course by the end of 2020, we'll come out with Ice Lake, our first 10-nanometer server solution that brings important performance per core benefits to the surface."
"there's going to be 10-nanometer, 10 plus nanometer versions"
"you'll see continuous goodness coming through 10-nanometer that will be delivered concurrently with the ramp on 7- nanometer"
The company has no plans of ditching its 10nm process. In fact, Intel will be doubling down on it and introducing + and ++ generations on it as well. This is something they have pulled off with great success on the 14nm node and should give them more time to prepare for 7nm.
-
Petykemano
veterán
Intel Data Streaming Accelerator
Úgy tűnik, tényleg az az irány, hogy egyre több specifikus feladatra alkalmas ASIC vagy FPGA kerül integrálásra általános feldolgozók helyett
-
Petykemano
veterán
-
gV
őstag
válasz
Petykemano #2160 üzenetére
feleslegesen írogattál ennyit a konkurenciáról ez ugyanis önmagában kevés, nem miattuk. többet várnék az Inteltől amikor végre lecseréli a Nehalemet.
és akkor kifejtem hogy mi nem lenne kevés számomra: jövőre az IL-hez képest +40% IPC -
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
Petykemano #2158 üzenetére
Eleve nem Golden cove magok lesznek a Sapphire Rapidsben.
Ocean Cove lesz egyébként az, aminél az Intel is versenyképességet ígér, legalábbis az OEM-ek számára ez van leadva. Addig csak üldözik az AMD-t.
(#2159) gV: Nagyon sok jelenleg futó projekt még az előző vezetőség munkája. Nem lehet csodát tenni velük. Az első olyan projekt, amelyben valós beleszólása van a mostani vezetőségnek, tehát nem csak úsznak az árral, hanem bele is tudnak nyúlni a határidő halasztása nélkül, az az Ocean Cove. Azt érdemes figyelni, addig csak mennek amennyire tudnak, de nem lehet hirtelen előrántani a semmiből a teljesítményt és a fogyasztást.
-
Petykemano
veterán
Kevés? Mihez képest kevés?
Az AMD Zen3-a 2020Q3-ban várható és ilyen 3-4%-os frekvenciaemelkedést, és 8-10%-os IPC növekedést hozhat. Most a zen2 egy pár százalékkal a skylake előtt lehet IPC-ben, ami inkább általános alkalmazásokban érezhető, játékokban nem. A Zen3 a unified L3$-sel talán zárja ezt a hiányosságot, de akkor is legfeljebb 15%-kal jelentene magasabb IPC-t a skylake-hez képest.
2020-ban a desktop vonalon az intelnek még csak comet lake-je lesz (2020Q2?), ami még mindig 14nm, de 5+Ghz! Talán azért már az intel is összekapja magát 10nm-es gyártás képes lesz kiszolgálni a mobil vonalat és biztos be fognak mutatni szervertermékeket is, még ha esetleg nem is tudják olyan volumenben gyártani, mint a 14nm-es termékeket.
Eltekintve talán a desktoptól, szerintem a zen3 nem hoz olyan változásokat, amivel az AMD jelentősen ellépne. Egyedül az, hogy záródhat a játékokban az olló.
2021 végére érkezne az AMD-től a Zen4. Erről egyelőre semmit se tudni, de tételezzünk fel itt is egy 15%-os IPC előrelépést, mivel elvileg 5nm-re lemegy a gyártástechnológia és sok tranyót lehet megint felhasználni.
A golden cove ezzel is tökre versenyképesnek tűnikHa ARMos versenytársakra gondoltál, az lehetséges, hogy kevés, és nyilvánvalóan a MS, a Google, az Amazon is szervereknél és az MS, a Google és az Apple is tervezi klienseknél az x86-ot olcsóbb, energiahatékonyabb Arm processzorokra cserélni de egyelőre még nem körvonalazódott olyan termék, ami valóban megszorongatná az intelt ezen a téren.
Kifejted az álláspontod?
-
gV
őstag
válasz
Petykemano #2158 üzenetére
az Ice Lake tud +18%-ot a Skylakehez képest, szóval attól meg az SR lesz ~18%-al erősebb, de az 2021-ben kevés.
-
Petykemano
veterán
-
Asrach
tag
válasz
Petykemano #2155 üzenetére
Azt akarok venni, elsődlegesen gamingre, vagy 10900KF, elvileg ennek a gennek jó lesz az ára is.
