Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) BBéci válasza Capt.Obvius (#1900) üzenetére


BBéci
titán

XLR-ből próbáld ki a Vincentet és a legolcsóbb HiDiamondot, valamint azt a Nordostot, ami számodra árban elfogadható.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1902) Capt.Obvius válasza BBéci (#1901) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Jah igen, azt nem írtam le. Olyan 80-ig mennék el max, de lehet még az is sok a rendszeremhez képest :)

(#1903) BBéci válasza Capt.Obvius (#1902) üzenetére


BBéci
titán

Próbálj ki annyit, amennyit tudsz, ha megtaláltad a kedvencedet és drágállod, akkor alkudj, vagy várj egy használtra.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1904) Capt.Obvius válasza BBéci (#1903) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

:R :R

Köszi az ajánlásokat! Te próbáltad őket? Melyik jött be?

(#1905) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Felújítás előtt állok, lesz villanyszerelés. Gondoltam, hoznék tápot a hifi(k)nek. Milyen kábelt ajánlotok erre, amit a falban csőbe be lehetne húzni?

(#1906) BBéci válasza Capt.Obvius (#1904) üzenetére


BBéci
titán

Kevesebbet próbáltam annál, amennyit szeretnék, de sort fogok keríteni rá.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1907) rajzol01


rajzol01
tag

Sziasztok,

elnézést, ha nem a megfelelő fórumba írok. Eksaland AC 118R jelerősítőt vásároltam,de nem megy a beüzemelés. Az antenna bejövő kábelt az IN-be csatlakoztatom, az OUT-ból pedig megy egy kábel az elosztás IN-jébe. Próbáltam a Gain-t és a Tilt-et állítani, de semmi. A led pirosan világit. Digi előfizető vagyok.
Van esetleg valakinek tapasztalata ilyen készülékkel? köszönöm

(#1908) rajzol01


rajzol01
tag

(#1909) Patice válasza DEJVID (#1905) üzenetére


Patice
nagyúr

Akik megcsinálták maguknak azok tapasztalatából tudok csak pár dolgot megosztani.
4,0 mm2 keresztmetszet felett inkább csak dúsúl a mély szekció, de igazibb nem lesz. Asszem ez az összkeresztetszetet jelenti, tehát mindhárom ér beleértendő, földnek elég vékonyabb talán.
Legyen több kör a hifinek, minimum egy az erősítőnek és egy a digitális frontendnek, de lehet több is, az eszközeid számától függően. Az analóg és digitális szekciót külön kell kábelezni.
Számítanak itt is a csatlakozók a falon, sokan a Furutech fali aljzatait használják, de mások meg kihagyják a fali csatlakozót és közvetlenül egy elosztóba vezetik a falból a vezetéket. Extrém arcok meg beforrasztják a készülékeikbe. :D
Adott köröknél lehet használni olyan kismegszakítókat, amikben cserélhető olvadóbiztosíték van és ezzel a biztosítékkal is tuningolható még a tápkör.
Ja, igen, tömör tiszta réz kábelt használnak legtöbben, azt, amit a villanyszerelős boltokban kapható. Vagy ha van más beszerzési forrásod, ahonnan tudsz szerezni minél tisztább tömör réz kábelt, az lesz a tuti.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#1910) BBéci válasza Patice (#1909) üzenetére


BBéci
titán

Nem össz, hanem szálankénti a minimum 4. Nálam az a felállás. Pityu próbálkozott vastagabbal, neki nem tetszett, mások 6-8 négyzetmillimétereset húztak be és elégedettek vele.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1911) DEJVID válasza Patice (#1909) üzenetére


DEJVID
őstag

Ezekkel mind tisztában vagyok, konrét kábel érdeklne.

(#1912) migabi24 válasza DEJVID (#1911) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sima bolti kábel max legyen halogénmentes, aztán meg egy jó tápkábel.

(#1913) TuTa86


TuTa86
tag

Sziasztok!

