Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) BBéci válasza Quetz (#1994) üzenetére


BBéci
titán

Patice minden lényegeset leírt.
"nem biztos, hogy jól következtetsz abból, hogy a Vand Damme Blue series kábel mindenre elég, ha már az Abbey Road-nál is azt használják".
Amikor valaki a meglévő rendszeréből többet szeretne kihozni, és ehhez a kábelezést választja megoldásként, akkor engedni kell, hogy saját tapasztalatokat szerezzen.
Állítom, hogy hangszórókábelek cseréjével brutális javulást lehet elérni. Interkonnektekkel is, de kisebb mértékűt.

#1997alphamooncam
Jogos, a Prohardver Fórum szabályzata is kitér arra, hogy magyarul írjunk hozzászólásokat.
Egyesek talán fényezni akarják magukat azzal, hogy külföldi szövegeket másolnak be? Netán azt remélik, hogy valaki lefordítja, segít értelmezni?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2002) Quetz válasza Patice (#2000) üzenetére


Quetz
őstag

Tehát ha jól értem akkor 3 helyzetet vázoltak fel itt a kábeltopikban eddig:
- A rendszered nem elég jó, hogy meghalld a különbségeket
- A rendszered túl jó, hogy a kábel bármi hallható változást okozzon
- És a két állapot közötti rész, amikor állítólag ég és föld változásokat hoz a kábel.

(#2003) Patice válasza Quetz (#2002) üzenetére


Patice
nagyúr

Tudod mit? Igazad van! Nem tudok többet hozzátenni. :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2004) Quetz válasza BBéci (#2001) üzenetére


Quetz
őstag

Erről a fényezésről jutott eszembe, régen egy programozó cégnél volt egy sötét és korlátolt kollega aki egyenesen büszke volt arra, hogy nem tud angolul, sőt kijelentette, hogy az nem is emberi nyelv. Mondjuk olyan cégről volt szó, ahol a fő szakértő egy pék volt, egy bölcsészt pedig csak azért alkalmaztak, hogy a compiller hibaüzeneteit lefordítsa a többi programozónak.
Azóta sem jöttem rá, mi volt a mesteri terv, nyelvtudás nélkül boldogulni egy olyan szakmában, ahol a szakmai ismeretek más nyelveken érhetők el.

(#2005) alphamooncam válasza Quetz (#2004) üzenetére


alphamooncam
őstag

Lehet karakírozni, de azt felejted el, hogy ide nem csak szakemberek járnak, hanem hétköznapi emberek, nem olyan felsőbbrendűk mint Te.

Arra lennék kiváncsi hogyan boldogulnál a zöldségesnél, a piacon, és a vízvezetékszerelőnél, ha csak valamilyen külföldi nyelvet használhatnál.

Nem kell hogy pastu legyen... ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2006) charlyl válasza BBéci (#2001) üzenetére


charlyl
csendes tag

Egyetértek, hogy számít a kábel.
Saját példa: kb 25 éve kicseréltem a Quadral dobozaim belső kábelezését Straight Wire kábelre.
Munka után éjszaka csináltam meg, előszür az egyiket majd kb 2 héten belül a másikat is
Az eredeti kábelelel egyező hosszuságban lett cserélve.
Mivel először csak egyiket csináltam meg imádtam tekerni a sztereó erősítőm pótiját váltogatva a jobb és bal oldal közt, háát tényleg ég és föld volt, alig vártam, hogy mindkettőn a Straight Wire kábel legyen és bejött a hang, mindenhol job lett, megfogottabb basszus, csilingelőbb magasak, tisztább cinek, nagyobb tér, levegősebb hangzás.
Egyvalami viszont igaz és fizika: a vékony gyári kábel helyett egy 2,5-es kábel került be...

Az RCA kábeleknél is az akkor kapott gyárit saját készítésűre cserélve is hallottam különbséget majd azt Monster Cable-re majd vd Hulra cserélve is hallható előrelépés volt.
Van bennük valami még ha az fizikailag meg nem is fogható, ember már csak emocionális élőlény :)

(#2007) Quetz válasza alphamooncam (#2005) üzenetére


Quetz
őstag

Sajnos nem karikíroztam, megtörtént esetről van szó.
A nyelvtudás hiánya pedig nem erény, hanem lustaság kérdése, vagy ahogy kedves szüleim mindig mondták: nincsen lehetetlenség csak tehetetlenség. Ma már a szótár nevű ősi relikviáért sem kell lehajolni - köztudott, hogy az internet népe nem emelhet nehezet - a google translate is elég pontos fordítást produkál.

