Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:10

LOGOUT.hu

Amit a Coffee Lake-ről tudni érdemes!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) laychi válasza Kaci84 (#19549) üzenetére


laychi
veterán

Amit észrevettem egyébként,hogy 9700k rendre pér 100MB-tal több ramot fogyasztott,mint a 3800x.

(#19552) Ghoula válasza Kaci84 (#19549) üzenetére


Ghoula
senior tag

Ha most csak TR-t nézzük, akkor a különbség hol 4.4% ?
CPU render FPS AVG: 201 vs 179 (12%), a MIN: 132 vs 109 (21%).

Intelnél amúgy az a memória sebesség és timing limitáló tényező

[Tweakelt] B-die és ring OC és 6 mag.

(#19553) Kaci84 válasza Ghoula (#19552) üzenetére


Kaci84
őstag

Miért a CPU rendert kellene nézni? Játákről beszélünk. AVG FPS és lerenderelt frameket kell nézni.
A RAM meg szerintem nem limitál, de teljesen életszerűtlen lenne még ennél is drágább RAMot tenni bele, hisz már így is drágább a teljes rendszer. Igen, még mielőbb belekötnél, most épp ezzel az X570 lappal teszteltem, de sokkal olcsóbb lappal is tudja ezeket az eredményeket.

(#19554) Ghoula válasza Kaci84 (#19553) üzenetére


Ghoula
senior tag

Gondolom a videód címében a v a versus-ra utal, és mivel 2 cpu-t hasonlítasz össze, így ott az lenne a releváns. Igen, az azt mutatja, hogy a TR ott gpu limites.

Szerinted nem limitál, szerintem, és mint a mellékelt videó is mutatja, de, tud limitálni a memória is.

Egy 2080ti ára mellett egy 60 ezres [kit] ára miért lenne életszerűtlen? A használt kitek árához képest mennyi plusz ez?
De ezt minek is hoztad most fel?
Nem ár-érték arányt mutatsz be a videóban, hanem performanciát.
Idézlek:
"Inkább CPU teszt, Hitelesebb és reálisabb képet kapni arról mennyi is a tényleges külömbség a két CPU között játékok alatt."

(#19555) jokeph válasza Kaci84 (#19520) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nincs ezzel baj. :)
Kérdés: az i7-9700k milyen beállításokkal futott ?
Ryzsánál nyugodtan hagyd az SMT-t bekapcsolva. :D

Update: megvan, kibökte a szememet a videóban, hogy 4,9-en :))

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19556) Kaci84 válasza Ghoula (#19554) üzenetére


Kaci84
őstag

Igen erre utal CPU teszt, de játékok alatti. A minimum lehet egy a bench indulásnál egy kezdeti beakadás is. Mostanában nagy divat a min fps nézés meg az 1% low. Ha nincsenek folyamatos akadások ezeket észre se venni. Most ez alapján akkor szerinted 20% erősebb az Intelé? :F Nagyon sok helyen van GPU limit.
A memória meg azért életszerűtlen, mert nem az a lényeg, hogy én most épp 2080Ti-vel tesztelek. Lehet valaki épp két év múlva venne hozzá ilyen kártyát, vagy gyengébb kártyával, alacsonyabb beállításokon játtszana. Meg attól, hogy 2080Ti-van azért az ember nem dobálja ki a pénzt az ablakon. Lemlérem lasabb Ramalmis aztán ki lehet számolni 10e Ft-onként mennyi teljesítményt kapok drágább ramal, alaplappal, hűtésel stb. Vagy ennyi erővel miért nem veszek akár válogatott i9-et amit tudja az 5.2-öt? Ha árban nagyon eltérnek a konfigok akkor kevésbé van értelme az öszehasonlításnak szerintem. Egyébként az általad linkelt rammal próbáltam, de nem akar 3800-nál többet menni. Én csináltam egy tesztet ami hardver nálam volt, aztán mindenki azt lát bele amit akar :U

[ Szerkesztve ]

(#19557) Ghoula válasza Kaci84 (#19556) üzenetére


Ghoula
senior tag

Egy tesztbe nem kellene belelátni dolgokat, ott van, írja feketén fehéren. :F
A min egy szélsőérték, és igen, abban 20%-al jobb az intel, és nem szerintem, hanem a te tesztedben ez van.
Nem divat kérdése a min, hanem az egy teljesítmény mérőszám. Ha szeretnéd eliminálni a random beakadásokat, akkor rendes metódussal fuss neki egy tesztnek( több futás átlaga, szélsőértékek elhagyásával, stb). Ha meg szerinted hülyeség az egész, akkor minek csinálsz teszt-et, ha nem fogadod el a kritikát azzal kapcsolatban?