Hosszú lesz és ömlengős. :K
Van egy tapasztalásom amit szeretnék veletek megosztani és ennek fényében szeretnék javaslatot kapni a vásárláshoz. Amin a “teszt” zajlott: NAD T758 V3i, az említésre kerülő kábelek és a végén egy Klipsch SPL120. Kértem kölcsön egy Audioquest Husky sub kábelt, ami átmenetileg váltotta az én Oehlbach NF214-es kábelemet. Első benyomásom az volt, hogy kevesebb a sub tartomány…egy-két film elteltével viszont arra lettem figyelmes, hogy választékos és kifejező lett a mélynyomóm, értsd.: egy csomó féle mélyhangom lett. Nem csak dübögött a sub, hanem puffant, durrant, remegtetett, élesen robbant, testesen robbant. 1,5-2 hét használat után visszakötöttem a saját kábelem, ekkor tudatosult bennem igazán a fentebb leírt tapasztalás, konkrétan nincs kedvem filmet nézni. Meg is született az elhatározás, hogy vennék egy másik sub kábelt de nagyon sokallom a több, mint 100.000Ft-ot a Husky-ért. Van esetleg valakinek konkrét tapasztalata más, olcsóbb de olyan vagy jobb sub kábel terén, mint a Husky? Néztem pl. Hidiamond sub kábelét. Köszi ha végig olvastad. :R

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#1914) bajnokpityu válasza TuTa86 (#1913) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem nincs. Csodálkoztam is anno, mikor a 214ot a Husky ellenében ajánlottak.. Husky Wolf kegyetlen jól sikerült darabok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1915) foltang válasza TuTa86 (#1913) üzenetére


foltang
csendes tag

Ki van egyenlítve a rendszeredben/szobádban a szubtartomány EQ-val?

(#1916) Quetz válasza TuTa86 (#1913) üzenetére


Quetz
őstag

Megjött a az audió nirvána, miért sokallod az árát? Vagy ha kétségeid vannak, akkor mérd meg a két kábel hangja közti különbséget, amit meg ezért megspórolsz költsd a csajodra, sokszorosan megtérülő befektetés lenne :)

(#1917) BBéci válasza Quetz (#1916) üzenetére


BBéci
titán

Mérje meg, hogy részletgazdagabb lett a hang? Hogyan?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1918) Quetz válasza BBéci (#1917) üzenetére


Quetz
őstag

REW--el, 20-200 Hz sweep-el. A különbség, ha van, látszani fog a grafikonokon.

(#1919) BBéci válasza Quetz (#1918) üzenetére


BBéci
titán

Azt te csak hiszed.
Két szubláda közötti részletezőképesség különbség sem mérhető, aminek létezését tagadni botorság lenne.
Vakteszteltünk szubkábeleket, az eltérések minden esetben egyértelműek voltak. Egyik alkalommal Patice, másik szeánszon Xtremetuning is részt vettek. Utóbbi elvitte tőlem a Huskyt, kapott kölcsön a KáCsából Wolfot, amiből mindegyik szubládájához vett. Később, ha nem tévedek mindegyiket Wild-re cserélte. Hallás alapján adott ki közel 1 milliót, nem méregetett.
Spórolós álláspont folyton a mérésekre hivatkozni, az nem kerül egy forintba sem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1920) Quetz válasza BBéci (#1919) üzenetére


Quetz
őstag

A szubládákát nem is értem minek kevered ide, két kábel hatását kell megmérni ugyanazon a mélynyomón, változatlan mikrofon pozíció mellett.

Ha valaki kiad hallás után 1 millát pár méter kábelre, az csak annyit mutat, hogy nincsenek anyagi gondjai, sőt. De ettől a kábel objektíven nem lesz jobb, maximum neki jobb érzés birtokolni azt. Ha viszont arra gondolok, hogy 1 millából egy zeneszobát konkrétan 110%-ra csinálnak akusztikai szempontból...

Szóval aki a méréseket is figyelembe veszi a döntéseiben, azt én nem spórolósnak hívnám, hanem okosnak. :K

(#1921) bajnokpityu válasza Quetz (#1920) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Juj, nagyon magas ló, inkább bízni kéne saját hallásban...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1922) lenox válasza bajnokpityu (#1921) üzenetére


lenox
veterán

Fizikara azert nagyobb penzt tennek...