-
Asrach
tag
Valaki nem tudja hogy at intel 10. gen mikor jön pl: 10700K?
[link] Itt meg is lehet nézni a 10. gen-t
-
joysefke
veterán
arról beszél, hogy összeszerelt gépet (pld. noti) értelmeset AMD procival akkor sem fogsz kapni, ha a világ végére elmennél érte, mert nem lesz.
Mégpedig azért nem lesz, mert az OEM jobban jár ha bele sem rakja az AMD processzort (és ennek megfelelően el sem adja) a termékeibe. Aztán amikor az AMD a pénzhiány miatt elmaradó fejlesztések következtében ismét versenyképtelen lesz, akkor majd visszaáll minden a régi -monopól- kerékvágásba.
Ez megtörtént már egyszer és semmilyen érdemi következménye nem lett az évtizedes pereskedés ÉS elmarasztaló ítélet ellenére.
-
Pkc83
őstag
válasz
Petykemano #2151 üzenetére
Igy érthető!
Bár én is vettem már komplett gépet(régen) de az tuti ha én
kitaláltam , hogy az Amd vagy épp Intel lesz akkor addig megyek
amig nem kapok olyat amit akarok! Ez természetesen az alkatrészekre
is igaz! -
Petykemano
veterán
A vásárló akkor fog/tud AmD procit (terméket) venni, ha megtalálja a polcon.
Itt nem a DIY piacról van szó, ahol tényleg szcenárió, hogy bemész a boltba és kérsz egy AMD procit. A DIY piac szereplőivel valószínűleg lehetetlen lenne kiszorítani az AMD-t a piacról. De a DIY piac lényegesen kisebb, mint az OEM gyártók által lefedett piac.Tehát arról van szó, hogy a 2000-es évek derekán az Intel olyan cégeknek adott rebate-t, mint amilyen Dell, a HP, vagy Lenovo, ad abszurdum valamely kereskedelmi láncnak (Tesco, Lidl, aldi), ha a kínálatában/forgalmában nem, vagy csak kis mértékben jelenik meg konkurens termék eladása.
Egy ilyen esetben a vásárló hiába sétál be a media marktba, ott ha nem talál amds konfigot, akkor nem vesz. És ilyen besétálok és veszek egy gépet típusú vásárlóból sokkal több van, mint aki maga építi össze.
-
Pkc83
őstag
válasz
Petykemano #2149 üzenetére
Lehet!
Csakhogy ettől még a vásárló az Amd procit fogja venni mert
továbbra is az lesz az olcsóbb és gyorsabb! -
Petykemano
veterán
Ez a megfogalmazás - árcsökkentés - szerintem nem pontos.
Ha csupán árcsökkentésről lenne szó, akkor azt mindenki üdvözölné.
Viszont a korábbi tapasztalatok alapján olyan szerződésekről lehet szó, ahol te, mimt fogyasztó nem kapsz árkedvezményt, hanem a nagy mennyiségben rendelő OEM/notebook gyártó a valamilyen mértékű kizárólagosságért (az eladott példányszám, vagy a készleten/polcon tartott termékek valamilyen százaléka) "rebate"-t kap.
Ennek lehet az a következménye, hogy a polcról nem tudod levenni az elvileg jobb terméket, mert nincs ott, mert az OEM jobban jár, ha nem kínál a konkurencia termékéből, vagy csak olyat, ami kellően szar ahhoz, hogy ne rontsa az eladási arányokat. -
Petykemano
veterán
válasz
Petykemano #2146 üzenetére
Az Intel cáfolta
-
Petykemano
veterán
Az intel állítólag lelőtte a 10nm desktop vonalat (Tiger Lake [link] )
Viszlát Legközelebb 2022-ben 7nm-en? -
Asrach
tag
válasz
hokuszpk #2142 üzenetére
Nincs 9600K-m...
Szinte minden játékban megveri a 9600K a 3700X-et egyébként és olcsóbb is, tuningal meg agyonveri, és ez csak egy 9600K.
Mindenki jön itt azzal hogy így drága az intel meg úgy, meg linkelgetik a benchmarkokat ahol tényleg erősebbek az AMD procik, meg egy két programnál, de ennyi. -
Asrach
tag
Mindenki elfelejti említeni hogy az x570 es lapok amivel rendesen lehet használni zen 3-at marhára drágák.
