Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#36101) wwhy válasza Ice&Lime (#36100) üzenetére


wwhy
veterán

Mivel 101-féle CP van, mindig gépre, korra stb. szabott. Írj egy emilt, milyen összegben gondolod, mennyi időra stb. és kapsz X ajánlatot. De ITT is nézelődhetsz.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36102) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#36099) üzenetére


Victoryus94
őstag

A protecttoolsba pedig vmi meghatározatlan hibám van. El sem indul, törölni sem tudom.

(#36103) Victoryus94 válasza Victoryus94 (#36102) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az már működik.. a driver viszont még mindig nem

(#36104) szaporv


szaporv
tag

Sziasztok!

Van egy Elitebook 8540P típusú laptopom.

A kérdésem az lenne, hogy támogatja e ezt a VGA-t?

hp Elitebook 8540p

(#36105) JaniWalker


JaniWalker
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a hp notebookokról? Konkrétan ez a gép érdekelne : HP Pavilion 15 n018sc.
Van valakinek tapasztalata vele?

(#36106) MurdR válasza szaporv (#36104) üzenetére


MurdR
veterán

Támogatott VGA-k

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#36107) Mcimi01


Mcimi01
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy HP 255 - E2-6110, 15.6HD, 500 GB, 2GB, Integ., DVD RW G3-t A legújabb cpu-z szerint mullins-kabini összetevőkkel.
Gyereknek lesz, win 7-el.
Nem találok alaplapi drivert hozzá, egy ami mégis lett csak usb-t javította, internet adapter sem jó.
Ha tudtuk segítsetek linkkel pls, köszi!!!!!!

(#36108) Victoryus94 válasza Mcimi01 (#36107) üzenetére


Victoryus94
őstag

(#36109) Mcimi01 válasza Victoryus94 (#36108) üzenetére


Mcimi01
csendes tag

Háát valszeg konzervatív vagyok, legszívesebben xp-t tettem volna rá, de az már installnál elakadt, merevlemez mód miatt.
Gyereknek sok régi játéka van, nem tudom hogy fog futni újabb oprendszer alatt....
Köszi azért a reakciót, valaki Win 7 ügyben?

(#36110) Victoryus94 válasza Mcimi01 (#36109) üzenetére


Victoryus94
őstag

Ezeket a notikat már win8-hoz készítették. Sokan azért adják el őket, mert 7-re nincs meg minden driver.

Ennek ellenére lehet szerencséd. Próbáld ki ezt:

http://h20614.www2.hp.com/ediags/gmd/VerifyService.aspx?lc=hu&cc=hu
Ezen az oldalon képes felismerni a gépedet (le kell tölteni egy kis kiegészítő scriptet).

Ezután már csak 1 lépés a driverekhez jutni, és letölteni a win7-hez készülteket.

[ Szerkesztve ]

(#36111) SeniorTilla válasza Mcimi01 (#36109) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem lesz ez a gép kevés játékra?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#36112) Victoryus94 válasza SeniorTilla (#36111) üzenetére


Victoryus94
őstag

"sok régi játék..."

Nem tudom, mennyire régi, de azért a 2008 körüli, vagy régebbi játékokat ma már szinte minden gép viszi

[ Szerkesztve ]

(#36113) Mcimi01 válasza Victoryus94 (#36110) üzenetére


Mcimi01
csendes tag

Nincs net a gépen, a másikról átmásoltam, de nem vettem észre, h csinált volna vmit....

(#36114) szaporv válasza MurdR (#36106) üzenetére


szaporv
tag

Ezt én is megtaláltam. Ugye a 8540"W" támogatja a kártyát amit linkeltem, semmi különbséget nem láttam a P-W típusok közt, ezért gondoltam, hogy belelehetne tenni.

Nemrégiben volt egy LCD csere is a gépben ott szintén egy W típusba való kijelzőt tettem bele és gond nélkül megy.

A kérdésem az marad, hogy ha nem is támogatja akkor mi az amiért nem?

Tudtommal még a két gép biosa is azonos.

hp Elitebook 8540p

(#36115) Mcimi01 válasza SeniorTilla (#36111) üzenetére


Mcimi01
csendes tag

Alap rakosgatós, régi építkezős, állatkert szimulációs játékok, régebbi hardveren is mentek....
Az lesz gáz, ha win7 v. 8 alatt nem futnak majd....

(#36116) anonymus89


anonymus89
addikt

Nem értem, hogy a dv9xxx-es szériánál miért kell úgy megcsinálni a camera kábelének csatlakozását, hogy az merőleges szöget zárjon be minden nyitás-zárás műveletnél így okot adva a későbbi hiba forrásának. :F
Ez volt a probléma nálam is meg kellett bontanom a képernyő káváját és a csatit igazítgatni.
Ilyen szerencsétlen megoldást komolyan mondom vicc....

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36117) dawee94


dawee94
csendes tag

Hello!

Lenne egy olyan problémám a HP DV6-os laptopommal, hogy nemrég feltettem rá a Win 8.1-et és a legújabb catalyst szoftvert.
Az a gond, hogy amikor játszani akarok, nem tudom beállítani a váltható grafikai tulajdonságokat. Amikor rákattintok a váltható graf. rendszerrre akkor csak amd hírdetések jönnek ki, illetve a catalyst vezérlőpulton a power opcikóknál sincs váltható graf rendszer lehetőség. Próbáltam régebbi illesztőt is, azzal meg az a baj hogy kiírja:Jelenleg nem lehet konfigurálni.
A BIOS-ban a grafika dinamikuson van, nem fixen.
Ha valaki tud eseleg megoldást azt megköszönném.

(#36118) Bigemperor válasza Ice&Lime (#36084) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Valaki tudja pontosan, hogy van-e olyan progi, és mi a neve, ami a hiányzó driverek letöltésében segít?

(#36119) anonymus89 válasza Bigemperor (#36118) üzenetére


anonymus89
addikt

Próbáld ki ezt én már régóta használom.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#36120) Victoryus94 válasza Bigemperor (#36118) üzenetére


Victoryus94
őstag

HP Support Assistant szoftver
vagy
HP SoftPaq Download Manager

Előbbi a legfontosabb driverek beszerézésében, frissítésében segít, illetve a gép karbantartásában, utóbbinál minden program elérhető az adott eszközhöz (illetve egyéb hp eszközökhöz).
Mindkettő automatikusan felismeri a már telepített, és a még nem telepített notbookodhoz tartozó drivereket/szoftvereket (illetve, hogy milyen típusú notid van).

[ Szerkesztve ]

(#36121) dh66e válasza anonymus89 (#36119) üzenetére


dh66e
veterán

Jó hogy benéztem ide( a hétvégén eladtm a 620 gépem) pont ilyen szoftver vadásztam. :R

(#36122) madle


madle
őstag

Nemrégiben jeleztem itt a topicban a HP DV7-esem zsanér problémáját, teljesen kitépte a csavar helyét, illetve megszorult, kerestem rá megoldást.

Fórumtársunk: zsolthee segítőkészen jelentkezett, hogy tud megoldást a törésre a gyári ár(25.000-30.000 Ft-ot mondtak a szervízben) töredékéért és hasonló precizitással!

Gyors precíz és pontos volt a kolléga és tökéletesen megjavították azt a hibát amit én sem hittem, hogy láthatatlan módon lehetséges fixálni! Ha hasonló problémád van, bátran ajánlom!

Hatalmas UP!

(#36123) zsolthee válasza madle (#36122) üzenetére


zsolthee
senior tag

:R

(#36124) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Van egy HP laptop, smart hibával, melyet már a windows betöltése előtt, a "hp diagnosztika" jelez.
"1720 -SMART Hard Drive detects imminent failure (Failing Attribute C8) "
Lehetséges fals smart hiba?

Hogyan és miként tudom megnézni, garanciális e a notebook? Ill hány évet adnak rá?
Ha minden igaz már nem garanciális:
Garancia indulási dátumának ezt látom a diagnosztikán belül a rendszer információban: 100520. Ez akkor 2010.05.20?

HDD csere?

