Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Snoop-y válasza Csabi1984 (#750) üzenetére


Snoop-y
veterán

Gumit szeretnek az automra. Nem drag racing kategoriat de azert van penzem ra.

Hogy ontopic is legyek:

Milyen erosito?
Hangfal tipusa?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#752) BBéci válasza Csabi1984 (#750) üzenetére


BBéci
titán

Ez olyan, mintha az autód típusát nem tudnád fejből? Ezek szerint egyáltalán nem tartod fontosnak. Vedd azt a kábelt, amelyik tetszik és az ára is megfelelő!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#753) adamsfamily válasza Csabi1984 (#750) üzenetére


adamsfamily
tag

[link]
Itt szemezgethetsz.
Amúgy a kérdésedet ebben a formában elég nehéz megválaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#754) fehér_ember válasza Csabi1984 (#747) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha pl. csak 200-300 forintot tudsz rászánni méterére, akkor hiába is ajánlanak neked drágábbakat, az anyagiak úgyis behatárolnak.
Az elfogadhatóbbak valószínűleg úgy 1000Ft/m ár környékétől kezdődnek, de ez nem jelenti azt hogy minden ilyen árú kábel jó lenne.
Ha visszaolvasol akkor találhatsz ajánlott típusokat: pl.
És még annyi hogy banándugó az egyáltalán nem szükséges, az csak kényelmi dolog és akkor tud jól jönni, ha pl. néha cserélgeted a rendszeredben a komponenseket (erősítő, hangfal).

(#755) fehér_ember válasza Csabi1984 (#747) üzenetére


fehér_ember
addikt

És még annyi hogy természetesen nem fontos újonnan vásárolni. Sokszor érdemes a használtak közt is nézelődni: hfp; avx; ph ...stb.
Ha újat veszel, akkor ne ítéld a friss kábelt. "Tegyél bele legalább 30 órát"; változni fog a kapott hangzás.
Azzal is spórolhatsz, hogyha pl. nem futja 4mm²-esre, akkor 2,5-est veszel. Persze az eltérő vastagságúak sem teljesen egyformán "szólnak", bár rendszer/komponens-függő is, hogy ezekből a dolgokból kinek mennyi megy át.

[ Szerkesztve ]

(#756) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Késöbb jelentkezem :)

(#757) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok tehat az adatok:
Erősítő: Kenwood 4070
Hangszóró: Sony SS V-315

Bevalkom őszintén unokatestvéremtől vettem nagyon régen és mivel a gyári hangszóró kábel rövid volt és vettem toldasként 2 eres kábelt ( inkább drótnak hivnám mintsem olyan kábelnek amit látok a neten) és mai napig ez van igénybevéve.

(#758) fehér_ember válasza Csabi1984 (#757) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ilyen dobozokhoz nem érdemes hangfalkábelre költeni. Ha most működik, akkor nyugodtan maradhat a jelenlegi állapot. Ha javulni akarsz, akkor először jobb dobozokra gyűjts.
Pl. egy ilyen Grundig BX3 MKII (29k) nagy ugrás lenne (adatok). Amúgy ndulásnak egy Grundig Box 5500-as (15k) is simán megtenné. Persze csak ha műszakilag rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#759) Csabi1984 válasza fehér_ember (#758) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm a tanácsot de anyum szobájába nem szeretnénk házi mozit.
Szerintem azért egy kisebb hangfalat sem szabad leminősíteni azért mert nem 20-30.000 Ft-os.:)
Egyszerűen erősítőre van rákötve a számítógép valamin az a settopbox és ezeken a hangszórókon szól a hang.

Számomra a hangzás úgy mond fontosabb mint a feltekert hangerő :)

(#760) fehér_ember válasza Csabi1984 (#759) üzenetére


fehér_ember
addikt

Jó van na. Nem tudtam mi a helyzet. Én csak jót akartam, viszonylag óccsón. ;)
Kis helyiségbe amúgy túl nagyok volnának (sok lenne a mély). 20m² azért kellene hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#761) fehér_ember válasza Csabi1984 (#759) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az is igaz hogy nem ismerem a szóban forgó dobozokat. Csak egy ilyenem volt, ezt pedig ismertem. Szóval ezek alapján mertem véleményt formálni.

(#762) Csabi1984 válasza fehér_ember (#761) üzenetére


Csabi1984
addikt

Félre értés nem haragszom bár én sem írtam le a környezetet de ez nem is volt kérdés :D
Szóval csak az lett volna a kérdés,hogy gondolom nem mindegy,hogy vékony egy huzal vagy mondjuk 2.5mm-es huzalvastagságú egy vezeték.

