Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19751) Jocikablack


Jocikablack
tag

Ez egyre jobb. Minden engedélyezve van. A vrm hiányzik :W

(#19752) pendre54 válasza Jocikablack (#19749) üzenetére


pendre54
addikt

Nálam is ilyen proci van, igaz egy Z390-es lapban. Az AIDA nálam is olyan infót ír a procira, lényegtelen, ne foglalkozz vele. A 4,7 GHz, az egy magra vonatkoztatott turbó órajel. Amennyiben mind a nyolc mag le van terhelve, mint pl. a BF 5 multi, akkor a nyolc mag max turbó órajele 4,4 GHz, ha jellemzően 6-8 mag van teljes terhelésen, akkor 4,5 GHz.
Az a hőmérséklet valóban nem normális, de csatlakozva a kolléga véleményéhez, nagy valószínűséggel valamilyen hűtési probléma áll a háttérben.
Nálam egy Brocken 3-as hűtő van a procin, a BIOS-ban Silent profilt lőttem be a proci hűtőre, ami az jelenti, hogy még a legnagyobb nyári melegben, 2-3 óra folyamatos BF 5 multi esetében se éri el a venti fordulata a 600-at, és így is max 63-65 fokos a proci.
A ház egy jól szellőző Phanteks Enthoo ProM, 3 db ház hűtővel.
Én a helyedben első lépésként újra pasztáznám a procit. Próbáld meg a procit alulfeszeleni, én offset móddal, -0.100-as értéket lőttem be, így is kevésbé melegszik.

Ezen a képen még -0.110-es értéken van alulfeszelve, de volt idle állapotban egy-két fagyásom, terhelés alatt soha, így inkább visszább vettem a -0.100-as értékre, azóta semmi fagyás.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19753) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Tenyleg nem jo az uj BIOS az Apex -hez. Nem tudom mit muveltek, de a memoria tuning sem olyan penge, es a CPU is eleg durvan alulteljesit.

Jocikablack: Nezd meg kulon a menuben, elo tudod e hivni.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19754) pendre54 válasza MPowerPH (#19750) üzenetére


pendre54
addikt

Márt nem azért, de nálam az Asus Prime Z390-A lapnál se ír semmit a VRM-re.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19755) MPowerPH válasza pendre54 (#19754) üzenetére


MPowerPH
félisten

Engedelyezd. :) Enable monitoring.

A lapjan van a VRM -en homerseklet mero, megneztem. Az pedig mindig kiolvashato.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19756) pendre54 válasza MPowerPH (#19755) üzenetére


pendre54
addikt

Tényleg köszi, a fene se kattingatott rá eddig jobb klikkel, na majd innentől. :D

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#19757) Jocikablack


Jocikablack
tag

BMW001 köszönöm a segítséget, de tényleg nem találom. Lehetséges, hogy a biosban kell engedélyezni? Honap pasztázás, és egy noctua hűtőt kap.. Az előlapon 3 hűtő van. Hátul 1. Az oldalát is levettem..

(#19758) Jocikablack


Jocikablack
tag

Egyébként biosban érdemes alulfeszelni? Az intel extremmel próbáltam, de -0.65nél fagyott. A stresszteszten is 78 körülig ment fel a programban. Folyamatosan power throttlingolt.

(#19759) laychi válasza Jocikablack (#19745) üzenetére


laychi
veterán

Milyen 95W-os cooler van a procin pontosan?

MIlyen tápegység van pontosan?

1080Ti kapott OC-t?

[ Szerkesztve ]

(#19760) Jocikablack válasza laychi (#19759) üzenetére


Jocikablack
tag

Gw 95w rgb. Sztem névtelen..

(#19761) TechN7ne válasza pendre54 (#19752) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Max. terhelésen nálam felugrik 71 fokra mióta engedélyeztem amit ajánlottál (ez elött alap 64fok volt max.).
2db zöld led venti megy csak a gépben ,2 db pure wings 2 áll egyhelyben de be vannak csavarozva ,még be se kötöttem őket ,lehet bekéne.

De megjegyzem max. terhelésen ,ami ezzel a cpu val jelenleg elég ritka. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19762) laychi válasza Jocikablack (#19760) üzenetére


laychi
veterán

Ez?
Itt kezdődik a probléma,de még kiegészítettem az előbbi hsz-t pár kérdéssel menet közben.

[ Szerkesztve ]

(#19763) Jocikablack válasza laychi (#19762) üzenetére


Jocikablack
tag

Hasonló :)

(#19764) Jocikablack


Jocikablack
tag

Sorry.. A táp LC 1200w +80 platinum. 1080 ti nincs oc jelenleg. Kb. 65-70c ultra grafikán whqd-ban.