És ha GPU limites sok helyen, akkor sok értelme nincs, de van olyan játék, ami ezt rendesen méri, ott látszik, de ez most akkor probléma, nem ezt kéne látni?
Miért lenne pénzkidobás, GN-es videóban pont az van, hogy egy 6magos proci gyors rammal és L3-al gyorsabb, (bizonyos programokban) mintha több pénzért vettél volna egy nagyobb cpu-t? Hol van ebben a pénzkidobás?
És megint a pénzről beszélsz, amikor eddig erről szó nem volt.
Te:
"4,4% a külömbség, nagyjából ki lehet mondani, hogy ennyivel többet tud az Intel játékok alatt. 1440p teszt jön, várhatóan ott kevesebb lesz."

Erre reflektáltam, hogy nem igaz, nem ez látszik a tesztedben.
Ha valaki 2 év múlva nézi, más gpu-val, más beállításokkal szeretné használni, egy majdani sw verzió halmazon, hol lesz bármilyen formában is releváns a teszted ahhoz?

(#19558) s.bala31


s.bala31
őstag

Sziasztok. Non K-s 9700 procinál az AVX offsetet érdemes piszkálni vagy hagyjam auton?

(#19559) laychi válasza s.bala31 (#19558) üzenetére


laychi
veterán

Hagyd auto--n. vagy 0.

(#19560) s.bala31 válasza Kaci84 (#19520) üzenetére


s.bala31
őstag

Köszi a tesztet, asszem én még nem ülök fel az AMD Hypevonatra megvárom a következő járatot :)

(#19561) lemusz válasza Kaci84 (#19520) üzenetére


lemusz
addikt

Kikapcsolt SMT-vel nem lehetne jobb a 3800X?

(#19562) Kaci84 válasza lemusz (#19561) üzenetére


Kaci84
őstag

Szia, de igen jobb egy picit de ki volt kapcsolva.

S.Bala 31: igen nem muszáj váltani de ha úgy van azért érdemes felülni, mert a pár %-os jatéj alatti fpsen kívül több szempontból jobb a cucc.

(#19563) Laraxior


Laraxior
titán

Ahh, egy hét után végre sikerült feladni a réz kupakot a KShez...
Szerintem most bányászta a csávó a rezet, ha ilyen tempóban érkezik... ;] :DDD
Akkor marad a Celeron kupak a helyén, nem hamisítunk

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19564) laychi válasza Laraxior (#19563) üzenetére


laychi
veterán

Feltetted végül?Janem... :)

[ Szerkesztve ]

(#19565) jokeph válasza Laraxior (#19563) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pedig attól megtáltosodna. :D
Holnap nyomok egy CPU upgrade-t, vagy ha türelmetlen leszek, még ma este. ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19566) MPowerPH válasza Kaci84 (#19562) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem innen a topikbol, a mar 9th gen. tulajoknak nem eri meg. :) Viszont aki most gondolkodik a valtason, es szeretne a regi rendszeret lecserelni, ott nincs kerdes. Comet lake topikot meg kb. zarni lehetne. :DDD A lapgyartok szivhatjak a fogukat, ebbol igy nehezen lesz nyereseg.

Don't Tread On Me

(#19567) laychi válasza MPowerPH (#19566) üzenetére


laychi
veterán

Nem kell azt bezárni.
Eladom a cuccaim és jövök 10700k-val :D
:DD

(#19568) s.bala31 válasza MPowerPH (#19566) üzenetére


s.bala31
őstag

Aki most szeretne upgradelni az szerintem inkább már várja meg a 4000-es Ryzeneket :) A Comet lake valószínű azért jött a piacra hogy valamit mindenképp villantsanak az új Ryzen széria előtt, részvényesek megnyugtatása céljából stb, mert tisztában lehetnek azzal hogy ott már kevés lesz ez a Skylake alapokra épülő cucc. így talán még el tudnak valamennyit adni belőle magasabb áron de az új Ryzenek után valószínű árcsökkentés lesz, már ha igazak a teljesítményével kapcsolatos pletykák.

