Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Batman2 #51073 üzenetére

    Hasonló a különbség, mint a teljeshullámú egyenirányító két változatánál:

    Az egyiknél kevesebb dióda kell, viszont dupla menetszámú tekercs. De a kimenőfeszültségben még sincs nyereség (diódákon eső feszültséggel most nem számolva).

    PWM-tápnál viszont nem mindegy az sem, hogy a szimpla primert egy tranzisztor kapcsolgatja tápra, vagy két tranzisztor lényegében négyszögjelet kapcsol rá, egy soros leválasztó kondenzátoron keresztül. (B-osztályú végfokhoz nagyon hasonló elrendezés.)

    Utóbbi esetben a trafóba mindkét áramirányban táplálunk energiát, így a szekunderen is mindkét félperiódusban teljesítmény vehető ki, kétutas egyenirányítással.

    Ha csak szimplán kapcsolgatják egy tranzisztorral, akkor a szekunderen is csak az egyik félperiódusból vehető ki komolyabb teljesítmény, egydiódás egyenirányítással. Ezt az elrendezést kisebb tápoknál alkalmazzák, 100-150 W teljesítményig még előfordul, TV-knél is.

Új hozzászólás Aktív témák