A másik amit nem értek hogy miért a 9900k-val hasonlítjátok össze a 3700x-et? Igen munkára benchmarkokban erősebb az AMD de semmiképp sem olcsó.
Viszont ha már összehasonlítunk..., egy 9600K gyári boostal is erősebb játékokban mint egy 3950x, tehát erről ennyit, ráadásul úgy hogy a 9. Gen régebbi mint a zen 3, szóval nincs ennek ily módon értelme, de ez igaz a 9700K és 9900K procikra is, csak, nem olyan hatalmas az eltérés köztük. -
Crytek
nagyúr
válasz
Petykemano #2136 üzenetére
Lehet lemaradtam valamiről. De kit érdekel ez ha "teljes értékű" windows 10 nem fut rajta csak hozzá butított verzió? Vagy ezt már megoldották? PC-s játékok mennek rajta már?
-
Petykemano
veterán
Úgy tűnik, nem alaptalan a riadalom - úgyértem, hogy nem véletlenül beszélt Jim Keller arról, hogy a willow cove lényegesen nagyobb lesz.
-
Petykemano
veterán
Jim Keller
[link] -
westlake
félisten
AMD Outselling Intel By More Than Double – Analyzing 5-Year Historical Sales At Mindfactory.de
Ha-ha-ha! Shame on you Intel!
-
carl18
addikt
Jó látni az AMD minden piaci rést igyekszik betölteni. Elfogadható áron, meg még fontosabb. AMD Ryzen 5 3500X and Ryzen 5 3500 CPU Specifications Leak Out – 6 Cores & 6 Threads For Budget PCs, Tackles The Intel Core i5-9400F
Addig az intel csak reszelget és valódi újitást nem dobot még piacra. Ha valóban lesz Ryzen 3500 129-ért az nagyon jó biznisz lehet.
-
westlake
félisten
De kit érdekel jelen esetben a 2950X, amikor a 2990WX ~1800$, a 10980XE elődei meg fixen 2000$-ért vannak/voltak?
Az Intel szégyellheti magát a 2019-es HEDT felhozatala miatt. -
westlake
félisten
Intel Core i9-10900X Cascade Lake-X HEDT CPU spotted
Köszönjük, tehát ismét a nagy semmi. Azért milyen vicces, hogy a cikkben is említett 7900X valójában ugyanaz a processzor, mint a 9900X, meg a 10900X. -
syberia
veterán
válasz
westlake #2128 üzenetére
A kommentárok is megérnek egy misét.
64 vs 28 magos processzorok közül, nem kérdés melyik a népszerűbb.
-
gV
őstag
-
westlake
félisten
Két éve semmi HETD vonalon.
Érdemes vetni egy pillantást a hír alján a szavazásra. Tökéletesen tükrözi a jelenlegi helyzetet. -
Petykemano
veterán
Intel desktop stays on 14nm until 2021
12 core 14nm CPU with Cove cores?
(AdoredTV) -
gV
őstag
notebookcheck is méricskélt Our first Ice Lake Core i7-1065G7 benchmarks are in and they outgun the AMD Ryzen 7 3700U
-
gV
őstag
-
carl18
addikt
A Zen 2 már sokat hozott, 749 dolcsiért ad 16 magot amit az intel 1600-ért, szerintem már az árazás is hatalmas előrelépés. Féláron ad azononat vagy többet, kisebb fogyasztással.
AMD Vonalon jövőre jöhet a 7NM EUV Zen 3, után Zen 4 5nm talán?
Intelnél 10 nanométer+/++-on jöhet Mainstream vonalra (Biztos a Sunny Cove magok). Az igazán nagy változást tudtommal a Sapphire Rapids hozza 7 nanométeren, de a kérdés mikor jön ez asztali piacra.
Ha a Ice lake 2021-ben jöhet, hozz fejlődést és 10 nanométert biztos nem 1 szériát dobnak ki rajta.
Mainstream vonalom 2023-24 előtt kétlem kijönne a Sapphire Rapids. -
Zsohi
őstag
válasz
Foglalt név #2121 üzenetére
Hamarosan itt a 16 magos 3950x és érkezik pár hónapon belül az új Threadripper széria. Amúgy meg igazad van, jelenleg én se vagyok még hajlandó elfogadni az AMD-t, mint az új királyt a trónon, pedig én már megléptem a cserét az előző generációban. Jó lesz ez, csak egyenlőre még sok a magyarázkodás.