[ Szerkesztve ]

(#19569) TechN7ne válasza Kaci84 (#19520) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Sok balfék meg rakja össze a gép összerakós topikban a sok AMD gépet ,egyszer beírtam:
Miért kell erőszakkal AMD t építeni egy olyan vevőnek ,akinek játékra kell a gép?
Mondanom sem kell ,rögtön ki törölte a hozzászólásom a szakérő topikgazda uraság (ő szerinte hülyeséget szóltam be ,én azért kiváncsi lettem volna a többiek véleményére ,de arra már nem volt alkalom ,egy ember eldöntötte).
Emlékszem 5 éve kb. a gépes topikban ugyan úgy erőszakkal rakták össze az FM2 es gépeket (jézusom) ,már az idejükben is egy gyenge fingszellő volt ,mostanra meg az összes felkenheti a hajára ,mert negyed annyi erő nem maradt bennük ,mint egy 5 éves Intel gépben.

Rengeteg áldozat van ,aki megeszi a dumát ,AMD jobb és olcsóbb ,mert sok “szaki” aki valójában sz@rt sem tudd ,azt ajánlotta neki ,de mint tudjuk egy páran semmivel sem jobb ,és nem is sokkal olcsóbb.
Most meg megy a folyamatos csodálkozás meg a panasz ,sajnálom ,oda kell figyelni kire hallgat az ember és nem elaprózni a pc vásárlást ,mióta az eszemet tudom az ár mindig is megmutatta ,hogy milyen minőséget képvisel a termék ,ami drágább általában az mindig is jobb (ki van ez találva).
Jó ár-érték arány meg nem létezik ahogy szoktam mondani ,max az aprón vagy a bolhapiacon.
Minőséget meg kell fizetni ,ennyit röviden az AMD ről ,és szívből sajnálom az áldozatokat. :R

(#19570) Devid_81 válasza TechN7ne (#19569) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ebben a topikban nem is kellene valaszoljak neked erre, mert nem ide valo, csak szemet szurt picit.
A Zen2 eletkepes az Intel 5 eves 14nm-es Sky Lake-jei ellen.
Az, hogy par jatek meg mindig kihasznalja a ring bus elonyeit annak koszonheto, hogy, regi motor es arra lett optimalizalva. Most abba ne szaladjunk bele, hogy van-e vagy volt egy kis keno penz.
AMD jatekra 5%-al lassabb 1440p mellett es kb 10% FHD mellett.
Csereben az Intel proci arabol AMD procit veszel es alaplapot egyben, van SMT, mig Intel a HT-vel is szeretett eddig sz@rakadni.
Egyaltalan nem latok a kollega videojaban olyat amitol barmelyik AMD tulajt sajnalni kellene mert "szegenyek jol beszivtak az AMD-vel" :U
Arrol ne is beszeljunk, hogy az uj konzol generacio 1-2 even belul konnyen felforgathatja azt amit most latunk altalaban a jatekoktol.

[ Szerkesztve ]

...

(#19571) TechN7ne válasza Devid_81 (#19570) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

"Zen2 eletkepes az Intel 5 eves 14nm-es Sky Lake-jei ellen."
Szép lenne ,ha 5 év alatt ennyit sem tudnak behozni.

Másrészt ,számomra elég ránézni a foglalatra és a 100 éves cpu hűtés lefogatójukra ,utánam dobnák sem fizetnék egy AMD lapért sem ,akárhányszor meglátok egyet szakadok a nevetéstől ,ami valójában sírás. :DDD
Tudatlanság és az igénytelenség csúcsa.

AMD t hagyjuk a konzoloknak ,jó PC meg maradjon csak Intel/Nvidia

[ Szerkesztve ]

(#19572) Devid_81 válasza TechN7ne (#19571) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Ok legalabb nem aludtak el. :U
3 ev alatt kaptal toluk 2 uj architect-et es egy egeszen jol refresht.
Inteltol jovore is (6.ik ev) 14nm-re visszaportolt max 8/16 procit fogsz kapni.

Foglalat?Nincs azzal se tobb se kevesebb baj mint az Intellel.
AMD procin a labakat ha elhajtod ket bankkaartyaval visszaraksz mindent a helyere , done.
Probaltal mar helyre rakni elgorbult pin-t az LGA socketben? Nem annyira fun. :N

Lehet sirni a foglalaton, nezopont kerdese, Intel legalabb nem hagyja, hogy unalmas legyen a kedvenc foglalatod, ezert kapsz belole max 2 evente masikat ;)

Szerk: utolso mondatodra annyit tudnek mondani, hogy iiiigy van ;)
Nem ertenek Ok semmihez :N

[ Szerkesztve ]

...