(#2008) alphamooncam válasza Quetz (#2007) üzenetére


alphamooncam
őstag

Igazad van itt senki se beszéljen magyarul, :W befejeztem az offolást.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2009) alphamooncam


alphamooncam
őstag

[gondolatok-a-torzitasrol]

Cikk arról szól, hogy, miért és hogyan torzít a kábeled, meg a hangváltód a hangsugárzódban stb.

Milyen akadálya van a mérésének.

Elméleti levezetés.

"Miért csámcsogunk ennyit a nyilvánvaló dolgokon? Mert minden összekötő és hangszóró kábelünk szűrőáramkör, ami szükségszerűen torzítani fog. Nem kocka jelek előállításával, hanem azzal, hogy módosít a magán átengedett jelen. Ez ugyanígy kimutatható lenne dB értékkel, de soha nem találni rá adatot. Oka pedig az, hogy a hatás mértéke változik attól, hogy milyen pozícióban van a kábel a rendszerben. Az összekötő kábelek hatása szükségszerűen látványosabb, mivel utána jól felerősítjük az általa okozott „torzítást” az aktív elektronikával, ami ideális esetben alig tesz hozzá a saját torzításával. A hangszóró kábelek hatása viszont a nagyobb átfolyó áram miatt tud látványos lenni. Miért? Mert utána következnek a legnagyobb torzítást okozó, saját tudattal rendelkező hatalmas torzítású szűrő áramkörök – nevezzük őket keresztváltónak. A kábel által okozott változás (torzítás) hatása itt is szorzódik, igaz, a mértéke kisebb, de ezt ne feledjük!"

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#2010) Zoty4


Zoty4
őstag

Sziasztok

Remélem jó topikban vagyok.

új TV (Sony X93J - ezen van hdmi 2.1) és a régi erősítőm Denon, amin csak hdmi 1.4 van
Mivel érdemes összekötni?
kb 1,5-2m hosszú vezeték kell
ez vagy ez jó lehet vagy ezek gagyik? Vagy totál mindegy?

Azért linkeltem alzás linkeket mert ott gyorsan átvehető és közel van, de ha tudtok jobb alternativát szívesen várom. Előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#2011) BBéci válasza Zoty4 (#2010) üzenetére


BBéci
titán

Azok jók lehetnek, ha nem válik be, legfeljebb visszaküldöd/viszed.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2012) Zoty4 válasza BBéci (#2011) üzenetére


Zoty4
őstag

köszi, akkor megveszem az egyiket

(#2013) Zoty4


Zoty4
őstag

Megjött az új TV X93J. Régi denon erősítő (9éves) - csak 1.4 hdmi van rajta
Eddigi TVmel tökéletesen ment.
Most ARC-on keresztül össze vannak kötve 1.4 hdmivel.
Kép tökéletes. De ha a TV n indítok el YT vagy mediát nincs hang, tegnap még kerregő hang volt, mára már az nincs, totál kuss.
Ötlet?

(#2014) Gino20 válasza Zoty4 (#2013) üzenetére


Gino20
őstag

(#2015) Zoty4 válasza Gino20 (#2014) üzenetére


Zoty4
őstag

már kicseréltem hdmi2.1 kábelre de azzal se jó

(#2016) BBéci válasza Zoty4 (#2015) üzenetére


BBéci
titán

Egyrészt nincs, nem létezik HDMI 2.1 kábel. Másrészt biztosan nem a kábel jelátengedési képessége okozza a problémát.
Mit értesz az alatt, hogy "Eddigi TVmel"? Tévét cseréltél?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2017) Zoty4 válasza BBéci (#2016) üzenetére


Zoty4
őstag

igen volt egy 2012-es LG-m- és lecseréltem egy idei Sonyra.
Ezen eARC van abba dugtam bele a "hdmi2.1" kábelt erősítön meg az ARC-ba. Képet szépen átviszi a az erősítő a TV-re de ha a TVn néznék pl egy youtubot azt csak a tv saját hangszórójával tudok , mert nem megy át a tvből a hang az erősítőbe.

(#2018) BBéci válasza Zoty4 (#2017) üzenetére


BBéci
titán

Tippelek: a tv menüjében nem megfelelőek a beállítások. Ezt Sony tv topikban tisztázd, nem kábeles téma!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2019) Zoty4 válasza BBéci (#2018) üzenetére


Zoty4
őstag

tisztáztam, jók a beállítások.

