Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43414) King Unique válasza BB9360 (#43402) üzenetére


King Unique
titán

Megnéztem kicsit jobban a dolgokat és nálad egyik helyen egy régebbi Intel USB 3.0 drivert mutat a screenshot, az 1.0.3.214 verzió. Ami fura, mert elvileg mindkettő helyen ugyanannak a verziószámnak kéne szerepelnie. Nálam legalábbis így van. Az én Lenono laptopomnál a gyártó oldalán is az 1.0.3.214, illetve az 1.0.5.235 van fent más modellekhez. Viszont ezek nem a legfrissebbek, én az Intel oldaláról töltöttem le az 1.0.10.255 verziót és azt raktam fel Windows 7-re:

Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver (1.0.10.255)

Nálam így néz ki Windows 7-nél az eszközkezelő, ha 2 db, 2,5" USB 3.0 külső HDD van csatlakoztatva az USB 3.0 portokra:

Nem tudom nálad mért eltérő a két verziószám, de lehet érdemes lenne leszedni a jelenlegi USB 3.0 drivert és tisztán felrakni az újat. Vsz a te laptopodhoz is jó, ami az enyémhez, de előtte nézz utána rendesen, hogy melyik driver passzol hozzá! Voltak akiknél egy frissebb driver megoldotta a sebességproblémákat. Esetleg alaplapi chipset drivert is meg lehet nézni, annál sem árt a frissebb verzió.

Amúgy nálam jelenleg csak akkor dobja fel az említett (hiba)üzenetet a Windows 7, ha USB 2.0 portra csatlakoztatom az USB 3.0 külső merevlemezeket.

Ha USB 3.0 portra csatlakoztatom, akkor nincs ilyen probléma. Tehát, ha nálad 3.0-án állandó jelleggel feldobálja, akkor ott valami nem stimmel. Driveres probléma és egyéb, a fentebb már említett okok miatt lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.