Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-13 09:39:52

LOGOUT.hu

A Topik fő témája a hazai bankok (kivéve az OTP):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12751) beers válasza RR-13 (#12748) üzenetére


beers
addikt

Jogos!

M&N

(#12752) pethYeti válasza RR-13 (#12750) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez az amit nem akarok (ott is sorban állni), egyébként rajta van ezen a papíron hogy bélyegző, aláírás nélkül hiteles.

(#12753) RR-13 válasza pethYeti (#12752) üzenetére


RR-13
őstag

Az az eredeti példányra vonatkozik. :K Mivel ez annak a másolata, ezért erre "nem".
Viszont szerintem el fogják fogadni, ha mondod, hogy elektronikusan kapod csak a kivonatokat. :K

(#12754) pethYeti válasza RR-13 (#12753) üzenetére


pethYeti
addikt

Köszi. Ezt ugye nem kell nekem előre kitöltenem: [link]

Itt írják mint doksi amit szintén vinni kell: [link]

(#12755) fokukac válasza huan (#12741) üzenetére


fokukac
nagyúr

Illeték témában reklamálj az állampártunk hatalmas géniuszainál (Matolcsy és Varga), akik oly' ügyesen bevezették ezt a "pénzügyi atombombát" 2011-ben, hogy még 2020-ban is itt van velünk, és csodálkozunk, hogy drágák a magyar bankok...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12756) RR-13 válasza pethYeti (#12754) üzenetére


RR-13
őstag

Nem kell kitölteni igénylőt, majd a bankban kitöltik géppel, amit szoktak, máshogy is néz ki, mint ez :K

(#12757) eastsider válasza RR-13 (#12718) üzenetére


eastsider
nagyúr

valaki próbálta már ezt? tehát 17-én kell felmondanom úgy, hogy 15-én még utaltam rá pénzt
és vissza.
egyébként azt nem tudjátok, hogy a kártyagyártásnak van-e költsége az ersténél?
pont most fog lejárni a kártyám.

anno mikor felmondtam az unicreditet, OTP-t, azonnal megszűnt, többet nem kerestek.

kivéve az OTP, amikor kaptam áruvisszatérítést az amazonról, pár hónappal később. felhívtak, és kifizették KP-ban

[ Szerkesztve ]

(#12758) RR-13 válasza eastsider (#12757) üzenetére


RR-13
őstag

17-én, hátfőn tudsz utalni a feltételhez, mert 15-16 hétvége.
Majd legelőször febr. 18-án feltudod mondani személyesen.

Az Erste sem fog keresni többet, hogy fizess, mert ha fizetned kellene ez a felmondáskor kiderül! :K
Az OTP sem szűnt meg azonnal a felmondás napján (nem szűnhet meg), csak azt hitted... 30 napig élt még a számla, amit Te már nem tudtál kezelni.

(#12759) eastsider válasza RR-13 (#12758) üzenetére


eastsider
nagyúr

lehet, viszont nem kellett semmit fizetnem semmiért, csak az értékpapír számla megszüntetéséért

(#12760) RR-13 válasza eastsider (#12759) üzenetére


RR-13
őstag

Rendben, nem is írtam, hogy fizetned kellett volna. :N
Nekem annó az OTP-nél, a felmondáskor, ki kellett fizetnem előre a következő havi díjat is. :U

[ Szerkesztve ]

(#12761) fokukac válasza RR-13 (#12760) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az OTP-nél nekem is. Sőt, akkor még a netbanknak is volt havidíja, azt is ki kellett fizetni előre.
Aztán még évekig leveleztek velem, hogy maradt valami 10 forint a számlámon, és hogy menjek be érte... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12762) RR-13 válasza fokukac (#12761) üzenetére


RR-13
őstag

Velem is ez volt, hogy valami 60 Ft miatt küldték a kivonatokat hónapokig, meg, hogy fizessem be mert ez+az lesz :D .. nem foglalkoztam vele, és egyszer csak jóváírták, és jött a 0-ás számla.

(#12763) nimfas válasza RR-13 (#12758) üzenetére


nimfas
addikt

Ez lehet engem is érint. Becsekkoltam az Eco számlára. Mennyi idő mire él a számla, bankkártya nem számít, nem igen szoktam kp-t felvenni? Vajon beleférek 17-ig?

Ha 17-én utalok egyet Erste felé, majd visszautalom. és 18-án felmondom személyesen akkor nem kell plusz havidíjat fizetni ha jól értettem.