-
syberia
veterán
válasz
Foglalt név #2117 üzenetére
Intel admits it won’t catch up with AMD’s 7nm chips until 2021
Ennyit a nagy névről, alsó hangon 2 évig lesznek az AMD mögött, és korántsem biztos hogy visszakerülnek a vezető helyre 2021-ben, ugye akkorra tervezik a 7 nm bevezetését.
Jövőre pedig jön az AMD Zen 3 TSMC 7 nm+ EUV szintlépése.
-
carl18
addikt
válasz
Foglalt név #2117 üzenetére
De már az intelt elismerte, jön a 10/15% árcsökkenés. 9600K 260 helyet 220 dolcsira megy le, a kérdés hozzánk magyarba ezek mikor érnek el? 3-6 hónap múlva?
-
Foglalt név
addikt
Itt azért elég egyértelmű a tojás és a tyúk esete. A 9900k régóta piacon van. Az ára annyi, amennyit egy konkurencia nélküli piacon el mertek kérni és amennyit a sok birka kifizetett.
A 3700x most jött, sokszálas teljesítményben hasonló, egy szálon gyengébb teljesítményt nyújt, mint az említett konkurens. Mivel közel sem egyértelmű a reláció a két CPU között és az Intelnek szignifikánsan nagyobb neve van, nem fogja egy árcsökkentéssel elismerni az eredményt, amit elért az AMD.
Ez annak, akinek a felhasználási profiljához illik az új proci, jó vásárt csinálhat, feltéve, hogy lemond a húzónevekről, amik ezt a torzó x570-es lapot kívánnák. -
vis.p
aktív tag
válasz
m0h0senator #2115 üzenetére
Ha ide jönnek trollkodni, mit várnak?
syberia:
Gamer prociról volt szó.
FPS/fogyasztás egyértelmű intel -
vis.p
aktív tag
válasz
syberia #2111 üzenetére
Biztos processzor vásárlás előtt állasz, erre van egy másik topic.
De azért segítek.
Ha a teljesítmény kell akkor intel xeon.
Ha csak játszani akkor i9-9900K.
A no-name gyártók processzorait nem ismerem.
Csak annyit tudok, hogy iszonyat melegednek ezért nevezik ezeket kazán prociknak. -
MeghaL0L
addikt
Sziasztok!
Le vagyok maradva egy kicsit. Ahogy nézem, sok mindent még nem tudunk a 10.gen Desktop procikról. Van arra esély, hogy a Z390 nem lesz jó hozzájuk?
-
Petykemano
veterán
A játék fogyasztást azzal az F1-gyel mérték,.amiben amúgy történetesen 50%-kal több fps-t hoz az új ryzen, mint a 9900k. A magasabb fogyasztást valószínűleg nem is a proci adja, hanem abban a játékban az Intel proci a videokártyát nem "hajtsa ki", ezért a gpu úgymond takarékos.
Ez persze fehér holló és a legtöbb játékban még orrhosszal talán az intel vezet. Kérdés, értelmes felbontásokban megér-e 1-2 fps $100-150-t? Ezt mindenki maga dönti el.
Addig is várjuk a 10 magos intelt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Amazon Fire TV stick/box
- Kerékpárosok, bringások ide!
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Először égett le egy újságnál a GeForce RTX 5090
- Xbox Series X|S
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Battlefield 6
- Futás, futópályák
- Lopakodva befutott a Radeon RX 9060
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- További aktív témák...
- Intel Core i5-14500 14-Core 2.6GHz LGA1700 (24M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor!
- Intel Core i7-10700 8-Core 2.9GHz LGA1200 (16M Cache, up to 4.80 GHz) Processzor!
- AMD Ryzen 7 7700X 2025.10.28 ig Alza GARANCIÁLIS
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel I5-6400
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3136, 95% Akkumulátor
- Ultimate előfizetés új fiókra akár 2105 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Eladó szinte karcmentes Samsung S21FE 5G 6/128GB / 12 hó jótállás
- HP EliteBook 835 G7 AMD Ryzen 5 4650U
- Apple Watch SE 40mm 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest