Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12901) teleahocipöm válasza fokukac (#12896) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi, valóban működik a ctrl+V, mentségemre legyen, hogy nem használok billentyűparancsokat, csak egeret vagy tapipadot.
Azért egy picivel jobb így a helyzet, de nem mondom, hogy rendben van.

Van egy régebbi laptopom, de az már nagyon lassú, ki sem merem azon próbálni.

A CIBinternetbank alkalmazással kapcsolatban még annyi, hogy feltelepült gépemre, de nem került be az alkalmazások közé és a kereső sem találta meg, úgy kellet megkeresni :( és nem is indul egy kattra, hanem feldobta ezt az ablakot:

Nem hiszem, hogy ennek így kellene működnie.
A CIB24 -nek megemlítettem, hogy nagyon gáz ez a netbank,
azzal mentegetőzött az ügyfélszolgálat, hogy ez már régi.

Mindegy, még átgondolom mi legyen, mert tegnap még azzal váltunk el egymástól, hogy szerintük -utánanéztek- még megoldható az egyszerűsített bankváltás, de még majd ők megkeresnek és közlik velem bank hivatalos álláspontját ezzel kapcsolatban. Szóval várok a CIB24 hívására -eddig kétszer ígértek visszahívást és egyszer sem hívtak- és várom a kártyát is mert a hétre ígérték, de még sehol, igaz nem is sürgős.

(#12902) RR-13 válasza teleahocipöm (#12901) üzenetére


RR-13
őstag

Korábban írtam másnak, hogy az igényléstől számított kb. 10. napon érkezik majd meg a VISA Electron kártya. :K

(#12903) headhunter válasza teleahocipöm (#12901) üzenetére


headhunter
addikt

Ez is egy "lehetőség": [link]

(#12904) #07746304


#07746304
törölt tag

Magyar Posta Applikáció

No megkérdezem már a CIB-et, hogy hogyan állnak a pénzzel :D

(#12905) RR-13 válasza #07746304 (#12904) üzenetére


RR-13
őstag

Helló :D a Postának mi köze is a bankhoz? :N
Jó a videó, de talán ide kéne linkelni.

(egyébként meg nagyon mérges vagyok rájuk, mert 1100 pontomat törölték, mert nem vásároltam le, és amúgy 5 pont ér 1 Ft-ot, ami egy vicc :((( )

És milyen pénzzel állnak hogy a CIB-nél?

[ Szerkesztve ]

(#12906) #07746304 válasza RR-13 (#12905) üzenetére


#07746304
törölt tag

Szia :) Ebből gondoltam: "Szabadon felhasználható személyi kölcsön a Postától, fix kamattal és törlesztőrészlettel a teljes futamidőre!"

meg ugye az FHB-s kártyán is az volt, hogy Magyar Posta, de kivehető természetesen ;) :R

Az utolsó invitáltamnál nem jött meg sem Neki sem nekem a lóvé, felvették a jegyzőkönyvet. SMS-ben értesítenek. Ja és kellett a egyedi kód megint - ezt azoknak mondom, akik így szívnak vele - , az egyedi kódot hirtelen nem tudtam hol van, aztán beugrott, hogy kiküldték emailben az invitáltamnak. Most azt mondták, hogy szerződéskötés utáni 15 napon belül kellett volna megérkezni a jóváírásnak ,múltkor meg azt, hogy minden hónap 15. napjáig kell :D

A Posta nekem az SMS után az utolsó lépésnél nem lép tovább, így a kártyámat
nem veszi be :(

[ Szerkesztve ]

(#12907) RR-13 válasza #07746304 (#12906) üzenetére


RR-13
őstag

A Szabadon felhasználható személyi kölcsön nem igazán folyószámla, bankszámla téma, ugyanakkor tőlem elfér itt, de a Postát én nem "futtatnám" itt a topikban, ha nem baj, nekik van külön topikjuk... :N

A CIB-től nem kaptad meg a jóváírást?
Nekem azt mondták telefonban 2 hete, hogy a hónap második felében szokták az ajánlások után jóváírni az 5 vagy 10 ezret. :K

(#12908) #07746304 válasza RR-13 (#12907) üzenetére


#07746304
törölt tag

Ja a Postát nem is fogom tolni, csak elment egynek :D

Nem kaptam meg, sem én sem a meghívott :( Amúgy amennyi trazakció megy a számlámon, meg amennyire kaotikus a számlavezetés, csak ránéztem ma felületesen (szerencsére nem ez volt a gond), és hívtam őket fel. De anno ugyanígy jártam az egyik ISP-nél is. Ott hónapok után írták jóvá (Invitel volt) :D

(#12909) RR-13 válasza #07746304 (#12908) üzenetére


RR-13
őstag

A hónap második fele hétfőtől lesz, mert ma és holnap hétvége :)
Így még megkaphatod ... :U

A Posta és INVITEl-es részeket tehetted volna OFF-ba ám! :K

[ Szerkesztve ]

(#12910) pictigjis


pictigjis
senior tag

hello, ha votmar', akkor bocs. a bankmonitoros cib eco szamlahoz milyen kartyakat lehet kerni? maestro van esetleg? koszi

(#12911) RR-13 válasza pictigjis (#12910) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Díjmentesen csak a VISA Elektront lehet, és Maestro meg nincs is. :N

(#12912) #07746304 válasza pictigjis (#12910) üzenetére


#07746304
törölt tag

Visa.

(#12913) fokukac válasza RR-13 (#12911) üzenetére


fokukac
nagyúr

a CIB olyan 2013 körül összekülönbözhetett a Mastercarddal, mert akkor lecserélték az összes kártyát VISÁ-ra, azóta is csak VISA Ispire van, dombornyomott és nem dombornyomott, illetve a Mastercard Gold, de az ugye már egy másik kategória.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12914) RR-13 válasza fokukac (#12913) üzenetére


RR-13
őstag

Mi korábban már voltunk CIB-esek 10 éve, és mintha akkor is csak ez a VISA Elektron lett volna... nem emlékszem, hogy volt Maestro. :U

(#12915) cocka válasza fokukac (#12913) üzenetére


cocka
veterán

És tényleg, mert kb. 4 évre adnak ki netkártyát és az utolsó MC-s netkártyámon 2017 a lejárat. Tehát akkor tényleg vagy 2013 lehetett vagy esetleg 2014.

(#12916) pictigjis válasza RR-13 (#12911) üzenetére


pictigjis
senior tag

koszi a valaszokat!

(#12917) RR-13 válasza Dinter (#12797) üzenetére


RR-13
őstag

Február 11-én "buktál" 6 ezret igaz?
Mert ha igen, és ez végül is a CIB rendszer leállása miatt volt, mert nem tudtál kártyával fizetni, akkor hívd fel őket, mond el, és jó eséllyel jóvá fogják írni a 6 ezret 2 napon belül. :K

(#12918) szabogabor10 válasza fokukac (#12913) üzenetére


szabogabor10
veterán

Viszont hitelkártyából csak MC van. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12919) RR-13


RR-13
őstag

Az Erste NetBank (szervere) összeomlott, így a mobilapp sem működik !
Nem érkeznek meg a vásárlási sms-ek sem! Hivatalos értesítés nincs!

[ Szerkesztve ]

(#12920) windlord


windlord
őstag

Vajon az Erstenel telefonos bankon keresztul tudok bankszamlat megszuntetni?

(#12921) dptrsk válasza windlord (#12920) üzenetére


dptrsk
addikt

Ha bevállalod, hogy nem leadod a bankkártyát, hanem letilthatják jó pénzért. Ez esetben talán lehet telefonon. De én nem sok reményt fűznék hozzá.

(#12922) windlord válasza dptrsk (#12921) üzenetére


windlord
őstag

Hat en se...
Uj kartya dijat mikortol kell fizetni.?Aprilisban jar le. Ha gyartjak, gondolom 30 nappal elotte, akkor mar fizetos?

[ Szerkesztve ]

(#12923) axioma válasza windlord (#12922) üzenetére


axioma
veterán

99% hogy nem gyartasi hanem eves (fenntartasi) dijat fizetsz, akkor meg akkor, amikor kikuldik vagy amikor aktivalod. Vagy az azt koveto idoszakban, legkesobb a kov. havi zaraskor. Raadasul ha utana felmondod, akkor - teljes honapokat nezve - a fel nem hasznalt idoszakra visszajar a mar befizetett eves dij is.
Amugy elvi akadalya nincs annak hogy telefonon szuntessek meg a _kartyat_, nekem - igaz visszaeles gyanuja miatt lett ingyen - volt erste hitelkartyara ilyen, igaz akkor rendeltek a kovetkezot. Ilyenkor azert igazolni kell hogy nalad van (minden adatot tudj rola).

(#12924) windlord válasza axioma (#12923) üzenetére


windlord
őstag

Koszi!

Bemegyek szemelyesen.

(#12926) RR-13 válasza windlord (#12920) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Bankszámlát semmilyen esetben nem lehet megszüntetni telefonon, viszont a bankkártyádat igen, de fontos, hogy megszüntetést kell kérni, mert ebben az esetben nem tiltják a kártyát hanem törlik a rendszerből, a pótkártya gyártási folyamattal együtt.

A kártyamegszüntetésnél legyen a kezedben a kártya, mert az utolsó 4 számjegyét elkérik.
A megszüntetés okát is megkérdezhetik, válasz: pl. nincs rá már szükség!. (nem kell mondani, hogy a számlát is meg akarod szüntetni, az nem tartozik rájuk a telefonban. :N)

Amennyiben (az ügyintéző "bénázása" miatt) mégsem megszüntetéssel törli a kártyát, hanem tiltással, akkor az sem óriási gond, mert a tiltás évek óta díjmentes!
A számla felmondásánál, meg a kártyaszerződést törlik azonnal, a számlát csak a 30. napon.

A telefonon megszüntetett kártyát nem kell leadni később sem, csak azt kérik telefonban, hogy vágd ketté. (nekünk így megvannak a korábbi kártyáink)
A bankfiókban csak a kártya fizikai átadásával lehet a kártyát megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#12927) windlord válasza RR-13 (#12926) üzenetére


windlord
őstag

Koszonom az infot!
Intezkedem!

(#12928) #07746304


#07746304
törölt tag

15 éve használok Internet kártyát kb... amin szerencsére az a gyakorlatom, hogy csak akkor van pénz, amikor valamit vásárolok, és ez a gyakorlat most nagyon jól jött!

Enyhén meghökkentem amikor megláttam, eleve a tételt, és azt, hogy Fedezethiány (ekkor még annyit láttam mint a képen van, tehát nem tudtam, hogy ki meg mi, csak a két infót), mivel a jelenlegi elsődleges kártyámon 230K körül van, így egyből arra gondoltam, hogy az nem lehet...

Aztán lenyitottam, és ekkor láttam, hogy az AVG... emlékszem is, hogy megadtam nekik az Internetkártya számomat, mert az volt a feltétele, hogy próbálhassam ki a PC TuneUP-ot, de olyanra nem emlékszem ,hogy engedélyeztem volna bárhol is, hogy jóváhagyásom nélkül levonják ... Most ha nincs Internetkártyán vagy azon van összeg, akkor vagy levelezgetés útján jutok a pénzemhez, vagy sehogy... a programot meg nem is használom. Szóval itt nem arról van szó, hogy egy megbízhatatlan cég próbált lehúzni, mégis megszívhattam volna.

(#12929) nimfas válasza RR-13 (#12926) üzenetére


nimfas
addikt

Elkezdtem a "folyamatot". CIB számla él, az Erste számláról a nagyobb összeget átutaltam oda. Holnapi értéknappal (02.17.) adtam megbízást a 150eFt utalásra Erste felé. Holnap adok keddre (02.18) egy visszautalásra megbízást. Ha átjött a pénz akkor kedden bemegyek bejelenteni a számla megszüntetést.

Ha jól olvastam akkor így jó lesz a dolog. CIB bankkártya ugyan még nem jött meg, de van annyi kp állomány amivel több hétig "kihúzzuk".

Bejövő utalásoknál, már jeleztem, hogy változik a számlaszám és bank. Elvileg oda nem érkezik már pénz.

(#12930) windlord válasza nimfas (#12929) üzenetére


windlord
őstag

Ugyanezt teszem en is jelenleg. Jovo7en rovidre zarom az ugyet remelhetoleg.

(#12931) teleahocipöm válasza RR-13 (#12902) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Engem kétszer hívtak, hogy ezen a héten megkapom a kártyát és ezért csináljuk meg valamilyen jelszót, ... de akkor nem érdekelt, mert a már említett ügyben vártam a hívásukat, meg a kártya egyáltalán nem hiányzik, így ráér

(#12932) cocka válasza #07746304 (#12928) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy miért jó neked, ha tudják a nevedet, hogy hol laksz, hol keresed a cib fiókot, miket és hol vásárolsz, hogyan használod a netbankod stb..?

Hiába van egy rakat dolog a videóidban takarva, ez a semminél mégiscsak több infó egy profilalkotáshoz. Szóval miért jó, hogy kipakolod a netre az adataidat meg a bankolási szokásaidat?

(#12933) RR-13 válasza #07746304 (#12928) üzenetére


RR-13
őstag

Hasonlóan jártam én is tavaly, mert az Amazon Prime próbaidőszak letelte után terhelték a kártyámat, számlámat pár ezerrel, de szerencsére előre terhelik a díjat, és így vissza tudtam kérni, mert még aznap meg is szüntettem. :K Sajnos sokan elfeledkeznek a 30 nap alatt, hogy beregisztráltak próbaidőszakra... :U

[ Szerkesztve ]

(#12934) RR-13 válasza nimfas (#12929) üzenetére


RR-13
őstag

Igen így jónak kell lennie! :K
Mi csütörtökön (20-án megyünk be) és addigra remélhetőleg Te és más is "teszteli" ezt a folyamatot, ami az Erste szerint is működni fog! :U

(#12935) teleahocipöm válasza headhunter (#12903) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Peppermint-et használok, ezen nem találtam meg.
A blackPanther-t egyszer szerettem volna telepíteni, az volt a bajom vele, hogy ezt egy magyar csapat készíti, de a weboldaluk angol nyelvű, így felmerült, hogy tálán nem a célcsoportba tartozom, így ejtettem.

(#12936) RR-13 válasza cocka (#12932) üzenetére


RR-13
őstag

Nem az a "baj", hogy Ő ezeket megosztja, hanem az, ha valaki vissza akar élni vele!
Egyébként meg ha érdekel a válasza, akkor talán ezt privátban kellett volna megkérdezni!

A személyes adat közzététele nem tiltott, csak az ezekkel való visszaélés az Alapelvek 10. pontjának 13. alpontjába leírtak szerint.

Ugyanakkor a saját érdekünk miatt, valóban nem ajánlatos ezeket közzétenni. :N

[ Szerkesztve ]

(#12937) nimfas


nimfas
addikt

Kicsit OFF:

2 hete keresett az Allianz biztosítótól egy nő, hogy kössek nála/náluk felelősségbiztosítást a munkával kapcsolatosan. Meghallgattam telefonon, hogy mit ajánl, kértem hogy írásban is küldje el az AJÁNLATOT, hangsúlyozva, hogy nincs eldöntve. El fogom olvasni ha lesz időm.
Kérte, hogy tényleg és ha ok akkor írjam alá és küldjem vissza.

Aztán naponta "zaklatott" telefonon, hogy na mi újság?!?!
Bevallom az ilyentől agyfas*t kapok!
Időm sem volt, kedvem sem olvasgatni este.

Erre pénteken jött egy sima mezei borítékban, egy kötvény, hogy akkor itt van.

Most csak a jutalék miatt beadta az igényt az én egyértelmű jelzésem ellenére hogy NEM ÍRTAM alá és nem küldtem vissza az ajánlatot???

Holnap megyek asztalt borogatni a helyi Allianz-hoz, szerintem nem teszik zsebre amit kapnak!

(Telefonom rögzíti a hívásokat, ha netán az ellenkezőjét állítaná hogy én egyértelmű igent mondtam....) Nyilván nem ezért rögzíti a hívásokat, hanem azért ha épp a létra tetején állok és hívnak így a telefonszámot sem tudom azonnal felírni, így kényelmesebb....

Off OFF

[ Szerkesztve ]

(#12938) RR-13 válasza nimfas (#12937) üzenetére


RR-13
őstag

Valóban a jutalékért "csinálják" ezt, és erőszakosak, türelmetlenek.. úgy vannak vele egy próbát megér, mert ha nem teszel ellene, nem mész be stb. akkor még akár élhet is a szerződés... szerintük. :N
Ők is rögzítik a hívásokat, és bármikor díjmentesen kikérheted a felvételt!

[ Szerkesztve ]

(#12939) geleati


geleati
tag

Sziasztok, van esetleg olyan lehetőség, hogy felvettem az A banknál a babaváró hitelt, de az A banknál meg akarom szüntetni a számlámat, akkor valahogy át lehet vinni a hitelt a B bankhoz (és ott számlát nyitni)? Havonta 584Ft a számlavezetési díj, és itt nincs olcsóbb, megkérdeztem. Leghamarabb 5 év múlva tudnám visszafizetni, de addigis 5*12*584=35040ft megy a levesbe. Előbb kellett volna gondolnom erre, belátom.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#12940) #07746304 válasza cocka (#12932) üzenetére


#07746304
törölt tag

A nevem nem titok. Az összes Youtube videómon ott van. Ennyire nem kell parázni. A címem sem olyan nagy titok. A az utca látszik, a házszám (talán) nem. A hogyan használomnál mire gondolsz? A számlaszámomat, a biztonsági adataimat nem tudják. Sokra mennek egy névvel meg egy címmel. A telefonszámaimat sem tudják. Az meg, hogy látszik, hogy volt ennyi kiadásom, vagy ennyi bevételem (egyébként a tranzakcióknak csak töredéke látszik a videókban). Rejtegetni valóm nincs ilyen téren, mert ezek adózott bevételek, egyéb szempontból, meg miért lényeges, ha valami rossz akarom meglátja a videómban sem ér vele semmit. Indítson ellenem vagyonosodásit :)

Nem vagyok naiv, van pár negatív rajongóm. Eddig még egyik sem talált rajtam fogást... azért mert irigyek még nem lesznek sikeresek (velem szemben sem, meg a saját életükkel kapcsolatban sem). Ha valaki tud olyat, ami elkerülte volna a figyelmemet, privátban megüzenheti, de az, hogy Hajdúszoboszlón lakom, nem titok. Sokan a Facebookra teszik fel az luxus verdájukat, rendszámmal. Nálam semmi olyan nem látszik, még az Internet kártyám száma is ki van takarva, de az olyan üres amikor nem használom, mint a puszta :)

Más: A CIB mobilapplikáció az Apple Watch Series 5 szériával kompatibilis? Mert ha már lesz egy ilyen órám is, akkor csak kényelmesebb lesz ezzel fizetni, mint kártyával, vagy telefonnal a boltban, egyszerűen odatartva a terminálhoz.

[ Szerkesztve ]

(#12941) #07746304 válasza RR-13 (#12936) üzenetére


#07746304
törölt tag

Engem igazából meglepett a dolog, mert a lényeges dolgokat, kitakarom. Nem látszik sehol a(z):
- okmányazonosító számom
- TAJ számom
- bankkártya számom
- az elsődleges email címem (amikkel a fontosabb szolgáltatásokhoz vagyok regisztrálva
- a különböző szolgáltatóknál az azonosítóim.

Szóval ezt a profilozós dolgot nem értem, mert tudnak egy nevet, meg egy nagyjáboli környéket ahol lakom. Na bumm :)

(#12942) RR-13 válasza #07746304 (#12941) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem sem olyan személyes "adatot" tettél ki, amivel bárki érdemben is tudna mit kezdeni, de valaki a nevét sem "merné" kirakni, mert tart a visszaélésektől... néha jogosan is :U

(#12943) RR-13 válasza geleati (#12939) üzenetére


RR-13
őstag

Szia, Sok lehetőséget nem tudok rá. :(
Attól függ melyik bankhoz mennél át, ugyanis Pl. a K&H -nál létezik az akvirált hitel, de a babaváróra nem tudom, hogy meg lehet-e oldani.
A lényege ennek az, hogy a korábbi banknál megkapott hiteledet "átviheted" az új bankhoz, és ott is megkapod automatikusan ugyanazt a hitelösszeget.

Valami ilyesmiben kellene gondolkozni, de mindenképpen meg kellene az új bankot kérdezni, hogy hogyan tudják "átvállalni" hogy náluk fizesd tovább.. stb. :K És a régi bankod "elenged" -e...

[ Szerkesztve ]

(#12944) geleati válasza RR-13 (#12943) üzenetére


geleati
tag

Köszi szépen, utánanézek.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#12945) Ijk


Ijk
nagyúr

K&H-s Visa Elektron kártyám ebben a hónapban lejár, és mivel semmi hírt nem kaptam hogy küldenek újat így mobilbankon igényeltem. Közben megjelent tegnap az új kártya is, és most kettő van kihalványítva megjelenítve a meglévő mellett. Közben azt is észrevettem hogy amit igényeltem nem elektron hanem classic. Ha megkapom a kártyákat és a classicot nem aktiválom akkor milyen díjat kell fizetnem utána?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12946) RR-13 válasza Ijk (#12945) üzenetére


RR-13
őstag

Mielőtt megkapnád a VISA classicot kérd mielőbb a kártya törlését, megszüntetését telefonon, tévedésre hivatkozva!
Aktiválás nélkül a kibocsátási díjat sem terhelik elvileg, így talán ingyen megúszod. :N

(#12947) Ijk válasza RR-13 (#12946) üzenetére


Ijk
nagyúr

Köszönöm.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12948) INGJOKE válasza RR-13 (#12938) üzenetére


INGJOKE
veterán

Szerintem jutalékot csak akkor kap, ha befizeted legalább az első díjat, amit ha nem fizetsz meg akkor automatikusan törlik a biztosítás. :)

(#12949) RR-13 válasza INGJOKE (#12948) üzenetére


RR-13
őstag

Én sem írtam az ellenkezőjét :N és nem is engem hívtak, így én nem fizetek be semmit :))

(#12950) Greybeard


Greybeard
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék tőletek, hátha gyorsan megoldható a problémám és nem kell a bankkal egyezkednem. A Budapest Banknál van egy Aegon hitelkártyám. Internetes vásárlások során nem küld a rendszer megerősítő SMS kódot, csak technikai hibaüzenetet, hogy SMS kód küldése nem lehetséges. A telefonszámom megvan adva a netbankban. Nem egyszeri eset. Legutóbb a MÁV e-jegy vásárlásakor futottam bele. A netbankban nem találtam beállítási lehetőséget. Van ötletetek, vagy forduljak a bankhoz? Köszönöm a tippeket!

s.k.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.