(#12764) szabogabor10 válasza pethYeti (#12749) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem a K&H simán elfogadta az Erste-s netbankos kivonatokat (arra is rá van írva, hogy másolat, viszont ettől még hiteles). Szerintem Erste is elfogadja az OTP-st.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#12765) RR-13 válasza nimfas (#12763) üzenetére


RR-13
őstag

A becsekkoláson a BM oldalán történő igény leadását érted?
Majd felhívnak, és behívnak, és ha nem online nyitod meg a fiókban kamerában, akkor azonnal él a számla! Minden papírt megkapsz, és a számlaszámodat is tudni fogod. Ellenben, ha online kamerában akarják megnyittatni, akkor az pár nap is lehet mire él a számla, és utalhass rá vagy róla.

Úgy lenne a jó, ha 17-én utalsz az Erste számládra, de 18-án reggel utalod csak vissza, majd aznap bemész és felmondod a számlát.. :K
(szerintem aznap, 17-én ne utald vissza még, majd csak másnap, akkor ha kamatozást nem generál a másik számlán az 1 nap utalási összeg hiánya)

[ Szerkesztve ]

(#12767) RR-13 válasza szabogabor10 (#12764) üzenetére


RR-13
őstag

A másolat jelzéssel ellátott elektronikus kivonat nem minősül hiteles számviteli bizonylatnak. :N

Korábbi hsz-ban írtam:

"az elektronikus úton, elektronikus formában továbbított bankszámlakivonat tájékoztató jellegű, az elektronikus formátumban rendelkezésre bocsátott e- kivonat a számviteli jogszabályok értelmében nem minősül hiteles számviteli bizonylatnak, az e-kivonatot a Bank emiatt „Másolat” megjelöléssel látja el."

Viszont valóban több helyen a másolat jelzésű kivonatot is elfogadják, mert az információ így is megtalálható rajta, ami hitelkártya igényléshez kell :U

(#12768) teleahocipöm válasza RR-13 (#12736) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Hagyományos módon szerettem volna megnyitni, de környezetvédelem, ez innovatív ..... és ez lett. Elméletileg 13 nap alatt megvan a bankváltás, ezzel kapcsolatban ezt találtam a CIB oldalán [link]

(#12769) RR-13 válasza teleahocipöm (#12768) üzenetére


RR-13
őstag

Innovatív az online számlanyitás igen, de a normál számlanyitásnál azonnal megkaptam a szerződést stb, és nem kellett várnom még plusz folyamatokra... :N
Mondjuk azt a rengetek papírt lefelezhetnék, amit adtak, mert annak fele sem fontos, de a másik fele meg igen.

Más:
Egyébként ma érkeztek meg az Erstétől a díjkimutatások, amit évente egyszer ki kell küldeni a bankoknak.

(#12770) fokukac


fokukac
nagyúr

a CIB-es app megint full be van lassulva... még jelszót is csak 2-3 perc alatt adott.
És még a lakáshitelt sem vonták le, pedig máskor már hajnalban zárolva van az összeg.
Valamit nagyon tekerhetnek ott informatikailag.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#12771) RR-13 válasza fokukac (#12770) üzenetére


RR-13
őstag

Igen elég lassú jelenleg.. pedig reggel 8-10 között gyors volt aránylag, mert jött 2 bejövő utalásom, és ment egy kimenő is, amikről megjött a push. :K

(#12772) beers válasza RR-13 (#12746) üzenetére


beers
addikt

Megtörtént a revolutról CIB ECO-ra az utalás!
Először egy 1000-est utaltam tesztként, de mivel megérkezett 1 óra alatt így ment a többi is! Rendben minden költség nélkül megjött az is!
Az app-ba nem lehet belépni :((( , de a push megjött róla!

M&N

(#12773) axioma


axioma
veterán

4 penzugyes app-ot koltoztettem telocsere miatt. Csak a cib nem volt megoldhato telefonalas nelkul. Es 3x kuldott sms-t mire egyszer elfogadta (a masodikat). Belepni utana se tudtam az ujon egy ideig, pedig pont itteni hsz-re akartam irni hogy van koltseg-osszesito me'g jan.18 datummal csak nem tudtam a sok tekeres de nem lep be miatt visszaellenorizni. [Mondjuk most sem igy fejbol irom, a dokumentumok alatt talaltam, ahol a regi teloval gondoltam lesz egy qr-kod amit mutassak meg az ujnak...] Ertesitot ennek elkeszulterol es fellehetosegerol en se kaptam, bm cib eco.