(#19573) keIdor válasza TechN7ne (#19569) üzenetére


keIdor
titán

Ide ezzel: [link]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19574) jokeph válasza TechN7ne (#19571) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nos, nincs okom panaszra, mint R5 3600X-et hajtó felhasználónak.
Az AMD "hagyományos" socketje semmivel nem roszabb az LGA kialakításnál (TR4 amúgy olyan), béna user mindenhol van. ;]
Nos, ami az "osdi" gyári hűtő lefogatást illeti (backplate-es kialakítás AM2 óta), szerintem jobb mint az Intel gyári megoldása, az s775 óta használt "forgatós-körmös" megoldásért jár a körmös a tervezőnek tőlem (is). :D
Még mielőtt fanboy-nak kiáltanál ki, a jelenleg használt 4 konfigból 3 Inteles. :))
A lerakottak között is mindösszesen 3 AMD van, 10+ Intel ellenében. :P

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19575) - = Zk = - válasza Laraxior (#19563) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nekem jövőhét utánra lesz meg, azt írta a srác... :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#19576) qad válasza Devid_81 (#19570) üzenetére


qad
senior tag

Amennyivel olcsóbb most a 3900x, kb annyival tud kevesebbet a 9900k-nál(140-150k vs 170-180k). Amúgy meg már 3 gen óta hallgatjuk az AMD-től hogy rommá alázta az intelt. Szerintem csak amennyire a Phenom II és a Buldozer az aktuális intelt. Alázta de csak munkában!! Akinek munkára kell annak általában nem kell gépöszerakót/szakit megkérnie egy új konfig összeállítására. Általában az kér új konfigot akinek játékra kell a pc, abban viszont még mindig nem az amd a legjobb.
Remélem ryzs 4xxx-ben már nyújtanak is valamit(még mindig játékról beszélek), mert örülnék egy kis árversenynek(ezt mondtam rizsa 3xxx-nél is és lehervadt a mosoly a számról amikor megjelent az első teszt) Ezért vettem meg az i7 9700-as konfigot inkább és ezek után a 4xxx-es rizsára sem fogom leváltani hacsak nem virítanak 30% előnyt az intelel szemben. Persze ne 1500 $-os áron, mert annyiért inteltől is kapok procit.

(#19577) TechN7ne válasza Devid_81 (#19572) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

“ Probaltal mar helyre rakni elgorbult pin-t az LGA socketben? ”
Igen...
És te láttál már cpu hűtést cpu val együtt kiszakadni az alaplapból?
AMD nél elég gyakori ha nem figyelsz a szállításra ,de egy erősebb lokéstől is megtörténhet ez a balesett ,annyira stabil és megbizható az egész felléptés.

Sok az off ,bocsánat , zártam a témát. :R

(#19578) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sracok, hasznal valaki adaptive offset funkciot? Ennek ugye 2db erteke van, egyik a CPU default, ami X. Ehhez alapjaban veve hozza tudsz adni X+Y -t, ami megadja a CPU alap, nyugalmi orajelet, amikor a turbo nem aktiv. Es van egy turbo mod offset, es pedig (X+Y)+Z.
Ez ugye annyit tesz, hogy ha a CPU visszavesz, es nyugalmi allapotban van(800MHz), akkor a feszultsegnek is vissza kellene esnie a X+Y ertekre. No, most ez nalam nem esik. :U

Don't Tread On Me

(#19579) MPowerPH válasza MPowerPH (#19578) üzenetére


MPowerPH
félisten

Most olvastam Shamino irasat errol. Rohadtul mashogy mukodik, mint ahogy elkepzeltem....

Don't Tread On Me

(#19581) laychi válasza MPowerPH (#19578) üzenetére


laychi
veterán

Adaptív önmagában elég,csak meg kell adni a manuál kitesztelt feszt. Nincs szükség offsetre.
Teljesítménycentrikus beállításod van WIN-en belül? CPU minimum 5%?
C-State-ek aktívak?

