Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7351) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Köszönöm mindenkinek, működik a megoldás.

(#7352) GoodSpeed


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ma kaptam az értesítést a HDS-től:
2008-ban vásároltam a WD6400AAKS-t, egy 2 évvel újabb, már 2014-ben vagy 15-ben eltávozott.


16 éves! Most is működik, csak:
"A meghajtó elérte a tervezett élettartam végét. Nagyobb eséllyel történhet hirtelen, minden előjel nélküli meghibásodás.
Kritikus rendszerben javasolt cserét tervezni."

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#7353) MasterDeeJay válasza GoodSpeed (#7352) üzenetére

A gyártó által meghatározott élettartamot elérte, AZONNAL DOBD KI és vegyél másikat!!! ;]

Na jó csak poén. Használt tovább amíg meg nem döglik, nincs kizárva hogy ez már most bekövetkezik de lehet még el fog menni több évig.
Nekem is van pár 2000-2500+ napos vincsim szerverekbe, mentés van róla. Ha meghalnak majd cserélem.
Mérlegelni kell, ha nem számít a csere idejére a kiesés akkor maradjon és használd amíg meg nem áll. Ha számít akkor érdemes lenne cserélni.
Volt olyan szerverem ahol megelőzés miatt cseréltem 2000+ napos HDD-ket.

Igazából szép eredmény 9+év működés ennyi ki be kapcsolgatás után. Grat!

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7354) Dave946


Dave946
tag

Sziasztok!
[link]
Használható még ez az ssd?
Okozhatja ez a gép lassulását? (pl csak sima internetezés youtube stb.Ö
"Ha az SSD kondíciója alacsony, egyre nagyobb az esély, hogy a memória-cellákban tárolt adatok sérülhetnek vagy elveszhetnek"
előre is köszönöm!
üdv
Dávid

SOD

(#7355) Csorbi válasza Dave946 (#7354) üzenetére


Csorbi
addikt

Hmmm, érdekes hogy ez 6,73TB írás után miért tart itt, mikor 360TBW van megadva a gyári specifikációban.
Érdemes lenne feltenni a friss bétát, mert volt benne erre vonatkozó javítás:
- improved reporting of Crucial SATA SSD lifetime writes

Valamint megnézni a gyári Crucial Storage Executive-el is, az mit mutat, illetve van-e hozzá firmware frissítés.

Képet be tudsz illeszteni ide a posztba is, nem szükséges külső képmegosztóról linkelni.

[ Szerkesztve ]

(#7356) Dave946 válasza Csorbi (#7355) üzenetére


Dave946
tag

Crucial Storage Executive fent van szintén 12%-ot mutat.(további progik aida 64, CrystalDiskInfo,SeaTools ezek is 12%)
Legfrisebb a firmware rajta.

[ Szerkesztve ]

SOD

(#7357) Dave946


Dave946
tag

Feltettem a bétás sentinelt.
Cruciallal is megnéztem 12%


SOD

(#7358) Dave946 válasza Dave946 (#7357) üzenetére


Dave946
tag

SOD

(#7359) Csorbi válasza Dave946 (#7356) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez így eléggé egységes. Nincs jobb ötletem, mint felvenni velük a kapcsolatot: [link]

(#7360) Dave946 válasza Csorbi (#7359) üzenetére


Dave946
tag

Rendben köszönöm.

SOD

(#7361) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!
Az miért lehet hogy két meghajtó közül csak az egyiken nézi a használati idejét?
Egy darabig mind a két meghajtón számolta, viszont most a második meghajtón már egy jó pár napja nem növekedett az érték! Hozzáteszem a legfrissebb HD Sentinel van fent!

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#7362) Csorbi válasza Moonwolf (#7361) üzenetére


Csorbi
addikt

SMART értékből veszi, tehát ezt a lemez saját maga számolja. Csak akkor növekszik, ha tényleges használatban van, amikor csak be van kapcsolva a gép és üresjáratban megy a lemez, akkor nem.

(#7363) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Lehet valahogyan módosítani egy SSD mutatott hőmérsékletét :F

Valamiért az SSD túl magas hőmérséklet értéket ad át a HDSentinelnek, így nem tudok hőmérséklet figyelést beállítani.

Abból gondolom, hogy nem valós a HDSentinel által mutatott érték, mert már bekapcsoláskor vagy 30 fokkal magasabb az egyik SSD kijelzett hőmérséklete, mint a másiké.

Méricskéltem hőmérővel is, nem melegebb ez az SSD, mint a másik...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7364) Csorbi válasza Donki Hóte (#7363) üzenetére


Csorbi
addikt

SMART fülön az eltolással.


Ez csak a HDS által jelzett hőmérsékletet fogja módosítani, az SSD saját maga által mértet nem. Természetesen kérdés, hogy az adott SSD milyen ponton méri az értéket.