[ Szerkesztve ]

(#19765) TechN7ne válasza MPowerPH (#19755) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó hogy mondtad ,hogy hol találom a vrm hőmérsékletét ,azt kerestem én is már mióta. :)

Azt hittem azok nagyon vészesek lesznek ,most lefuttattam egy Cinebench et és látván ,hogy max. 47 fok volt... :U
Miért voltam én abban a hittben ,hogy a vrm mindig egy picit melegebb a cpu nál?
Mert hülye vagyok és most már még boldogabb! :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

(#19766) laychi válasza Jocikablack (#19764) üzenetére


laychi
veterán

Első körben kikapcsolnám a turboboost-ot,hogy ha a proci alap órajelen ketyeg is csinálja e.

Egynémelyik játék igényli a lapozófájlt. Van beállítva? Mondjuk általábban nem kifagy,hanem kidob asztalra ilyen esetben,de nézz rá,hátha.

(#19767) Jocikablack válasza laychi (#19766) üzenetére


Jocikablack
tag

Rosszul mondtam. Az asztalra dob ki. A turbot hol érdemes kikapcsolni? A lapozófájl alatt mire gondolsz? A bf5-el van a gond.

(#19768) Shkiz0 válasza Jocikablack (#19767) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Asztalra kidobás az inkább memória gyanús, ha több játék alatt is produkálja.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19769) Jocikablack válasza Shkiz0 (#19768) üzenetére


Jocikablack
tag

Csak a bf5 dob asztalra..

(#19770) SZKEBE75 válasza TechN7ne (#19740) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

DDR effective speed based on frequency and CL

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#19771) MPowerPH válasza Jocikablack (#19767) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem mindegy, hogy kidob az asztalra, vagy ujraindul a gep. :N Semmi engine crash message? Lapozofile hogyan van beallitva?

SZKEBE75: Egyebkent ide meg tablazat sem kellett volna. A real latency az a CAS latency osztva a data rate -el, es ezt megszorzod 2000 -el. Ez meg sokat nem mond el egyebkent, csak egy alap adat.
Nalam most: 16/4133*2000= ~7.74ns

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19772) laychi válasza Jocikablack (#19767) üzenetére


laychi
veterán

turbo-t biosban tudod kikapcsolni, de ha a lapozofájl a probléma, akkor hagyhatod

illetve, ha "virágbolti" verzió, akkor előfordul, pályát kell ugorj.

(#19773) palfitom válasza TechN7ne (#19569) üzenetére


palfitom
félisten

És megint jön a "tisztelet" a részedről, ugye?

No meg, nem is ezt írtad, és nem is ilyen stílusban...

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19774) Jocikablack válasza laychi (#19772) üzenetére


Jocikablack
tag

Ma kapott egy be quiet dark rock slim hűtőt, és növeltem a rendszermemóriát 32GB-re (3200 MhZ. Most Bf5 közben 52c-ig megy. XTU stresszteszten 47C-ig. Úgy látszik megoldódott. Köszönöm a segítséget mindenkinek :R

(#19775) TechN7ne válasza palfitom (#19773) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Addig nem ,míg nem kölcsönös ,vagy szted ez hogyan működik?

Am fáj az igazság?:

"Miért kell erőszakkal AMD t építeni egy olyan vevőnek ,akinek játékra kell a gép?
Mondanom sem kell ,rögtön ki törölte a hozzászólásom a szakérő topikgazda uraság (ő szerinte hülyeséget szóltam be ,én azért kiváncsi lettem volna a többiek véleményére ,de arra már nem volt alkalom ,egy ember eldöntötte).."

Mi volt ebben a rossz ,és miért kellett kitörölni?
Nem ezt írtam ,mutasd már légy oly kedves mit írtam...!

Ami a gépösszerakós topikban megy vicc ,és ez főleg a topikgazdák felelőssége ,rakjátok össze a sok sz@rt.

[ Szerkesztve ]