(#36125) wwhy válasza xrvman (#36124) üzenetére


wwhy
veterán

Garancia

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36126) xrvman válasza wwhy (#36125) üzenetére


xrvman
őstag

Csak 1 évet kapott, lejárt.

(#36127) SeniorTilla válasza xrvman (#36126) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Cseréld ki a HDD-t, ha gyorsabbat akarsz, akkor SSHD-re (hibrid meghajtó), vagy SSD-re

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#36128) xrvman válasza SeniorTilla (#36127) üzenetére


xrvman
őstag

wwhy is

Köszi a válaszokat!
Milyen márkájút érdemes venni? SSHD lenne az aranyközépút.
SSD nem játszik, mert abból jobbat érdemes venni akkor meg túl drága lenne, 128GB ráadásul nem elég.

(#36129) SeniorTilla válasza xrvman (#36128) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Márkában nekem nincs tapasztalatom, csak azt látom, hogy azok a gépek amik gyárilag ilyennel vannak, érezhetően gyorsabbak a sima hdd-s gépeknél. Én Toshibát vennék, nekem a sima HDD-ből azok nagyon beváltak. SSD-ből OCZ Vertex-em van, 3 éve hibátlanul megy.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#36130) wwhy válasza SeniorTilla (#36129) üzenetére


wwhy
veterán

Én meg Toshittet soha :( Már a 3. noti HDD döglik be egyik napról a másikra, sentinel szerint 0-9%-osak :(((
Kb. 3 éves 250GB-os HDD-kről van szó, Toshiba NBD-550 gépekben.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36131) SeniorTilla válasza wwhy (#36130) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nekem 500GB-osak voltak eredetileg, 2db a Sárkányban. Aztán lettek 640-esek, mondjuk ebből 1 döglődik, ki is lett véve, ment be az ssd a helyére. Egy ideig samsungokat vettem, de azokból több elromlott, bad sectoros lett, a 3,5"-osokból is (500GB, 640GB, 1TB). Úgyhogy Samu kilőve innentől :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#36132) Bigemperor válasza anonymus89 (#36119) üzenetére


Bigemperor
senior tag

Hatalmas köszönet! :R

(#36133) Ice&Lime válasza xrvman (#36128) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor nincs nehéz dolgod, seagate.

(#36134) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

2014 februárjában vásárolt egy barátom egy HP ProBook 450 G1 típusú notebookot. Nyilvános vezeték nélküli hálózatra kapcsolódás után kékhalálra fut a Windows (7 és 8.1 is).
Felvette a kapcsolatot a HP Szervizzel, ki is cserélték az alaplapot, de a probléma ezzel nem oldódott meg. A Wi-Fi kártya szériahibájára gyanakszunk.

[Íme egy videó a jelenségről]

Tapasztalt valaki hasonlót ennél a típusnál?

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36135) Gedeon31 válasza Gergosz2 (#36134) üzenetére


Gedeon31
addikt

Szia!

Egy hónapja használok ilyen laptopot ,de még nem volt ilyen gondom.

(#36136) csernak75 válasza Gergosz2 (#36134) üzenetére


csernak75
senior tag

Nekem az AMD-s verzió van és azon nem tapasztalok ilyet.

(#36137) Gedeon31 válasza csernak75 (#36136) üzenetére


Gedeon31
addikt

Olyan az enyém is

(#36138) Turbobacsi válasza Gergosz2 (#36134) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

miért nem a wifi kártyát cserélték ki?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#36139) Gedeon31 válasza Turbobacsi (#36138) üzenetére


Gedeon31
addikt

Miért nekem írjátok nem nekem van vele gondom :)

(#36140) Thusor válasza Gedeon31 (#36139) üzenetére


Thusor
őstag

Nem is neked írták...de mindegy.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#36141) Gedeon31 válasza Thusor (#36140) üzenetére


Gedeon31
addikt

Hát akkor kinek :D [link]

(#36142) Gergosz2 válasza Turbobacsi (#36138) üzenetére


Gergosz2
veterán

Passz. Gondolom alaplapi integrált .