(#2020) BBéci válasza Zoty4 (#2019) üzenetére


BBéci
titán

Akkor hibás a tv, nincs más ötletem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2021) hash99 válasza Zoty4 (#2019) üzenetére


hash99
senior tag

Nálam a tv hangszórót magától tiltja ha az avr be van kapcsolva. Ha a tv hangját akarom hallani pl onnan megy a netflix akkor az avr távirányítóján a tv audio feliratú gombot kell megnyomnom. Denon 4400h + sony xg90

[ Szerkesztve ]

(#2022) Zoty4 válasza hash99 (#2021) üzenetére


Zoty4
őstag

Az előző TVmnél is így volt, de tele van a net ilyen hibákkal, de sanszosan nem a kábel a gond, sanszosan az erősítöm a ludas

(#2023) Zigi válasza Zoty4 (#2022) üzenetére


Zigi
senior tag

Reseteld az erősítőd és állíts be mindent újra. A tv-n max. Dolby Digital legyen a hangkimenet a DD+ már nem fog átmenni. Az ARC kényes cucc. a CEC be legyen kapcsolva min az AVR mind tv-n.

[ Szerkesztve ]

(#2024) Dzseno


Dzseno
tag

Sziasztok! Lenne egy sony rádió tunerem és két régi hangfalam csatlakozók nélkül csak kábelek.Megoldható összekötni őket?aTehat a kérdés hogy :Hagyományos két eres“csupasz” hifi kábelt lehet csatlakoztatni RCA aljzatba?koszi :DD

(#2025) BBéci válasza Dzseno (#2024) üzenetére


BBéci
titán

Ha valóban tuner, annak nincsenek olyan kimenetei, amikre hangszórót lehet kötni. Illetve talán aktívakat.
Nem értem, miért írtad azt, hogy lenne? Még nincs?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2026) Dzseno válasza BBéci (#2025) üzenetére


Dzseno
tag

Igen, lenne mert vennék. De ha nem lehet összehozni akkor nem😃

(#2027) BBéci válasza Dzseno (#2026) üzenetére


BBéci
titán

A tuner rádióvevő, kell hozzá erősítő, mert nincs benne. Általában 20-40 évvel ezelőtti hifitornyok alkotóeleme volt. Manapság, az internet rádiók korát éljük, a régi tunerek helyét átvették a streamerek, hálózati lejátszók.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2028) Dzseno válasza BBéci (#2027) üzenetére


Dzseno
tag

köszönöm a felvilágosítást 🙃🤞

(#2029) deo1977


deo1977
tag

Hali!

Kicsit kacifántos a kérdés, remélem tudtok segíteni :)
Eddig monitoron moziztam, 6800xt vga (1hdmi,3dp) a kép DP-on megy 2 monitorba a hang hdmi-vel megy a H/K AVR265 erősítőbe, nagyon szépen adja a Dolby True HD ,DTS-HD master-t minden oké.
Jövőhéten jön a 48C11 LG OLED azt is be szeretném kötni a gép mellé, kelleni fog a 2.1HDMI a 120Hz-es VRR képhez, és itt el is úszik az egy szem HDMI-portom ami eddig a jó kis hangot adta. Vajon lehet-e DP-HDMI átalakítóval bevarázsolni a hangot az erősítőbe? Félek hogy a HDMI-n fogja a TV-be vinni és onnan nem tudom megoldani.
Az erősítőn 1.4a HDMI van, meg van hdmi audio return csatorna ezek nem tudom számítanak valamit.
Előre is köszi a segítséget! :)

(#2030) Digitalpimp válasza Dzseno (#2026) üzenetére


Digitalpimp
senior tag

Akkor már rádiós erősítőt vegyél, abba mehet a hangfalad.

"...a popszakmában sokminden fontosabb, mint maga a zene. Azt a legjobb kikapcsolni." Ford Fairlane kalandjai "Vihar előtti csend, nem jó itt senkinek, csak az a pár szemét érzi jól magát, aki a képernyőről felém integet, az a sok nagy magyar, az a sok jóbarát!" PiCsa

(#2031) DEJVID


DEJVID
őstag

Sziasztok!
Fali aljzatra a méregdrága Furutechet leszámítva van valamilyen javaslatotok?
Köszi!