Az én szobámba egy Harman Kardon hkts 9-es van egy Yamaha RX 383-as erősítővel. Az én szobám nem csak hülye elhelyezkedésű de 20nm alatti szóval én nálam sem válna be egy viszonylag torony hangfal :D

Sajnos a szobához tudok igazodni!

(#763) fehér_ember válasza Csabi1984 (#762) üzenetére


fehér_ember
addikt

Akkor kokrétan, ezekhez szerintem tökmindegy.

(#764) BBéci válasza Csabi1984 (#759) üzenetére


BBéci
titán

Lemaradt egy nulla, vagy rossz helyre került.
Nem szabad leminősíteni azért, mert nem 2-300000 forintos.
Számunkra is fontosabb a minőség, mint a hangerő.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#765) Csabi1984 válasza BBéci (#764) üzenetére


Csabi1984
addikt

Talán egyszer lesz egy nagyobb szobám akkor majd beszerzek jobb hangfalakat de 20nm szobába én beérem a harman kardon hkts9 szettel. :)

Ami viszont igazán idegesít és nem csak egyedi gond,hogy ha ARC-n keresztül hallgatom a TV-t akkor halk.
Játszottam már annak a gondolatával,hogy kifejezetten a TV adáshoz veszek egy JBL soundbart és minden más forrás hangja meg a hangfalszettből fog jönni :)

[ Szerkesztve ]

(#766) BBéci válasza Csabi1984 (#765) üzenetére


BBéci
titán

22 négyzetméteres a napalim, ott lepkefing egy HKTS 9, de még a nagyobbak is. A Triangle Signature Delta cseppet sem tűnt túl nagynak, soknak. Az ELAC FS 249 BE sem.

Azért van az erősítőkön hangerő szabályozó, hogy használd. A filmek hangja sem azonos erősségű.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#767) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Egy Rotel RSX-1056 és KEF IQ3 hangfal közé keresek valami elfogadható kábelt.
Újjonan amit sok helyen olvastam van Real Cable TDC300F vagy esetleg használtam találtam AQ Type 4-et ami valószínűleg jobb minőség, de kicsit aggaszt a kisebb átmérő. Szerintetek ebből mit érdemes választani?
Amit várok tőle, hogy jobb színpadkép lesz és kicsit pontosabb határozottabb mély, jelenleg egy noname van csak, jó esetben rezet is tartalmaz :(

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#768) migabi24 válasza Bence01 (#767) üzenetére


migabi24
nagyúr

AQ Type 4 jó választás

(#769) Snoop-y válasza Bence01 (#767) üzenetére


Snoop-y
veterán

Nem hinnem hogy az atmero miatt hallani fogsz barmit is. Mekkora a mostani kabel atmeroje?

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#770) Bence01 válasza Snoop-y (#769) üzenetére


Bence01
tag

Nem az átmérőtől várom a változást, hanem a minőségibb tisztább összetevőtől.
Jelenleg 2.5 -es van egyébként.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#771) Snoop-y válasza Bence01 (#770) üzenetére


Snoop-y
veterán

En erre a reszre reagaltam:

"de kicsit aggaszt a kisebb átmérő"

Ha barmit is hallasz jot vagy rosszabbat azt nem az AQ kabelnek az atmeroje okozza majd.

mod: Amugy en egy Oehlback 6mm -es kabelt csereltem Rocket 33-ra. Semmi negativ valtozast nem tapasztaltam bar nincs abszolut hallasom de meg most is kb denever kategoria vagyok egy atlagemberhez kepest.

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#772) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Eddig ilyen kábellel kötöttem össze a lapopot és az erősítőt.

2,5 év alatt adta meg magát. Gyerekek egyszer kétszer belebotlottak, meg ugye a laptop is egy mozgó végpont.

Szóval kérdés: Elfogadható az élettartam?

Ha nem, ajánlanátok valami robosztusabb, strapabíróbb 3m-es kábelt?

Kösz!

(#773) fehér_ember válasza kaposznyak (#772) üzenetére


fehér_ember
addikt

Roland RCC-10-352R

(#774) bajnokpityu válasza migabi24 (#768) üzenetére


bajnokpityu
félisten

type4nek nem jó a mélye, szerintem. amúgy nagyon jó kábelnek tartom, de ebben pont fogható.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#775) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!