[ Szerkesztve ]

(#19582) MPowerPH válasza keIdor (#19580) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az szepen latszik, hogy a 9900K 0 lemaradasban van, ha orajelre hozod.

laychi: Offset -et nem allitottam be, csak a turbo kapta a pluszt, 0.250V -ot. De nem veszi vissza a feszt. C statek aktivak igen, speedstep es speed shift is on. Mondjuk a C state auton van, szoval passz, mi van engedelyezve es mi nem. Valamelyik anno okozott instabilitast, nem ertettem allo helyzetben tobb perc utan miert dob kekhalalt. Az egyik C state volt az oka. Azt hiszem utana csak C6 -ig engedtem.
Win -en belul rendben van, azt csekkoltam.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19583) qad válasza MPowerPH (#19578) üzenetére


qad
senior tag

Én próbálkoztam vele és lényegében olyan mint az auto feszültség, csak kicsit több opciót adtak hozzá. Méghozzá a + feszültség adagolással a Turbo core és offset opciókkal. Asus Prime Z390M-Plus Nálam visszaesett 800 Mhz-nél az alap feszre 0,675 V. Esetleg mást nem állítottál el?

(#19584) MPowerPH válasza qad (#19583) üzenetére


MPowerPH
félisten

Na bumm, de Nalad van OC? Mert en 5GHz -nel akarok beloni adaptive feszt. Ha nincs OC, csak az enhanced turbo, akkor nekem is csokkenti az idle feszt.

Egyebkent azt hittem, vagy a CPU vagy a memoria elkezdte bemondani az unalmast. Ram OC sehogyan sem volt stabil 4000MHz felett...pontosabban 4500 -ig meg post sem volt, barmit allitottam. 4500 -on bejott a Win, de majd azonnal kifagyott. Gep nem indult ujra, amikor Win -bol aztkerte, de ki sem kapcsolt.
Ki kellett vegyem az elemet amig nem voltam otthon, majd a BIOS -t is reflash -eltem. Megjavult. :F Alaplapnal osszeakadt valami.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19585) Kaci84 válasza qad (#19576) üzenetére


Kaci84
őstag

30% gyorsulás prociban 1 gen alatt... Tudod van egy nóta az egyik kedvencem. "álmodj királylány..."
miért fagyott le az arcodról a mosoly? Azért mert CPU limites környezetbe 5%-al lasabb az Inteltől úgy, hogy közben olcsóbb maga a proci is a lap is, kapsz hozzá hűtőt, hűvösebben jár ezért olcsóbb hűtő is elég neki és a paltform is időtálobb?
3900x annyival olcsóbb mint a 9900K amennyivel gyengébb is? Talán a 9900K is 12/24-es? És ott vannak az egyéb felsorolt dolgok is.

[ Szerkesztve ]

(#19586) keIdor válasza MPowerPH (#19582) üzenetére


keIdor
titán

Illetve nem életszerű ilyen hardver mellett a 1080p, ezt eddig is tudtuk, de több játékban magas frametime tüskék vannak így, hogy a CPU a bottleneck.
Erre fel is hívják a figyelmet, nem is először.
Magyarul darabosnak, laggosnak tűnik a játék, hiába 150-200 fps.
Mindenképpen úgy jár jól az ember, ha GPU bottleneckre törekszik, tehát nyugodtan vehet AMD-t is az ember, mert ajánlott az 1440p minimum, de inkább fölé kell menni most már lassan.
RTX-3000-el úgyis írják, hogy a 2160p belép mainstreambe. :)

Úgy hogy teljesen mindegy mit vesz az ember, GPU bottleneckre kell törekedni.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19587) laychi válasza MPowerPH (#19584) üzenetére


laychi
veterán

Működnie kellene manuális OC-nál is gond nélkül.
Nem terheli valami a háttérben a procid?
Vcore helyére írd be a kitesztelt manual feszt,ne adj se turbo,se offset feszt.

(#19586) keIdor Akkor erős proci mellé gyenge VGA és magas felbontás kell kimaxolt beállításokkal,negatív OC-val :)

[ Szerkesztve ]

(#19588) MPowerPH válasza laychi (#19587) üzenetére


MPowerPH
félisten

Valami baj van a lapommal... :(((

Don't Tread On Me

(#19589) laychi válasza MPowerPH (#19588) üzenetére


laychi
veterán

Szerintem gariztasd le, az árából válts 1200-ra,a procit meg postázd :D

(#19590) MPowerPH válasza laychi (#19589) üzenetére


MPowerPH
félisten

Minden szuper volt eddig, aztan hirtelen jott egy fagyas, mikor az adaptive fesszel tokoltem. Azota ha van ram tuning, blend azonnal kifagy. Meg BIOS -ban is.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19591) laychi válasza MPowerPH (#19590) üzenetére


laychi
veterán

Dobj vissza egy kezdetleges bios-t,ne az aktuálisat flasheld újra.
Csökkentett módban esetleg futtass memória tesztet, hátha észhez tér utána.