(#1923) BBéci válasza lenox (#1922) üzenetére


BBéci
titán

Saját szórakoztatásunkra, élvezetünkre építünk hifi és házimozi rendszert. Amennyiben egy alkotóelemtől - legyen az kábel, elosztó, készülékállvány, alátét, bármi egyéb - növekszik az élményfaktor, akkor elégedetten dőlünk hátra és letojjuk a fizikát!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1924) Quetz válasza BBéci (#1923) üzenetére


Quetz
őstag

A növekedés csak átmenti, mert gyakran nincs mögötte fizikai tartalom, csupán az agyad játszik veled. Ha viszont 1s-ről leviszed a lecsengési időt 0.3s-re akkor azzal egy állandó minőségjavulást értél el. Ráadásul mérhető fizikai tartalom van mögötte.

(#1925) lenox válasza BBéci (#1923) üzenetére


lenox
veterán

Addig jogos, amig nem fikazod, aki esetleg ketelkedik. De te pl. minden alkalmat megragadsz, hogy lecsorozd oket, ugyhogy szamon is mast kerhetsz.

(#1926) BBéci válasza Quetz (#1924) üzenetére


BBéci
titán

A lecsengési idő csökkentése mellett is fontos a megfelelő kábelezés, ami gyakran drámai változásokat tud okozni.

#1925lenox
Nem volt a hozzászólásomban "lecsorozás", ezt beleképzelted.
Nincs baj a kételkedéssel, csak azzal, hogy mások által egyértelműen, tisztán, világosan megtapasztalt különbségeket próbál valaki folyamatosan, minden lehetséges alkalommal nemlétezőnek beállítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1927) bajnokpityu válasza lenox (#1922) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az ő fule vs fizikában én is. :)

Viccelek, nem személyeskedés.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1928) Quetz válasza BBéci (#1926) üzenetére


Quetz
őstag

A drámai változásoknak jelentős különbséget kellene okozniuk a mérésekben, ami viszont nem történik meg.
Ami megtörténik, hogy a hallgató mégis lényeges különbséget tapasztal - ezt nem is cáfolom. A kérdés hogy lehetséges ez? Az elektromos jelek nem változnak szignifikánsan, tehát a fül mondhatni ugyanazokat rezgéseket veszi a levegőből. A megoldás, hogy a fül által regisztrált változásokat az agy alakítja élménnyé és ezért az élményben már nem csak a fül játszik szerepet.

(#1929) BBéci válasza Quetz (#1928) üzenetére


BBéci
titán

Ha azt az élményt egy kábel okozza, az neked miért fáj?
Nem hiszem el, hogy annyira rossz a hallásod, hogy még sosem tapasztaltad a kábelek hangra gyakorolt valóban jelentős hatását.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1930) lenox válasza BBéci (#1929) üzenetére


lenox
veterán

Nyilvan az a gond, hogy osszemosod az elmenyt es a hangot. Teljesen oke azt mondani, hogy az adott kabel valakinek jobb vagy rosszabb elmenyt ad. Teljesen nem oke azt mondani, hogy ha mas meg nem ugyanazt hallja, nem hallja a kulonbseget, masikat hallja jobbnak, akkor rossz a hallasa.

(#1931) BBéci válasza lenox (#1930) üzenetére


BBéci
titán

De oké, mert amennyiben nyolcan hallják a különbséget és a kilencedik ember nem, annak tutira a hallásával van baj.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1932) junior19


junior19
senior tag

Úgy látszik ezen már nagyon sokan túllépnek, nem veszik figyelembe, ezért bemásolom újra ide az első hozzászólást.

"
Sziasztok!!
Ezt a topikot azért nyitottam, hogy a "hívők" részére lehetőség nyíljon vita nélkül megbeszélni a különböző kábelek hatásait, illetve tanáccsal ellátni azokat, akik szeretnék rendszerük ilyen irányú fejlesztését kipróbálni...."

Aki ezt nem tudja elfogadni az vagy trollkodni jár ide, vagy baj van nála a szöveg értelmezéssel.