Xonar D1 hangkártyához, és egy Edifier R2730DB hangfalhoz szeretnék egy RCA.jack kábelt, ami 10M.
Nem értek hozzá, de ahogy elnéztem az Edifier gyári kábele nem egy nagy eresztés.
Árban nem szállnék el, 5K-ig elmennék.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#776) Quetz válasza kaposznyak (#772) üzenetére


Quetz
őstag

Elfogadható, a kábelek esetén a tépkedés, rángatás nem rendeltetésszerű használat.

(#777) BBéci válasza Ace Ventura (#775) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs a Kácsa Audió kínálatában, akkor talán számítástechnikai boltokban találsz. Hifiben és házimoziban nem szokás olyan hosszú analóg kábelt használni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#778) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Náluk 5M kábelhosszig van.
Találtam egy ilyet
Árban hibátlan :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#779) BBéci válasza Ace Ventura (#778) üzenetére


BBéci
titán

Minőségben viszont ultrafos. 10 méteren annyi zajt szedhet össze, hogy értékelhetetlenné teszi az eredeti jelet.
Van olyan kábelem 1,5 méteresben, tehát nem találgatok, hanem saját tapasztalatból beszélek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#780) Ace Ventura válasza BBéci (#779) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ilyet adtak az Edifierhez is gyárilag.
ezt találtam még

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#781) BBéci válasza Ace Ventura (#780) üzenetére


BBéci
titán

Lényegesen jobb, de csúcsminőségűnek nevezni durva túlzás. Edifierhez nem kell jobb.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#782) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

Van egy Logitech z906-al kapcsolatban merült fel, hogy átpakolnám a lakáson belül, viszont ahhoz a kapott kábelek nem elég hosszúak ahhoz, hogy körbe tudjam vinni a kanapé mögé a hátsó hangszórókat. Felmerült bennem, hogy van elrakva még régebbről (kb. 5-6 éve használtam utoljára) kb 15-20 m fekete-piros hangfalkábel, ami nyilván vastagabb, mint a Logitech gyári kábele. Szerintetek tudom azt használni a hátsó hangszórók áthelyezéséhez (az elsők és a center maradnának a gyári, vékonyabb) kábelen, vagy inkább a Logitech féle vékonyabbhoz hasonlót kellene szerválnom?

köszi a választ előre is!
:R

www.brczart.hu

(#783) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok a Center hangszórót a Tv fölé vagy alá érdemes tenni? A mellékelt útmutatóban azt mutatja,hogy kb 50cm-re a front sugárzók felett középre.

(#784) BBéci válasza deathtania (#782) üzenetére


BBéci
titán

A vastagabb sosem árt, inkább előnyös.

(#783) Csabi1984
Nem ennek a topiknak a témája, de válaszolok: alá tedd!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#785) kaposznyak válasza fehér_ember (#773) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Köszönöm a tippet.

Quetz: Szintén kösz.

(#786) beszizoli2


beszizoli2
tag

Sziasztok!

Van egy Pioneer vsx 519v erősítőm és szeretném rákötni a Canton as 10 mélyládát!Mivel nincs rajt
Subwoofer pre out ezért nem bírom meg szólaltatni!Illetve bármely kimenetre kötöm akkor is csak nagyon halkan szól!Kérésem az lenne hogy ha valaki le tudná írni mit hova dugjak annak nagyon meg köszönöm!

Zoli

(#787) deathtania válasza BBéci (#784) üzenetére


deathtania
senior tag

köszi a választ! :R

abból lehet valamilyen hátrány, hogy az eltérő hangfalak eltérő átmérőjű kábelekkel vannak az erősítő részhez kötve?

bocsánat, ha sok láma kérdésem van, nem vagyok pro. :)

www.brczart.hu

(#788) migabi24 válasza beszizoli2 (#786) üzenetére


migabi24
nagyúr

Oda van írva a kimenethez, hogy subwoofer😂

(#789) Zigi válasza beszizoli2 (#786) üzenetére


Zigi
senior tag

Az erősítő sub kimenetét (fehér kockában)kell összekötni egy Y rca kábellel a sub line in bemenetével.

(#790) beszizoli2 válasza migabi24 (#788) üzenetére


beszizoli2
tag

Igazán köszönöm a választ,de azzal pont nem működik!Ezért kértem segítséget!

Zoli

(#791) beszizoli2 válasza Zigi (#789) üzenetére


beszizoli2
tag

Köszönöm szépen!Ki próbálom!Lehet valami beállítási probléma is egyébként vagy ennek így menni kellene?