(#12774) RR-13 válasza beers (#12772) üzenetére


RR-13
őstag

Bel lehet lépni, csak lassan fogja fel, hogy be szeretnénk lépni :U

(#12775) #07746304 válasza RR-13 (#12734) üzenetére


#07746304
törölt tag

Van amúgy valahol kimutatás, hogy idehaza milyen az erősorrend?

(#12776) RR-13 válasza #07746304 (#12775) üzenetére


RR-13
őstag

A korábbi hsz-ban inkább a "népszerűbb" bankokat soroltam fel :K

Egyébként több rangsor is található a neten, ahol meglepő helyeken van az UniCredit :Y

Biztosítás tőzsde oldalán

Portfólió oldalán

(#12777) nimfas


nimfas
addikt

Vasárnap csekkoltam be a Cib Eco számlára, ma 16:22-kor hívtak a bankból, hogy holnap reggel mehetek....

Kérdés:
Eddig mindig dombornyomott VISA kártyám volt a Budapest Banknál és az Erste Banknál is.
Itt is érdemes ilyet kérni, vagy elég az ingyenes Visa sima kártya is?

Aliexpress, Ebay stb vásárlások szoktak lenni, PayPal, Alipay elfogadja a sima kártyát is?
Évi 1x megyünk külföldre, ott is lehessen vásárolni vele.

Érdemes kiváltani a netes kártyát a kínai vásárlásokra?

Mire figyeljek holnap a szerződéskötéskor?
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#12778) cocka válasza nimfas (#12777) üzenetére


cocka
veterán

Itt is érdemes ilyet kérni, vagy elég az ingyenes Visa sima kártya is?

Ha csak külföldről netes vásárlások az "extra", akkor elég.

Aliexpress, Ebay stb vásárlások szoktak lenni, PayPal, Alipay elfogadja a sima kártyát is?

Ebay és Paypal elfogadja a sima Visát is, a másik kettőről nem tudok nyilatkozni.

Évi 1x megyünk külföldre, ott is lehessen vásárolni vele.

Hát attól függ hova, USA-ba biztos nem mernék gravírozott kártyát vinni.

Érdemes kiváltani a netes kártyát a kínai vásárlásokra?

Ahogy jónak látod. Annyi előnye mindenképpen van, hogy jár hozzá egy másik számla, aminek a vezetése ingyenes.

(#12779) RR-13 válasza nimfas (#12777) üzenetére


RR-13
őstag

Felesleges kérni dombornyomottat, mert a VISA elektron is jó elvileg mindenre, külföldi vásárlás, PayPal, stb.:K
Mindenki saját maga tudja mekkora összegeket költ kínai oldalon, én nem váltottam ki sosem, és nem is volt gondom, hogy a hitelkártyával fizettem ott. :N

2021. januártól úgyis le fog csökkenni a vásárlás, mert minden külföldi netes rendelés után adót kell majd fizetni kb., ezért szerintem már felesleges netes kártya miatt külön fizetni ezreket, ha kínai vásárlás miatt kérnéd.

Papír alapon nyisd meg a számlát, és ne "engedd" hogy kamerába nyittassák meg veled, mert akkor kb. semmi papírt nem kapsz, és a számlád sem lesz élő még.
Mond, hogy nem szeretnél kamerába nyitni és kész.

Mi kértük a papír alapú számlakivonat küldést, mert mellette úgyis betöltődik a másolat is a netbankban.
A jövőre nézve egyszerűbb, ha papíron is kiküldik, mert akkor meg lesz, és nem lesz vele gond, hogy a netbankba csak fél évig tárolják... és úgyis ingyenes neked a papír alapú is.

Az ügyintéző véleménye engem hidegen hagyott, amikor azt mondta, hogy kb. senki nem kér papír alapú kivonatot, hát mondom van is elég embernek ez miatt baja, amikor kellene egy kivonat 1-2 évvel ezelőttről, aztán csak díj ellenében kapja meg...

A BM 2 éves díjmentesség kedvezményre kérdezz rá, hogy meddig él pontosan, így biztos nem felejtik el beállítani. Elvileg 2022. február 28-ig fog élni.
A szerződésen ez nincs rajta, de a rendszerükben, a monitorán meg tudja mutatni, ha akarja, hogy meddig él a kedvezmény, ha nem mutatja meg, akkor nyugodtan fogadd el, ha elmondja a dátumot. :K

(#12781) .tnm válasza cocka (#12778) üzenetére


.tnm
addikt

nem dombornyomott mastercard 2017-ben teljesen jól működött usa-ban.

kínában viszont semmilyen amex, mastercard, visa kártyát nem fogadtak el a legtöbb helyen (akár dombornyomott, akár nem)

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#12782) cocka válasza RR-13 (#12779) üzenetére


cocka
veterán

2021. januártól úgyis le fog csökkenni a vásárlás, mert minden külföldi netes rendelés után adót kell majd fizetni kb.

Leszámítva azokat a csomagokat, amik eleve EU-n belülről érkeznek.

(#12783) axioma válasza cocka (#12782) üzenetére


axioma
veterán

Na es ugye nem arrol van szo, hogy a fizetest adoztatjak, hanem hogy a beerkezo termek nem lesz vam/afa-mentes. Tehat attol hogy kulfoldre fizetsz, akar EU-n kivul, attol me'g nem feltetlen lesz plusz koltseg, es foleg nem ado.
Ha jo cikket talaltam meg hogy mire utalgattok itt.

(#12784) nimfas


nimfas
addikt

Végül videós kötés lett, 8:30-ra mentem, 9:30-kor már AKTÍV volt a számla, bankkártya 10-14 nap múlva jön. Az összes szerződést elküldték emailben is PDF-ben. Szóval igazából semmi hátrányom nem volt a videós nyitással. 😁

(#12785) eastsider válasza nimfas (#12784) üzenetére


eastsider
nagyúr

Engem azóta se hívtak. 1 hete írtak, hogy átadták az adataimat a cibnek. Azóta is semmi

(#12786) RR-13 válasza eastsider (#12785) üzenetére


RR-13
őstag

Próbáld meg újra elküldeni a regisztrációd, mert többen jártunk már úgy, hogy a regisztrációs e-mail ellenére sem adták át az adatokat a CIB-nek, és ezért a CIB nem tudott róla, és nem hívott telefonon.
Persze nem kötelező elfogadni a tanácsomat, neked sem...

[ Szerkesztve ]

(#12787) RR-13 válasza axioma (#12783) üzenetére


RR-13
őstag

2021-től vége a vám- és áfamentes külföldi online rendeléseknek
2021 január elseje után Brüsszel megszünteti a 22 eurónál kisebb értékű postai küldemények adómentességét .. Az Európai Unión kívülről rendelt termékeknél 22 euró alatt – ami jelenleg majdnem 7 ezer forint – nem kell megfizetni a vámot és az általános forgalmi adót, ám ez nem lesz mindig így. .

[ Szerkesztve ]

(#12788) cocka válasza RR-13 (#12787) üzenetére


cocka
veterán

Ha valaki az Európai Unión kívülről rendel terméket,

Természetesen a cikk címe is félrevezető lehet. Nem mintha eddig nem adóztál volna egy EU belülről érkező rendelés után. Természetesen van olyan kereskedő (pl. Amazon) ami nem a küldő ország ÁFÁ-ját terheli rád, hanem a fogadó országét. Elég gusztustalan gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

(#12789) RR-13 válasza cocka (#12788) üzenetére


RR-13
őstag

A cikkben benne van az is, ráadásul a korábbi hsz-ban írtam, hogy kb.

"2021. januártól úgyis le fog csökkenni a vásárlás, mert minden külföldi netes rendelés után adót kell majd fizetni kb., ezért szerintem már felesleges netes kártya miatt külön fizetni ezreket, ha kínai vásárlás miatt ...".

És a mondat végén írtam, hogy kínai vásárlás miatt, vagyis NEM Európai Uniós!

A cikk címe lehet, hogy félrevezető, de ettől függetlenül szerintem mindenki tudja, hogy nem az Uniós rendelésekre vonatkozik.

Ráadásul máshol ugyanígy fogalmaz a cikk.

[ Szerkesztve ]

(#12790) teleahocipöm


teleahocipöm
senior tag

Az egyszerűsített bankváltás ( „Számlaváltási meghatalmazás” nyomtatvány kitöltésével a régi bankból az új bankba átvihetőek csoportos beszedések, egyéb rendszeres utalások a folytonosság megmaradásával ) elméletileg 13 munkanap alatt megvan, de ez a lehetőség csak az új számla megkötésekor lehetséges.

Ezeket a személyes adatokat kell megadni (banki azonosító, jelszó nem kell)
- név
- születési hely, dátum
- anyja neve
- azonosító okmány száma, típusa
- értesítési cím
- telefonszám (mobil telefonszám)
- e-mail cím
- számlaváltással érintett korábbi bank neve, számlaszám
- új bankszámlaszám és devizanem

Ha az ügyintéző nem tudja miről van szó -valószínűleg így lesz- akkor meg kell kérni, hogy most nézzen utána és rögtön ki is kell tölteni a meghatalmazást, mert másnap már nem lehetséges. Én megszoptam, mert az ügyintézőnek fogalma sem volt erről a lehetőségről -és ez nem feltétlen az Ő hibája- így most egyenként pötyöghetem be az összes megbízást és örülök, ha minden csoportos megbízás a kövi hónapban teljesül. :C

(#12791) RR-13 válasza teleahocipöm (#12790) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor ezek szerint mégsem lehetett elintézni utólag a "bankváltási folyamatot"? :U
Azért bíztam benne, hogy manuálisan megtudják majd oldani utólag is valahogy....

(#12792) teleahocipöm válasza RR-13 (#12791) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Sajna nem sikerült, persze felajánlották, hogy egyenként ott bepötyögik, de felesleges időpazarlás lett volna, mert azt én is megtudom oldani otthon. A legnagyobb baj, hogy nincsenek képben és így az ügyfél "szív". Lehet megpanaszolom, hátha tájékoztatják erről a lehetőségről a ügyintézőiket és másnak talán már fel is ajánlják számlakötéskor.

(#12793) RR-13 válasza teleahocipöm (#12792) üzenetére


RR-13
őstag

Amúgy nekünk sem ajánlották fel, mondjuk nem is mondtuk, hogy egy másik bankot ott akarunk hagyni.
Lehet, hogy ha mondjuk, akkor felajánlják a folyamatot. :K
Nekünk viszont nem volt csak 1 csop. beszedés, ezért nem kértünk bankváltási folyamatot.

[ Szerkesztve ]

(#12794) dptrsk válasza teleahocipöm (#12792) üzenetére


dptrsk
addikt

Az ügyfélnek kell kérnie, nem a banknak mondania!!!
[link]

(#12795) teleahocipöm válasza dptrsk (#12794) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Én hiába kérem, ha a banki ügyintézőknek lövésük sincs miről van szó. Én csak azt mondom, hogy nem volna rossz, ha ők ajánlanák föl, mert a lakosság nagy része sem tud erről a lehetőségről.

(#12796) realist


realist
őstag

Ertse Privilégium "L" -ről vagyok kénytelen váltani - a nem vicces - április 1. nappal.
Látom ez itt mér volt téma. Kicsit más aspektusból lenne egy kérdésem. Nem szeretnék bankot váltani. Azt jól látom, hogy a kvázi "legjobb" számla csomagjuk ami most van az a felajánlott "Privilégium Standard" ugye?
Itt gyakorlatban annyi a díj növekmény (elérem a jóváírási feltételt), hogy a tranzakciós illeték mértékét átterhelik online utalás esetében (új rendelkező bejelentés nem érint, azt nem írom)? :F

kösz!

(#12797) Dinter


Dinter
addikt

Átjöttem CIB-hez, hogy ingyenes legyen az utalás meg minden, spóroljak vele. Ehhez képest egész este elérhetetlen a szerverük, 6 ezer forintot bukok miattuk. Legszívesebben kifizettetném velük..

(#12798) RR-13 válasza realist (#12796) üzenetére


RR-13
őstag

Igen a "jelenleg legjobb" csomag a Privilégium Standard, ami nem publikus csomag, vagyis csak a meglévő Privilégium "L" stb. csomaggal rendelkezőknek "adják" április 02-án (már akinek kell).

És igen, ha havonta lesz bejövő, min. 150 ezer, munkabér átutalásod, akkor díjmentes a számlavezetés, és "csak" a tranzakciós jutalékot terhelik az online utalások után. :K

(#12799) RR-13 válasza Dinter (#12797) üzenetére


RR-13
őstag

Karbantartás van, amiről előre kitettek egy hírt, és amit én is kitettem ide.

(#12800) .tnm válasza Dinter (#12797) üzenetére


.tnm
addikt

lehet nem írtál le valamit, de ha ma este akartál volna utalni az pont ugyanúgy holnap reggelre ér át, mintha, holnap reggel indítanád az utalást.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.