(#2032) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok nekem linkelni egy-két 5m-es hdmi kábelt, ami jó vétel? Falba lenne építve, így nem kell gagyi, PC-ről megy majd egy 4K TV-re a jel, a TV valszeg nem lesz 8K sosem, de 4K tartalmak simán mennek majd rajta nagyobb bitrátával is.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#2033) KnightDave


KnightDave
tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni kábelezésben, mit ajánlanátok?
Yamaha N602 sztereo erösítöt kötném össze Klipsch RP-600M-mekkel. 1-1,5 méterre lenne szükség / oldal, maximum 3-5,000 Ft/m áron.
Továbbá 3m mélysugárzó kábel is kellene Klipsch 8SW / 100SW-hez.
Végül 1,5-2m SPDIF a receiver és a TV közé.

Köszönöm szépen :R

Burn the rubber, not your soul.

(#2034) fehér_ember válasza KnightDave (#2033) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én pl. hangfalkábelnek a 4mm² vandamme-ot (268-504-000; distributorsnál pedig ott az email cím) mások meg tigriskábelt.

Szubkábel. Ha sokallod, a vandamme-os Pintér Krisztián biztos tud neked ajánlani/készíteni olcsóbban is.

SPDIF-et passzolom; amúgy mivel tv, gondolom nem a digit koax kell hanem optikai kábel.

[ Szerkesztve ]

(#2035) Quetz válasza KnightDave (#2033) üzenetére


Quetz
őstag

Másfél méterre bőven elég az 500-1000Ft/m körüli kábel, 1.5-2.5mm2 keresztmetszetben.

(#2036) Hencso


Hencso
Ármester

Sziasztok.
2 napja szereztem :D sony lbt-xb800av remekül szuperál :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#2037) BBéci válasza Hencso (#2036) üzenetére


BBéci
titán

Miért a kábelekkel foglalkozó topikban tetted közzé?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2038) Hencso válasza BBéci (#2037) üzenetére


Hencso
Ármester

mert nem találom az origit.....

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#2039) BBéci válasza Hencso (#2038) üzenetére


BBéci
titán

Azt én sem, mi az?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2040) Hencso válasza BBéci (#2039) üzenetére


Hencso
Ármester

a hifis csoportot...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#2041) BBéci válasza Hencso (#2040) üzenetére


BBéci
titán

[link] [link]
Bár kétlem, hogy azokban a topikokban értékelni fogják a szerzeményedet.
Az a lényeg, hogy Te elégedett vagy! ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#2042) migabi24 válasza Hencso (#2036) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezt be ne tedd a Hifisbe🤣🤣

(#2043) Hencso válasza migabi24 (#2042) üzenetére


Hencso
Ármester

mert mi ez cd lejátszó ? :D

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

(#2044) migabi24 válasza Hencso (#2043) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát nem Hifi az biztos :D

(#2045) szika87


szika87
aktív tag

Sziasztok, költözés miatt úgy alakult hogy két külön szobába került a tv amin ment eddig a házimozizás és külön szobába a számítógép. A kérdésem az, van-e valami mód arra hogy továbbra is úgy tudjam használni (olyan minőségben) ahogy eddig, vagy rá kell kötnöm egy 10m-es Hdmi kábelt egyik szobából a másikba a tvhez? (Pioneer KURO, tehát nem okos tv)
A hang úgy lenne megoldva hogy a logitech z-5500 optikán lesz kikötve egy hdmi splitteren keresztül, aminek a másik vége tvbe megy, így a hang megoldódott. Igaz így buktam az analógot mert eddig azon volt, de most mivel a számítógép másik szobába lesz így marad az optika, picit rosszabb minőség de nem vészes.
Köszönöm az ötleteket hátha van olyan variáció amire nem is gondoltam.

We are here for a good time, not a long time.

(#2046) matecska


matecska
újonc

Sziasztok!
Tudnátok nekem ajánlani kábelt vagy átalakítót az otthoni gépeimhez? Van egy Samsung MM-D330D mikro Hi-Fim, ami már nem egy mai darab, szóval csak Jack és Komponens kimenetei vannak. Most viszont vettem egy LG okos TV-t, aminek a hangkimenetei: optikai és HDMI ARC.
Köszi előre is!

(#2047) Patice válasza matecska (#2046) üzenetére


Patice
nagyúr

A Samsung bemenetei milyenek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2048) matecska válasza Patice (#2047) üzenetére


matecska
újonc


ennyi van összesen

[ Szerkesztve ]

(#2049) Patice válasza matecska (#2048) üzenetére


Patice
nagyúr

TVhez kell egy kis DAC, ami az optikából csinál analógot és akkor egy jack-2RCA kábellel be tudod ezt kötni az aux in bemenetre.
FiiO D3 kell neked.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2050) matecska válasza Patice (#2049) üzenetére


matecska
újonc

Szuper, köszönöm szépen! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.