Zoli

(#792) beszizoli2 válasza Zigi (#789) üzenetére


beszizoli2
tag

Na kapásból jó lett!Nagyon köszönöm a segítséget! :C :C :C :C :R :R :R :R :R :R

Zoli

(#793) BBéci válasza deathtania (#787) üzenetére


BBéci
titán

Logitech szett esetén abból semmiféle hátrány nem lehet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#794) deathtania válasza BBéci (#793) üzenetére


deathtania
senior tag

akkor ez esetben azzal lesznek átrakva a hangfalak!
köszönöm a megerősítést! :R

www.brczart.hu

(#795) BBéci válasza deathtania (#794) üzenetére


BBéci
titán

Mármint a hangdobozkák. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#796) TuTa86


TuTa86
tag

Sziasztok!

El vagyok veszve a tapkabelek rengetegeben. Kerlek adjatok tanacsot!
Egy ONKYO TX-NR3007-hez keresek tapkabelt. Jo szivvel maximum 30.000Ft-ot szannek ra. Nezegettem az Octogonaudio sajat tapkabelet:
[link] , errol van valakinek valami tapasztalata, velemenye?
Hasznaltan is szivesen vasarolnek de nem tudom merre induljak.

Masik kabel kerdesem: Van nekem egy Cambridge Audio Azur DAC-om, amit a fent emlitett erosito ele es a laptopom koze kotok, ehhez egy Audioquest Cinnamon USB jo valasztas? A DAC-bol az erositobe Audioquest Red River rca megy, ez mar meg van.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#797) deathtania válasza BBéci (#795) üzenetére


deathtania
senior tag

:))
gonoszkodhatsz nem veszem magamra. :P
volt nekem full egyedi építésű, kétutas frontokkal és egyedi mélyládával szerelt 4.1 hangrendszerem is, külön erősítővel, optikai portról adva neki a hangot. Onnan maradt az összes kábel, mert anno az kutyának se kellett, amikor fél év után adtam el 150 ezerért az egészet darabokban. Se hangerőben, se minőségben nem közelítette meg a z906-ot, de még előtte az Edifier HCS2330-amat sem, közben az meg harmad helyet foglalt. full csalódás volt az egész, pedig bizonygatták nekem anno a fórumon, mennyire királyak lesznek a hangfalak, és gyönyörűen fognak szólni. :O nyilván nem egy 1 milliós Bose rendszer a cucc, de 74 ezer forintért az ember ne is várjon csodát. Egy 33nm-es lakás 20 nm-es nappaliját ez is bőven beszólja negyed hangerőn, úgy hogy alulról és felülről is jönnek a szomszédok anyázni a hangerő miatt. egyelőre ez a legjobb cuccom, ár/érték arányban szerintem verhetetlen. nyilván, ha rám szakad a nemzeti bank, valami komolyabbra váltok, egyelőre ez is megteszi. :)

www.brczart.hu

(#798) fehér_ember válasza TuTa86 (#796) üzenetére


fehér_ember
addikt

Nem tudom a kinézetteid milyenek, de pl. ez az Isotek EVO3 Sequel elég jó. Igaz, hogy én 1,5-2 métert szoktam tápkábelnek használni, de van fórumtárs, aki az 1m-es darabjaival is nagyon elégedett. Veszel hozzá Fapacitól viborg dugókat és meg is vagy.
Használtan Isotek EVO3 Premier belefér a keretbe.
Erősítőhöz ilyen Furukawa is elfogadható szerintem. Persze nem tud olyan "definiáltságot" mint az előbbiek, de amúgy szép tiszta hangzást ad .
Ha esetleg Kínából rendelnél, akkor persze vannak ott is dugók is, nekem ilyenek is beváltak; igaz én mástól és nagyjából darabját szoktam ennyiért venni, mint amennyiért most itt ezeket észrevettem.
USB-ből elég jó pl. a Supra.

[ Szerkesztve ]

(#799) TuTa86 válasza fehér_ember (#798) üzenetére


TuTa86
tag

Nagyon koszonom, hogy ilyen szepen osszeszedted nekem. Megnezegetem oket. Eddig csak szerelt kabeleket neztem.

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#800) migabi24 válasza TuTa86 (#799) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1 a sequelnek, kicsit megtoldod a keretet és mindjárt lesz egy 80-90 ezres tápkábeled 30 körül, hidd el megéri, ne kisérletezz ismeretlen kábelekkel mert az isotekkel olyat fogsz otthon hallani ami biztos meglep majd, elég komoly vasad van, abba még van tartalék, ja és elég 1m is a csodához ha közel a konektor😉

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.