(#7365) Donki Hóte válasza Csorbi (#7364) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, beállítotom.

Az adott SSD-t hőmérővel is végigmértem párszor, meg parasztiasan tapogatással is ellenőriztem, sehol sem lehetett tapasztalni az általa írt 60-64 fokos hőmérsékleteket, így nyugodtan lejjebb viszem a kijelzett hőmérsékletet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7366) PhoenixK válasza Donki Hóte (#7365) üzenetére


PhoenixK
őstag

Az aktuális verziót használod?

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#7367) szekera


szekera
csendes tag

Tisztelt fórumtársak!
Sentinel 6.1pro családi változata szerint a kb. 6 éves SSD-m (rendszerpartícióként funkcionál) kezd végelgyengülni?
Mi tanácsoltok?
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#7368) Csorbi válasza szekera (#7367) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem nagyon értem, hol van itt bármilyen végelgyengülés? :F

(#7369) razorka777


razorka777
veterán

Üdv!
Egy érdekes dolog ütötte fel a fejét nálam a HD sentinel kapcsán.
Van egy 1 terrás WD vinyóm, aminek kb két éve lezuhant a kondiciója 84%-ra.
Mondom nem gond, hisz csak adattárolásra van használva.
Tegnap elinditottam a programot más okból és most 100%, hibátlan állapotot ír.
Annyira nem zavar, mert jól működik, nincs gond vele, de azért érdekelne, mi lehet ennek az oka.

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#7370) Csorbi válasza razorka777 (#7369) üzenetére


Csorbi
addikt

Nyilván a kondíció nem magyarázat, részletes infó nélkül esett le 84%-ra. Na abban a magyarázatban van az ok elrejtve. Ha megosztod velünk, tudunk segíteni.

(#7371) szekera válasza Csorbi (#7368) üzenetére


szekera
csendes tag

gondolom a 76%-ra visszaesett kondíció annak az előjele
nem figyelem napi szinten az értékeket, mostanában kezdett visszafelé mozdulni az értéke
futassak tesztet (készítsek v.milyen riportot)), használjam nyugodtam tovább v. cseréljem sürgősen?
nem szeretnék a jövő héten kifekvő, el nem induló gépbe botlani

(#7372) MasterDeeJay válasza razorka777 (#7369) üzenetére

Nem egy WD vincsim volt amely fogta magát leesett a kondíció majd vissza.
Volt olyan eset hogy a hdd állítva gyenge szektorokat generált (álló rackben) majd gépbe visszarakva meg újra ellenőrizte a gyengéket és visszaállt 100%-ra.
Nem minden érték áll vissza, pl adatátviteli hibákat nálam nem egy vincsi örökké megőrzi és soha nem nullázza ki. A gyenge szektorok tipikusan olyanok hogy helyreállhatnak időnként. (vagy éppen pont romolhatnak)
HDsentinelben a felület írás teszt vissza szokta őket állítani vagy ha nem akkor hibás szektorként maradnak meg. (írás teszt elött le kell menteni ami fontos mert töröl mindent)

szekera
Ha továbbra is ilyen ütemben használódik el akkor már csak kb 12-15 év van neki hátra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#7373) Csorbi válasza szekera (#7371) üzenetére


Csorbi
addikt

Az SSD kondíciója, tények és tévhitek

Kérlek olvasd ezt át alaposan.

(#7374) Donki Hóte válasza PhoenixK (#7366) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 6.10 verzió van feltelepítve. Ha rákattintok a Frissítés keresésére, akkor azt írja, hogy a legfrissebb verzió van telepítve.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7375) Csorbi válasza Donki Hóte (#7374) üzenetére


Csorbi
addikt

Az teljesen jó, bár épp február 29-én jelent meg a 6.20-as verzió, de nem fog ezen a jelenségen változtatni. Az SSD-től kapja a magas értéket, azzal nem lehet mit tenni (hacsak az SSD saját szoftvere nem dob fel fw frissítést amiben esetleg ezt javíthatták).

(#7376) M107 válasza szekera (#7371) üzenetére


M107
addikt

:R


Ez egy 120GB 840 EVO 2013.10.13 vásárlású.
Amióta megvan csak rendszernek van használva. 4-5 gép áttelepítést is megért már legalább.
Sajnos a 7236 hiba Smart 199 pont pár új VGA illesztő okozta az évek során legfőképp "AMD Cata" telepítő.

A kábel és az ssd egyébként hibátlan.....
A tiéd is elég jó állapotnak örvend. Nem hiszem, hogy ha továbbra is így használod tönkremegy az kövi 5-8 évben sem.
Bár amit sokan nem említenek az az SSD vezérlő az tönkremehet bármikor.
1 nap 1 hét .... 5 év de akár 40 évet is kibírhat :)
Erre az egyre, nincs garancia mármint van garancia de ha elvesznek és nincsenek backup-va az adataid akkor sajnos...

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.