Felhívnám a figyelmet a "hívők" és a vita nélküli kifejezésekre.

codec project

(#1933) lenox válasza BBéci (#1931) üzenetére


lenox
veterán

9 ember nem egy nagy merites, meg valoszinuleg nem is reprezentativ, hogy abbol barmi kovetkeztetest le lehessen vonni, masreszt tenyleg azt allitod, hogy jellemzoen ez a helyzet, hogy 8 ember ugyanazt hallja, egy meg nem? #1919-ben szerintem egyvalakirol beszeltel, nem 8 valakirol.
Korabban szerintem azt allitottad, hogy mindenki hallgassa meg, es a neki tetszot valassza, nem azt, hogy 8 ember mindig egyformat hall, tehat azt kell venni, amit a 8 ember hall, aki meg nem azt annak rossz a hallasa.

#1932: Szivesen offba rakom, de ha van kedvem irok hozzaszolast. Nem kell csorozni, nem kell mas hallasat kritizalni, nem kell letrollozni a masikat, es akkor talan kevesebb nem tetszo hozzaszolas lesz.

(#1934) #03969024 válasza Quetz (#1928) üzenetére


#03969024
törölt tag

Már többször szóba került: Vannak ismert paraméterek, hozzájuk ismert mérési módszerek, mérőkészülékek. Mi van az eddig ismeretlen paraméterekkel? Mert minden bizonnyal vannak, s amíg nem tudjuk, hogy mit, mivel kellene mérni, addig csupán meddő vita az egész. Ezekre az ismeretlen paraméterekre egyetlen mérőeszközünk van: a fülünk...

(#1935) BBéci válasza lenox (#1933) üzenetére


BBéci
titán

8 helyett bármennyit írhattam volna, nem az a lényeg. Persze én vagyok a hülye, amiért abban reménykedtem, hogy megérted a mondanivalómat.

Ismét megkérdezem, ki és hol "csorozott"? Konkrétan trollkodás, hogy ezt már másodszor leírtad.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1936) lenox válasza BBéci (#1935) üzenetére


lenox
veterán

8 helyett bármennyit írhattam volna, nem az a lényeg. Persze én vagyok a hülye, amiért abban reménykedtem, hogy megérted a mondanivalómat.

El kene donteni, hogy azt allitod, hogy sokan ugyanazt halljak, ezert szerinted aki nem azt hallja annak baj van a hallasaval, vagy mindenkinek egyeni az elmeny, es hadd valassza, amit szeretne. Mert egyszer ezt irod, maskor meg azt.

Ismét megkérdezem, ki és hol "csorozott"?

Nem keresem vegig, nekem eleg ez a ketto, igazabol mar az elso is eleg, mar maskor is lattam toled, hogy igy probalod leszolni a masikat. Most meg trollozol, abbol se ez az elso. En is minositselek?
#1815
#1919

[ Szerkesztve ]

(#1937) migabi24 válasza lenox (#1936) üzenetére


migabi24
nagyúr

Figyi már, erre itt senki nem kíváncsi ám :D ha nem tudsz a témához érdemben hozzászólni akkor szia.

(#1938) lenox válasza migabi24 (#1937) üzenetére


lenox
veterán

Miutan kerdesre valaszoltam azt gondolnam, hogy nincs valosagalapja annak amit irsz. De nyugodtan ignorald, az megoldja. A te hozzaszolasod mennyire szolt hozza a temahoz? 10+ eves reg, de nem tudod offba rakni?

(#1939) migabi24 válasza lenox (#1938) üzenetére


migabi24
nagyúr

Köszönjük elég lesz :D

(#1940) BBéci válasza lenox (#1936) üzenetére


BBéci
titán

Egyikben sem találtam a csóró jelzőt, tehát fenntartom az állításomat: trollkodsz.
Csak azért irkálsz ebbe a topikba, hogy a kábelekkel hangzást javítani próbáló embereket bántsd, hülyének nézd. Pedig ez a topik a számukra jött létre.
Igazán írhatnál a tapasztalataidról, azt mindenki szívesen olvasná!

#1937migabi24
Megpróbáltunk elmenekülni a kábelnácik elől, de ezek szerint lehetetlen, mert ide is utánunk jönnek. :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#1941) migabi24 válasza BBéci (#1940) üzenetére


migabi24
nagyúr

Semmi gond, ha nem fejezi be jelenteni fogom :D

(#1942) fehér_ember válasza migabi24 (#1941) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ezek szerint ügyes voltam, ezekről a dolgokról már nem is tudok ;). Strucc-politika ;]
Meg ja, ez is egy kicsit troll. ;]

[ Szerkesztve ]

(#1943) lenox válasza BBéci (#1940) üzenetére


lenox
veterán

Tenyek azok tenyek. Inkabb a masik felere valaszolj, az ontopic.