(#19776) fudi2002 válasza TechN7ne (#19775) üzenetére


fudi2002
veterán

Mert kicsit elvakultan nézed, szerintem. [link]
1080pben van 8% előnye az intelnek. (1-2 játékban több, farcry pl)
3900x -142e + B450 Tomahawk 42 = 184e
10900k - 220e + nagyonminimum 60 a lap = 280e
Akkor az arányokat tekintve ér 8%-ot?
Esetleg 720pre veszik? Ott ért 15%-ot?
Esetleg 4k-ra veszik? Mert ott még ennyit sem.
Mi van akkor, ha legkissebb rizsa olcsóért és vga-ra költi mivel 4k-zik?
Nem csak a Te igazságod létezik. És igen, az intel a legjobb játékra. A kérdés, hogy mivel milyen felbontásban játszol, mert ugyanannyira lehet jó egy 6magos amd is.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19777) Shkiz0 válasza fudi2002 (#19776) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Igen pont így gondolom én is. Sőt csak játékra elég egy 3600/3600x vagy 3700x és akkor megint zsebedbe marad 20-30k, és még jobb az ár/érték mutató.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19778) TechN7ne válasza fudi2002 (#19776) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem az a baj ,hanem hogy leírja az adott kérelmező az igényeit ,hozzáteszi hogy játékra kell ,még azt is hogy Intelt szeretne leginkább ,erre rá jönn:
Hahó ,az Intel nem jó ár-érték arány ,az AMD jobb ,és csak AMD t osztogatnak annak is akit nem érdekel.
Ha valaki megteheti ,hogy Intel t vesz ,miért ne vegyen azt?
Nem lessz rosszabb gépe ,sőt!

Téma nagyon off ,privátba lehet folytatni ,de azért a törölt hozzászólásomra kiváncsi lennék. :)
“Mi volt az a nagy hülyeség?”

[ Szerkesztve ]

(#19779) palfitom válasza TechN7ne (#19775) üzenetére


palfitom
félisten

:N Te hangoztattad a múltkor a tiszteletet, mely szerinted a részedről meg volt. Pedig nem.

"Miért kell erőszakkal AMD t építeni egy olyan vevőnek ,akinek játékra kell a gép?"
Khmmm. Hány és hány példát mutassak az ellenkezőjére? Pl1, pl2, pl3, pl4, pl5, stb...

Tehát valótlant állítasz, ferdítesz, és "kék-szemüvegen" át látod a világot.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19780) MPowerPH válasza fudi2002 (#19776) üzenetére


MPowerPH
félisten

Mondjuk az uj szeriat tenyleg az erosen nem ajanlott kategoriaba raknam.... Lehet Intelt is epiteni, csak ott ugyan az a teljesitmeny dragabb. Gondolom 160Hz FHD -oz nem AMD -t kell epiteni, hacsak nincs mellette egy 2080Ti.
Szerintem ismerik a dorgest a geposszerakosban, nem fognak csak azert adott gyartot ajanlani, csak azert mert Ok azt szeretik.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19781) palfitom


palfitom
félisten

fudi2002 + Shkiz0
Így van.

A kedves kolléga azt nem veszi figyelembe, hogy a kérdezők nagy része 150-200k, esetleg 250-300k max keretből akar építeni "über-gamer" gépet.
Az Intel nem tud labdába rúgni az alsó kategóriában (R5 1600AF / 2600 ellen), de kicsit feljebb, az 50-70k-s kategóriában sem, hisz ott van az R5 3600.
Szóval gáz...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19782) palfitom válasza MPowerPH (#19780) üzenetére


palfitom
félisten

:K

Nézd meg az adatlapom. 3 Inteles gépem van fixen otthon, mert pár évvel ezelőtt egyértelműen ez volt a jó, s eszem ágában sem lett volna AMD-t építeni, ajánlani.
Kismillió gépet építek össze, és bizony saját teszteléseim is bizonyították számomra, hogy az AMD Ryzen procik ár-érték aránya verhetetlen, és gamerkedni 60-70k-s keret alatt bizony ők a nyerők.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#19783) jokeph válasza palfitom (#19782) üzenetére


jokeph
nagyúr

+1. :K
Nálam is csak a fő gép AMD, az összes többi nem őskövület Intel (s1151v1 és s2011), a régiek többsége is Intel, úgy 10-ből 7 arányban.
Ráadásul ahogy nézem, a most megjelent 4/8-as 3100 és 3300X még házon belül is formálhatja a dolgokat. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19784) TechN7ne válasza palfitom (#19779) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Végre ,köszönöm hogy megosztottad a törölt hozzászólásom !

Nem volt az olyan nagy hülyeség ,és nem is volt csúnya stílusban... :U
Szóval nem tudtam hova tenni a törlést ,mind1 a lényeg ,hogy kb. te vagy az egyetlen figura az összerakós topikban ,aki még hajlik az Intel felé ,nem kell bemutatnod a topik segítségeket mert olvasom folyamatosan és látom ,te ajánlasz Intelt is ,de csak ha kell ,mások nem nagyon.
Nekem nem volt semmi bajom veled (ezt írtam is neked) ,neked szúrt szemet egy átlagos hozzászólás.