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36143) szpal17 válasza Gergosz2 (#36142) üzenetére


szpal17
őstag

Biztosan nem integrált. Simán cserélhető, de első körben szerintem szoftver hiba. Próbáltátok szűz op. rendszerrel?
A neten pl. azt írják, hogy valakinek a McAfee miatt dobott ilyen hibát.

(#36144) Gergosz2 válasza szpal17 (#36143) üzenetére


Gergosz2
veterán

Már többször volt próbálva teljesen új , eredeti MSDAA-s forrásból származó 64 bites Windows 7 illetve 8.1 prémiummal. Az elmúlt 1 hónapban szerintem vagy 6*szor újra lett húzva az egész rendszer. Az Oprendszer ment fel és a HP szerviz által ajánlott wifi és bluetooth driverek. Ezeket úgy értsétek, hogy fel hívta a barátom a szervizt a hiba miatt ahol kapcsoltak egy szervizes kollegát aki emailben küldte el ezeket a hivatalos HP szerverről letölthető drivereket , vagyis azok linkjét.

A videón látható rendszer is múlthét szombaton lett felrakva + chrome +firefox meg foobar. A gépen semmi más nincs, szóval vírusirtó meg hasonlók sem., mert múlthét pénteken érkezett meg a szervizesektől, ahol 2 hétig tartott az alaplapcsere.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#36145) Turbobacsi válasza Gedeon31 (#36141) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"
(#36138) Turbobacsi válasza Gergosz2 (#36134) üzenetére
"

figyelmesen olvasni, értelmezni... :K

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#36146) wwhy


wwhy
veterán

Tud vki értelmes magyarázatot arra, hogy HP 820 notinál ha bekapcsolom BIOS-ban a BT-t, akkor a wifi sebessége mi a francért esik harmadára? Azaz a 30 Mbps-ből lesz 8-10 Mbps :F egy BT egeret használnék, de így gáz. Ugyanakkor a feltöltési sebesség tökéletes.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#36147) Thusor válasza Gedeon31 (#36141) üzenetére


Thusor
őstag

Gergosz2-nek válaszolt...most mit nem értesz ezen? Neked is az a nick neved?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#36148) Victoryus94 válasza wwhy (#36146) üzenetére


Victoryus94
őstag

"A Wi-Fi és bluetooth kapcsolatok úgynevezett szabad rádiós frekvenciákon működnek. Ha egy szűk területen sok van belőlük, akkor akár zavarhatják is egymást, ezzel együtt csökkenhet a kapcsolat sebessége. "

Én láttam olyan notit, ahol a bluetooth driver telepítése után kiírt egy figyelmeztető ablakot, hogy egyszerre csak az egyik használatát ajánlják, mivel zavarhatja egymást a 2 cucc. (angolul írta, és majdnem1 éve, szóval a pontos szövegre nem emlékszem).

Próbálj meg wifi csatornát váltani (a wi-fi routered beállításainál lehet). Van mobilos app is, amivel ez könnyen megoldható (kiszűrni, melyik az ideális).

"A router a 2,4 GHz frekvenciatartományt használja, a szabványos antennák maximális teljesítménye pedig kötött, általában 5 mW. A 2,4GHz nagyon elterjedt, nyílt frekvencia, a gyerekörző, a Bluetooth egységek, a szomszédok routerei és sok minden más használja." PCDiszkont.hu

[ Szerkesztve ]

(#36149) zsolthee válasza Gergosz2 (#36134) üzenetére


zsolthee
senior tag

A Wifi hibára egyből alaplapot cserélni? :Y Az eredmény alapján ezt nem tapasztalatból cserélték hanem hasra ütésre. :(
Driver vagy kártya hibára gyanakodnék inkább.
Boot-olj be egy Linux-szal és nézd meg úgy, hogy mit csinál. Valószínűleg kékhalálod nem lesz... :D de ha rossz a hardver akkor valamilyen jelenséget illene produkálnia.

[ Szerkesztve ]

(#36150) wwhy válasza Victoryus94 (#36148) üzenetére


wwhy
veterán

Köszi, ezeket már végigzongoráztam, eredmény nélkül :U

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.