(#19592) Shkiz0 válasza MPowerPH (#19590) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Vagy flasheld vissza a B biosból.
Gondolom az Asusnal is van dual bios.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#19593) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Szerintem felteszem a legujabbat... Eddig szerettem volna elkerulni, de hibaelharitasra jo lesz. Az igazsag az, hogy a semmibol lett rossz. Aztan meg jo volt minden, ment a Blend 1 orat, toltam 1 ora ACC -t is Utana kezdtem vacakolni a fesszel.
Most megint kikaptam az elemet, utana felmegy a masik BIOS.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19594) keIdor válasza MPowerPH (#19584) üzenetére


keIdor
titán

Én a DDR2 időszakban tapasztaltam abból instabilitást, hogy a memóriák végét kerestem.
Valaki mintha írta is volna, hogy az alacsony időzítés degradálhatja, kinyírhatja. Egyes értékek.
Nem tudom mennyire van ez még így, azóta eltelt 13-14 év.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#19595) Laraxior válasza keIdor (#19594) üzenetére


Laraxior
titán

Micron D9GMH :K
Nekem 3 nap alatt hazavágta a Ballistixeimet. Igaz mentek 1100 felett CL4-ben. :DDD
De hát akkoriban ez egy Micron ficsőr volt. Magas fesz, szuper órajel, alacsony időzítés.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#19596) qad válasza Kaci84 (#19585) üzenetére


qad
senior tag

Talán ezt off-ban kellett volna, de mind1. Hát ha nem lesz 30% gyorsulás a kövi genben, akkor nem igazán mozgat meg a 4xxx-es rizsa sem. Hát szomorú hogy az amd 12/24 szállal is kevesebbet tud játékok mint a 8/16-os intel pedig aztán hányszor kikiáltották már intelverőnek(munkára eddig is voltak procijai az amd-nek). Lehet nem véletlenül ennyi az ára mint amennyiért most kínálják. Platform időtállósága be bullshit, ha akarsz pbo 2.0 vegyél újabb sorozatú alaplapot, ha akarsz újabb procit vegyél újabb sorozatú alaplapot, mert annak nagyobb lesz tárhelye és arra már ráfér az új bios, ha akarsz pci-e 4.0 vegyél új alaplapot.... Csak a vörös szemüvegeseket nem zavarja ez. Amúgy engem pont nem érint a platform csere, mert ha újabb tudású, gyorsabb vagy kevesebbet fogyasztó procit akarok venni (3-4 évente) akkor, úgyis új alkatrészeket veszek mindenből(a használt meg mindig elkelt) tehát alaplapot is .

(#19597) jokeph válasza qad (#19596) üzenetére


jokeph
nagyúr

miért is kellene a PBO 2-hez új szériás lap ? pbo 2-őt a 3xxx-es Ryzen-ek tudják nem az alaplap, a lap bios-ában csak állogatni lehet. :D

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#19598) fudi2002 válasza qad (#19596) üzenetére


fudi2002
veterán

"Platform időtállósága be bullshit, ha akarsz pbo 2.0 vegyél újabb sorozatú alaplapot, ha akarsz újabb procit vegyél újabb sorozatú alaplapot, mert annak nagyobb lesz tárhelye és arra már ráfér az új bios, ha akarsz pci-e 4.0 vegyél új alaplapot...."

De szerencsére intelnél nincs ilyen gond... ;]

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#19599) MPowerPH válasza keIdor (#19594) üzenetére


MPowerPH
félisten

Itt mas van... Alapon jok, ugy nem fagy semmi. Meg 3600 -on is okesak voltak.
De ahogy nyomok egy restartot, a Win elkoszon, sotet kepernyo, A0 post code, es nem indul ujra a gep. Kikapcsolni sem kapcsol ki magatol.

Sot, miutan reflasheltem, jo volt minden, ujraindult, kikapcsolt...es stabil volt, 4266 -ra csak belottem atmenetileg.

Don't Tread On Me

(#19600) Ghoula válasza MPowerPH (#19599) üzenetére


Ghoula
senior tag

A belottem az profil visszatoltes volt vagy kezzel?

@#19602 Pedig de, azonos feszen nem megy mar ugy. Bar ketlem, hogy az idozitesek feszegetesevel degradálódik, fesztol, pontosabban magas fesz es meleg es nagy aram egyutt az okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.