(#19785) MPowerPH


MPowerPH
félisten

LinX -nek van meg fellelheto AVX/AVX 2 -es verzioja? Letoltottem egy 0.6.5 -os kiadast, de az biztosan nem AVX -es, mert 155W -nal megall a fogyasztas, mig az Aida bench ugyan ennel 210W -ot kifacsar a VRM -bol.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19786) keIdor válasza MPowerPH (#19785) üzenetére


keIdor
titán

Én sehol sem találtam, azért ragadtam prime95-nél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19787) MPowerPH válasza keIdor (#19786) üzenetére


MPowerPH
félisten

Volt nekem egy verziom, de valszeg valamikor letoroltem. :((( Most megkeresem, hatha. Egyet talaltam, de oroszul van az egesz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19788) Ghoula válasza MPowerPH (#19787) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ez se értelmes nyelven van,de 250W-ot kormol vele a proci. [link]

6 és 12 szálon

[ Szerkesztve ]

(#19789) keIdor válasza MPowerPH (#19787) üzenetére


keIdor
titán

Ja azaz, van egy cirill betűs. AVX1-es ha jól tudom.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19790) Jacek


Jacek
veterán

Ebből linket mert soha nem találom meg :D

(#19791) MPowerPH válasza Ghoula (#19788) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt hiszem, nekem is ez van meg, angol verzioban. Megneztem, fogyasztas ugyan az. 280-290 GFlops kozott dob 5GHz -n.

Ugye a LinX es IBT -nek az a baja, hogy elavult Linpack binaries -t hasznal. Core 2 -re meg jo volt.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19792) Ghoula válasza MPowerPH (#19791) üzenetére


Ghoula
senior tag

Problem size? Mint latod nalam kieg a foglalat kb. :)

(#19793) MPowerPH válasza Ghoula (#19792) üzenetére


MPowerPH
félisten

35000. 290 GFlops a top, es 165W.

Tul sok neki a thread?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19794) laychi


laychi
veterán

(#19795) korcsi válasza MPowerPH (#19791) üzenetére


korcsi
veterán

Ez egy sima i7 9700-al 125W mellett csinál majdnem 300GFlops-ot.

laychi: tied a nyerő. 140W 378 GFlops

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#19796) MPowerPH válasza korcsi (#19795) üzenetére


MPowerPH
félisten

A 0.8.0?

Szereny meggyozodesem, hogy a HT -val ezek mind hadilabon allnak.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19797) jokeph válasza MPowerPH (#19791) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az aztán derék. :D

Csak kíváncsiságból megkínáltam a 7600k-t ezzel a linx 0.9.6-al meg a 0.6.5-el is, mindegyik 210-220 GFlops-ot dobott, 4,9-en, 1024-es beállítással.
HWINFO64 szerint, a CPU package POWER 70W-ot nem érte el.
Nem kevés ez egy picit ? :F
A hűtésem nem csúcspéldány, 2-3 mag-nál megvolt a thermal throttling (99-102 fok/több mérés volt). :U

(#19796) BMW001: valszeg hadilábon van a LinX a HT-val, 0.6.5.-nél a HT-s XEON-jaim jobban teljesítettek kikapcsolt HT-val.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19798) laychi válasza korcsi (#19795) üzenetére


laychi
veterán

Melyikkel?
Ram órajel is sokat befolyásol mindkettőnél ;)
0.8.0-nak kisebb fesz is elég, mégis több a gflops

(#19799) MPowerPH válasza jokeph (#19797) üzenetére


MPowerPH
félisten

Megneztem HT nelkul, egybol ~370GFlops -ot dobott.... De ez nem megy itt jol. Csak az Aida ugyan ennel a beallitasnal 215W -ot beker, ezzel meg 175W a csucs.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19800) qad


qad
senior tag

Tyűha, úgy néz ki még a ryzen 4xxxx-es sorozat előtt lesz az intel bealázva. Váá mi lesz ha kijön a 4-es rizsa?

"Noha sokan alighanem már a Zen 3-as processzorokat várják az AMD-től, nagyon úgy néz ki, hogy a gyártó az új generáció bevezetése előtt még frissíteni tervezi a jelenlegi Ryzen processzorait is, az Intel múlt héten debütált Comet Lake CPU-ira adott válaszként. A jelenlegi pletykák szerint összesen három új modell mutatkozhat majd be hamarosan, a Ryzen 9 3900XT, a Ryzen 7 3800XT és a Ryzen 5 3600XT.

Érdekesség, hogy a kiszivárgott adatok alapján ezen a processzorok gyakorlatilag mindenben megegyeznek „elődeikkel”, egyedül az órajelük lett 200-300 MHz-cel magasabb, azonban a szakértők szerint már ez is sokat számíthat a játékoknál. Ráadásul már a bemutatkozásukra sem kell sokat várni: a bennfentesek szerint június 16-án várható a három új processzor bemutatása.

Persze mindez csak pletyka és szivárgás, nem pedig hivatalos bejelentés, így érdemes fenntartásokkal kezelni a leírtakat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.