#1940 es #1941: tudtommal nem kell az engedelyed, hogy forumozzak. En pl. nem sertegetek, az inkabb a jelenteni valo.

(#1944) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Az alábbi ügyben kérném a tanácsaitokat.

Nemrégen eladtam a Monitor Audio Bronze hangfalszettemet és Klipsch R-51M, Klipsch R-52C összeállításra cseréltem.

Moziban egy sokkal ütősebb, erőteljesebb hangzást kaptam, de zenehallgatásban nem teljesen úgy szól, ahogy szeretném. Igaz, hogy sokkal jobb lett a tér és szellősebb a színpad, a magashangok szebben szólnak, de a középhangokat kicsit soknak érzem.
Még nem sok üzemóra van a hangfalakban, azt is tudom sokat finomodik még a járatás során, de szeretném a közepeket egy kicsit visszafogni.
Az erősítő egy Denon AVR-X2600H és Oehlbach Twin Mix One M kábeleket használok. Tudom az igazi megoldás az erősítő cseréje lenne, de most még szeretném egy kicsivel olcsóbban megúszni a " finomhangolást". Megoldható a korrekció a kábelek cseréjével, vagy inkább gyűjtögessek még az erősítő cseréjére?

(#1945) Quetz válasza junior19 (#1932) üzenetére


Quetz
őstag

Az a javaslat, hogy mérjünk meg valamit, az nem trollkodás, hanem logikus javaslat olyanok számára, akik fejleszteni akarnak csak a pénz sajnálják rá(gyakorlatilag minden második kérdés mögött ez van: beszéljetek rá, mert én sokallom az árát). Lássuk be, a kábelezés témakörben villámgyorsan bele lehet rohanni az egész meglévő rendszer árának többszörösébe.
A vita a kultúrál társalgás része, amikor emberek különböző véleménye ütközik és ezt megbeszélik. Amit te kérnél, a hívők vitamentes megbeszélése az, amikor a főpap kihirdeti az igét, a hívők pedig azt mondják: ámen, majd végrehajtják azt.

(#1946) Quetz válasza #03969024 (#1934) üzenetére


Quetz
őstag

Az ismeretlen paraméterek is ismertek, csak nem fizikai, hanem mentális dolgokról van szó. Abban igazad van, hogy azt jelenleg nem tudjuk számszerűsíteni, miként változtatja meg a kiadott és érzékelt hangot, viszont ha megnézed a következő videó első pár percét, akkor vicces történeteket hallhatsz és még egy audio illúziót is kipróbálhatsz: https://youtu.be/BYTlN6wjcvQ

(#1947) bajnokpityu válasza Quetz (#1946) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez a te feltételezésed, de alapvetően nem stimmel.
Kell legyen olyan fizikai paraméter, ami magyarázatot ad a kábelek hangjára, meg ha most ezt nem ismered.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1948) Quetz válasza bajnokpityu (#1947) üzenetére


Quetz
őstag

A kábelen áram folyik át, ami áttételeken keresztül egy membránt mozgat. Ha a kábelnek van "hangja", akkor az azért van, mert máshogy mozog a membrán. A fizikai test kitérését viszont egész jól tudjuk mérni pár évtizede... És ilyen mérések bizonyítják, hogy valóban van különbség, csak épp nem olyan drasztikus, mint amit itt olvasni néha.

Minden másra ott vannak a különböző biasok. A vicces bennük az, hogy akkor is működnek, ha tudod, hogy a hatásuk alatt állsz. Csak ezeknek a dokumentációját nem a fizika tankönyvekben vagy hifi magazinokban fogod megtalálni, hanem a pszichológiában.

(#1949) bajnokpityu válasza Quetz (#1948) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem úgy van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1950) migabi24 válasza bajnokpityu (#1949) üzenetére


migabi24
nagyúr

:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.